Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ttt


ttt
senior tag

Azért ezek sem egy átlag szobába valók, még talán a 75-s. Meg gondolom egy pár évig az ára is csak a kövérebb pénztárcájúaknak lesz megfizethető. De legalább már elérhető a technológia. :C

(#2) #75501312 válasza ttt (#1) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ezek már majdnem otthoni vetítővászon méretűek, az meg sosem lehet elég nagy. :DDD
Sok technológia elérhető már, csak sajnos nagyon drágák. Remélem a mostani tv még bírja egy darabig, legalábbis míg ezek kicsit olcsóbbak lesznek. :)

(#3) ttt válasza #75501312 (#2) üzenetére


ttt
senior tag

Persze, akinek moziterme van...
Ja még a fogyasztására is kíváncsi leszek, mivel eddig az is necces volt, igaz aki meg bírja fizetni, annak nem okozhat gondot a vellanyszámla. Igaz, LagziLajcsi? :P

(#4) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Huh ez nagyon jó hír. :R Mondjuk mire ez monitorban lesz... Eltelik egy kis idő... :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#5) hardzsi2 válasza GodGamer5 (#4) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Pont 2 éve 146"-ban tudták megcsinálni (bejelentés), most pedig megy már 75"-ban is.

Még 2 év, és meglesz monitorméretben - az más kérdés, hogy feltehetően nem fogjuk tudni megfizetni; képességei alapján a tartalomgyártók talán...

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#6) mad823


mad823
őstag

Egy negyed 88"-ost lesszives, köszönöm!
(44" FHD negyedáron pont elég lenne átmenetileg.)

(#7) delta1017 válasza ttt (#3) üzenetére


delta1017
aktív tag

Annyit nem fog fogyasztani mint egy vasaló.

(#8) #04824576 válasza GodGamer5 (#4) üzenetére


#04824576
törölt tag

Jelenlegi technológiával fele méret, FullHD felbontással lazán összehozható. Szóval ha a piackutatóik azt mondják, van rá igény, akár még meg is csinálhatják 37-38"-tól. Az már más kérdés, hogy az ára még úgy is brutális lehet.

(#9) univerzita


univerzita
addikt

Karácsony előtt írtam hogy remélem ,,oda teszik majd magukat". Nem csalódtam. Hogy drága lesz? Hát persze. A Oled is valamikor drága volt. Vagy most is? ;]

(#10) #04824576


#04824576
törölt tag

Ezek szerint akik arra számítanak, hogy a Samsung készít még OLED tv-t, azok vszínűleg csalódni fognak. Sztem e-közé, meg a qLED közé már nem fognak kijönni még egy OLED-el is.

(#11) róland


róland
veterán

Én számolok rosszul? De nekem még mindig nagyjából 2 mm * 2 mm-es pixelek jönnek ki.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#12) INGJOKE válasza delta1017 (#7) üzenetére


INGJOKE
veterán

A vasaló és több órát megy nálatok naponta? :)

(#13) #04824576 válasza róland (#11) üzenetére


#04824576
törölt tag

Valószínű. Egy 75"-os tv-nek 1905 mm az átlója. 4k felbontásnál erre gyök(3840*3840+2160*2160)~4406 pixel jut. Ha elosztod a kettőt, akkor 1905/4406~0,4324... mm/pixel. Lehet, hogy fordítva osztottad, akkor valóban kb. 2,3 pixel jut egy milliméterre.

A többit már nem vezetem le, de a végeredmény:
75": 0,4324... mm/pixel
88": 0,5073... mm/pixel
93": 0,5362... mm/pixel
110": 0,6342... mm/pixel
150"(8K): 0,4324... mm/pixel

(#14) hardzsi2 válasza #04824576 (#13) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Az eredeti 146"-os "The Wall" pedig feltehetően Full HD volt, mert azt írják, hogy több darabból legózható belőle össze a 4K (ill. hogy darabja 16.000 USD...): Samsung's 146-inch The Wall TV Is Now Available for Order

2 év alatt tehát a pixelméretet ennyivel sikerült lecsökkenteni. A legózhatóság persze maradt, sőt most kezd igazán érdekessé válni...

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#15) róland válasza #04824576 (#13) üzenetére


róland
veterán

Igen, én cseréltem fel az osztandót és az osztót.

Ezek alapján a "legszebb" képet a legkisebb és a legnagyobb adja. ;)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#16) Morph76


Morph76
aktív tag

Na ez már valami. Reméltem, hogy miniatürizálják hamarost.
Árakra kíváncsi leszek

(#17) vicze


vicze
félisten

Hm, érdekes hogy tavalyi CES alkalmával a fejemhez vágták, hogy 10év mire végfelhasználó megveheti. Hát végül is elmúlt egy évtized. ;]

(#18) DoItYourself válasza róland (#11) üzenetére


DoItYourself
addikt

A korai példányoknál a LED-ek hasznos felülete jóval kissebb volt, mint ami kijön a matek alapján. Rémlik egy makró fotó is (most nem találom), ahol látható volt, a nagy fekete felületen elszórva apró pöttyök, azaz a LED.

"Ők nevezték el ezt az eljárás Micro LED-nek, hiszen az értékelhető felbontás eléréséhez a fénykibocsátó diódáknak mikronnyi (mikron: a milliméter ezredrésze, jele: µ) méretűnek kellett lennie. Néhány év alatt eljutottak odáig, hogy már le tudtak tenni az asztalra egy olyan, 400x280 képpont felbontású, működőképes, monokróm, passzív meghajtású prototípust, ahol az egyes LED-ek mérete 30x30 µ volt, és egymástól 30 µ távolságra helyezkedtek el. 2011-ben pedig előálltak az első aktív (komplikáltabb felépítésű, de gyorsabb), VGA felbontású (640x480) megjelenítővel, ahol a LED-ek méretét sikerült 12 mikronra csökkenteni úgy, hogy a köztük lévő távolságot 15 mikronra redukálták."
forrás

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19) DoItYourself válasza DoItYourself (#18) üzenetére


DoItYourself
addikt

Kicsúsztam a szerkesztésből, megtaláltam ebben a videóban, 0:30-nál látható.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Ez szerintem fixen horror lesz. Tippre a legkisebb is majd vagy 2-3 misi forintban. És hát a fogyasztása is kérdéses.
1 misi a 77 colos OLED vállalható fogyasztással.
Nem hiszem hogy a kettő között akkora különbség lenne, ami megérné a felárat. Egyedül a világos környezetet tudom elképzelni, mint indokot ahol ez az irdatlan fényereje miatt jobb lehet.
Egy sötét szobába betolni 5k candelátottt.. Hát az kemény lehet. ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#21) Tetsuo válasza #04824576 (#8) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

4K alatt biztos nem fognak gyártani.

(#22) daneel_hu válasza QwErTy42 (#20) üzenetére


daneel_hu
addikt

"1 misi a 77 colos OLED vállalható fogyasztással."

Inkább 1,5m az.
Volt tavaly 1,2m a 77C8LLA, de csak pár napig. Aztán volt egy bontott csomagolású 1,05 millióért. Szóval inkább sajnos 1,5 milló forint a 77-es LG. Sonyban 2 millió, Panának jelenleg nincs is.

Az is kérdés, hogy ez a cucc mennyire lesz vékony.

"Nem hiszem hogy a kettő között akkora különbség lenne, ami megérné a felárat. Egyedül a világos környezetet tudom elképzelni, mint indokot ahol ez az irdatlan fényereje miatt jobb lehet."

Ha a beégés meg lesz oldva és a panel sem lesz lassú egy jó BFI-hez akkor kiváló alternatíva lesz.

[ Szerkesztve ]

(#23) #04824576 válasza róland (#15) üzenetére


#04824576
törölt tag

A "legszebb kép"-nek ebben a formában nincs értelme. Ahhoz, hogy egy tv pixelességéről mondhassunk valamit, a DPI-n kívül szükségünk van a szemlélő tv-től való távolságára is.

Egy egészséges emberi szem, az éleslátás területén, tehát a szemgödörben, jó látási viszonyok között fokonként átlagosan olyan 50 pontot képes egymástól megkülönböztetni. A hosszú levezetést most mellőzném, de a lényeg, hogy ha legalább olyan messze ülsz a tv-től, amekkora a képátlója, akkor elég a FullHD felbontás is ahhoz, hogy ne lásd pixelesnek a képet. Ráadásul 4K-nál a szükséges távolság nem feleződik. 4K felbontásnál egy 75"-os tévét legalább 6 centiről kell nézni, hogy különállónak lásd a pixeleket. De 110"-nál is csak legalább 9 centiről. Feltéve persze, hogy a videóanyag is 4K-s. Szóval akkora jelentősége nincs, hogy melyiket veszed. Hacsak nem bújsz bele a tv-be. :D

(#24) #04824576 válasza QwErTy42 (#20) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem annyira a képminőség miatt akarnak megszabadulni az OLED-től, hanem az élettartam miatt. Elvileg az OLED-eknek alapból sem túl hosszú az élettartama, és ráadásul a színek nem is egyformán öregednek.

(#25) #04824576 válasza DoItYourself (#18) üzenetére


#04824576
törölt tag

De akkor egy pixel mögött nem is 1 db LED van. Gondolom a megfelelő fényerő eléréséhez kellett többet használni, vagy a franc tudja.

(#26) KRoy19 válasza DoItYourself (#19) üzenetére


KRoy19
őstag

Ott a kép a videó alatt egyébként...

(#27) DoItYourself válasza KRoy19 (#26) üzenetére


DoItYourself
addikt

Így már könnyű... :D

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#28) DoItYourself válasza #04824576 (#25) üzenetére


DoItYourself
addikt

Három alpixelt látok, hasonlóan az LCD-hez, plazmához stb.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#29) Tetsuo válasza #04824576 (#23) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ez természetesen nem igaz.

(#30) #04824576 válasza DoItYourself (#28) üzenetére


#04824576
törölt tag

Hát, pedig ha a LED mérete, és a LED-ek közötti távolság is csak tizen-pár mikron méretű, akkor sehogy sem jön ki a tv-k DPI-je. Még megközelítőleg sem.

(#31) delta1017 válasza INGJOKE (#12) üzenetére


delta1017
aktív tag

valóban nem megy, de nem hiszem, hogy a TV a fő fogyasztó egy háztartásban.

Hirtelen kiszámoltam, ha az aktuális TV-m napi 24h menne 30 napon át, akkor fizetnék 2200ft.
Úgyhogy nem értem, ezt a fogyasztással kapcsolatos sírást.

[ Szerkesztve ]

(#32) tha_answer válasza Tetsuo (#29) üzenetére


tha_answer
őstag

?

(#33) Joshi


Joshi
titán

Nem tudom ki mit gondol a bevezető árakról, de saccra a 75"-os méret olyan 6-8milla lesz(FT). ;]

(#34) DoItYourself válasza #04824576 (#30) üzenetére


DoItYourself
addikt

Az idézett szöveg az első prototípusokról szólt (2011), amikor még kísérleteztek vele. A #19-es hsz videójában viszont már egy kész, piacra került Sony termék látható 2018-ból.
Csupán arra szerettem volna rávilágítani, hogy kicsit bonyolultabb attól a helyzet, hogy némi osztás-szorzással megkapjuk a pixel méretet a panel átlójából és felbontásából, mert ha csak annyiből állna a micro led, hogy ~0,5×0,5mm-es ledeket kell gyártani (most tekintsünk el az alpixelek kérdésétől), valószínű már tömeggyártásban lenne. És nem lenne feketéje.
Hogy a Samsung ezt hogy oldja meg, az jó kérdés, majd megtudjuk, ha megérkeznek az első példányok a sajtóhoz, tesztelőkhöz.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#35) #04824576 válasza DoItYourself (#34) üzenetére


#04824576
törölt tag

Na várj. Ne keverd a pixel méretét a LED méretével. Ha a tv méretét elosztod a felbontással, akkor bizony megkapod a pixel méretét. Ha minden pixel mögött egyedileg vezérelhető LED van, akkor a led mérete maximum a pixel méretével egyelő. Nagyobb nem lehet.

(#36) daneel_hu válasza Joshi (#33) üzenetére


daneel_hu
addikt

3 milla

(#37) Joshi válasza daneel_hu (#36) üzenetére


Joshi
titán

Kizárt. :( Szerintem az induló ára sokkal több lesz.

(#38) Joshi válasza #04824576 (#35) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom hogy jelenleg hol jár a microLED technológia, de az biztos, hogy a pixel területének 90% egy fekete semmi. Gyakorlatilag ez adja a feketét. Szóval itt tényleg microLED-ről van szó, pont ezért iszonyatosan drága technológia. Egyelőre.

(#39) #04824576 válasza Joshi (#38) üzenetére


#04824576
törölt tag

Vágom. :R
Akkor az OLED-nél ia így van?

Mondjuk azt nem tudom, miért.
Ha teljesen kikapcsolható a LED, akkor nem mindegy, a pixelen belül mekkora? Enyhén sötétítik az üveglapot, és csókolom.
De ők biztos jobban tudják.

[ Szerkesztve ]

(#40) daneel_hu válasza Joshi (#37) üzenetére


daneel_hu
addikt

Konzumer piacon van esély 75 colnál 6-8 milliós belépő árral vakerálni szerinted? :)
És az az alja...

(#41) Tetsuo válasza tha_answer (#32) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

[link]
Ezenkívül az "egészésges emberi szem" nem írható le egy számmal, mert hatalmas különbségek vannak a "jó látás"-halmazon belül is.

[ Szerkesztve ]

(#42) dabadab válasza daneel_hu (#36) üzenetére


dabadab
titán

Akkor én is beszállok: a legkisebb is tízmillió fölött lesz.

Aztán majd nézzünk vissza, ha lesznek árak :)

DRM is theft

(#43) Joshi válasza #04824576 (#39) üzenetére


Joshi
titán

Nem én találtam ki, meg ugye egy szűrő nagyon sok hátránnyal jár.

(#44) dabadab válasza #04824576 (#23) üzenetére


dabadab
titán

"4K felbontásnál egy 75"-os tévét legalább 6 centiről kell nézni, hogy különállónak lásd a pixeleket."

Ez nem tudom, hogy mit akar jelenteni, de az aliasing (ami ugye abból adódik, hogy külön látjuk a pixelek tartalmát) ennél legalább egy nagyságrenddel nagyobb távolságról is simán látszik.

DRM is theft

(#45) Joshi válasza daneel_hu (#40) üzenetére


Joshi
titán

Én abból indultam ki, hogy mennyibe kerülnek a ~150" méretű microLED kijelzők. De remélem kapisgálod hogy nem Kovács Béla sori dolgozónak szánják a microLED debütálását. :DDD ;]

(#46) #04824576 válasza Tetsuo (#41) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nagyszerű. Csak kár, hogy baromság.
Ez pont olyan, mint a gamerek "csak azért is a legjobb, legerősebb, legdrágább kell" mentalitása. Semmi több.
Nézd meg. FullHD tv, megfelelő tartalommal. Akkora távolságból, amekkora a képátló, baromira nem fogod látni a pixeleket. 4K-nál meg szinte tök mindegy, honnan nézed, akkor se fogod.
Már a 8K is túlzás. Mozin kívül semmi értelme. Ott is épp hogy.

(#47) Tetsuo válasza #04824576 (#46) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Rossz hírem van: Jön a 16K.

(#48) daneel_hu válasza Joshi (#45) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mert a 77 colos oledet annak szánják. :)

(#49) dabadab válasza #04824576 (#46) üzenetére


dabadab
titán

"Már a 8K is túlzás. Mozin kívül semmi értelme"

Az elmúlt kb. két évtizedben a mozikban vetített filmek (és a digitális mozik vetítőgépei is) nagyrészt 2K (vagyis full HD) felbontásúak voltak :) (Igen, az analóg filmre készültek is, mert ott is szinte mindig volt digitális utómunka, szinte mindig 2K felbontásban).

DRM is theft

(#50) duke válasza mad823 (#6) üzenetére


duke
aktív tag

"Egy negyed 88"-ost lesszives, köszönöm!
(44" FHD negyedáron pont elég lenne átmenetileg.)"

Hat alljatok ossze 4-en, akar itt forumon keress meg 3 embert, vegyetek egyet, vagjatok 4 fele. Ezt csinalnam, tutira, megerne, csak most epp nem kell uj tv. :C :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.