Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) divrapier válasza hobizsolti (#43) üzenetére


divrapier
tag

a nagyrészét elkészítheted a proginak C#-ban .NET-re építve, azt a kis részt, ahola CPUidő 90+%-a elmegy meg unsafe, aztán megfelelő C/asm-ben írt könyvtárat hivogatsz. best of both worlds. vagy ha az jobban tetszik, akkor managed c++ ;]

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#52) emvy válasza Sanyix (#50) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat peldaul az, hogy a generikusok az csak egy compiler magic, futasidoben mar nincs generikus ugy egyaltalan (type erasure, java programozokent valszeg tudod, mi az). Ennek termeszetesen van nehany csunya implikacioja, pl. primitiv tipusok autoboxolasa minden egyes esetben, vagy az, hogy nem tudod megmondani runtime, hogy a kapott parameter az T<U> vagy T<V> tipus. Vagy nem tudsz egyszeruen runtime peldanyositani egy tipust. C#/C++ tudja a kovetkezot:

T Create<T>()
{
return new T();
}

(Persze a C++ szintaktika nem pont ez.)

A Java ezt nem tudja.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#53) stevve válasza Sanyix (#48) üzenetére


stevve
nagyúr

"Tehát a c# szar szerinted, ok."

Ezt hol olvastad? :F

A Java a szar. Persze vannak dolgok, amire az való igazán (J2EE), de általánosságban nem láttam előnyét a C#-hoz képest. Ez csupán egy vélemény, amivel nem vagyok egyedül.

Egy nagyon egyszerű példa:
C#-ban a string.Replace minden előfordulást kezel, javában csak az elsőt. Plusz kódolás.

[ Szerkesztve ]

(#54) emvy válasza stevve (#53) üzenetére


emvy
nagyúr

A tobb-kevesebb platformfuggetlenseg azert elony. Meg a meglevo konyvtarak iszonyatos mennyisege.

while (!sleep) sheep++;

(#55) kokyt válasza stevve (#47) üzenetére


kokyt
senior tag

Hát ha jól tudom a mono csak egy kölcsönös megegyezés miatt létezhet. Emiatt homályos a jövője, ellentétben a java-val. Na meg ott van a hirdetett platform függetlenség feje felett a majdani "only win" pallos, ami már előfordult korábban is megfelelő elterjedtség esetén. Linuxos berkekben ezek miatt nem terjedt el annyira.
Ahogy egy tanárunk kifejtette (csak a vicc kedvéért): "A C# valóban platform független. Bármilyen platformon tökéletesen működik, ha az a platform Windows."

(#56) stevve válasza emvy (#54) üzenetére


stevve
nagyúr

Persze, ez igaz, a .NET bekorlátozza a platformot, ennyiben a java "többet tud". :K
De ez nem is volt kérdés igazán...

[ Szerkesztve ]

(#57) kokyt válasza stevve (#47) üzenetére


kokyt
senior tag

bocs, dupláztam

[ Szerkesztve ]

(#58) emvy válasza kokyt (#55) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem egeszen, az ECMA-334 es 335 szabvany definialja a CIL-t es a C#-ot, szoval akar te otthon is nekiallhatsz runtime-ot faragni.

while (!sleep) sheep++;

(#59) Arhquis


Arhquis
aktív tag

Csak pár dolog. Max lehúrrogtok.

Nem egy helyről hallottam, hogy java kódot lehet gépíre fordítani, hogy ne legyen lassú. Gondolom igaz ez C#-ra is. (ofc, platformfüggetlenség szevasz)

Nagy előnye a Java-nak, hogy platformfüggetlen, de igazából az emberek (felhasználók) nagy többsége win-t használ. Ráadásul Java developerek mondják, hogy erre a részre tett fel mindent a SUN, de igazából senkit nem érdekel...

A C# előnye maga a .Net keretrendszer. Folyamatosan bővítik (és kompatibilis az előző verzíőkkal), tele van finomságokkal, és még több lesz benne. (nem mentem még bele mélyen, de a WPF pl brutális mire képes.)

A platformfüggetlenségről csak annyit, hogy ahol fut .Net, ott fut C# is.

Könyv : Microsoft .net framework Application Developement Foundation
Angol, első kézből íródott, nagyon érthető, de szerintem nem árt, ha már konyítasz valamit a programozáshoz. Párhuzamosan VB és C# megy benne.

Ui.: ha valamit rosszul írtam, mondjátok, nincs harag.

UUi.: fordítás/futtatás.
Én jómagam az F6, CTRL+F5 kombót használom. Az előző buildeli a kódot, a második futtatja. (nem debug módban) Ha debugolnom kell, akkor breakpointot belövöm, és F5.

Szerk: Jah, az írás tetszik, csak így tovább. :) Ha van rá igény, szívesen segítek benne én is.

[ Szerkesztve ]

(#60) kokyt válasza emvy (#58) üzenetére


kokyt
senior tag

És nem láttunk még olyat, hogy valaki aki monopol helyzetben van eltér a szabványoktól? Van is meg volt is rá példa, de ez nem is fontos.
A lényeg hogy a C# jó nyelv, de csak win-en igazán erős. Még idő kell neki mire igazán támogatott lesz, de még nem is rég kezdte, tehát van még ideje.

(#61) emvy válasza kokyt (#60) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyetertunk.

while (!sleep) sheep++;

(#62) bejmuller


bejmuller
aktív tag

Most leszek masodeves az egyetemen. Eddig csak C++-t tanultunk, az objektumorientalt programozas targy kereteben. Jovore java lesz a teriteken, de en mar az iden belekezdtem a C#-ba. Regen a Delphi fele kacsintgattam (abban irtam a szakdolgozatomat kozepsuliban), es hallottam h a C# olyan mint a C++ es Delphi es Java osszegyurva. Nem ertettem teljesen, de kiprobaltam :)
Addig eljutottam hogy mostmar megcsinaltam egy ugyes kis kartyajatekot, ami jovore jo lesz egyeni projektnek :D Mindezt egyedul, suliban nem oktattak meg, konyveket nem olvastam, csak google, es az en kis agyam :)
(Valamikor lesz winprogramozas targy is, akkor fogjak majd tanitgatni a dotnet-et, de addigra en mar irtoeszes leszek ;] )
Szoval az alapok nem nehezek. Ugyhogy ezt a cikksorozatot kovesse aki teheti, hamar meg fog tetszeni neki sztem, es egy ido utan nem is lesz szukseg ra :)

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#63) divrapier válasza Arhquis (#59) üzenetére


divrapier
tag

java kódot lehet gépíre fordítani - lehet hogy létezik, de szerintem semmi értelme, akkor már nem a jvm futtatná. gondolom nem a JITet értik alatta, mert az java bytecode-ot fordít.

ahol fut .Net, ott fut C# is - én úgy írnám, ahol fut az IL, ott fut az IL :) Ahol képes valami az IL-t futtatni, az a .NETre készült progit is képes lehet, mert az is IL. Ezt írhatják egy tucat nyelven, pl c#.

F6, CTRL+F5 kombót használom - az f5 lustábbaknak való, 3 billentyű vs 1, a részletek meg még nem aktuálisak.
Szerintem.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#64) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!

Lehet szőrszálhasogatás, ezért csak mellékesen jegyzem meg. A függvényekről szóló rész elég karcsú lett. A void nem azt jelzi, hogy milyen típusú a függvény, hanem pontosan azt jelenti, hogy nincs visszatérési értéke a függvénynek. A public/private/protected/ hozzáférés megjelölés után a típusmegadás következik. Ez lehet int/double...stb. Majd a függvény neve. Zárójelben a paraméterek és azok típusai. Ezután következik a függvény törzs.
Visszatérési értéke van inkább mint kimenete(lehet másnak ez ugyanaz).
A visszatérési érték pedig nem jön vissza magától. Pl.:

public double Area(int a)
{
double TheArea;
TheArea = a*a;
return TheArea;
}

Most látom később lesz majd még függvényes rész...Na majd akkor lesz részletesebben. De a függvény felépítésre vonatkozó rész attól még érvényes.

Amúgy jó a cikk. Érdeklődve várom a folytatást.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#65) emvy válasza sutszi (#64) üzenetére


emvy
nagyúr

Sot, a CLR engedi az overload-by-return value-t is, nyilvan C#-bol ezt nem lehet elerni. :)

Azaz lehet olyat csinalni, hogy

int MyFunc()
{
return 5;
}

void MyFunc()
{
}

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#66) sutszi válasza emvy (#65) üzenetére


sutszi
veterán

Hát nem, mert szerencsétlen nem tudja melyik MyFunc()-t hívja meg...mert egyezik a szignatúra(ez milyen hülyén hangzik)
De egy kis módosítással...

class Valami{
public int MyFunc() {
return 5;
}
}
class Akarmi : Valami {
public void MyFunc() {
}
}
new Valami().MyFunc();
new Akarmi().MyFunc();
((Valami)new Akarmi()).MyFunc();

Remélem jól írtam..már fáradt vagyok...

De most erről eszembe jutott, hogy előbb kihagytam a túlterhelést és, hogy van lehetőség több visszatérési érték "kiharcolására" is...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#67) emvy válasza sutszi (#66) üzenetére


emvy
nagyúr

Epp azt mondom, hogy C# alatt nem tudod hasznalni, de a .Net engedi az ilyesmit, mert az IL mar konkret metodusreferenciakat tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#68) divrapier válasza sutszi (#64) üzenetére


divrapier
tag

Tényleg elég tömör a függvényekről szóló rész, de ha megnézed az osztályokat méggyorsabban lerendeztem :). Viszont van egy "tervezett anyagok" rész a legvégén, és ott az osztályok, függvények az egyik pont, ahol részletesebben tárgyalnám.
"A void nem azt jelzi, hogy milyen típusú a függvény, hanem pontosan azt jelenti, hogy nincs visszatérési értéke a függvénynek." - tényleg félreérthető, majd átfogalmazom.
Köszönöm az észrevételeidet.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#69) hobizsolti válasza sutszi (#66) üzenetére


hobizsolti
csendes tag

ennek a példának szerintem nincs értelme. két osztályt létrehozni csak azért, hogy legyen egy ugyanolyan nevű különböző szerepű függvény? legyen a két függvénynek különböző neve. +: öröklődés a kettő között? öröklődést a hasonló, egy családba tartozó osztályok összekapcsolására, az ős implementáció újrahasznosítására használunk. nem erre. itt nincs semmi közös, csak egy függvény neve. remélem nem gondoltad komolyan.

Zsolt

(#70) emvy válasza hobizsolti (#69) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem csak peldanak irta.

while (!sleep) sheep++;

(#71) Sanyix válasza stevve (#53) üzenetére


Sanyix
őstag

ott olvastam, hogy a c# nyelvileg szinte egy az egyben java (tény) -> ha a java szar, a c# is :)

"C#-ban a string.Replace minden előfordulást kezel, javában csak az elsőt. Plusz kódolás."

és ezért szar? még példának is gáz. Érdekes egy függvény alapján megítélni egy nyelvet :D(c# re mondhatom hogy szar, mert vindóz függő, és azt nem lehet megszüntetni egy library betöltésével) Ha megírnám olyanra, és odaadnám a sün-nek hogy rakják bele az alap java-ba már nem lenne szar? Tuti meg van írva rá ez a függvény, és letölthető valahol. Egyébként ha mindent beleraknának az alap jre-be akkor gigás lenne. Így is kerülnek bele a "usermade" dolgok, ha azok olyan általánosan használhatóak. Ha nincs meg akkor net letölt, classpathoz hozzáad, semmi nehézség...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#72) emvy válasza Sanyix (#71) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem ezek a problemak, hanem amiket lentebb is irtam.

- generikusok
- delegatek
- nincsenek kicseszett checked exceptionok

Meg van jo sok nagyon kellemes syntactic sugar, elukon a Linq-el meg a lambdakkal.

De mindkettonek megvan a helye, csak szigoruan nyelvi szinten a C# fejlettebb -- persze ez ertheto, van koztuk egy evtized.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#73) Arhquis


Arhquis
aktív tag

De most komolyan nem értem ezt a dolgot. Megjelenik egy MS-el kapcsolatos cikk, és rögtön ugranak az MS gyűlölő trollok, meg az olyan emberek, akik a másikat szeretik. Senkit nem érdekel.

.Net jó, mert sok nyelvet összefog, windowra van optimalizálva, ezért gondolom valamivel gyorsabb, hátránya, hogy nem független.

Java jó, mert ingyé van (?), és platformfüggetlen.

A windows jó, teszi ami kell, és jól lehet vele dolgozni, és sok ráa progi.

Linux jó, mert mindent lehet benne buzerálni.

De könyörgöm. Azért mert a Geek kocka haverod azt mondja, hogy ez a király, a többi meg fos, neked nem kell fikáznod! Sőt, a legtöbb "Űbergeek" még azt se tudja mi fán terem a programozás vagy a linux, stb stb.

Ráadásul amíg nem ismered mind2 oldalt mélyen, addig ne mondj véleményt. (nem, azért mert ismered a pipe-olást linux alatt, vagy tudsz játszani win alatt még marhára fingod sincs az egészről.

És bocsánat, hogy ilyen hangvételű levelet írtam, de a hozzászólások nagyrészének nemhogy semmi köze a cikkhez, vagy a témához, átment a másik fikázásába.

Minden nyelvnek megvan az előnye és a hátránya is. El kell fogadni. Nem kényszeríti rád senki semelyiket. Ha te JAVA guru vagy, neked is lehet JAVA cikket írni. Ha C#, akkor segítsd a cikket. Ha C++, mondj véleményt arról, meg hogy te mit tapasztaltál ott a cikkhez kapcsolódóan. A fikázást meg a téglafalnak tessék.

(#74) sutszi


sutszi
veterán

Így van, csak példának írtam.
hobizsolti nézd meg mire válaszoltam...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#75) Sanyix válasza Arhquis (#59) üzenetére


Sanyix
őstag

"Nagy előnye a Java-nak, hogy platformfüggetlen, de igazából az emberek (felhasználók) nagy többsége win-t használ."

Szerencsére ebben úgy tűnik változás fog indulni a közeljövőben, a másik meg hogy nem csak pc van, van mobiltelefon, settopbox, meg még egy rakás kütyü, amin (hálistennek) nem vindóz fut. Aztán meg a vállalatoknál közel sincs olyan elterjedtségben a vinfos (szerencsére), mint otthoni 95%-ban játékospc-ken. (és a játékosok egy része is szívesen lecserélné a vindózt másra ha nem lenne az only vindóz dx-el odaláncolva a játékipar nagy része (ez talán változni fog ha jön vissza a szoftverrender)).

Egyébként a ha nem tűnt volna fel a keretrendszereket általában bővíteni szokták, a .net nincs egyedül ebben. javaból is nemsokára jön a 7-es.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#76) Arhquis válasza Sanyix (#75) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Úgy is van, fejlődjön is mind2.

Egy egészséges versenyben csak mi nyerhetünk. Ettől függetlenül tartom magam ahhoz, hogy mind2 jó, és működik. Mi erre, mi arra. A többi meg majd kiderül idővel, hogy miből mi lesz.

(#77) Sanyix válasza Arhquis (#73) üzenetére


Sanyix
őstag

Az a durva, hogy a win-t még jobban ismerem mint a linuxot. Utálom a wint több mint 10 éve szenvedek vele, mert sokat játszom (is).

Linuxhoz nem kell geeknek lenni, ez egy begyepesedett szöveg kicsit sem hozzá értő emberektől. Manapság egyszerűbb mint egy vindóz hasonló átlagfelhasználói szinten használva (sőt már jópár éve az, ja persze távolkeleti dzsunkákhoz nincs driver, de ott vinhez se feltétlenül).

Fikázhatom a kíndózt/m$-t, hiszen az m$ ügyeskedéseivel magához próbálja(dehogy próbálja, már sikerült évekkel ezelőtt) láncolni főleg a játékfejlesztőket, én meg mást használnék, de hát ugye az m$ tesz róla hogy ne tudjak (csak konzolt, bár ugye már egy ideje ott is csápol). Próbálom eltéríteni a leendő programozókat az m$ birodalmától, hogy talán pár év múlva válogatni is lehessen a platformok között, ne egy cég szarjától kelljen függni :)

Egyébként vindóz alatt is lehet buzerálni, csak jól el van rejtve, és meg van mondva neked alapon hogy neked mi a "jó" (hú ez tud a legjobban felidegesíteni)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#78) Sanyix válasza Arhquis (#76) üzenetére


Sanyix
őstag

Az a baj hogy az m$-nek nem érdeke az egészséges verseny, és van is alapja hogy ezt korlátozza. c#-se azért találták ki hogy neked jó legyen, platformfüggősítésre van kitalálva az egész, mint ahogy anno az msjava-val próbálkoztak. Ergo nekem aztán nem jó a c#-os "verseny" (haha), akkor lenne jó, ha nem egy ez a cég csinálná ilyen befolyással, és módszerekkel.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#79) zhagyma


zhagyma
őstag

Na valami ilyesmire gondoltam a "szoftveres vonal erősítése" alatt. :) Mivel a C#-al nem kerültem közellebbi kapcsolatba, érdeklődve várom a folytatást. A Java kontra C# "beszélgetéshez" csak egy linket szeretnék hozzáfűzni: Java pénzért? És ebben nem a profi szintű Java programózoknak kifizetett díjak nagyságára gondolnak ...

(#80) stevve válasza Sanyix (#71) üzenetére


stevve
nagyúr

A C# nem java.... ha használod, tudod, ha nem, akkor meg mire fel a háborgás? A példa pedig épp ma jött elő és idegesítő. Apróság, de idegesítő. Nem kell itt a gonosz Microsoft-tal jönni és a szuper Linux-szal, erre vannak más fórumok, ez itt a C#-ról szól. szóval részemről ennyi, értelmetlen vitába nem megyek bele. Szubjektív véleményem, hogy a java rosszabb a C#-nál és ehhez tartom is magam, nem kell megtéríteni. :R (és még nem esett szó a WCF és WPF párosról, olyat hol lehet java alapon sszehozni? :U )

[ Szerkesztve ]

(#81) bit_vector


bit_vector
tag

szerintem:

kezdőnek : pascal, C
haladó: C++, delphi
profi: minden más.

Azért ez a sorrend, emrt az alapokat nem az objektumorientáltsággal kell megtanulni. Először lássa meg mi az a pointer, mik az alapvető szerkezetek, típusok. Mire valók, hogyan lehet használni őket.

Ha ez megvan, akkor hozzá kell venni az OOP-t, azt is megérteni (ez főleg a nem triviális C++-ra igaz), és tudni perfektül az egészet.

a C# valahol ezen sor végén kell álljon. Nem jó az, ha egyből OOP-t tanulsz, mikor egy normális for(;;) sem megy, vagy épp nem tudod mi az a pointer (tudom, C#-ban nincs).

Igazából próbáltam egy kezdő szemével nézni a cikket. Kicsit kuszának tűnt. Elsőre használni olyan dolgokat, amikről egy kezdő programozónak f..gja sincs, meredek. De ha azt nézzük, hogy ha olyannak íródott a cikk, aki ismeri a C-t, az már egy kicsit ezen a nehézségen. Aki meg tud C++ -ul, esetleg CLR-ben (managed C++) ír programokat, annak nem kihívás egy hello world...

nem rossz cikk, csak nekem egy kicsit cél nélküli ls zavaros....

Mondd el és elfelejtem; Mutasd meg és megjegyzem; Engedd, hogy csináljam és megértem. /Kung Fu-Ce/

(#82) Arhquis válasza bit_vector (#81) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Ezt a részt aláírom, hogy kellenek az alapok, mint mindenhez.

De akik már tudják, azoknak végtelenül jól jöhet. Akik meg nem tudják, bizony nagy valószínűséggel nem innen fogják megtanulni, hanem vagy szereznek egy könyvet, vagy suliban.

Akik meg programozó szüzek, és innen megtanulják, azoknak meg édes mindegy, mert tehetségesek. :D

Mellesleg ezek a cikkek nem programozni tanítanak meg, hanem az XY nyelvet használni. Ha programozni nem tudsz, akkor édes mind1.

Mellesleg tetszik a végtelen ciklusod. XD;) ( for(;;) )

[ Szerkesztve ]

(#83) aqwer21


aqwer21
tag

Hello! Végig olvastam a cikket...nagyon jó lett jöhetne a folytatás! :C :R 1-2 hét múlva ...mert addig meg kell emésztenem még ezt a részt! :DDD :B Kezdő vagyok..nagyon! :K Sok sikert a továbbiakhoz is! :R :C ;)

(#84) orionstar


orionstar
csendes tag

Sziasztok!

Soha nem foglalkoztam még C#-al, de vmi nekem nem stimmel!
HA az elején behívod a System névteret, akkor, ahogy írod benne van a console... na most akkor miért kell Console.Writeline("izé"), miért nem elég a writeline, és ugyanez a kérdésem áll a többi utasításnál is!

Más, nem használ ez több erőforrást, mint például a C++, itt szükség van még egy futtató környezetre is?!

Üdvözlettel: orionstar

[ Szerkesztve ]

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#85) Arhquis válasza orionstar (#84) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Mivel használja a System névteret, ezért kell a Console.Write();

Ha nem lenne using System, (akkor van a mondjuk úgy gyökérben) akkor a helyes szintaxis ez lenne:

System.Console.Write();

Sajnos a console-t már nem tudod megspórolni, mert az már nem névtér.

A másik kérdésedre a válasz.

Igen lassabb, mert van egy futtató környezet, és futási időben fordítja a program egyes részeit, köti az elemeket, stb stb.

Viszont biztonságosabb, és developer hiányosság védelemmel van ellátva. :D ( a programozói hibák egy részét hivatott kiiktatni, mint a pl a destruktálás. )

[ Szerkesztve ]

(#86) orionstar válasza Arhquis (#85) üzenetére


orionstar
csendes tag

Szia!
Köszönöm a felvilágosítást! :)

Visual Basic.NET-ben elég volt simán a WriteLine, ha a program elején
Imports System.Console-t adtam meg... azt hittem talán nincs is sok különbség a két nyelv között :)

Üdvözlettel: orionstar

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#87) xyz2005


xyz2005
csendes tag

Pofás kis cikk. Gratulálok hozzá.
A világ a .NET fele fog elmozdulni, vagyis a felé érdemes gondolkodni,ha valaki most szeretné elkezdeni a programozást. Legyen szó VB.NET,C#,J# vagy a Delphi Prism (Object Pascal.NET for Visual Studio).
A Microsoft sokat fog fejleszteni a C#-on a VS 2010-ben. Egyik talán a legfontosabb a PFX. Vagyis mindenképpen érdemes vele foglalkozni.
Egy kis jegyzetet tudok ajánlani a most kezdőknek illetve egy újabb programozási nyelvre vágyóknak.
Ezt a jegyzetet Reiter István készíti. Pofás kis darab :)
[Itt] letölthető.

[ Szerkesztve ]

(#88) divrapier válasza orionstar (#86) üzenetére


divrapier
tag

Még annyit tennék hozzá, hogy VB-ben lehet névtér elemeit is Import-olni, de C#-ban csak névtereket lehet using-al használni.
A VB és C# két eltérő nyelv, még igazán rokonság sincs mint C/Java/C# között. A platform a közös bennük.
C++ esetén, ha a FrameWork-öt szeretnéd használni, akkor ott is ugyanúgy számolni kell a teljesítménycsökkenéssel. Viszont ez csak akkor jelentős, ha a programod nagyon teljesítménykritikus.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#89) orionstar válasza divrapier (#88) üzenetére


orionstar
csendes tag

Szia!
Köszönöm neked is a választ! Mint írtam semmit nem értek C#-hoz egyelőre, abból gondoltam, hogy hasonló a kettő, hogy te is írtad, hogy közös platformúak, de akkor nagyobb a különbség mint gondoltam.
Üdvözlettel: orionstar

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#90) Gabesz84 válasza bit_vector (#81) üzenetére


Gabesz84
őstag

C#-ban is van pointer (igaz erosen korlatozott, csak alaptipusokra mutathat), javaban nincs.

[lásd msdn]

(#53) stevve:
te is rohadtul ertesza JAVA-hoz. Javaban letezik egy olyan metodusa a String-nek hogy replaceAll, ami regexp-el definialt kifejezeseket is tud cserelni, es az osszes elofordulasnal.

[ Szerkesztve ]

(#91) godga válasza stevve (#80) üzenetére


godga
csendes tag

Minden nyelvnek és környezetnek meg van az a célterülete amin a legjobban használható, és ott érdemes is őt/azt/stb. használni. Windowsra általános desktop alkalmazásra C#, cross-platform fejlesztésre Java, hardverközeli, sebesség intenzív programokhoz C++. Ugyanígy Windows, Linux vonulaton is megvannak mindkettőnek az erősségei. Én Linux mellett tettem le a voksom, de ettől függetlenül nem egy számítógépemen van Windows is, az más kérdés, hogy játékra... Egy számítógép analfabétának semmivel sem nehezebb megtanulni grafikus felületen kattintgatni Linux alatt, mint Windows alatt.

Ne nézzé, számojjá!!! - Ismeretlen gyakvezér utolsó szavai...

(#92) stevve válasza Gabesz84 (#90) üzenetére


stevve
nagyúr

és mindenki:

Nem értek a java programozáshoz túl méylen, de nem is akarok. Én saját, szubjektív véleményemet írtam le csupán, ebbe kötött bele mindenki és akar megtéríteni. Igen, tudom és írtam is, hogy a java bizonyos környezetekben előnyösebb, mint a C# és linux alatt C#-nak egyelőre nincs is értelme. Ennyi. Láttam és használtam a CA Wiley java alapú változatát és láttam java alkalmazások (webes és nem webes) mélyebb működését, teljesítményét. Ott, ahol monitoroztam, ott a java volt a legoptimálisabb megoldás, de ha egy C# célterületre java az alternatíva, akkor a C# szerintem alkalmasabb, barátságosabb és könnyebb is. Na de mostmár legyen szó csak C#-ról egy C# cikk kapcsán, ha lehet. :) Köszi. :R

godga:
Ezt ne nekem mondd, a kolléga az elvakult gonosz-MS szindrómás. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#93) Suker10 válasza godga (#91) üzenetére


Suker10
aktív tag

Ezt már valamikor olvastam. :D
Szerintem azért a C++ nehezebb nyelv, mint a C#. Ez nagyban függ a fejlesztőkörnyezettől is. Lassan már az egész kódot megírja a programozó helyett.
Teljesítményigényesebb játékprogramot pl. nem igazán lehet optimalizálni C# alatt. C++-ban keverni is lehet, nem teljesen objektumorientált.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#94) Arhquis válasza Suker10 (#93) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Igazából marhára mind1, mit tanul az ember.

Ha tud programozni, és tud legalább egy nyelvet elég mélyen, akkor a többi megtanulható, kitapasztalható, járható.

A lényeg. Aki ezzel akar foglalkozni, tanuljon meg programozni, és itt nem a nyelvre, hanem a készségre értem. Szerezzen tapasztalatot és rutint egy nyelvben legalább (több sosem árt), és akkor lesz munkája és pénze.

(#95) gpatrik


gpatrik
tag

Húú ez jó kis cikk, úgyis nemsokára neki kellene esni a C-nek, így legalább tudok majd kihez fordulni ha lenne valmi gubanc. :R

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#96) ddekany


ddekany
veterán

Látom egyesek kérdik, mivel érdemes kezdeni, aztán a sok ősprogramozó ;] tukmálja rájuk a C++, sőt, a C-t. Na mielőtt megvádolnának egy s mással, én is asm-ben kezdtem, C64-en, aztán volt C/C++ is, stb. És épp ezért megértem az öreg motorosok azon álláspontját, hogy másnak is így kell kezdeni, mert így fogja érteni mi hogy működik. De ne higgyetek nekik! Én C#-ot, esetleg Java-t (mert butább -> egyszerűbb) javasolnák kezdésnek, mert: (a) könnyebb és letisztultabb mint a C++ (ami egy igen komplikált és sok történelmi örökséget hordozó -- értsd újragondolásra megérett, lásd D -- nyelv). Elég nehéz a kezdet (pl. mert olyan programnyelv független dolgokban is rutintalan a kezdő, mint az algoritmusok írása úgy általában...), ne szívassátok magatokat feleslegesen. (b) sokkal inkább megkövetelik a tisztán objektumorientált, jól karbantartható program írását. Egyszerűen egy új szakterületen, mint ez az egész programozás, még javában forr minden, hogy mi is a jó gyakorlat, mi az ami elvileg szépen hangzott de nem jött be igazán, és ez a felhalmozott bölcsesség kiütközik az újabb nyelveken. Aztán persze, aki egyszer rászokott a C#-re vagy akár Java-ra, valamiért majd nem fog akarni átváltani C++... :U Nem véletlenül. Lehet, hogy 15 év múlva már nem sok cég akar C++-ben fejlesztetni... Igen, tudom, akkor ezt-és-azt soha nem fogja megérteni az illető... de hát az alkalmazások és keretrendszerek egyre komplexebbek, inkább azzal kell foglalkozni manapság, a regiszterek dobálása legyem a compillerek meg virtuális gépek dolga. Fájó öreg motorosoknak, de nem látom gyakorlatban sok értelmét, hogy valaki ilyen szinten értse a gépek működését... kevesen írnak olyan dolgokat, amihez ez kell.

(#97) eziskamu válasza ddekany (#96) üzenetére


eziskamu
addikt

Azért a C-ig csak érdemes lemenni. Legalább elméleti szinten a láncolt listákhoz meg a tömbökhöz. Az assembly meg sose fog eltűnni, mert valamiben meg kell írni a fordjtóprogikat, persze az Assemblyhez is (az se lehet könnyű). Amúgy itt írta valaki a Java ellenében, hogy bizonyos helyeken kötelező a kivételkezelés. Erre van egy jó sztori. Valamelyik Arianne emberi személyzet nélküli hordozórakéta úgy tíz éve állítólag egy olyan programhiba miatt ment tönkre (lezuhant vagy meg kellett semmísíteni pályamódosulás miatt, már nem tudom) amit ADA meg talán JAVA nyelvekben már fordítás során észrevettek volna, mert jelzett volna a fordító a le nem kezelt kivétel miatt.
Java mondjuk amúgy se jöhetett szóba, ADA meg bonyolult, bár olyasmit hallottam. hogy használják katonai alkalmazásokhoz.

(#98) ddekany válasza eziskamu (#97) üzenetére


ddekany
veterán

Láncolt lista van Java-ban/C#-ban is. Tömb is, ha még kicsit más is. De persze, másért nem hát szakmai érdeklődésből le lehet menni assembly szintig (és ha mér meg kell érteni a gép működését, akkor inkább az mint a C). Viszont szerintem ezt meg lehet tenni később, miután illető már beletanult a Java vagy C# programozásba. Mert bár lehet mondani, hogy ezek technikailag az alacsonyabb szintű nyelvekre épülnek, de tanulási szempontból ez már nem igaz... Más felől persze, olyan borzalmas mennyiségű C-ben (esetleg C++-ban) írt cucc maradt ránk (könyvtárak, stb.), hogy bizony sokáig nem szabadulhatunk ezektől, ez igaz.

(#99) eziskamu válasza ddekany (#98) üzenetére


eziskamu
addikt

Na jó, de ott vannak rá osztályok, példányosítod oszt csókolom. De ha magadnak kell a listát létrehozni (nem példányosítani, hanem typedef struct, meg mutatók, meg miegymás), bejárni, bővíteni, elemet keresni, az megint más. Persze lehte hasonlót objektumokkal a JAVA-ban is, de akkor már csak egyszerűbb C-ben.
Mert hiába tanulja meg az ember az objektumorientáltságot, ha nem tud mit kezdeni vele. C-ben megtanul programozni, OO-ban meg már ugyanezt kényelmesen meg könnyebben megteszi. (már amennyire "teljesen" OO a JAVA meg a C#, de közelebb nem kerültem az OO-hoz, pedig meséltek Eifelről meg Smalltalk-ról, de az már csak magolás volt vizsgára ;] )
Nem kell ott a C-ben azonnal hálózatot, grafikát, űrlapot programozni, az tényleg ráér c# meg Java környezetben, a vérprofik meg úgyis a C++-t válasszák.

[ Szerkesztve ]

(#100) eziskamu


eziskamu
addikt

Na már csináltam is egy három gombos és szövegdobozos kis alkalmazást, ami elmenti a szövegdoboz tartalmát, de többet kellett klikkelgetni, mint kódot írni. Ha Oracle adatbázis és az xls-ek buzerálása is menne, át is térnék rá ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.