Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Canon IP2700

Hozzászólások

(#1) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

na megírtad. :D Otthon elolvasom majd.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#2) Lenry


Lenry
félisten

asszonynak ugyanilyen nyomtatója van, ha megint kifogy a tinta belőle, lehet, hogy én is így oldom inkább meg.
:R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) sekli


sekli
addikt

Tetszik, kár, hogy nem hallottam ilyenről évekkel ezelőtt. Meguntam én már a tintával vacakolást, átálltam lézerre. Az feketének tökéletes, de ezzel színes is lehetne.

(#4) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nagyon jó írás, köszönöm!:R

Most okosabb lettem. :)

Hol lehet ilyen utántöltőt szerezni?
És ebben kb mennyi ideig áll el a tinta?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5) afterburner_ válasza sekli (#3) üzenetére


afterburner_
őstag

pedig régóta létezik, csak nem annyira elterjedt megoldás:) hiszen a patrongyártóknak nem kifizetődő ezt reklámozni.

lézernek egyetlen pozitívuma, a sebesség :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#6) Duree válasza Zirowe (#4) üzenetére


Duree
veterán

(#7) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Canon MG5250-hoz esetleg hasonló szett?

http://www.canon.hu/For_Home/Product_Finder/Multifunctionals/Inkjet/PIXMA_MG5250/index.aspx?specs=1

(#8) afterburner_ válasza adriankoooo (#7) üzenetére


afterburner_
őstag

van minden canonhoz.

ha van rá ígény multis gépekről is csinálhatok tesztet:)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#9) dni válasza afterburner_ (#5) üzenetére


dni
őstag

Meg nem szárad be a festék, nem kenődik el nedvesség hatására és általában nagyobb oldalszám mellett olcsóbb vele nyomtatni kendácsolás nélkül.

(#10) afterburner_ válasza dni (#9) üzenetére


afterburner_
őstag

színesben olcsóbb? :)

mondjuk ezekhez a patronokhoz vannak pigment tinták is amik nem kenődnek nedvesség hatására, de általában az emberek nagy része nem víz alatt szereti nézegetni a kinyomtatott dokumentumait, fényképeit:) illetve a vízállóság tintasugaras nyomtatásnál papírfüggő is.

száradást elismerem, aki havonta egyszer kétszer nyomtat az ne vegyen tintasugarast...vagy elég neki a patronozás is.

igazából csak azt akartam bemutatni hogy kevés pénzből is lehet otthonra egy kisebb nyomdát összehozni :) mert ezzel a tintamennyiséggel 400 A4-es teli oldal kinyomtatható 100%-os telítettség mellett, töltögetés nélkül.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#11) krystman


krystman
őstag

Jó teszt lett! Erről a tinta utántöltős dologról még én sem nagyon hallottam! :-) Nekem egy IP 1500 van pont, és lenne egy kérdésem, hogy sima papírra a feketét csíkosan nyomtatja. Viszont matt papírra meg hibátlanul nyomja a fekete betűket, nincs benne csík. Ez mitől lehet? Sima papírra akkor is csíkosan nyomja, ha nagy felbontásra teszem. Persze ekkor nem látszik annyira, de csíkos ilyenkor is.

(#12) afterburner_ válasza krystman (#11) üzenetére


afterburner_
őstag

mert normál papírnál a fekete patront használja,

matt- vagy bármely más fotó papírnál pedig 3 színből keveri a feketét:)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#13) isukim


isukim
csendes tag

canon mp470-eshez van ilyen megoldás? (cl-41-es és bg40-es patron)

(#14) afterburner_ válasza isukim (#13) üzenetére


afterburner_
őstag

van igen, én nekem még mx300-asban van ilyen rendszer, ott cl51 / pg40-re van rákötve :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#15) adriankoooo válasza afterburner_ (#8) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Mindenképp, ha van kedved! Hol találok az én típusomhoz valót (jól látom, nálad is akár?)? Kiszámoltam, hogy ha újratéltöm az összes tintát a majdnem a nyomtatóm felébe kerül. Ezôrt lenne jó egy ilyen megoldás. Elvileg ettől semmi baja nem lehet a nyomtató fejnek ugye (annak a cseréje megint csak drága)? Van egy pixma 3000-em is, de abba hiába tettünk tintát a szineseket csíkosban nyomja már csak (új patronnal is). A feketét jól nyomja, erre van még megoldás?

:R

[ Szerkesztve ]

(#16) isukim válasza afterburner_ (#14) üzenetére


isukim
csendes tag

mondanál/irnál erről bővebbet?
megköszönném

(#17) krystman válasza afterburner_ (#12) üzenetére


krystman
őstag

Értem! Köszi szépen! És az ilyen jellegű hiba, mint a csíkozódás, az fejhibára utal? Már mindent csináltam vele, tisztítottam, át is mostam, és ugyan így csíkos.

(#18) csstriker86


csstriker86
csendes tag

Nekem is pont ugyanaz a nyomató fejem ( canon mp 270 készülék ) van mint neked és érdeklődnék hogy ezt a ciss rendszert lehet egybeépítve készen kapni (berakod a patront és megy) (tudom hogy még be kell állítani stb.) vagy a kis csöveket a patronba te tetted bele (csinál magad módszer). A másik kérdésem ami ebben a patronban lévő tinta típusa dye-base vagy pigment (mondjuk én erre tippelek). Esetleg még tudnál e írni ezekről a tinta típusokról : Sublimation ; Ultrachrome, Invisible ink(erre rájöttem hogy láthatatlan), Ecosolvent ink,

(#19) afterburner_ válasza csstriker86 (#18) üzenetére


afterburner_
őstag

én jelenleg dye tintát használok, és megpróbáltam úgy igazítani a színeket hogy fotó nyomtatásra is jó legyen , majd lehet későbbiekben összehasonlítom egy tesztben a gyári tintával, szal ilyet sehol máshol nem lehet kapni, mivel én keverem ki, nem kevés órámat öltem bele... de végül is bármit lehet pancsolni a patronban csak éppenséggel hosszabb távon lehet nem kifizetődő :)

hivatalosan a feketébe pigmentet kell rakni, azzal vízállóak a nyomatok, és nagyon szépek a színek, és bírja is a fej, viszont a színesekbe mindenképpen dye tinta javasolt (ennek hátránya hogy nem vízálló bizonyos papírtípusokon), mert azok 2 pl-es fúvókák, a pigment az 6 pl emiatt utóbbi jobban bírja a pigmentet. többi tintatípust nem ismerem amiket felsoroltál

a cisst lehet készen is kapni igen

krystman:

csíkozás lehet fejhiba igen, bár azt csak a fúvóka-ellenőrzésből lehet látni fejhiba, vagy dugulási gond, esetleg levegősödés.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#20) krystman válasza afterburner_ (#19) üzenetére


krystman
őstag

Aha! És ezt a fúvókát miként lehetne megnézni, vagy szét kellene teljesen szedni ehez?

(#21) kovy79 válasza afterburner_ (#19) üzenetére


kovy79
őstag

Besz...behu... Azt hittem, mindent átrágtam, mikor nyomtatót cseréltem, de ez a megoldás valahogy kimaradt a látókörömből. Megint tanultam. :) :R
Epsonokkal van tapasztalatod?

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#22) dave666


dave666
aktív tag

Köszi, az írást :R
A jó öreg bc24 patron, mennyit használtam belőle, jó széria :R
Ajánlom én is az ismerőseimnek ezt a típust :R

Dave666

(#23) afterburner_ válasza kovy79 (#21) üzenetére


afterburner_
őstag

epsonokat nem szeretem, mert ahhoz nehéz szervíz progit találni és finnyásak a chipre + auto reset chip kell hozzájuk:) meg nem csak a selejt tintagyüjtő ami tilt bennük hanem ha elérsz bizonyos oldalszámot, vagy dátumot akkor is megáll ha jól tudom (protection counter)
viszont előnye hogy jobban szereti a pigment tintát :)

Pár hete keresett fel egy srác azzal hogy epson sx125-öse van és 50 oldalnyi szöveg után kifogyott a fekete, persze utángyártott még hozzá nuku (talán most fognak jönni májusban olcsóbban).. tölteni a gyárit kínszenvedés/ lehetetlen amióta csőrendszer szerű a patron belső felépítése, ráadásul resettelni sem lehet még az újakat, és 12.000 Ft-ért vette a nyomtatót :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#24) krystman


krystman
őstag

És esetleg ezekről a multifunkciós cuccokról mi a véleményed esetleg? Pl.az egyik ismerősöm HP vett, szkenner, nyomtató, fénymásoló, 18ért. Azt is így színenként lehet cserélni a patront. Viszont elég drága bele a patron. Érdemes ilyeneket venni, vagy érdemes külön nyomtatót venni, mert olcsóbb az üzemeltetése mint egy ilyennek?

(#25) afterburner_ válasza krystman (#24) üzenetére


afterburner_
őstag

MP250, MP280 folyamatos tintaadagolóval kihozható 14-15e Ft-ból

HP nekem ha utánam dobnák sem kellene , nem tudom mit bír az újakban a fej, de a 56-57 és hasonló egybe fejes széria csak eleinte volt jó, utána nekem 2 hónap után már döglöttek le, szal nem tudom mennyire bírhatják az új hp-k az utángyártott tintát:)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#26) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Remek cikk, nagyon hasznos! Én is néztem mindenféle megoldást, de eddig nem találtam megfelelőt. Ez lesz az. Köszönöm szépen! :R
Még annyit, hogy beleírhatnád, hogy hol lehet olcsón beszerezni a tintát meg az adagolót...

Rip and tear

(#27) dni válasza afterburner_ (#10) üzenetére


dni
őstag

:R

(#28) pycur válasza afterburner_ (#25) üzenetére


pycur
tag

Hali! Ez nagyon felkeltette az érdeklődősem mert sokat kell nyomtatnom, van hogy heti 100 oldalt is....nem teljesen értem a leírásod: ez a gyári patron a csövekkel okosítva vagy lehet ilyet venni valahol?
Te vagy másvalaki esetleg mennyiért segítene nekem egy ilyet beszerelni?
Aki tud/akar segíteni lécci pm üzenetet írjon ha 4-5 napnál régebbivé válik az üzenetem. Köszi!

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

(#29) Primary92 válasza afterburner_ (#23) üzenetére


Primary92
senior tag

Ebay-en lehet kapni Epsonhoz is.
Ha megtudják javítani az epsonom, akkor én is befizetek egy ilyenbe.

(#30) szabifotos


szabifotos
senior tag

Én is rendeltem afterburner_-től cisst pár hónapja. Canon Mp160-nál nagyon bevált nekem. Én is írtam egy cikket a cissről, de én inkább a ciss rendszer részletes bemutatására koncentráltam.

Olvassátok nyugodtan:) [link]

Ha már itt vagyok lenne egy kérdésem afterburner_-hez : Írtam a múltkor emailt, hogy megtört a sárga cső. Akkor sikerült is megcsinálni, de a multkor megint észrevettem, hogy talán nem áramlik rendesen a festék. Nagy baja lenne, ha a patronok közötti csőrögzitőt levenném? Akkor nem kéne megtörni a csöveket. Láttam nálad is csak a nyomtatón van rögzítve, külön a patronokon nincs. Szóval nem lesz baja ha nem rögzitem 2 helyen??? Nem csúszik ki a patronból a cső a mozgás miatt??

(#31) dízelracer válasza afterburner_ (#8) üzenetére


dízelracer
senior tag

Üdv. IP1700-hoz hol tudnék beszerezni ilyen szettet? Jöhet privátban is. Köszi.

(#32) Primary92


Primary92
senior tag

Hol érdemes tintát venni? Nekem az epsonomba 6 színű kéne. Rendelek CISS-t, de nem biztos, hogy onnan kéne tintát is.
Ti milyen tintát használtok, és honnan szerzitek be.

Van aki magának keveri. Erről írhatnátok bővebben!

(#33) Primary92 válasza Primary92 (#32) üzenetére


Primary92
senior tag

Erről mi a vélemény?
http://cgi.ebay.com/CISS-EPSON-T0481-T0482-T0483-T0484-T0485-T0486-/170551854837?pt=BI_Toner&hash=item27b5aec6f5#ht_5683wt_1396
Gondolom ezzel sok gond nem lehet.
Viszont a tintában bizonytalan vagyok:
http://cgi.ebay.com/CISS-refillable-bulk-ink-Epson-refill-ink-kit-/170554672913?pt=BI_Toner&hash=item27b5d9c711#ht_4509wt_1038

(#34) afterburner_ válasza Primary92 (#32) üzenetére


afterburner_
őstag

én az epsonomhoz most rendeltem pigment tintat ( B1100-ashoz) , epsonnak az az előnye a canonnal szemben hogy vízálló nyomatokat tud, de csak pigment tintával (ez utóbbi jóval drágább mint a Dye) , sajnos a canon csak dye tintával megy ( gondolok itt a fotó fúvókákra).

epsonhoz is az olcsó tintak Dye tinták, de gondolom itt is bele lehet csúszni silányabb minőségű tintába, érdemes tehát olyan embertől venni akinek több pontja van vagy volt vele tapasztalata hogy milyen :)

szabifotos: ha tud szabadon mozogni a cső, mindegy hogy hogy van rögzítve, de az újabb canon gépeknél sokkal egyszerűbb a felfogatás , mint a régieknél ebből a szempontból :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#35) picivaci


picivaci
csendes tag

Hello! Nekem is Canon Ip2700-em van, és érdekelne ez a tintaadagoló. Hol lehet ilyet venni, mennyiért, hogyan is kell használni? Köszi a választ, szép napot!

(#36) Chaser


Chaser
titán

MP140-hez is jó lenne ez a módszer?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) afterburner_ válasza Chaser (#36) üzenetére


afterburner_
őstag

mindegyikhez kivitelezhető :) hamarosan jövök egy két újabb finomsággal :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#38) Phvhun


Phvhun
őstag

Az a 0.4Ft szöveges oldalanként hogy jött ki?

4000Ft 75ml fekete, ami 75/10*250=1875 oldalra elég, tehát 4000/1865=2.13Ft

(#39) afterburner_ válasza Phvhun (#38) üzenetére


afterburner_
őstag

10 ml-ből ki lehet nyomtatni 250 oldalt , nálam 100 ml tinta 900 Ft , tehát 10 ml 90 Ft -> 90/ 250 = 0.36 Ft/ oldal , de lehet 0.4-0.5 Ft-ra kerekíteni, szövegnyomtatás esetén :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Canon IP2700
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.