Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ovics


ovics
aktív tag

sajnosmár többször olvastam hogy olcsóbb lesz. és bár valamivel olcsóbb is lett, azért az a pár 10.000 Ft nem hozza le a standard vásárló rétegnek. várom a ennek a kimenetelét.

(#2) elmo


elmo
aktív tag

Eleinte valószínűleg nem lesz olcsóbb, majd ha "behozta az árát" az új épület.

(#3) daneel_hu válasza ovics (#1) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mi az az "olcsóbb"?
2 év alatt azért eléggé lement az áruk... 2 éve még egy 55"B6 is verdeste a 700 ezer bruttót.
Ma egy 55"B8 500 rugó alatt kapható.

2 éve vettem az 55"e6v-t 995 000 bruttóér'... ma ezért kapsz egy 65E8PLA-t.

(#4) salapp válasza ovics (#1) üzenetére


salapp
addikt

Úgyis szarok voltak még két éve is eléggé. Most, amellett, hogy már vannak egész jók (öregedéses sztorit ne piszkáljuk itt), tényleg egyre barátibb árakon nyitnak.
Már olyan szinten vannak a nyitó árak, mint annak idején az utolsó két felső kategóriás panasonic plazmákéi.
Lesz ez még jobb, és talán tényleg 2-3 éven belül nyitnak kisebb méretek felé is, azzal meg igazi tömeggyártás indulhat, kitúrva az egyre selejtebben megvalósított alsó-középkategóriás lcd izéket.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5) #04430080 válasza ovics (#1) üzenetére


#04430080
törölt tag

"Olcsóbb" ez soha nem lesz. Épkézláb 65" LCD árak is 250-350k között vannak már egy ideje.

(#6) ovics


ovics
aktív tag

amit írtam "olcsóbb" mint a hsz-ben is van nem a standard vásárlóknak szól, aki jó esetben 300.000at ki ad (tud/akar) tv-ért.
másfelől nem volt teljesen jó amegközelítésem se, mivel ha kisebb méretbe lehoznák, akkor ahogy a kolléga is mondta jobban eladható lenne.

(#7) daneel_hu válasza ovics (#6) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha szerencséd van akkor tavalyi 55"-ost most is tudsz venni közel 300e bruttóért.
Ideit nem.

De szerintem jövőre lesz 55 colos kategória belépő szinten ennyiért.

(#8) #72042496


#72042496
törölt tag

A cikkben elfért volna (ha már a képen szerepel), hogy ez egy 8.5G gyár lesz. Az is érdekes lenne, amennyiben van róla információ, hogy mekkora kapacitással, milyen paneleket gyártanak - bottom-emission, top-emission? A gyártástechnológia marad a jelenlegi, vagy már az inkjetet célozzák?

(#9) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Itt pedig pár +info a jOLED-ről :
http://www.hazi-mozi.hu/oled-tv-nyomtatassal-eloallitott-tv-panelt-mutatott-be-a-joled/

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#10) bteebi


bteebi
veterán

"A 825 milliárd forintos beruházás után olcsóbbak lehetnek az OLED tévék."

Persze hogy olcsóbb lesz. Nekik... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) Banano válasza bteebi (#10) üzenetére


Banano
tag

Nekunk is. 55-65"ost mar elerheto aron lehet venni.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#12) JoeYi válasza ovics (#6) üzenetére


JoeYi
őstag

(#13) krx21 válasza #04430080 (#5) üzenetére


krx21
nagyúr

Most tényleg össze szeretnéd árban hasonlítani a legsz*rabb lcd-t a legjobb képminőséget tudó Oled-el??? :F

(#14) Kkromer


Kkromer
aktív tag

Kínai rabszolgákkal könnyű árat csökkenteni ...

Ott mehet a túlóra. Sz@rért-h.gyért.

(#15) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Ezekszerint hosszútávon gondolkodik az LG az OLEDben, ami érdekes, mivel a fő problémákat máig nem tudták orvosolni. De gondolom a mikroLED akkor még nagyon nagyon messze van.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#16) #04430080 válasza krx21 (#13) üzenetére


#04430080
törölt tag

Nem és nem is erről szólt a kommentem.

(#17) joey04 válasza ovics (#1) üzenetére


joey04
titán

Én elégedett vagyok a csökkenés ütemével.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) MongolZ válasza daneel_hu (#3) üzenetére


MongolZ
addikt

Váó, egy Milka egy TV-ért, nem semmi... Nehezen tudom elképzelni, hogy valaha is ennyit adjak érte. (Nem ítélkezem feletted, elhiszem, hogy valakinek ez a fontos. Van is egy ismerősöm, akinek 2 dolog van az életében, amire költ: TV, meg autó, a többi nem számít. Ez is nehezen érthető számomra, de ez van :) )

[ Szerkesztve ]

(#19) daneel_hu válasza MongolZ (#18) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mindenki a saját szintjén nyomorog... tartja a mondás. :DD
Autora azért elég sokan költenek...

Szerintem jóval több olyan autotulaj van aki nem engedhetné meg magának a kocsiját, mint tévétulaj.
Eleve nem szabadna olyan kocsit vennie senkinek amely drágább mint 6 teljes havi fizetése.
Namármost ha kinézel az utakra... ;]

(#20) oxalisz válasza Kkromer (#14) üzenetére


oxalisz
tag

Kína nagy és ezért minden lehetséges, még a rabszolga munka is. A világ ott sem fekete-fehér. Az olcsóságra már régen nem építenek, aki erre alapozná a gyárépítését simám eltanácsolják; menjen pl. Kambodzsába...
Sajnos ott tartunk, hogy nálunk sokszor gyengébben fizetnek, mint ott. (A KSH bér adatokkal csak óvatosan, fontos tudni, hogy miket vesznek alapul a számításhoz. Ezt érdemes tisztázni, és a számok és a minden napok tapasztalata könnyebben érthető.)
Csak érdekesség képen: Pekingben a meglévő reptér nem győzi a forgalmat, ezért épül egy másik is 11,7 milliárd dollár körüli összegért. Valakik csak utaznak majd ezen a terminálon is. Nem akarom a diskurzust ebbe az irányba vinni, hiszen ez OFF.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#21) krx21 válasza oxalisz (#20) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak Pekingben 22.000.000-an laknak.... ;)

(#22) judas13


judas13
addikt

Kettő lett, maradhat....

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#23) Banano válasza daneel_hu (#19) üzenetére


Banano
tag

,,Eleve nem szabadna olyan kocsit vennie senkinek amely drágább mint 6 teljes havi fizetése."

Kiszamolo te vagy az? :D

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#24) #41354240


#41354240
törölt tag

Ami ott készül, már nem fog beégni, pár nap konzolozás után?

(#25) bteebi válasza #41354240 (#24) üzenetére


bteebi
veterán

Pár nap után már most se égnek be. De mivel OLED, ezért idővel mindenképp beégethető. Sőt, LCD-nél sem kizárt a beég(et)és, bár sokkal nehezebben megy.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#26) #41354240 válasza bteebi (#25) üzenetére


#41354240
törölt tag

Nemrég olvastam arról, hogy visszajött az ezeréves probléma, és háát, helyezzék fel a csilivili kijelzőiket egy kényelmes helyre, ha körbe-körbe járunk, mert más tulajdonságbasn ócskák.

(#27) krx21 válasza #41354240 (#26) üzenetére


krx21
nagyúr

:C

(#28) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Gyárthatnának kisebb méretben, ezáltal olcsóbban is és akkor már vállalnám a monitorként történő használat kockázatát. Ez hiú remény egyelőre.

(#29) akaido válasza daneel_hu (#19) üzenetére


akaido
addikt

Van aki veszi, van aki lopja, van aki lopatja... :U

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#30) mzso válasza #72042496 (#8) üzenetére


mzso
veterán

"A cikkben elfért volna (ha már a képen szerepel), hogy ez egy 8.5G gyár lesz."

Ami mit is jelent?

(#31) mzso


mzso
veterán

Na, Kínában tudnak gyárat felhúzni, ha már jövőre gördülnek is kijelzők a gyártósorról.

(#32) #72042496 válasza mzso (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.