Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Muton


Muton
addikt

zsír :C
várjuk a folytatást

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2) malwy


malwy
senior tag

Mivel még nincs sok ismeretem a programozás területén, mindössze egy kisebb Phytonos kitérőm volt, ezért tanácsot szeretnék kérni: Melyik nyelvvel folytassam a következők közül:C++, C#.
Mindkettőre indult egy-egy cikksorozat. Előbbi ismertebb nyelv, sok esetben gyorsabb, utóbbi modernebb, több architektúrát kezel és persze drámaian jobb megközelítésű a cikk.

Azt hiszem C#-nál maradok, mivel ahhoz két szakkönyv, illetve egy remek cikk áll rendelkezésemre.

(#3) stevve


stevve
nagyúr

Köszi a cikket (és hogy megemlítettél benne, nem kellett volna :) )! :R

Jó írás, érthető és - remélejük, mindenki igénye szerint - elég elmélet van benne.

malwy:
Nem jársz rosszul, ha ezt választos. A C# sok előnnyel bír és gyorsabban lehet látványos eredményeket elérni benne, nem is beszélve a Windows alkalmazások készítését. C++ alatt ez elég körülményes. :DDD

(#4) Umbar


Umbar
csendes tag

Szerintem a C# és a .Net a jövő technológiája. Sokkal rövidebb fejlesztési időt lehet elérni a segítségükkel. Az egyik kedvenc dolgom, hogy a kód amit írtam, más programnyelvekből is egyszerűen használható. Szvsz sokkal jobban megfelel egy kezdő programozónak mint a C++, bár nem vitatom, hogy egy profinak a C++ sem hiányozhat az eszköztárából. Egyébként nagyon jó kis cikk, csak így tovább! :DD

A felnőtté válás első jele, amikor felfedezzük, hogy a hangerőszabályzó gombot balra is lehet tekerni.

(#5) divrapier válasza malwy (#2) üzenetére


divrapier
tag

A C# kezdőknek szerintem barátságosabb, bár a C/C++ és C# rokonnyelvek. Akár mindkettőt érdemes egyszerre nézni összehasonlításképp, mert bőven találni közös dolgokat. Meg eltérő részeket is

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

Érdemes még megemlíteni a SharpDevelop open source fejlesztőkörnyezetet, mint Visual Studio alternatívát.

***

(#7) Ricsi85


Ricsi85
csendes tag

Szerintem folytassátok mind a C++-t mind a C#-ot lesz rá igény.

Én is nemrég kezdtem el ismét foglalkozni a programozással (annó pascaloztam, meg belekezdtem a C++-ba), de én barátom tanácsára a C++-al kezdek és csak utána tanulom majd meg a C#-ot szerinte jobban járok ha így csinálom. (Ő mindkettőt használja munkája során) A C# cikk szerintem is jobban sikerült részletessége miatt, ha együtt csináljátok tovább akkor meg még jobb lesz.

Várjuk a többi cikket is hajrá.

(#8) tobal


tobal
tag

Azzal azért vitatkoznék, hogy a .NET a jövő technológiája. Ez legfeljebb a windows-os környezetben igaz. C++-ban nem csak win-re lehet programozni, ellentétben a C#-al. A Java pedig kifejezetten platformfüggetlen, és legalább olyan könnyű benne programozni, mint C#-ban.
Kezdő nyelvnek amúgy csak annak ajánlom a C++-t, akit mélyebben érdekel a programozás, és az informatika. C++-nál előjönnek a pointerek, memóriakezelés, stb, amiket a Java és a C# előzékenyen elfed a programozó elől. Magyarul ha C++-ban programozol, tudni fogod, hogy mit csinál ténylegesen a program, "belelátsz a lelkébe", de abban sokkal könnyebb hibát véteni, több odafigyelés kell, ezért lassabb is a programozás. Java-ban vagy C#-ban könnyebb dolgod lesz, viszont nem fogod igazán megérteni, hogy ténylegesen hogyan működik a program.

Ja, és a cikk tetszett, várom a folytatást.

[ Szerkesztve ]

(#9) Killing


Killing
addikt

Köszi! Majd ha hazaérek átolvasom. :R

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#10) divrapier válasza tobal (#8) üzenetére


divrapier
tag

C++-ban nem csak win-re lehet programozni, ellentétben a C#-al.
cikkben irtam, van mono projekt, ami pl nem csak win platformos sőt, meg egyéb oldalról is próbálnak hódítani, pl ha a Silverlight plugint sikerül neten keményen elterjeszteni, akkor az mégegy erős bázis lehet. A jövőre tippelni lehet, múlt alapján meg... még fortran és cobol programozókat is keresnek.

C++-ban programozol, tudni fogod, hogy mit csinál ténylegesen a program, "belelátsz a lelkébe"
Én ezzel vitatkoznék :) Ahhoz, hogy valaki tényleg csúcs c++ progit írjon, ne csak sikerüljön összehozni, hogy működjön sok figyelem kell. Az OS-t és a gép architektúráját is figyelembe kell venni. Én nem gondolom, hogy a C++ programozók többsége ennyire a mélyére megy - már csak a produktivitás miatt sem biztos, hogy érdemes.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#11) Ricsi85


Ricsi85
csendes tag

Könyveket is lehetne ajánlani esetleg ami segíthet a tanulásban minden kezdő és haladó programozót. pl. kezdőknek ajánlom ..., haladóknak .... persze csak javaslat.

(#12) Zwiebel


Zwiebel
tag

Először is köszönöm, hogy megemlítetted a nevem , és a cikkem a cikked elején! :R

Másodszor: Ezt a cikket nem érdemes folytatni... ezt folytatni kell!!! :R :C Nagyon jó , még több ilyent, hadd kockuljon a nép ;)

Egy új fogalmat szeretnék alkotni: ProG(r)a(m)mer

(#13) tobal válasza divrapier (#10) üzenetére


tobal
tag

Lehet, hogy nem minden C++ programozó megy ilyen mélyen bele, mindenesetre C++-ban van rá lehetőség, hogy aprólékosan vezéreld a gépet, mert több mindent hagy a programozóra. Ezért lehet gyorsabb programokat írni C++-ban (ezért írják pl a komolyabb játékokat is a mai napig C++-ban).
Egyébként a Mono-t se az MS-nek köszönhetjük... de nem flamelni akarok. A Java-hoz rengeteg platformra adnak ki JVM-et, a forráskód nagy része is nyitott már. Az MS érdekes módon sosem adott ki linuxra .NET framework-öt. És ugyanúgy Silverlight-ot sem. A Moonlight, Mono, és egyéb projectek a nyílt forrású közösség próbálkozásai arra, hogy a monopol helyzetben lévő MS zárt "kvázi-szabványai" elérhetőek legyenek szélesebb körben. Ezzel persze nem a C#-ot akarom ócsárolni, véleményem szerint ez egy nagyon jól összerakott nyelv.

(#14) Umbar válasza tobal (#8) üzenetére


Umbar
csendes tag

Felvilágosítalak hogy C#-ban Linux-ra, MacOSX-re, Solaris-ra és BSD-re is lehet akár programozni. Sőt akár PS3-ra, iPhoneOS-re és Nintendo Wii-re is. Lásd MonoProject. Újrafordítás nélkül megy a legtöbb dolog.

[ Szerkesztve ]

A felnőtté válás első jele, amikor felfedezzük, hogy a hangerőszabályzó gombot balra is lehet tekerni.

(#15) infectedmann


infectedmann
őstag

Megint egy C nyelv :D
Mindkét sorozatot nyomon fogom követni :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Nekem ilyen könyvem van. Már kb. a felét átnyálaztam és most a cikk is nagyon jól jött. Bár eddig még nem igazán fogott meg ez az egész. Na de majd.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#17) Suker10


Suker10
aktív tag

Én azt mondom, hogy a C++ jóval többre képes, mint a C#, annak ellenére, hogy rengeteget dolgozok vele. Pont a környezetben vannak a korlátai, viszont kevesebb a hibalehetőség és gyorsabb a fejlesztés. Sebességben sem fogja elérni azt a szintet, akárcsak a Java. Ez nem a nyelv hibája, hanem a .NET miatt van. A natív kód gyorsabb.
Az nem igaz, hogy C# csak Windows alatt létezik, de messze nem "platformfüggetlen", a Java sokkal jobban megvalósítja ezt. A keretrendszer is folyamatosan változik, ami a futtatáshoz szükséges, ezért előfordulhat, hogy az újabb verziók alatt íródott programok nem működnek a régi alatt. Az alap legyen inkább a C nyelv. Abban nincs OOP sem, ami tovább bonyolítja és más szemléletet kíván. Erre épül a C++, Java, C#, D, Objective-C, JavaScript, Perl, PHP, stb.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#18) TheMareek


TheMareek
csendes tag

Jó cikk lett. Gratulálok!

[ Szerkesztve ]

A siker nem döntő, a kudarc nem végzetes: a bátorság, hogy folytasd, ez az ami számít. - Sir Winston Churchill

(#19) taylor200


taylor200
csendes tag

Köszi az első leckét, várom a folytatást, nekem nagyon tetszik :R

(#20) smkb


smkb
őstag

Hát az olyan vén rókáknak mint én, akik assemblyben tolták kezdésnek annó, és írtak grafikus programokat, rutinokat, meg fejtettek vissza disassemblerrel (na ott aztán tudod melyik regiszterben épp mit pakol cpu és mit raksz te, ott aztán lehet optimalizálni. és látod a lelkivilágot... és van ám nulla debug lehetőség :) ) ... jobbán jár mindenki, ha C++-t tanulja, sokkal jobban látja, hogy épül fel egy program (jobban rá van kényszerítve), univerzálisabb és időtállóbb (nem ma indult és nem is fog egyhamar eltűnni), mint a C# és egyéb véleményem szerint túl magas szintű fejlesztői nyelv.

(#21) Realradical válasza Snowy_owl (#16) üzenetére


Realradical
őstag

Abból a könyvből senki nem fog C#-ul megtanulni programozni az tuti. Megvettem, hogy legyen ilyen is és nagyon felszínes szaharin. Nincs benne egy olyan objektum leírása sem amit az ember magától nem tud 100%-ban megtanulni használni. Hogy egyet mondjak. pl. datagridview.

Nem rossz ellenben:
Jason Price: C# adatbázis programozás

A címe nagyon ijesztő, de kb. az egyik legérthetőbb könyv a legértékesebb anyaggal ami alapjaitól tanítja a C#-ot kifejezetten windows formra kihegyezve és kiváló T-SQL fejezet is van benne.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#22) hobizsolti


hobizsolti
csendes tag

hello!

szerintem is szükség van arra, hogy ez a cikksorozat folytatódjon, hasonlóan vélekedek a c++-ról is. ez a cikk szerintem szakmailag magasabb színvonalú, mint a c++-os. ennek ellenére nem gondolom, hogy a c++-os rossz lenne. végzett programtervező matematikus vagyok, amivel azt szeretném csak mondani, hogy amit írtok programozás kapcsán, azt simán megértem. de aki kezdő, annak talán a számomra színtiszta szöveg zavaros lenne, ezért szerintem a c++ -os cikk nyelvezete talán éppen megfelelő a cikksorozat szándékához mérten.
2 évig programoztam .net/C#-ban, jelenleg 1 éve c++-ban. több kurzust is tartottam .net kapcsán egyetemen, úgy érzem állíthatom, hogy profi vagyok a témában. mindenesetre, ahogy tőlem telik, követni fogom mindkét cikksorozatot.
érdeklődök esetleg elvetődhetnek a dotnetszeged.hu oldalra, ahol .net-el, C#-pal (és microsoft-os termékekkel) kapcsolatos blog bejegyzések, fórumok vannak. a blog-ok egy részét jómagam írtam. egyet kiemelnék, ami a jelen cikkhez is kapcsolódik: Hello World program írása IL használatával, C#-ból generálva). csupán érdekesség, gyakorlati haszna csekély.
(az oldal ma, júl. 29-én nem érhető el karbantartás miatt, ezért sem tudtam linket adni az említett post-ra)

sok sikert kívánok a továbbiakban és bocs a hosszú hozzászólásért

Zsolt

(#23) hobizsolti


hobizsolti
csendes tag

http://www.libri.hu/konyv/microsoft-visual-c-2005-lepesrol-lepesre-cd.html

én ezt a könyvet olvastam először, és szerintem kezdőknek elég jó. bemutatja a nyelvet is, a windows form-os programozást is, van benne adatbázis programozás, és némi asp.net webes programozás.

Zsolt

(#24) hobizsolti


hobizsolti
csendes tag

assembly - c++ - c# és Java ???

jelenleg egy open souce virtuális gép fejlesztésében veszek részt, a fenti 3 szintről a következő a véleményem

assembly: a szóban forgó VM tud JIT-telni, ami azt jelenti, hogy gépi kódot kell generálni, tehát ismerni kell az architektúrát. itt erre van szükség

c++: a VM c++-ban van írva. teljesítmény kell, mese nincs. ha C# vagy Java lenne, akkor a programkódot egy olyan VM értelmezné, ami maga is VM felett fut. ezt hívják dupla interpretációnak. nyilvánvaló, hogy ez teljesítményveszteség. ide nem jó a C# és Java, natív kód kell

C# és Java: marika néni a postán vagy katika a bankban ügyviteli programot használ. grafikus alkalmazás, kattintgat, pötyög egy keveset, kommunikál a központi szerverrel. itt a C# és Java teljesítménybeli hátránya nem érdekes, de a biztonság, gyors fejlesztés, hibamentesség (nem kell manuálisan memóriát foglalni/felszabadítani) nagyon fontos.

végül: Quake II .NET http://www.vertigosoftware.com/Quake2.htm
anno volt egy videó is róla, sajnos nem találom. P4-en vagy Centrino-on asszem teljesítménye az eredeti játékéval pariban volt.

Zsolt

(#25) sirzollee


sirzollee
tag

Aki ehhez nem ért mint én,annak ez nagy segítség! :C :DDD

(#26) stevve válasza smkb (#20) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem feltétlenül rosszabb egyik a másiknál, csak másra alkalmasak... Egy nagyvállalati rendszert felülettel, db-vel, mindennel nehezen tudnék elképzelni C++-ban. ;)

(#27) hobizsolti


hobizsolti
csendes tag

Valami elfejetettem:

Szerintem sok egyetemistának (évfolyamtól függetlenül) tanácsos lenne elolvasni ezt a cikket!

Zsolt

(#28) divrapier válasza hobizsolti (#27) üzenetére


divrapier
tag

főleg akik jönnek a TTIK-ra programozni 0 tapasztalattal, azoknak nem mindig pozitív tapasztalat az első óra - bár ez oktatófüggő is, nem csak tantárgy. Még a matek csak-csak mert gimiben is volt olyan... de progalap kínaibb. Még van 1 hónap suliig, addig fel lehet készülni.

[ Szerkesztve ]

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#29) Khan13


Khan13
senior tag

Nagyon jó cikk, várom már a többit! Főleg az osztályok témakört és hasonlókat.

(#30) Jester01 válasza hobizsolti (#24) üzenetére


Jester01
veterán

a C# vagy Java lenne, akkor a programkódot egy olyan VM értelmezné, ami maga is VM felett fut. ezt hívják dupla interpretációnak.

Hát nem egészen, mivel nem kötelező interpreteresen használni. Lehet JIT vagy rendes előrefordítást is csinálni. Ezesetben ugyanúgy natív kód lesz belőle. Továbbá esélyes, hogy a keretrendszer jobban optimalizált mint amit a hétköznapi programozók elkövetnek c++-ban. Másképp fogalmazva, a programok nagy része nem a használt nyelv hanem az algoritmus/kódolás miatt lassú. Pl. ha Gipsz Jakab programozó úgy implementál dinamikus tömböt c-ben, hogy minden egyes elem beszúrásánál realloc vagy csak a buborékrendezést ismeri, akkor az siralmas lesz. Ezeket a hibákat feltehetőleg a keretrendszerben nem követték el, vagyis ha Jakab c#-ban programozik és használja mondjuk az ArrayList osztályt akkor gyorsabb lesz a kódja. Ettől függetlenül persze lehet, hogy tulajdonképpen láncolt listára lenne szüksége, de a programozók nagy százaléka manapság valamiért nem ismeri vagy használja a megfelelő adatszerkezeteket és algoritmusokat.

MOD: ja és még valami: IL-re is lehet(ne) natív hardvert csinálni, mint ahogy ha jól tudom van java hardver is.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#31) Syrano


Syrano
tag

Magyar nyelven sajnos nem sok jó könyv van C#-hoz, a kezdők szerencsésebb helyzetben vannak ezen a téren, de aki komolyabban akar foglalkozni a C# programozással az felejtse el a magyar könyveket, angol nyelvű könyvek közül ajánlom figyelmetekbe a Sams kiadó Unleashed sorozatát, továbbá az Apress kiadó Pro sorozatát illetve az O'reilly-nak is vannak jó könyvei. Az Apress Pro C# 2008 and the .Net 3.5 platform különösen jó szerintem, 1400 oldal és szintén Hello World-del kezdődik!

Az írás tetszett, csak így tovább!

(#32) emvy válasza Umbar (#14) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, csak epp a mono ugy szar, ahogy van. Valami irgalmatlan lassu, es allandoan le van maradva az MS implementaciotol. Sajnos.

while (!sleep) sheep++;

(#33) eziskamu


eziskamu
addikt

Érdemes folytatni. Eshetne majd szó különféle konténerekről és sztringek kezeléséről is.

(#34) Sanyix


Sanyix
őstag

Vigyázat! a c# nem platformfüggetlen! Bár ott a mono, de az olyan követni próbálkozás a m$ segítsége nélkül. Sőt az m$ mindent megtesz hogy egyre kevésbé legyenek a programok kompatibilisek a mono-val, mert ez az érdeke. Tehát aki multiplatform programot akar írni, javazzon vagy c++-ozzon, c# csak félig meddig multiplatform, de idővel úgy is onlypc onlywindows lesz, m$ ből nem lesz szalonna :D.

java mostanában már elég gyors. pl a quake2-t megcsinálták benne, ablakos módban gyorsabb volt mint az eredeti, többi módban pedig alig maradt el. Egyszerűbb vele programozni, minden szarra van hozzá library, full open, tehát még az alaplibraryk forráskódjába is benézhetsz, és full multiplatform, és elég jól támogatott. Van hozzá fasza fejlesztőkörnyezet (eclipse, bár van aki a netbeansre esküszik). Na meg egy java runtime telepítése pár másodperc alatt megvan, pár megabájt helyet foglalve, egy net 3.5-ös update frissítése meg vista sp1-en képes fél órát eltartani, és 300 megát eltűntetni :D

(mellesleg a c# és a java nyelvileg nagyon hasonló, nem véletlenül, hiszen anno az m$ akart gányolni egy saját javat magának (msjava), gondolom hogy egy vindózhoz kötött javat csináljon, de a sun beperelte őket, és így inkább csináltak egy másik nyelvet, ez lett a c#).

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#35) Sanyix válasza emvy (#32) üzenetére


Sanyix
őstag

Valszeg nem véletlenül. Gondolom az m$ rendesen dolgozik ellene, elrejt mindent, megváltoztat, stb.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#36) koslaci válasza ollie (#6) üzenetére


koslaci
csendes tag

Az nem sok mindenre jo, ha komolyabb cuccot akarsz varazsolni benne, azert egy LINQ -> SQL meg Server Explorer nelkul fabatkat sem er ez... probaltam, onnan tudom!

-- powered by x86

(#37) Jester01 válasza emvy (#32) üzenetére


Jester01
veterán

Öööö, ha te mondod biztos igaz. Itt ugyan 4 éve használunk mono-t és nem tűnik se szarnak se lassúnak. Persze csak néhány TB adat van :B Ja és amikor még sehol nem volt 64 bites .net, mono már akkor is volt.

Kompatibilitási probléma néha felmerül, bár olyankor is inkább a windows a béna Pl. szegény mono-t meg kellett erőszakolni hogy emulálja az idióta windowsos file sharing módokat, pedig a linuxot ez rohadtul nem érdekli. Vagy bizonyos xmleket nem volt hajlandó megemészteni a windows, illetve legutóbb nem volt kedve magyar (!) windowson magyar abc szerint rendezni.

Jester

(#38) emvy válasza Jester01 (#37) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, vegulis alig lassabb.
Scimark2

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#39) emvy válasza Sanyix (#35) üzenetére


emvy
nagyúr

Mit rejt el? Vagy csak ugy tippeltel?

Licenszelesi problemak persze vannak, ettol fuggetlenul csomo MS kod nyitott, nem is beszelve arrol, hogy ott a Reflector.

while (!sleep) sheep++;

(#40) divrapier


divrapier
tag

könyv: C# nyelvhez kedvencem ez. .NET framework megismerése: van hasonló, én szeretem a Microsoft Press-es könyveket. Sajnos kezdő szinthez nem tudom mi a jó, már volt C/C++, Java előismeretem mielőtt C#ot kezdtem.
stringkezelés: az teljesen megfelel 2. leckébe változók, típusok bemutatásánál. A containerek viszont szerintem nem elemi követelmény itt még.

Folytatás: arra gondoltam, szombat délben felkerülhetne a következő lecke privát bejegyzésben. Ennek a végére is majd beszúrom a linket, meg aki szeretné az gondolom majd megtalálja. Ez megfelelne?

Microsoft, Java stb flame-be meg ne menjen át a topik! Érvelni, megbeszélni lehet, de ne 'szar'ozzunk.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#41) sonar


sonar
addikt

Már csak a megkezdett C blogot kéne folytatni és teljes lenne az öröm. :)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#42) kokyt


kokyt
senior tag

Jó cikk lett. Köszi szépen, és várom a továbbiakat!
Ha már így belelendült mindenki a programozásba valaki nem kezd egy java "kurzust" is? :DDD

(#43) hobizsolti válasza Jester01 (#30) üzenetére


hobizsolti
csendes tag

a dupla interpretáció egy név, nem jelenti azt, hogy ténylegesen interpretálni kell. csupán arra utal, hogy a program VM-ben futó VM-en fut. ettől még lehet JIT-elni.

ugyanakor hiába a JIT, ha a JIT-elt kód is tökrözi a virtuális utasítás jellegzetességeit. akármilyen jó is a JIT, egy virtuális utasítás kifejtése más nyelv virtuális utasításaivá, majd annak natív kódra fordítása, hosszabb és lassabb kódot eredményez, mint az eredeti virtuális utasítás azonnali natív kódra fordítása. overhead van dupla interpretációkor, ez nem kérdés.

IL hardver: nem az a kérdés, hogy lehet-e csinálni, hanem az, hogy az hogyan működne. ha jól tudom, akkor az ARM, Java bytecode-ot futtató processzorai belül dekódolják a bytecode-ot, ami által egy Java utasítás végrehajtása több processzor utasításba kerül. akkor lenne az ilyen jó, ha 1 IL utasítás végrehajtása ugyanannyi időbe kerülne, mint 1 "normál" gépi utasítás.

de asszem ezt nem itt kéne megbeszélni, tekintve, hogy ez egy kezdő cikk, topic.

Zsolt

(#44) Sanyix válasza emvy (#39) üzenetére


Sanyix
őstag

Amit akar. Valamit tuti elrejtenek a futtatókörnyezetben, különben le tudnák követni a monoban. Majd lesz sok zárt kód is... ahogy egyre jobban elterjed, egyre zártabb lesz, és a végén teljesen a vinfoshoz lesz láncolva. Hasonlót akar eljátszani a silverlightal is az m$, olyan directx-es mintára (az is volt mac-re meg linuxra amíg nem terjedt el), aztán elterjedt és hopp only win.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#45) kokyt válasza emvy (#39) üzenetére


kokyt
senior tag

Sok fejlesztőt pont a licensz problémák riaszthatnak el a C# használatától. Ettől a "kis" malőrtől eltekintve viszont nagyon jó nyelv. Windows platformon mindenképpen számolni kell vele.

(#46) Sanyix válasza kokyt (#42) üzenetére


Sanyix
őstag

én kezdenék ha 2 lenne belőlem és legalább az 1-ik nem lenne kva lusta :D

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#47) stevve


stevve
nagyúr

A Java úgy ... ahogy van. Nem elfogultság, de egy embert se ismerek a környezetemben, aki szerint jobb, gyorsabb lenne, mint a C#.

Könyvek terén a következő lista legyen mérvadó kiadók terén:
Apress, O'Reilly, Wrox, Addison Wesley, Sams, Microsoft Press.

Magyarra igen kevés komoly könyvet fordítanak le sajnos, de simán érthető többségük. Persze kezdésnek egy C# 21 nap alatt könyv vagy valami kell, hogy az alapokat megszerezze valaki.

kokyt:
Nem csak számolni kell vele Windows platformon, annál azért több ez a nyelv. :P Pl.: WPF-ben van már a Win elég sok része is megírva. A licencekkel mi a probléma? Van ingyenes fejlesztőkörnyezet, más mi kell? :D

[ Szerkesztve ]

(#48) Sanyix válasza stevve (#47) üzenetére


Sanyix
őstag

Tehát a c# szar szerinted, ok.

Az egy dolog hogy te nem ismersz, de van. Sok nagyvállalat is ilyen ... használ :D

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#49) emvy válasza stevve (#47) üzenetére


emvy
nagyúr

Koncepciojaban a C# tenyleg a Java-bol es a Delphibol vette az otletek nagy reszet, annyi a kulonbseg, hogy itt vegre jol megcsinaltak (pl. generikusok).

while (!sleep) sheep++;

(#50) Sanyix válasza emvy (#49) üzenetére


Sanyix
őstag

mér javaban mi van rosszul megcsinálva a generikusoknál?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.