Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cathulhu


Cathulhu
addikt

"Magyarul ha például egy nő beszél a képernyő jobb szélétől öt centire, akkor úgy fogjuk érzékelni, hogy onnan "szól hozzánk", ha pedig mondjuk negyven centivel beljebb van, akkor pedig úgy, hogy onnan beszél."

De ehhez az kellene, hogy ezt az informaciot valaminek el is kellene tarolnia es kuldeni a TV fele, inkabb azt tudom elkepzelni, hogy ez a hatas egyszeruen a sztereo tulajdonsagokbol fog jonni.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#2) Callisto válasza Cathulhu (#1) üzenetére


Callisto
őstag

Horizontálisan ez az információ már megvan a jobb és bal csatornában, de ezt magad is megválaszoltad.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#3) Cathulhu válasza Callisto (#2) üzenetére


Cathulhu
addikt

De az nem garantal egy pontos pozicionalast, es a cikk kesobb emliti, hogy vertikalis is szoba johet kesobb, ennek viszont nem latom a lehetoseget, max az Atmos nyujthat valami kapaszkodot ehhez a TVnek.

#4: ez biztos nekem akart valasz lenni?

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#4) Armahun válasza Cathulhu (#1) üzenetére


Armahun
addikt

Már hogyne lenne benne hangszóró, úgy hívják hogy vibrációs.
Maga a panel a hangszóró membránja, mint itt az asztal lapja meg az üvegajtó.[link]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5) macilaci78 válasza Armahun (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szóval a vibráló megjelenítők új hajnala előtt állunk. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) savoo válasza macilaci78 (#5) üzenetére


savoo
addikt

A plazma fanoknak akkor ismerős lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#7) Dniel


Dniel
tag

Úgy látszik nem csak a Sony gondolkozik ebben. [link] :D

(#8) Kernel válasza Cathulhu (#3) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mert ez így sztereó, de kvadróra is meg lehet csinálni, akkor már. Négy ponton felrakni a rezgetőt.

Csak hangminőséget nem kellene várni tőle. Az elmúlt évtizedekben sokféle membránnal, illetve hangszórótípussal kísérleteztek. Nem gondolnám komolyan, hogy pont egy TV-képernyő a legjobb erre a célra.

Az egy dolog, hogy a hangjelet lehet előtorzítani, frekvenciamenet, fázismenet stb. szempontjából, hogy a kijelző akusztikus fogyatékosságait kompenzálják.

De akkor már megint ott vagyunk, hogy feljavítani valamit, ami elromlott.

Ennél mindig jobb, ha nem kell hibákat javítani egyáltalán.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9) Kernel válasza Dniel (#7) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az még jobb, hátha a rezgéssel járó anyagfáradás hamarabb kinyírja az OLED-kijelzőt.

Főleg a jelenlegi árak mellett ez nem olyan jó poén, szerintem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10) Cathulhu válasza Kernel (#8) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem az volt a kerdesem, hogy hogyan lehet pozicionalni a hangot, az termesztes, hogy igy, mint ahogy a terben is hasonloan pozicionaljak. Hanem ahogy a cikk sugallja, hogy a hangok a pontos helyen szolaljanak meg a kepen, azt milyen jelbol allitjak elo. Mert tudtommal nem hordoz ilyen informaciot a hangjel, hogy ennek a hangnak a forrasa mondjuk a kamera latoterehez kepest 11% jobbrol es 23% felulrol, marpedig ehhez erre lenne szukseg.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#11) Giot


Giot
addikt

Huha a tv panel mint membrán? :)
Nem igazán arra tevrezték, hogy hangrezgést erősítsen fel.

(#10) a_n_d_r_e_w : Aknakeresőzünk a tévén? :D

[ Szerkesztve ]

(#12) Raymond válasza Cathulhu (#1) üzenetére


Raymond
félisten

Pont ezt akartam irni. Nekem az az erzesem hogy az idezett resz nem "A Sony mérnökei szerint" van igy, hanem a marketing szerint. A Sony mernokei megcsinaltak azt hogy a kepernyo legyen a hangszoro, valamelyik barom marketinges(ek) meg ezt valasztotta(k) arra hogyan probalja(k) ezt elmagyarazni es eladni a nepnek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) #25954560 válasza savoo (#6) üzenetére


#25954560
törölt tag

meg az elektrosztatikus hangszorok ismeroinek is :)

(#14) elefant válasza Raymond (#12) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát ott volt a hangrendszer kifejlesztője is és ezt ő mondta. ettől persze még lehet humbug

(#15) Cathulhu válasza elefant (#14) üzenetére


Cathulhu
addikt

a technologia maga valoszinuleg kepes erre mert nem egy ordongosseg, egyszeru interpolacio. Csak tartalom nem lesz ami ezt biztositsa

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#16) Raymond válasza elefant (#14) üzenetére


Raymond
félisten

Attol az meg lehet "company line". Ahogy mar irtak, nem az az ordongosseg hogy megcsinaljak, hanem az hogy mibol. Ha nincs metadata amibol kiszurik honnan jon a hang akkor a rendszer honnan tudna siman csak a videobol vagy a stereo/5.1/7.1 mixbol?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17) FefeeX válasza Cathulhu (#10) üzenetére


FefeeX
veterán

Úgy hívják, hogy sztereo színpadkép. Már vagy száz éve kitalálták, és ha veszel egy közepesnél jobb sztereo rendszert akár használtan is (úgy mondjuk kijössz 150-200ból is talán), akkor megtudod, miről van szó. A CD minőségő sztereo felvétel már alapból tartalmazza az információkat, becsukod a szemed, és hallod, melyik hangszer hol helyezkedik el, stb.
A Dolby százezerpontkettőpontkétszázezer a humbug, ami akkor szól jól tényleg, ha egy lakás árát költöd rá, de az egyszeri szerencsétlen megveszi majd mint az 5.1-es szemetet is, mert azt hiszi, hogy az milyen jó lesz (mikor ugyanannyiból sokkal jobb élményt kapott volna sztereóban)
Mondjuk ettől még nem hiszem, hogy a tévépanel rezgetésével majd hozzák a színpadképet, de marketingdumának első számú.

(#18) ALBY


ALBY
senior tag

Ennek a panelrezhgetős módszernek ott lenne értelme ahogy csak egy efféle megoldás fér el, például tabletekben. Szívesen látnám notebookok képernyőjében akár,
Tévében max valami alsókategóriás nyugdíjastévébe tennék ilyen hangszórót.
Amúgy nem a spanyol viasz, ahogy már linkelték is régóta csináltak már hasonló elvű dolgokat, de úgy látszik most ért össze a marketing és az igénytelenségküszöbbel.

A Sony Z3 vízálló tabletjében például szerintem van hasonló megoldás is, korrektebb hangja van mint a többinek, jól is van elhelyezve a két hangszóró és még ha a kezem rajta van akkor sem tűnik el a hang.
(Az egy szép megoldás mérnökileg, emelem kalapom! (de ha otthon ezen kéne egy akciófilmet végignézni nap mint nap, frászt kapnék)

Továbbra is azt mondom hogy aki csúcs tévét vesz és nem vesz mellé hangfalat az csak egy igénytelen pojáca. Igazából komoly tévébe pont úgy nem kéne hangszóró ahogy egy moziprojektorba sem.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#19) savoo válasza ALBY (#18) üzenetére


savoo
addikt

Tableten fasza lenne ha rezegne a kezedben a cucc. :D

(#20) gyulank válasza Cathulhu (#10) üzenetére


gyulank
addikt

:D Ha már itt tartunk, a beszéd a filmeken monó. Pedig szerintem is jobb lenne, ha jobbról hallanám, ami jobb oldalt van, de tudtommal minden filmben középről szól.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#21) Reggie0


Reggie0
félisten

Es a panel elettartama mennyit csokken?

(#22) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

"Cörög , cörög, ész még vibrál isz!!! Juuuuj!!! "
:DD

plus ça change, plus c'est la même chose

(#23) elefant válasza Reggie0 (#21) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

passz

szerintem még ők se tudják

(#24) krx21


krx21
nagyúr

Nekem sem szimpatikus ez a megoldás, talán nem véletlen...

(#25) mzso


mzso
veterán

És az hangos mély hangokat amilyeneknél a hangszóró membránja szemmel láthatóan mozog nem is kevest hogy oldják meg? Hullámzik majd a képernyő? :DDD

Gyanítom, hogy inkább el lehet felejteni a párszáz Hz alatti hangokat az ilyen megoldásoknál...

(#26) ufocsalad


ufocsalad
tag

Ma hallottam láttem élőben egy ilyen TV-t és lefagytam. Amit eddig szajkóztam a lapostv kontra beépített hangszórókkal kapcsolatban, élesen megcáfolja.
Van telepítve hangrendszer is, természetesen Sony az is, de abszolút versenyképes a TV új hangszórója.
-(mellesleg nem vagyok SONY fan, nem irigylem a méretháborús tv-ket)-
De ez, ez megmozdított valamit.
Ja a kép szintén zsír, még az IPTV digitális hibáit is szépen korrigálja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.