Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] DFI 845G vs. MX400, Rambus vs. DDR436 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) HEBI


HEBI
senior tag

Egy kis építő kritika: Egy cseppet megint áttekinthetetlen lett ez a sok színes csík. Nekem nem jött be. Meg ha az ember kettő dolgot akar összevetni akkor azokat célszerű egy ábrában megtenni (intel vs g2mx). A cikket meg majd szép lassan átolvasom, mert igy elsőre kicsit sok a ''jóból''. Bocs.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#2) Yutani válasza HEBI (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, sajnos a nehezen átlátható grafikon mindig is prohardveres ''erősség'' volt. Ez az egyetlen hiba, én egyébként nagyon kedvelem a prohardver cikkeit, és úgy általában az egész szájtot.

Egyébként jó volt Keopsz!

#tarcsad

(#3) #25954560


#25954560
törölt tag

Naja. Legkozelebb osszuk szet az eredmenyeket es mindenki csinal maganak tablazatot, amilyet akar. Esetleg supportaljuk a prohardvert egy tablaza/grafikonkeszito magussal :) Egyebkent meg hajra prohardver, birom a szajtot!

&rew

(#4) elmo


elmo
aktív tag

Nekem azok a kissé inverznek ható képek tetszenek az alaplapokról. :D

Amúgy POST alatt (ha jól sejtem) működik a Pause billentyű (fényképezést elősegítőleg).

(#5) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Őszintén szólva nem értem, mi a gáz. Az előző cikkben még inkább mondhattátok volna, itt igen áttekinthető grafikonok vannak. Nem véletlenül.

Higyjétek el, hogy ez a legtömörebb módja az infók átadásának, a grafikonok pedig nagyon is át vannak gondolva. Nézzétek át az aláírásokat, és látni fogjátok, hogy mi és miért van.

Persze, lehet, hogy van jobb, de azért elég sok verziót végigzongoráztunk, mire ide jutottunk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) BobMaster válasza Parci (#5) üzenetére


BobMaster
senior tag

Nagyon fájint a grafikon, semmi baj nincs vele.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#7) Szauron válasza Parci (#5) üzenetére


Szauron
csendes tag

lehet, hogy ez a legjobb grafikon, lehet (biztos) en vagyok mar tul almos..., de teny, hogy nem volt erom ''ertelmezni'' oket.

64738

(#8) utax


utax
aktív tag

jó a cikk, de azt még áruljátok már el lécci, mi az az álomhatár, amit az utolsó grafikonon sikerült leküzdeni ?

Use the force, Dude !

(#9) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

elvileg a 300fps 640-ben.. :) (330)

cantante di sampietrini

(#10) guest


guest
veterán

Miért jó az nektek, hogy negatívba teszitek ki a képek nagy részét? Szerintem hülyeség...

prohardver vendég

(#11) Celtic válasza guest (#10) üzenetére


Celtic
tag

Eredetileg ez Keopsz ötlete volt, és néhány chipset képnél alkalmazta. Újszerű volt és jó is. De ez már szerintem is túlzás. Nincs mindenkinek pl. Photo Shopja, hogy megnézze, hogyan is néz ki az alaplap.

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#12) Den


Den
veterán

Nagyon jó a negatív kép sztem.

www.simson4t.hu

(#13) Celtic válasza Den (#12) üzenetére


Celtic
tag

Szerintem is jó amúgy. Lehetséges megoldás: normál kép linkkel, popup, negatív.

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#14) utax


utax
aktív tag

szerintem is jól néz ki, tök fjúcsör :))

Use the force, Dude !

(#15) utax válasza keopsz (#9) üzenetére


utax
aktív tag

öhm ... ja, ok
nem ismertem fel, hogy ez álomhatár
gondolom azért, mert azt se tudom, ez miért számít álomhatárnak :)

Use the force, Dude !

(#16) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

asszem még manapság sem evidens, hogy ilyesmi frame rate-et ki lehet mérni 640-ben.. persze nem mintha bármi jelentősége lenne.

a 640 nvidia kártyákon már jó ideje cpu limitált, szóval ''izgalmas'', hogy milyen rendszer mellett lehet kipréselni a ''legmagasabb'' fps-t..

ja, egyébként, ha megnézitek, akkor a lapokról vannak rendes (nem inverz) képek is: ha a kicsikre klikkeltek, ott figyel mind a kettőnél..

amúgy próbálok ám nem kapásból invertálni, csak sok esetben a sima kép nem olyan jó minőségű, hogy beleférjen a keretbe.. ilyenkor igyekszem csalni egy kicsit, szóval ctrl+i..

de ha frankón kivagytok tőle, majd visszafogom magam. :)

cantante di sampietrini

(#17) Reac^


Reac^
őstag

Hi, problémám:) Alaplapot keresek, valaki segitsen picit. Megtetszett nekem ez az i845G de az integrált grafikus mag nem érdekel, nincs belöle olyan verio amin nincs int. grafix? na mind1: Elvárásaim: lényege a húzhatóság: 150fsb körül, DDR333 (jobb lenne 400), 400mhz -es rendszerbusz (nembaj ha 533), AGP4x (vagy 8x, de ez nem izgat), usb2.0 is jöhet, integrált hang/hálózat nemzavar). Ebben a cuccban szeretnék majd 2.0A-s P4-t huzigálni, néztem alaplapot: Asus P4S8x (SiS648, AGP8x, ATA133, S-ATA, DDR400, FSB400/533, USB2.0) szerintetek ez képes lesz kielégíteni az elvárásaimat(majd)?, vagy ajájjatok már valamit ami nagyon kiraly lenne ÁR NEM SZÁMÍT!!!

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#18) guest válasza Reac^ (#17) üzenetére


guest
veterán

IMHO:

Asus P4S8x (SiS648, AGP8x, ATA133, S-ATA, DDR400, FSB400/533, USB2.0)

Ez egy jó alaplap én is ilyenre gyűjtök (sajnos az 1066-os RIMM-es deszkájuk 2,5x annyiba kerül!!!), de készülj rá lelkileg pár parajelenségre....

Most heggesztettünk OJ-nak egy Asus P4S533-as gépet, és érdekes tapasztalatokat szereztünk :D ott nem kell Detonator), mert még így is megéri ...
(Igaz összel kijön a SiS649-es ami már 128 biten kezeli a DDR-t mint az nForce-ok, de nem érdemes várni rá, mert tavasszal meg jönnek ki a DDR-II alaplapok.)

Inquisitor - inquisitor@index.hu

prohardver vendég

(#19) guest válasza guest (#18) üzenetére


guest
veterán

Megjegyzések:
''(sajnos az 1066-os RIMM-es deszkájuk 2,5x annyiba kerül!!!)''
- Igaz viszont adnak hozzá egy 1066-os 256MB-os modult :D

''Igaz összel kijön a SiS649-es ami már 128 biten kezeli a DDR-t mint az nForce-ok, de nem érdemes várni rá, mert tavasszal meg jönnek ki a DDR-II alaplapok.''
- Úgy értettem, hogy arra a kis időre azért a viszonylag minimális teljesítménynövekedésért nem éri meg, akkor inkáb DDR400 ;)

Üdv.: Inquisitor - inquisitor@index.hu

prohardver vendég

(#20) guest válasza guest (#18) üzenetére


guest
veterán

A legyalulást kifejtenéd kicsit értelmesebben?

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] DFI 845G vs. MX400, Rambus vs. DDR436 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.