Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) RexMaximus válasza Chebbie (#16) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Idonkent a felnotek is szembesulnek vele, nem igazsagszolgaltatas hanem jogszolgaltatas van.

Mit lehet csinalni? O ezt mondta o meg azt es ha a tanarok eddig igy kezeltek akor azok is mondanak egy valtozatot. Valoszinuleg olyat amivel minel inkabb csokkenti a feleloseget. Kozben meg a gyermeket is kinozzuk, aki mellesleg a tortentek alapjan valoszinuleg eleve keruli a konfrontaciot.

Ha minden ala is van tamasztva akkor se nagyon tortenik semmi, kiskoruak az “elkovetok”. Ok ilyenek es ahogy a kornyezetemben lattam nem is nagyon valtoznak.

Ennek a viselkedesnek az okai inkabb valahol az emberi genomban keresendok (agresszor-aldozat)
. Node az meg nem oldja meg ezt a helyzetett

Mivel a szuleid is olvasni fogjak leirom nalam, hogy tortent ez. Kis naiv gyerek voltam, megvertek, elvettek a kajam es meg en ereztem rosszul magam utana, jo mi? :)

Aztan elkuldtek karatezni (kyokushin), nagyon nem akartam, kivul allt a komfortzonambol. Tok jo volt amugy. 80es evek vegen jarunk, nagy vegyeskoru csoport volt. Ez azt jelentette, hogy a nagyok szivattak, vertek a kicsiket, kb mint a suliban… Ezert emeltem, ki a normalis helyet.

Ellenben valami tortent. Az iskolaban ellenaltam es bar az erosebb hangado meg elruhazott (tobbszor bukott helyi hirhedt csalad csemeje, ki mas?), elkezdtek leszalni rolam. Igy mar nem volt akkora poen. Aztan ahogy erosodtem a vegen mar bratyiztak. Mindig a leggyengebet kinozzak, de az mar nem en voltam.

Valojaban a mai napig profitalok ebbol, ez volt az elso paradigmavaltas, megtapasztaltam, hogy kovetkezetes munkanak milyen eredmenyei vannak es ezt az elet minden teruleten kamatoztathato. Mellesleg a holgyek is erteklik a sportosabb sracokat, ami par ev mulva esedekes lesz.

Ellenben azokat akikre az aldozat szerepe jutott, es nem tudtak mit kezdeni ezzel, nem igazan irigylesre melto az eletuk.

Nagy kerdes a tortenetemben ha meskep kezelik a szuleim, akkor az valoban jot tett e volna nekem. Lehet most is bent ulnek tulorazni valahol csak azert mert nem tudok (merek) nemet mondani, de itt mar anyu nem tud megvedeni :). Mar amugy sem, mert egy ido utan ok se lesznek itt. De ettol meg helyt kene allni.

De ez csak egy ember tortenete es velemenye :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.