Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Viszont a telefonnal készített helyszíni videók alapján iszonyatosan nagy fénye lehet.
Szinte egyetlen értelmes videó sincs róla, mindegyik felvett tartalmat kiégette a cuccon futó demók fénye. :D

[ Szerkesztve ]

(#52) Pöttön válasza daneel_hu (#51) üzenetére


Pöttön
őstag

Majd adnak hozzá napszemüveget, a menüben meg lesz egy szöveg, ha a fényerőt feltolod 50% fölé, akkor használd a szemüveget, ha 75% fölé akkor meg egy hegesztőpajzsot... :D

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#53) #04824576 válasza Tetsuo (#47) üzenetére


#04824576
törölt tag

Jöjjön csak, lesz olyan hülye, aki szerint van értelme, és megveszi. Attól még felesleges.

(#54) Tetsuo válasza Pöttön (#52) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Már csak a hangot kéne hozzáigazítani: Ha közelről mutatják a rakétakilövést, nem is igazi a hangcucc, ha nem robban ki az ablak, meg röpülsz hátra a kanapéval együtt. :)

(#55) #04824576 válasza dabadab (#49) üzenetére


#04824576
törölt tag

Én is ezt mondom. Mondjuk tudtommal attól, hogy a digitális utómunka főleg 2K-ban történik, a moziba jutás előtt felskálázzák a filmeket 4K-ra. De a lényeg, hogy az is csak 1-2 méterrel a vászon előtt pixelesedik, pedig az imax vászonnak pl. 28m az átlója.

(#56) KRoy19 válasza #04824576 (#46) üzenetére


KRoy19
őstag

Neked akkor elég rossz lehet a szemed, mert én ha 50 centiről nézem a 24-es full hd monitoromat akkor símán látom a külön álló pixeleket...

[ Szerkesztve ]

(#57) Pöttön válasza KRoy19 (#56) üzenetére


Pöttön
őstag

Neked akkor elég rossz lehet a szemed, mert én ha 50 centiről nézem a 24-es full hd monitoromat akkor símán látom a külön álló pixeleket...

Vagy neked van új generációs szemed, amivel már a bacikat is látod a mosatlan tányéron. ;]

(#54) Tetsuo
Igen, az úgy lenne az igazi! :DD

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#58) KRoy19 válasza Pöttön (#57) üzenetére


KRoy19
őstag

Ja bocs az 60 centi de onnan is látató....

Elég jó a szemem igen ( szemvizsgálaton a legalsó sort is kitűnően látom :DDD )

Nyilván nem azt mondom, hogy látom a 3 subpixelt, de határozottan látom a rácsot, legalább is statikus tartalom esetében. (Asztal ikonok pl)

(#59) #04824576 válasza KRoy19 (#58) üzenetére


#04824576
törölt tag

"legalább is statikus tartalom esetében. (Asztal ikonok pl)" :C
Na igen, ez itt a gond. Mindenhol hozzátettem, hogy megfelelő tartalom esetén. Hiába FullHD a monitorod felbontása, ha a fostos asztali ikonokat nézed rajta, jó, hogy látni fogod a pixeleket. De azt ugyanúgy látni fogod 4K-s monitoron is.

[ Szerkesztve ]

(#60) dabadab válasza #04824576 (#59) üzenetére


dabadab
titán

"Hiába FullHD a monitorod felbontása, ha a fostos asztali ikonokat nézed rajta, jó, hogy látni fogod a pixeleket"

Hogy mi? Úgy érted, hogy akkor nem fognak látszódni a pixelek, ha minden agyon van antialiasolva? Ezen a képen látod a pixeleket?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#61) #04824576 válasza dabadab (#60) üzenetére


#04824576
törölt tag

Látom, nem érted, mire gondoltam. Na, majd valaki elmagyarázza.

(#62) KRoy19 válasza #04824576 (#59) üzenetére


KRoy19
őstag

Ne haragudj, de lehugyozom a bokámat, ha valaki látja a pixel rácsot egy 24 inches 4k monitoron 60 centiről. (Bármilyen tartalomról is legyen szó)

(#63) KRoy19 válasza #04824576 (#59) üzenetére


KRoy19
őstag

A lényeg az, hogy az ideális távolság a full hd-hez inkább kb. másfél/kétszerese annak amit te álítasz.

4k esetében kb. igaz a 1:1 arány

Itt egy kalkulátor: [link]

[ Szerkesztve ]

(#64) Joshi válasza daneel_hu (#48) üzenetére


Joshi
titán

Amikor az OLED debütált nem is volt értelmes áron, ráadásul a microLED az OLED-nél sokkal-sokkal költségesebb gyártású.

(#65) daneel_hu válasza Joshi (#64) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ezt értem de akkor annak nem volt vetélytársa.
Most ennek azért minőségben mindenképpen van = oled.

Mivel kampányolnál mellette pusztán azért, hogy 3x-os árat kérj ugyanazon méretért?
- "Nem ég be"
? :)

Ha ez 6-8 milla (75 col), akkor az nem fog betörni egyelőre a konzumer piacra.
Mondjuk láttam egy éve 85-ös qledet 4 millióért, úgyhogy bármi megeshet. :)

Vannak már speckók?

(#66) daneel_hu válasza KRoy19 (#62) üzenetére


daneel_hu
addikt

65" 4K - kb 50-60 cm-ről látom a pixelrácsot. :)
(nincs túl jó szemem már)

(#67) KRoy19 válasza daneel_hu (#66) üzenetére


KRoy19
őstag

Ha csak ott kezded látni, akkor tényleg nincs túl jó szemed. :)
(Én az 55-ös 4k-n kb 110cm-en már látom)

[ Szerkesztve ]

(#68) Morph76


Morph76
aktív tag

Biztos, hogy "barátibb" ára lesz a túl sok milliónál, különben nem lehet eladni a konzumer piacon.

(#69) sagit


sagit
addikt

És itt van, a projektorom leváltója, már csak türelmesen kell várjak, és egy 110"-os jöhet, arra már leváltom a 120"-os vetített képet. 5 éve amikor nekiálltam a projektoros házimozizásnak valami ilyesmiről álmodtam :P

Nappaliba gondolkdotam egy 65"-os TV-n projektor helyett (720P projektorom volt) de párom lebeszélt hogy nem kell olyan kicsi, váltsunk 1080P projektorra, és igaza lett. (Hálóba ott az 55"-os TV ha azt akarok nézni)

Sötétíteni kell, ez van. Tippre még 5-6 évet elleszek projektoron, aztán 3. 4K/8K projektort már nem kell vegyek mert lesz valami böszme TV megoldás addigra 1500-2000 Euro körül.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#70) Duree


Duree
veterán

Gondolom olyan ára lesz amitől barna medve kifehéredik.

duree54

(#71) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Megszületett a számomra tökéletes kijelző, már csak az ára, khm...

Azért az lenyűgöző, hogy milyen ütemben sikerült csökkenteni a ledek méretét. Én sokkal lassabb fejlődésre számítottam.

(#72) #21123072 válasza dabadab (#49) üzenetére


#21123072
törölt tag

Meg még jóval az azelőttiek is. Mert oké, hogy a film ilyen-olyan szuper, de a moziban nem a negatívot vetítették, ugye. Készült arról interpozitív, akkor megvágták, arról internegatív, és erről a release print, ha jól tudom. Ez legalább 3 generációs veszteség. És akkor utána jutott el a frankó kis termekbe, ahol ki tudja, milyen öreg izzó volt a vetítőben. Az utolsó filmszalagos vetítés nekem az Iron Man 2 volt, hát sírva szaladtam utána haza a hd ready plazmámhoz.

(#73) Joshi válasza daneel_hu (#65) üzenetére


Joshi
titán

A nem ég be mellett ott az iszonyatos fényerő és a bandig mentes ill. Tinting mentes tökéletes kép. Szóval lenne előrelépés bőven. Már csak a mozgásmegjelenítés a kérdés.

Semmi konkrétum nincs.

[ Szerkesztve ]

(#74) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Több milliós árról lehet szó szerintem is.
Vagy csak "kirakatba" lesz, nagyon limitált példányszám és kb senki nem tud venni. Vagy 2-3-4-5 milliós árak.

Egy biztos, az OLED-nél is brutálisan sok milliárd dollárba került az, hogy a gyártást felpörgessék a konzumer piacra és bevezessék az új olcsó inkjetet technikákat.

MicroLED esetén ettől szerintem még fényévekre (5-10 év is akár) lehetünk.

Papíron létezhet, ahogy sok más technikánál és terméknél is így volt...

LG még mindig megteheti, hogy ha nagyon fájna neki, egyszerűen aláárazza az OLEDet.

(#75) mad823 válasza Ren Hoek (#74) üzenetére


mad823
őstag

Ahogy a TCL is kitalálta, hogy hogyan lehet a miniLED-et ügyesen gyártani, úgy a Samsung (meg persze mások is) is ki fogja találni, hogyan lehet okosan és olcsón tömeggyártani a microLED-ed. Ráadásul ugye maga a LED több mint ötvenéves dolog, csupán a miniatürizálást kell megugrani.
(Tudom mi a különbség a miniLED és microLED között, mielőtt valaki nekem ugrik - ezek csak példák.)

[ Szerkesztve ]

(#76) mad823 válasza Joshi (#73) üzenetére


mad823
őstag

Mit értesz mozgásmegjelenítés alatt? A LED-ek "válaszideje" nanosec-es nagyságrendben mozog, tehát ez biztosan nem lesz szűk keresztmeteszet - a vezérléstől függ minden.

(#77) #04824576 válasza mad823 (#75) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ez am vicces dolog. A LED öregebb szinte minden más fénytechnikánál, mégis mind megelőzte a tömegtermelésben. Tudom, hogy valamit feltalálni, meg hatékony tömeggyártásig elvinni nem ugyanaz, de azért fura.

(#78) Morph76 válasza sagit (#69) üzenetére


Morph76
aktív tag

+1

(#79) Tetsuo válasza #04824576 (#77) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Milyen "fénytechnikánál" öregebb a LED? :U

(#80) #04824576 válasza Tetsuo (#79) üzenetére


#04824576
törölt tag

Izzószál, ívkisülés, lézer...

(#81) Joshi válasza mad823 (#76) üzenetére


Joshi
titán

Mondjuk a mozgó sorfelbontás növelése BFI-vel ami nem mellesleg csökkenti a 24p oldalirányú svenkeléses darabos mozgás effektet. Meg úgy általában értve. Elvileg itt már működhet a BFI nagyon magas frekin, mert van nagy fényerő hozzá.

(#75) mad823 a THD led diode már tényleg nagyon régóta létezik, de a mostani SMD félvezetős led nem hinném. Vagyis az is, de nagyon sokat fejlődött az évek során.

[ Szerkesztve ]

(#82) Tetsuo válasza #04824576 (#80) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Egyedül a lézer újabb, de eléggé limitált a felhasználhatósága.

(#83) #04824576 válasza Tetsuo (#82) üzenetére


#04824576
törölt tag

Kész terméknél valóban, de maga a LED működési elve már jóval a többi előtt létezett.

(#84) duke


duke
aktív tag

Elmeletileg ez lenne vegre a tökeletes megjelenito. Sajat fenye van, betekintesi szog, sebeseg, elettartam mind rendben van, a 75-os meret meg elfogadhato. Kivancsi leszek milyen lesz a gyakorlatban, tul szepnek hangzik, felek hogy majd lerontanak valamit.

(#85) HuTi.HUN


HuTi.HUN
tag

Már alig várom, hogy kiderüljön, miért szar és végre megint várhassuk az új tökéletes megjelenítőt.

(#86) DoItYourself


DoItYourself
addikt

:DD +1 :C

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#87) daneel_hu válasza Joshi (#81) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem tudjuk mekkora max képfrissítést tud a cucc.
Legalább 120 kellene egy jó BFI-hez.

(#88) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

60-60-as BFI okádmány. Kiszakítja az ember agyát is a vibrálás.
Legalább 120-120-as kéne szerintem... vagy belőni ami még hatásos.

Az érdekes amúgy, hogy az AMOLED-es telefonoknál ősidők óta alkalmaznak PWM-et a fényerőszabályzáshoz (Az analóg alacsony fényerőtől kifakul a kép és nem teljesen homogén). Ott magasabb frekikről van szó biztosan, mert látható a vibrálás, de enyhén csak.

Szóval egyszerűen nem értem, hogy mi a rossebért nincs szabályozható BFI 60-1000 Hz között, mikor a panelek simán bírják. Fényerőben se kéne több egy 60-120 hz-es BFI-hez, mert ugyan úgy 50%-os mondjuk a sötét arány.

[ Szerkesztve ]

(#89) dabadab válasza Ren Hoek (#88) üzenetére


dabadab
titán

"Szóval egyszerűen nem értem, hogy mi a rossebért nincs szabályozható BFI 60-1000 Hz között, mikor a panelek simán bírják"

A BFI-nek az a lényege, hogy a szemed jól lássa, hogy az a fekete frame ott van. Ha feltotod 1000 Hz-re, akkor semmi értelme, mert abszolút semmit nem fogsz belőle látni, olyan, mintha ott se lenne.

Szóval a BFI alapproblémája az, hogy csak akkor működik, ha látod vibrálni.

Az igazi megoldás persze az, hogy hagyni kellene a fenébe a 24 fps-t, sőt, igazán még a hatvanat is és átállni 120 fps-re.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#90) Pro Koryak válasza Morph76 (#68) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A qledet is el lehet adni horror áron. :Y

Szóval egy 75"-os lazán lesz 3-4misi, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#91) daneel_hu válasza Pro Koryak (#90) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egy 75 colos QLED 1,3 milla jelenleg.
Ez közelebb áll az OLED árához, de bevallottan az oled mellé pozícionálják az qledet a Samunál. (az más kérdés, hogy ez fura)

Lehet persze a 75 colos microled-et 4 milláért vagy 8-ért árulni, csak ki fogja megvenni? :)
Amellé valami értelmes marketing is kellene.

(#92) Pro Koryak válasza daneel_hu (#91) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Egy adott évi 77" oled induló ára 2,5-3misi még most is.
Az LG W széria 65"-ban majdnem uennyi ... :Y ami valljuk be, nevetséges, hogy csak a dizájnért fizeted ki a 3-4x árat egy sima 65"-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#93) daneel_hu válasza Pro Koryak (#92) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nézd... nevetséges vagy sem, a koreai gyártó biztos jól lövi be az árát a W-nek.
Különben nem fogyna elegendő mennyiség belőle, és akkor vagy sokkal olcsóbban kéne adni vagy megszüntetnék a modellt.

Szerintem az is nevetséges, hogy xy 500e-et ad egy VGA-ért, mégis sokan megteszik. :)
Egyébként a 77C9PLA ára 2 hónap alatt beállt 1,5 millára.

Ha 4 vagy 6 millióért meg fogják venni a 75-ös microledet, akkor annyiért fogja adni a Samu, ebben biztos lehetsz. :) Édesmindegy erről mi mit gondolunk.

(#94) Pro Koryak válasza Pro Koryak (#92) üzenetére


Pro Koryak
addikt

...lejárt a szerk.:
LG 77W9 induló ára 4,3misi volt, akkor ez az ár mennyire elrugaszkodott???
Ezt már tényleg csak a barmok veszik meg ezek szerint. :R

(#95) daneel_hu válasza Pro Koryak (#94) üzenetére


daneel_hu
addikt

2-ért megvenném, talán. :)

(#96) dabadab válasza daneel_hu (#91) üzenetére


dabadab
titán

"Egy 75 colos QLED 1,3 milla jelenleg."

Van kevesebb, mint feleannyiért is, ha nem a legdrágább, hanem a legolcsóbb sorozatból veszed.

DRM is theft

(#97) Joshi


Joshi
titán

Higgyétek el, hogy a 75"-os Samu microLED induló ára úgy lesz 6milla csak úgy fröcsög. ;] :DDD :DD

(#98) KRoy19


KRoy19
őstag

Egyébként néztem, hogy a 292 inches The Wall 9000w-ot kajol. :Y

Kíváncsi lennék, hogy ez hogyan alakul a 75-ös consumer modellnél, de gyanítom, hogy nem az energiatakarékosságával fognak kampányolni. :DDD

Szerk: végül is kicsit utána számolva nem lesz vészes kb. 300w (valószínűleg ennél is kevesebbet a kisebb pixelek és a vélhetően alacsonyabb max. fényerőt figyelembe véve.

[ Szerkesztve ]

(#99) KRoy19


KRoy19
őstag

Ezt egy kicsit elszámoltam. :B

Na szóval kezdjük újra.
Mivel 8k felbontású a 292 inches The Wall ezért 9000/33177600 ami kb. 0.00027w/pixel.
A 75 inches verzió minden bizonnyal 4k lesz szóval 0.00027x8294400=2240w

Nyilván kisebbek lesznek a pixelek, meg a max. fényerő, de még ha negyedét is fogja ennek fogyaztani (nem hiszem, hogy annyival kevesebb lesz) az is több mint 500w.

[ Szerkesztve ]

(#100) Joshi válasza KRoy19 (#99) üzenetére


Joshi
titán

Ne számolj, idővel minden kiderül.
Ez olyan mit aki ellapátolja a havat az udvarából aztán rászól a szomszéd. Hülye vagy? Legkésőbb tavasszal úgy is elolvad. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.