Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ha majd járok a helyi kütyü áruház felé, megnézem élőben. Pech, hogy nemrég vettem strapafont, de majd jövő tavasszal időszerű lesz egy nagyobb tudású készülékre cserélni a mostanit. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#52) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

B30 van kettő is itthon,céges telefonnak adják,kétévente kapunk,216.02 jött az első,egy használhatatlan vacak,egy régi nokiát fogtam be helyette,ez is céges,régebbi.Idén újra új telefont kaptunk,na ez is B30.Február óta kibontatlanul áll a szekrényben.2020-ban lesz esedékes a következő telefon,csendben reménykedem hogy ilyent kapunk.A fényképezés nem lényeg,de az üzemidő hogy bírja a sok hívást,és a hangerő a zaj miatt nekem nagyon lényeges.

Wasabi...

(#53) xtend válasza csongi (#50) üzenetére


xtend
senior tag

Szerintem akinek igazán szüksége van strapa/melós telefonra azt pont nem érdekli, hogy lesz rá Android 9 v sem...

(#54) Sinesol válasza csongi (#50) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem azokra a régi rendszerekre virus se nagyon lesz, szal tökmindegy, meg amugysem fogsz netre ugrálni vele kb. sose.
Korábbi munkahelyemen évekig használtam CAT telefonokat, szerintem tökéletesek a célra, volt hogy beleesett 2 méter vízzel teli aknába, fél óráig szerencsétlenkedtünk mire kiszedtük, lehetett vele azonnal telefonálni, leesett 2 emelet magasról, semmi baja, lehetett vele azonnal hívásokat intézni és ennyi a lényeg, arra kell, hogy bármilyen körülmények közt elérhető légy, tudd intézni a dolgokat. Fényképezőt talán 1-2 szer használtam vele az évek alatt, lehetne jobb, de a lényeg látszik ezzel is, szal nem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#55) csongi válasza xtend (#53) üzenetére


csongi
veterán

Sinesol:

Szerintem, meg ezekkel a gondolatokkal van a gond.
Strapa telefon egy lestrapalt hardverrel meg oprendszerel.
Ha az igenyek iranyitjak a piacot, akkor talan ki kellene probalni a gyartoknak a masik szemleletet.

De nem fogjak, mert nem jo uzlet strapakeszuleket gyartani, ami 4-5evig helytallo lennne.
Most szoftveresen amortizaltatnak le es alapbol harmatos hardvert tesznek bele.

Nem fog netezn mieg fotozni, meg ilyeneket csinalni az ember egy strapatelefonnal....
Bullshit.
Nem fog mert hulladek ezekben a funkciokba.
Kb ennyi.. :)

Letznek am olyan szakmak amikben egy ertelmes strapa mobil nagyon kelendo lenne.

(#56) TCSZ válasza csongi (#55) üzenetére


TCSZ
senior tag

Meg a kirándulokról, tájfutókról, vadászokról, bringásokról, horgászokról, földművesekről és még ki tudja kikről ne is beszéljünk. Mondjuk ki öszintén: Direkt nem csinálnak jó, használható, praktikus és hosszantartó telefonokat. Mert ez az érdekük. Max ha lenne egy minden szempontból erős közösségi kezdeményezés....

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#57) csokorrobin


csokorrobin
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy ilyen keszuleket es teleomos kartyaval hasznalom. Mobilnet hol volt, hol nem. Kesobb mar hiaba kapcsoltam be, nem jelezte, hogy lenne adatforgalom es nem is mukodott a net. Ha a wifit bekapcsoltam, aztan ki, ugy mukodott a mobilnet. Egy darabig. Mar ugy sem mukodik. Beleraktam egy voafonos kartyat, ott szepen mukodik a mobilnet, nincs vele gond, viszont 4G meg egyszer sem volt.
Mi lehet a gond? Keszulek hibaja lehet? Ha ketto kartyat rakok bele, ugy egyaltalan nincs mobilnet.

Volt olyan hogy nagyon halk lett a telefon ha valami megszolalt rajta. Sehogy nem tudtam hangosabbra birni, akkor hallgatom es a beszelgetesi hangszoroba adta ki a hangot nem a fo hangszoron. Egy ujrainditas helyrehozta. A be es kikapcsolasnal hallhato traktor hang hol szol, hol nem. Hol hangosabb, hol halkabb.

Az akksi nem tul jo, nalam egy kis telefonalas, egy kis nyomogatas, probalgatas es estre mar 40 es 50% kozott volt. Ettol azert tobbet vartam.

(#58) volandy válasza csokorrobin (#57) üzenetére


volandy
senior tag

Szia!
Megoldódtak a problémák?

(#59) csokorrobin válasza volandy (#58) üzenetére


csokorrobin
csendes tag

Voafonos kartyaval szepen megy a mobilnet, viszont a lefedettseg miatt nincs 4G, de ez nem problema. Teleomos kartyaval nincs net valamiert. Volt hogy wifi kikapcsolas utan ujra racsatlakozott a netre es akkor mar 4G is volt. Nem tudom a hiba okat, mert masik telefonban hibatlanul mukodik a mobilnet.
Ha 2 kartyaval hasznalom, ugy rajottem ha kivalsztom a masik simet, tehat a voafonost, akkor van mobilnet.

A hang neha szorakozik meg mindig hogy a beszelgetesi hangszoroba szol. Ennek se tudom mi oka. Az ujrainditas megoldja.

Az akksi eleg gyorsan merul, mondjuk 2 kartyaval, allando mobilnettel, 5 perces email szinkronizacioval, ugy hogy szerintem nem nyomkodtam sokat, tehat nem neteztem vele orakig, jatszani egyaltalan, tenyleg csak aprosagok, igy estere mar 40 es 50% kozott volt kozepes fenyerovel. Masnap koradelutan mar 20 alatt volt igy toltenem kellett. Gyenge hasznalattal masfel nap az keves. Ennyit egy kozepes okostelefon is tud.
Nem tudom ez par toltes utan javulni fog e, de jelenleg igy allunk.

Minden mas jol mukodik, a hangja ha a megfelelo hangszoroba szol meglepoen jo, emailezesre tokeletes, telefonalasra tokeletes, csak ezek mellett en remeltem egy hetes akksi idot.

Nem tudom hogy ezt csak kifogtam mint hibas telefont, vagy az osszes ilyen. Nem tudom mihez hasonlitani sajnos.
Pedig kivancsi lennek ra nagyon hogy masnal is vannak e ezek a problemak.

A tesztbe ugy lett irva hogy a nehany napos tesztidoszak alatt nem merult szamottevoen. Ha az ember teszteli, akkor hasznalja is nyomogatja is. Nem tudom hany naprol volt ott szo, de ezek szerint alig merul. En nem ezt tapasztaltam, ezert furcsa nekem.

[ Szerkesztve ]

(#60) volandy válasza csokorrobin (#59) üzenetére


volandy
senior tag

Hát igen! Azért is kérdeztem mert a tesztet olvasva (már többször is) nem voltak nem írtak ilyen hibákról! Az aksi az nagyon fontos lenne. Telefonálás és a hotspot funkciója is (számomra).
Szerintem olyan sokan nem vehették meg még ezt a telefont, hogy tapasztalatcsere működjön. Sőt nem a nyomógombos telefonok a slágertelefonok manapság!
Hol vetted egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#61) csokorrobin válasza volandy (#60) üzenetére


csokorrobin
csendes tag

Pontos adatot most tudok mondani, tegnap del utan kicsivel toltottem a telefont. Emaileztem kicsit, telefonaltam, aztan kikapcsoltam a mobiladatokat. 2 kartya van benne, uzenet, keves-par perces nyomkodas- es most van 82%-on. Igy nem rossz annyira, viszont a mobilnet nem megy.

A hotspot szepen mukodik, de azt csak probaltam, nem hasznalom surun.

E*mag-nal vettem.
30 napig visszakuldheto, csak kerdes hogy egy masik keszuleknel nincsenek e ezek a problemak.
Megprobalom majd meg egy masik teleomos kartyaval. Hatha csak a kartyaval van valami gond.

A hang azota rendben van. 2x csinalta az elejen.

(#62) volandy válasza csokorrobin (#61) üzenetére


volandy
senior tag

Csak összeáll!
Hátha a karácsonyra való tekintettel többen vesznek majd ilyen telefont és írnak a fórumon és akkor még beleférsz a 30 napba. Ha ki akarod cserélni.
Köszi az infókat!

(#63) csokorrobin válasza volandy (#62) üzenetére


csokorrobin
csendes tag

Probaltam masik teleomos kartyaval, ott sincs mobilnet, viszont halozat van, tehat a telefon nem fuggo. Elkepzelheto hogy a szolgaltatonal kell valamit bekapcsoltatni, vagy modositani? Mert nekem ugy tunik mint ha valami ott lenne letiltva. Csak erdekesnek tartom hogy normal okostelefonban viszont szepen mukodik a mobilnet.

(#64) 7tool8


7tool8
újonc

Mi lenne az az érthetetlen karkötő szerűség azon a csuklón? Miért kell? :Y

(#65) somogyib válasza 7tool8 (#64) üzenetére


somogyib
őstag

AliceWake szereti az ilyen cuccokat, minden képen szokott rajta lenni ilyesmi. :)

(#66) kispalsz válasza volandy (#62) üzenetére


kispalsz
tag

Mi is vettünk egy ilyen telefont, de már vissza lett küldve 14 napon belül. Borzasztó volt.

-- adatkapcsolat ki, wifi, BT ki, így sem bart 2-2.5 napnál többet a 2. és 3. töltés után sem, úgy hogy senki nem használta csak az asztalon volt (energiatakarékos mód be volt kapcsolva). ( 30 napot írtak a sepcifikációban :) )

-- nem azonnal, de kis használat után csak úgy működött a következő újraindításig, hogyha hívott valaki, akkor a belső hangszóróján nem lehetett hallani kb 15-20 mp ig, csak utána, addig csak nagy "hallózások voltak". Ezt úgy lehetet "kiküszöbölni", hogy kiraktam külső hangszóróra. De elég vicces azért, hogy épp csak telefonálni nem lehetett vele. Telenor új nano simmel próbáltuk.

--- A csengőhangja 1-2 nap után elnémult magától, csak rezgett, csak akkor jött újra elő amikor újraindítottuk a telefont.

Tökéletes telefon lenne számunkra, idősebb ember használná, ha vész van tudjon telefonálni, csak pont telefonálásra alkalmatlan. A vízállóság, és nyomógombos kivitel fontos volt, a wifi, gps, számunkra csak plusz pontot jelentett, ezért választottuk , de nem jött be.

Még mindig keressük, hogy milyen más telefont lehetne venni.

Lehet, hogy gyári hibás, de pár youtube vidó kommentet olvasva, mások is küzdenek és Ti is itt hasonló problémákkal.

[ Szerkesztve ]

(#67) volandy válasza kispalsz (#66) üzenetére


volandy
senior tag

Érthetetlen. Tényleg igény lenne "jó" nyomógombos telefonra és nincs. Ami jön az meg használhatatlan.
A tesztben nem írtak ilyen hibákról. Sőt, a leírtak szerint ott minden flottul működött!
"csokorrobin" fórumtársnak a telekomos kártyát nem szereti vodafonossal ment. Nektek a telenorosra háklis.
Most ezek egyedi esetek vagy az egész széria rossz?
Catepillar gyártónak van okostelefonja is. Azok vajon jók?

[ Szerkesztve ]

(#68) gyerecske válasza kispalsz (#66) üzenetére


gyerecske
senior tag

Ez nem jó hír.Terveztem én is venni egyet faternak, de így gondolkodóba estem, hogy most mi legyen. :F

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#69) Algieba válasza kispalsz (#66) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nyomógombos, vízálló, alap telefonnak EZT vettem magamnak pár hónapja.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#70) volandy válasza csokorrobin (#63) üzenetére


volandy
senior tag

Szia! Sikerült vagy visszaküldted?

(#71) csokorrobin válasza volandy (#70) üzenetére


csokorrobin
csendes tag

Szia!
Hivtam a szolgaltatot, mindent megprobaltak, de ugy sem mukodott. Azota csak voafonos kartyaval hasznalom, igy azon mar tultettem magam.
Az akksi legutobb 4,5 napot birt, annyi hogy 3G-vel, nem 4.
A hangero, ha valami sajat zenet hallgatok, akkor kicsit halkabb, de a beallitasokban lejjebb veszem a hangerot, aztan vissza, akkor jo. A kovetkezo szamnal ujra halkabb. Viszont a csengohang mindig hangos, igy ez sem zavar.
Most jott ki egy szoftverfrissites. A hangproblema nem oldodott meg, a kartyat pedig nem probaltam. Amire nekem kell, arra tokeletes.

(#72) volandy válasza csokorrobin (#71) üzenetére


volandy
senior tag

Akkor most mire is használod?
Ha telefonálsz akkor hallod hogy mit mondanak és ők is hallanak?

(#73) csokorrobin válasza volandy (#72) üzenetére


csokorrobin
csendes tag

Telefonálásra és emailezésre. Ez a 2 a legfontosabb, ezen kívül ha valamit meg kell néznem neten, akkor azt ezen a készüléken meg tudom tenni. Pl.: ezt a hozzászólást erről a telefonról írom. Gps szokott kelleni néha, ha valahova kell mennem. Persze nem navigálok vele, de az útvonalat meg tudom nézni. A beszélgetés tökéletes vele. Tisztán hangosan szól, mind két félnél szépen érthető.

(#74) volandy válasza csokorrobin (#73) üzenetére


volandy
senior tag

E-mail-t tudsz olvasni rajta? Nem kicsi a kijelző?
Hot spot működik rajta azt mondtad! Ha veszel egy tabletet. Akkor azon keresztül sokkal kényelmesebb az internethasználat! Telefonálni meg egy nyomógombos praktikusabb mint egy érintőkijelzős telefon.

(#75) csokorrobin válasza volandy (#74) üzenetére


csokorrobin
csendes tag

Igen, van egy htc 10-em is, csak meguntam, hogy nem bir ki egy napot sem. Csereltem benne akksit, viszont a kijelzo elment, rendeltem hozza, most kicsereltem, de az érintés erzekelese nem tökéletes. Így csak akkor használom ha komolyabb ugyet kell inteznem.

(#76) gyerecske válasza csokorrobin (#75) üzenetére


gyerecske
senior tag

Szia, a betűméret állítható a menüjében?

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#77) csokorrobin válasza gyerecske (#76) üzenetére


csokorrobin
csendes tag

Van benne egy nagyméretű szöveg opció, amit ha bekapcsolsz, akkor elég nagy lesz a betűméret.

(#78) gyerecske válasza csokorrobin (#77) üzenetére


gyerecske
senior tag

Ok,köszönöm.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#79) hbala válasza csokorrobin (#77) üzenetére


hbala
aktív tag

Szia!
Szeretném megkérdezni, hogy ki lehet kapcsolni a sim-eket külön-külön?

(#80) volandy válasza hbala (#79) üzenetére


volandy
senior tag

Vettél ilyet vagy csak tervezed?

(#81) hbala válasza volandy (#80) üzenetére


hbala
aktív tag

Hát eddig terveztem, de most kicsit elbizonytalanodtam.

(#82) volandy válasza hbala (#81) üzenetére


volandy
senior tag

Hát igen! Megértelek.
Csak a visszaküldés a megoldás ha nem jó!
Mobiwire Dakota mennyire vált be? Nokia 8110 4G?

[ Szerkesztve ]

(#83) csokorrobin válasza hbala (#79) üzenetére


csokorrobin
csendes tag

Szia, most neztem, a sim kezeloben csak olyan lehetosegek vannak, hogy a hivas, az uzenet es a mobilnet melyikrol menjen. Mas beallitasrol nem tudok.

(#84) hbala válasza volandy (#82) üzenetére


hbala
aktív tag

Mobiwire bevált, kár, hogy csak egy kártyás. Jó üzemidő, netmegosztás stabil. És legalább nem egy 2mp-s kamerát raktak bele.
Nokia 8110 is bevált, kár, hogy a telefonkönyv dög lassú, és a főképernyőről nem lehet egyből belelépni, meg hogy nem lehet kikapcsolni a simeket külön-külön. Amúgy szintén sokáig bírja az akku, netmegosztás is príma.

(#85) hbala válasza csokorrobin (#83) üzenetére


hbala
aktív tag

Köszönöm, hogy megnézted! Akkor ugyanaz mint a 8110-ben :( Felfoghatatlan, hogy ezt miért nem lehet megoldani.

(#86) Pali33


Pali33
kezdő

Sziasztok!

Valamiért nekem is megtetszett a CAT B35, ahogy olvasgattam a teszteket, főleg az egyszerű, mégis egyedi formavilága. Minőségi strapatelefont szeretnék, aminek használható kamerája van, jó zseblámpája, praktikus kezelhetősége, és jó akksija. A kamerát kritizálták a tesztben, de ezt a dolgot elengedtem, ha minden másban jó...
Aztán elmentem az egyik MM-ba, és szerencsémre ott volt egymás mellett egy CAT B35 és egy Energizer H240S. Élőben már az Energizer billentyűzete minőségibbnek, jobban kezelhetőnek tűnt.
A CAT már eleve rossz ponttal indult, mert nem akart reagálni semmilyen gombnyomásra, aztán valahogy elővarázsoltam, hogy induljon újra, és akkor magához tért, szóval nem egyedi a lefagyás, ami eléggé idegesítő egy strapatelónál. Ez a KaiOS nekem eléggé káosz, nem lett a barátom, és amiket írtok róla, akik már régóta használjátok, úgy tűnik, nem egy kiforrott szoftver. A stopper óra elfelejti az időt, ha kilépek, és menteni se lehet, a zseblámpa összehasonlítva az Energizer-rel egy vicc, és menüből kell előkotorni, legalábbis nem jöttem rá a gyorsbillentyűt hogy lehet aktivizálni. A kijelzőjének a fényereje eléggé harmatos, és nem sikerült rájönnöm, hogy lehet erősebbre állítani. Mindez a H240S-nél könnyen ment, az Android nekem jobban bejött, pedig mindkettő tök új volt nekem, régi Nokiákon szocializálódtam. :)
Szóval vagy 1 órányi telefonnyomkodás után most az Energizer nálam a nyerő, a CAT csalódás volt, pedig azért nem olcsó az sem, és ennyi gyermekbetegsége és hiányossága van... Most már megértem, miért pontozták le a külföldi tesztben a billentyűzetét, nekem sem volt meggyőző.
A másik hogy totál hülyeségek terjednek műszaki adatok címén az egyes telefonokról. Az Energizer pl. 256 g-osnak van írva mindenhol (ami azért első olvasatra riasztóan hangzott), pedig tuti hogy nem volt kétszer olyan nehéz, mint a CAT, ahogy felváltva emelgettem őket, a 156 g sokkal reálisabb, ha a CAT 130 g.
Szóval engem a személyes tapasztalat meggyőzött, eddig az Energizer a nyerő, még ha csak egy okoszseblámpa is... :D Ha van további alternatívátok max. 45 ezerig nyomógombos strapatelefonban, ne tartsátok magatokban!

[ Szerkesztve ]

(#87) Tekergő82


Tekergő82
tag

Sziasztok! Nekem is van egy CAT B35 telefonom, előtte volt B30 is. Ég és föld a 2 telefon. 4G tökéletes rajta(Telecom), wifi is meglepően erős. Hangminősége is nagyon jó, szóval egy álom a B30 után. Az akku bír 3 napot 4G hálózaton, volt benne elég sok telefonálás is. Akiknek itt problémája van a hangminőséggel, lehet, hogy a Telenor a probléma, ugyanis egyre több telefonnál olvasok ilyet és mindig a Telenorosok említik ezeket a dolgokat. Nekem a hálózat sem ingadozik, stabil.

(#88) dik


dik
őstag

Haveromnak van egy ilyen csodája ma. Telenoros előfizetéses. Ezen a csodákon van valami trükkje annak mondjuk, hogy menjen rajta az időkép.hu? You tube megy meg pár más, de ez az időjárás nem. Vagy az ilyesmi meghaladja neki a képeségeit?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#89) lorencz


lorencz
tag

A napokban én is vásároltam egy ilyen készüléket.Nem nagyon vagyok elragadtatva töle.A rossz hangminöséget nem tapasztaltam visszont maga a rendszer tényleg egy kicsit tunyának tünik

(#90) lorencz válasza lorencz (#89) üzenetére


lorencz
tag

Valaki nem tud valami használható driver,hogy komonikáljon 8.1 alat Mind hátértár

(#91) dz1989 válasza AliceWake (#2) üzenetére


dz1989
senior tag

AliceWake Te is szereted a Marilyn Manson-t :))

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#92) lorencz válasza dz1989 (#91) üzenetére


lorencz
tag

siemens sl45 még nekem is meg van az összes gyári cuccom.

(#93) dz1989 válasza lorencz (#92) üzenetére


dz1989
senior tag

Az nagyon jó. Szólj ha esetleg annyira nem ragaszkodsz hozzá. :) :))

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#94) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok.Most kaptam egy ilyen céges telot.
2 kérdésem lenne.
Amikor keresek a nevek közt mindig amikor beírok egy kezdő betűt majd a következőt teljesen más lesz a vége.
A másik ami idegesítő hogy bárki hív mindig ugyan azt a nevet írja ki de közben a hivás listán meg a tényleges hívóét .Ha valakit hívok akkor is mindig ugyanaz a név jeleni meg.
Ez miért van?
Köszönöm a válaszokat.

Samsung S22+

(#95) lorencz


lorencz
tag

A téves hívás azonosítás velem is előfordult már párszor.Mostanában meg nem csörög ki és nem is jelez hivásnál.

(#96) volandy válasza netkoo (#94) üzenetére


volandy
senior tag

Ha nevet keresek akkor először számot ír utána a betűt amit beütök. Kitörlöm a betűt és akkor kiadja az összes olyan nevet ami azzal a kezdőbetűvel kezdődik.

lorencz. Nekem még ilyen nem volt. Nem is értem, hogy lehet. Nem csörög, nem jelez.

(#97) lorencz


lorencz
tag

Már egy hete garanciás szervizbe kellet küldenem a készüléket. mert a hívás fogadáson kívül más feladatot nem volt hajlandó végre hajtani.

(#98) Fancy-boy válasza lorencz (#97) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Alternatívának ott a Nokia 800 Tough.
A CAT nem a legmeghízhatóbb márka, legalábbis ami a telefonokat illeti.

(#99) lorencz


lorencz
tag

úraim!A mai napon volt időm elmeni a a készülékemért garanciás szervizbe.Közölték velem,hogy 5000 a javítás mert nem megfelelően használtam mert vas reszeléket találtak benne.

(#100) huszek82


huszek82
újonc

Sms hangot lehet rá tenni valahogy, nektek sikerült? :W

(#101) almi válasza huszek82 (#100) üzenetére


almi
senior tag

Sziasztok!

Remélem nem veszett még el teljesen az a topic.

Karácsonyi ajándék lenne a készülék. Igazából a lényeg, hogy nagyobb legyen a kijelzője a mostaninál. (Ez teljesül.) Az égvilágon nem lesz másra használva, mint telefonálás, sms és zseblámpa. A lényeg, hogy tényleg strapabíró legyen. Bírja a minden féle port, leginkább vasport és a kisebb ütődéseket. Ja és a beszéd hangerő jól hallható legyen.

Olvastam, hogy lassúcska, de max. sms lista, hívásliata és a telefonkönyv betöltése lesz a legmegőröltetőbb művelet.

Ezen feltételek alapján ajánlanátok a telefont? :)

Köszi!
Üdv.,
almi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.