Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csƵ


csƵ
őstag

Ez most minek? Vettem a kormányra Aliról egy 8$-os fém telefontartót és olyan, mintha egy mini computer lenne a biciklin. Full felesleges más kütyü. Olyan alkalmazást töltök a telefonra bicajozáshoz, amilyet akarok.

Terepre vagy esős időre biztosan van olyan védőtok hozzá, amiben nem lesz baja a telónak.

[ Szerkesztve ]

(#2) Wombath válasza csƵ (#1) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Gondolom nem mentél még komoly terepen és/vagy rossz időben sokat azzal a telefonnal...

(#3) Sanchez638 válasza Wombath (#2) üzenetére


Sanchez638
addikt

Givi telefon tartók?:) Akár kerékpárra?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#4) Wombath válasza Sanchez638 (#3) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Túl nagy, nem elég védett. Próbálkoztam én is mással, outin még csak-csak (bár ott is ormótlan és nem fér el rendesen), de higgyétek el, nem véletlenül vannak a dedikált sebességmérők a bringára.

(#5) Fall-N válasza csƵ (#1) üzenetére


Fall-N
veterán

Viccelsz? Ki akar egy óriási telefont cipelni a kormányon? Főleg a mai nagy tepsik korában
A különböző szenzorok támogatása is plusz érv mellettük. Nem minden telefonban van ANT+. Meg ezek időtállóbbak, mint a telefon. Arról nem is beszélve, hogy aktív GPS használat mellett nem sokáig bírja egy telefon sem.

Az OLED kijelzők meg szépen be is égnek a ritkán frissülő pixelek miatt és a napfény sem hiszem hogy túl jót tesz a telefonnak.

Wombath: Tetszett a teszt, szívesen látnék iGPSPORT tesztet is, azok is elég jó ár/érték arányú kütyüket gyártanak, hasonlóan kedvező áron és az online piactereken is lehet hozzájuk kapni olcsón kiegészítőket.

[ Szerkesztve ]

(#6) parkr


parkr
őstag

telefon bringán? aztán csodálkozunk hogy 500km-es nyílegyenes vonalakat húz a térképre a megtett útvonal helyett.
ennyi erővel a kameráknak sincs értelme, mert van a telóban az is.

[ Szerkesztve ]

(#7) samujózsi válasza parkr (#6) üzenetére


samujózsi
tag

Én a Strava-t használom néha, a mobil a hátizsákban, de még azt is látom a rögzített úton, hogy hol toltam az út jobb- és hol az út baloldalán. :)
Szóval ez készülékfüggő is lehet.

Ami nagyon zavar ezeknél a szerkezeteknél: több mint tíz éve volt egy Garmin GPS-em. Nem kifejezetten bringás, de volt kormányra szerelhető tartója is.
Kettő, azaz kettő darab, 1.2V-os ceruza akksi volt benne és így kibírt, ha jól emlékszem, nagyjából 24 órát vagy többet. Hova fejlődött vissza az ipar, hogy manapság örülhetünk egy tíz-tizenkét órás üzemidőnek is? :F

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#8) planbmokus válasza csƵ (#1) üzenetére


planbmokus
senior tag

Szerintem nem Te vagy a célközönsége. Ettől függetlenül sokan használunk hasonlót.
Semelyik alkalmazás nem bír olyan részletes adatokkal, mint ez a kis kütyü.

samujózsi: Nekem 410T van, az 24h-t bír egy feltöltéssel.

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#9) balintka


balintka
addikt

Nekem több mint fél éve van ez az óra, egész jó összességében.

Tudna valaki segíteni kerék fordulatmérő szenzorban? Milyet érdemes venni, honnan?

A Strava-s WLAN szinkron h működik az órán? Én eddig csak a töltés ideje alatt, kézzel szoktam feltölteni Strava-ba a korábban megtett utakat.

Ennek ami komoly vetélytársat látok, az az IGPSport 618, ez már színes kijelzős modell, elvileg hasonló tudással. Valószínűleg kell még egy órát vennem majd (2 bringa van), lehet ez lesz majd a befutó.

(#10) Predatorr


Predatorr
őstag

Vízálló Samsung telefonom van health-szel 2000Ft-os tartón, bárhol elmegyek, pöccre veszi az útvonalat, amúgy meg egy multifunkciós (de az is, csak, mert adták egy sima sebességmérő áráért) Lidl biciklis óra emellé 3000-ért hőmérővel, kalóriaszámlálással, egyebekkel túrázáshoz. Nem tartom komoly sportembereknek azokat, akik egy jobb edzés helyett órákig a statisztikáikat bámulják (ja, és posztolni, posztolni), miközben szervezetük egyébként folyamatos visszajelzést ad mindenről edzés közben, de már nem csak környezetünktől, hanem saját magunktól is elszakadunk (fő a profit).
Ez a cucc max. 10000Ft.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#11) csƵ válasza planbmokus (#8) üzenetére


csƵ
őstag

Nyilván nem én vagyok, de egy kocabicajosnak nincs ilyenre szüksége, aki hetente nem teker 1000 km-t.
Én pl. csak tiszta időben vagyok hajlandó elindulni, sima terepen. :D Oda pedig nekem felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#12) joysefke válasza csƵ (#11) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sőt, ha csak olyan úton mész amit már jól ismersz oda meg pláne felesleges egy ilyen navi :)

(#13) planbmokus válasza Predatorr (#10) üzenetére


planbmokus
senior tag

Az hogy bámulod a statisztikákat, meg megérted az két külön dolog. Ha megérted, akkor tudod, hol tudsz fejlődni. Ha nem akarsz fejlődni, akkor ez Neked is tök fölösleges...
Én például imádom, hogy nem kell 3 különböző cuccot tartani a kormányon, mint pár éve (külön GPS, külön Óra, külön Pulzusmérő óra). A VDO M5 már majdnem elég volt (SPD + CAD + HRM), de ott is még kellett külön GPS.
Amúgy a kalóriaszámlálás egy teljesen érdektelen dolog, ha nincs hozzá megfelelő mennyiségű szenzor...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#14) GreatL


GreatL
őstag

Nekem 530 van... nagyjából ugyanezek a hibái. Nem rossz az áráért de muszáj lesz venni később egy Garmint...

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#15) Khelben válasza parkr (#6) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem még sosem csinált ilyet a telefon, nagyon szépen követi a strava az útvonalat.

(#16) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Wombath: köszi a tesztet, tök érdekes volt. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen cuccok vannak a kerékpározásban. Én csak itt a helyi városkában szaladgálok kocsi helyett biciklivel kb. mindenhova, így elég sokat biciklizek, de nem sport szerűen. Vettem vagy 15 éve egy alu vázas Olimpia-t és annyi....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) Kisszidi válasza csƵ (#1) üzenetére


Kisszidi
csendes tag

Megnézném hogyan teljesít egy Ironmanen az Alis tokba rakott telefon. Biztos bejönne neki egy ír esős vagy egy tenerifei 42 fokos kaland. Az aero vázon külön jól mutatna, majd azt mondjuk spoiler. :DD
"Ez most minek?" Azért, mert van igény a jobbra. Lehet Aldis és Ralph Lauren inget is viselni, de bárki beláthatja, hogy nem ugyanaz az érzés.

Bryton:
Amikor a kormányra rögzített telefont szándékoztam lecserélni egy élhetőbb megoldásra, a Bryton volt a fő jelölt. Aztán olvastam pár negatív véleményt és a hasznavehetetlenként jellemzett vevőszolgálat sem gerjesztett túl nagy bizalmat. Végül felnéztem az oldalukra megnézni, milyen frissítések, vannak, megpróbáltam letölteni az egyik szoftverüket, hiba. Aztán több letöltésnél ugyanez. Mondom ez így komolytalan, így lett Garmin, amit nem bántam meg. Minden működik, ahogy az ember elvárja.

Ez a Bryton pont olyan, mint a Siroko szemüvegek: szép, ígéretes, amíg nem találkozol komolyabb tervezési munka eredményével.

(#18) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Jó néha más jellegű kütyükről is olvasni.
Ettől függetlenül talán érdemes lenne egyszer összehasonlítani a sportórák, okosórák, bringás computerek app hátterét is. Nagyon nagy minőségi különbségek vannak az egyes gyártók készüléken elsőre nem látható háttér szolgáltatásai és szoftverei között. Sőt manapság talán ott nagyobb a különbség mint magán az órákon lévő funkciókban, így az app és webes felület önmagában dealbreaker lehet.

(#19) Napfénysüti

Hasznos teszt, végre ilyen bringás kütyü is van az oldalon. :R
Még az is lehet ha egyszer bedöglik a Garmin Edge 510-esem akkor kipróbálok egy Brytont, mert árban kb a fele a Garminoknak.

Més que un club!

(#20) Brett001 válasza planbmokus (#8) üzenetére


Brett001
aktív tag

Semelyik alkalmazás nem bír olyan részletes adatokkal, mint ez a kis kütyü.

Hát én azért ezzel vitatkoznék. Tény, hogy a dedikált kerékpár computereknek megvan a nagy előnyük, hogy nem egy tepsi van a kormányon és az extrém körülményeket is bírják, de a szolgáltatott adatok tekintetében azért nagy jó kis appok vannak. Pl. az Urban Biker androidos alkalmazás annyi adatot mutat, hogy szerintem még egy űrrepülőgépen is elmenne. :D (teljesítmény számítás Wattban, emelkedő/lejtő méterben és százalékos arányban, gyorsulás m/s2, hatásfok, kanyargós és egyenes szakaszok aránya, tempó, stb. stb.) persze kezeli a blutoothos karpántos pulzusmérőket, pedálfordulat számlálókat is.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#21) Rigel77 válasza Kisszidi (#17) üzenetére


Rigel77
tag

Szia.

Meg tudod mondani, hol hasznavehetetlen a Bryton vevő szolgálata?
Konkrét esetet tudnál mondani?

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#22) DanielLong


DanielLong
senior tag

Anno a Bluetooth pulzusmérőm miatt egy Lezyne Macro mellett döntöttem. Azóta is áldom a sorsot, mert ez eddig életem legtökéletesebb céleszköze. Szoftveres hibával talán egyszer találkoztam benne, de azt is kiküszöbölték egy frissítéssel. Több, mint egy éve megvan, most is tudja az akku a 30 óra rögzítést, mindezt folyamatos bluetooth kapcsolat mellett, amivel egyébként a telefonról is veszi az értesítéseket, pl hívás és SMS plusz egyéb notifikációk. Mondjuk a Macro nem tud térképet kezelni, ellenben navigálni telefonos kapcsolattal igen, illetve útvonalak is tölthetők rá fel, valamint a megtett útvonal kontúrja is megjeleníthető vele. Ez utóbbi számomra főleg montizás esetén érdekes, amikor a semmi közepén legalább annyit tudok, hogy északra vagy délre van hazafelé. A csúcs pedig, hogy automatikusan edzés végén átküldi a fájlt a telefonra, ami pedig automatikusan szinkronizál Strávára. Így nem kell extra töltögetéssel foglalkoznom.

Nem akarom a Brytont itt kritizálni, de egyik barátomnál két Bryton is beázott (ugyanott tekertünk), illetve mindegyik tulaj tapasztalt már fagyást. Nálam fagyás még sosem jelentkezett.

Telefont használni ugyanerre a célra azért nem praktikus, mert gyorsan lemerül, nem olyan jól látható a napfényben és kb. nincs ingyenes applikáció, amivel a teljesítménymérőt is lehet real live módban látni.

[ Szerkesztve ]

(#23) Bathalsar válasza csƵ (#1) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Eleinte én is telefonnal és Strava-val (ANT+ szenzorokkal) közlekedtem. Valamivel többért vettem egy biztonságosnak mondott tokot, de folyamatosan bennem volt, hogy bármikor baj lehet.

Azóta egy alsó kategóriás Bryton-nal tekerek. Nagyon jól helyettesíti a telefont, de igazából három dolgot nyertem vele: nem kell figyeljem a mobil töltöttségét, nem féltem annyira az eszközt, és folyamatosan látom az adatokat a kijelzőn. (Leginkább pulzust figyelem.)

Egyetlen dolog hiányzik, az pedig a navigáció. De szerencsére ritkán járok olyan utakon, ahova kell.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#24) ballington


ballington
addikt

A telefonnal az a bajom, hogy bármelyik app-ot próbálom, mindegyiknek van valami nyűgje. Hol elveszti a track-et biciklizés közben, hol bezáródik az applikáció. Ezek a nyomonkövetések pedig merítik az akksit elég rendesen, és ha nem akarsz egy powerbankkal bajlódni, akkor kikapcsolsz csomó mindent a telefonon, hogy bírja energiával.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#25) planbmokus válasza Brett001 (#20) üzenetére


planbmokus
senior tag

Na! Ezzel az app-al még bevallom nem találkoztam, de egész ígéretesnek tűnik!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#26) zoli03


zoli03
őstag

Hogy vártam ezt az órát, mikor a Bryton bejelentette. Gondoltam végre nem kell majd telefonnal navigálni az erdőben (bár azért voltak kétségeim), erre pont az újdonságnak számító funkció lett használhatatlan.

(#27) flash- válasza csƵ (#1) üzenetére


flash-
veterán

Ja csak amikor a haverokkal mentek majd pl egy balatonkort, es az akinek gps-es km oraja van pontos tehat barometrikus magassagmeressel annak fele annyi szintemelkedest fog mutatni mint neked, vagy pl sebesseg, erdoben egy lejtőn neked telefonnal majd lesznek 80-90kmh max sebessegek😀
De ha ez jo igy neked...
Meresnek az a lényege h valamennyire-minnel jobban pontos legyen, na a telefonos meres minden csak nem pontos
Nameg sokan hasznalnak folyamatos pedal fordulat, sebesseg es pulzus merest-kijelzest, strava mobillal egyiket se tudja

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#28) kovacs65 válasza balintka (#9) üzenetére


kovacs65
senior tag

Nekem ilyen van a Bryton Aero60 mellé:

[link]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#29) Rigel77 válasza zoli03 (#26) üzenetére


Rigel77
tag

Nem használhatatlan, csak nem erre lett kitalálva :)

Sokan keverik a két fogalmat.
Útvonal követésre van benne. Előre megcsinálod az útvonalat, vagy feltöltöd a gpx filet, és azon végig vezet.
Ha letérsz csak azt írja, hogy letértél, de nem jelzi, hogy merre találj vissza.

[ Szerkesztve ]

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#30) Khelben válasza flash- (#27) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezek szerint te mostanában nem használtál telefont. Pedig kipróbálhatnád, mert némelyiknek pontosabb a GPS-e, mint amit ezekbe az órákba tesznek. Strava-n utólag még azt is látom, hogy a 2m széles út jobb vagy bal oldalán tekertem.

[ Szerkesztve ]

(#31) Yodafon


Yodafon
senior tag

nem rosszak hardveresen a Bryton órák de a szoftver ami rajta van az vmi felháborítóan szar. Nem tudok rögzítés közben a menübe lépni? WTF? Shortcuts gyorsmenüben ilyenek vannak hogy bringa profil, világítás, hangok(!!!) WTF? Az elmentett útvonal menüjében ahogy haladok lefelé a listán egyre lassabb lesz a lépkedés? WTFFFF???? Azt már meg se említem hogy a magasság beállítást miért kézzel kell elvégezni (lásd ellenpéldaként pl. Garmin EDGE 500) és hogy miért kell minden szarért a menük legmélyén turkálni? Komolyan, iránytű kalibrációhoz át kell vergődnöm vagy 3 menüponton...... És ezt minden-egyes-tekerés-előtt el kell játszni.
Ennél egy junior szoftverfejlesztő jobb szoftvert rak rá. Kurva gáz. Kár hogy nem nyiltforráskódú mert dobnám ki a 'csába a gyárit... :(( :(( :(( :((

[ Szerkesztve ]

I'm gangsta!

(#32) zoli03 válasza Rigel77 (#29) üzenetére


zoli03
őstag

MTB használatra van. Hiába tervezed meg előre otthon az útvonalat, ha a gyakorlatban az adott út járhatatlan. Nekem az lenne az alap, hogy ilyenkor újratervez legalább a következő útkereszteződésig.

(#33) Lami66 válasza Khelben (#30) üzenetére


Lami66
őstag

Régebben lehet, hogy igaz volt a pontatlanabb gps, de ez már a tavalyelőtti modellre sem igaz. Bryton 310-essel tekerek. Ennek a nyomvonalán is látszik, hogy az egysávos út melyik oldalán mentem. Pl. az is látszott, amikor kb két métert visszamentem a leejtett vizespalack miatt.

[ Szerkesztve ]

(#34) Rigel77 válasza zoli03 (#32) üzenetére


Rigel77
tag

"MTB használatra van" az valami új fogalom?

Útvonal követésre van, végig vezet az előre lerögzített nyomvonalon. Erre képes másra nem.
A régi 530-as 330-as órák egy vonalat mutattak és ha rajta voltál, jó irányba tartottál.
Az új 450/Aero60 már térképet is rajzol köré,de semmit több. Ha egyszer elkészül a Rider 860-as ami színes és érintő képernyős lesz, az lesz olyan képességű mint a top Garmin órák.

Több túrán is végig vezetett, én tudtam használni rendesen, persze nem várok mást tőle mint amit tud az óra.

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#35) zoli03 válasza Rigel77 (#34) üzenetére


zoli03
őstag

Mindenhol úgy hirdetik, hogy milyen jó MTB-vel tekerőknek (Bryton is).

(#36) Khelben válasza Lami66 (#33) üzenetére


Khelben
nagyúr

De ugyanez látszik telefonon is (ugye arra reagáltam, hogy a kolléga szerint a telefon használhatatlanul pontatlan). Most néztem meg a tegnapi tekerést, azt is látom, hogy hol mentem át az út másik felére visszanézni a többiekre. Nem hiszem, hogy egy telefon bármiben pontatlanabb lenne. Nyilván vannak előnyei is egy ilyen órának (folyamatos kijelző, amihez a telefon mellé kell még egy plusz olcsó kmóra), de visszanézni a dolgokat, statisztikákat teljesen jó a telefon is.

[ Szerkesztve ]

(#37) Lami66 válasza Khelben (#36) üzenetére


Lami66
őstag

Egyszerű tekerés méréshez nem kell Bryton, jó a telefon is. Viszont aki komolyabban csinálja, és nem csak gps útvonalrögzítésre vágyik, annak 2-3 szenzort (hr, speed, cadence) már nem tudom hogyan tud kezelni egy telefon, főleg, hogy a telefonok 95 %-ban nincs ant+ .

(#38) nismoka


nismoka
addikt

Van Bryton-om és Garmin-om is, a Garmin Edge Explore 80 000Ft-ért rendes navit tud színes érintő kijelzővel. Szerintem a Garmin jobb vétel, persze nagyobb a készülék de a kijelző is az.

[ Szerkesztve ]

(#39) Rigel77 válasza zoli03 (#35) üzenetére


Rigel77
tag

Azt hiszem elbeszélünk egymás mellett, ezért inkább zárjuk a témát. :W

Mtb-vel tekerek és tényleg levezetett több túrán ismeretlen terepen. Ezt tudja, nem többet. Én Locus-on tervezem meg az utat a telefonomon, és aztán ezen végig vezet az óra. Mindig azt mondom útvonalkövetés van benne. Erre tökéletesen alkalmas. Ha másra kell akkor ott a Garmin/Sigma dupla annyiért.

860-as óra lesz ami érintő képernyős lesz és színes kijelzős. Az már közelebb lesz a tényleges navigációhoz. Egyenlőre csúsznak vele.

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#40) Khelben válasza Lami66 (#37) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nyilván az egy egészen más kérdés, én most tényleg csak arra reagáltam, miszerint a telefonos követés pontatlan lenne.

(#41) cyanide

Én azért vettem meg, mert így nem főzöm meg a kormányon a telómat. Nem kell a telefonhoz még powerbankot is vinnem, ha nyugodt akarok lenni, hogy a nap végén is képes leszek segítséget hívni. A telót elrakom a hátizsákomba, nem esek rá, úgy mintha mindig a zsebemben lenne.
Szeretem látni a pulzusomat, olyan mint a kocsiban a fordulatszámmérő.
Az óra jóval kisebb, mint a telefon, sokkal védettebbnek gondolom. Nem szeretem közszemlére tenni a telómat, nehogy valaki megkívánja.
A vízállóságot az idei Balaton Maratonon kipróbáltam. Nem volt vele gond.
Szóval lehet, hogy a telefon tudja ugyan ezeket, de én nem akartam telefont használni. A telefonos rögzítéstől az is elvette a kedvemet, hogy párszor észrevétlenül leállt a program pont a nagy fogyasztás miatt. Vagy húzott egy egyenes vonalat a térképen, ott ahol felébredt. Persze akkor átállítottam az energiagazdálkodást, akár több helyen is és úgy azért működött.
100 000 Forintos Garmin-t sehogy sem vettem volna meg, akciósan 42 000Ft-ot még elfogadhatónak találtam a Brytonért, illetve utólag sem bántam meg.
Aki úgy gondolja, hogy a telefon elég neki, azt nem ez a készülék fogja meggyőzni. Ez egy elég rétegtermék.

[ Szerkesztve ]

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#42) domel


domel
tag

Aki ímmel-ámmal biciklizik, annak jó sebességet távolságot mérni a telefon is, de az nem lesz pontos. Telefon nyílt terepen 5%, erdőben 10%-ot csal, a dombokat gyakorlatilag bele sem számolja plusz távolságnak. A GPS az jön össze-vissza, ha az első gps koordináta vagy TE és egy helyben állsz, a következő ugyanolyan koordináta tőled balra lesz 5 méterre, az azutáni tőled 10 méterre előre, aztán a következő koordináta a hátad mögött 3 méterrel, ezt nevezik pontatlanságnak.. Ahhoz hogy az ilyen össze-vissza gps koordináták ne cikk-cakk-ot húzzanak a térképen, ahhoz átlagolni kell (de nagyon), akkor viszont lekerekíti a derékszögű kanyarokat, ami egy derékszögnél 2-5 méter is lehet, egy 10 km-es távon akár 2-300 méter, és aki minden nap teker, annak nem lesz mindegy, hogy éves szinten 50 vagy még több kilométerrel többet vagy kevesebbet mér az órája. A kerékpáros computer viszont annyit mér amennyi a valóság (idézőjelben), gyakorlatilag a kerék kerületét adogatja össze, és az ezerszer pontosabb lesz a GPS-nél.

(#43) Brett001 válasza Lami66 (#37) üzenetére


Brett001
aktív tag

A szenzorok nagy része ANT+ mellett tud bluetooth-t is. Azt meg már kezelik az appok. Az általam használt Urban Bikerben van is olyan menüpont, hogy sebességet, megtett távot ne a GPS-ről, hanem külső szenzorról fogadja.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#44) planbmokus válasza Brett001 (#43) üzenetére


planbmokus
senior tag

Tud egyszerre 3 szenzort kezelni? (HRM, SPD, CAD).
Nekem se Samsunggal, se Sony-val, se iPhonnal nem jött össze, maximum 2.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Köszönöm a cikket, csak azt nem értem, hogy miért propagálja hogy minden kiegészítőt Kínából kellene beszerezni (szállítási idő, garancia).

(#46) zoli03 válasza MeszesKPT (#45) üzenetére


zoli03
őstag

Mert harmad annyiba kerül mint itthon (vagy adott esetben még nagyobb a különbség).

(#47) Fall-N válasza Brett001 (#43) üzenetére


Fall-N
veterán

Egyszerre nem hiszem, hogy tudja mindet kezelni realtime, de ha mégis akkor nagyon hamar le fogja meríteni a telefont. Lehet szarakodni ilyenekkel, de egy célirányos eszköz mindig jobb lesz, mert erre van fejlesztve. Egy ilyen kütyü még időtálló is, nem úgy mint a telefonok. A méret különbség is fontos, senki sem akar egy 6-7"-os tepsit a kormányra fogatni (vagy a felsőcsőre).

A telefon általános eszköz és a relatív kis akksi és a nagy fogyasztású komponensek (nagyfelbontású kijelző, erős SoC stb) miatt nem is bírja sokáig.

MeszesKPT: Mivel onnan származik, ahonnan az AliExpress és társai így jóval olcsóbb is kintről. Mondjuk én az egyszerűbb garancia miatt a készüléket itthon venném és a kiegészítő szenzorokat meg az Aliról.

[ Szerkesztve ]

(#48) Alchemist válasza Brett001 (#20) üzenetére


Alchemist
addikt

az Urban Biker androidos alkalmazás annyi adatot mutat, hogy szerintem még egy űrrepülőgépen is elmenne

Kérdés, hogy ezek komolyan vehetők-e... többféle GPS-t próbáltam már, erdőben elég pontatlanok, a szntváltozások mérése sokszor a vicc kategóriába tartozik. Vagy a futós GPS-es Polar óra (de Garmin is) a szabad ég alatt girbegurba vonalakkal és pontatlanul méri a futókört.
Ezekkel - dedikált, jól beállított szenzorok nélkül - pl. az interpolált watt- és meredekség mérés kuka.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#49) akaido válasza samujózsi (#7) üzenetére


akaido
addikt

Method no.1. MapMyfitness App: Mobilnet, GPS ON, Start Workout.

Method no. 2. Huawei Band Pro 3 GPS: BT ON, Mate 9 BT ON, Huawei Health.

(Mindenki másképp csinálja - LGT) :) már ha nincs porcszakadás... 4-szer mint most megint... :(

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#50) Brett001 válasza Alchemist (#48) üzenetére


Brett001
aktív tag

Nyilván GPS-el nem pontos, épp ezért vettem én is külső sebesség szenzort a kerékpáromra. Viszont én nem sportolási, edzési céllal kerékpározom, csak hobbyból nincs edzéstervem, kalória beosztásom meg ilyenek. Nekem ezért nem is kell pedálfordulat szenzor meg pulzusmérő. Viszont szeretem a túráimat megszervezni, célokat kitűzni ezért fontos a pontos megtett táv és átlagsebesség. Így hobby célra a szenzor+teló app megfelel nekem. Bár van kormányon mobiltartó, de én se mindig teszem fel rá a telót, csak a hátizsákban vagy az övtáskában van, időnként megnézem, hogy állok a mért adatokkal. :) A magasságot egyébként a teló barométerével mérem van lehetőség az Urban Bikerben kiválasztani ezt a lehetőséget.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.