Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Deske89 válasza angyalpc2 (#1) üzenetére


Deske89
csendes tag

Igen, pont erről a témáról szól, és már ott is van a totalcar-os videó linkje a szövegben.

Rohadt bosszantó lehet, sikeres nyaralást a kellemetlenségek ellenére. :DDD

(#3) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Igen most látom..
Nem lehet egy vastag acéllemezt deknit ráhegeszteni?

Mondjuki ki a francnak kell Prius katalizátor
Ennyire elromló darab?

[ Szerkesztve ]

(#4) twollah1976 válasza angyalpc2 (#3) üzenetére


twollah1976
őstag

Gondolom sok a taxis prius.
Taxi = sok km = dolgott katalizator = cserelni kell = csere draga = lopva olcsobb.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) JoeYi válasza angyalpc2 (#3) üzenetére


JoeYi
őstag

nem lehet, tűzveszélyes ha bemegy vmi a lemez és kati közé.

Ez korforgás. Ellopják tőled, beépítik hozzád amit mástól loptak. "Bontott". Illetve ha mégse akkor kinyerik a drága összetevőket.

Régi fost kell venni, csak az a megoldás. 500K-s fusionömről lelopták az emblémát, a dísztárcsát meg a nyári felni kupakokat, de aztóa nyugodtan alszok, már csak az ablaktörlőt lehetne levenni, de az meg 3e Ft/db, annyiért nem éri meg bajlódni

(#6) nyogo83 válasza angyalpc2 (#3) üzenetére


nyogo83
senior tag

"Mondjuki ki a francnak kell Prius katalizátor"

Viszonylag egyszeru arrol a tipusrol ellopni.
Nem amiatt lopjak fokent, hogy utana hasznaltan masnak eladjak, hanem a katalizatorban levo kinyerheto femek miatt.

Platina, Rodium, Palladium (10e/gramm, 65e/gramm, 20e/gramm). Atlagosan egy ilyen "bontott" katalizatorert merettol fuggoen 40-80e forintot adnak a kereskedok, lelopni meg egy pofatlanabb tolvajnak max 5-10perc.

Igazabol ott kellene kezdeni a rendorsegnek, hogy zero toleranciaval ellenorzest tartani minden katalizator felvasarlonal es ha kibuki akar egy darab is, aminek kerdeses az eredete, akkor nagyon csunyan megbuntetni.
A felvasarloknak eleg szigoruan dokumentalniuk kell a felvasarolt cuccokat, illetve nagyjabol sejtheto ha olyan esik be, aki csak "talalta".

Iszonyat sok zugnepper/maganszemely raalt erre a bizniszre, szoval meg nagyon keresni se kell, hogy kinek tudjak elpasszolni.

Eleg beirni FB-n Marketplace-en hogy "katalizator", kapasbol 40-50 "katalizatort felvasarolok napi legmagasabb aron", "barmekkora mennyisegben azonnal veszek" cimu hirdetessel lesz tele.

Ha nem lenne aki a ketes eredetu cuccot megvegye, akkor a jomadar se torne magat annyira a lopassal.
Csak egyszer szaladnek bele egy ilyenbe, tuti veletlenul a krokodil emelo leeresztene, aztan jo fel ora mulva hivnam a jardot, hogy valaki az autom ala szorult.

[ Szerkesztve ]

(#7) iday


iday
aktív tag

Ki a francnak kell a prius katalizátor?
Csupán 100-150k forintokat dobálnak érte, egymáson lihegve érte.
Jó drágán csináltattad meg, 120-130k környékén szerelnek komplett utángyártottat.
Facebook, Prius club hungary az ajánlott csoport, vannak védelemre ötletek.
A totalcaros videó meg csak, olaj a tűzre, hogy tudja mindenki milyen autóról érdemes lelopni.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#8) razorbenke92

Itt is leírom, amit már pár FB cikk alá is kommenteltem, és voltak, akik lehurrogtak érte:
A TC lehozott egy videót, amiben elmondta:
- mennyire könnyű
- mennyire utólérhetetlen
- mennyire jól fizet
- mennyire nyugisan elvégezhető
- milyen szerszámok kellenek hozzá
- mennyire lehetetlen érdemben védekezni tulajként

Szvsz, jobban jártak volna, ha csendben maradnak. Ha érdemi védekezést nem tudnak mutatni, akkor mi értelme volt ilyen alaposan bemutatni az egészet?
Értem én, hogy aki eleve zsivány, az úgyis tudja, hogy mit kell zsiványkodni, meg hogy az illetékesek nem a TC rajongótábora, de akkor is "Gyere csak Björnsson látod nem veszélyes ez" jellegű reklám lett szerintem.

Magamat igazolandó: a tág ismerettségi körömben azóta majd' hetente meséli valaki, hogy épp ő, vagy a ház előtt parkoló szomszédja reggel nyitott rendszerre indított. Eddig nem nagyon hallottam, és nem azért mert nem újságolták el.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#9) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Minden autóról lopják, ami napokig áll.
Ha az udvarodban áll egy autó régóta, akkor jön a "C" típusú polgártárs és kérdezi is, hogy a "kipufogó nem eladó?"

Még jól jártál, Romániában nem szórakoznak, egyszerűen csak a kicsi autókat az oldalukra borítják, és úgy szedik le. Nehogy már az autó alá be kelljen kúszni. A tulaj még mehet a karosszériáshoz is, a fél oldalt újra csinálni.

Nagy autók az igazi célpontok, mert nagy motorhoz nagy katalizátor vagy DPF jár (azt is lopják), ráadásul olyan magas az aljuk, hogy fel sem kell emelni őket, csak alámászni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

egészen pontosan mi is a profizmus abban a rendőrségi hozzáállásban, hogy hosszú ideje lopják a katalizátorokat és még mindig lopják?

szerk: félreértés ne essék, sajnálom, hogy megszívattak, de a rendőrség eredményességében egy másodpercig se bíznék.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Eastman válasza bambano (#10) üzenetére


Eastman
őstag

Mivel a leírtak szerint alaposak, részletesek voltak, bízzunk abban, hogy már gyűjtik a hasonló eseteket és azok alapján egyre szűkítik a lehetséges elkövetők köreit.
Egyre több köztéri kamera kerül felszerelésre, ugyhogy egy napon a rosszarcok hibázni fognak. Akkor pedig jól jön a korábbi feljelentés.

Ha Prius tulaj lennék, most másznék egy karctűvel, Dremellel, reszelővel, vagy számbeütővel a kocsim alá, és egyedi azonosítót tennék a katimra. Nem pitypangot, hanem mondjuk három karcot valamelyik szélére, élébe rá-behúzva. Aztán tíz fotót készítenék róla. Hátha az segít egy jövőbeli nyomozást...

...vagy UV festékkel valamit, pl. az alvázszámot...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12) mephi666 válasza nyogo83 (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

volt már erre példa, hogy valaki beszorult alá :) legegyszerűbb megoldás, ha te magad szeded ki és pótoltatod egy darab csővel: utána nem bírják ellopni :D (árából meg megvan a lakatosmunka bőven)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) buherton válasza iday (#7) üzenetére


buherton
őstag

Tisztában vagyok vele. Amit írtál ár, arra még rájön a lambda szonda is, továbbá elég drága a szállás ahhoz, hogy mondjuk 2 nap késlekedésnél már ne érje meg az olcsóbb út. No, meg ha nem jönnek házhoz, akkor trélerezni. Összességében nem nyertem volna sokat. Ráadásul számla is jól jön az esetleges kártalanításhoz. Tudom-tudom utópisztikus dolog.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#14) buherton válasza Eastman (#11) üzenetére


buherton
őstag

Ezt gondolom én is. A kamerában bízom, hogy épp jó felé nézett és minden látható vagy legalább egy rendszám. No, meg hanem is, akkor a másik két kamera felé mentek.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#15) twollah1976 válasza bambano (#10) üzenetére


twollah1976
őstag

Par hete?, nem emlekszem pontosan olvastam, hogy egy ember ugy bukott le, hogy lopott biciklit is arult valahol, az ellopott bringat felismerte a tulajdonosa es igy derult ki, hogy nem csak a lopott biciklit tolta a tolvaj hanem a katalizatorokat is fujta.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) janeszgol


janeszgol
félisten

Én a 14 kerületben sétáltam a Lőcsein, és felfigyelte arra, hogy egy nő, meg egy férfi be-be néz az autójuk alá. Gondoltam biztos kutya vagy macska van ott, ha szólnak segítek kiszedni. Elmentem mellettük, majd ennyit hallottam "elgurulok a legközelebbi rendőrségre azért". Aztán nem tulajdonítottam sokat ennek. (Valami kis gagyi autó volt.)

Erre pár nappal később olvastam, hogy a katalizátor lopás lett az új divat. Gondolom akkor nekik is azt lopták el. Számomra tök ismeretlen dolog volt. És sajnos bármikor újra ellophatják. 240 ezer ft felesleges kiadás egy hülye miatt. Én tuti felb*sznám az agyam. Meg az elkövető fejét széjjel.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#17) janeszgol válasza JoeYi (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Amit én láttam, az egy kis gagyi autó volt. Arról is leszedték. Az kell, hogy ne vegye át senki ezeket, de hát ilyet... szóval plusz egy aggódás az autótulajoknak.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Érdekes. Mióta van ez a törvény, a vasútról nem lopják az azonosítható fémet....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19) mephi666 válasza philoxenia (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja meg a csatornafedelek sem tűnnek el... ami aztán tényleg lóf*sz összeget ér, amikor 50ft/kg-ért veszik át a hulladék vasat... (közben meg elég balesetveszélyes, ha pedig valaki belehajt, szép anyagi kárt is okozhat)

bevonhatnák a katalizátort is a körbe: egyrészt az anyagi kár miatt, másrészt környezetvédelmi okai vannak, hogy a kocsiban kell lennie... nem lenne jó, ha oda vezetne az egész, hogy sokan emiatt inkább kiszedik/kikötik a rendszerből (tudom, hogy sok kocsi "átmegy" katalizátor nélkül is a műszakin és így közlekedik)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) Flashback


Flashback
addikt

Ettöl én is fosok a Prius Auris esetében. Azon is gondolkodtam hogy leszedem a Hybrid feliratokat...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#21) Dluinet válasza Flashback (#20) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nehezen elérhető a katalizátorod, nem fogják lelopni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#22) twollah1976


twollah1976
őstag

Mi van ha uvegszilankot szorsz az auto ala?
A gumit nem szurja ki, csak nem masznak ala olyan konnyen, plusz latni lehet, hogy valaki beprobalkozott.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#23) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Olyan riasztót kell beszereltetni, vagy a meglévő kibővíteni, amiben van dőlésérzékelő. Ha jól emlékszem, ezt a TC-os videóban is említették, mint alternatív megoldást.
Megemelés nélkül kb. lehetetlen egy normál szgk. alá bemászni és ténykedni.

Harrrr!!!!

(#24) D1Rect


D1Rect
félisten

Gondolj bele, mész vissza az autódhoz és épp valaki alatta van.
Hát nem rúgnád ki az emelőt/bakot? ;]

(#25) twollah1976 válasza D1Rect (#24) üzenetére


twollah1976
őstag

Megrantanam a labat.

Hidd el attol is a fraszt kapna.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) mephi666 válasza twollah1976 (#25) üzenetére


mephi666
nagyúr

De akkor kimászik és elsétál: nem tarthatod ott... viszont ha véletlenül megbotlasz az emelőben, valószínű ottmarad, míg ki nem érnek a rendőrök

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#27) nyogo83 válasza D1Rect (#24) üzenetére


nyogo83
senior tag

Adnek neki egy 36-os csillagvillas kulccsal kulcsot ;]

(#28) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nem muszáj figyelmesnek lenni, gyorsan arrébb kell állni a kocsival..... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29) bambano válasza philoxenia (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem az gyilkossági kísérlet.
de ha beindítod és helyben túráztatod, attól is biztosan boldog lesz...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) #89309696 válasza angyalpc2 (#3) üzenetére


#89309696
törölt tag

Katit általában a benne lévő nemesfémek miatt lopnak, a Priusnál viszont szerintem továbbértékesítik egyben, mert van egy érzésem, hogy japánosan és "kult"autósan olyan elbaszott árat kérnek érte utángyártottan is (jól látható az őskövület Priusoknak is mi ára van indokolatlanul), hogy érdemes lopni.
Egy G Astrához nem fognak, meg egy egyes Meganehoz sem, mert negyed, ötöd áron kapsz hozzá katit.

(#31) D1Rect válasza #89309696 (#30) üzenetére


D1Rect
félisten

Vagy egyszerűen nem akarnak lyukra futni, a legtöbb öreg magyar autóban a kati csak összezavarja az elektronikát. ;]

(#32) szaszyka


szaszyka
senior tag

Egyre gyakrabban hirdetnek a tesók pl. a Face-n, hogy napi legmagasabb áron veszik át a katalizátorokat. Vas, réz, alumínium már nem annyira menő...

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#33) RudY


RudY
addikt

Közeli szerelő aznapra vállalja? Reméljük nem a sajátodat tették vissza. :DDD ;]

(#34) CounterBoci válasza JoeYi (#5) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Asszony puntójáról bizony lelopták az ablaktörlőt is :P :W

(#35) ricsi99 válasza bambano (#10) üzenetére


ricsi99
addikt

Ez igaz!
Sajnos szintén saját tapasztalat.
Leveleztek egy kicsit aztán csók.....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#36) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Ahogy már írtam, Romániában így lopják:

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38) nemlehet


nemlehet
őstag

Aranyosak voltak a rendőrök meg minden, de én úgy látom itthon alapvetően elhibázott a bűnüldözés. A drogokkal szemben is elsősorban a 14 éves kis felnyalthajú majmokat kergeti a rendőrség meg velük szigorúak és próbálnak rájuk verni durva bűncselekményeket, miközben a városi szinten ismert dílerek évekig iszonyat mennyiségekkel képesek kereskedni kvázi zavartalanul.

Itt is az egész alapja az orgazdaság... Nem a tolvajt kell kergetni. Talpas majom aki levágja a cuccot mindig lesz. Eleve nehéz őket elkapni, de ha 1-et megfognak lesz helyette 5 másik... Ha nem lenne tőke ami ezt megvegye akkor lehetne érdemben visszaszorítani a dolgokat.

Iszonyat bosszantóak ezek a piti lopások és tényleg az állam tehetetlensége és bénázása meg egyenes vérforraló.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#39) Somatom válasza bambano (#10) üzenetére


Somatom
veterán

Pontosan az a profizmus, ami le lett írva. Nem herdálják a közpénzt drága nyomozásra és mint láthatod, a károsult állampolgár mégis is dícséri őket. Mi ez, ha nem profizmus?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40) #90088192 válasza nemlehet (#38) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az emberek hibája, mert agyban kevesek, ami miatt az állam is olyan... Akkor kinek is a hibája ;]

(#41) #90088192 válasza philoxenia (#37) üzenetére


#90088192
törölt tag

Érdekes elképzelés, amit írtak, valahogyan dupla falúvá kell tenni a cső szakaszokat. Az összefogást meg spéci csavarral ami befelé menet megszabadul a fejétől.

Aztán lehet szenvedni, bae egyszerűbb lenne egy villanypasztor amikor a kolléga talajhoz zár igen meglepődne :DDD
Nem hal bele, de lehet kardán alagút lesz az első kerekes autón is. :C

(#42) Tüzi

Air ride mennyibe kerülne a priuszba?
Mert ha mondjuk 300-ból megvan, este meg leengeded a földig az autót, akkor nincs az az emelő ami beférjen alá :)
Mondok jobbat. Ha olyan helyen parkolsz ami a tied, akkor az autó hosszában, a kerekek nyomvonalában vegyél ki a földből 15 centit mondjuk. Annyit ,hogy a verda ne hasaljon le, de ne is lehessen tenni alá emelőt.
Onnantól nem a tied alól fogják kilopni.
De mondjuk egy fixen az akksira kötött rezgésérzékelő-sim kártya kombó (álá tolvajkergetők @ spybike) lenne a legolcsóbb szerintem, amint buzerálják az autót, küldi a riasztást. Te meg hívod a yardot, és lemész megnézni mi a pálya.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#43) pilóta


pilóta
nagyúr

Vagy a legtutibb megoldás :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#44) kenwood


kenwood
veterán

" Majd még a váróteremben hozzátette, hogy a létszámhiány miatt vélelmezhetően később tudnak foglalkozni ezzel az üggyel. Nyílván nem ez az évszázad bűncselekménye és vannak ennél fontosabb ügyek is."

Igen, sajnos vannak ennel fontosabb ugyek is, amik miatt nem nagyon latsz jarort az utcan,es fenyes nappal siman kiszerelik.

Nehany pelda :
[link]
[link2]

(vajon hany munkaoraja ment el a rendorsegnek erre a kozveszelyes bunozore? birosagrol,ugyeszsegrol meg szo sem esett)

[link]
(es itt? )

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#45) #90088192 válasza kenwood (#44) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ezt azért nem reklámoznám, engem már elkönyveltek leírt drogosnak aki eladta az anyját, mert a kedves helyi szagertok csak annyit tudnak hajtogatni, hogy a drog rossz értem :DDD

Igen MO akkor is a drogosok okozzák a legnagyobb problémát, csak nem a füvesek hanem az alkoholisták és kokainistak. Az egyik pont a buta közember aki a drog rossz értem mentalitással él, a másik meg a politikus akinek telik a kokainra :C

(#46) kenwood válasza #90088192 (#45) üzenetére


kenwood
veterán

https://444.hu/2020/08/27/letakartak-egy-bojaval-a-kulugyminiszterium-ele-felfestett-lady-mrd-feliratot-amikor-riporterunk-lefotozta-rendorok-igazoltattak-es-a-taskajat-is-atneztek

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#47) #90088192 válasza kenwood (#46) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ne vegye senki magára, sokszor elmondtam: csak nevetek rajta, minden nép olyan vezetőt/vezetőket választ amilyen a nép. A többség olyan. A kisebbség meg vagy szok, vagy szök. :R

(#48) razorbenke92 válasza Tüzi (#42) üzenetére

Egyébként én elkezdtem gondolkodni egy plug'n'play cuccon, ami hasonlót csinál. Tekintve, hogy nem fontos a GPS meg a rövidtávú lokátor ami az IntegratedTrackers cuccaiban volt, töredék áron kivitelezhető lenne - 20-30 ezer forintért forgalomba lehetne helyezni nyereséggel.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#49) Tüzi válasza razorbenke92 (#48) üzenetére

[link]
addig is, parkoláskor beteszel egy ilyet az első emelési pont és a küszöb közé.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#50) hNp88


hNp88
aktív tag

az autó luxuscikk, ha nincs pénzed legalább három katalizátorcserére/javításra egy időben, ne is legyen autód.

;] ;]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.