Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyisziati


nyisziati
veterán

13 millió... És a konkurrencia is ennyi... :Y
Kb. olyan érzésem van, mint a 400-500 ezres mobiloknál. Jó lenne egy, a mi zsebünkhöz mért járgány.
Mondjuk nem csodálkoznék, ha pár éven belül beindulna a kínai autók ilyen-olyan szürkeimportja. Ilyen árak mellett lenne kereslet egy hasonló teljesítményű, de csak 2-3 millióba kerülő járgányra.

(#2) axioma


axioma
veterán

A rex kiszedese sajnos hulye jogszabalyok miatt lett, pedig az egy nagyon esszeru megoldas volt, nyilvan tularazva a tenyleges koltseghez kepest. Egyszeruen maga a biztonsag, hogy sehol nem tud ottragadni, az ertek.
Mas kerdes, hogy a 10 liter fogyasztast nem tudom ki es honnan szedte rex-nel, biztosan hamis adat, a 9 literes tank ha tele akkor emlekeim szerint (nem sajat csak ultem benne) boven 100km feletti plusz hatotavot adott (plane hogy rex alatt max. 80-nal vagy hogy megy).
En inkabb erosen ajanlotta tennem az ilyen hatotavnovelo benzinmotort az osszes elektromos autohoz, jobban none a felhasznaloi bazis. Bar mondjuk ahhoz az se artana, ha nem lenne dragabb az utcai gyorstolto mint a benzin...

(#3) cappa72


cappa72
nagyúr

Valahogy nem szép, de legalább csúnya. Persze csak szerintem.
Nekünk drága még így is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4) Crytek válasza nyisziati (#1) üzenetére


Crytek
veterán

Lesz. Majd ha elterjednek ezek a járgányok és olcsóbb lesz az akksi bőven beesnek majd 8millió alá is...Aztán mindenki el tudja magának dönteni, hogy neki mi kell szinte "ingyen" kocsikázás. (otthon töltve nagyon olcsó) vagy drága benzines. De ha behal az akku akkor az rohadt drága sajnos... :(
Én is elektromos autóban gondolkodom de amíg nem lesz értelmes 6-8 millió körül (értelmes számomra ami alsó hangon megy majd 350km-et egy töltéssel) addig csak nézelődök.. Sajnos ez még nagyon sok év

Next PC Upgrade: 2022

(#5) axioma válasza nyisziati (#1) üzenetére


axioma
veterán

2-3 M kozott hasznaltat siman kapsz ma is. Foleg most, olcsobb mint 2 eve amikor vettem pedig aztan ment fel me'g felmillat.

(#6) E.Kaufmann válasza cappa72 (#3) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem pont ezért is az egyetlen szimpatikus BMW, nem egy hivalkodó bálna, hanem egy csúnyácska de praktikus kisautó.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7) axioma válasza Crytek (#4) üzenetére


axioma
veterán

350 km-es alapigeny eseten inkabb jofajta hibridet keress szerintem...

(#8) nyisziati válasza Crytek (#4) üzenetére


nyisziati
veterán

Elterjedni? Azt erősen kétlem. Talán a hibridek teret nyernek, de a tiszta elektromosak nagyon korlátozottak. Ráadásul ott a töltési idő.
Ezek egy szűk réteg autói, mondanám a gazdagok játékszere.

(#5) axioma utánaérdeklődtem a használtaknak, de fázok az aksitól. Ha azt cserélni kell, az nagy bukta.

(#6) E.Kaufmann te vagy a kivétel. ;)

(#9) Kasya


Kasya
nagyúr

Draga is, csunya is, de akinek ez kell, annak ez kell. HAndras zengett odakat rola YT-on.
A kormany mogotti kijelzo kialakitas fortelmes.

Maskkulonben az uj Nissan Leaf nekem jobban bejon.

(#10) E.Kaufmann válasza nyisziati (#8) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Melyik részével kapcsolatban, hogy nem tetszik a BMW bunkó stílusa, vagy hogy tetszik az elektromos változat?
Utolsó BMW ami bejött, amilyet Bruce bátyó vezetett a Simlis és a szendében.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11) nyisziati válasza E.Kaufmann (#10) üzenetére


nyisziati
veterán

Mindkettő. :))
Én a környezetmben lévő "petrolhead"-ektől dicséretet még nem hallottam róla. Igaz, más elektromos autóról se.
De az i3 különösen csípi a szemüket, mert ugye a BMW-nek számukra különleges jelentősége van... :DDD

(#12) hhenry válasza axioma (#5) üzenetére


hhenry
őstag

2-3M ért C-Zero,Ion,I-miev van nem rossz autók,de ennyi pénzből inkább vegyen az ember kettes,hármas priust.Aki városban használja és ennyi pénzért keres az valószínűleg utcán töltené ami meg drágább,mint egy hibridet tankolni.Aki pedig városban van és otthon töltené neki meg ott vannak a drágábbak:Leaf,Zoé,I3 stb

(#13) hhenry válasza Kasya (#9) üzenetére


hhenry
őstag

Új Leaf külsőre nagyon ellett találva,de a fedélzeti rendszert például a régi Leafből ültették át,ami pedig nem egy 10+ milliós autó szintje sőt :U.Valójában még ha az ember csak városban használja akkor is minimum kell a 30as akksi

(#14) moleculez


moleculez
veterán

Nagyon vennék elektromos autót, de csak ha letelepdtem, saját ház, otthon töltve. Mondjuk plázában elbaxok 2 órát simán, de azt leszámítva nekem az nagyon nem adja, hogy órákat várjak töltésre. Az más hogy otthon felpattintom este, reggel leveszem, 99% városban kocsikazom amúgy is, nagyritkán agglomerációba.
Az az édesburgonya a kormány mellett... :W :W GyereleJoIsten, arra ki bólintott rá?!
Kicsi csomagtér, azért nekem kell a 400l de 300 a nagyon minimum.
Na ennek nem én vagyok a célközönsége.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#15) Noukoum válasza nyisziati (#8) üzenetére


Noukoum
veterán

Ennyi erővel maga az új autó is csupán a gazdagok játékszere. Minden nézőpont kérdése.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#16) E.Kaufmann válasza nyisziati (#11) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem kell bunkókra, akarom írni BMW-sekre hallgatni. Rá vannak izgulva a márkára egyesek még úgy is, hogy fossa a füstöt, mert inkább vesz egy roncsot, mert BMW, minthogy venne egy kis használt franciát, ha csak arra van pénze.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17) hhenry válasza E.Kaufmann (#16) üzenetére


hhenry
őstag

Akkor már inkább japánt :D

(#18) E.Kaufmann válasza hhenry (#17) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Technikailag igazad van ugyanakkor, 10+ évesen már rozsdaboglya. Legalább is tényleg garázsban tartott megkímélt kell belőle, mert különben már csak mekkelek fogja megcsinálni, komoly szaki meg elhajt vagy sokat kell perkálni.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19) hhenry válasza E.Kaufmann (#18) üzenetére


hhenry
őstag

Régebben ez tökéletesen igaz volt,de ma már nem :N

(#20) nyisziati válasza Noukoum (#15) üzenetére


nyisziati
veterán

Azért egy 2,5-3 milliós Dacia már nem a gazdagok játékszere. Szerintem.

De persze az is tény, hogy a magyarországi autópark átlagéletkora bőven 10 év fölött van. Tehát akkor mégis neked van igazad. ;)

(#16) E.Kaufmann így van, márkafétis.

(#21) E.Kaufmann válasza hhenry (#19) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Anyám még mindig régi swiftet vett volna, arra sajnos tökéletesen igaz, olyan sok értelmes meg nem nagyon van bőven fél milla alatt. Nem is nagyon lehet már kapni keleten régi Swiftet, nyugaton meg ezek szerint van pénze az embereknek többet költeni közlekedési eszközre.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#22) axioma válasza hhenry (#12) üzenetére


axioma
veterán

2-es es 3-as prius az iMiev-csaladdal szemben (volt igaz I-es priusunk, most van ion-unk):
1. prius nagy, garazs- es parkolas eseten igenyel nagyobb helyet, plusz kapasbol tobbet eszik mondjuk azt hogy MJ-ban, mert onmagaban nem toltheto
2. miert kene utcan tolteni??? amugy egyelore a lassu toltes nem dragabb (meg most is van ingyen), csak a gyorstoltok nagy resze lett (lesz?) most fizetos
3. priusbol a 2-3 me'g csak nem is alternativa, se plugin, se zold rendszam
Elonye: 5 szemelyes (de ez me'g az i3-mal szemben is), mig a plugin mar csak 4 mar megint, raadasul csak a minimalis 25km-t tudja azt is csak uj koraban, Bp meretu varosnal mar nem lehet vele azt megcsinalni amit az Amperaval igen (meloba jarassal 1100km benzinmentesseg, akkor is a motor kimelese miatt kapcsoltatja csak be par percre a benzinmotort)
4. leaf, zoe pont hogy nem 2-3M hanem mar a 3-4M kategoria alsohangon, az mar nem illett volna a hozzaszolasra valaszkent, ebben a kategoriaban +35-50% az az egymilla, nagyon nem mindegy....

[ Szerkesztve ]

(#23) hhenry válasza E.Kaufmann (#21) üzenetére


hhenry
őstag

Nálunk az elmúlt években rozsda szempontból így alakultak a japánok
1996 Civic (2008 körül kezdett rozsdásodni,de nem volt húzós egyáltalán,azért rozsdásodott mert le volt támasztva/nem foglalkozva vele) 2012-ben eladva
2006 Ignis (Semmi rozsda) Még mindig megvan
2003 Avensis (Semmi rozsda) 13-ban eladva
2007 Prius 2 (Semmi rozsa) 19-ben eladva
2014 SX4 (Semmi rozsda,pedig nincs túl sokat használva) megvan
2013 Prius 3 Plug-in (még nincs 10 éves,de hibátlan)
2018 Leaf (szintén hibátlan

(#24) axioma válasza nyisziati (#8) üzenetére


axioma
veterán

2011-es ion-om van, az enyemben nem annyira jo, igy most mondjak ugy 70-75%-osnak, kortarsai kozul azert van siman 80%-os. Akkor megy tonkre igazabol, ha nincs hasznalva, ezt inkabb a sose toltott hibrideknel latni, sokkal nagyobb azoknak a szorasa.
Az ion a suzuki alto-ra rafizetett kulonbseget villannyal szamolva, heti 200km korul es parkolas (csak a melohelyi) nezve ugy 2.5ev alatt behozza. Masfel mar eltelt. Es kozben napelembol toltjuk mar.
A 2001-es priusnak(!) 2017-ben lett cserelve ujabbra az akkuja... (ujra mar nem lehetett de karambolos 2-esbol 5+ evvel fiatalabbra).
Szoval az akku tonkremenetelet igazabol aozk terjesztik, akik ellenerdekeltek az e-autozasban...

(#25) hhenry válasza axioma (#22) üzenetére


hhenry
őstag

Ha utcán töltesz akkor a Prius egyértelműen jobban megéri 18ft/km
Akinek van garázsra lehetősége Bp-n az valószínűleg nem 2-3 milliós autóval jár(nem biztos,de valószínű)pár darab lassú töltő még van ingyen,de nyilván az a jó ha a lakóhelyedhez közel tudsz tölteni.
A P3 Plug-in 5 személyes,a Plug-int nem is a hatótáv miatt veszik/vettük.Az ampera kifejezetten jó autó,de használt Leaf árban van.(A p3 plug-in is)

Nem azt írtam,hogy a Leaf,Zoé 2-3M:.Aki pedig városban van és otthon töltené neki meg ott vannak a drágábbak:Leaf,Zoé,I3 stb

(#26) Ezekiell válasza moleculez (#14) üzenetére


Ezekiell
veterán

Elektromos autót jelenleg az vegyen, aki tudja otthon tölteni. Bárki másnak nem valódi opció. Én is ezért nem azt veszek jövőre/2 év múlva, amikor autót cserélek (kivéve ha addig találok házat :) ).

Pláne nem opció mostmár a töltők árazásával.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#27) hhenry válasza Ezekiell (#26) üzenetére


hhenry
őstag

Pontosan :K :C

(#28) Noukoum válasza nyisziati (#20) üzenetére


Noukoum
veterán

Persze aminek van 4 kereke kb az tényleg annyi. De ha akarsz más gyártótól egy olcsó kisautót az kapásból 4-5 millió és erre jönnek még azt extrák.
Ehhez képest már nem lennének messze az “olcsó” elektromos autók állami támogatással (ami tudtommal nincs). Cserébe jelenleg árban kárpótol az hogy még a mostani üzemanyagárhoz képest is fillérekből “tankolsz” otthon. És a zöldrendszám, a szinte zéró szervízigény.
Azonban nyilvánvaló hogy az e-autózás sem való mindenkinek a jelenlegi állapotában. De ez fog változni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#29) axioma válasza hhenry (#25) üzenetére


axioma
veterán

OK Prius3 rosszul remlett, de hasznalhatatlan arra hogy valoban zold legyel, kiveve ha 5km-re is autoval mesz... agglobol mar nem jutsz be vele. Amelyik tudna elvben 50km-t priusbol az nagyon sokkal dragabb es meg mindig 4 szemelyes, ez remlett mert mi probalkoztunk azzal de vegul maradt az Ampera (napi 2x25km-re kell, telen is).
Azert belobogtatnam, hogy elnek emberek Bp-en kivul is... vagy peremkeruletben, ahol a garazs nem kizaro tenyezo egy olcsobb e-autohoz sem.

(#30) hhenry válasza axioma (#29) üzenetére


hhenry
őstag

Szerintem nem sokan vesznek e-autót azért,hogy zöldek legyenek,de pl a priusokkal is lehet zöld az ember a kettes és a hármas műszerfala is újrahasznosított anyagból készül.
Oké,tegyük fel agglomeráció,mondjuk Tahitótfalu. Onnan legalább 55-60 km oda-vissza és még csak angyalföldig mentünk
Jó esetben egy I-miev,C-zero,Ion-nak nagyon max 90-95 km a hatótávja tehát tölteni kell mindennap,a városban vagy akárhol nem tudsz vele mászkálni ha vidékről jársz mert lemerül :( és ugye a töltők pedig fizetősek és lassúak!!!
Tehát,ha melóhelyen nem tudsz tölteni akkor...
Az elektromos autózni itthon semmilyen kategóriában nem éri meg itthon kivéve ha van napelemed,második autónak jó,de legalább 30as akkupakkal

[ Szerkesztve ]

(#31) Ezekiell válasza hhenry (#30) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az elektromos autózás még bőőőven az early adoption fázisban van. Abban a fázisban mindig minden drága, de majd lesz olcsóbb és elterjedtebb. Nem hasonlítható össze egy benzinessel, amikor annak 100+ éve volt fejlődni + a kiszolgálórendszereknek felépülni.

Nem kell most mindenkinek elektromos autót venni, nem is való mindenkinek.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#32) hhenry válasza Ezekiell (#31) üzenetére


hhenry
őstag

Szerintem a jövő a hibirdeké/plug-in hibrideké :R

(#33) Ezekiell válasza hhenry (#32) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ebben nem vagyok teljesen biztos őszintén szólva. Nézz meg egy PHEV-t, közel annyiba kerül, mint egy tiszta elektromos. FElhasználási céltól függően lesz jó, vagy nem jó a PHEV.

Példa1: városban használod az autót 90+%ban. Válasz: vegyél tiszta EVt
Példa2: város+pálya, sűrűbben mész vidékre is akár. Válasz: sima EV is jó lehet, attól függ, mennyit mész és merre. Ha nem akarsz ezzel tökölni, vegyél PHEV-t.
Példa3: hetente jársz ki Frankfurtba, pályázásra használod az autót kb csak. Válasz: egyiket se, vegyél dízelt.

Ezzel csak azt akarom szemléltetni, hogy embere és felhasználási célja váltogatja, kinek mi a jó. Nekem pl egy EV lenne a jó, de másnak más.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34) nyisziati válasza Ezekiell (#31) üzenetére


nyisziati
veterán

A gond itt a szemlélettel van/lesz. 100 éve arra mentek rá, hogy minél előbb beinduljon a tömeggyártás, majd önköltség+10-20-30 % haszonnal továbbadják a készterméket.
Ma ezzel szemben belövik a célközönség pénzügyi tehetségét, megszabják az árat, az önköltséget pedig a minimumra szorítják.
Nem úgy tűnik, hogy túl nagy lelkesedéssel akarnák az iparágat átállítani a tisztán elektromos üzemre. Ha ezt akarnák, már rég szignifikáns részét az össz gyártott autóknak az elektromos autók tennék ki. De bőven nincs így.

(#35) hhenry válasza Ezekiell (#33) üzenetére


hhenry
őstag

Az első példával egyetértek :R
A másodiknál már nem igazán,lassan kell menni,töltő nem biztos,hogy van/foglalt stb
Miért vennéd dízelt Frankfurtba menéshez például? :F Nyugodtan vehetsz hibridet és biztos,hogy olcsóbb lesz a fentartás

(#36) Ezekiell válasza hhenry (#35) üzenetére


Ezekiell
veterán

A hibridnél ugye az a baj, hogy ha benzinmotorosan használod, akkor feleslegesen cipeled az akksit+villanymotort, ha meg EVként, akkor a benzinmotort. (tudomtudom, nagy leegyszerűsítés, de a PHEV-ket kb így használják az emberek)
Második példánál írtam is: nem akarsz töltőkkel szarozni, vegyél PHEV-t.
Több ezer kilométeres utazóautónak a hibrid nem a legjobb, mert ott tényleg nem fogod használni a villanymotort+akksikat, halott súly csak.

(#34) nyisziati ezzel egyetértek, mindkét részével.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#37) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Nem is tudom... Ha egy hangyaf**nyit is, de szerintem drágább, mint a konkurencia, ha mindent néz az ember, méret, hatótáv, stb. és ha egy kisautóra ennyit kiad valaki, akkor az az utolsó 1-2 millió is biztos a foghúzás fájdalmával ér fel. Ráadásul egy Leaf még mindig sokkal autóbb autó ennél, beltér, csomagtér terén, nem is lóg ki a forgalomból, csak a csendjével :)

Ezen kívül szörnyű szerintem, hogy alapvetően már 10+ éve tart ez a fene nagy "e-forradalom", és még mingid 10-nél kezdődnek. Be kéne esnie egy Leaf kategóriának 7-8-ra. Még akkor is drágább lenne, mint 1:1 benzines de már csak annyival, hogy komolyan elgondolkodjon az ember.

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#38) doooo


doooo
veterán

Akkor már inkább egy e-208...

(#39) Hieronymus válasza nyisziati (#34) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A gond itt a szemlélettel van.."

Pontosan, csak nem úgy ahogyan gondolod.

A BMW esetében az is meg kell fizetni, hogy nem sorozatban, hanem egyedi gyártásban készült autót kapsz. Pontosan azt a járművet készítik el neked, amit megrendeltél. Az ember munkáját gépek ellenőrzik, a gépek munkáját ember.

De rugaszkodjunk el a BMW-től, nekem a sorozatban gyártott autó is megfelel. De ezen járművek esetében is a legdrágább alkatrész az akkumulátor. Ezzel a költséggel nem lehet mit kezdeni. Legfeljebb az akkumulátor bérlést kell havonta fizetni, ha azt a konstrukciót választod.

Én három évvel ezelőtt cseréltem autót utoljára. akkor komolyan felmerült bennem az elektromos autó lehetősége. Akkor nagyjából 40 kilométert autóztam naponta munkába és vissza.
Egyetlen problémám volt és van. Nem tudom tölteni az autót. A lakásban háromfázisú áram van, de nem tudok megállni a lakás előtt tölteni a a járművet. Ez nem lenne tragédia, ha munkahelyen tudnám tölteni. De ott sem.
Benzines városi autó lett, az elektromos helyett. Sajnos.
Nekem az egy töltéssel megtehető távolság, még télen is elég. Nagyobb távolságra a családi autót használjuk.

Amúgy az nem érv, hogy a magyar autók átlagéletkora bőven 10 év felett van. Európa többi országában is. A járművek minősége sokat javult az elmúlt évtizedekben.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#40) axioma válasza hhenry (#30) üzenetére


axioma
veterán

[Oda-vissza ossz 60km mert az mar a teljes napi, miert baj ha 80+ a hatotav? pont oda jo! Tolteni csak otthon, este. Mi mindketten 35 ill 50km ingazunk per nap es este lassan, sot lassitva toltunk. Arambol ugy 5-700Ft a 100km. Varosi autonak tok folosleges a 200+ km akkuval kornyezetterhelni, cipelni, sot kifizetni a beruhazasi felarat. Ahanyszor tobb mint 80km-t mennek egy nap annyiszor siman fizetek az utcai toltesert... 1.5 ev alatt 3-4 alkalom volt, plusz egy amikor ejjel nem lett feltoltve benazasbol.]

(#41) lalakov válasza axioma (#40) üzenetére


lalakov
senior tag

Max 200km elég egy városi autónak, de ezt tudnia kell télen is. Ha az i3 most jó időben megy 250-300km-t, akkor az télen simán beeshet 200km alá.

(#42) cousin333 válasza lalakov (#41) üzenetére


cousin333
addikt

Melyik verzió?

A 120 Ah esetén a 200 km-es hatótáv 19-20 kWh/100km-es fogyasztást feltételez, ami - pláne hőszivattyúval - már elég extrém városi használat. Szóval ez ne tartson vissza... :)

"We spared no expense"

(#43) axioma válasza lalakov (#41) üzenetére


axioma
veterán

Sztem aki rendszeresen 100-at megy bent a varosban az mar veszett sok ido per nap, nem csinalhato sokaig... A jellemzo az inkabb napi 20-50km. En se valtok olyan munkahelyre ami annyira nagyon messze van, nem km hanem utazasi ido szempontjabol.

(#44) Ezekiell válasza lalakov (#41) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ha 150km-t mész vele naponta, akkor talán. Egyébként teljesen felesleges városi autónak.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#45) lalakov válasza cousin333 (#42) üzenetére


lalakov
senior tag

Nem tart, de nagyobb aksis jön, nem városi használatra kell.

(#46) k-adi válasza Kasya (#9) üzenetére


k-adi
nagyúr

nekem is szimpibb az uj Nissan Leaf

(#47) k-adi válasza Noukoum (#28) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Ehhez képest már nem lennének messze az “olcsó” elektromos autók állami támogatással (ami tudtommal nincs)"

Már nincs az a kb. 1,5 misis támogatás? (vagy mennyi volt? 1? )

(#48) #76500480


#76500480
törölt tag

TPMS direkt vagy indirekt(ABS) benne? Én már hozzászoktam, hogy látom a pontos értéket a 4 keréknél.

(#49) Ezekiell válasza k-adi (#47) üzenetére


Ezekiell
veterán

Sajna nincs, megszunt.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#50) k-adi válasza Ezekiell (#49) üzenetére


k-adi
nagyúr

na, szuper.. újabb tökönszúrás :U

azt lehet tudni miért nincs már? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.