Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Én is tapasztalok a fent emlitett érzésekhez hasonlókat , ezért lassan egy hónapja nem is léptem be a személyes FB fiókomba.

Nektek mi a véleményetek ?

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#2) Samus


Samus
addikt

Sajnos teljesen egyetértek, hogy miért, azt nem részletezném, de egyetértek.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) westcoastog


westcoastog
veterán

Ez nem is hülyeség, van benne valami.

(#4) Vladi válasza westcoastog (#3) üzenetére


Vladi
nagyúr

Persze, mert mindenki a szépet meg a jót mutatja meg magáról rajta. Érdemes azért így nézni a dolgot.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) Bluerainbow válasza Vladi (#4) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Ez természetesen igaz. Én soha nem osztok meg semmit , mindig csak olvasgattam. Kb hetente egyszer mentem fel pár percre. Tudom milyen mederben folyik az életem , ismerek a sikereimet és a sikertelenségeimet. Aztán láttam amit látni engednek a kontaktjaim , vagyis a fényűzést a gazdagságot sikert , nyaralási fotókat. Köszönöm igy is szarul érzem magam , ez csak tett rá a lapáttal.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#6) Viszlát


Viszlát
addikt

Most tényleg rá kéne arra csodálkozni, hogy az emberek igyekszenek az életük jó oldalát kidomborítani és mások ennek láttán irigykednek, mert nincs annyi eszük, hogy átgondolják kicsit a dolgokat?

Ismerős a szomszéd kertje mindig zöldebb mondás? Nem tudom mikorra datálható a keletkezése, de tuti van már pár ezer éves. Míg a sajátod látványát megfakítja a sok kínkeserves munkával töltött óra, addig a szomszédéba bepillantva csak a végeredményt látod. De azt nem látod, hogy közben veri az asszonyt, a gyerek már megint karót hozott az iskolából, rezeg a léc a munkahelyen és az a rohadék vakond már megint feltúrt mindent. Te csak a pillanatnyi állapotot érzékeled, mert a felszínes vizsgálódás során csak bömöst látod a garázs előtt, meg, hogy milyen szépek a tuják, pedig a végrehajtó épp akkor járt náluk, amikor a WC-n ültél, és még nem látszik, hogy a vakond az éjjel jól megrágta a tuja gyökereit.

Emiatt a facebook-ot okolni elég nagy butaság, hiába divatos szidni az eszközt, ami nem tehet róla, hogy idióták az emberek és úgy használják, ahogy.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7) 7 válasza Bluerainbow (#5) üzenetére


7
addikt

En altalaban erdeklodom a tobbiek irant, es ha ok valaminek orulnek, annak tobbnyire en is. Nem is remlik, hogy barmikor rosszabb lett volna a kedvem Facebookozastol, sot, volt hogy motivaciot kaptam valamire masoktol. :)

[ Szerkesztve ]

(#8) Vladi válasza Bluerainbow (#5) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nah akkor ilyenkor jusson eszedbe a sztorim:

Egyik kollégám - távoli - a rendőrségnél dolgozik, most a profilozó részlegen. (Izgi lehet.) Na ő mesélte, hogyha valaki után nyomoznak, az az első, hogy facebook, iwiw stb. aztán ha xy vállalkozó be van jelentve minimálbérre és a képeken ott virít az Adrián egy jachton, akkor máris kopogtat a nav. Na ennyit az onlány rongyrázásról. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9) Bluerainbow válasza Viszlát (#6) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Ez is igaz , de van akinek tényleg jól megy sora , nem adósodik el , nem veszik el a házát , nem veri az asszonyt. Van ilyen kollegám , nem is egy. Mindig is jól élt , szerencsés volt (meg élelmes és pimasz is) és sokra vitte. Szeret is vele dicsekedni. És több ilyen van , nem egy. Ami az adóellenőröket illeni , nalunk Romániában , minden meg lehet oldani-pénzzel , kapcsolattal. Tényleg nem vagyok egy irigy természetü , nem kivánom el senki vagyonát , nem erre neveltek. Csak mikor látom a több oldalbók jövő sikerélményeket , viszonyitom a salyát sorsommal...nos rám ez negativan hat. Konkrétan elkeserit , depreszivvé válok tőle.
Nem az ő sikere szomorit el , félre ne értsetek , hanem az én sikertelenségem. (bizonyos területein az életnek)

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#10) bullseye


bullseye
addikt

Fura, én örülök mások sikerének vagy szerencséjének. Na jó, amikor pl. Hancu poénból azért nyafogott, hogy Amerikába kell mennie és ott hideg van, akkor kapott, de csak barátilag... Inkább a félszavas rinyák (jajj, lécci mond meg mitől vagy szomorú!), meg a Coelho szintű idézetek (bocs, rajongók) zavarnak, főleg ha valaki egyszerre 4-5 ilyen bölcseletet felrak. Amúgy kb. azt kapom, amiért odamegyek, különben nem is mennék. Nem vagyok én vadász.

@Vladi
Na a távolidat viszont irigylem! Csak nehogy kimutassák ezért, hogy a PH! is irigységet válthat ki...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#11) Vladi válasza bullseye (#10) üzenetére


Vladi
nagyúr

A gépcuccos adatlap pl? Simán. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Szerintem normális értékrenddel, és önbecsüléssel rendelkező embernél ilyen szó nincs, részemről ez a kutatás olyan emberekről szól, akikre szót sem érdemes vesztegetni.

mod:

Ha egy portálra kiaggatott képgaléria, vagy pár kiírás komolyabb letargiába dönt valakit, akkor ott bajok vannak. Igen, van akinek sz*r, van akinek még sz*rabb, és van, aki sütteti a hasát a Karib-tengeren, és mikulás-sapkás krokodillal a kezében vigyorog karácsonykor(megjegyzem, nagyon jópofa :) ). Ilyen mindig is volt, mindig is lesz, de ezen egy fészbuk, vagy bármi más nem változtat semmit. Ha ezt nem tudja a helyén kezelni, és érzelmileg taccsra vágja, akkor nyilván ne nézze, de a nagyobb baj, hogy akkor más is ezt fogja kiváltani, ami elől nem lehet elzárkózni.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13) frango13 válasza Bluerainbow (#9) üzenetére


frango13
aktív tag

"...nalunk Romániában , minden meg lehet oldani-pénzzel , kapcsolattal." - Ez Magyarországon is így van...
Engem inkább az bosszant fel, amikor végigmegyek a városon. Nem nagy 15k lakosa van. Majdhogynem mindenki ismer mindenkit. Hogy mi is bosszant fel? Látom a milliomos benzinkút tulajt. Ő annak idején olajszőkítésből szedte meg magát. Mára már mindenki "elfelejtette" és ő egy köztiszteletben álló Úr. Aztán ott a szintén milliomos szálloda tulaj. Ő borhamisításból szedte meg magát annó. Persze ma már minden legálisan megy...Aztán van még itt színes "vállalkozó" 5-6 külföldi céggel, aki a mai napig áfázik. Nap mint nap látom, ahogy eldöcög az egyik utcában a 20 millás bmw-jével, amin persze egyedi felnik vannak. És még van jó pár ilyen, akit mondhatnék. Ja meg természetesen a 90%-uk szlovák rendszámú autóval mászkál. Arról meg nem is beszélek, hogy ezek a "vállalkozó" egyének, hogy bánnak az alkalmazottjaikkal. Ahol lehet lehúzzák őket...
Én nem irigy vagyok csak rohadtul felidegesít, mert ez egy fas.ság! Én próbálok mindig becsületesen élni ezek meg itt még villognak is.

:)

(#14) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Szerintem van benne igazság.

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#15) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Tulajdonképpen akit ez zavar az miért van regisztrálva facebookra?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#16) Bluerainbow válasza $p@rr0w (#15) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Én kénytelen voltam regisztrálni. Cégünk régi tulajdonosa megkövetelte hogy a kiadványnak amelynél dolgozom legyen FB oldala és minden alkalmazott regisztráljon és csatlakozzon mint munkatárs.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#17) 7 válasza Bluerainbow (#16) üzenetére


7
addikt

Egy FB oldal uzemelteteset megkovetelheti, de a szemelyisegi jogaidat serti, ha azt is megkoveteli, hogy te regisztralj, azzal meg kulonoskepp tilosban jar, hogy azt is megszabja, mihez csatlakozz. Neki kell biztositania hozzaferest az oldal adminisztrativ feladatainak ellatasahoz (mint munkaeszkoz), ha tenyleg ilyen feladatkort oszt rad.

(#18) Huma válasza 7 (#17) üzenetére


Huma
addikt

No jó, de ez konkrétan senkit sem érdekel. Nálunk se nagyon törődnek a munkások jogaival. Ha panaszkodsz vagy jelented őket az illetékes szerveknél akkor meg kirúgnak és felvesznek helyetted valaki mást akivel kevesebb a probléma.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#19) 7 válasza Huma (#18) üzenetére


7
addikt

En nem volnek hajlando belemenni abba a jatekba, hogy barmifele munkaltato kotelezzen Facebookos jelenletre, mi tobb, megszabna hogy hova csatlakozzak. A maganeletem az en ugyem. Sokmindent hajlando vagyok felaldozni egy munkahelyert (mert vagy nem erzem kulonosebb tehernek, vagy belatom a szuksegesseget), de az effelere erzekenyen reagalok.

[ Szerkesztve ]

(#20) Bluerainbow válasza 7 (#17) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Elnézést , rosszul fogalmaztam. A kiadvány FB oldalát volt kötelező elkésziteni , minket nem köteleztek , csak tanácsolták hogy csatlakozzunk. Amugy anno én készitettem el a kiadvány FB oldalát , ezért regeltem a FB-ra.
Akkoriban semmit nem tudtam a FB-ról , nem érdekelt , nem jártam fel. Azt meg végképp nem gondoltam , hogy ilyen mellékhatásai lehetnek rám nézve. Gondolkodom azon hogy törlöm magam onnan , vagy felfüggesztem a fiókom.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#21) Huma válasza 7 (#19) üzenetére


Huma
addikt

Nem tudhatod, hogy milyenek ott a munkalehetőségek. Ha rosszak, akkor az ember ennél sokkal többet is kénytelen eltűrni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#22) Crystalheart válasza 7 (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Mondjuk egy FB regisztráció még nem predesztinálja, hogy kiteregesd a magánéletedet. :) )

(#23) Huma válasza Crystalheart (#22) üzenetére


Huma
addikt

Ja. Nekem is van, de kb semmi sincs fenn rólam. Én tényleg csak arra használom amire való. Kapcsolattartásra. Nem rakosgatok fel képeket, nem irkálok semmit. Nem lájkolok és osztok meg dolgokat.
Meg alapból havonta kb egyszer lépek be.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#24) 7 válasza Crystalheart (#22) üzenetére


7
addikt

A megfogalmazas nem volt szerencses. Arra gondoltam, hogy a munkaltatonak semmi koze ahhoz, hogy ilyen portalokon elerheto vagyok-e, es semmi beleszolasa sem lehet.

Persze jelen esetben mar nem fonots, felreertettem Bluerainbowt :)

[ Szerkesztve ]

(#25) mdv


mdv
csendes tag

így van, azt szeretnénk látni, hogy másnak is olyan szarul megy mint nekünk: neki sincs bmwje, nagymellű csaja, jól kereső munkája, és temérdek szabadideje amit vízisíélesre fordít. a szomszéd tehene is dögöljön meg ahogy a magyar mondja.és teljesen meglepő módon a németek is emberből vannak, és ők is irigyek.

(#26) Mr X válasza mdv (#25) üzenetére


Mr X
veterán

Pontosítanék. Az emberek többsége nem azt szeretné, hogy a másiknak is olyan szarul menjen, mint neki, hanem hogy neki menjen olyan jól, mint a másiknak. Azért ez elég nagy különbség.

(#27) mdv válasza Mr X (#26) üzenetére


mdv
csendes tag

igazat kell hogy adjak, volt némi túlzás benne

(#28) Huma válasza Mr X (#26) üzenetére


Huma
addikt

Akkor én a kevesebbek közé tartozom... ;]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#29) Mr X válasza Huma (#28) üzenetére


Mr X
veterán

Tőled már megszoktuk, hogy sosem úgy gondolkodsz, mint más földi halandók. ;]

(#30) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

Én is néha irigykedve nézem a facebook-ot, de aztán rájövök hogy a világ összes pénzért se cserélném el a mostani életem, szerető családom. Közhely manapság, de én tényleg így gondolom. 1 új Bmw, 1 Thaiföld -i nyaralás, egy amerikai álom meló se ér egy jó adag lócitromot se ha egyedül vagy és nincs ki szeressen / nincs kit szeretned. (és itt most nem a szexre gondolok :) )

Ez jó nyálasra sikerült :)

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#31) Bluerainbow válasza ZsZso (#30) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Ezzel tökéletesen egyet értek , mégis nem venném zokon , ha néhány problémával kevesebb venne körül.

Tudom nem kivitelezhető , de csak egy gondolat erejéig mégis...mi lenne ha volna egy olyan oldal , ahova mint a FB-ra ki posztolhatnál bármit , de csakis az igazat és a negativakat (is). ;]

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#32) Crystalheart válasza ZsZso (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekem meg tök mindegy, hogy a Facebookon nézek körül, vagy csak megyek az utcán, így is, úgy is csupa nálam pénzesebb embert és portát látok, szóval nekem ez nem oszt vagy szoroz. :D Sosem irigykedtem senkire.

Bluerainbow: Én szoktam negatívat is, néha jó poént lehet kihozni belőle. :) Némely napom kész börleszk, kb. minden lépésem balul sikerül, és akkor az úgy leírva jól mutat. De azért általában inkább kulturális témájú állapotfrissítéseim és megosztásaim vannak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.