Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) weiss


weiss
addikt

Nagyobb gond, hogy néha a firefox sem megy.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, akkor hamarosan megint pezsgőt lehet bontani.

Januárban volt ugye már, mert akkor jött a Chromium-alapú Edge. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) dqdb válasza lezso6 (#3) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nyugi, a Safari még sokáig velünk lesz ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#5) hunluki válasza #20749568 (#1) üzenetére


hunluki
senior tag

+1, én is próbaképp rámásztam és tökéletesen kiszolgál. Gyors, kevésbé eszi a ramot mint a gyári chrome, megvan rá az 2-3 addon amit használok, innentől nekem tökéletes. Reméljük nem hanyagolja el az MS a jövőben.

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Tegye fel a kezét, aki Internet Explorer 11-et használ!

(#7) vicze


vicze
félisten

Mindenki aki megnyit egy Outlookot. ;) 100%-osan IE alapú.
Több SP funkciói még minding kizárólag ActiveX így még ha akarod se tudod nem használni. :(

(#8) #00137984 válasza Fred23 (#6) üzenetére


#00137984
törölt tag

Használ még valaki egyáltalán Internet Explorer böngészőt?

Vista időszakában váltottam át a Firefox-ra, de közben a Google Chrome és a Vivaldi böngészőket használtam egy rövidebb tesztelés idejére. Egyelőre a Firefox van a gépen, de a frissitések után nem megy minden simán... Netezéshez meg kell valamilyen böngésző eszköz. :)

(#9) quailstorm válasza #00137984 (#8) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha használsz Visual Studio-t, akkor használsz.
IE11 olyan, mint a System.WebView Androidban. Ez a default HTML rendermotor Win32 API-ra.

[ Szerkesztve ]

(#10) #00137984 válasza vicze (#7) üzenetére


#00137984
törölt tag

Igen, még mindig sajnos sok program alapértelmezés szerint ragaszkodik az IE böngészőhőz. Még a Windows szolgáltatásokban a kikapcsolása is akadályokba ütközik, mert a programfüggőségek miatt néhány alkalmazás megáll vagy nem fog megfelelően müködni. Windows 10 rendszerben ezt akkor nem kerestem ki és nem tudom ez mennyire kivitelezhető, de az Internet Explorer teljes kitőrlését az Microsoft nagyon nem akarja... Nekem eddig sem hiányzott, mert még ott a Firefox.

[ Szerkesztve ]

(#11) janeszgol válasza Fred23 (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

WP ér? :)

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#12) Frawly válasza quailstorm (#9) üzenetére


Frawly
veterán

Jó, ezeket ne vegyük már ide. Igen, help fájlok, Visual Studio, Outlook, stb. még IE-ben renderelődik, ez szerintem meg is marad rendszerkomponensnek az ActiveX miatt. Itt arról van szó, hogy böngészni nem böngészik IE-vel a kutya sem, Edge-dzsel sem nagyon. Én utoljára az XP korszakban használtam IE-t, IE6-ot, mikor még a 7-8-as sem jött ki, és minden weboldalt IE6-ra optimalizáltak akkoriban, nem volt szabványos a web. Meg volt egy előnye, hogy gyenge gépeken az IE6 gyors volt, kevés erőforrást evett. De mikor használhatatlan lett, váltottam Firefoxra, és azóta sem használtam IE-t.

(#13) quailstorm válasza janeszgol (#11) üzenetére


quailstorm
nagyúr

WP az már Edge, bár a 8.1 talán még közelebb van az IE11-hez.

(#12)Frawly:
Én IE8-ig használtam IE-t XP-n, aztán Chrome. Most meg Vivaldi + FF.

[ Szerkesztve ]

(#14) #00137984


#00137984
törölt tag

Készletsőprés... :)
DELETE: Windows 7, a DirectX 11 és az Internet Explorer.
RECOVERY: Internet Explorer.

Mégis ez a Microsoft saját védjegye, csak szinte már alig néhány alkalmazás és felhasználó használja. Munkaeszközként sajnos megkerülhetetlen tényező, ami másnak teljesen feleslegesen van ott a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#15) #72042496 válasza Fred23 (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is felteszem, mert munkahelyen muszáj néha az intrás oldalakhoz. Magáncélra nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#16) Busterftw


Busterftw
veterán

Semmit nem er az egesz, ha a Windowsban ugyanigy ott foglalja a helyet az IE.
Miert nem lehet mar kipucolni ennyi ido utan?

(#17) #16820480 válasza Frawly (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

Céges internal site-ok is némelyik csak IE-vel megy rendesen (bár a legtöbb szerencsére mással is). Persze ez sem szó szerint böngészés, mert nem megy ki az internetre.
Egyébként ha Edge-et nem használ senki, akkor a többi böngésző mit szóljon? Mert FF-ot meg Safarit még annyian sem...

(#18) UnA válasza #16820480 (#17) üzenetére


UnA
Korrektor

Azért amíg Európában jobb a helyzet, addig még nem aggódok annyira a Firefox miatt: [link]

(#19) #16820480 válasza UnA (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem akarok nekik rosszat én sem, de számomra használhatatlan a böngészőjük, leragadtak évekkel ezelőtt. Azt a kevés bővítményt alig találni meg, amit használok, nem tud egyszerre több nyelven spellcheck-et (mint minden Chromium alapú egyébként igen), meg mostanában már velük esik meg az leginkább, hogy valami nem úgy jelenik meg vagy nem fut tökéletesen rajta.

(#20) janeszgol válasza quailstorm (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

WP 8.1 az IE11.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#21) quailstorm válasza janeszgol (#20) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja most már látom, eddig nem néztem utána. Ugyanaz a motor csak Metro-ba csomagolva.
Utoljára tán 2012-ben használtam még az IE10-es variánsát PC-n.

(#22) janeszgol válasza quailstorm (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Az pedig a WP 8.0 (IE10). Hát igen, régi történetek ezek. :K

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#23) buherton válasza Fred23 (#6) üzenetére


buherton
őstag

Jelen.

A multi ahol dolgozok ott a belső oldalt IE-only írták meg azaz nem lehet FF, chrome-al és Edge-vel megnyitni. :U

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#24) Fred23 válasza buherton (#23) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az szép.
Úgy tűnik, tényleg érint még sok embert.

Az én IE11-em a Basilisk böngésző. :)

(#25) turbulencia8 válasza buherton (#23) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nekem a java-s oldalakhoz kell: MSzT, NAV stb.

(#26) UnA válasza #16820480 (#19) üzenetére


UnA
Korrektor

Én egy-két éve tértem át Chrome-ról, és nagyon elégedett vagyok vele. Nekem nem volt probléma a bővítményekkel sem, és a helyesírás ellenőrzés esetén sem probléma, ha váltani kell két kattintással a nyelvek között.

(#27) Ezekiell válasza buherton (#23) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nálunk is ilyen volt egy belső timereporting tool, de szerencsére május elején bevezettek egy újat.
Viszont még mindig tesztelni kell a siteot IEben is, és kompatibilisnak kell lenni (netbank).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#28) joey04 válasza #00137984 (#8) üzenetére


joey04
titán

én sok-sok éve is csak arra használtam, hogy letöltsem a firefoxot, később a chrome-ot. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) Frawly válasza #16820480 (#17) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, ezek a céges intranetes szutykok pont az IE-korszakból maradtak vissza, ~15-20 évvel ezelőttről. Akkor össze lettek gányolva, ActiveX meg stb. segítségével, aztán nem lettek gondozva.

Firefoxot többet használnak annál, mint ami ezeken a statisztikákon mutatkozik. Azt viszont aggasztónak tartom, hogy a Chrome ennyire vezet, meg lassan már minden böngésző a Chorme-klónja, Chromium, Opera, Vivaldi, új Edge (Edgium), Brave, stb. mind. A másik részük meg Webkit/Safari motoros klón. Lényegében csak a FF tartja magát, meg 1-2 nagyon kicsi böngésző, és kifújt. Ez így aggasztó hatalom a Google kezébe.

(#30) hcl válasza #20749568 (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja, mert egy Chrome :D

Ezen most is röhögök, hogy a saját sz*rjukkal nem tudtak megküzdeni 20 év alatt, hogy normálisan működjön, szabványosan kezelje a HTML, stb :D
A rendszerkomponens-lét fényében igencsak fura amúgy, hogy megszűnnek a biztonsági frissítések IE11-hez. Bár gondolom addigra lecserélődik akként is?

@Frawly : Böngésznek vele rengetegen, céges hálókon... Bár elég sok olyan IE-re készült cuccot láttam, ami jobban működött bármi mással :D

@Sheratan : A Chrome térnyerése nem köszönhető a mobiloknak?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) #16820480 válasza UnA (#26) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egy normális valutaváltót nem nagyon találtam rá. Illetve Chromiumra sokkal több sokkal jobbat, inkább így mondom. Az a két kattintásos nyelvváltás persze nem gond, ha nem mondatonként kell megcsinált, mert egyszerre beszélgetsz mondjuk magyarokkal és nem magyarokkal is.

Frawly: Igen, ez biztosan olyan, mint hogy Linuxot sokkal többen használnak, csak rossz a statisztika :)
Szerintem pont az lenne a jó, ha egy engine lenne, ami open source és mindenki abba teszi bele a saját kicsit dolgait, nem pedig lenne 5 egymással versengő engine, hogy aztán ne tudjon a webfejlesztő mire optimalizálni.

hcl: Lehet éppen, de ha ez így van, akkor sokkal nagyobb részesedése kellene legyen a Safarinak, ami meg ugye minden iOS meg OSX rendszeren alapértelmezett (és iOS14-ig ezt módosítani sem lehetett). Szerintem annak is köszönhető talán, hogy minden Google oldal reklamál, hogy töltsd le, ha valami mással nyitod meg. Amikor próbálkoztam FF használattal pár hónapja, akkor az volt a vicces, hogy a Maps konkrétan jobban futott FF alatt, mint Chrome alatt :U

(#32) Ezekiell válasza Frawly (#29) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez így aggasztó hatalom a Google kezébe.
Ha holnaptól nem lenne Chrome, akkor is "aggasztó hatalom" lenne a Google kezében, szóval kb nem oszt nem szoroz. Persze ettől még ésszel, tudatosan kell használni mindent.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#33) sh4d0w válasza Frawly (#29) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

A Chromium nyílt forráskódú, ebből készül a Chrome, nem összekeverendő a kettő. Nincsenek benne proprietary codecek és kódrészek, tracking stb.

https://www.coreinfinity.tech

(#34) vicze válasza #16820480 (#31) üzenetére


vicze
félisten

A nyílt forráskód és a szabadság látszata alatt a Chromium pont ugyan olyan mint az IE, egy szabvány nem követő teljesen egyéni Google által diktált szabványok használatát kényszerítő böngésző. Pontosan ugyanaz történik ne legyen illúziója senkinek.

Nem véletlen kényszerül minden böngésző fejlesztő arra, hogy Chromiumot használjon.
Okkal forkolt a Webkitet a Google, mert ők akartak irányítani nem akarták, hogy egy nyílt közösség határozza meg mit csinálhatnak.
Nem hinném, hogy az egy jó irány, hogy 1 cég kezében van az teljes internet irányítása akármilyen formában.

"3" darab böngésző motor marad a piacon ebből 2-t a Google pénzel, 1-et az Apple. Csodás kilátások... :(

[ Szerkesztve ]

(#35) hcl válasza vicze (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

+++ egyetértek. Ked Microsoft-osodni a Gúgli.

@Sheratan : Szerintem az iOS részesedése nem olyan borzalmas nagy.
VAGY
Chrome-nak van detektálva csomó más is :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) totron válasza Frawly (#12) üzenetére


totron
addikt

Hogyhogy nem volt szabványos a web?

(#37) Fred23 válasza vicze (#34) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Nem hinném, hogy az egy jó irány, hogy 1 cég kezében van az teljes internet irányítása akármilyen formában."

Korábban mintha azt olvastam volna, hogy a M$ Chromium variánsa csakis hozzájuk van bedrótozva. Miben lehet veszélyforrás a Google, ha máshová bedrótozott Chromiumot használunk? (Már azon túl, hogy akkor abban a másban kell minimum annyira megbíznunk, mint a Gógliban.)
Vagy simán azt tartod bajnak, hogy kevesebb motor maradt? Ebben tényleg van valami, ugyanakkor komoly gyakorlati előnyei is lehetnek.

Tudja valaki esetleg, adatbiztonság terén most a M$ vagy a Gúgli a barátságosabb? Kábé csöbörből vödörbe esetének tűnik. :F

(#38) #16820480 válasza Fred23 (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem simán arra gondolt, hogy ha a G fejleszti a böngészőmotort, akkor a saját oldalai funkcionalitását és futását fogja preferálni, és mindenki más meg futhat utánuk. Szóval kb egy gmail jobban fog futni mint egy outlook.com, vagy egy gdocs mint egy o365.

(#39) lezso6 válasza vicze (#34) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez miért olyan nagy baj? Szerintem kifejezetten pozitív, hogy az MS, Google, stb mind ugyanazt a motort használják végre, s más is használhatja ezt szabadon, nem kell nulláról böngészőt írniuk. Webfejlesztői oldalról is borzalom az, amikor csomó motor alá kell fejleszteni. User experience szempontjából is hátrányos, ugyanis ha tegyük fel egyféle motor van, akkor kvázi az a szabvány és bátran lehet használni a legújabb feature-öket is, nem kell várni arra, hogy a 623. böngészőbe is megérkezzen a támogatás.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40) hcl válasza lezso6 (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ezek persze, előnyök, de ugyanakkor minden ilyen egy cég által managelt dolog single point of failure is.
Sosem jó, ha egy szereplőnek túl nagy hatalma van, főleg ha az cég, és nem valamilyen egyéb módon működő közösség.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) lezso6 válasza hcl (#40) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezzel teljesen egyetértek. Csakhogy a Chromium mögött nem csak a Google áll. Nyilván persze a Google hostolja, de amint valami gebasz van, rögtön mindenki forkol magának egy sajátot. Szóval nem látok ebben veszélyt, sőt inkább előnyt, hogy mindenki összedobja amije van.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#42) hcl válasza lezso6 (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nekem már gyanús, ha valamelyik ilyen óriásbanda ennyire belefolyt valamibe. Az a jobbik eset, ha túl paranoid vagyok :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) ceripapa válasza #16820480 (#38) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Ez azért nem így müködik , ott vannak a szabványok a gond eddig is az volt ,hogy a régi motorok szart sem támogattak. Sőt igazából a safari is kb 2 éve szedte össze magát és csomó uj feature-t bele vittek a motorba ,amit a chrome már évek óta használt . Ami szabvány szerint meg van írva, az ugyanolyan gyorsan fog futni chromium-n mint FF-s motoron.

Ahogy lezso6 is irta kurtára unalmas volt töb motorra fejleszteni, mert van ami funkció megy van ami nem az adott motoron . Plusz ha jó arc voltál csináltál backward compatibilyt ( csak vicceltem nincs az az isten hogy minden megvalósítható legyen :D egyszerű munkával) .

Van x időd hogy megírj valamit DOM , CSS , JS ( js esetében is voltak eltérések , hogy vanillából mit támogatott egy motor ) Na régen is kb 3 legnagyobbra fejlsztettél és ahol volt support betetted a többit már nem érdekelted ,mert nincs időd mindenre figyelni.
Áldom az eget hogy nem kell 10x böngészőre figyelni mert valami nem támogatja csak 99+ verziótól van ami csak 55+ verziótól, van amibe egyáltalán nincs .

[ Szerkesztve ]

(#44) vicze válasza lezso6 (#39) üzenetére


vicze
félisten

Hm mért baj?
Mondjuk Google hoz egy döntést mindenkinek a világon kötelezően igazodnia kell hozzá, legyen az jó vagy rossz. Pl. Google úgy dönt, hogy nem támogatja tovább a Flash-t (bármilyen plugint) akkor senki se fogja támogatni. Úgy döntenek, hogy holnaptól minden HTTP oldal nem biztonságos. Vagy egy reklám blokkoló alapból nem blokkolhat Google reklám szolgáltatást. 
Hol itt a probléma?

"kvázi az a szabvány"
Semmilyen formában nem szabvány és kéne kedve szerint úgy változtathatja, hogy akarja akkor amikor akarja pont erről van szó, hogy egyik napról a másikra egy update eltüntethet egy HTML feature-t egyik napról a másikra.
IE is kvázi szabvány volt érdekes módon mégis utálta mindenki...

Nyilván a túlzásnak és paranoidnak hangzik, addig amíg be nem következik...

(#41) lezso6: Ja úgy mint a Mozilla mögött nem a Google áll, nem pénzelnék, már nem létezne, most építettek le 250(dolgozók 25%-ka) embert mondjuk ennek nincs hír értéke IT Cafén...

(#43) ceripapa: "ott vannak a szabványok"
Nincsenek ott pont ez az. A Blink teljesen külön úton jár rengeteg egyéni kiegészítéssel, és egyedi megoldással, úgy hogy ha szabványos weboldalt fejlesztesz nemes egyszerűséggel nem fog működni benne! Ez az egész alapvető problémája.

(#33) sh4d0w: Ja nincs csak a Google által birtokolt "nyílt" szabványok... Na meg az account a Google fiókba léptet és szinkronizálja a jelszavaidat clear text-ben tárolva. Elég messze van a Google mentestől.

[ Szerkesztve ]

(#45) lezso6 válasza vicze (#44) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kevered a Chrome-ot a Chromiummal.

Amúgy meg a flash tiltása üdvözlendő. A HTTP is jó lenne akár, habár ez jelenleg már létezik, csak önkéntesen (és a szerver részéről), HSTS-nek hívják. Nálunk van ilyen. Ha meg gúglinál úgy döntenek, hogy a reklámblokkoló nem blokkolhat Google reklámot, akkor iszonyat balhé lesz, s a júzerek átállnak másik böngészőre vagy Chromium forkra.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#46) ceripapa válasza vicze (#44) üzenetére


ceripapa
aktív tag

A szabványt nem a google mondja meg hanem a w3c... és abban nem csak a google van ,hanem elég sokan .

És irták CHROME != CHROMIUM

A webet nem hiába akarjak egységesíteni, pont az miatt az őskáosz miatt ami volt 20 éve.
Amúgy a blinket nem néztem soha de úgy kezdödik a leírása :D , hogy Google és chromium fork :DD
Akkor miről is beszélünk ? :D Majd támogatni fogja, egy böngészőnek idő mire eljut oda, amúgy a te döntésed használsz egy olyan böngészőt amibe nem jelenik minden jól ,mert te az a 0,001% akar lenni aki nem akar supported böngészőt használni, hát a te döntésed viseld a következményeit.

Azért a https-t miért ne használtjunk , most ez így komoly ? -.-

[ Szerkesztve ]

(#47) vicze válasza lezso6 (#45) üzenetére


vicze
félisten

Rohadtul nem keverem... A Chromium-ot 100%-osan a Google diktálja és az API-jait is.
Egyszerűen nem vagytok képben, hogy a Google milyen befolyással is rendelkezik. Nem én nem értek valamit és keverek dolgokat.

"reklámblokkoló nem blokkolhat Google reklámot"
Jaja fő a biztonság...
Az hogy a Google reklámok alapból kivétellistán vannak az pusztán a véletlen eredménye...

Azzal meg nem igazán látom, hogy a HSTS hogy jön ide... :U Főleg, hogy ahhoz böngésző oldali támogatás is kell nem pusztán szervre oldali. DE rengeteg oldalnak az ég világon semmi szüksége a HTTPS-re és csak az lesz az egész eredménye, hogy az emberek ignorálják a figyelmeztetést, mert az oldalak többségét alapból nem biztonságosnak jelzi.

(#48) ceripapa válasza vicze (#47) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Tudod , van akiknek meg kell hagyni az igazát(don't feed the troll ) :D érezd hogy igazad van.

Van egy világnézeted , mint amcsiba sok embernek hogy vannak akik irányitják a világot , mint a gyíkemberek , meg a 7 fős tanács stb. De azért jobb az ha figyelembe veszed , http alatt sokkal több adatot tudtak meg rólad akikről nem is tudtál. Mindenfajta nyilt wifik és mobile hálozatok . Jelenleg legalább a HTTPS megvéd attól h harmadik fél is lássa amit komunikálsz az oldallal.

Amúgy ha nem akarsz a google előtt lenni , ne menj fel a netre, kp-val járj és most gyorsan iratkozz le a prohardverről is , mert a robotok már most is látnak :D

(#49) lezso6 válasza vicze (#47) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem. A Chromium az egy ingyenes, nyíltforráskódú projekt, amibe bárki belenyúlhat, de a legtöbbet a Google commitolt bele. Ennyi, nincs semmi elsőbbsége a Google-nek. Ha valamit nagyon másképp akar, akkor az a Chrome-ban lesz benne, a Chromiumban nem.

Azóta se jött ez a fajta reklámnemblokkolás. Ha meg mégis jön, akkor váltunk másik (akár szintén Chromium-alapú) böngészőre, amiben jól működik a blokkolás. :P

Úgy jön ide, hogy az megtiltja a sima HTTP-t. Csak nem böngésző-oldalról kötelezően, hanem szerveroldalról kezdeményezve.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50) vicze válasza ceripapa (#48) üzenetére


vicze
félisten

Nincs értelem elmenni a paranoiai irányába, most semmilyen formában nem az adatgyűrésről van szó, egy árva szóval se említettem!
Hanem a webes szabványok feletti kontrollról és arról, hogy 1-1 funkció alól önkényesen bármikor kihúzhatja a szőnyeget Google, mert valamiért úgy akarják ez az érdekük.

@lezso6: Esetleg olvasd el mi a HSTS... Nem tiltja a http-t csak ha valami HTTPS akkor kikényszeríti a hitelesített érvényes tanúsítvány használatát. Ugyan úgy gond nélkül lehet http ugyanazon a webserveren, mivel arra egyszerűen nem lesz érvényes. Valamit a HSTS kliens oldalon érvényesül, hiába szerver oldali beállítás, kikapcsolható és megkerülhető kliens oldalon. Pl. lejárt cert esetében hasznos ha attól még hozzáférek.
De még minding én vagyok a hülye...

"váltunk másik (akár szintén Chromium-alapú) böngészőre"
Továbbra se világos úgy látom, hogy a hivatkozott API a Chromium része és nem a Chromé. :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.