Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Kár, h nem próbáltad játékra, mikor láttam a videovezérlő típusát, gondoltam, na majd most kiderül mit tud, mire elég, erre Te meg nem játszol vele.. :O

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Blue@X válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


Blue@X
senior tag

Majd nyomok vele 3dmark-ot, meg valami játéknál is mérek majd fps-t.
Melyik játékra gondoltál?

(#3) Thunderzolee válasza Blue@X (#2) üzenetére

Cod 4, Need For Speed, Medal of Honor Airborn, ilyesmik.. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4) twollah


twollah
nagyúr

Szerintem a szuk keresztmetszet a Vista + notebook + ram mennyiseg harmasban a notebook HDDje.
Hiaba van sok ramod ha a HDD lassan tolti meg az adatokkal.

(#5) Thunderzolee válasza twollah (#4) üzenetére

Ebbe a típusba nem lehet kettő hdd-t tenni (raidben)? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) Blue@X válasza Thunderzolee (#5) üzenetére


Blue@X
senior tag

Sajnos nem, legalábbis én úgy tudom.
Túl kicsi a hely benne.

(#7) Thunderzolee válasza Blue@X (#6) üzenetére

Hát akkor marad a 7200-es hdd, vagy a lassabb rendszer. ;)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8) #51736960


#51736960
törölt tag

hali,

ha nincs lemezművelet, akkor kábé 10-15 másodperc múlva hallatszik egy kis kattanás a hdd felől, mintha kikapcsolna?
ha elindítok valami progit, akkor megint hallatszik a halk kattanás, mintha akkor kapcsolna vissza.

ha a vinyó folyamatos használtban van, pölö folyik egy torrent letöltés, akkor ez a kattanás nem jelentkezik.

van valakinek hasonló tapasztalata?

(#9) M.W.H


M.W.H
aktív tag

hyhy nekem is ez a példány van csak egy picivel "nagyobb" 160 as vinyo 2,1 es proci alap 2 giga ram videokari ugyanaz nekem elég hangosnak tünik a gép :S:S
a venti fel le kapcsolgatja magát ritmusosan ahelyett hogy a fordulatot állitaná szépen fokozatosan a vinyo az átlagos vinyohang szépen kijön a noti házábol eléggé zavarja a fülemet:\ azért jokis gép ha valaki tud egykét dolgot rola hogy lehet a ventit lejjeb halkitani azt megköszönném:) ja azért finnyázok a zajra mert az asztali gépemnek nincs hangja két éve vizhütés miatt és most ez zavar:S:S
speedfan megfordult a fejemben de nem akarok szorakozni a géppel
köszi ha valaki tud valamit javasolni

üdv

Mad W. Highflyer

(#10) sto1911


sto1911
veterán

7 honap utan mar csak 2 oras az akkuja? Nekem mondjuk nincs notim, csak a ceges, de emiatt nem is lesz...

(#11) rawe válasza #51736960 (#8) üzenetére


rawe
tag

Ezt a parkoló állás muszály ezt használják mert mégis csak notihdd!
azért iylen nagy mert noti hdd-k nél hirtelen rántja ki a kart a biztonsági zonába és nincs ami csillapitcsa nem kell agodj habárt télleg idegesitő néha..

(#12) rawe válasza M.W.H (#9) üzenetére


rawe
tag

core 2 duo megoldja a gondot:)

(#13) moto-merci


moto-merci
újonc

Sziasztok emberek!
Szükségem lenne segtségre, úgy látom itt mindenki nagyon nagyon ért ezekhez a műszaki halukhoz. Na már most, nekem van egy acer aspire 5325-ösöm és újra teleptettem rajta a windows (xp) -t. Majdnem mindent sikerült visszaálltani olyanra, amilyen volt, csak a helyi hálózat (amin a netem is megy) nem akar működni, se megjelenni, se semmi egyebet csinálni. Van ötletetek mit kéne tegyek?
Legalább 18 féle drivert próbáltam felrakni.... :S Semmi hatás... ha új kapcsolatot akarok készteni, olyan üzit kapok, hogy létezik, csak nyilván nem jól működik. Segítsetek kérlek!!

(#14) mateo


mateo
csendes tag

Sziasztok,

Én is vettem egy ilyen vasat ( off: TUskó áruházban nettó 82ért!!!!), de sajnos meg vagyok lőve a hangkártya installal xp alatt. (integrált realtek alc268, valami hdaudio nevű cucc).
próbák: MS UAA bus illesztő telepítése SP3-al, Legfrissebb 2.12 Realtek HD-audio csomag telepítése, majd ezek különböző sorrendű le és felrakása. Egy alkalommal lett hang, de túlvezértelt volt, recsegett-ropogott ( leszedtem, nem sikerült újratenni). Most bármit csinálok csak az audio input települ fel, a hangeszköz nem , a realtek tray illetve látszólag minden rendben felmegy, nincs hibás eszköz.

Eddig 3 nap ment rá. Nem akarok Vistát.

PLs help,

(#15) boszorkány


boszorkány
csendes tag

Hali, segítsetek légyszives, lányomnak vettünk egy Acer Aspire 5315 notit amire rátettem az XP-sp2, nem tudom az energiagazdálkodásnál a hibernálást engedni mert a pipa bejelölése és alkalmaz után az mondja:
A folyamat nem fér hozzá egy fájhoz, azt egy másik program használja!
Mit lehet tenni, köszi a segítséget
üdv boszi

(#16) Blue@X válasza mateo (#14) üzenetére


Blue@X
senior tag

Nekem nem kellett SP3 alatt a UAA Bus-t telepíteni(SP2 alatt igen), anélkül felment a Realtek driverje. A hang tökéletesen működik, semmi bajom vele. Próbálj meg egy régebbi Realtek-es driver-t, ami XP-s.

(#17) Blue@X válasza boszorkány (#15) üzenetére


Blue@X
senior tag

A C:\ meghajtódon van elég hely? (Memória mérete)
Mert ha nincs, akkor azért nem engedi a hibernálást. A chipset driver fennvan?

(#18) boszorkány válasza Blue@X (#17) üzenetére


boszorkány
csendes tag

Hali, köszi válaszod!
Ram 1db 512+1024 Mb, vinyó a 80Gb-os gyári, 68Gb szabad
A chipset drivert felraktam de később jutott eszembe hogy amikor a hang, wifi, ethernet ... raktam fel akkor kimaradt, telepítettem több progit és csak később a chipsetet
Minden műxik rendesen, de ez a hibernálás sehogy sem sikerül
Segítsetek már a bajomon ha tudtok, köszi szépen, üdv boszi

(#19) boszorkány


boszorkány
csendes tag

Hali, a rendszer újratelepítésével tudtam csak megoldani a hibernálási bajokat
Más, azt vettem észre hogy a hibernálásból visszatérve vagy a készenléti módból a ventillátor nem akar bekapcsolni így a proci túlmelegszik és leáll a gép.
Tursz rá valami megoldást vagy garanciában kellene intézni valamit?
köszi üdv boszi

(#20) Skynet258 válasza boszorkány (#19) üzenetére


Skynet258
veterán

A BIOS-t kell a legfrissebbre cserélni, sok Acer notinál előjött ez a probléma. A friss bios megoldja, tuti info, mert én is így jártam ;)

https://geekpulse.hu

(#21) boszorkány válasza Skynet258 (#20) üzenetére


boszorkány
csendes tag

Hali, köszi válaszod, melyik verziót érdemes rátenni? még soha nem csináltam ilyet, de nem is fogok egyedül mert nem akarom el...ni a gépet, a rendszert újra kell rakni a bios frissítése ztán? nem tudom az acer gariba megcsinálja-e?
köszi üdv boszi

(#22) Blue@X válasza boszorkány (#21) üzenetére


Blue@X
senior tag

Innen letöltöd a legfrissebb BIOS-t (1.43, a Vistanal van, XP vagy Win7 esetén is ezt kell használni), majd kicsomagolod a letöltött zip fájlban lévő ICL50143_winflash.zip-et, majd kicsomagolod az ICL50143A.exe fájlt, és indítod. Egyszerű a felülírás: rákérdez, majd újraindítás, és kész is. A Windows-t nem kell újrarakni, csak az upgradelés közben ne fusson más program.

[ Szerkesztve ]

(#23) boszorkány válasza Blue@X (#22) üzenetére


boszorkány
csendes tag

Köszönöm segítő válaszod, de ennél sájbarágósabban kell nekem az infó, keresgetek, böngészgetek, de lehet még akkor is elviszem olyanhoz aki már csinált több ilyet, nehogy a rendszer összeomoljon
üdv boszi

(#24) Blue@X válasza boszorkány (#23) üzenetére


Blue@X
senior tag

Ok, akkor legyen szájbarágós :DDD

Acer Aspire 5315 esetén:

1. lépés: Ellátogatsz ide, letöltöd fájlt: [link]
2. lépés: Kicsomagolod a letöltött fájlt: v1.43.zip
3. lépés: Kapsz egy v1.43 mappát. Abban van egy ICL50143_winflash.zip tömörített fájl. Ezt kicsomagolod
4. lépés: Ha kicsomagoltad, akkor kapsz egy ICL50143A.exe fájlt. Zárjál be minden futó programot (pl.:Total Commander, webböngésző, torrent)
6. lépés: Nyisd meg a ICL50143A.exe fájlt. A program ezt írja: Are you sure you want to flash BIOS?. Erre nyomj egy OK gombot.
A flashelés megkezdődik, ha végzet újraindul (ha nem indul újra, indítsd te újra a gépet).
Jó szórakozást!

(#25) habibii


habibii
újonc

hello!segítséget szeretnék én is kérni,vásároltunk egy ilyen notebookot..de a töltője elromlott.szakadás vagy valami belső gigszer lehet.bármilyen adapterrel kompatibilis? vagy csak a márkajelzettel? köszi

(#26) Blue@X válasza habibii (#25) üzenetére


Blue@X
senior tag

Hy,
én úgy tudom hogy az utángyártottal is elmegy. De kérdezd meg itt: [link]

(#27) KyleXY


KyleXY
újonc

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni remélem tud valaki :) most raktak újra a laptopom de a driver cd-t nem találom sehol de neten összekeresgéltem a megfelelő vga és audio drivereket de az internet továbbra sem működik nem kapcsolodik a PPPoPE adsl kapcsolatra porton valaki help hogy milyen driverek kellenek hogy működjön a net rajta ? Win Xp Prof Sp3 van a laptopon.

(#28) Blue@X válasza KyleXY (#27) üzenetére


Blue@X
senior tag

Kell a beépített modemnek a driverjei is, illetve a hálózati eszközök driverje is. De nézd meg eszközkezelőben melyik eszközhöz nincs feltelepítve driver.

(#29) Meli8577


Meli8577
újonc

Halihó Mindenkinek!
2007 decemberben kaptam egy Aspire 5315-ös notit. Kb 1 hónapja elkezdett zörögni a processzornál. Azt mondták, hogy a hűtőventillátor döglődik. :O most kifújták belőle a port, de még kicsit így is zörög. (hozzá teszem az eddigihez képest sokkal szebb hangja van)
Azt mondták, h használjam nyugodtan, mert nem lesz baja, mert ha esetleg meghal a ventillátor, akkor sem sérül a processzor, mert előbb kikapcsol a gép!
Azért szeretnék egy kis megerősítést ezzel kapcsolatban!!
Ha járt már valaki hasonlóan írjon!!
Jól tudom, hogy 1 év garanciát adnak csak rá?! :F

esetleg ha valaki tudja kb mennyit kóstál, ha tényleg szervizelésre kerülne a sor, akkor kérem írjon!!

Köszi a válaszokat előre is!!!
Üdv: Meli

(#30) Blue@X válasza Meli8577 (#29) üzenetére


Blue@X
senior tag

Hy,
Ha tönkremegy a venti, akkor tényleg túlmelegedés ellen védve van a CPU, mert lekapcsol a gép.
Garancia idő alatt a javítás ingyenes, utána a munka és az anyagdíjat neked kell állni (ami notebooknál akár lehet elég szép összeg is).

(#31) Meli8577 válasza Blue@X (#30) üzenetére


Meli8577
újonc

Hát köszönöm az infót!
Nem mondom, hogy totál megnyugodtam, de talán még bírja azért kicsit...
Azért azt felháborítónak tartom, hogy 120 000 Ft-ot kiadtunk és csak 1 év garanciát képesek vállalni!!!! Nevetséges!!
Mégegyszer köszi.

Esetleg, még egy kérdés. Ha szeretném bővíteni a memóroáját még egy gigával, akkor milyet lenne érdemes venni bele? És kb mennyi pénz?
Ebben a válságos időben fontos kérdés!! :)

(#32) Blue@X válasza Meli8577 (#31) üzenetére


Blue@X
senior tag

Hy, ha 1 modul van csak benne, akkor lehetőség van bővíteni mégegy modullal.
1GB Corsair 667Mhz-s 3100Ft, 2GB Corsair 667Mhz-s 5900 Ft. Szerintem érdemesebb beruházni egy 2gb-osra, így 3gb-al bőven elég lesz mindenre, még Vista mellett is.

(#33) MEKK


MEKK
aktív tag

Hali.

Win7 driverek vannak már esetleg amike ehhez lettek fejlesztve vagy teljesen tökéletes amiket ő telepít?
Vagy ő is a gyártó oldalról frissít ha jól tudom ugye?

(#34) Blue@X válasza MEKK (#33) üzenetére


Blue@X
senior tag

A Windows Update-n elhelyezett drivereket a gyártók frissítik (és a letöltött driverek mind Windows 7 kompatibilisek), így mindig a legfrissebbet tölti le neked a Windows Update-ről.

(#35) Fricó válasza Blue@X (#34) üzenetére


Fricó
aktív tag

az optikai meghajtó ata vagy sata??

(#36) MEKK válasza Fricó (#35) üzenetére


MEKK
aktív tag

ata

(#37) MEKK


MEKK
aktív tag

Aksi terén lenne kérdésem. Tönkrement az aksim hálózat nélkül kb 15perc és vége.
Milyet érdemes venni?
Asszem 4400mAh-as van benne amit nem tudok hogy hány cellás.
Találtam 8cellás 4800mAh-as aksit az vajon sokkal jobban bírja?
Everest szerint: Akkumulátor elhasználódás mértéke 23 %

(#38) travesz


travesz
csendes tag

Hali ! Megprobáltam nem lett jó valamit elszurtam ,nem indul a machina SEGÍTS!!!!!!!! A biosban már az V 1.43 irja de nem indul !!ááááááááááááááááá

[ Szerkesztve ]

(#39) travesz válasza Blue@X (#24) üzenetére


travesz
csendes tag

hALI MEGPROBÁLTAM ELSZURTAM ÉS MOST NEM MÜKSZIK A GÉP NEM INDUL A WINDOWS! SEGÍTS!!!!!

(#40) Blue@X válasza travesz (#39) üzenetére


Blue@X
senior tag

Ha a gép elindul, és csak a Windows nem megy, akkor talán egy újratelepítés megoldja a gondodat. Ha viszont a gép se indul, akkor ajánlom az Acer notebook topicot

(#41) travesz válasza Blue@X (#40) üzenetére


travesz
csendes tag

Bocsi,hogy bénázok de amikor átálitottam és ugye magátol ujra indult volna az enyém simán kikapcsolt és nem indolt ujra ! megprobálom ujra telepiteni! Köszi

(#42) mackósajt23


mackósajt23
csendes tag

Helló valaki tudna segíteni hogy tudom átállítani a videó kártyát 64Mb-ról. Vagy lehet-e egyáltalán.
-Mobil Intel Graphics 4500M van benne. azt nem tudom hogy hány MB-os.

Acer Aspire 5735Z gépem van.

A Bios-ban nem sikerült, ott 64MB ot, ír, a gépen pedig nem tudom hogy hol lehet megnézni. Windows 7 Ult. van rajta :R

(#43) mackósajt23


mackósajt23
csendes tag

Illetve hol lehet megnézni hogy az aksi hány 100%-os?

(#44) Blue@X válasza mackósajt23 (#42) üzenetére


Blue@X
senior tag

A VGA memóriafoglalását a központi RAM-ból annak a driverje végzi, így azt nem kell állítani.
Az akkumulátor pillanatnyi töltöttségi szintjéről a Windows pontos információt mutat az értesítési területen.

(#45) mackósajt23 válasza Blue@X (#44) üzenetére


mackósajt23
csendes tag

Értem köszi,és 64-ról nem is tudom állítani?

Illetve az aksi állapotát. mivel feltölti 5 perc alatt, és le is merül ennyi idő alatt. rossz az aksi?

(#46) mackósajt23 válasza Blue@X (#44) üzenetére


mackósajt23
csendes tag

Abban tudnál segíteni hogy Windows 7 helyett ,Xp-t akarok felrakni, de a bios-ban, nem tudom átállítani hogy a Cd/Dvd meghajtóról töltsön be.

(#47) Blue@X válasza mackósajt23 (#46) üzenetére


Blue@X
senior tag

Mondom, az átállítást a driver kezeli.
Ha 5 perc alatt feltölti, attól még nem biztos hogy az aksi rossz, lehet hogy csak a töltésért felelős elektronika hibásodott meg. Szakszervízben ezt kivizsgálják neked.
A BIOS-ban kell átállítani a bootális sorrendet, máshonnan nem nagyon tudod ezt variálni. Talán próbáld meg pendrive-ról telepíteni az xp-t.

(#48) mackósajt23 válasza Blue@X (#47) üzenetére


mackósajt23
csendes tag

Okés köszi :R

Abban esetleg tudnál segíteni hogy miért van az (főleg játék közben) hogy gondol egyet és leáll a gép? hálózatról van használva.

(#49) mackósajt23 válasza mackósajt23 (#48) üzenetére


mackósajt23
csendes tag

Az feltűnt hogy a gép nagyon melegszik 64C-75C fok között ingadozik, Ez miért lehet?

(#50) travesz válasza mackósajt23 (#49) üzenetére


travesz
csendes tag

Hello ! Azért melegszik mert tele van porral nincs elégséges hűtés ! Ki kell takarítani!!

(#51) bogyos74


bogyos74
újonc

sziasztok.szeretném megkérdezni,5315-be bele lehet varázsolni core 2duo T7500 2x2,2 ghz-t? milyen lenne vele? nem vagyok vmi nagy zseni,azért kérdezem... :) heeelpppp.... :O

(#52) MEKK válasza bogyos74 (#51) üzenetére


MEKK
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#53) Blue@X válasza bogyos74 (#51) üzenetére


Blue@X
senior tag

Milyen lenne vele?
A Celeronhoz képest gyorsabb, energiatakarékosabb, ergó a gép halkabb, és az aksi is tovább bírja. Bele lehet varázsolni az 5315-be, ha Socket P foglalatú.

(#54) bogyos74


bogyos74
újonc

lehet,nem itt kéne kérdeznem de talán tudtok segíteni. mitöl lehet,hogy sokszor lassan töltödnek be a képek,és a videók is lassan indulnak el,illetve akadoznak?

(#55) Blue@X válasza bogyos74 (#54) üzenetére


Blue@X
senior tag

Ez nem feltétlen hardver hiba, lehet hogy szoftveres eredetű inkább.

(#56) bogyos74 válasza Blue@X (#55) üzenetére


bogyos74
újonc

hát nem tom... de sztem a vodás 3g-s kapcsolat is egy nagy fos.. mire gondoltál a szoftverhibánál?

(#57) Blue@X válasza bogyos74 (#56) üzenetére


Blue@X
senior tag

Lehet hogy valami elvan állítva a böngésződnél, de a Vodafone-s internet is lehet a baj forrása (ha kicsi a sávszél akkor az a baj)

(#58) bogyos74 válasza Blue@X (#57) üzenetére


bogyos74
újonc

lassu volt az explorerrel,tettem rá mozillát..avval gyorsan jönnek be az oldalak,a képek is jobbak,de a videók ugyan olyan xarok...

(#59) Blue@X válasza bogyos74 (#58) üzenetére


Blue@X
senior tag

Ha flash-es videókat játszol le, érdemes frissíteni a flash playert.

(#60) bogyos74 válasza Blue@X (#59) üzenetére


bogyos74
újonc

raktam fel adobe shockvave-t.. semmivel nem jobb...

(#61) MEKK válasza bogyos74 (#60) üzenetére


MEKK
aktív tag

Win reinstall.

(#62) bogyos74 válasza MEKK (#61) üzenetére


bogyos74
újonc

mekk... nem vagyok vmi nagy tudor... elmesélnéd?:) please...

(#63) MEKK válasza bogyos74 (#62) üzenetére


MEKK
aktív tag

windows ujratelepítése

(#64) bogyos74 válasza MEKK (#63) üzenetére


bogyos74
újonc

múlt vasárnap tettem rá az xp-t,addig vista volt... bios-t is frissitettem,1.45-ös van rajta...

[ Szerkesztve ]

(#65) cica77


cica77
csendes tag

Hali! Nekem is ilyen gépem van, az érdekelne hogy hol tudom megnézni hogy milyen foglalatban van a proci mert nem vagyok megelégedve a mostanival és én is Core 2 Duo-t vennék bele.
A proci: Intel Celeron Processor 540 (1.86 GHz, 533 MHz FSB, 1 MB L2 cache)
Előre is köszi!
Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

(#67) Blue@X válasza cica77 (#65) üzenetére


Blue@X
senior tag

Everest-tel megnézed, vagy szétszeded a géped. 99% hogy SocketP, ha az alaplapod GL960-s chipsetű.

(#68) lajos4


lajos4
újonc

lopott gép !!!!!

aspire 5315-052G16Mi
model : ICL50
LXALCOX0087421DB41601
aki tudja WiFi -in csipje el

TISZTELETEM

(#69) lajos4


lajos4
újonc

nem jó érzés ,ha keritéssel körülvett ház le huzott redönyü alvószoba belsöböl el hordják bizonyos illetök a cuccainkat .ACER aspire 5315 -052G16Mi
amugy DRIWECLOSED üzenem annak aki érti és tudja ,hogy lehetne az ilyeneket eltakaritani

TISZTELETEM

(#70) Tomi 996


Tomi 996
csendes tag

Ha valaki megtudná mondani hogy mért nincs hang a gépemen, pedig van benne hangkártya de nem szólal meg. Aki tudja hogy mi lehet a baj az kérem üzenjen: Köszi :R

(#71) MEKK


MEKK
aktív tag

Hali.

3GB RAM-mal használja valaki a gépet?
Hibátlanul működik?

Üdv.

(#72) nyiri1st


nyiri1st
csendes tag

Hello!

Van egy Acer Aspire 5315 laptopom! Korábban Ubuntu linux-al használtam, minden fain volt! Most Windows 7 Ultimate 32 bites Op rendszert használok és alvó üzemmód valamint a hibernálásból nem akar felébredni! A led a villogó narancssárgáról zöldre vált, de nem kapcsol be a képernyő, a ventilátor se pörög fel. Újra kell indítanom minden egyes altatás után! Próbáltam már mindenhol utána olvasni, de csak annyit sikerült kiderítenem, hogy valamilyen szoftveres probléma! De azt, hogy milyen azt nem! Bios-ból is a legfrissebb 1.45-ös van fenn. Valakinek valamilyen ötlete, vagy hasonló tapasztalata, hogy hogyan lehetne ezt az apró problémát megoldani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.