Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) kalcika válasza Perec (#100) üzenetére


kalcika
tag

A tapasztalatom az, hogy bár egyre többen ismerik és ezáltal szeretik a Gigabyte-ot, sokan még mindig egy noname sz@rnak tekintik, ami nem igaz már régóta.

Ha meg a CHS-be sem járnak... Ez a két disztri van Mo.-on.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#102) Perec válasza kalcika (#101) üzenetére


Perec
tag

Hi

Egyetértek. Nekem is volt már majd mindenféle deszkám, kivéve Gigabyte. Most megszavaznék neki egy lehetőséget, de látod nem jön össze. :((
Állítólag írtak valahová emilt!? de még nem jött rá válasz, hog ytudnak-e hozni. Aztmondta a srác, hogy telefonban azt mondták neki, hog ymár hallottak erről az alaplapról. Ez volt a legkonkrétabb eredmény eddig. :-( Sovány vigasz aszem. :]

Hi

AEROCool Syclone II RED A-DATA HM650W ASRock P45DE3 Int.Core2 Q8400 2.66GHz 16GB GEIL Black Dragon DDR3-1600 Q. KIT Sapphire 3870 512MBToxic 2xSams.200GB 4xWD 1.5TB 22" LG W2243T Lexmark Pro205

(#103) Perec válasza Perec (#102) üzenetére


Perec
tag

Hi

Heuréka j. hét szerdára ígértek egy 7nnxp-t.
Errefelé mindenre lagalább 1 hét a standby. :((
Meg kaptam tápátalakítót is amit az alaplapra kell tenni +12v kockacsatis! :DD
Eddig minden gyanúsan ''simán'' ment! :))

Hi

AEROCool Syclone II RED A-DATA HM650W ASRock P45DE3 Int.Core2 Q8400 2.66GHz 16GB GEIL Black Dragon DDR3-1600 Q. KIT Sapphire 3870 512MBToxic 2xSams.200GB 4xWD 1.5TB 22" LG W2243T Lexmark Pro205

(#104) GigabyteFan válasza Perec (#103) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

A Gigabyte minőségéről annyit hogy a gari 3 évre nőtt ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#105) GigabyteFan válasza kalcika (#101) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

noname szarnak azok tekintik akik nem ismerik ... ilyenek pl az Abit Fanok :) aminek hihetetlen nagy nimbuszt csináltak itthon...

csak épp azt nem tudják az emberek, hogy abit pl szinte csak kelet Európában van... Nyugat Európában szinte már nem is árulnak abitot mert annyira szar ... és tényleg szar ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#106) neduddki válasza kalcika (#101) üzenetére


neduddki
nagyúr

!HI

ha a hx es bx kozti botlast elfelecsuk /ami azert csak volt/ az utobbi jopar evben nem sok mindent vethetunka szemere:-)))

udv

neduddki

p.s. hamarosan landol egy GA-7N400V Pro a kornyeken szepseges vegyesz lanyokkoze midnefele gonosz szamitas celjabol igyekszem beszamolni a tapasztalataikrol:-))))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#107) kalcika válasza GigabyteFan (#105) üzenetére


kalcika
tag

Ja, erre utaltam én is, hogy nem ismerik és azért szarozzák le. Tipikus magyar mentalitás: nem ismer valamit valaki, nem azt mondja, hogy nem ismeri, hanem azt, hogy ÁÁÁ... hagyd már, az szar...

Azért az ABIT háborút nem kéne (kellett volna?) elindítani... Nekem is volt ABIT lapom, 4 is. Ebből csak 3 hullott el két évnél rövidebb időn belül, úgyhogy ne szidjad! :DD

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#108) Dalee


Dalee
aktív tag

Hi!

Help!

Azt tapasztaltam, hogy amikor elindul a Windows XP
az nforce chipen lévő venti leáll.
7NNXP tulajok! Nálatok mi a helyzet?

(#109) erdoke válasza Dalee (#108) üzenetére


erdoke
titán

BIOS-ban nincs vmi ventifigyelő beállítás? Annak a fordítottját szokta csinálni nálam is, amikor indul az XP, aztán visszaáll az eredeti.

A legjobb aláírás a héten

(#110) Dalee válasza erdoke (#109) üzenetére


Dalee
aktív tag

Nem találtam ilyen beállítást.

(#111) Perec válasza erdoke (#109) üzenetére


Perec
tag

Hi

Én még nem figyetem fel erre a ventileállás dologra de ez nem azért lehet, mert az
Easy Tune-ben a SMARTFAN valamit bekavar?
Bár én már feltettem az F15-ös biost mert az én alaplapom amit 2 hete nyüstölök még az F10-el volt szerelve., és ez volt az első bios ami elég sz*r volt. Lan hibák, meg CPU hőmérsékletet hibásan jelezte..... .

Hi

AEROCool Syclone II RED A-DATA HM650W ASRock P45DE3 Int.Core2 Q8400 2.66GHz 16GB GEIL Black Dragon DDR3-1600 Q. KIT Sapphire 3870 512MBToxic 2xSams.200GB 4xWD 1.5TB 22" LG W2243T Lexmark Pro205

(#112) anulu


anulu
félisten

Sajnos NF7-em halála miatt alaplapcserére került a sor. Régebben sokat csorgott a nyálam ezután a lap után, úgy döntöttem, hogy 3 hétig nem eszek, de akkor is KELL nekem egy ilyen! :D És lőn. Este megyek haza melból, és pakolom össze! :)) Vmi dögnehéz a doboza!!!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#113) Alvin_ti4200 válasza anulu (#112) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

R.I.P.

Tényleg meghalt az NF7?:U Tegnap még nem tűnt ennyire súlyosnak.

(#114) anulu válasza Alvin_ti4200 (#113) üzenetére


anulu
félisten

talán még van benne annyi lélek, hogy a fontosabb cuccaimat lementsem a C:-ről, merthogy windows reinstallal kezdek...

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#115) Alvin_ti4200 válasza anulu (#114) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ez szomorú:O
Akkor én is elkezdem a visszaszámlálást:D 10, 9, 8, 7...:))
ha minden összejön, akkor még 2 hétig nem szabadna megmurdálnia, hogy eladhassam:)
Majd írjál már a Gigabyte lapról, mert az egyik - ha nem a - kedvenc márkám;)

(#116) erdoke válasza anulu (#112) üzenetére


erdoke
titán

Remélem, alig használtan és ocsóé vetted.:D Grat, szerintem jó lap.

A legjobb aláírás a héten

(#117) anulu válasza Alvin_ti4200 (#115) üzenetére


anulu
félisten

nekem mondod, hogy szomorú? fene se örül, ha hirtelen 48e pénzt kell kiadnia...

majd írok róla! :)) beszerelés után meg is lesz pakolva rendesen :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#118) anulu


anulu
félisten

Naszóval. Összerakva. Volt néhány nagy szívásom, ezeket akár okulásképpen is leírnám.

1.: Nem emlékszem, hogy a tesztben van-e róla szó, de a proci jobb felső sarkánál levő kondenzátor vmi eszméletlen közel van a foglalathoz! szerencsére elég masszív, különben a sima, mezei Spire WhisperRock4 felrakásával letörtem volna :)

2.: Olyan, mint Clear CMOS jumper nincs az alaplapon, és billentyűzetről sem lehet kiütni, á lá Abiték ''Insert''-gombja. Marad az, hogy táp kikapcs, elem 30mp-re ki, elem vissza, bekapcs és megy. Ez nálam azért külön szívás, ugyanis a Chieftec házban az alsó 3-as winchester keret pontosan benyúlik az elem fölé...

3.: Vmiért nem tudok szorzót állítani a procimnál. NF7-ben úgy tudtam pöckölgetni, ahogy nem szégyelltem, ebben viszont ha másra állítom be, nem POST-ol... Ezt baromira nem értem. 11x-es szorzóval csak 190-ig megy az FSB :(

4.: Nem értem, hogy miért csak 1,850V-ig lehet a VCore-t nyomni, amikor még a DPS is bentvan, amivel szvsz még jóval magasabb fesz-ek is elérhetőek lennének...

5.: Nincs meg a 4 furat a proci mellett itt sem, így ismét letehettem a Zalman 7000-AlCu-ról... :(

Most vegyük a pozitívumokat.

1.: Végre sikerült megszabadulnom az StLab PCI RAID kártyámtól. Már első érzetre teljesen más a két IDE-RAID cucc!

2.: Kipróbáltam a SoundStorm cuccost a Creative T5400-as 5.1-es hangfalszettel. Nagyon szépen szól, kb SB Live! szinten lehet. De még így is messze elmarad az Audigy2-től.

3.: Féltem, hogy a DPS-en levő pici ventillátor, illetve a NB-n levő venti hangos lesz. Abszolúte nem az, még csak nem is duruzsol. Teljesen halkan végzik a dolgukat. :D

Hozzátenném, hogy ez a +/- az előző NF7-emhez képest vett lista! :)

Szerintem egy kegyetlen jó alaplap, bár nagyon drága. Akinek azonban kell egy nagyon sokat tudó alaplap (és a tudás nagyrészét ki is használja!), annak erősen ajánlott :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#119) StoneBridge válasza anulu (#118) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Ennyi pénzt??! :Y :Y Egy Gigabyte-ért? Akkor inkább A7N8X Deluxe, ha már nem is NF7. :P

Ennyiért már A64 lapot kapni! najó, csak a proc borsós mellé...

Most a br.22ezer forintos áráért nagyon büszke vagyok az nf7-s-re! immádom:B

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#120) anulu válasza StoneBridge (#119) üzenetére


anulu
félisten

igen, ennyit :U amúgy az ASUS-ról annyit, hogy meg sem nyikkannak benne a RAM-jaim.... és nincs rajra IDE-RAID.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#121) Perec válasza StoneBridge (#119) üzenetére


Perec
tag

Hi

Én máég az elsők közt voltam aki ilyet vett. :)
F10-es biossal. Anno 56780 HUF volt. Ott díszeleg az árcédula a dobozon az asztalom tetején. :DD
Egyébként stramm ki deszka!
Csak ajánlani tudom annak aki nem akar 64bit-re berendezkedni egyenlőre.

Hi

AEROCool Syclone II RED A-DATA HM650W ASRock P45DE3 Int.Core2 Q8400 2.66GHz 16GB GEIL Black Dragon DDR3-1600 Q. KIT Sapphire 3870 512MBToxic 2xSams.200GB 4xWD 1.5TB 22" LG W2243T Lexmark Pro205

(#122) anulu válasza Perec (#121) üzenetére


anulu
félisten

gondolkoztam, hogy legyen-e inkább 64bites cucc, de inkább megvárom az S939-et, és ha megjelenik, még szvsz akkor is szépáron el tudom majd ezt a lapot adni :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#123) Perec válasza anulu (#122) üzenetére


Perec
tag

Hi

Jól tetted! :DD

Hi

AEROCool Syclone II RED A-DATA HM650W ASRock P45DE3 Int.Core2 Q8400 2.66GHz 16GB GEIL Black Dragon DDR3-1600 Q. KIT Sapphire 3870 512MBToxic 2xSams.200GB 4xWD 1.5TB 22" LG W2243T Lexmark Pro205

(#124) anulu válasza Perec (#123) üzenetére


anulu
félisten

szerintem is :)) amúgy vmi fantasztikusan megy a cuccos :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#125) anulu


anulu
félisten

na. van vmi, amit nem értek! mióta a Radeon 9600PRO-m lecseréltem Gigabyte 5900XT-re, azóta csak akkor hajlandó elindulni a gép, ha a DPS modul be van üzemelve... ez minek lehet az oka? nem elég stabil a tápfesz, és rá kell segíteni??

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#126) Perec válasza anulu (#125) üzenetére


Perec
tag

Hi

Valszeg az 5900XT a nagyobb teljesítményigény miatt néha megszívja a tápot, ez feszesést okoz mindenhol és emiatt ingadozik a többi fesz.
Vagy sz@r a videokari konstrukciója eleve. :)
Próbaképp egy nagyobb táppal, ha meg tudod táplálni DPS nélkül akkor
kiderül, hogy igazam van-e vagy sem. Addig marad a DPS neked is.
Nehog yjól érezd magad a túlhajtott procid miatt. Esetleg próbáld meg visszavenni a húzásokat egyeséval gyári értékre, mert ugye a húzott fesz meg miegymás és lehet, hogy mondjuk üzemi frekin meg volttal elindul DPS nélkül is, csak ugye akkor megint maradsz tuning nélkül. :DD Minek az a nagy tuning? :F :P

Hi

AEROCool Syclone II RED A-DATA HM650W ASRock P45DE3 Int.Core2 Q8400 2.66GHz 16GB GEIL Black Dragon DDR3-1600 Q. KIT Sapphire 3870 512MBToxic 2xSams.200GB 4xWD 1.5TB 22" LG W2243T Lexmark Pro205

(#127) anulu válasza Perec (#126) üzenetére


anulu
félisten

sajna, nagyobb tápot, mint a jelenlegi 420W Chieftec-em hirtelen nem tudok szerezni :( alap (1700+) prociórajelen megy gyönyörűen DPS nélkül, 11x190-en viszont nem is POST-ol, nemhogy bootolna :(

minek a nagy tuning? ha választhatnál, hogy 1466-on vagy ~2100-on járjon a procid, és csak rajtad múlik, melyiket választanád? én az utóbbit...

most úgy néz ki, hogy a táphoz legközelebbi 12V-osra van rádugva a vidkártya, és mögé van 2db 8centis venti és 3 Tt fénycső bekötve. hogy ez miért kellett?
Bővebben: link #245... egy kicsit idegesítő volt, főleg amiatt, mert ilyet még nem láttam.

hmmm, felmerült bennem egy kérdés. lehet, hogy 7N400 PRO2-ben (nincs rajta DPS slot) nem is indulna el ez a kombó??

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#128) erdoke válasza anulu (#118) üzenetére


erdoke
titán

Re 2.
A lapon Dual BIOS van, azt kell jól konfigurálni, hogyha elcseszel vmi beállítást az egyikben, és onnan nem tud elindulni a gép, akkor a másikat töltse be bootkor.

A legjobb aláírás a héten

(#129) anulu válasza erdoke (#128) üzenetére


anulu
félisten

na és ezt hol kell beállítani?? tudom, hogy van rajta dual BIOS, de fogalmam sincs, hogy amit írtál, azt hol és hogyan kell belőni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#130) erdoke válasza anulu (#129) üzenetére


erdoke
titán

Hát elég régen volt Dual BIOS-os lapom, de a BIOS-ban alul írja, hogyan tudsz bemenni a Dual BIOS paraméterező oldalára. Egyébként ajánlom a User Manualt olvasgatásra, abban tuti benne van.;)

A legjobb aláírás a héten

(#131) anulu válasza erdoke (#130) üzenetére


anulu
félisten

be kell menni a BIOS-ba, és ott F8. eddig tudom. de vmiért ha alap BIOS-szal nem indulóképes (baromságot állítottam be pl FSB-re), akkor a backup BIOS-szal sem hajlandó nálam elindulni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#132) Perec válasza anulu (#129) üzenetére


Perec
tag

Hi

A megoldás ott van a User Manual 77. oldalán.
A Wide Range az Auto Recovery és a Halt On Error pontokat kell jól
összehangolni és valszeg menni fog a Dual Bios hiba esetén.
Majd számolj be mire jutottál. :))

Hi

AEROCool Syclone II RED A-DATA HM650W ASRock P45DE3 Int.Core2 Q8400 2.66GHz 16GB GEIL Black Dragon DDR3-1600 Q. KIT Sapphire 3870 512MBToxic 2xSams.200GB 4xWD 1.5TB 22" LG W2243T Lexmark Pro205

(#133) anulu válasza Perec (#132) üzenetére


anulu
félisten

köszi, megnézem. belövöm, remélem, menni fog :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#134) taltos


taltos
senior tag

Hali!

A segítségetekre lenne szükségem! Eladtam itt a Ph! -n egy 7nnxp-t (Egyébként Trak-nak). Kb. 2-3 hónapos volt, írtam is ide, amikor megvettem. Még segítettem is utánna valakinek állítgatni.

Na a lényeg az, hogy eladtam (tegnap este), és ma reggel már kaptam egy SMS-t, hogy nem indul az alaplappal a gép, és tök meleg a táp. Az írta, hogy még ma hív.

Most hívott egy fél órája, hogy végülis tönkrement a táp (egy COOLINK volt), és most egy kicsivel próbálja, és azzal hibátlanul működik, egy dolgot kivéve:
A proci, ami benne van, az húzva van 3000+ -ra, és eszméletlenül forró. Ezt úgy kell érteni, hogy a borda megfoghatatlan 2-3 óra UT után.

Mivel nálam soha nem volt ilyen gond (én egy 1700+ -os procit használtam benne, húzás nélkül), ezért azt szeretném kérdezni az Ő nevében is, hogy mi történhetett, és hogy mi lehet a baj? :F

Előre is köszönjük a segítséget!

(#135) Amigo78 válasza taltos (#134) üzenetére


Amigo78
senior tag

ha a bordaq tüz forro az nem gond

(#136) faster válasza taltos (#134) üzenetére


faster
nagyúr

Egy húzott 3000+-nál ( 3000+-ra? ) ez egyáltalán nem szokatlan. Nekem is 2500+ barton van 3000+-ra felhúzva, játék közben majdnem 70 fokig felmegy a hőmérséklet gyári hűtővel. Mostanában tervezem egy komolyabb hűtőborda megvételét.

(#137) taltos


taltos
senior tag

Na igen, de azt mondja a srác, hogy az előző alaplapjában nem volt tűzforró!
Tehát én nem tudom (semmi tapasztalatom nincs a húzásról...), de neki van viszonyítási alapja. Azt nem tudom, hogy milyen hűtőt használ, de azt mondta, hogy olyan 70 fok (ha jól emlékszem), és az előző alaplapjában 50 fok körül volt.

Most az van, hogy nem mer feljönni a netre így, nehogy valaminek baja legyen... Most hogy segítsek neki? :F

Ehhez nem értek, ahhoz se hogy mi a normális, ahhoz sem, hogy a szellőzés így milyen... Semmi... :(

(#138) faster válasza taltos (#137) üzenetére


faster
nagyúr

Nem tudom, milyen lapja volt, de némely laptípusok meglehetősen alá- vagy fölémérnek hőmérsékletben, és az is lehet, hogy nem jól rajta fel a hűtőt, esetleg nem megfelelő feszültséget kap a proci. Sok oka lehet.

(#139) taltos


taltos
senior tag

NA! Pontosítva a helyzetet (most beszéltem Trak-al):
2500+ alapjáraton 70 fok körül
Holnap viszi vissza garanciába a tápot, most összerakja ami van és felnéz még ma este.

Nem tudom hol lehet a hiba. Előtte valami AOpen lapja volt(, a hűtőt nem tudom), és pasztát használ.

Valami tipp?

(#140) faster válasza taltos (#139) üzenetére


faster
nagyúr

2500+ Bartonnál alapjáraton elég soknak tűnik a 70 fok. Meg kéne nézni, mekkora feszt kap a proci. És egy hűtőújrafelrakás sem árthat. Nem tudom, a Gigabyte lapok pontosan mérik-e a proci hőmérsékletét.

[Szerkesztve]

(#141) taltos válasza faster (#140) üzenetére


taltos
senior tag

Én úgy tudom, hogy jóval fölé mérnek (valami belső mag hőmérsékletet mérnek, nem a felszíni külsőt), de itt állítólag nem ez a gond, hanem az, hogy forró a hűtőborda...

Dehát majd jön, ezekhez én nem értek, soha nem volt ilyen gondom...

(#142) Trak


Trak
addikt

Na, pontosítás:

A gépem az adataimnál. A régi alaplap van beírva. Az elég jól méri a hőmérsékletet. Azzal a lappal, 3200+ sebességre húzva, ezzel a hűtővel:
Bővebben: link
volt 4-5 óra UT2003 után maximum 57-58 fokos. Megfogva a bordát, épphogy meleg.
Ez egy nagyon jó kis hűtő, mielött vlaki szídná:) Van egy Zalman Cu-m is, és azzal is csak kb 4-5 fokkal volt kevesebb.

Mostani állapot: a Gigabyte lap ami a topic címe is:)
Ugyanez a proci, és ugyanez a hűtő. Az alaplap mérője tudvalevőleg fölémér, ezért nem is igazán érdekelt, amikor bekapcsolás+5 perc BIOS állítgatás után 70 fokot mutatott. Gondoltam ennyire fölémér...
Proci alapon (2500+).
Elkezdtem win XP-t installálni, de közben nyitott háznál azért rátettem az ujjam a bordára, hogy milyen meleg. (Nem kell aggódni, mindig vigyázva csinálok mindent, jópár gépet raktam már össze.)
És kb 5-10 perccel a kezdés után a borda már forróbb volt, mint a régi lapban 3200+ ra húzva, 4-5 óra Ut2004 után. :F

kb 30 perc alatt win install kész, közben már paráztam, hogy ez azért nagyon meleg, ezért amikor az XP újraindítást csinál, akkor kikapcsoltam kicsit hűlni... A végére megnéztem a biosban, hogy mennyi a hőmérséklet, és 93 volt!
Egyből kikapcs, borda megnéz, szinte égetett.
Megvártam míg lehűl, aztán gép bekapcs. Szép lassan, 10-15 perc alatt megint ilyen meleg lett az egész...
Ha meg vlami olyan dolgot indítok ami igazán procit dolgoztat, akkor a DPS lelövi a rendszert teljesen...

A hűtést leszedtem, visszatettem, Zalman paszta a procin.

Közben meghalt a tápom, úgyhogy nem tudtam tovább próbálkozni.
Holnap viszem vissza a tápot gariba, akkor újra tudok majd próbálkozni, mert most egy 250W-os táp van a gépben, amiről épphogy elmegy alaplap+1 winyó+a vid.kártya., és nincs is rajta 12V-os ATX csatlakozó, ami kell a Gigabyte hoz.

Anulu-t felhívtam (neki is ilyen lapja van), ő már javasolta, hogy vegyem ki a DPS-t, mert az esetleg akadályozhatja a légáramlást. Szerinte ez akár 6-7 fokot is jelenthet. De még akkor is 85 fölötti, és nagyon meleg, és ki tudja nem melegszik e feljebb. Szóval nem értem igazán.

Nagyjából ennyi.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#143) Trak válasza faster (#140) üzenetére


Trak
addikt

Feszültségről annyit, hogy alapra volt állítva. 1.65 ugye.
1.67 nek írta a valóst. Lejjebb vettem 1.625-re. Nem igazán segített.
Hűtőújrafelrakás megvolt.

Remélem holnap meglesz az új táp, és akkor kipróbálok mindent.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#144) taltos


taltos
senior tag

UP :U

(#145) Trak válasza taltos (#144) üzenetére


Trak
addikt

Fejlemény: a tápnak semmi baja:) Lehet, hogy a DPS vlamit machinált vele. Kivettem megtisztogattam, ki be kapcsolgattam kivett állapotban (ezt írja a könyve, hogy ezzel érdemes próbálkozni). Szóval az jó. Most nekiülök, és mindent megteszek, hogy menjen a lap is, mert egyébként nagyon tetszik.

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#146) taltos válasza Trak (#145) üzenetére


taltos
senior tag

Én nagyon örülök a táopnak :) , és nagyon nem örülök a lapnak... :(

Mért csinálja ezt? Vagyis hogy egyáltalán mi miatt jelentkezik az egész. Nálam tényleg nem volt ilyen gond, és a DPS is müxött egy 360W Chieftech -el (persze itt másoknak volt gondja vele, de azt nem tudom miért)... Most egy kicsit úgy érzem magam, mint aki át akart verni, de nálam tényleg ment... :O Ez így rossz érzés! :U

Drukkolok, hogy sikerüljön, mert tényleg jó lap...

(#147) Loha válasza Trak (#145) üzenetére


Loha
veterán

Ami tuti biztos, hogy a DPS-nek semmi értelme, a fesz nálam ugyan olyan stabil, mint DPS nélkül...
Ha DPS benne van akkor a szorzót nem lehet állítani, csak NORMAL beállításban hajlandó elindulnui DPS-el...
Úgyhogy én visszatettem az egészet a dobozba :)
Akinek hangos (nekem) a chipsethűtő az nyugottan kösse át 5V-ra ugyan olyan tökéletesen végzi a dolgát...

Most a Gigabyte még mindig a proci belső hömérsékletét méri? (szerintem ennek kellene az általánosan megszokottnak lennie...)

Nekem 205mhz-ig stabil az FSB, 210-nél már fagy. Nálatok?

Egyébként iszonyat stabil a lap és gyors is ami szerintem szép teljesítmény ennyi integrált kütyüvel, sőt nekem van benne még +1 RAID vezérlő is...

Nincs vkinek fölösleges GAME Port kivezetése? :)

(#148) Trak válasza Loha (#147) üzenetére


Trak
addikt

Nálam megy 200x10-en DPS-el is:U
De nem használom, mert nélküle is jó minden, bár a fesz. értékeket nem is néztem meg, majd vlamikor berakom és elleőrzöm:.
Chipsethűtő nincs rajta, Zalman van helyette, jobb így, legalább egy ventivel kevesebb. Nem tudom mit mér a Gigabyte, de 6-10 fokkal többet, mint az előző lapom:) De nem gond, mert kézi ellenőrzéssel ellenőriztem még az elején.
200 felett még nem próbáltam az FSB-t, még nem kellett semmihez.
+1 raid vezérlő?

Game portom van, de nem fölösleges:) De szerintem bármely gameport jó rá, akár egy olyan is, amit az Audigy hangkártyákhoz adnak.

Üdv a klubban:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#149) Loha válasza Trak (#148) üzenetére


Loha
veterán

Hát nem tom én végigpróbáltam 3-4 szorzót, és csak normal módban volt hajlandó menni a lap DPS-el. DPS nélkül persze királyul megy, de 10*200 és 10.5*200-on sem hajlandó bootoloni(DPS nélkül), pedig 9.5*200 okés, meg a 11*200 is :)

+RAID igen...
Egy ideje nálam már 1 kábelen 1 drive, nálam ez vhogy bevált... :)
Azért tettem be a régi RAID vezérlőmet, mert az alaplapi baromi sokat tököl az optikai driveokkal, a siliconos pedig nagyon gyorsan felismeri...
Most neke úgy van, hogy a 2 vinyó az NFORCE IDE-n van, a Siliconos kártyán van a 2 optikai drive, az alaplapi raiden pedig van a mobilrack...

Ha a Gigabyte többet mutat 6-10 fokkal akkor annak csak örülni tudok, mert olyan 57fok környékén van a proci ami akkor elég jó érték...

Szerintem is jó rá bermelyik gameport, de nekem egyenlőre semmilyen sincs... :)

THX! :)

(#150) Trak válasza Loha (#149) üzenetére


Trak
addikt

1 kábelen 1 drive, nem semmi :DDD

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.