Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dabadab válasza KRoy19 (#99) üzenetére


dabadab
titán

A fogyasztást területi alapon számold, mivel nem egy pixelnek kell ugyanannyi fényt kibocsátania, hanem ugyanakkora területnek, úgy meg kb. 600 W jön ki (ha a teljes felületen max fényerejű fehér van).

DRM is theft

(#102) Ijk


Ijk
nagyúr

Remélem modularisan ki lehet rakni 2.35:1-et is. Mozira az kell.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#103) Joshi válasza Ijk (#102) üzenetére


Joshi
titán

Ez nem lesz moduláris, ezek fixen ekkorák lesznek mint egy hagyományos tévé.

(#104) Ijk válasza Joshi (#103) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát mire ilyet veszek addigra talán lesz.
Nem értem miért csak 16:9-et gyártanak tv-ből is. Nagy képméretnél, házimozira jobb a 21:9.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#105) #04824576 válasza Ijk (#104) üzenetére


#04824576
törölt tag

Gondolom, a tartalom miatt. Épp csak áttértalegtöbb TV csatorna 4:3-ról 16:9-re. Ne várjunk más képarányú TV-t.

(#106) daneel_hu válasza Ijk (#102) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azt kapsz hozzá egy 60 hz-es BFI-t és az egész illúziónak annyi. :)

(#107) Ijk válasza #04824576 (#105) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ezeken nem tv-t néznek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#108) Joshi válasza Ijk (#104) üzenetére


Joshi
titán

Anno a Philips jött ki 21:9-es tévével, de nem volt kelendő. Alul és felül a fekete sáv már OLEDnél se zavaró, szerintem ennél se lesz az.

Amúgy a moduláris microLED panel elég macerás dolog, nagyon precíznek kell lennie az illesztésnél. Szerintem még a The Wall-nál se egyszerű összerakni. Én nem tartanám jó dolognak otthoni felhasználásra, amúgy is csak falra lenne szerelhető.

(#109) #04824576 válasza Ijk (#107) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ha már valaki megveszi ennyi pénzért, kétlem, hogy csak napi 1 filmet néz meg rajta.
Azon kívül alul-felül még mindig kevésbé zavaró a fekete csík, mint oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#110) Ijk válasza #04824576 (#109) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerinted aki több milliós hazimozit epit az napi hany filmet néz? Átlag heti 1-2, mert az árát meg is kell keresni és nem csak ezzel tölti a szabadidejét. Általában a csorok neznek szabadidejukben tv-t, azoknak meg az 50k-s 30"-os is drága.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#111) #04824576 válasza Ijk (#110) üzenetére


#04824576
törölt tag

"Általában a csorok neznek szabadidejukben tv-t, azoknak meg az 50k-s 30"-os is drága."
Ezt tisztelettel vitatom. Nem csak a csórók szeretnek tv-t nézni. És ha már drága tv-t veszek, ki is használom.

(#112) dabadab válasza Ijk (#110) üzenetére


dabadab
titán

"Általában a csorok neznek szabadidejukben tv-t, azoknak meg az 50k-s 30"-os is drága."

jézusmária

DRM is theft

(#113) Joshi válasza dabadab (#112) üzenetére


Joshi
titán

Igaza van Ijk-nek. A gazdagok éjt nappallá téve dolgoznak hogy gazdagok lehessenek, nincs idejük tévézni max heti 1-2 filmre. :DD :DDD ;]

(#114) #04824576 válasza Joshi (#113) üzenetére


#04824576
törölt tag

Majdnem. Úgy igaz, amit mondtál, ha azt mondod, hogy "álgazdagok". Az igazi gazdagok azt csinálnak, amit akarnak.

(#115) Ijk válasza #04824576 (#111) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nézhetetlen a tv, 10 percenként 10 perc reklám, minőségi műsorok meg 1%.
Nekem ha van egy nap 4 óra szabadidőm azt nem a tv előtt fogom eltölteni, és erre föleg nem felső kategóriás készüléket veszek. Nem azzal van baj ha valaki tévézik, hanem ha napi szinten a szabadidő nagy részét ez tölti ki. Na azok általában nem a gazdagok.
Ismerek tehetőseket, nincs idejük tévézni, és annyit dolgoznak hogy nem cserélnék velük.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#116) #04824576 válasza Ijk (#115) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nekem nem kell mondani, a hagyományos tv adást én is utálom. De egy tv-ből digitalizált sorozat, vagy hasonló szintén 16:9-ben lesz. A PC kimenete alapértelmezetten szintén 16:9-re van optimalizálva, így jó eséllyel játszani is úgy fog az ember. Szóval nincs sok értelme egyéb képarányokat használni.

Am ha valaki éjjel nappal gürizik, aztán meg milliós tv-re költi a pénzét, az meg is érdemli.

(#117) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Szerintem definiálni kéne, hogy mit jelent az "gazdag" vagy "tehetős".
Nekem azt, hogy egy komoly életszínvonalat tud fenntartani akkor is ha nem csinál semmit.
Részesedései és befektetései révén folyamatosan gyarapszik a vagyona.

(#118) Ijk válasza #04824576 (#116) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sorozatoknál egyre gyakoribb a 18:9-es képarány. Nem azt mondom hogy ne csináljanak 16:9-et, hanem hogy csináljanak 21:9-et is.

daneel_hu: Befektetések kezelése is egy munka, még rosszabb mint a 8 órás kötött munkaidő. Meg gondolom csak úgy lett több milliárdod amit már csak be kell fektetni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#119) #04824576 válasza Ijk (#118) üzenetére


#04824576
törölt tag

Rétegterméket ritkán csinál bárki.

(#120) daneel_hu válasza Ijk (#118) üzenetére


daneel_hu
addikt

"daneel_hu: Befektetések kezelése is egy munka, még rosszabb mint a 8 órás kötött munkaidő. Meg gondolom csak úgy lett több milliárdod amit már csak be kell fektetni."

Nem kifejezetten dinamikus dolgokra gondoltam. (pl részvénypakett vagy ilyesmi mert azt felügyelni kell akkor is ha pénzpiaci alapokba toltad)... ahogy írtad.

Hanem pl családi örökség, vagy cégekbe fektet valaki de nem ért hozzá és csak a nyereség egy részét utaltatja ki magának. Ismertem olyat aki pénzt adott olyan projektekhez ami tutinak tűnt csak az adott illetőnek vagy cégnek nem volt elég suskája megvalósítani. Aztán havonta járt be a céghez és tartotta a markát. (munka nélkül!)
Olyanról is tudok aki kb 50 kecóval airbnb-zik. Ő megtehetné, hogy az egészet egy intézőre bizza és csak a pénzügyekkel törődik... az pedig azért nem nagy meló.

Csak a legtöbb ilyen figurának nem elég a vagyon hanem hatalom is kell: magyarán politikai vonalon is kipróbálja magát. :D

(#121) Ijk válasza #04824576 (#119) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nyilván a 200"-os led fal az tömegtermék. ;]
Nem is a kétszázezres tv-re gondoltam hanem a több milliós készülékekre. Nekem 2.35:1-es vásznam van, először még csak felé húztam a 16:9-el szemben de ma már nem kellene 16:9. Ne legyen nagyobb az esti híradó mint a Gyűrűk Ura.

daneel_hu: Biztos van pár unatkozó milliárdos aki sportkocsikat gyűjt kínjában és azokról szívja a kokót, de általában nem jellemző hogy otthon mamuszban nézi a tv-t fél napokat a felsőosztály.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#122) Joshi válasza Ijk (#121) üzenetére


Joshi
titán

Ja, inkább buliznak és a csajok seggéről szívják a kokót. ;]

(#123) Tetsuo válasza #04824576 (#114) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Aki soha életében nem dolgozott, csak beleszületett a "jóba", az sem tévézik sokat, mert sokkal jobb lehetőségei vannak.
A tévézés valójában az élet élését helyettesíti a legtöbb embernél: szellemi rágógumi - ezért is esik a színvonal folyamatosan.
Alapvetően maga a film is az egyik legalacsonyabb rendű művészeti ág, Lenin ( majd Holywood) éppen ezért tartotta a legfontosabban.

#122
Igen, sajnos ma ezt, a hedonizmus leganyagiasabb megnyilvánulását műveli, aki bármit tehet, a többség meg arra vágyakozik.

[ Szerkesztve ]

(#124) #04824576 válasza Tetsuo (#123) üzenetére


#04824576
törölt tag

Eléggé leegyszerűsíted a dolgokat. A film, mint legalacsonyabb rendű művészeti ág? Ne viccelj. Az a baj, hogy valóban egyre alacsonyabb a színvonal, és te ezért tekintesz rá élethelyettesítő szellemi rágógumiként. Nem pedig fordítva. De ma is vannak minőségi filmek, amik értéket képviselnek, ráadásul olyan élményeket is átélhetünk velük, amit az életben nem tudnánk, bármennyi pénzünk van. pl. idegen bolygókra egyelőre senki nem tud elmenni. Szóval nem a Maunika sóból kell kiindulni. Na meg nem arról van szó, hogy valaki 0-24 tévézik, de ha csak 2-3 naponta megnézel este egy filmet, már akkor sem mindegy, milyen tévén teszed.

[ Szerkesztve ]

(#125) Ren Hoek válasza Tetsuo (#123) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ekkora baromságot, már bocsánat.
Nincs olyan hogy "alsóbb rendű" művészeti ág.

Semmivel sem több vagy kevesebb mint az irodalom, vagy a zene, esetleg a festészet. Egyszerűen más műfaj. Pontosan ahogy az irodalomban is vannak könnyű szórakoztató művek, a zenében és a filmben is.

A tévézés lehet az életet helyettesíti egyeseknél, de a filmnézés teljesen más kategória.

Egyébként meg aki alkalomadtán nem csak filmművészetet akar élvezni a készülékén, hanem kikapcsolódni egy lazább műfajú filmmel, vagy igényes sorozattal az még nem lesz primitív proli.

Arról már nem is beszélve, hogy az igazi szellemi rágógumi inkább az okostelefon nyomkodás. Pörgeti a FB-t, híreket, böngészni a végtelenségig naphosszat órákat... és végül semmi emléknyom nem marad. Ehhez képest megnéz az ember egy 7 pontos gondolatébresztő filmet, arra örökké emlékezni fog.

(#126) Tetsuo válasza Ren Hoek (#125) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Már hogyne lenne? Attól függ, mi szerint rangsorolunk.
Eleve vannak a klasszikus és modern művészeti ágak; a tradicionalista nézőpont szerint ez utóbbiak alacsonyabb rendűek az előbbieknél.

Nem tudom, ez most hogy jött ide, de igaz, aki néha laza, semmitmondó filmet néz vagy buta szövegű slágert hallgat kikapcsolódás gyanánt, még nem biztos, hogy "primitív proli", de lássuk be, minél gyakoribb ez az elfoglaltság, annál nagyobb az esélye.

(#127) Ren Hoek válasza Tetsuo (#126) üzenetére


Ren Hoek
veterán

"utóbbiak alacsonyabb rendűek az előbbieknél."

Tipikus amikor pár agyalágyult bölcsész professzor nekiáll "tudományos módszertannal" kvantifikálni és rangsorolni a művészeteket :))

A Holt költők társaságából ez az egyik nagyszerű jelenet:
Amikor a könyvben versdiagramm található két tengellyel...
https://www.youtube.com/watch?v=LjHORRHXtyI

Kb így születnek meg ezek az elméletek és rangsorok.

[ Szerkesztve ]

(#128) Tetsuo válasza Ren Hoek (#127) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Épp ellenkezőleg. A tradíción alapuló létszemlélet az olyan modern dolgokat veti el, mint a filmes példád diagramja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.