Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) KROK640 válasza huskydog17 (#66) üzenetére


KROK640
veterán

jó kis I5 12400-as teszt, kár, hogy nincs mellette 10400 és 11400 ... úgy lenne az igazi.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#102) KROK640 válasza Chaser (#80) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, volt magasan az ára, de szerencsére nem tartósan. Mindenesetre én örüklök, hogy ennyniárt jönnek (bár szinte kizárt, hogy 10400F-ről erre álljak át, azthittem drágábbak lesznek induláskor.

" nem tudok sem a múltban, sem a jövőben vásárolni"
Visszanéztem a múltba, és minden olyan kopott volt,
a saját gyerekkoromról is azt hittem, hogy lopott volt...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#103) KROK640 válasza [CS]Blade2 (#82) üzenetére


KROK640
veterán

Én még az Asrock B560Pro4-t 41 ezerért vettem tavaly márciusban, most 37ezer körül van.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104) Chaser válasza KROK640 (#101) üzenetére


Chaser
titán

a guru3d-nek van tesztje ahol 11400 is szerepel mellette, esetenként elég szépen rátesz a 12400, úh. nálad is érdemi előrelépés lenne
a fogyasztást nem tudom hogy mérik, nekem amd-vel sokkal jobb értékeim voltak mint amit megadnak, még ac fix setup mellett is, pedig nem használok desktopon soha energiatakarékos sémát - a cb-t is érdekesen mérik, mert nálam és sokaknál szintén kicsit másabb számok vannak -
de kiindulásnak ez már jó, sokszor 5600x nyakán van vagy jobb is
csak egy értelmes árú/értelmes lap kell(ene) alá

érdekesek ezek az árak, márciusban a ft még azért jobb volt eggyel, és mégis sok termék ára csökkent ennek ellenére

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#105) Chaser válasza Chaser (#104) üzenetére


Chaser
titán

ez tetszene is, csak az ára nem ( :
az amd-s b550 megfelelőjét kb két hónapja 40e ft-ért vettem boltból - utána vmiért elszállt az ára -, oszt' azért abba lazán be lehet vágni 5900x-et is, de még az 5950x-től sem jönne zavarba

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106) KROK640 válasza [CS]Blade2 (#89) üzenetére


KROK640
veterán

Valószínűleg azért, mert a dual channel ma már annyira alap, hogy eladhatatlan nélküle kb az alaplap. Messze van már 2002-2003 mikor még csak egy hóbortos extra volt...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#107) KROK640 válasza Chaser (#104) üzenetére


KROK640
veterán

Meglestem, de főképp a játékokat. Ott annyira nem durva az előny, mindenhol 10% alatt marad.
A CPU kivételével bármi cseréje nélkül tudok upgardelni akár 11700(K)-ra is, ami ha olykor ki is kap, marginálisan van maradva. (kivéve Hitman III).
Valószínűleg azzal mégis jobban járnék mint egy lap (és ha már lap talán RAM is) meg egy CPU cserével.
ööö bár ki tudja, most nézem, hogy a 11700F is 120 ezer ft környékén jár. Kérdés, hogy akarnék-e RAMot cserélni, illetve ténylegesen mennyi lesz a RAM?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#108) KROK640 válasza Chaser (#104) üzenetére


KROK640
veterán

"érdekesek ezek az árak, márciusban a ft még azért jobb volt eggyel, és mégis sok termék ára csökkent ennek ellenére"
Azért mert ennek rendes körülmények között így kell lennie! Emlékszem arra, amikor megjelent egy cucc, és 8-10 hónap múlva újonnan a megjelenéskori új árának kb a feléért lehetett kapni. Valószínűleg jelen esetben nem is mentek le annyira az árak (a ft romlása miatt) mint amennyire lemehettek volna.
Az, hogy most a bányászok miatt, meg a covid miatt meg minden szar miatt újabban az a rendszer, hogy felfelé mennek az árak, és aztán jól fent is maradnak (lásd VGA árak) az ugyebár kicsit sem normális.
(amúgy a legszebb példája annak, hogy mégis a bányászok miatt van fent a VGA-k ára (bármit is mondanak), hogy mindennek, CPU, alaplap, HDD stb ugrott fel az ára az utóbbi 1 évben, és mindennek pár hét alatt helyreállt, covid vagy nyersanyag hiány ide vagy oda, csak a VGAk ára nem bír ... )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#109) BiP válasza KROK640 (#107) üzenetére


BiP
nagyúr

Miért kéne ramcsere? 10400 most ddr4-gyel megy, én 12.gen mellé is olyan lapot vennék.

(#110) Chaser válasza KROK640 (#107) üzenetére


Chaser
titán

less meg mást is ( :
de ha kifejezetten játékra kell csak akkor lehet nem nagy előrelépés
ddr5-re gondolsz? azzal nem érdemes foglalkozni sehogy, majd jövőre vagy utána, 32gb uras ddr4 meg 51-2e-ért van, kommerszebb meg akár 40-ért is - még, aztán úgyis el fog szállni az áruk -
azért ilyen nagy feleződések nekem nem rémlenek - pár amd cpu ára nagyon beesett 2xxx-eknél, de más tényleg nem rémlik - , most meg elvileg akkora chiphiány van hogy már a hiányt is külön kell megvenni ;] szóval érdekes, na
sztem akinek megvolt a nyolc általános annak egyértelmű hogy a bányászok miatt vannak a vga árak ott ahol, nincs egy perc megnézni tavaly nyártól az eth árfolyamot, és ott pont is van - 2020 nyrára felment 100e ft körülre, decemberre már 1m ft volt egy eth, azóta is 1-1,4m ft közt ugrál, zárható -
ahogy enstein mondta - ha ő mondta -:
két dolog végtelen, az emberi hülyeség és a világegyetem...bár utóbiban nem vagyok biztos
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#111) huskydog17 válasza ddekany (#96) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Ne már, én nézzek utána... wattórában számláznak, nem pedig wattban."
Hol mondtam az ellenkezőjét? Miért ki nézzen utána? Te értetlenkedsz itt evidens dolgokon. Tán azt várod el hogy más rágja a szádba amit pár másodperc alatt ki lehet deríteni vagy mi?

A tesztet mindenkinek sikerült gond nélkül értelmeznie, csak neked vannak problémáid vele, ezen senki nem tud segíteni. A grafikonok kb. 99%-án Watt szerepel, kb 1-2 grafikonon van wattóra amit szintén nem nehéz értelmezni, Igor sokkal jobban tisztában ezekkel a dolgokkal mint te ebben biztos lehetsz.
Sikerült utánanézned akkor főleg nem értem mi a problémád. Mindegy hagyjuk is, nem is érdekel.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#112) ddekany válasza huskydog17 (#111) üzenetére


ddekany
veterán

Akkor idézem a cikkből a hülyeséget: "Power consumption in Watts per hour", azaz osztás, nem szorzás, aminek semmi értelme. Meg, "power consumption over complete render", és utána a mértékegység "Watt". Igen, ki lehet találni mi akart lenni, csak gáz.

(#113) KROK640 válasza BiP (#109) üzenetére


KROK640
veterán

Lehetne, persze, csak akkor később majd megint lapot kell cserélni mikor DDR5-re áll át az ember.
De egyébként mindent egy bevetve nem érzem igazán a késztetést még a 12400F-re való átállásra sem. Ha lejjebb menne a 10700/11700nak az ára inkább arra állnék át, már csak a több mag/szál miatt is.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#114) KROK640 válasza Chaser (#110) üzenetére


KROK640
veterán

Nos én az árfeleződésre olyan 1998 és 2011 között gondotlam, utána már azért lassult az áresés, pláne a high end cuccoknál. 2000-es évek elején durva volt, 150 ezeres csúcs proci teljesítményét egy év múlva megvehetted Celeron néven 30 ezerért.. (és addigra csak P3-asként is 60-at se nagyon ért ... jó példa erre pl a 733-as) na de agyon elkalandoztam. 2011 után lassult az értékvesztés, de azért a mostani szintre még meszsen me lasult le. Most ugye a gyorsan gyengülő ft is ez ellen van.

Örülök, hogy te is átlátod ezt. Csak már nem árt óvatosan fogalmazni itt a fórumon, mert nemegyszer megesett, hogy teljes erővel repült belém egy-egy bányász, hogy mégis hogy merek ilyet mondani???
Mert ha te nem látod, hogy ez milyen nagyszerű dolog, akkor te hülye vagy, buta vagy, irigy vagy stb. A "kedvencem" az a kedves bányász volt, aki elmondta, hogy ha ennyi idős koromra nincs 3-400 ezrem, hogy befeketessek egy bányász gépbe, akkor kössem fel magam. Aztán rövid eszmecsere után kiderült, hogy (kb egy idősek voltunk), nekem egy saját tehermentes családiházam van, ő meg albéreltben lakva várja a kriptótól a csodát. Nem is tudom miért is nem küldtem neki egy kötelet? :DD Elképzelem ahogy csórikám majd ha kipukkan ez az egész, egy VGA-kból eszkábált kunyhóban próbálja magát meghúzni, vagy megeszi a coinjait, hogy ne éhezzen :D
Kár, hogy Markoláb megette azokat a kommenteket, és azóta Hurricane Smith se látta :( de az emlékeimben még sokáig fognak élni. :)

És persze a végén mindig ugyanoda lyukadunk ki akárhány bányásszal folytatok komolyabb eszmecserét :
1. Épp megújuló energiát használ, persze, hogy van napelem, az amúgyis lett volna, a VGA-t pedig nem károsítja semennyire mert ő ért hozzá 
2. Nem kapzsi, csak megélhetési bányász, már rég hajléktalan lenne ha nem kezd bányászni, csak ezért vágott bele (azért volt pár száz ezre elindulni)
3. Amúgy dolgozik, ez csak fizu kiegészítés ami nélkül nem lenne meg (azért volt pár száz ezre elindulni)
4. pár száz ezres/milliós költség talán fáj, de hát minden üzlethez kell befektetés nemde? Ha neked nincs ennyid akkor lusta vagy, buta vagy, meg tuti, hogy eliszod a pénzt, ahelyett h felelőségteljesen gondolkodnál a jövődet illetően
5. Már mindegyik VGA, jujj de nagyon visszahozta az árát, már többszörösen is... csak hát nem Fiat pénzben, hanem coinban; aztán kiderül, hogy eddig csak költött a gépre meg a bányászatra, de elméletben csomó pénze van, még ha gyakorlatban nem is vett ki semmit, és hülye vagy ha te szerinted ez nem a jövő
6. Különben is, neki pont ingyen van a villanyáram és a légkondi, így azokat sem kell levonni a fenttartási költségből
7. Ő egy számtech zseni, hogy ilyet tud üzemeltetni, és amúgyis piszkosul expert a témában, kínos kérdéseknél pedig jön a kötelező személyeskedés
8. Ő ért hozzá, nem fog vele befürödni, mert ezen csak nyerni lehet, és a végén mikor milliókat keresett egy jó kiszállással és a HWk eladásával házat/Ferrarit/tengerparti nyaralót stb. vesz, te meg csak irigykedhetsz, buta vagy és nem érted, meg különben is savanyú a szőlő.
(+1. A jjaj én nem : Amúgy nem is vagyok bányász, csak van 0,00183 BTC-m, és ezért pártolom a rendszert, meg micsoda zseniális technológia ez... ) 

Ha legalább orvosi, meterológiai stb. kutatásokban használnák ezt az egészet akkor azt mondanám, hogy right, mert az emberiség előrehaladását szolgálja. De az, hogy kapzsi emberek terhelik vele a környezetet és a gazdaságot, csakhogy elméletben nagyobb vagyonuk legyen, na annak semmi értelme.

Persze értem én, azért kardoskodnak mellette mert beletették a sok pénzt, és most úgy vanak vele, hogy működnie kell, mert nem bukhatnak el. Némelyik személyes sértésnek veszi, ha felhívom rá a figyelmét, hogy azért van baj rendesen ... de nemszabad elbukni, mert beállt mögé. Ezért elnézik, elbagatelizálják vagy kimagyarázzák minden káros hatását, csak legyen munka nélkül pénz, vagyis "ingyen ebéd". Pedig az nincs. Negatív értékteremtéssel akarnak pénzt csinálni... az iléen lehet azt várja mikor bemegy egy vendéglőbe, hogy a fogás mellé írt árat neki fizetik ki miután megette :D

Ez tulajdonképpen egy olyan MLM amin az is bukik aki nem száll be (környezetszennyezés és elborult VGA árak). A rendszer felépítéséből adódóan nagyon-nagyon sokan hatalmasat fognak bukni és csak néhányan nyernek majd. Persze mindegyik szentül hiszi, hogy okosabb mint a többi és majd ő lesz az aki szakít... Innen tudom, hogy nagyon maximum is átlag esze lehet mindent egybevéve, hiszen az átlag emberekre jellemző, hogy az átlag 80%-ánál okosabbnak hiszi magát.

A másik nagy kedvencem néhány bányász youtuber (lehet olyan elvakult híveket fogni a komment szekciójukban, hogy hajjajj) akik kedvesen mosolyogva avatnak be a munka nélküli gyors meggazdagodás titkába (ha olyan nagy buli lenne, megtartaná magának), miközben az egyikük pl kéri, hogy kldj neki patreonon pénzt, vagy bányássz neki egy darabig. Biztos jól megy akkor a sora ... (JA NEM!)

-
Az meg, hogy felment 2020 nyrára 100e ft körülre, decemberre már 1m ft volt egy eth, azóta is 1-1,4m ft közt ugrál sajnos a sok tudatlant csak abban erősíti meg, hogy jó az amit csinál... és persze igazad van az Einsteines idézettel, valóban ide illik :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#115) ddekany válasza KROK640 (#114) üzenetére


ddekany
veterán

Még sokan beszállhatnak, korai az egész. Így az egyáltalán nem biztos, hogy aki mondjuk 2020-ban meg előtte tett szert BTC-t meg ETH-ra (szóval mai ár töredékén), az valaha bukni fog vele, ha megtartja. Ugyan ez persze nem mondható el a mindenféle kisebb coin-okrol, amik sokszor simán piramis játékok (aki időben kiszáll, az viszi a többi játékos pénzét). Az energiapocsékló bányászaton meg talán egyszer túl leszünk, mert már egyre inkább közmegvetés tárgya, és így valószínűleg az érintett coin értékének sem tesz jót hosszú távon.

(#116) Exakta888


Exakta888
csendes újonc

Azért azt ne felejtsük el hogy az 5600x egy 32mb cache-el rendelkezik. Hirtelen nem tudom melyik yt channel tesztelt egy 12600k-t vs 5600x valorantban és más cpu bound játékokban, arra jutottak hogy azért van a 12600k-nak jócskán kevesebb fps-e mert csupán 20mb-s cachel érkezett. S akkor ne is beszéljünk az nm számokról.. Igen, benchmarkon jobban teljesít, de játékokban egyáltalán nem. Mintha workstation-nek jobb lenne az Intel, pedig mindig is gamingre jött szóba. A 12400 meg ehhez képest 18mb-os cachel jött. Szomorú. Az Intel most se alkotott nagyot. :( :(

Ákos

(#117) arabus válasza Abu85 (#93) üzenetére


arabus
addikt

Csúnya gonoszak mind kivezették és még a 12900K is megy benne!
Majd irjál róla valami velős lejáratós cikket.
Hogy jobb az AMD.
Csak egy baj van vele hogy 110ezer alatt nem árul procikat mert ráment a ZS-re. :K

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#118) arabus válasza Exakta888 (#116) üzenetére


arabus
addikt

Tessék 20Mb L3


Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#119) KROK640 válasza ddekany (#115) üzenetére


KROK640
veterán

Jah, el is tudom képzelni, hogy sokan beszállnak még, elvégre mint egy jó MLM módjára hirdetik is a bányászok, hogy jujj milyen jó dolog ez, meg vegyél RIG keretet meg bányász tápot meg egyebek. (egyébként szerintem ez a réteg jár igazán jól! Mármint aki a hardvereket adja az egészhez)
2014-be kellett volna a BTC bebeszálljak, ha nem is bányászok, akkor kellett volna vegyek párszáz dolcsiért, és most milyen finom lenne kiszállni :)

A kisebb coinok meg tényleg piramis játékok, mégis gomba mód szaporodnak. Sajnos az energia pocsékoló bányászaton nem biztos hogy túl leszünk, mert láttam ám bányász topicban amikor azon törték a kis törni való buksijukat, hogyha az ETH POS lesz, akkor mégis mit bányásszanak, ha már úgyis megvan a rendszer?
Szóval eltudom képzelni azt a különösen balszerencsés scenariot, hogy még akár öt vagy több évig is velünk lehet ez...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#120) KROK640 válasza arabus (#118) üzenetére


KROK640
veterán

Ez valami china only cucc? :Y

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#121) arabus válasza KROK640 (#120) üzenetére


arabus
addikt

Szerencsére királyunk jó kapcsolatokat ápol kinával lesz ebből itt is. :K

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#122) KROK640 válasza arabus (#121) üzenetére


KROK640
veterán

Az Intel oldala hivatalosan nem ismeri ezt a CPU-t, és a doboza is kissé fura...
Szerintem aligha jön EU-ba

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#123) carl18 válasza Aprósólyom (#97) üzenetére


carl18
addikt

NEm vagyok pumba, és a sok mag jó nekem. :U :C

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#124) Abu85 válasza arabus (#117) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem gonoszság ez. Az alaplapgyártó döntése. Viszont, ha baj van, akkor az Intel mossa kezeit, mert a specifikációban egy csatornát engednek. Majd az alaplapgyártó megoldja, visszafejti a mikrokódot, hív egy sámánt, hogy esőtáncot járjon, stb. Az Intel a specifikáció erejéig biztosítja a stabilitást, a többit tuningnak tekinti.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#125) arabus válasza KROK640 (#122) üzenetére


arabus
addikt

Majd meglátjuk.4.6 ghz azért már barátságos.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#126) Cassi


Cassi
senior tag

Biztos nem boldogok az AMD főhadiszállásán, a húzóchipjeiknek csúnyán alápakolt a 12400F/12700F páros. A 3D V-cache hatása meg erősen játékfüggőnek tűnik, minimum az év végéig visszakerültek az underdog szerepbe.

(#127) Aprósólyom válasza carl18 (#123) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem figyelsz a társalgó félre... :U ezért végül eljutottál az 10100F iGPU nélküli prociig. Rövidre zártam a kérdést azzal, hogy "megidéztem" a költőt, hogy vajon mire gondolhatott, mikor karakterekben megfogalmazta eredeti gondolatait. :) :R

Jevons paradox

(#128) Komplikato válasza KROK640 (#122) üzenetére


Komplikato
veterán

Be nem jelentett proci lehet és ezért nincs kint az Intel oldalán. A Japán, Szingapúr, Indonézia, Taiwan és Hong Kong viszonylatában eddig IS lehetett boltból, polcról OEM procikat kapni. És szoktak hozzá dobozt is gyártani. Ez valószínűleg egy még be nem jelentett OEM proci lesz, de ha igaz miért van 20GB cache rajta, akkor annyira lesz elterjedt és kapható, mint az AMD Ryzen 3300.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#129) Aprósólyom válasza Exakta888 (#116) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Engem az érdekelne, hogy Valorantra nem elég a bőven 300+ fps 12600K-val?
Ha bármi tud 350fps helyett mondjuk 500fps-t, az annyit teszt, hogy az átlag frame time, 0,85 ezredmásodperccel gyorsabb.
Az igaz, hogy 1-1 pro fantasztikus állapotában 130ms körüli reakcióidővel rendelkezik, de a 0,85 milisec már a mérés hibahatárnak a hibahatára, minden vicc nélkül.
Ennyi idő alatt a fény is csak 255km-t tesz meg, pedig az qva gyors... :DDD :))

Jevons paradox

(#130) fatpingvin válasza Aprósólyom (#129) üzenetére


fatpingvin
őstag

dehogyne, ez már csak f*szméregetpés. főleg hogy a leggyorsabb kijelzők sem tudnak 240 képkockánál többet megjeleníteni egy másodperc alatt.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#131) lemusz válasza fatpingvin (#130) üzenetére


lemusz
addikt

Lemaradtál 1-2 évvel, már vannak 360Hz-es kijelzők és készülőben vannak az 500-asok is.

(#132) Komplikato válasza fatpingvin (#130) üzenetére


Komplikato
veterán

NVidia laborban pár éve elértek 1700Hz-ig OLED vonalon, persze jó kérdés valójában ez hány képkocka?
A most bemutatott QD OLED gamer monitorok a 0.1ms G2G reakció idővel biztos tudnának sokkal többet is, mintv144H vagy akár 240, csak megy a fillérb*szás a vezérlése és csatlakozók 3-5000,eurós monitorokon is. Meg el kell adni ugyan azt újra a következő szezonban picit magasabb képfrissítéssel, ugye.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#133) Exakta888 válasza Aprósólyom (#129) üzenetére


Exakta888
csendes újonc

Hát őszintén megvallva a 12600k-val inkább egy stabil 220-250 fps-d van. Néztem amikor team fight van vagy 1v1, viper fal ha van éppen, stb. Akkor az az fps szám sajnos nem 300+. Az 5600x ad egy stabil 330-350 fps-t. Ezen értékek között is szoktak cappelni az fps-t a játékosok általában. 5600x-t pl gamingre ajánlják de ugye sokan annál jobbat is vesznek. Nekem is egy 5800x van amit a napokban vettem. Ennek például az az oka hogy ugye nem hogy valamennyivel több az fps, de stabilabb is, kevesebbet ugrál és a minimum 1% fps is magasabb, ami azt jelenti hogy nem esik le annyira az fps. Például linus tech tips készített egy tök jó videót, keressetek rá, aki itt mondta neked hogy de igen elég a 200 fps. Hogy mi a különbség egy 60hz 60 fps és 60hz 300-400 fps között. Minél több fps, minnél stabilabb és minnél kevésbé ugrik le, annál inkább van nagyobb esélyed a másik félnél. Ha megnézitek itt a profi játékosok konfigurációit, a minimum az 5800x amivel találkozunk. Általában inkább 5900x - 5950x de láttam egy 5600x-t is. Sajnos én azt veszem észre hogy az emberek megnézek mennyi a max fps, tehát amikor semmi nem történik, de amikor történik valami nyilván lemegy, nem is kicsit, s ebből lesz egy átlag is, s ez az amivel számolnunk kell. 12600k-t akartam én is venni, de örülök hogy 5800x lett 360 AIO-val. Jobb választás szerény véleményem szerint.

https://prosettings.net/valorant-pro-settings-gear-list/

Ákos

(#134) Aprósólyom válasza Exakta888 (#133) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Amit én találtam youtube-on ott jellemzően 350 körül van 300-400 között.

Jevons paradox

(#135) Exakta888 válasza Aprósólyom (#134) üzenetére


Exakta888
csendes újonc

Elküldenéd légyszíves?

Ákos

(#136) ddekany válasza KROK640 (#119) üzenetére


ddekany
veterán

Már nem bányászni szállnak be, hanem vásárolnak BTC-t, ETH-t. Tehát nem zuhan be az értéke, és nem jár rosszul, aki nem váltotta vissza pénzre, amit régen összebányászott (vagy pénzért vett).

(#137) Aprósólyom válasza Exakta888 (#135) üzenetére


Aprósólyom
addikt

[link] Mondjuk ha hosszabban nézem, akkor mégsem annyira jó, mint ahogy írtam, inkább 280-330. My bad. :B A benchmark végén mikor pfázik, akkor vannak főleg olyan szakaszok, ahol állandóan 300 feletti. Én azt néztem először, nem pedig amit most linkeltem.
Ha tényleg úgy van ahogy mondtad, akkor ezek szerint nagy különbség van Valorantban.
És milyen felbontáson, render-scale mellett?
Mert nem kell játszani 100% render scalen. CS:GO, Quake-ben a pro játákosok sem játszanak fullHD-n 100% render scale-en. Még ha RTX 3080 vagy hasonló szörnyetegük van. Rapha, Raisy 65% vagy 75% screen scalen játszik. CS-ben pedig a régiek közül tudom, hogy 1280*960 fekete kerettel vagy full screen nyújtva játszották. Pedig a PRO-k nem szar vassal tolják.
Emlékszem mikor scream a GTX 1080 kártyájával k 3 éve szar fos felbontáson játszott és azt streamelte. Na tessék Scream is valcsizik, ahogy rákerestem a twitchen... :DDD

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#138) Exakta888 válasza Aprósólyom (#137) üzenetére


Exakta888
csendes újonc

Azt mondjuk elfelejtettem írni hogy egy 5600x-el a 400 stabil fps-t is simán ellehet érni, csak kell hozzá 2x16gb dual rank, vagy 4x8gb single rank(ami dual rank lesz a végére mert 4db van belőle) ram. Legalább 3600mhz-es cl16-os. De itt inkább a dual rankon van a hangsúly. Sok 5600x-s valorant videót láttam ahol beraktak single rank-os ramokat és nem volt sok fps-ük. De a ryzen pedig nagyon függ tőle. Mondjuk én 4x8gb-t vettem mert baromi nehéz találni 2x16gb dual rank-os ramot Magyarországon. De még Amazonon is. Nem írják le sehol, csak ha már a kezedben van akkor a sorozatszámot letudod nézni de vannak esetek amikor az se segít, akkor már csak a gépben tudod meglesni.

4x8: [link]

Ezt a videót néztem én is, ahhoz képest hogy 5600x-el gyakran 500fps peek is van, a 12600k a 20MB-os Cache-je nagyon lebutítja a processzort. Pedig mint látod core-ban és single core-ban a 12600k odaveri a 5600x-t és az 5800x-t is. De játékban nem hozza azt amit kell a cache méret miatt.

Valorant nem gpu függő játék, ismerősöm 5600x és 1050 ti, 32gb rammal játszik és meg van neki a 400-450 fps bőven.

Az is igaz hogy ha leveszed a felbontást jobb lesz, a Gambit találta még ki régen hogy milyen jó a 1290x960. Azon játszom én is. Persze, nem annyira szép mint 2k-n, dehát nagyon sokat számit a performance competitive-n. Azelőtt volt egy nem olyan jó laptopom és csak immortal 1-ig tudtam jutni, hardstuck voltam az unstable 100 fps és sok stutter miatt. Mire lett új gépem már könnyen ment a Radiant.

Itt azért megemlíteném hogy még az is fontos egy 5600x és 5800x között hogy ugye a több mag és szál miatt a jövőbeli játékok jobban fognak futni mint egy 5600x-n. Régen amikor átállás volt még a 4 magos 4 szálas és 4 magos 8 szálasnál akkor azok akik 8 szálon futottak sokkal lagmentesebb, kiegyensúlyozott és jobban futó játékot tapasztalhattak mint azok akik 4 magon és 4 szálon futottak. Ezt sokan elfelejtik azért, vagy nincsenek vele tisztában.

[ Szerkesztve ]

Ákos

(#139) Chaser válasza Exakta888 (#138) üzenetére


Chaser
titán

ballistix 3200 2x16 az sr, pár pöcc és 3600 c16-on megy
a 3600-os 2x16 már sr
már elején is sok teszt ott vérzett el, hogy 2x sr modullal teszteltek 5xxx-et

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#140) Exakta888 válasza Chaser (#139) üzenetére


Exakta888
csendes újonc

Van ami dr. Csak nehéz találni, s nem mindegy melyik márka. Nem mindegyik ram megy fel 3600ra, de igen, a ballistix a legjobb oc-ra. A többi csak 3446ig megy. Ha 2x16 és dr akkor nincs probléma de még ott is nehéz találni dr-t szóval marad a 4x8.

[ Szerkesztve ]

Ákos

(#141) ddekany válasza Exakta888 (#138) üzenetére


ddekany
veterán

Én nehezen hiszem el, hogy a 400+ fps tartomány vadászása már nem placebo effektre épít... Azért itt nem gépek harcolnak, hanem lomha emberek, még lomhább kezükkel egy egeret rángatva.

(#142) Exakta888 válasza ddekany (#141) üzenetére


Exakta888
csendes újonc

Mint korábban is írtam, itt nem csak az fps-ről van szó. De az is számít. Linus tech tips 60hz 60fps vs 60hz 300 fps videoját nézd meg YouTube-n. Emellett számít hogy mennyi átlag fps-t ad és mennyi 1% low-t. S mennyire stabilan fut a játék stutter nélkül. 240hz 240fps és 240hz 400 fps között hatalmas a különbség. Főleg hogy az egyik soha nem laggol, a másik pedig megesik. Ez ilyen, ezek processzorra épülő játékok, nem gpu-ra. Most néztem aki 5800x 4x8gb memóriával játszik és csupán gtx 960al. Mert minek neki egy jó videókártya ha csak ilyen gamekkel játszik. S nem laggol semmit. Keress utána szerintem ha esetleg érdekel. YouTube-n elég sok tesztvideó van. Még van aki 860t is párosít 5600x-el.

[ Szerkesztve ]

Ákos

(#143) Aprósólyom válasza Exakta888 (#138) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az szép eredmény.

De pontosítanék, mert RAM kiépítések, amiket leírtál, azok helyesen quad rank kiépítések: 2db 16GB-os dual rank modul. De ugyan úgy quad rank 4db 4GB vagy 8GB-os single rank modul.

És még egy fontos információ, mert egyesek nem hajlandóak elvonatkoztatni szeretett márkájuktól, ezért egyoldalúan informálódnak és/vagy tájékoztatnak másokat.
Intelnél ugyanolyan kedvező (sőt, lehet jobb, de játék függő) hatása van a quad rank kiépítésnek. Forrás: HU 04:36
De ugyan így nem csak AMD oldalon lehet szinkronizálni a RAM és busz sebességet egymáshoz. Ha jól emlékszem az ideálist az AMD 3733:3733-nál határozza meg, hanem az intelnél is áldásos hatása van a busz és a RAM frekik "összelövésének".

És ami fontos még, de ezt csak review-ban halottam, hogy a dual channel támogatott procikba ha összesen 8 ranknyi modult teszel be, ott már talán lassulás lehet. mert az már sok a memory controller-nek. De hátha pontosít valaki, ha szar az infóm.

Jevons paradox

(#144) Aprósólyom válasza Exakta888 (#142) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ott mondjuk kijön, hogy a PRO playereknél már nem sok előny van 240 felett... Főleg az átlagos játékosok javulnak sokat a jobb monitoroktól. De ez biztos azért is lehet, mert a PRO már annyira sokat gyakorol, hogy már zsigerből reagál.

#141 ddekany: Nem placebo. A Minden érzékszerved érzékelni fogja, hogy 200fps helyett 400 fps-sel játszol, mert csökken az input lag, még akkor is, ha a monitort közben nem cserélted.
A jogos kérdés inkább az, hogy mennyi értelme van ennek egy átlagos játékosnál. Ha nem vagy CS GO-ban a Globál-elite-ből is a felső pár százalék és hasonlóan a többi kompentetive játéknál, és nem keresel belőle pénzt, akkor nem biztos, hogy van értelme. Akkor se ha öntik a pénzt a szülők a gyerek ölébe, mert valójában nem fog neki nagyobb eredményt, élményt adni. Csak a vásárlás örömömét fogja megélni, ami eltart pár napig max 1-2 hónapig...
Én Quake Championsben dupla akkora fps-sel játszok mint a képfrissítés, de csak azért mert egyébként iszonyatosan fos a video engine, ezért ha csak átlagos gép van alatt, simán beesik az fps a 144fps közelébe olyan 160 környékéig.
De ennél a témánál, mindig meg szoktam volt említeni, hogy én már az a korosztály vagyok, aki CRT-vel nőtt fel. nulla input lag, vibárló kép (lighning boost :DDD ) ezért nagyon éles, 800*600 felbontáshoz pedig vehettél olyan monitort, ami már akkor tudott 160Hz-t. 160Hz + quake 3 300-500fps-en maga volt a virtuális valóság, annyira direkt volt minden reakció amit csak tettem. A mai LCD-kel nem tudom el lehet-e ezt érni, mert csak 144Hz moitorom van, de ez sem adja azt az élményt, mert nem annyira éles a mozgása közbeni képélesség, és az input lag is minimálisan nagyobb. Pedig egész jó monitorom van. Kipróbálnék egy jobb 240Hz monitort, de drágállom őket.

Jevons paradox

(#145) Exakta888 válasza Aprósólyom (#143) üzenetére


Exakta888
csendes újonc

Helyesbítenék azzal hogy ha 4db single rank ramot teszel be akkor az dual rank lesz. Ha pedig 4db dual rankot, akkor lesz quad rank ami valóban lassabb mint egy dual rankos vagy single rankos rendszer. Ezt itt láthatod:

[link]

Például ha valaki vesz egy 5600x-t és rák bele 4 single rank ramot, akkor annak a valakinek magasabb 1% lowja, average fps-e és max fps-e lesz, mintha venne egy 5800x-t 2db single rank rammal ami még mindig csak single rank sajnos. Ezt a linkelt képen látni is fogod hogy 2db single ram az még mindig csak single.

Egyébként használtan van fennt most egy 240hz full HD monitor 60ezer forintért itt hardverapro-n ha érdekel. Nekem is 144hz-es monitorom van, 2k-s aoc 31.5 curved. De annál több nekem nem is kell. Újonnan valóban drága. Ezt is anno 90ért vettem az alzában akciósan de már 120ért adják minimum.

Nekem például sokat segít hogy stabil 400 fps meg van mindenféle stutter nélkül, egyrészt mert valorantban nagyon hamar a patchek és a rossz játék optimalizálás miatt csökken az average fps és így nem akartam hogy a jövőben ez probléma legyen. De egy 5600x is bőven elég lesz évekig aki azt vásárolja meg. Szerintem hamarosan le is mennek már az áraik. Az 5800x is már csak 134 újonnan. Másrészt nem szeretek eladni és újítani, mondjuk Am4 miatt most úgy se tudnék nagyon sehova és jó ha azért legalább 5 évig nem kell cserélni a gépet.

Magam is a crt korszakból jövök. A quake 3 meg a Cs 1.0 amivel anno kezdtem. Nem rég dugtam össze egy régi crt-t, nagyon bántotta a szemem. :D

[ Szerkesztve ]

Ákos

(#146) Aprósólyom válasza Exakta888 (#145) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Igazam van, nézz utána máshol is, mert igorlsabról már kiderült, hogy alap fizikai mértékegységekben is ejt hibákat, úgyhogy ne vegyél mérget Igorra, annak ellenére, hogy én is komálom a fazont.
Hallgasd meg a Hardware unboxed bevezetőjét. Ott elmondja Steve, hogy ha 4db single rank modult használunk, akkor az IMC quad rankként fogja kezelni a 4db single rank modult, nem úgy mint ahogy igor írja az általad linkelt ábrán.
És látod az eredmények is mutatják azt, ahogy én is tudtam: octa rankban (8rank) már lassul, mert nem őket lekezelni megfelelő az IMC (integrated memory controller):
Mutatom. utolsó előtti sor: 4x2R 3800 CL 16, ami annyit tesz, hogy 4db 2 rankos modult használ (összesen 8 rank). A legrosszabb eredményt hozza.
Mi a hozza a legjobb eredményt? A quad rank, tehát felülről a második és a harmadik sor: 4x1R, 2x2R.
Ez így van. Kész. Nincs mit ragozni ezen. Hallgasd meg mit mond Steve a HU videó elején. Én anno a wiki-s szócikkeket is végigböngésztem, miután megnéztem a HU és GN teszteket is, hogy ellenőrizzem a elhangzottakat. ;)

igor meg mondom.... A villamosenergia fogyasztás sem tudja leírni hibátlanul, ami Wh lenne. Ezt egy másik PH! fórumos kolléga szúrta ki. Watt per hournak írta Igor... Ez alapműveltségi hiányosság, ami azért kérdéseket vet fel vele kapcsolatban. (Az említett hibát a 12400 tesztjében szemrevételezhető) :R

Ui.: 60-ért használtan sincs jó 240-es monitor. (Csak nem az Acerek? Arról én lemondanék. Nem veszek és senkinek sem ajánlanék olyat, ami nincs komolyan letesztelve. Kísérletezzen, akinek 7 anyja van... :DDD ) Aminek igazán jó response time-ja van, azt használtan se látod 80 alatt. (pl. Dell aliensware-ek néha megjelennek 80-90-ért) újonnan meg 100+ de inkább 110+. Vagy emagon felbontott 90-ért 240Hz (280Hz) Asusok.

Jevons paradox

(#147) ddekany válasza Aprósólyom (#144) üzenetére


ddekany
veterán

Én feltételeztem, hogy húzósabb részeken lévő FPS-ről beszélünk (nem átlagról). Annál maradva, 1/200-1/400 = 0,0025 másodperc különbség, azaz 2-3 ezred másodperc plusz késleltetés. Szóval... ha valaki csak érzésre mondja, már nem hiszem el, hogy jelentős a hatása a teljesítményre. Hirtelen amit találtam, amikor Linus meghívott pár pró játékost, és csináltatott velük mérhető eredményű teszteket, 60, 144, és 240 Hz-n. A 60 és a 144 az ég és föld természetesen. A 144 és 240 eltérés viszont eléggé összevissza volt. Kis eltérés, vagy akár a 144 nyert.

CRT-k... Már nincs kéznél egy se, hogy a mostani LCD mellé betegyem, de tippre még most is pár szempontból jobb lenne. De volt az a gonoszság, hogy rendszeresen 50 Hz-re alapértelmeződek Win 9x-ben. Belépek a terembe, körbenézek, stroboszkópot bámulnak a "gizikék", ki tudja mióta. (CRT, szóval ténylegesen villog.) Mániákusan állítottam át őket, mindig mindenhol, és azt hitték velem van a baj... :) Na, ez alapozza meg arról a véleményemet, hogy mire van igénye az átlag játékosoknak. Meg családi tapasztalat, hogy annyire nem látnak semmit, nem állítanak át dolgokat, pedig ingyen lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#148) Aprósólyom válasza ddekany (#147) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Egy bizonyos frissítés felett inkább érzékszervi élmény. De azt érzed. Erről is értekeztem, nem arról, hogy jobb is leszel, sőt. Leírtam, hogy a PRO-k már nem ettől lesznek jobbak feltétlen. De ettől még van pro, aki vesz magának 360Hz monitort és úgy is streameli a quake-t.
Én pedig tapasztalatból írtam a 160Hz/300+fps élményt, nem hallomásból és nem elméleti síkon pedzegettem. És ismétlem, nem azt írtam, hogy jobb lesz tőle bárki. De az élmény szemmel és input laggal (egérmozgás) érzékelhető. Nagyon érdekes élmény. A 144hz monitorok élménye nem jók ahhoz képest. egy gyors TN paneles 144Hz monitor egy teljesen más, lassabb dimenzió a CRT 160hz-hez képest. a régi szép idők... mennyi ideig vadásztam és gyűjtögettem egy ilyen monitorért.... :B Most meg itt vagyok 15 évvel később és csak 144Hz-en tolom.... ;] Mondjuk legalább szart se fogyaszt a nagy kockához képest. kb. 12-15Wattot, a beállításaimmal. :K

Jevons paradox

(#149) Chaser válasza Exakta888 (#140) üzenetére


Chaser
titán

a ballistixekben több is van mint 3600c16 - jah a 3000c15 kit is bőven jó, ugyanaz igazából mint a 3200c16 -
de pl az aegiseim is dr-ek, csak tuningban nem olyan jók - 3000-esek -
a 3200-eseket már jobban lehet pöckölni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#150) Exakta888 válasza Aprósólyom (#148) üzenetére


Exakta888
csendes újonc

Ne haragudj, nem bántásból mondom ne értsd félre de ebben most sajnos nincs igazad. Ha 4 single rank modulod van, abból csak dual rank lesz, nem quad rank, ami teljesen rendben van mert nem is kell nekünk quad rank mert csak rosszabb lesz.

Pl.: alábbi videó is ezt mondja, 3:10-től, nézd.

https://www.youtube.com/watch?v=AGux0pANft0&t=214s&ab_channel=HardwareUnboxed

Illetve nézd meg kérlek újra a képet mert rosszul nézted meg. A második felülről az nem quad rank. az dual rank. 4x1R 3800 CL16(Dual rank, Dual channel) - Ergo 4 single rank modul van benne. Alulról a második viszont quad rank, azaz 4x2R 3800 CL16 (Quad rank, dual channel)

Nem lenne logikus az egész, hisz ha csak két single rank sticked van, akkor annak már dualnak kéne lennie, de nem az. Az még mindig csak single, de ha 4db single van behelyezve, az már dual rank. Ha 4db dual, akkor quad. Nagyon sok fórumon így van írva. S ez a helyes. Tomhardware, Gamers nexus, linus tech tips, mindannyian ezt mondják. Kétlem hogy a legnagyobb nevű csatornák és fórumok tévednének ebben. Különben egyébként akkor nekem se lenne meg a 400-450 fps stabilan. Mert Ryzenekhez nagyon kell a dual rank, különben csak 300 alatt döcögne a Valorant és akkor lényegében rosszabb fps-m lenne mint single rank-al.

[ Szerkesztve ]

Ákos

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.