Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) Polarstar válasza Xmodule (#3649) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Kissé fura, de nekem bejön ez a szögletes forma. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3652) akosxyz válasza Xmodule (#3649) üzenetére


akosxyz
senior tag

Ilyet vettél vagy mi? :Y

(#3653) Xmodule válasza akosxyz (#3652) üzenetére


Xmodule
őstag

Dehogy. Ebayen láttam jóval drágábban adják mint a sima verziót.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3654) akosxyz válasza Xmodule (#3653) üzenetére


akosxyz
senior tag

Ma is találkoztam valami újjal :DD

[ Szerkesztve ]

(#3655) Polarstar válasza akosxyz (#3654) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Érdekes, hogy kikerült. Ezeket nem szokták osztogatni csak úgy.
No persze a rámenős gyüjtők egy ilyenért ölni tudnak. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3656) icezozo válasza Polarstar (#3655) üzenetére


icezozo
addikt

foleg ,hogy le van korlatozva ;)
csak developer rom megy ra !

( ambar vannak meresz emberek es atcserelik a belsejet es eladjak aranyarban )

http://qwankido.hu/

(#3657) Polarstar válasza icezozo (#3656) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jaaaa! Pl a Kopi. :)

Azért megnéztem volna a 9810 - oldalra szlájdert, amiről egy kedves ismerős beszél anno. :D
Milyen klassz lenne már egy Z10-méretű csúszka!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3658) feddel


feddel
senior tag

Azokat kérdezném, akinek fent van a 10.3. A magyar nyelvű diktálás értése hogy megy? Várom mint a messiást, mert a munkában nagyon sokat segítene.

(#3659) V B A válasza Polarstar (#3657) üzenetére


V B A
aktív tag

Az oldalra slide sztem eddig azért nem volt bb-n mert nagyon nagy hangsúlyt fektettek az egykezes használatra. A PP most felülírta ezt, úgyhogy lehet, hogy belevágnak. Én huzamosabb ideig nem használtam oldalra csúsztatható billentyűs telefont, de ami volt a kezemben ott azt tapasztaltam, hogy két kézzel nagyon kényelmes a használata. Nekem megvolt a 9800-as és a 9810-es Torch is (ahol alura csúszik ki a bill.), ami tényleg jól használható volt egy kézzel, viszont a 9000-es Bold után visszalépés volt a sok rizsszemnyi gombocska. Egy Q10-el meg tényleg összehasonlíthatatlan.

A lefelé csúszó bill.-nek még hátránya, hogy ha nincs meg a jó súlyelosztás, akkor kiesik a telefon a kézből. Volt néhány hétig egy Dell Venue Prom, na az ilyen borulékony volt.

(#3660) V B A válasza feddel (#3658) üzenetére


V B A
aktív tag

kipróbálnám szívesen neked, de nem tudom, hol kell bekapcsolni

settingsben be van állítva magyar nyelvre, de ha mondjuk elkezdek írni egy emailt, nem tudom, hogy hogy lehet átváltani diktálásra, nincs mire rábökni

(#3661) mome válasza V B A (#3660) üzenetére


mome
tag

A 0 (mikrofon) gombot kell hosszan nyomni majd a hangjelzés után lehet beszélni.
És nagyon jól működik.

(#3662) Polarstar válasza V B A (#3659) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Háááát, akkor sajnos van egy rossz hírem... A Visa fiókos billentyűzetű és lefelé nyílik.
Kiváncsi vagyok rá nagyon, mert a mechanika érdekel - de vannak kétségeim a súlypontját illetően.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3663) V B A válasza Polarstar (#3662) üzenetére


V B A
aktív tag

A Torchnál is meg tudták oldani. Reménykedjünk. Ha valamihez, akkor ehhez értenek. :-)

Egyébként nem biztos, hogy rossz helyen lesz a súlypont, mivel az új 3-soros bill. nagyon alacsony.

(#3664) Polarstar válasza V B A (#3663) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Megjegyzem, kissé furcsáltam a Passport első protót is, majd a kiadás előtti képeket is. De élőben kipróbálva semmi rendkívüli, szokatlan illetve lehetetlen kezelést nem tapasztaltam. Plusz, ami meglepett - a Passport nem érződik súlyosnak. Na ez lepett meg! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3665) feddel


feddel
senior tag

Nem lehet valahogy a BB Worldben a magyar appokra rákeresni? Így hamarabb megtalálnám ha a bankom vagy szolgáltatók írnának egy alkalmazást. Vagy találnék vasúti menetrendet (jegyfoglalással) stb.
B terv ugye a snap, amazon store...

(#3666) sasa134 válasza V B A (#3660) üzenetére


sasa134
addikt

A virt. billenytűzeten van egy "mikrofon" ikon, arra kell rábökni (Passporton a pont szimbólummal van egy gombon, hosszan kell nyomni)
10.3.0-án tökéletesen működik a diktálás.

Avanti Roma

(#3667) IWC16


IWC16
csendes tag

Sziasztok,

Kérnék egy kis segítsége, mert sajnos garanciálisan szervizeltetnem kell a Q10-et
Melegszik
ha leteszem az asztalra újra indul
duplikálja a betűket
torzít a mikrofonja

igazából imádom, biztos hiányozni fog amíg nem lesz nálam :-(

Viszont szeretném vissza tenni a jelenlegi legfrissebb romot hogy ne kötözködjenek
Ebben kéne a segítség , hogy melyik az?
és hol érem el?

Köszönöm
Zsolt

(#3668) Polarstar válasza IWC16 (#3667) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez így egyszerre elég sok.
Akksi, bill, stb.
Nem mondom, jól kifogtad.
Hátha gyorsan végeznek.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3669) cseter


cseter
tag

Sziasztok! Nincs kösztetek olyan aki esetleg megunta a q10-èt és elcserèlnè egy z10-re a kèszülèk makulátlan 7-hónapos fekete gyári független, május végéig garanciával, számlával,bobozával,minden gyári tartozék, stl100-3-as+2 tok!!!ha valakit érdekel jelezze!

(#3670) tibyke75 válasza cseter (#3669) üzenetére


tibyke75
csendes tag

Jó döntés nekem volt mindkettő q5 is most megin q10 van következő Passport lesz....olx próbálkoz több q10 van

Műveletlen disznó...te meg mit bámulsz itt, Hokibrikett ?

(#3671) cseter válasza tibyke75 (#3670) üzenetére


cseter
tag

Körülnèzek köszi!

(#3672) bigsee válasza IWC16 (#3667) üzenetére


bigsee
addikt

BB link, jobb oldalt Beállítások, Készülékszoftver újratöltése

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#3673) eventus válasza IWC16 (#3667) üzenetére


eventus
veterán

Link és szoftver újratöltés.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#3674) jss


jss
aktív tag

Sziasztok!

E-Amerikaban elek pillanatnyilag es kene egy olcso hasznalt mobil, az ANDROID-ot meg mar unom. A Q10-et nezegetem eppen, nagyon tetszik, 200 $-ert mar siman kapni szinte uj (talan meg folias is) mobilokat.
Csak aggodom egy-ket dolog miatt, mert nem ismerem ezt a rendszert. Ezert kene nemi info:

1. Nem akarok autoval kozlekedni, csak gyalogosan tajekozodni, erre tokeletes idaig a GoogleMaps a SAMU-n. Van -e a Q10-re hasonloan konnyen es jol hasznalhato ilyen alkalmazas ami ingyenes alapbol?

2. Fut -e rajta a tokeletesen a GoogleMaps esetleg? Ha igen, konnyu -e ra telepiteni?

3. Nem akarok fizetos BlackBerry kommunikacios lehetosegeket hasznalni, nincs ra szuksegem. E-maileznek, telefonalnek, SMS-eznek alpvetoen. Ha megveszek egy haznalt Q10-et, beleutkozhetek -e olyan problemaba, hogy beregisztraltak ezt a telefont korabban valamilyen BB szolgaltatasba es ezert en nem tudom a fentebb irt alap funkciokat hasznalni?

4. Ha a telefon be van regisztralva valamilyen BB szolgaltatasba ( es persze legalisan jutottam a telohoz) konnyu -e modosittatnom ezt a regisztraciot (talan PIN? :U ) hogy en is teljes ertekuen tudjak hasznalni minden BB-s dolgot (mar, ha kesobb kedvet kapnak hozza...)? :U :U

[ Szerkesztve ]

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#3675) Xmodule


Xmodule
őstag

No, ha minden igaz akkor holnapra itt lesz a Q10. :) Már nagyon várom.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3676) sasa134 válasza Xmodule (#3675) üzenetére


sasa134
addikt

Gratula!

Avanti Roma

(#3677) V B A válasza jss (#3674) üzenetére


V B A
aktív tag

1. a google maps jól működik, minimális barkácsolással telepíthető.

(#3678) sasa134 válasza jss (#3674) üzenetére


sasa134
addikt

1-2: igen, fut. Leszedsz a netről egy google maps apk-t (ala android), felmásolod a telefonra, ott a file kezelőben megkeresed, hosszan ráböksz, telepítés. Apk-t direkt tudsz intézőből telepíteni a telefonodon. Keress vmi régebbi verziót, futni fog!
Van több online és offline navi is, ingyenes és offline pl a Navfree, a BB Worldben megtalálod. Nem tudom, USA map milyen, itt Európában jó. hangosan navigál, ingyenes és offline. Aztán van Mireo Dont panic, szintén BB World, fizetős, profi, offline.
3-4. alapvetően BB10 telefonhoz nem kell BIS, mármint ahhoz, hogy netre menjen vagy email működjön. USA-ban is így kell lennie, de pl nálunk a T-nél kell BIS előfizetés ha BBM-et akarsz használni (wifin kívül). USA-ban nem hiszem, hogy ilyen lenne de egy kérdést megér a szolgáltatódnál - tehát max a BBM lehet érintett de sztem 99,9% hogy nincs ilyen.
Ha használt BB10-et veszel nem kell aggódni regisztráció miatt, Blackberry ID-t tudsz csinálni újat, nincs semmi ami az előző tulajhoz láncolná a készüléket. Annyit kérj az eladótól, hogy csináljon egy full törlést a telefonon (gyári alaphelyzet visszaállítása - magyarul biztonsági adattörlés néven fut). Ekkor nem érhet meglepetés, készülék jelszó, ilyesmi, hanem egy szűz telefont fogsz kapni ami arra vár, hogy belakd :)

Avanti Roma

(#3679) jss


jss
aktív tag

1.Ha a telefonon rabokok a voicemail ikonra akkor az az aktualis szolgaltatomnal levo hangpostamat hivja, vagy valami BB hangpostat hiv, vagy akar en magam beallithatom, hogy milyen szamot hivjon es ott azonnal megadja a kodomat is a postafioknak esetleg?

2. Hany nit ennek a display-nek a fenyereje? Meg tudna valaki adni, please?

3. Mennyire gyorsan kepes kapcsolodni a mar ismert es eltarolt wifihez? Arra gondolok, hogy ha megallok egy pillanatra a helyi McDonalds elott akkor siman frissiti Wifi-n kersztul a gmail-es levelezesemet, vagy ehhez tobb ido kell?

Bocs, de nem vagyok egy nagy telefonos... :U :U

[ Szerkesztve ]

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#3680) jss


jss
aktív tag

Es meg:

Ha nem fizetek elo semmilyen BB szolgaltatasra, akkor BB Hub-ot nem tudom hasznalni, vagy ettol fuggetlenul kijelzi, ha kaptam SMS-t, hivast, illetve email-t valamilyen postafiokamba?

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#3681) hito


hito
nagyúr

Sziasztok!

3napja feltőződtem meg egy Q10-zel. Azóta nem tudom letenni a telefont, 1perc pihenője nincs :D Az elmúlt 3évben vagy 100-150 telefon megfordult a kezeim között, a BB OS kivételével minden rendszert kipróbáltam, de amit ez tud, az nagyon meglepett. Nem kezdek el ömlengeni, lényeg, hogy nem tervezem a jövőben a váltást ;]

Még nagyon régen volt pár napig BB Playbook-om. Kérdésem az lenne, hogy a neten található OS10-es videók, infók azok fake-ek, vagy tényleg fel lehet rá eröltetni az OS10-et. Tudom nem ide tartozik feltételnül, de általános BB topicot nem találtam.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3682) V B A válasza sasa134 (#3678) üzenetére


V B A
aktív tag

nekem 10.3.1-en simán fut a legfrissebb Gmaps, Snappel töltöttem le, és amióta rátetten a Google Play Services-t, azóta be is tudok jelentkezni

(#3683) V B A válasza jss (#3679) üzenetére


V B A
aktív tag

gyorsan kapcsolodik a wifire

(#3684) V B A válasza jss (#3680) üzenetére


V B A
aktív tag

egyedül a BlackBerry Messenger nem megy egyes szolgáltatóknál előfizetés nélkül

(#3685) Polarstar válasza hito (#3681) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hajrá!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3686) V B A válasza hito (#3681) üzenetére


V B A
aktív tag

grat a q10-hez

100-150 telefon, tyű

(#3687) hito válasza V B A (#3686) üzenetére


hito
nagyúr

&hagel:

Köszi! Igen, sajnos az esztelen telefoncsererelgetes szindróma nálam is elojott :( Nagyon, de nagyon elegem van belőle és a Q10-zel véget kívánok vetni neki. Se értelme, se öröme nincs már a dolognak.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3688) osvatha válasza hito (#3687) üzenetére


osvatha
tag

végre egy komoly elhatározás! :DDD

(#3689) sasa134 válasza V B A (#3682) üzenetére


sasa134
addikt

Igen így van.
De 10.2.1 (meg 10.2.2.vel)-gyel tehát a jelenlegi utolsó hivatalossal (q10-en) nem fog neki futni a legújabb maps, ahogy írtad, kell neki a G play service - az meg kis mókolás.
Amúgy a Waze-t kifelejtettem, az is ajánlható navi sztem.

Avanti Roma

(#3690) hito válasza osvatha (#3688) üzenetére


hito
nagyúr

Na asszem elérkezett a méltó pillanat, hogy felbontsam a 75éves francia pezsgőt => kedves barátom manifesztálódott a fórumon. :C Ugye, hogy nem fáj? ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3691) jss


jss
aktív tag

Kerdesem volna, please:
Van -e valamifele GorillaGlass vedelem a dispaly elott es ha igen, akkor melyik (hanyas szamu)?
Es mindettol fuggetlenul kell -e foliat tenni a telefon kijelzojere, vagy eleg neki az a vedelem a karcolasok ellen, amit gyarilag kapott? :U :U

Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

(#3692) osvatha


osvatha
tag

Lenne egy problémám, ha vkinek van ötlete, szívesen veszem:

Problémám: Q10 akku kb 8 óra alatt lemerül 100%-ról 20% körülre

Körülmények:
OS 10.3.1.1450
Battery saving mode ON
Mobile network mode: 3G & 2G
Location OFF
WiFi, BT OFF
1 exchange account, sync interval 15min, push OFF
1 gmail account, sync interval 15 min, push OFF
Google Talk fent van, és online
Google play store telepítve, Google play services nincs fönt
nincs benne microsd

Battery usage:
System 22%
Phone 18%
Display 7.1%
PIM Services 6.7%
Standby 5.6%
a többi apró

Szerintem ennél jobban kéne bírja az akku, várom az ötleteket, előre is köszi a segítséget

(#3693) Xmodule


Xmodule
őstag

Na ma megjott a telefon. Nagyon mosollyal nyitottam ki a dobozát annyira izgatott voltam aztán hirtelen legorbult a szám. Hogy miért?

Gyorsan felmentem netre ezt rendeltem e és bizony hogy ezt. Eszembe nem jutott hogy ilyesmire figyeljek... Mindegy azt mondják így gyorsabban lehet írni amúgy úgyhogy kipróbálom (megtanulom) pcn is kicserelem a betűket ne zavarodjak bele.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3694) VANESSZA1 válasza Xmodule (#3693) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Érdekes ez a qwerty gombsor ilyennel ingyen se kéne. ( már bocs)

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3695) eduba válasza Xmodule (#3693) üzenetére


eduba
aktív tag

Szoftveresen át lehet állítani a kiosztást, ha zavar.

Beállitások-nyelv és bevitel- beviteli nyelv-magyar

(#3696) bigsee válasza osvatha (#3692) üzenetére


bigsee
addikt

Állítsd 2g-re, vagy 3g-re, ne ő lépkedjen. BBM mit mutat a Készülékfigyelésen belül,cpu, ram, net használat? Van egy hülye szokása egy korábbi verziónak, hogy szinkronizálna állandóan... :U

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#3697) osvatha válasza bigsee (#3696) üzenetére


osvatha
tag

BBM 1%, azzal nincs baj hálistennek

Megpróbálok másik OS-t, vagy egy restore nélküli wipe-ot, és újra belakást, de más ötletem nincs. Lehet, rendelek ebayről egy akkut, ha megjön a fizu... :)

[ Szerkesztve ]

(#3698) VANESSZA1 válasza eduba (#3695) üzenetére


VANESSZA1
őstag

...és matricát rá. Ismerős mindkét szitu . Átállítva matrica nélkül egy értelmetlen dolog. Matricával kényelmetlen. Ha én rendeltem volna már másnap menne vissza...

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#3699) V B A válasza Xmodule (#3693) üzenetére


V B A
aktív tag

nekem eddig főleg qwertys bb-im voltak

egy nap alatt meg lehet szokni

(#3700) V B A válasza jss (#3691) üzenetére


V B A
aktív tag

én nem használok fóliát, néha még a kulcs is mellette van, bírja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.