Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Loha válasza Trak (#150) üzenetére


Loha
veterán

Úgy nem tudtam volna rádugni a cumót, hogy vinyó+cdrom, mert nem érte át a 2őt a kábel, ezért csak úgy ment volna, hogy vinyó+vinyó, dvd+cd, +mobilrack, de a 2 optikai cuccos folyton zavarta egymást, ha az egyik olvasott a másik nem nagyon volt hajlandó...

Annyit tudnék csinálni, hogy egy kábelre dugnám a 2 optikai cumó, a többi távol an egymástól, és nem érnek el addig a kábelek...
Amíg van hely addig, 1kábel 1 drive. :)

Egyébként régen az IDE kezdetén csak olyan kábelek voltak, amin egy csati volt, aztán lett kettő, de soha nem lett olyan jó, mint az 1cucc/kábel...

Egyébként a profi százezer forintos értékű hardveres RAID kártyákon általában 4 csatorna van, de csak csatornánként 1cumót tudnak kezelni valószínüleg nem véletlenül...

(#152) Loha


Loha
veterán

Tiszat durva, he belerakok 2*512Mb rammot (egyformák) + egy 256Mb-ost (mástipus) akkor is simán megy a lap dualban...

(#153) Trak válasza Loha (#152) üzenetére


Trak
addikt

Igen?:)
Bár nem mintha számítana.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#154) Loha válasza Trak (#153) üzenetére


Loha
veterán

Igen! :)

Hát azért számít, mert ha vkinek van 2*256mb ramja (egyoldalas) akkor ha beletesz 2*512 (vagy netán 1*512mb-ot) akkor is menni fog a dual mód...

(#155) Trak válasza Loha (#154) üzenetére


Trak
addikt

Az lehet, de nForce 2-nél nem ad többletet a dual channel. Így értettem.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#156) Loha válasza Trak (#155) üzenetére


Loha
veterán

Memória olvasásban 3% írásban 9% -al gyorsabbak a ramjaim dualban.

(#157) Loha válasza Loha (#156) üzenetére


Loha
veterán

Most nézem a KT880-as tesztett, ott egy ugyan ilyen lappal és procival hasonlítják össze a KT880-at mint az enyém, csak a ram a 2-2-2-6-ban megy nálam meg 3-3-3-8-ban. a Sebességkülönbség ici picit de kisebb, mint a dual vs. single channel ram esetén.

Tahát ha dual chanelben járatod a gagyi ramokat single channel helyett kicsit több teljesítményt nyersz, mintha singleCH-ben használnál CL2-es tuningrammot!

(#158) Arval


Arval
csendes tag

Hali!

Van valakinek GigaByte 7NNXP lapja GlacialTech Silent Breeze III hutovel? Ra lehet varazsolni jol?:)

''Ha én állat lennék, nem tartanék embert a lakásban...''

(#159) Loha


Loha
veterán

Nektek jól szuperál az integrált IDE RAID?
Magas a prociterhelése, nagyon lassan ismeri fel a driveokat, de sok esetben egyáltalán fel sem ismeri...

Mert szerintem egy nagy kalap szar az egész, legalábbis a legfrisebb BIOS-al, pedig van hozzá már sokkal újabb is (ami megoldja a lassú drivefelismerést) de azt közvetlenül nem lehet frissíteni csak a rendszer BIOS-al együtt, de a Gigabyte szarik frissíteni...

(#160) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Sziasztok lenne egy kerdesem:Nekem nem nagyon sikerult megszolaltatnom vele az 5.1-es hangfalamat,szoval mindenfele segitseget szivesen vennek.Ja es megannyi ,hogy Line in/out es microfon bemetekre van kotve.

(#161) Integra


Integra
titán

hi,
hol lehet venni ilyen nforce2 ultra alaplapot?
és most milyen árban van?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#162) Trak válasza Loha (#159) üzenetére


Trak
addikt

Nekem működik.... most simán használok rajta 1-2 winyót, de volt rajta már raid is.

MoP_FX 57: ebben nem tudok segíteni. sosem használtam integrált hangkártyát. Legújabb nForce drivert felraktad?

Integra: sajnos nem nagyon kapható már, ha mégis, akkor is nettó 30k körül...
Használtan talán kapsz 25-28k körül... ha eladja vlaki.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#163) Integra válasza Trak (#162) üzenetére


Integra
titán

akkor másképp kérdem:)
lehet hogy kéne egy nforce2-es deszka ami jó, erős és megbízható
mit vegyek? egyáltalán mit kapni?
nforce4-re most nincsen zsém..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#164) Trak válasza Integra (#163) üzenetére


Trak
addikt

Újonnan kell?
Mi az erős Neked?:) Mi kell, hogy legyen benne (SATA, Raid, FireWare, stb)? Ami a 7NNXP-ben?
Mennyi a max pénz?
Sok tényezőtől függ.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#165) velizare válasza Integra (#163) üzenetére


velizare
nagyúr

asus a7n8x-e deluxe? kicsit hazabeszélek... :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#166) Trak válasza velizare (#165) üzenetére


Trak
addikt

Azt mondta megbízható....
Bővebben: link

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#167) Integra válasza Trak (#164) üzenetére


Integra
titán

ami kell
gigalan
raid
sata
firewire, usb2.0
meg ez a dual bios téma sem árt

nem kell hangcsip és nem kell integrált vga sem, mert egy audigy meg egy sapphire 9800xt menne bele. de asszem ezeket nem lehet kikerülni.

a pénz meg olyan hogy minél kevesebb annál jobb:))
de természetesen nekem a tartósság és a minőség a legfontosabb

egy barton magos athlon xp 3000+ menne még bele, 2x512 rammal, oszt csókolom, addíg megy amíg megy, tovább úgy sem lehet tuningolni, de asszem ár érték arányban egész jó konfig és amire kell, bőven elég, mostani játékoknak is bőven elkell döcögniük rajta és a fotósop is jobban számolna mint a mostani konfigomon:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#168) Integra válasza Trak (#166) üzenetére


Integra
titán

nem rajongok az asus-ért

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#169) Trak válasza Integra (#167) üzenetére


Trak
addikt

Ezek jól behatárolják a dolgot:) (gigalan, dual bios )

Gigabyte GA-7N400 PRO2
Gigabyte GA-7NNXP

Ezek biztosan jók lennének
Előbbit kapsz 25k-ért újonnan 3 év garival.
Utóbbiról már írtam, hogy nem igazán kapható.

Nekem hasonló konfigom van, mint amit Te akarsz. Nekem sincs pénzem A64-re, így ebből hoztam ki a maxot. Még egy erősebb vid. kártyát tudnék majd venni, de egyelőre mindenre elég.

A lappal nagyon meg vagyok elégedve. Volt, hogy 6 IDE-s winyó volt a gépemben, és végre nem kellett lehúzogatni az optikai meghajtókat, hogy vlahogy elférjek:) Ez persze csak 1 előny, de minden mással is meg vagyok elégedve.

szerk.: én sem rajongok az Asus-ért... nekem az AOpen a kedvencem.
Abból is van egy remek nForce 2 u lap, bár nincs rajta minden ami Neked kellene:
AOpen AK79D-400 Max

Nekem ennek a kistestvére volt az AK79D-400 VN, az nagyon jó lap volt...

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#170) Integra válasza Trak (#169) üzenetére


Integra
titán

asszem hasonlóképp agyalunk:))
a GA-7N400 PRO2 ez is nforce2 ultra csipszetes?
a GA-7NNXP miben különbözik leginkább a pro2-től? és azért nem lehet kapni mert még mindig annyira drága?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#171) Integra válasza Trak (#169) üzenetére


Integra
titán

na átnéztem, ami különbség az a DPS, meg a dual lan
dps nem kell, minek? egy enermax vagy csiftek táp tökéletesen jó:)
dual lan sem kell, elég a sima ami a pro2-n van, csak adsl kábelhez kell úgyis:)
a többiben meg szinte tök ugyanaz
Bővebben: link

szóval hol lehet ezt a pro2-t kapni?

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#172) velizare válasza Trak (#166) üzenetére


velizare
nagyúr

én megbízok benne ;)
konkrétan azért vettem ezt, és nem a gigabyteos feszvédős deszkát, mert ezen volt 4 lik a procifoglalat körül, azon meg nem. de nem bántam meg. elég kényes vagyok ilyen kérdésekben.
gagyi ramokkal tényleg nem biztos mondjuk, hogy hajlandó dualban menni, és ez kiteszi a linken szereplő topicos emberek problémáinak 50%át

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#173) Trak válasza Integra (#170) üzenetére


Trak
addikt

Igen, mindkettő ultra.

Hardverben leginkább annyi a különbség, hogy a 400 PRO2-ben nincs dual LAN, meg DPS. Ezen kívül csak kissebb hardver különbségek vannak, de a 7NNXP-hez annyi cucc van, hogy ha egyszer kipakolod a dobozt, utána nem bírod visszapakolni rendesen:)

De nézd meg a honlapon is:
GA-7N400 PRO2
Bővebben: link

GA-7NNXP
Bővebben: link

Azért nem lehet kapni a 7NNXP-t, mert alapból is keveset gyártottak belőle, és mindig is elég drága volt. Az nForce 2 u lapok királyának gyártották, ez a tudásán is meglátszik, és az árán is. Kevesen vették meg ennyiért. Lejjebb nem fogják vinni az árát mert kuriózum.
Én sem várom a napot, amikor el kell majd adnom... Legszívesebben megtartanám, de nem hiszem, hogy anélkül a pénz nélkül amit érte kapok meg tudnám majd venni az újabb gépemet. Mondjuk ez a veszély nem a közeljövőben fenyeget:)

Egy baja van a lapnak: ha megszokod, hogy ennyi mindent tud, akkor késöbb nehéz szívvel tudsz csak olyanra váltani, amiben nincsenek meg ezek a dolgok (IDE raid, SATA raid, fireware, dual lan, dual bios stb...) :)

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#174) Integra válasza velizare (#172) üzenetére


Integra
titán

ramból 2x512 400-as GEiL-t akarok venni, de nemtom az importőrét:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#175) velizare válasza Integra (#174) üzenetére


velizare
nagyúr

azzal menne. a deszka oldalán van egy lista a modulokról, amiket az asus ajánl hozzá. azt hiszem, ők árulnak ilyeneket, de hogy ki a angyker, vagy az importőr, azt már tőlük kell megkérdezned. Bővebben: link

[Szerkesztve]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#176) Integra válasza Trak (#173) üzenetére


Integra
titán

B+, tényleg nincsen rajta 4 luk a foglalat mellett.... :(
milyen nehéz a cpu hűtőd és mekkora?
én egy zalman 9.2 centis alu-rezes cuccot gondoltam rá..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#177) Integra válasza velizare (#175) üzenetére


Integra
titán

szimpatikus, meg jó az ár érték aránya
mivel nem vagyok nagy tuning arc, ezért nekem tökéletesen megfelelne a feladatra.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#178) Trak válasza Integra (#171) üzenetére


Trak
addikt

Ha jól átnézed, akkor kissebb különbségek vannak a hardver specifikációkban, de gondolom elhanyagolhatóak. A 2 hardveres különbségen kívül mondom a hozzáadott cuccokban különböznek, meg a tudat, hogy ilyen lapod van:))
Viccen kívül 25k-ért nagyon megéri a 7N400 Pro2

Itt lehet elvileg kapni:
Bővebben: link

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#179) Integra válasza Trak (#173) üzenetére


Integra
titán

na ami nagyon tetszett az a hátsó sata vinyó csatlakoztató dolog hozzá....

ami ez ügyben érdekel, hogy erre a csatlakozóra bekapcsolt gépnél is rádughatód a vinyót?
mint egy usb cuccot. vagy kikell kapcsolni ehhez is a gépet?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#180) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Csak nem kell valakinek egy Giga 7nnxp?a bolti arhoz kepest nagyon olcson mert lenne egy elado :))

(#181) Trak válasza Integra (#176) üzenetére


Trak
addikt

Egyiken sincs 4 lyuk, Zalman egyikre sem megy rá.
Nekem egy 21db-es TT van rajta, az bírta 2400 Mhz en is a procimat.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#182) Trak válasza Integra (#179) üzenetére


Trak
addikt

Nem tudom, azt nem használtam. Nekem nagy házam van, amiben oldalra néznek a winyók, nekem hátra nehezebb lenne bemásznom, mint oldalt babrálni a winyókkal.

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#183) Integra válasza Trak (#182) üzenetére


Integra
titán

na itten van geil ram: Bővebben: link

az viszont nagyon rulz, hogy kirják hogy zárva vannak, mindezt természetesen az árak helyére....

kettő tetszik:
value series 2x512 cas 2.5
vagy
golden dragon series, szintén 2x512, de itt van cas 2.5 és cas 2.0 is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#184) Integra válasza Trak (#181) üzenetére


Integra
titán

bammeg, azért odabiggyeszthették volna azt a 4 lukat...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#185) Trak válasza Integra (#184) üzenetére


Trak
addikt

Ez van, semmi sem lehet tökéletes:) A Zalman elött nem sok hűtő használta, a Zalman meg a lapok után jött ki szerintem a hútőivel.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#186) Integra válasza Trak (#185) üzenetére


Integra
titán

megnéztem a TT hűtőd a tt oldalon, nem tűnik rossz darabnak
mennyire halk?
nekem egy légtérben lesz a gép meg az ágyam, szóval a jó hűtés mellett igenfontos hogy halk legyen

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#187) Integra válasza MoP_FX 57 (#180) üzenetére


Integra
titán

na mondja uram, mikori a deszka és mennyi gari van még rá? meg mennyiért?
vagy jöhet mailben is:)
még annyi hogy mivel elköltöztem, így nem mindig tudom megnézni a mailem és még azt sem tudom hogy mikor lesz gépem, vagyis nem biztos hogy jövő héten már venném is a dolgokat:(

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#188) Trak válasza Integra (#186) üzenetére


Trak
addikt

21 db a hangja. Szerintem nem hangos, de ez eléggé szubjektív...
Nekem most ez a leghangosabb dolog a gépemben, de én simán alszom mellette.
Van egy halkabb lehetőség: Glacialtech Silentbreeze III.
Bővebben: link

Ez kicsit rosszabbul hűt, de ha nem akarsz 2200-2300 Mhz fölé tuningolni, akkor szerintem elég lesz.

Illetve lehet. hogy van más lehetőség is, én nem figyeltem annyira őket, nekem bevált ez a TT.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#189) MoP_FX 57 válasza Integra (#187) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nem tudom milyen idos de ha kell megtudakolhatom, gari papír nincs de en vallalok garit.Ebben meg megegyezunk.
Nem tudom ,hogy minek kene hozza lennie de leirom az dobozom tartalmat.
-alaplap
-DPS modul
-Zalman chipset huto
-ketto db IDE kabel (egyik kerek)
-floppy kabel
-ket sata kabel
-egy darab sata aramkabel eloszto :))
-firewire kivezetes
-driver cd
-van meg rengeteg papirusz
-sajnos a segg takaro lemez nincs
irányár:25k

(#190) Integra válasza Trak (#188) üzenetére


Integra
titán

nem igazán látom értelmét egy 3ezres bartont tuningolni, de azt sem tudom mennyire lehet felhúzni, nem csináltam még:)
inkább legyen picit zajosabb, de hűtsön profin
meg olyan házat akarok amiben van elöl is 12 centis venti hogy a hdd-ket hűtse, á lá cm stacker hdd doboza

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#191) Trak válasza Integra (#190) üzenetére


Trak
addikt

Nekem 2 -3 db 9.2-es venti hűti a winyókat.

Én az FSB-t raktam csak fel a procimon, így megy 210*10-en most. Ez az alapórajele alatt van, de több FSB-vel. 210*11.en is mehetne, de minek. Sőt magasabban is, de nem használnám ki. Majd esetleg késöbb, ha kell vlamihez.

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#192) Integra válasza Trak (#191) üzenetére


Integra
titán

na ilyesmi ház kéne... Bővebben: link
gondolom nem éppen occsó mulatság:(
vagy ez Bővebben: link
előbbi jobban tetszik, de a lényeg a két 12 centis venti és az ideális hdd hűtés:)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#193) MoP_FX 57 válasza Integra (#192) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ja Integra ha hutot is keresel akkor olyanom is van.A felso kategoriabol ami nem igenyli a negy likat

(#194) Trak válasza Integra (#192) üzenetére


Trak
addikt

Nekem ilyen van, nem is vennék másmilyet:
Bővebben: link
Bővebben: link

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#195) velizare válasza Integra (#192) üzenetére


velizare
nagyúr

nekem meg ilyen:
Bővebben: link
és ha vennék, akkor az ilyen lenne:
Bővebben: link

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#196) Integra válasza velizare (#195) üzenetére


Integra
titán

mondjuk ezekben is két 12 centis venti van, úgyhogy a vinyókat jól hűti mindkettő meg gondolom halk is.
mennyibe fáj egy ilyen antec ház? van hozzá táp szériában?

megnéztem a blufishnél a tt házat, 37rugó náluk az átlátszó oldalpaneles verziót... és nincsen még táp se benne.
amúgy meg cm stackert vennék, de hát az meg 50 rugó és abban sincsen táp.

az lenne a lényeg hogy jó áron kapjak olyan házat amiben van minőségi táp is meg 2 db 12 centis venti is

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#197) velizare válasza Integra (#196) üzenetére


velizare
nagyúr

a 3700bqe nettó 22,800 bruttó 28500 350Wos antec táppal
a sonata nettó 30,000 bruttó 37,500 380Wos antec táppal
és pl. itt tudod megvenni: Bővebben: link

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#198) Integra válasza velizare (#197) üzenetére


Integra
titán

phuhhhhhh

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#199) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Integra lecci ,hogy nekem is eressz meg egy valaszt.

(#200) Z10N


Z10N
veterán

Ha érdekel vkit (Integra), lehet van 1 teljesen új, 1 év garanciás, originál, bontatlan, összes tartozékával, régifajta nb hőtővel (nem az újfajta fehérrel) ''GigaByte K7 Triton GA-7NNXP Limited Edition'' eladó. Jövőhéten derül ki a sorsa, további részleteket (hely, ár, gararncia) akkor tudok mondani, de addig is lehet érdeklődni.

Z10N

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.