Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarkByte


DarkByte
addikt

A jelenleg előkészítés alatt álló médiatörvény-módosítás is elősegítheti új, előfizetési díj nélküli tartalmak megjelenését a digitális földfelszíni platformon, szélesebb kínálatot biztosítva a DVB-T nézőinek, persze kérdés, hogy mikorra készül el a módosított törvény.
Ezt nem lehetne egy kicsit részletezni hogy miről is van szó, miért is kell módosítani? :F Több helyen is olvastam már, de - lehet nem vagyok egyedül - így magában csak lóg a levegőben.

Várom már azt a hírt is hogy elindultak a teszt adások az említett három adótornyon. :U (totál be vagyok zsongva ezzel a DVB-T -vel pedig nem is nézek TV -t :D) Egyébként emlékeim szerint szombat reggel pár órára nem volt egyáltalán adás a szentesi adón, nem tudom hogy hibát javítottak, vagy ekkor cseréltek dolgokat ami a DVB-T -hez kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#2) kételkedem


kételkedem
addikt

A térképekre pillantva ismét jól látszik, hogy Kelet Magyarország még mindig a múltszázadban él. Mi lett volna, ha esetleg Tokaj benne lett volna az első körben?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#4) ^Clown válasza Kalandor (#3) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem igen.

(#5) bambano válasza kételkedem (#2) üzenetére


bambano
titán

Az miért múlt század, ha nem az első körben van? Budapesten és a Balatonon már több éve van dvb-t, mivel meglévő, kiépített rendszer, nyilván belekerült az első körbe. Ezek után választottak még egy irányt, s mivel Szeged felé tök lapos az ország, vélhetőleg kevesebb átjátszóval oldható meg, ergo azt választották.

Tokaj felé minimum az emődi átjátszót, meg valószínűleg a Kékestetőn levőt is át kellene alakítani. De moroghatnék én is, hogy miért nem Debrecen, mégiscsak a legnagyobb vidéki város.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) kételkedem válasza bambano (#5) üzenetére


kételkedem
addikt

18 ezres városban lakom, nincsenek normális utak, nincs szennyvíz csatorna, a vezetékes telefont azért nem hozták, mert útban volt a vasúti pálya. Csupán ennek szólt a megjegyzésem.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7) bambano válasza kételkedem (#6) üzenetére


bambano
titán

Debrecenben lakom, a lakóhelyemen 5 azaz öt különböző szélessávú internet és két különböző kábeltv van. Debrecen KeletMagyarország.

Én nem nevezném elmaradottnak. Az látszik, hogy az általánosításod túlzás volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) Stiky válasza kételkedem (#2) üzenetére


Stiky
senior tag

Ez mindig így volt. Minden jelentős dolog pest után általában a dunántúlon folytatódik...
És aztán haladnak 'errefele'... így jártunk :((

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#9) raszputyin válasza kételkedem (#6) üzenetére


raszputyin
senior tag

Pssszt! Ugye nem azt akarod, hogy a vasútvonalatokat is lebontsák? :P
Bocs, de aktuális és magas labdát adtál :-)

Amúgy arra lennék kíváncsi, hogy milyen készülék kell hozzá, hogy az ember venni tudja ezt az adást egy hagyományos TV-vel?

(#10) kételkedem válasza bambano (#7) üzenetére


kételkedem
addikt

bambano: Debrecen nem Kelet Magyarország. Helyzete nem hasonlítható Kelet Magyarországgal. Debrecen egy kb 205 000 lakosú nagyváros. Igen, tényleg általalánosítottam, elnézést kérek! :R

Stiky: sajnos ez így van. Én meg előbb vagy utóbb megunom és elköltözök az ország középső vagy nyugati részébe...

raszputyin: set top box szükséges hozzá, bővebben itt.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#11) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Most jól értelmeztem a szöveget, hogy ingyé lehet fogni majd HD-ban az m1,m2, dunatv-t???

(#12) KEndre válasza Sandormaster (#11) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Az Antenna Hungária szerint:
"A közszolgálati csatornák, az m1, m2, Duna TV biztosan a kínálat részét képezik, szándékuk szerint HD felbontásban."

[link]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#13) DarkByte válasza kételkedem (#10) üzenetére


DarkByte
addikt

Egész pontosan MPEG-4 képes set-top-box kell hozzá, pl. [link] úgy látom mióta utoljára néztem esett az ára egész szépen.

(#14) ALI_G


ALI_G
veterán

pontos település listát tud valaki mutatni?
Sajnos nem találtam olyan felbontású térképet sem, amin látszik, hogy egy település benne van, vagy sincs, mert szinte a határán van.

(#15) DarkByte válasza ALI_G (#14) üzenetére


DarkByte
addikt

Van egy ilyen: [AH DVB-T lefedettségi adatbázisa] de ez nem tudom mennyire friss. Viszont itt van egy "nagyítható" térkép amivel kb. be lehet lőni hogy hol lesz sugárzás: [link] Egyébként gondolom hogy egy komolyabb antennával ezen körzeten túlról is működik majd valamennyire, az olimpiát is olvastam hogy tudták nézni egyesek olyan helyeken ahol a hivatalos térkép szerint már nem kellett volna jelnek lennie. Gondolom ha az analóg TV -t az ember ráállítja ezekre a csatornákra akkor is észre tudja venni hogy van valami mert nem a szokásos hangyák háborúja megy. :D C64 -es loader búgás meg hasonlók. :))

[ Szerkesztve ]

(#16) DarkByte


DarkByte
addikt

Pár érdekes dolog amit még érdemes elolvasni: [index.hu Kiszúrt a politika az ATV-vel és a Hír tv-vel], [Jön a Prime és a Viasat 3!] (ez utóbbi elég régi hír, nekem még is új. Ami érdekes: lehet a Pr1me is HD adó lesz)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.