Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) -KP- válasza tutitibi (#249) üzenetére


-KP-
addikt

16GB DDR4 3200mhz 22-23k, ez még talán nem a világ vége. 3600mhz pár ezressel drágább.

Itt egy másik:
[link]

carl18: nálam most böngésző.torrent kliens, viber,discord,steam,origin, Avast antivírus, és Malwarebytes fut. 5,8G memóriahasználatnál vagyok játékok nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#252) carl18 válasza -KP- (#251) üzenetére


carl18
addikt

Nekem a bőngésző + Anti virus 4.2 gb ram használat van. :)
Én nálam ki van kapcsolva az automatikusan induló programok, én jobban szeretem magam elinditani ha szűkség van rá.

Sűrűn nem játszok gépen, csak ha van valami olyan játék ami valóban meg fog és lekőt. És nem szerettem ha minden fut a háttérben. :K

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#253) -KP- válasza carl18 (#252) üzenetére


-KP-
addikt

Én meg azt nem szeretem, ha örökké egyesével kell indítgatni meg bezárogatni minden sz*r - sz@rt :)

(#254) ddekany válasza -KP- (#248) üzenetére


ddekany
veterán

4 GB-vel árulják mostanság az olcsóbb új notebookokat. Persze ezek nem játékra vannak. De a rendszer + böngésző + akármi kommunikációs vacak + vmi Office cucc el kell legyen 4 GB-vel. Mondjuk a böngésző alapú szemét mint Teams, Skype (csak nem látod hogy az, mert Electron és társai) elképesztően pazarlók, szóval érik, hogy kihaljon a 4 GB. De amúgy igen, sok füllel a böngésző el tud kanászodni rendesen, be kell csukni néha... Főleg mert rendszeresen elkezd CPU-t is zabálni, titokban megeszik egy magot... mert csak.

(#255) Aprósólyom válasza Chaser (#241) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem szeretek többet fizetni mint muszáj. Miért kellhet 32GB RAM? 16GB is csak 2-4 játék miatt van, miközben nem igazán érdekelnek az újabbnál újabb címek. Futtassak RAM drive-ot? :DD Vagy vegyek Primo cache-t? Egy őskövület SATA SSD-nek a tempójával is elégedett vagyok, szóval ezek sem hoznak lázba.
De komolyan kérdezem, mire kellhet 32GB rendszer RAM? A tech deals csatornán is azt javasolta a csávó már kb. 1 évvel ezelőtt, hogy inkább min. 32GB-t tegyünk a gaming PC-be, mert higgyük el, hogy sokkal jobb lesz. Már a rendszer (OS, alap folgodk) is érezni fogjuk állítólag...?! :U Sose próbáltam még 32GB rammal, de nehezen tudom elképzelni, miközben most is az EDGE böngészőben 11 fül van, megy a háttérben egy youtube video. Így 4,6GB az aktívan használt rendszermemória. Van 3,1 GB gyorsítótárazott adat a RAM-ban a feladatkezelő szerint, szóval 8,2Gb RAM tisztán szabad, ha pedig alkalmazást indítanék az előtérben, akkor 11,3GB. Szóval még mindig nem tudom értelmezni a 32GB RAM előnyt. :U De akinek van tapasztalata, kíváncsi vagyok rá.

#240 carl18: ""Meg nem is kell csodálkozni az áremelkedésen"
Ameddig a PH topikban azt a szólást éltetik hogy amennyiért cpu-t vettél annyiért vegyél alaplapot is. :C"
Néha nekem is az az érzésem, mintha a PH!-n megjelenő "tanácsadók" fele "PC-buzi" master race, aki minden likvid pénzét PC-re költi vagy elvált és/vagy munkamániás szülők gyereke, akire minden pénzt elköltünk a szülők a gyerek hobbijára, hogy kompenzálják azt a hiányt, amit az interperszonális kapcsolatokban elvesztegettek....

#242 ddekany: Ki is fogom próbálni, mint tud hangban a nappalis PC, ami egy Dell 7010. Eddig eszembe nem jutott, hogy kipróbáljam a hangját. Viszont, most hogy látom mennyi egy B660 ALC 1200/1220 hanggal, kezd érdekelni, hogy mennyire szól jól a kis impedanciás fülesemmel egy alap ALC. Illetve behallatszik-e bármilyen coil whine. B460 tomahawk lapnál, aminek a hangját egy ALC1200 köré építették, abszolút jó. Se zaj, se coil whone, se az egér hangja semmilyen zaj, se elől, se hátul.
Bár elméletben egy ALC897 és társainak is -90dB körüli a zajszintje, ami jónak kellene lennie csak kérdés milyen minőségben implementálják a hangot a deszkára...
Egyébként ha jól tudom, a coil whine minden alkatrésztől függ, ami a PC-be lett építve, nem csak az alaplaptól. A föld rendszeresen közösítve van, persze alkatrészeken keresztül, de ettől még számít, úgy tudom. Tehát nem mindegy milyen az alaplap, a VGA és a tápegység, mert ezeken keresztül folyik jelentős mennyiségű PWM vezérelt áram.

Jevons paradox

(#256) Aprósólyom válasza -KP- (#248) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerintem meg nem szabad mindenféle szar játékot támogatni.... Pl. COD warzone beállításokat feltolod, simán megeszik 10-11GB VRAM-t. Más játék meg 6Gb VRAM-ból gyönyörű, leugrik a képernyőről.
Ha egy flight simulator 4k ultrán megeszik kb. 10GB VRAM-t, azt megértem, mert ott rengeten nem ismétlődő 3D objektum és textúra van, mert az az egyik fő jellemzője, hogy a valós nem repetatív tájat vetíti a képernyőre.
De pl warzone-ban, ahol egy képzeletbeli virtuális világban lövöldözünk senkit sem fog érdekelni, ha kevesebb textúrából, ügyes trükkökkel intézik el a változatos terepet, miközben 4GB VRAM kell neki minimum. a legfosabb, undorító minőséghez is... Maga video engine szerintem nagyon jól működik, mert fluent játékélményre képes egész jó, csak a map designerek munkája gyengécske szerintem.

Jevons paradox

(#257) carl18 válasza Aprósólyom (#255) üzenetére


carl18
addikt

Néha nekem is az az érzésem, mintha a PH!-n megjelenő "tanácsadók" fele "PC-buzi" master race, aki minden likvid pénzét PC-re költi vagy elvált és/vagy munkamániás szülők gyereke, akire minden pénzt elköltünk a szülők a gyerek hobbijára, hogy kompenzálják azt a hiányt, amit az interperszonális kapcsolatokban elvesztegettek....

(Igen a PC Glorious master Race)
Csak a számítógép mondjuk ki folyton elavul, és ahogy drágább egy komponens ára annál nagyobbat veszít az értékéből.
Szóval hobbi játékra és felhasználásra nyilván csak azt kell megvenni amit ki is használ az ember. :R

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#258) Aprósólyom válasza carl18 (#257) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Látszik a mondaton, hogy átszerkesztettem, van egy kis magyartalanság.... igazából ki akartam törölni, hogy ne legyek túl nyers, de úgy tűnik elfelejtettem. :B
Attól még igaz, ami igaz, természetesen tisztelet a kivételnek, akik ritkák mint a fehér holló. És az is igaz, hogy egyszer-egyszer mindenkinek bele kell esni a túlkompenzálás hibájába, hogy legalább esélyes legyen megtapasztalni a jelenséget és változtatni rajta. Csak vannak, akik nem veszik észre magukon.
Pszichológia jól ismeri a jelenséget. Megboldogult Popper Péter egyik előadásában beszélt a jelenségről, miszerint ha az alapvető fontos dolgokban nincs megelégedettség és/vagy siker élmény, mint pl. a kapcsolatok minősége, munkahelyi sikerek, akkor az élet egyéb területein próbálja kompenzálni, (pl. hobbi), mert létszükségletünk az érzet, hogy értékesek vagyunk.

Jevons paradox

(#259) ddekany válasza Aprósólyom (#258) üzenetére


ddekany
veterán

Nem értem, ez hogy szolgáltja azt a vágyat, hogy valaki értékesnek érezze magát. Azt hinném ez azt az élményt hivatott pótolni, mint amikor munkában sikerül valamit sok szöszölés árán végre elérni. Valami olyat, ami érdekel is persze. Afféle sikerélmény. Bár én nem vagyok ilyen gép építés terén (bár hajlamos vagyok mini rabit hole-okba beesni... :)), de mondjuk RPG-ből ismerem ezt az ópiumot, amikor fejlesztgetsz valami karaktert, stb., és az is erről az ál sikerélményről szól. Vagy hogy mondjam... mikor úgy érzed, sikerült valamit elérned, tökéletesítened. Csak sajnos nem a valóságban, de "kémiailag" hasonló élmény.

[ Szerkesztve ]

(#260) Chaser válasza Aprósólyom (#256) üzenetére


Chaser
titán

az a 2-4 játék nyilván már sokkal több
mivel elég olcsó jelenleg felesleges rajta spórolni szerintem
attól hogy egy játék fut, még nem feltétlen elég neki a 16gb
microlag, bármi egyéb anomália is lehet, na most ilyen ram árak mellett aki gamel vegye meg
aki melózik az meg szintén
2019-ben raktam talán össze újra pc-t majd' 10 év kihagyás után, első volt hogy 32gb ram legyen...2x ezer ft vagy 4x ezer ft na pfffffffff, és akkor még nem ilyen vga árak voltak :) 32gb ramnál legalább a ram nem fog anomáliákat okozni, és nyilván nem csak a jelenben, hanem még évekig az elég lesz
a 16gb meg, háááát, a netezős notebookomban van annyi, és simán a chrome megesz akár 8-10 gb-ot a winnel ha sok oldal van nyitva

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#261) Chaser válasza Aprósólyom (#255) üzenetére


Chaser
titán

cw az meg tényleg sok mindentől lehet
amikor hangban megjelenik az érdekes
notebookomon w7 volt, kanóccal nem ment át a cw - cpu körül van valami nyikorgás de nagyon halkan -, bt-n viszont átdobta
azóta váltottam w10-re és megszűnt a cw bt-n - meg egyébként is sokkal jobb lett a bt-s hangátvitel -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#262) Aprósólyom válasza Chaser (#260) üzenetére


Aprósólyom
addikt

"az a 2-4 játék nyilván már sokkal több"
??? De most rólam beszélsz vagy a piacról? Az én igényem nem fedi a piaci állapotokat, ezért is írtam 2-4 játékot.Nem több ma sem, hanem 2-4 játék, az esetemben. De ezeknél is csak max. 11GB-ig megy fel a rendszer RAM. Szóval még mindig van szűk 5GB gyorsítótárazásra...
Másrészről megírtam, hogy nem érdekelnek új címek, akkor meg minek? Szóval még mindig ott vagyok nem látom az észérvet. Az olcsóság pedig nem érv. Nem mellesleg nem 2-4ezer forintról beszélünk. Egy normálisabb Ballistix 3600 16GB 27k körüli, a legolcsóbb virsli 3200-as 32GB kit meg 40 feletti.
Mire oda jutok, hogy esetleg kell 32GB, addigra meg majd DDR5-kell vegyek.
Egyébként gyanítom, hogy nem a 32GB csökkenti a micro lagokat azoknál a címeknél, ahol a 16GB RAM is elég, hanem a 2x16GB jellemzően 2x2Rank. Viszont a dual channel dual rank kiépítés elérhető 4x4 modullal is. Ilyenem is van.

Ha böngésző miatt 8-10GB RAM szkséges, akkor már nagyon sok oldal lehet nyitva.... Annak az embernek a felhasználási szokásain kellene elgondolkodnia nem a RAM bővítésen :K. Tudom miről beszélek, mert én is megvizsgáltam ezt a fajta böngészői használatot és módosítottam a szokásaimon.

8GB-nak elégnek kell lennie az irodai jellegű szoftverekhez és böngészéshez. De otthoni, moderáltabb felhasználással a 4GB-nak is, csak akkor nyilván kicsit többet fog dolgozni lapozófájl... illetve az sem mindegy, hogy iGPU vagy van-e dedikált VGA, mert iGPU-val, pl Firefox alatt, 1440p youtube videólejátszásnál hosszabb-rövidebb időre felkúszik a megosztott VRAM igény 350-400MB körülire, és akkor már csak biza 3,6-3,7 marad... Most bővítettem egyik gépünket 4-ről 8-ra, így tudom látom, próbáltam, teszteltem. 8Gb pedig már untig elég az említett feladatokra, pedig alkalmanként dolgozunk is rajta. Office, böngésző, képnéző/nyomatás alkalmazások megnyitva.

De végül hozzáteszem, hogy ez egy aspektus, ami működik. Ha másnak más az igénye, szokása, akkor bővítsen. Ebből a lényeg az, hogy van a user igény és tudatos felhasználási mód, hogy nem a RAM további növelése hoz megfelelő eredményt. Részemről ennyi. Ezen nem kívánok tovább lovagolni. :R

Jevons paradox

(#263) Chaser válasza Aprósólyom (#262) üzenetére


Chaser
titán

a gép van értem és nem fordítva :)

semmi lovaglás nem volt, elmondtam én mert nem gondolkodnék a több ramon
RAMBÓ' sose elég ( : oszt' ha véletlen esetleg kell de már csilliókért megy boltban és használtan - lesz olyan -, akkor lehet rajta gondolkodni mért akart 20e ft-ot spórolni az ember, én ezért is vettem rögtön 32gb-ot, ha már vicc pénzekért adták és bármikor jól jöhet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#264) Aprósólyom válasza Chaser (#261) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ez szerintem driver issue is lehet. Néha nekem is behallatszik a coil whine, de ilyenkor elég a jack kihúz-bedug és megszűnik. Gyanítom, hogy csak egy pillantig bebugzik az auto-sensing és rosszul választja le a földet? Dunno.. :U

Jevons paradox

(#265) Chaser válasza Aprósólyom (#264) üzenetére


Chaser
titán

nálam w7-nél mindig volt cw bt-n, de w10-en teljesen megszűnt, kanóccal meg mindkettő alatt oké volt
rémlik másoknál desktopnál is néhányszor felmerült a cw hangnál, és valami állítás megoldotta, de hogy mi az passz
tehát nyilván sw-es gond van ha kikerül hangkimenetre/bt-re a cw

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#266) ddekany válasza Chaser (#265) üzenetére


ddekany
veterán

BT mint Bluetooth hangátvitel esetén hogyan tud CW lenni? Azt gondolnám ott a fejhallgatóban van csak DAC.

(#267) Chaser válasza ddekany (#266) üzenetére


Chaser
titán

fogalmam nincs, de w7-en cw-zett bt-n keresztül a hang

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#268) ddekany válasza Chaser (#267) üzenetére


ddekany
veterán

Illetve azt tudtommal nem hívják coil whine-nak, amikor a hang kimenetbe zizeg/sípol bele valami. A coil whine az az, amikor közvetlenül olyan hangot ad ki egy tekercs.

(#269) Chaser válasza ddekany (#268) üzenetére


Chaser
titán

igen, kiadja a tekersz de vmiért kikerül a hangra is néha
hw-es okot még meg is érteném, de sw-esen elég x-akta
de az én gépem is élő példa, hogy sw-es megoldás orvosolhatja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#270) Chaser válasza Chaser (#269) üzenetére


Chaser
titán

tekersz*tekercs ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#271) KROK640 válasza Chaser (#227) üzenetére


KROK640
veterán

csak most az IGP rendesen megdobja az árat :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#272) KROK640 válasza Aprósólyom (#237) üzenetére


KROK640
veterán

DDR5 only procik egy ideig úgysem fognak nagyon latba nyomni, mert még ha a lap nem is drága a RAM igen, CPUk újak lesznek, szintén drágák, szóval nem baj, hogy megmarad az AM4 DDR4 olcsóbb szegmensben. Csak ugye az lesz a baj, ha az új procik a jelenelegi kínálat felé jönnek, és tartósan úgy is maradnának.
Persze itt a nagy chipshiányban meg munkaerőhiányban meg nyilván nem fognak versenyezni, hanem inkább élvezkednek.

Bár csábító a 12400F, de mivel nekem az lap cserével is járna, egyértelműen marad a 10400F ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#273) Chaser válasza KROK640 (#271) üzenetére


Chaser
titán

hát öööö izé, korántsem annyira mint egy dvga ;]
abból a felárból amit intel kér az igp-ért, már egy gt710-et - 27-8e ft-tól indul - sem lehet venni...lol :)
de később már simán lehet árban közelebb egymáshoz a 12400f és 12400, volt idő hogy a 10400 is alig volt drágább az f-nél - most sem sokkal drágább -
én még várok a finomabb lap árakra, ekem elég erős 75e ft-ot fizetni olyan kategóriás lapra ami amd-nél 40e ft volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#274) KROK640 válasza tutitibi (#243) üzenetére


KROK640
veterán

Bőven, 1,5× annyi mag és 3× annyi szál.
8th gen I7-esre lenne még érdemes váltni, de sokszor az drágább mintha így cisnálná...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#275) KROK640 válasza Chaser (#273) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, sajnos most megéri IGP-set venni, mert nem az van, hogy pár ezerért dobsz bele VGA-t legfeljebb, és az is jó eséllyel erősebb lesz mint ami benne van a CPUban.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#276) tutitibi válasza KROK640 (#271) üzenetére


tutitibi
senior tag

10 ezerrel drágább az IGP-s verzió

(#277) KROK640 válasza carl18 (#250) üzenetére


KROK640
veterán

24GB DDR3 RAMról (4th gen I3) jöttem át 16GB DDR4-re (10th gen I5), és ahogy elnézem elférek, pedig eléggé féltem, hogy visszalépés lesz a 24GB után a 16, de meglepően nem az. Aztán próbáltam 32GB RAMmal is, nemigazán volt előrelépés.
Nyilván ma már 8GB RAMmal nem építenék új gépet, de 32GB-val is csak akkor ha olcsó RAM és nagyon jövőbe néző játékos vagy munka gépet építek

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#278) KROK640 válasza ddekany (#254) üzenetére


KROK640
veterán

Barátnőmnél veszélyes a helyzet 4GB RAM + 14-16-18 böngészős ablak nyitva. Türelemre nevel a gépe, d neki fel sem tűnik. A hajam tépném olyan lassú lenne a gépem mint neki.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#279) KROK640 válasza Chaser (#260) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, ez így van, de legtöbbször költsgérzékeny az ember és nem mindegy, hogy + huszonX ezer ide vagy oda ... De 32GB erősen jövőálló, bár szerintem még 16GBval is el lehet lenni.
Főleg úgy, ahogy én gépezek : nekem még akkor is 2GB RAMom volt (meg egy idő után 1GB) mikor már 4GB volt szinte minnekinek de 8GB is gyakori volt (2013-4 eleje). Emiatt aztán én eléggé RAM takarékosan gépezek, 1+ évnyi 16GB RAM kellett hozzá, hogy megszokjam, hogy nem kell mindig mindent azonnal bezárni, hogy -nál több ablakkal is megy a böngésző, vagy hogy nyitva maradhat nyugodtan ha játékot indítok.

Most ígyis Win10, 8 böngészőablakkal, egy TCMD, egy Winamp, egy feladatkezelő, és egy War Thunder, így foglalt kereken 8GB a 16GB-ból :D
(ugyanakkor a böngésző 10-20 ablaknál tényleg nagyon sokat fel tud zabálni a RAMból)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#280) carl18 válasza KROK640 (#277) üzenetére


carl18
addikt

Igen, én is 16 giga rammal taposom az útat magam előtt és egyenlőre még sehol se fogyott el. MIndenhol jól gurul vele a gépe és gyoran, nekem egy első genes Ryzen 5 1600 szolgál.

#279KROK640
Ne is mond, én is néha ámulok mennyi mindenre elég a 16 giga ram.
Több minden fút, böngésző és zene hallgatás és lesek sok minden kell megnyitnom hogy egyáltalán a felét le tudjam foglalni.

Ilyenkor vicces belegondolva 11-12 éve még 512-1024 mb rammal gépeztem. Most belegondolva jó dolga az átlag felhasználónak, hisz rambőség van. :C

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#281) BiP válasza KROK640 (#278) üzenetére


BiP
nagyúr

Tényleg, aoós gépévem most mi a statusz. Működik már neki valamennyire, talált rá embert?

(#282) KROK640 válasza carl18 (#280) üzenetére


KROK640
veterán

Az előző gépemen 16GB fölé tudtam azért menni, ha Just Cause 3 közben videót szerkesztettem és a böngésző 8-10 alakkal nyitva volt (meg tcmd, winamp ilyenek), akkor volt, hogy a 16-18GB RAmot is elértem, sőt volt, hogy a 20-at is éppen hogy.
Ennél a gépnél meg (még a végén Tibi haveromnak igaza lesz, hogy a DDR4 kétszer annyinak számít xD) 14GB-át még nem léptem át. Majd lehet holnap rájátszok ha lesz vele időm, megnézem hogy viselkedik (alapból a Windows ha több memóriát lát nagyvonalúbban bánik vele, illetve eltudom képzelni, hogy a Win10nek fejlettebb memóriakezelése van mint a 7-nek).

Ilyenkor vicces belegondolni, hogy a korhoz képest mekkora RAM bőséggel mentem én is : 2000-ben 96MB RAM (miután a 32MB után megtanultam, hogy a kevés RAM nagyon szar), 2001 elejn már 192MB (akkoriban szerelték a gamer gépeket 128-al, és az mindenre is elég volt), ugyanabban az évben (mikor már nagy gépeknél 256 kezdett a jellemző lenni) 768(!)MB majd később 384 ... Aztán már 2003 tavaszán az 1700-as Celeronomban 640MB DDR RAM volt (általában 128-256-512 volt a divat akkoriban), utánahamar 1GBra váltottam az Athlon XP-vel 2006-ban már 1GBRAMom volt 2009-re meg 1,5GB .. az igen soknak számított pláne egy ilyen gépnél (addigra eléggé elavult volt). A Phenom 9500 (2009) viszonylag kevéssel jött 2GB DDR2 akkoriban már 1-1 4GB RAMos gép is előkerült, és sajna sokáig úgyis maradt. 2014 elején aztán az addigra mindössze 1GB DDR2 RAMot váltotta a 16GB DDR3 egy új konfiggal persze, ami persze kihasználatlan volt akkoriban, így visszament 8GBra (és 8GBt eladtam., alig hogy megtettem elkezdett emelkedni a DDR3 ára és a végén már 2 annyiba került), majd 2020 januárjában 16GB DDR3-ra megint, ősszel meg 24GB DDR3 RAM.
Aztán jött a mostani gépem 16GB DDR4-el, de kipróbáltam 32-vel is, semmit sem számított.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#283) KROK640 válasza BiP (#281) üzenetére


KROK640
veterán

Szerezett karácsony előtt egy nagyon rossz pontot (ha érdekel PMben leírom), szóval továbbra is bölcsen hallgatok, hogy én volnék a megoldás, ő meg két pálinka között szerencsére elfelejtette, hogy egyszer szólva lett nekem.
Szóval most nem gépezik, már hónapok óta. De most ott van neki a Keresztanyu 3ik évad, elvan magának azzal.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#284) g@bo


g@bo
nagyúr

uraim,

akkor most a h610 lap vehető v sem?

kollega által linkelt /képen/ az asus prime h610m-e d4 bizony duál csánnel ramot mutatott. :U

(#285) carl18 válasza KROK640 (#282) üzenetére


carl18
addikt

Nekem DDR4 16 giga előtt volt 2X4gb ddr3.
Mondhatni ég és föld különbség volt a ddr4 javára. :)
Nyilván a processzor és sokat számított, egy i5-3470 utodja a Ryzen 5 1600 volt. Na meg később kapott a gép SSD-t is, utána volt igen nagy sebbeség előrelépés.

SSD +erős proci és 16 giga ram után mondtam hogy ez totálisan elég számomra. Gyors erős, és sok időt sporolok. :)
Most a rendszer borzalmasan pörgös, ha kilépek egy nagyobb játékból az asztal rögtön ott van. :R
De ha csak lerakok egy ramígényes alkalmazást is gyorsan megtörténik.

Anno a 8 giga ram+HDD ezek borzalmasan idő ígényes folyamatok voltak.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#286) Chaser válasza g@bo (#284) üzenetére


Chaser
titán

ha a gyártó azt írja mennie kell
egyébként meg elállással visszadobod a motyót

carl18
ég és föld különbség volt jah, csak nem a ddr3 vs 4 miatt, hanem a 8 vs 16gb miatt ( : és a cpu miatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#287) BiP válasza Chaser (#286) üzenetére


BiP
nagyúr

meg az SSD. az dob a legtöbbet.

(#288) KROK640 válasza carl18 (#285) üzenetére


KROK640
veterán

Hát azt is elhiszem. De nekem a 24GB DDR3 és a 16GB DDR4 után még látványosabb volt ez a dolog. SSD mondjuk végig volt mindkét gépben. De CPUnál nekem is ugye I3 4330 VS I5 10400F, azért 6 generáció és egy classal fentebb, de ha a 4th gen időszámítást nézzük akkor meg inkább I7 nem is I5 ...

Volt 8GB DDR3 meg HDD párosításom is, 16GB DDR3 és HDD után nem volt vészes, de azért az SSD is érezhető gyorsulás (2015 óta van SSD-m).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#289) Cassi válasza g@bo (#284) üzenetére


Cassi
senior tag

Az eddigi tesztekből szerintem az szűrhető le, hogy alapvetően rendben vannak a H610-es lapok, de leginkább a 65W-os alap TDP-jű processzorokhoz valók (nem-K i5 és az alatt).

(#290) Chaser válasza BiP (#287) üzenetére


Chaser
titán

sze, de először ramot és cpu-t upgradelt, és hát nem a ddr3 v ddr4 miatt lett gyorsabb a gép :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#291) Aprósólyom válasza g@bo (#284) üzenetére


Aprósólyom
addikt

GN egyik új videójának bevezetőjében meg lett említve, hogy hibás volt az első dia, illetve reprezentálták a javítottat is: H610 is támogatja a dual channel RAM kiépítést.

Jevons paradox

(#292) g@bo válasza Aprósólyom (#291) üzenetére


g@bo
nagyúr

naja, :B

"Kijavították az ark-ban, hogy megmutassák, hogy a H610 csatornánként 1 DIMM-et támogat, nem pedig egyetlen memóriacsatornát. Míg a többi 600 lapkakészlet csatornánként 2 DIMM-et támogat."

[ Szerkesztve ]

(#293) KROK640 válasza Aprósólyom (#291) üzenetére


KROK640
veterán

Manapság szerintem már amúgyis öngól lenne nem támogatni a dual channel RAM kiépítést

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#294) Chaser válasza KROK640 (#293) üzenetére


Chaser
titán

ez durvának is hangzott először ;] oké hogy végletekig herélgetnek termékeket, de azért van egy határ
már csak egy értelmes árcédula kellene a 610-es lapok mellé, nem olyan amiből igen jó b550 lapot kapok aminél kb semmi nincs herélve, csak kevesebb a pcie sáv mint az x570-ben
bár sokkal jobban szeretnék b660-at, de azok árát hagyjuk is
tényleg összebeszélhettek intel&amd
amd: mi adunk a hülyéknek olcsón lapot és drágán cpu-t!
intel: mi meg akkor adunk olcsóbban cpu-t és drágán lapot!
deal! ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#295) g@bo válasza Chaser (#294) üzenetére


g@bo
nagyúr

Vedd most az olcsó intel cpu-t, es várj az olcsó lapra. Problem solved. ;] I3 12100f. 46k…

[ Szerkesztve ]

(#296) BiP válasza Chaser (#294) üzenetére


BiP
nagyúr

(#297) Chaser válasza g@bo (#295) üzenetére


Chaser
titán

inkább megvárom mellé az olcsó(bb) lapot is, de a 12400 mellé
az a 46k-s 12100f nagyon jó, egész addig amíg nem számolom mellé a lapot és vga-t

BiP
ismerem, csak h610 lapért ez még nekem nagyon drága kategória...
alzán 37e ft
egy sz@ros vrm borda nincs rajta :) - de még azzal is rohadt drága lenne -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#298) KROK640 válasza Chaser (#294) üzenetére


KROK640
veterán

Összebeszéltek :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#299) Chaser válasza KROK640 (#298) üzenetére


Chaser
titán

a szemetek :((( lehet kennyt is ők ölték meg ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#300) g@bo válasza Chaser (#297) üzenetére


g@bo
nagyúr

Vedd ezt, ezen van borda..

ASUS PRIME H610M-A D4, al…àn 37. En ezt lesem a 12100f mellè.

de mèg csàbitgat az 5600g egy ultratróger a520m lappal.. ;]

(#301) Chaser válasza g@bo (#300) üzenetére


Chaser
titán

rohaggyon' rájuk annyiért :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#302) KROK640 válasza Chaser (#299) üzenetére


KROK640
veterán

Egyik alkalommal biztosan

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#303) tutitibi válasza KROK640 (#302) üzenetére


tutitibi
senior tag

lehet ezeket kapni ??

(#304) tutitibi válasza tutitibi (#303) üzenetére


tutitibi
senior tag

.??

(#305) M@cika


M@cika
őstag

Nincs új a nap alatt, megint a 400-as ami legjobban megéri (nyilván, ha valakinek nem telik a 12999K+ -ra :-) )

Nasit a kis fehér medvének!

(#306) tutitibi válasza M@cika (#305) üzenetére


tutitibi
senior tag

hol veszed meg ?

(#307) M@cika válasza tutitibi (#306) üzenetére


M@cika
őstag

Majd ahol kapni lehet. Ez csak akkor lényeges, ha AZONNAL kell.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#308) tutitibi válasza M@cika (#307) üzenetére


tutitibi
senior tag

ok, de nem lehet kapni sajnos még vagy ha igen, irreálisan sok

(#309) M@cika válasza tutitibi (#308) üzenetére


M@cika
őstag

Türelem rózsát terem. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#310) gbors válasza tutitibi (#308) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem jól értem, hogy a 12400f-ről van szó? Az 70e FT-ért kapható.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#311) M@cika válasza gbors (#310) üzenetére


M@cika
őstag

Az F nélküli edition meg 84k
https://www.alza.hu/intel-core-i5-12400-d6939805.htm

Nasit a kis fehér medvének!

(#312) gbors válasza M@cika (#311) üzenetére


gbors
nagyúr

Mindkettő kb. 10%-kal az egyébként normális MSRP alatt. Szóval a magasnak érzett ár most csak a FT árfolyamának sara.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#313) tutitibi válasza gbors (#312) üzenetére


tutitibi
senior tag

:D :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.