Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Agyasima


Agyasima
senior tag

''Ezeket a lapokat az egyszerűség és értelmezhetőség kedvéért egy rövid táblázatban felsorolnánk:''

ŐŐŐ, inkább, bekopipasztáznánk....de nem akarok ketschegelni,a cikk jó lett na. hülyén is nézne ki, ha nem lenne az.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#2) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

A szorzó-unlock hiányában is 9-es? ...Mi lenne ha még azt is tudná? :)
Tényleg, van annak esélye, hogy a 400-asban már az is benne legyen...?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#3) LordX


LordX
veterán

ööö, az nForce2 csak TbredB magot unlockol? És mi van pl a Bartonnal? TbredA?

(#4) MLaca


MLaca
őstag

Le akalappal! Na EZ korrekt cikk! :C

http://mlzphoto.hu/

(#5) Zsiba


Zsiba
senior tag

Jó kis lapnak tűnik ez! A cikk is kiváló és nagyon pöpec kis táblázatot dobtatok össze a cikk elején! ;]

''One Ring to rule them all...''

(#6) Dezmo


Dezmo
csendes tag

Hogy a francba csinálkátok ezeket a ''negatív'' képeket? Vagy csak nálam ilyen sz@r?

A cikk különben teccik!

(#7) twollah


twollah
nagyúr

Zavarban vagyok, de nagyon.

Láttam új cikk van a Prohardveren.
Elővettem a vitriolba mártott tollam + a jól megszokott romboló magatartásom, és nekiálltam a cikket elolvasni.

Folyamatosan estem le a székről a végén kénytelen voltam odaszíjazni magam a székhez, hogy a cikk végére még egyben maradjak, és ne a balesetin kössek ki a sok székről esés miatt.

A véleményem a cikkről:

ILYEN KORREKT TUDATOSAN FELÉPÍTETT CIKKET EDDIG MÉG NEM OLVASTAM A PH TÖRTÉNELMÉBEN!

A cikk értékelése: 9/10.
Azért nem 10/10es, mert nem én írtam.

Egyetlen kérdés a cikkel kapcsolatban.

''Bordás nForce2 SPP és MCP-T'' felirat feletti kép direkt pompázik ilyen színekben vagy az én készülékemben van a hiba?

(#8) twollah válasza MLaca (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

Így kéne mindenkinek cikket írni a PHn.

(#9) twollah


twollah
nagyúr

Lenne egy javaslatom a PH stábjának.

qLa felvétele a stábba, és ezentúl vele iratni az összes HW cikket.

Ha valaki más próbálkozna qLan kívül cikkírással azt azonnal elrángatni a tesztelendő HW, és a billentyűzet elől, kezét-lábát eltörni, fülébe ólmot önteni, szemét kitolni, nyelvét kivágni.

(#10) twollah


twollah
nagyúr

Egyszerűen nem tudok betelni a cikkel, mégegyszer elolvasom.

(#11) twollah


twollah
nagyúr

Kinyomtatom a cikket, és kirakom a szobám falára az ágyam mellé.

(#12) GrotESC


GrotESC
aktív tag

A cikk valóban átlagon felüli lett. Gratulálok érte.:C
Vki segítsen nekem, azt hiszem van némi hiányoságom az SI-vel kapcsolatban:
''2200uF'', az ''u'', az minek is a rövidítése?

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#13) L3zl13


L3zl13
nagyúr

A cikk jó.
Apró hibák, furcsaságok:
- Az inverz képek nekem spec tetszettek. De a dobozról és a tartozékokról készült képek túl sötétek.
- A bordázott északi és déli hídról szóló rész előtt látható teljes alaplapot mutató képen ha jól látom pont nincs borda a déli hídon. Miért?
- Furcsának találtam, hogy lespórolták a második soros portot. Nem mintha nagyon kellene manapság, de azért érdekes...

Aki hülye, haljon meg!

(#14) L3zl13 válasza GrotESC (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mikro. Egy görög Mü betűnek kéne lennie de olyat nem sokat találni a billenytűzeten, és mivel hasonlíte egy u-ra, azzal szokták helyettesíteni.

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Parci válasza twollah (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Elárulok egy hatalmat titkot: qLa teszteket ír (''nagy cikkek''), míg MLaca bemutatókat (''kis cikket''). Nem kéne egymáshoz mérni a kettőt, más céllal, más terjedelemben és más felfogásban készülnek!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) Parci válasza Parci (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

...és ami a lényeg: mindkettő igyekszik a legtöbbet nyújtani a saját kategóriáján belül. Bemutatókra ugyanúgy szükség van, ellenkező esetben kéthetente kerülne fel anyag az oldalra, ráadásul sokszor egy olyan platformról írunk, amit már részletesen kiveséztünk (lásd mondjuk 2x GF4 Ti cikk... nyilván pár képen, az áron és a tuningolhatóságon kívül nincs értelme mégegyszer szétszedni az egészet ízekre).

Szóval tessék lepörögni MLacáról, és egyébként qLa-ról is. Mindketten aktív, lelkes tagjai a stábnak, by the way.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) Egon


Egon
nagyúr

Jó cikk, nekem is tetszett...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) twollah válasza Parci (#15) üzenetére


twollah
nagyúr

''nagy cikkek'' vagy ''kis cikket'' az valahogy nem tud érdekelni.

Ilyen színvonalúnak kellene lenni az összes kis, nagy, közepes cikknek.

(#19) twollah válasza Parci (#16) üzenetére


twollah
nagyúr

Bocsáss meg, és az én .. ..... ......., hogy nálam ilyen magas a mérce.

(#20) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Ha nem ütközik etikai szabályzatba, meg lehet tudni, milyen kiskernél érdemes keresni (általában vannak aopenek a szokásos dealereknél, de ritkán és kis választékban). Kerestem a ph-n, de nem találtam.

42

(#21) BobMaster


BobMaster
senior tag

Qla... ez nagyon szép volt. Egy kis oldtimer fílingem volt a heti-egy-cikk-de-az-tud-mindent időszakból.

Akinek kétsége van róla, hogy miért különbözik a kis- és a nagy cikk, felmérendő, hogy mennyi időt, energiát vesz igénybe, kapja ki a VGA zsugát a gépéből és próbáljon róla írni egy hasonlót. Esetleg küldje el az oldieshw@prohardver.hu -ra, hogy megoszthassuk másokkal is. :D

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#22) Adrian Mole válasza Panther (#2) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Adjustable CPU ratio through BIOS

Ez szerepel a hivatalos honlapon a 400 Max-nál, nemtom, ez szorzóállítást jelent-e (osztás vagy szorzás azért különbözik :) ).

[L]http://www.aopen.nl/products/mb/AK79D-400Max.htm[/L]

42

(#23) Fr4G válasza twollah (#7) üzenetére


Fr4G
aktív tag

Twollah:)) egyébként szerintem is szuper a cikk, talan az egyetlen bajom, hogy iNTEL 875okrol valahogy sosem szuletik ilyen jo...

(#24) qLa


qLa
csendes tag

Köszönöm az elismerést (igyekszik az ember)...örülök hogy tetszett a cikk...

Lesz itt még egy jó kis nForce2-es cikk, na de többet nem árulok el...

Fly or Die

(#25) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Szerintem hagyjuk a témát. qLa és MLaca is remek anyagokat ír, ugyanakkor más-más feladatkörben dolgoznak. Nem fogtok MLacától 15 oldalas, az utolsó biteket is kiveséző anyagot látni, de NEM azért, mert képtelen lenne ilyet írni, hanem azért, mert a PROHARDVER!-en belül nem ő kapja ezt a feladatot.

Épp ezért értelmetlen olyan indokkal ''szekálni'', hogy ''túl rövidek a cikkeid'', stb. Persze, hiszen így van kitalálva!

Nézzétek meg, hány rövidebb bemutató ment ki az utóbbi 2 hónapban (by MLaca), és hány hosszabb, kivesézős cikk (by qLa). Ez az érem másik oldala.

Summa summárum: MLaca ÉS qLa rUlEz... :C

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26) Peat;)


Peat;)
veterán

Hol lehet ilyet kapni és mennyiért?Eddig csak intelhez szánt aopent találtam,azt is csak egy boltban.Még egy kérdés:az epox lapokban van duál bios?(a többi márkát már tudom! ) Köszönöm

(#27) twollah válasza Parci (#25) üzenetére


twollah
nagyúr

Tudod nem a mennyiség a fontos hanem a MINŐSÉG.

Na ezzel én lezártnak tekintem a qLa MLaca témát.

Ha a MLaca cikkei nem ilyen színvonalúak leszenek akkor továbbra is kiosztom.

(#28) prt válasza qLa (#24) üzenetére


prt
csendes tag

csak nehogy elbizd magad qla...

''Ha vonalazott papírt tesznek eléd - másra írj.''

(#29) twollah válasza qLa (#24) üzenetére


twollah
nagyúr

igen igen igen

fty fty fty fty fty fty fty fty fty fty

(#30) utax válasza Peat;) (#26) üzenetére


utax
aktív tag

ez engem is érdekelne, valamint az ára is, mivel a sohaw nagyker és csak regisztrált kiskereknek ad ki árlistát
valamint szívesen olvasnék nforce2 témában egy cikket az epox 8rda+, méginkább a 8rda3+-ról, mivel ezeket néztem ki következő a mobo-nak.
ha csak fele ilyen színvonalú lesz az a cikk, az is bővel elég :)

Use the force, Dude !

(#31) #25954560


#25954560
törölt tag

Hali,

nehany tapasztalat az egyik testverkevel (AK79D-400VN) kapcsolatban:
- a dobozban nincs kezikony, merthogy a kornyezet vedelme. Cool. Jo-jo az a cd, amin fent van minden cumo, de ha az ember nem olvassa nativan a cd-t es fejti vissza a .pdf fajlokat, neha bizony gondban lehet.
- van az alaplapon meg a tap hoerzekelojehez is csatlakozo. Cool. Csakhogy a beulteteskor derult ki, hogy nem fer el a jol odatervezett egyik szurokondi melle, igy ferde mindketto es toljak egymast.
-BIOS reset utan minden visszaall egy jo stabil ertekre. Cool. Csakhogy a memoriasebesseg FSBx1 marad, azaz DDR166. Es a luzer (&rew) csodalkozik, hogy a dualban hajtott 512M PC3200-vel 1500MB/s az olvasasi sebesseg.

Most, hogy mindent beallitottam es hasit a lap, egy szavam nem lehet. Sajnos ebbol is hianyzik a CPU szozo allitas lehetosege, de egyebkent regen ereztem magam ilyen jol BIOS-ban :) Es nekem is tetszik, hogy hagytak egy menupontot benne 'credits' cimmel es igenis ott vannak az alkotok.

A cikk nagyon tetszett, csatlakoznek a hozsannazo tomeghez :D

(#32) #25954560 válasza #25954560 (#31) üzenetére


#25954560
törölt tag

Kiegeszites :)
Szal nincs reszletes kezikonyv, de van egy szep nagy szines lepedo, amin azert sok minden rajta van, ha minden mukodik, akkor az alapveto beallitasokhoz, ez boven eleg. Na.

(#33) qLa válasza #25954560 (#32) üzenetére


qLa
csendes tag

AOpen AK79D-400VN-be lehet állítani a szorzót BIOSban csak jobban nézz körül :)
Ahol állítod az FSB-t pont mellette van a szorzó na nyomsz egy jobbra gombot és a máris változtathatod...

Fly or Die

(#34) #25954560 válasza qLa (#33) üzenetére


#25954560
törölt tag

'Csaakugyaaaaan! Uram, ha szabadna megjegyeznem: On zsenialis' -Macskafogo :)

(#35) benoce


benoce
tag

Emlekeim szerint ezen is mukszik a CPU unlock:)
csak nem a BIOS-ban kell aktivalni, hanem a DIP kapcsolok alitgatasaval.
Valahogy igy

1 2 3 4
5 - + - -
5.5 - + - +
6 - + + -
6.5 - + + +
7 + - - -
7.5 + - - +
8 + - + -
8.5 + - + +
9 + + - -
9.5 + + - +
10 + + + -
10.5 + + + +
11 - - - -
11.5 - - - +
12 - - + -
12.5 - - + +
13 - + - -
13.5 - + - +
14 - + + -
15 + - - -
16 + - + -
16.5 + - + +
17 + + - -
18 + + - +
19 - - - +
20 - - + +
21 - + + +
22 + - - +
23 + + + -

benoce

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.