Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) MoP_FX 57 válasza Z10N (#200) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Az enyem biztos olcsobb. :DD

[Szerkesztve]

(#202) Trak válasza MoP_FX 57 (#201) üzenetére


Trak
addikt

És az új, garis, és limited edition?:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#203) MoP_FX 57 válasza Trak (#202) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ne viccelodj mán :D valamit valamiert.Ez nem uj , de vallalok ra garit,sokkal olcsobb mint az uj:neked nem tom mit jelent Limited Edition?Nem minden 7nnxp limited edition? Bar mindegy mert ra van irva a dobozra ,hogy Limited Edition. :P

(#204) Trak válasza MoP_FX 57 (#203) üzenetére


Trak
addikt

A vállalok rá garinál jobb a bolti gari:) Honnan tudod, hogy ő mennyiért akarja adni? Kíváncsi leszek erre az árharcra:)

De szerintem is mindegyik Limited Edition, de azt tényleg viccből mondtam:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#205) MoP_FX 57 válasza Trak (#204) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ebben teljesen igazad mert tenyleg jobb a bolti gari. (egyebkent en is inkabb bolti garisat vennek) de mellette itt az ar is.Ami egy vadi uj lapnal ami bontatlan 1 év garis szerintem nem sokkal lehet 35-38e alatt.

(#206) velizare válasza Integra (#198) üzenetére


velizare
nagyúr

öööö sok? lehet, hogy van olcsóbb is, nem iagzán néztem körül. ha tudsz nagykernél vásárolni, akkor tuti jobban kijössz a dologból. én nem tudok, szal megvettem így. de megérte! :)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#207) Integra válasza MoP_FX 57 (#199) üzenetére


Integra
titán

hali!
sajnos most szünetel a projekt :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#208) Trak válasza Integra (#207) üzenetére


Trak
addikt

Pedig most van egy eladó 7NNXP is, és láttam 2db eladó 7N400 pro-t is:)
Talán majd késöbb is lesznek, gondolom nem tőled függ a dolog.

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#209) Integra válasza Trak (#208) üzenetére


Integra
titán

ez tök jó, de ha egyszer nincsen most annyi zsém, kenhetem a hajamra:))
majd lesz másik is:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#210) Loha


Loha
veterán

Próbált már vki 1GB-nál több rammot beletenni a 7NNXP-be?

Az biztos, hogy az NF2 6 oldalnyi rammot kezel, tehát 2GB 4*512MB(2oldalas) már btutira nem megy benne. Elvileg 2*512MB(2oldalas) + 2*512(egyoldalas) ram viszont menne, de nem nagyon láttam még féloldalas 512-es DDR-t.
Elvileg 2*1GB-nak is működnie kell, de ugye az 1GB-os modul is elég ritka...
Elvileg működik még a 2*512(2oldalas) + 2*256(1oldalas) (ilyet azért lehet találni), vagy a 3*512MB(2oldalas) itt pedig nem tudom, hogy mennyire befolyásolja a teljesítményt ha nem szimmetrikusan vannak a rammok, de mindenesetre a lap megy DUAL-ban az biztos...


Viszont van egy aggasztó dolog, hogy a Kingston oldalán:
Bővebben: link
Ezt írják: This system only supports 6 banks of memory. If three double-sided DIMMs are used, the 4th socket is disabled.
Itt értem, hogy 6 (3*512DS) oldal kihasználása esetén nem egy a 4. slot, de remélem ez nem vonatkozik erre a kombinációra: 2*512MB(DS) + 2*512(SS)

Amit szintén nem értek, hogy 333-as DDR-ből kezel 3GB-ot 400-asból meg csak 1,5GB-ot? :F

Szóval érdekelnének a lap memóriabővítési lehetőségei, és tapasztalatok ha vannak... :)

Ja meg ha már tapasztalat, akkor kinek mekkora FSB-t sikerült elérnie, mert nekem 204MHz a max. és szerintem nem a memók, vagy a proc a szűk keresztmetszet... :)


[Szerkesztve]

(#211) Loha válasza Loha (#210) üzenetére


Loha
veterán

Senki? :)

(#212) Loha válasza Loha (#211) üzenetére


Loha
veterán

UP!

(#213) Esmein válasza Loha (#210) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ha az abit nem tudja, akkor a gigabyte sem fogja tudni ugyanazzal az északi híddal :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#214) Loha válasza Esmein (#213) üzenetére


Loha
veterán

De mire gondolsz, hogy 4*DDR400-at nem fog tudni?

(#215) Esmein válasza Loha (#214) üzenetére


Esmein
nagyúr

El kellene olvasni a manualt, talán 333-ban menne, legalábbis én nem kozkáztatnék ramvásárlást ilyen alapon. Kérj kölcsön vkitől még 1 gigát és nézd meg megy-e. Sajnso nem tudom :(

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#216) Loha válasza Esmein (#215) üzenetére


Loha
veterán

Én sem kockáztatok... :)

4*512MB biztos nem megy ha mind kétoldalas.

4*512 féloldalas ram biztos megy, de lehet csak 333-on, amit nem értek, hogy ennek mi értelme van... :(

Ez van Gigabyte FAQ-jában:

My motherboard provides four DIMM slot for expansion. But, when I install 4xDDR400 memory modules on this MB, while BIOS POST, the board only recognizes my memory mdoules as DDR266. Please fix the problem with new version BIOS.

Based on nVIDIA chipset specification, the motherboard you have only support 3 DIMM slots officially. When a MB comes with GIGABYTE unique memory H/W deisgn, the board you have can provide the extra DIMM slot and make users get better flexibility on H/W installation/expansion. But, because the quality of memory modules in retail market is uneven, thus, when you install 4xDDR400 memory modules on the motherboard, our MB BIOS will decrease memory speed to make sure most system will bootup properly.


[Szerkesztve]

(#217) Esmein válasza Loha (#216) üzenetére


Esmein
nagyúr

Egyszerűen irtózatosan gány munka az nforce2 memvezérlője.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#218) Loha válasza Esmein (#217) üzenetére


Loha
veterán

Jaja, de a VIA meg lassú, meg szivózik a Mobile Bartonnal... :)

(#219) Esmein válasza Loha (#218) üzenetére


Esmein
nagyúr

Mondtam egy szóval is hogy a via jobb ?:D
Csak annyit hogy a nforce fércmunka ;)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#220) Trak válasza Loha (#210) üzenetére


Trak
addikt

Nekem volt benne 2x 512/466 os Supertalent, és 1 db 512/400-as Infineon. Így ment rendesen 200-as FSB-vel, dualban, nem volt vele gond.

220-as FSB-vel ment a procim egy darabig, de nem nagyon teszteltem, elég nekem a 200*11, vagy 205x11-is....


Illetve most találtam egy régi hsz.-emet:
Bővebben: link

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#221) Loha válasza Trak (#220) üzenetére


Loha
veterán

Új tápommal megy 210MHz-en :)
Asszem nem erőltetem maradok 200-on 2,5-3-3-6 -on. :)

(#222) Trak válasza Loha (#221) üzenetére


Trak
addikt

210 felett Zalman táppal próbáltam, azzal jól ment.
Supertalent ram rulez:)
FSB 205 - 2-3-3-5 -ön.

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#223) Loha válasza Trak (#222) üzenetére


Loha
veterán

DPS modul ha bent van akkor tudsz szorzó állítani, mert én nem, csak a gyári szorzón megy.
DPS nélkül is pl a 10x szorzót nem tudom használni, de a 9,5 és a 11 mennek :)

(#224) Trak válasza Loha (#223) üzenetére


Trak
addikt

DPS-t az első pár napban használtam csak, utána 400-as Zalman, és 460-as Chieftec tápom volt, nem igazán volt rá szükség.

DPS nélkül megy minden, most is 10-es szorzóval megy a gép.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#225) Loha válasza Trak (#224) üzenetére


Loha
veterán

Ez érdekes :)
Más is mondta, hogy DPS-el nem tud szorzót állítani...
Legújabb BIOS-od van?
Lehet hogy nekem a mobile barton az oka? :)

(#226) Trak válasza Loha (#225) üzenetére


Trak
addikt

A DPS tényleg nem nagyon engedi a tuningot.
F20-as BIOS-om van, úgy tudom ez az utolsó.
Nem tudom miért, de nem hiszem, hogy a mobil barton miatt nem engedi a 10-es szorzót:)
Remélem nem a tuning miatt vetted ezt a lapot:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#227) Loha válasza Trak (#226) üzenetére


Loha
veterán

Nem a tuning hanem a felszereltség miatt.
Meg azért mert az Asus NF2-es lapjai nem tetszettek :)
Egyébként semmi baj sincs a tuningal, a magas FSB-t nem szereti, de ha lenne vmi bikább procihűtőm akkor 2500MHz-en is stabil lenne procim.
Egyébbként csak néha húzom fel mert fontosabb a kis fogyasztás és melegedés, azért csak 1,3V-on megy a proci 1900MHz-en.

Egyébként szeretem ezt a lapot, vhogy van benne vmi ami a többi hasonlóban nincs meg, van egy feelingje... :)
Meg nagyon stabil a legújabb BIOS-al, stabilitás gondjaim nem voltak...

Ebbe a DPS-ben is csak az zavar, hogy itt van a dobozban, és még egyzser nem használtam, mert nem indul el vele a gép... :)

[Szerkesztve]

(#228) anulu


anulu
félisten

nekem sem ment anno DPS-el a szorzóállítás. NF7-ben gyönyörűen ment az 1700+ -om 10,5x200-on, 7NNXP-ben 11*190-et ment, DPS modul nélkül pedig el sem indult :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#229) Loha válasza anulu (#228) üzenetére


Loha
veterán

Nekem sem megy a 10-es és 10,5-es szorzó DPS -el és nélküle sem :)
9,5 és 11 viszont jó :)

(#230) Esmein válasza Loha (#229) üzenetére


Esmein
nagyúr

Modbiosokkal nf7 alatt a 10,5-es szorzó produkálja a legnagyobb memóriasávszélességet, az a legjobb szorzó ott...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#231) Loha válasza Esmein (#230) üzenetére


Loha
veterán

Hmm...
Érdekes, hogy pont ezek nem mennek... :)

(#232) anaqer válasza Esmein (#217) üzenetére


anaqer
veterán

Nem teljesen értem hogy ha a specifikációk szerint 3, azaz három darab foglalatot kezel a chipset és a Gigabyte juszt is négyet rak a lapra, az miért az NF2 hibája... vagy valami másra gondoltál? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#233) Loha válasza anaqer (#232) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem itt arról van szó, hogy az NF2 6 oldalni memóriát kezel, ami kétoldalas rammok esetén 3slot, de a gigabyte lapjába bele lehet lenn 4db féloldalas rammot is aminek elméletben mennie kell.

(#234) Esmein válasza anaqer (#232) üzenetére


Esmein
nagyúr

Az nforce 2 és a memóriák kapcsolata olyan misztikus, hogy akkor se értenéd, ha te tervezted volna. Egyik rammal megy másikkal nem, egyik lap megy 250-et másik ugyanolyan revízió 220-at. Egyik slotban 240-et megy ugyanaz a memó, másikban 190-nél elfossa magát. Egyik nf7ben megy másikban el se indul.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#235) Esmein válasza Loha (#231) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nos igen, pedig pont ezek a legjobb szorzók :D 10,5*230 mhz elméletileg a tbredb-k mhz határa a 230 meg az nf2 chipset határa. Szal pont ez lenne az ideális kombináció.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#236) Esmein válasza anaqer (#232) üzenetére


Esmein
nagyúr

az msi meg 6 pci-t rak a lapjára a spec 5 helyett... Az se normális.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#237) anaqer válasza Esmein (#234) üzenetére


anaqer
veterán

Hja kérem, a tuningszerencse forgandó... mi ebben a meglepő?

re: MSI... ilyet már csinált az ABIT is anno (ZM6, ugye) - meg lehet csinálni, csak a plusz slot nem fog tudni bus masteringet.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#238) Loha


Loha
veterán

Nektek jól működik az USB2.0 ? :F
Most tettem fel SP2-vel frissített windows, és nem megy csak USB1.1-ként.
nFORCE driver fent van, meg minden ami kellhet...
Eddig úgy működött, hogy először SP1-et raktam, aztán gigabyte cdjéről feltettem vmi USB2.0-ás drivert, és utána SP2, így jó volt.
Azt az infót kaptam, hogy ha SP2-es windows teszek fel akkor jó leszm de nem lett az...
Szóval ti hogy álltok az USB2.0-áva? :)

(#239) Loha válasza Loha (#238) üzenetére


Loha
veterán

Vki tudna esetleg segíteni? :)

(#240) Loha


Loha
veterán

Ha vkit még érdekel a dolog: 2*1GB RAM frankón megy 400(200)MHz-en 2,5-3-3-7 beállításokkal, és egyszer kipróbáltam, hogy a 3*1GB is ugyan ilyen jól megy dual channelben is. 4*1GB-ot már nem lehet beletenni azzal már nem megy.

USB2.0-át pedig nekem továbbra sem ismeri fel autómatice az SP2-es XP sem, de csak annyit kell csinálni, hogy az eszközkezelőben kicseréljük a Szabványos PCI-USB állomásvezérlőt, Szabványos bővített PCI-USB állomásvezérlőre és akkor kapásból
USB2.0-lesz.

(#241) Bari


Bari
Modder

Sziasztok

Akadt kis pénz a gép bővitésére, de sajnos proci és vga csere már nem futja, meg perpill elég is ( 2500+ Barton lock mentes, FX6600Gt ). A gigabyte GA-7NNXP lapját éztem ki magamnak de boltok árlistájában nem találtam, lehet még egyáltalán kapni? Nekem elég lenne a sima változat is nem kellene Limited Editon-nek lennie :)

[Szerkesztve]

Üdv: Bari

(#242) Loha válasza Bari (#241) üzenetére


Loha
veterán

Sztem az összes 7NNXP, Limited Edition. Sztem használt piacon érdemes szétnézni, néha feltünik egy. Újonnan ha lehetne kapni, akkor is sztem túl drága lenne.

(#243) Trak válasza Loha (#242) üzenetére


Trak
addikt

Így van, az összes példány Limited Edition volt.
Újonnan biztos nem lesz már sehol, hacsak egy fanatikus boltos meg nem tartott egyet bezárva a vitrinbe :)

Szerk: de rég olvastam már ezt a topikot... olyan régen eladtam már a lapomat.
Pedig nagyon jó volt, az volt eddig a legjobb lapom.
Kár, hogy az nForce 4-es hasonlónak szánt lap nem sikerült ennyire jóra, mert akkor azt vettem volna.

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#244) Ityu_17


Ityu_17
csendes tag

Hello!! van egy alaplapom:GA-7VT600 1394 socket A-s amiben most egy Athlon XP 2200+-os
proci van és szeretnék venni egy ujat csak nem tudom hogy mekkorát bír el az alaplap :F
pls segítsetek!!! :)

Azért vagyunk a Földön hogy segítsünk másokon,de akkor minek vannak mások??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.