Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sinisi


Sinisi
senior tag

Köszönet az írásért. Jó is az ha előre haladunk az ssd-kel...

(#2) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Logikus lenne egyből 8 bit/celláig elmenni, egyből lehetne byte-onként írni a cellákat. De biztos könnyebb/olcsóbb volt előbb a rétegeket növelni.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#3) pengwin válasza -=MrLF=- (#2) üzenetére


pengwin
addikt

Maradjunk annyiban, hogy kifizetőtőbb volt így a gyártóknak. ;)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#4) gothic20


gothic20
aktív tag

élettartam ára lennék kiváncsi. gondolom kisebb lesz a TLC alapu meghajtóknál.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#5) Sinisi válasza pengwin (#3) üzenetére


Sinisi
senior tag

Mindig csak a pénz-pénz-pénz, mintha az mozgatna mindent... ja, hogy az is mozgat?! :-)

(#6) Apollyon


Apollyon
Korrektor

QLC? Pfejj, dobd ki!

MLC Masterrace, SLC módban :K ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7) Taranti


Taranti
senior tag

"A Toshiba mindenesetre a mintákat élőben is megmutatja majd az augusztusi Flash Memory Summit 2017 rendezvényen."
Ha lesz még akkor Toshiba memória részleg...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#8) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Mindig mindenki az élettartamról aggódik az ilyen topikokban, de minden teszt mindig azt hozza ki, hogy az SSD-k írásban a 3-50 szeresét is kibírják a specifikációnak, akkor miért nem örülünk, hogy QLC felé haladunk?
Üdvözlöm a QLC-t, olcsó SSD-t a népnek.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9) Meteorhead válasza Cucuska2 (#8) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Én azért kíváncsi lennék az élettartam becslésre, még ha "tudjuk" is, hogy nyugodtan fel lehet szorozni egy faktorral. Nem véletlen, hogy inkább a rétegzés irányába mentek, mert egy cellában 4 különböző töltési szintet stabilan beállítani egyfelől lassú, másfelől akár több újra írás is kellhet hozzá.

8 bit még nagyon messze van egy cellában. SZVSZ előbb fogjuk a NAND cellákat lecserélni valamire, mielőtt megbízhatóan tudnánk 8 bitet tárolni egy cellában.

(#10) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Biztosan jó a TLC meg a QLC is, én MLC-s vettem én már csak ilyen régimódi vagyok. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#11) [CsuCsu] válasza Cucuska2 (#8) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az elettartamot nem abbol vezetik le a gyartok, hogy mikor doglik meg az eszkoz, hanem hogy mennyi hasznalat utan lehetseges agy adottnal nagyobb valoszinuseggel adott meretu adatveszteseg bekovetkezese. Attol meg nem feltetlenul kovetkezik be, csak a valoszinusege lep at egy hatart.

Vallalatoknal ez fontos, ugyanis az elvesztett/korrumpalodott adat konnyen lehet potolhatatlan. A tesztekkel az a baj, hogy tobb szaz SSD-t kene letesztelni a korrekt kephez ugyanabbol a tipusbol, amit senki nem tesz meg a gyarton kivul (sokszor meg ok sem LOL).

(#12) #06658560 válasza gothic20 (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

A nagyobb élettartam drágább.

(#13) .mf


.mf
veterán

Ahogy az SLC és MLC, MLC és TLC között is egy nagyságrendnyi különbség van élettartamban, ez nem hangzik annyira biztatóan...

Kopi: "A nagyobb élettartam drágább."

Közel sem annyival drágább, mint amennyivel jobban viseli az írási ciklusokat. TLC élettartama tizede, mégis alig volt olcsóbb, mint az MLC-s SSD-k.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) DigitXT válasza Taranti (#7) üzenetére


DigitXT
félisten

Sajnálatos hiba lenne, ha nem...:DDD

(#15) #06658560 válasza .mf (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nézted, mire írtam?

(#16) #16939776


#16939776
törölt tag

stack+4bit/cella: Elég összetett hatása lehet egy/több szomszédos cella módosításának, köztük lévő cella kiolvasásának az idejére. Az hogy hányszor kell megerősíteni a cellát/hónap, hogy gyorsan olvasható legyen, az ami az élettartamot lényegessen befolyásolja.

Nekem teljesen mindegy lenne, hány bit/cella, és hány réteg, ha nem veszek észre semmilyen teljesítmény ingadozást a teljes élettartam alatt, és feltehetem a polcra akár 1/2 évre áram nélkül, és nincs adatvesztés/korrupt cella/lassulás. :U

[ Szerkesztve ]

(#17) #72042496 válasza .mf (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Közel sem annyival drágább, mint amennyivel jobban viseli az írási ciklusokat."

Ez igaz, de mit akarsz vele mondani? Számomra azt sugallja, hogy jobban megéri az MLC. Pedig ha valahová bőven elég a TLC is (márpedig sok helyre bőven elég), akkor a NAND típusa egy lényegtelen paraméterré válik. Úgy meg aztán főleg, hogy általában nem is a NAND, hanem a vezérlő adja be a kulcsot. Ennek az esélyét pedig sehol nem láttam, hogy a NAND típusa befolyásolná.

A TLC-s 850 és 960 EVO, illetve MLC-s 850 és 960 PRO árait összenéztem az iPonon, és az látszik, hogy az utóbbiak úgy 30-40%-kal drágábbak. Adott gyártó adott SSD családját tartottam kézenfekvőnek összehasonlítani. Ebből az látszik, hogy a TLC-s és MLC-s SSD családok között bizony jelentős az árkülönbség.

[ Szerkesztve ]

(#18) nonsen5e válasza Cucuska2 (#8) üzenetére


nonsen5e
addikt

Azért amikor SLC és MLC, és MLC és TLC között is van egy 5-10x-es szorzó az elviselt törlési ciklusok számát tekintve, az elég jelentős csökkenés. Pár éven belül eljutunk oda, hogy 1 tranzisztor letárol 60byte-nyi adatot, de csak 4 törlést visel el.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#19) M@cika válasza pusszycat (#10) üzenetére


M@cika
őstag

Ha meg tudnám fizetni SLC-t vennék és örökélet garancia lenne rá. :-)
A QLC, mint előttem is említették nagyon érzékeny a feszültségszintekre, szóval felejtős. Ha majd 1 TB QLC lesz 10 ezer Ft, akkor újra visszatérek erre a kérdésre.

Nasit a kis fehér medvének!

(#20) pengwin válasza nonsen5e (#18) üzenetére


pengwin
addikt

Ezen is totál feleslegesen rugózik az összes SLC-fetisiszta. :U
Még a TLC is nagyságrendekkel többet visel el, mint amennyire az emberek 99%-ának szüksége van, cserébe sokkal olcsóbb magasabbb rajta a haszonkulcs.
Én elhiszem, hogy munkaállomásnál, meg vállalati környezetben számíthat az SLC-MLC váltás is, de gyanítom ott meg előbb selejteznék le, minthogy jelentkezne a különbség.

Akinek kell az SLC az extra igényei vagy még inkább a felesleges berögződése miatt, az vegye csak meg.
A többiek meg had örüljenek, hogy lehet kapni olcsó SSD-t, ami simán ki fogja bírni átlagfelhasználás mellett 7-10 évig.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#21) pusszycat válasza M@cika (#19) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én ezt is csak rendszernek használom,ha elszáll hát elszáll újrapakolom. A fontosabb mondjuk képeket felpakoltam 2-3 felhőbe csak nem borul be mind. :) Meg persze külső HDD csakis WD.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#22) -=RelakS=- válasza Meteorhead (#9) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Számold újra!
SLC: 1bit, 2 szint
MLC: 2bit, 4 szint
TLC: 3bit, 8 szint
QLC: 4bit, 16 szint

1bájt/cella már csak azért is lenne vicces, mert 256 szintet kellene megbízhatóan megkülönböztetni, tárolni

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#23) lezso6 válasza pengwin (#20) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minden jól akar járni, vagy legalábbis semmiképp sem rosszul. Az ebből származó frusztráció miatt megy az SSD-kímélés ezerrel. Csak az valahogy kimarad, hogy a mechanikus winchesterek se bírják tovább. Persze az SSD az még mindig elég drága, amíg ez így marad, megy az értelmetlen "spórolás".

Nekem az egyik lexarabb TLC-s nyamnyung van, 840 EVO, eddig írtam rá 35 TB-t bő 3 év alatt, kb 1200 nap uptime-mal. Nem figyelek semmire, s kicsit workstation jelleggel is használom. Jelenlegi állás szerint újabb 3 év múlva lesz a 70 TB-os vízválasztónál, ahol már van esély a vezérlő megdöglésére, mert állítólag ezek szoktak meghalni, hiába terabájtos az SSD.

HD Sentinel szerint az SSD még legalább 600 napot bír; az ~1 évvel később WD Red HDD meg legalább 965 napot. Akkor most mi van? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) Jester01 válasza lezso6 (#23) üzenetére


Jester01
veterán

van esély a vezérlő megdöglésére, mert állítólag ezek szoktak meghalni

Na ez az, ami mindig előjön és senki sem érti!

Egyébként OCZ Agility 3 már 5 éve megy hibátlanul, Kingston V100 hasonlóan. Van még 2 samsung meg egy ocz vertex4 is, azokkal sincs gond. Lekopogom, nekem még nem halt meg SSD.

Jester

(#25) Fred23 válasza Jester01 (#24) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én arra tippelnék, hogy a vezérlő megdöglése duma egy ordas nagy kamu. A helyzet inkább az lehet, hogy értünk, vevőkért van az egész, mert mi szeretnénk azt hallani, hogy a vezérlő szart be, az a hibás, nem pedig a lényeg. :D

(#26) #16939776 válasza Jester01 (#24) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mit értünk vezérlő megdöglésén?
fizikálisan nincs kapcsolat az eszközzel/ elérhető a lemez de nem lehet tallózni, smart tábla olvasható / tallózható a lemez - lassan - de nem lehet írni.?

[ Szerkesztve ]

(#27) tibaimp válasza Cucuska2 (#8) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van. Az esetek nagy részében úgy is a vezérlő adja meg magát, nem a cellák.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#28) Taranti válasza DigitXT (#14) üzenetére


Taranti
senior tag

A Toshiba eladhatja memória üzletágát.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#29) szombatitomi válasza Cucuska2 (#8) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Teljesen egyetértek. Én sem értem ezt az élettartam mizériát. Fél éve használok egy TLC-s 850 evot, amire 75 TBW-ig van garancia. Kicsivel több, mint fél év alatt írt fel 3 TB-ot, úgy, hogy rendszeresen erre mennek a letöltések, streamek, HD filmek, ezen kívül kb nonstop fut róla az oprendszer. Ezzel számolva a 75 TB-ot 12,5 év alatt érné el... :)
Jöjjön csak a QLC.

[ Szerkesztve ]

(#30) #72042496 válasza szombatitomi (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 850 EVO már több, mint két éve elérhető, és az iPonon például látszanak a hibaszázalékok. Nem mondom, hogy reprezentatív a mutató, de egyfajta indikátornak csak jó, hogy ez 0 és 0,6% között mozog. HDD-ből, MLC-s SSD-ből is találni olyat, aminél bőven magasabb a hibaszázalék.

#megbundáztákhogytöbbetadjanakelbelőle

[ Szerkesztve ]

(#31) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Szar SSD-k, pitty-putty tönkremennek.
Wait, what?!
:C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32) #06658560 válasza -=RelakS=- (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Házon belülről is linkelhetted volna.

(#33) -=RelakS=- válasza #06658560 (#32) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Most nézem, hogy kikerült a lapcsalád felsorolásból az sg.hu :F
Amúgy sem láttam, hogy a PH is hozta. :))

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#34) NomadND1


NomadND1
senior tag

BICS..., avagy hogyan fejlesztettük :DDD

(#35) #06658560 válasza -=RelakS=- (#33) üzenetére


#06658560
törölt tag

A német cikket még múlt héten küldtem Daywalkernek. Hét elején foglalkoztak is vele.

(#36) demagóg válasza tibaimp (#27) üzenetére


demagóg
aktív tag

Ezt a baromságot magadtól találtad ki vagy csak a mások által szajkózott hülyeséget ismételed? Vagy konkrét információd is van? Pl. 100 meghibásodásból nálad hány volt visszavezethető kontroller problémára? A fórumon terjedő hülyeségek nem számítanak releváns információnak. Az sem gond, ha felsorolod az érintett kontroller típusokat. Érdemi válasz esetén én is megosztom a tapasztalataimat.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#37) kromatika


kromatika
veterán

Olcsóbb SSD?Várjuk szeretettel. :K

(#38) ncc1701 válasza Fred23 (#25) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálam csak vezérlő hibás ssd-k voltak amik meghibásodtak. És több 100db-os mintavételem van. Most is van egy 120-as kingston az asztalomon, amit vinni kellene gariztatni, ment vagy 5 napot.

(#39) hcl válasza M@cika (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Ha meg tudnám fizetni SLC-t vennék és örökélet garancia lenne rá. :-)"
Ja, de 32GB lenne max :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) Fred23 válasza ncc1701 (#38) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szóval akkor csak vezérlőt nem tudnak csinálni valamiért. :F Mi a két leggyakoribb hiba egy vezérlőnél?

(#41) Apollyon válasza -=RelakS=- (#31) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Plot twist: a szétírt SSD-k MLC-sek ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42) Desy


Desy
tag

"....Toshiba aktuális legjobb TLC-s, 512 gigabites lapkájához képest a kapacitása 786 gigabitre kúszik fel, ami 96 GB-nyi adat tárolását teszi lehetővé."

... ez, mit jelent MAGYARUL?

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#43) mzso


mzso
veterán

Ha egy kicsit olcsósítanák a vezérlőt is akár nekiugorhatnának a vinyók kiirtásának is. Én szivesebben vennék SSD-t közel ugyanolyan áron mint vinyót ami csak a vinyó csúcsteljesítményét hozná de változatosabb körülmények között. (nem lenne kerregő rohama töredezett fájlok meg egyéb intenzív tár hozzáférés esetén esetén.)

(#44) mzso válasza Cucuska2 (#8) üzenetére


mzso
veterán

Én sem értem... Miért ne haladhatna két irányba a fejlesztés az egyik a nagy teljesítményű limitált kapacítású SSD-k felé rendszernek, swap-nak, munka tárhelynek. A másik pedig a nagy kapacitású kis teljesítményű vinyót leváltó SSD felé archiválása, kis sebesség igényű adat elérésre (pl multimédia, videójáték adat).

(#45) Apollyon válasza mzso (#43) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pont, hogy a vezérlőnek kéne igazán minőséginek lennie, mert ha az meghal akkor kuka az egész.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#46) #16939776 válasza mzso (#43) üzenetére


#16939776
törölt tag

A ssd backupja is ssd-re menne?

(#47) pengwin válasza Desy (#42) üzenetére


pengwin
addikt

50%-os kapacitás növekedést csipenként.
De elég jól volt megfogalmazva a cikkben is ;)

Üdv, pengwin

(#48) mzso válasza Apollyon (#45) üzenetére


mzso
veterán

Nem azt mondtam, hogy sz@r legyen. De annak sem kell nagy teljesítményűnek lennie.

(#49) ncc1701 válasza Fred23 (#40) üzenetére


ncc1701
veterán

Mindössze egyetlen hibája van, ha meghal a vezérlő, onnan ugrottak az ssd-n az adatok. Bios még felismeri, de kb annyi. Van, h még a partíció is látszik rajta, de adatoknak kampó.

(#50) tibaimp válasza demagóg (#36) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:D:D:D:D

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#51) liksoft válasza -=RelakS=- (#22) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az lassan az analóg szintjét ütné már. Pedig pont azért váltottuk ki digitálisra, hogy stabilabban tárolható legyen. Vagyis pont ahogy írod, a bitek számának növelése egy ponton túl már bizonytalan működést eredményez, így zsákutca.

Ez a 4 bit (16 szint) is már nagyon "neccesnek" tűnik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52) MaXimiliam


MaXimiliam
csendes tag

Félig off a dolog, de most tudatosult bennem, hogy ha sokáig nem kapcsoljuk be a gépet, valóban előfordulhat, hogy az adatok mennek a lecsóba :Y
A Dell szerint 3 hónaptól 10 évig tárol biztonsággal, utána bekövetkezhet adatvesztés.
No ezért nem való adattárolásra ez a cucc... főleg külső drive-ként :B
Így már van létjogosultsága a Wear Leveling-nek :U

[ Szerkesztve ]

„A világnak nem nagy tudásra, hanem inkább jó emberekre van szüksége!”

(#53) M@cika válasza hcl (#39) üzenetére


M@cika
őstag

Legyen 64, az már elég a win10-nek mindenestül. A legfontosabb dolgokról meg több mentés kell...

Nasit a kis fehér medvének!

(#54) hcl válasza M@cika (#53) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Windóznak? 64? :D LOL

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.