Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) eventus válasza eventus (#4498) üzenetére


eventus
veterán

Mi mást kellett volna írnom? :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#4502) akosxyz válasza eventus (#4501) üzenetére


akosxyz
senior tag

Semmit, csak ez így jó volt :)
Amúgy restartoltam a telót és nálam semmi anomália nem jelentkezett :)

(#4503) feddel


feddel
senior tag

Volt ez a 4G mizériám, mármint hogy sehogysem megy. Céges előfizu, Telenor, és az ügyfélszolgálat szerint mennie kellene. Hát nem ment, le is mondtam róla kb. 1 hete. Gondoltam rápróbálok, megint beállítottam hogy 2G, 3G, 4G. És van, legalábbis a felirat jelentkezett felül :D

(#4504) Devas


Devas
őstag

Üdv! Nagyon megtetszett a Q10-es, gondolkozok lehet kéne majd venni ilyet az asszonynak, vagy magamnak. :) Szeretnék feltenni pár kérdést ezzel kapcsolatban, ugyanis még sose volt ilyen telefonunk:

1. FM rádió van? Működik?
2. Az üzemidő mennyire jó? A kis kijelző méret miatt gondolom 30%-al tovább bírja az akksi mint a telibe érintőképernyős telefonok.
3. Facebook, Viber, Messenger, Line, Skype közül van ami hiányzik, vagy hibásan müködik?
4. Navigáció szempontjából milyen, mennyire gyors, pontos? Tudok vele offline navigálni ingyenes alkalmazással?
5. Hangereje, hangminősége milyen?
6. Van benne gyárilag magyar nyelv és T9 szótár?
7. Van-e bármilyen szoftveres bugja? Mennyire megbízható szoftveresen? USB-vel rákötöm a gépre, akkor felismeri a telefon szoftverje, vagy szenvedni kell vele?
8. Van-e bármilyen összeszerelési probléma vele, vagy bármilyen sűrűn előforduló hiba?
9. Hangerőgomb nyomvatartása mellett tudok-e lezárt képernyő mellett zeneszámot ugrani?
10. Vennétek helyette inkább Z10-est, és ha igen miért?

Köszönöm szépen mindenki segítségét!

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#4505) Devas válasza Devas (#4504) üzenetére


Devas
őstag

11. Jól látom nincs rajta Gorilla Glass? Van-e bármilyen karcálló üveg, vagy muszáj fóliázni?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#4506) akosxyz válasza Devas (#4504) üzenetére


akosxyz
senior tag

Üdv.

1. FM rádió nincs, alternatív megoldásról nem tudok.
2. Most jött ki a 10.3-as OS ami valakiknél nagyon jól működik van akiknél pedig bugos. Elméletileg nőtt az üzemidő. Nálam például nőtt és hibátlanul fut minden :)
3. A BB OS futtat andoridos appokat is. Viber azt tudom, hogy elég kínkeservesen működik, de amúgy a BBM helyettesít mindent és szerintem kiforrottabb is :)
4. Én az alap térképet használom ami rajt van, nem tudom offline-ba van-e más megoldás. Ritkán navigálok a telefonommal.
5. Nekem tökéletes,mindig hallom a másikat és ők is engem. Az új OS-nél voltak akik úgy tapasztalták, hogy halkabb lett a csengés és az ébresztés.
6. Van magyar nyelv és van T9 is.
7. USB-vel rákötöd,elindul a Blackberry Link és úgy másolsz rá mindent ahogy akarsz :) Ja és 10.3-on van Blackberry Blend is :)
8. A gombok duplázása állítólag egy idő (1-1,5 év) után előfordulhat. Más nincs.
9. Csak a te kedvedért kipróbáltam :D És lehet :)
10. Köszönöm nem :) Nekem jobban tetszik a fizikai gombos. A Z10sekkel több a probléma is, bár lehet csak azért találkozni több panasszal,mert abból többet is adtak el :)
11. Én fólia nélkül használom,és egy karc sincs rajta :)

Remélem tudtam segíteni :R

(#4507) BigBlackDog válasza Devas (#4504) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Személyes tapasztalatok alapján:
1. Igen megy 10.3.1 alatt (elvileg 10.2.1-től már van), ha a füles be van dugva
2. SIII-nál tovább bírja érzésre, egy napot, 5 órától 21 óráig kibírja relatív simán, normálisabb használat mellett (10-20 hívás, félóránkénti emailolvasás, 1-2 óra böngészés, folyamatosan bekapcsolt 3G, wifi)
3. Na nekem ilyen nincsen.
4. Ezzel nincs tapasztalatom, de ha jól hallottam, van rá használható térkép, keress rá a topikban szerintem.
5. Hívás közbeni hangminőség, hangerő szempontjából eddigi legjobb, amivel volt dolgom, az SIII-at felülmúlja véleményem szerint. Csengetési hangerő, ébresztési hangerővel vannak gondok 10.3.1 alatt nem egy embernél (régebbi szofttal nekem nem volt problémám).
6. Van magyar nyelv és vannak szójavaslatok, illetve automatikus javítás is (T9 ide nem kell, 9-nél már több gomb van rajta :) ).
7. Gép felismeri, ezzel nem volt gond (telefonról tudsz drivert telepíteni). A legújabb verziójú -10.3.1- rom alatti szoftveres bugokról inkább nem akarok még beszélni, még nem nyugodtam le teljesen. De 10.2.2 alatt nem volt semmi gondom.
8. Nekem (még) nem volt, nincs. A billentyűzet strapabírósága miatt izgulok kicsit, erről olvastam már több helyen is negatívumokat.
9. Igen, nálam működik (külön beállítható).
10. Nem. Ha már full érintőképernyő, akkor droid szerintem (nem beszélve a Z10 értékállóságáról, ami szerintem enyhén szólva sem jó, bár használtan elég olcsón ki lehet már fogni őket).
11. Úgy tudom nincs. Ebayen lehet kapni hozzá tempered glass "fóliát" (sajnos az enyém még nem érkezett meg), illetve sima egyszerűbb fóliát is. Én tennék a kijelzőre mindenképpen valami védőtfóliát.
Persze ez mind csak saját tapasztalat, véleményem, ezt tessék figyelembe venni! :)

(#4506) Insult: Nekem van FM rádióm. Zene alkalmazásban a bal oldali menüből ki lehet választani és jön is a zene az éterből. :)

[ Szerkesztve ]

(#4508) Devas válasza akosxyz (#4506) üzenetére


Devas
őstag

Hali!

Pedig mindegyik oldalon azt írják, hogy ebben van FM rádió (valami software update kell neki), mondjuk a Z10-ben nincs. Ki tudná valki esetleg próbálni egy fülessel? Köszi! :)
Üzemidőd mégis mennyi? Hány napig bírja és ezidő alatt hány órát megy kb a kijelződ?
A gyári navigáció ezek szerint ingyenes és mobil adatforgalom nélkül használható (offline)?

Köszi mégegyszer! :)

Blackdog neked is hálás köszönet! :)

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#4509) akosxyz válasza BigBlackDog (#4507) üzenetére


akosxyz
senior tag

Akkor ma is tanultam valamit :D :B

(#4510) akosxyz válasza Devas (#4508) üzenetére


akosxyz
senior tag

Szerintem a navihoz kell internet. Hát legutoljára vasárnap reggel 4:44-kor vettem le és tegnap este értem el a 18%ot. Igaz a netet kikapcsoltam amikor nem használtam,és mivel nem nagyon volt időm napközben nyomkodni ezért ezt nem mondanám szokványos használatnak, de nekem két napot lazán szokott menni, ha ezerrel társalgok és böngészek is :)

(#4511) Devas válasza akosxyz (#4510) üzenetére


Devas
őstag

Na valami ilyesmire számítottam. Nekem Lumia 735-ösöm van és abban csak 5%-al erősebb akksi van. Olyan 2-3 nap között van az üzemidőm vele, napi 1-1,5 óra böngészés és 10-20 perc telefonállás mellett. Egész nap a wifin lóg, de a mobilnetet is használom napi 1 órát amikor épp úton vagyok.
Ilyen felhasználási szokások mellett ezzel a kis kijelzővel hozná a 3 napot röhögve?

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#4512) akosxyz válasza Devas (#4511) üzenetére


akosxyz
senior tag

Szerintem reális lenne neki a 3 nap :)

(#4513) Xmodule válasza Devas (#4511) üzenetére


Xmodule
őstag

Nekem Q10 volt most 735 van es szerintem csalódni fogsz de ne legyen igazam. Aksihoz csak annyit hogy ugyan olyan használat mellett Q10 reggel 7 tol este 19.00ig mert akkora erek haza 20%ra merult, lumia 735 ugyan Ennyi idő es használat mellet 40%on van. Ami nekem be van kapcsolva folyamatosan wifi,mobilnet, szinkronizálás. Hangminosegben is jobb a 735 minden teren. Azert Google segit kicsit nézz utanna a beragadt simkartyaknak amire amugy nem vonatkozik a garancia Z10/Q10. Tudom mindjart jon itt a sok fan hogy senkinek nincs ilyen baja pedig valos probléma. Az a baj hogy itt valahogy nagyon elfogultak az emberek vagy csak beérik ennyivel. Ez nem sértés csak egy észrevétel. Sok telefonom volt mar es jópár topikban is voltam igy van viszonyítási alapom.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#4514) laci1892 válasza Xmodule (#4513) üzenetére


laci1892
senior tag

Alapból nem rossz a lumia. Nekem is lett egy 920-asom a céges passport melett DE! azért... az isten sem tudna rá venni hogy munkára lumiát használjak hogy miért?

Akár hogy nézzük, és akármennyire elcsépelt közhely, az igazság még is az hogy qwerty billentyűn sokkal jobb írni mint érintőképernyőn nyomkodni egy sík üveglapot. Arról meg ne is beszélünk hogy a BB hub a mobil piacon oszkár díjat érdemelne. Bármelyik telefont rommá veri hivás/üzenetkezelés szintjén
Másrészt aki olyan telefont keres ami legfőképp munkára ( E-mail, jól átgondolt híváskezelő stb stb ) jó, az felejtse is el a lumiát. :D Telefonnak blackberry, minden másra ott a mastercard.... bocsiánat illetve a többi gyártó...

[ Szerkesztve ]

(#4515) jokerke86 válasza Devas (#4504) üzenetére


jokerke86
tag

1. Van, működik
2. 1-2 nap használattól függően, ha ölöd akkoris kibírja a nap végéig
3. a facebookot használom, az jól megy, a többi ha androidos akkor valószínűleg működni fog
4. Nagyon gyorsan kap műholdat, van GONASS és GPS támogatása, NavFree, ingyenes, jó, országonként letölthető térképekkel, azok is ingyenesek
5. a beszédhang tökéletes, az értesítések hangja az új szofttal halk egyes telefonoknál (az enyémnél is)
6. van, van
7. Az új szoft bugos, az azelőtti tökéletes, van BB Link, még Wifivel is csatlakozhatsz a gépedre vele, nem kell feltétlenül USB kábel sem
8. Nem egybeöntött telót (pl ájfón) ennél jobb összeszerelési minőségben nem nagyon fogsz kapni
9. igen
10. nem, mert szeretem ha sok gomb van a telómon
11. Igaz, hogy most tokban tartom, de amíg nem ott volt addig sem karcolódott, betonra is esett le pont a sarkára tok nélkül, egy tizedmiliméteres kis karcolás maradt utána a vázon, ami csak 10 centiről látszik, hogyha keresed, meglepően masszív teló. (ha már szóbajött a tok, akkor megéri megvenni az aktív gyári tokot, nagyon jó találmány)

***ami nagyon jó benne, hogy amit nem használsz pillanatnyilag, az standbyban van és nem zabálja az energiát. Pl wifi vagy GPS stb mehet folyamatosan bekapcsolva, mert csak akkor aktiválja, ha valami miatt szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#4516) Xmodule válasza laci1892 (#4514) üzenetére


Xmodule
őstag

A BB hubbal erdekes tapasztalatom van. Eleinte nagyon tetszett de aztán csatlakoztam a magyar BB csoporthoz a HUBon (rendes emberek) a problema csak annyi volt hogy hiaba nemitottam le az értesítést egy idő utan fogta magát es igy egyszerre elkezdte szórni az üzeneteket hang es rezgés jelzéssel de igy totál random modon mikozben mindenhol ki volt kapcsolva. Ez sem egyedi problema volt viszont mivel nekem sajnos nem fért bele hogy minden kis jelzesre elo kapjam a telefont ezert le kellet iratkozzak a csatornarol. Engem annyira nem nyert meg a hub a későbbiekben sem. De eleinte poén volt. A qwerty viszont nagyon tetszett bar a kijelző merte is problema volt nalam mivel sokat böngészek. Ugy gondoltam hogy nem fog zavarni de sajnos zavart. Es hat ugye az aksi. LG G2rol valtottam a q10 re aminek azert eleg jo uzemideje volt. Ugy gondoltam kis kijelző nem fogyaszt sokat. De ezek szerint valami fogyasztott. Pedig nem szemeteltem tele. Alig par appot hasznalok. Meg FB sincs. Az ossze szerelés minosegrol meg annyit hogy nekem res volt a hátlap es az aksi között igy ott igy benyomodott. Ez azert zavaró. 735 sehol nem lötyög zörög akármi pedig nem egybe telefon(ala' iphone). Azert hozom ezt fel példának mert erre valtottam es itt nyilván valoak a különbségek. Munkára lehet jobb a Q10 nem tudom mert Sosem volt munka eszköz nekem a telefon..

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#4517) Devas válasza Xmodule (#4513) üzenetére


Devas
őstag

Valahogy nem tudom elhinni, hogy miért fogyaszt többet a Q10 a 735-el szemben. Hisz csak 5%-al kissebb az akksija, de a kijelzője majdnem csak feleakkora. Pláne hogy standby-ba rakja amiket nem használok pillanatnyilag. Ekkora eltérés lenne a két rendszer között?
Egyébként annyira nem elfogultak itt a többiek, és ez tetszik! Tudom nincs tökéletes telefon, de valami kompaktabb készüléket keresek. Minnél kissebb a kijelző, annál kissebb a virtuális billentyűzet és mellényom az ember, de a Q10 esetén ez a probléma nem áll fennt! :) Sajnos manapság már mindenki óriástelefonokat gyárt... Meg ennél egy kézzel is átérném az érintőkijelzőt! :D
Amúgy minden észrevételt szivesen fogadok!
jokerke, laci köszönöm nektek is!

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#4518) laci1892 válasza Xmodule (#4516) üzenetére


laci1892
senior tag

Na akkor így első körben a BB hub az nem összekeverendő a BB messengerrel. A hub ahol a hívásaid, üzeneteid, e-maileid tudod egy alkamazásban egyszerre kezelni. Azzal a részévl viszont tökéletesen egyett tudok veled érteni, ha nem munkára használod ( használja az ember ) a telefont hanem filmezésre/netezésre akkor talán más gyártók készülékei alternatívák tudnak lenni. Bár ami azt illeti nekem pl passport méreteivel sincs már gondom ( Bár kialakítás szempontjából a z30 egy picit konzervatívabb és ezen területekre az is szintén egy nagyon jó telefon szerintem )

(#4519) laci1892


laci1892
senior tag

Egyébként szerintem q10-nél az amoled fogyaszthat sokat ( de ez csak tipp)

(#4520) BigBlackDog válasza laci1892 (#4519) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az amoled elvileg pont, hogy kevesebbet fogyaszt, mint egy hagyományos lcd, ha jól tudom. Legalábbis, mintha ilyen előnyt is szoktak volna emlegetni... :U

[ Szerkesztve ]

(#4521) laci1892 válasza BigBlackDog (#4520) üzenetére


laci1892
senior tag

Hát akkor nagyon rossz tippem volt :DD

(#4522) whited


whited
addikt

sziasztok
van drasztikus különbség a q10 és a nemrég kijött classic között, hogy megérje azt a felárat ami van közöttük? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#4523) Xmodule válasza Devas (#4517) üzenetére


Xmodule
őstag

Elhinni nem kell(bar sok hasznom nincs abbol ha hazudok meg nem is szoktam.).:) csak leirtam az én tapasztalatomat mivel pont ugyan olyan telefonokrol volt szo. Amugy amoled kevesebbet fogyaszt es mélyebb a fekte is. 735 es q10 is amoled. Talan a két rendszer maskepp használja az erőforrásokat. Amugy q10 en fizikailag kisebbek a gombok mint a 735on a virtuális bill. Nekem speciel gyorsabban megy az írás virtualison. Ujjaim sem faradnak el annyira es vegul de nem utolsó sorban az ágyban asszony mellet is tudok irni virtual billel q10el mar első este ki lettem paterolva az ágyból mert hangos es o aludni akar.😃 de en nekem teljesen az a velemyemem hogy probald ki ha tudod. Esetleg hasznaltan is meggondolnam. En dragan vettem egy honalja ujonan 75korul. Annyit semmi fele képen nem er meg. Foleg hogy a 735meg 40k volt ugyan ugy újonnan. Fuggetlen keszulekekrol van szo. En is teljesen bele voltam bolondulva a q10 be sot igazabol a classicba de annyi eszem volt hogy megalljam elso bb telonak inkabb egy olcsobbat vettem. Relatív olcsóbb.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#4524) Devas válasza Xmodule (#4523) üzenetére


Devas
őstag

Jó, de a fizikai gombokat érzed az ujjaddal, szerintem pontosabbnak kell lennie mint a virtuális gombnak. Hogyhogy hangos az írás? Kattognak a gombok?
Egyszerűen döbbenet ez az üzemidő... a Q10 nem kapcsolja ki beszélgetés közben a kijelzőt, vagy hol van a kutya elásva? :DDD

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#4525) akosxyz válasza Devas (#4524) üzenetére


akosxyz
senior tag

Szerintem a snapi 400 adreno 305 kevesebbet eszik mint a q10-ben lévő Texas Instruments TI OMAP 4470, PowerVR SGX544 :) De lehet tévedek :B

(#4526) izmike válasza Xmodule (#4523) üzenetére


izmike
tag

Szerintem nem fair összehasonlítani egy q10-et egy Lumia 735-el. Teljesen más kávéház. Mindkettő jó de más a felépítés, más a célcsoport. üzemidőben nekem nagyon jól teljesít a q10. Reggel hatkor vettem le a töltőről, beszélgetés, navi, bömgészés és most öt órakor 55% van.

[ Szerkesztve ]

Audio PC-Core Audio Spdif transport-Core Audio Dac-Stax

(#4527) Devas válasza akosxyz (#4525) üzenetére


Devas
őstag

De az LTE változatú Q10-ben azt olvastam hogy Qualcomm SOC van. Nekem olyanra fáj a fogam és nem az LTE miatt. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#4528) akosxyz válasza Devas (#4527) üzenetére


akosxyz
senior tag

Ez igaz, akkor nem tudom. De szerintem korrekt az üzemideje a Q10-nek :) Mondjuk én minden nap tudnám tölteni, mert nem megyek el a civilizációból túl gyakran a dzsungel mélyére :D Nyilván ez mind szubjektív dolog. Természetes, hogy van akinek nem tetszik és van aki eldobja az agyát tőle :) Szerintem pontosan akkor tudod meg ha kipróbálod. Veszel egyet használtan és ha nem tetszik eladod. Bukni nem fogsz rajta :R

(#4529) laci1892


laci1892
senior tag

Akár hogy néztem azért nekem nem volt olyan vészes az üzemidőm... reggel 7-től este 10-ig 20% akkor meg úgy is fel teszem töltőre szóval... Nyílván nem egy izomagy üzemidő terén, de szeretintem nincs is mit szégyelnie

(#4530) Xmodule válasza izmike (#4526) üzenetére


Xmodule
őstag

igazabol nem igy direktbe hasonlitom össze hiszen a két telefon szerintem teljesen eltérö feladatokra alkalmas. Csak azért hoztam fel a 735-öt mert Devas kollegának most ilyen van (mint nekem is most már), és probáltam neki segiteni egy kicsit (mivel volt q10em), hogy legyen össze hasonlitási alapja. Btw nekem most van a telefon (735) 60% -on, reggel 7 kor vettem le töltöröl ebben volt 3óra zene hallgatás, böngészés, mail, rss olvasás söt még egy óra ilyen lépés számlálós móka is ami a GPS-t használja ugye. Szoval hiába nagyobb a kijelzö a rendszer maga máshogy osztja be az energiát.

Devas ha valoban ennyire tetszik a Q10, akkor szerintem is erdemes lehet a hasznalt de szep allapotban levö vétele majd ha nem tetszik akkor még mindig nem buksz rajta akkorat. Ha meg bejön akkor megtartod amig megy utanna meg Classic esetleg addigra még annak is lejebb mehet az ára. De ez csak az én véleményem, (meg az hogy azért a 735-öt még tartsd meg ha amugy nincs vele nagyobb bajod, biztos ami biztos alapon).

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#4531) Devas válasza Xmodule (#4530) üzenetére


Devas
őstag

Ez a használt cucc jó ötlet, azon lehet még T-s garancia is van... :)
Manapság már nagyon nehéz gyári garanciával kapni újonnan bárhol, ahol egyáltalán lehet még.
Viszont sufnigarival 60-ért lehetne venni újat is.

Ez a telefon nekem marhára szimpatikus, csak nehogy használat közben üssenek ki a gyenge pontjai.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#4532) laci1892 válasza Devas (#4531) üzenetére


laci1892
senior tag

Jó kis telefon, az egész rendszer nagyon szépen van felépítve. Nehéz megizzasztani a vasat. Színvonalasabb gsm-be 60-ért a minap láttam 1 év garanciával is. Ennyiért ez ( szerintem) teljesen jó vétel. A classicot én egy kicsit lehúzásnak érzem megmondom őszintén. Nyomkodtam 2 napig én egyett, és valahogy az a benyomásom hogy nem igazán ad hozzá sokat a rendszerhez a fizikai kezelőgombok. A hardver pedig doszt ugyan az... jó 3x os áron :\ ( De ez tényleg csak erősen saját vélemény )

(#4533) akosxyz


akosxyz
senior tag

Lehet lassított felvételt csinálni Q10-el?

(#4534) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

:C Végre! És működik is (kb. 1 másodperc alatt futott le a javítás, utána kell egy újraindítás, majd lehet elkezdeni a belakást)! :C

Keresőnek: KB36747, kék led, újraindulás, újraindítás, reset, wipe

(#4533) Insult: Szerintem nem, a gyári kamerában legalábbis nem találkoztam vele (csak 720p, 1080p és 720p/60fps módokat láttam)

[ Szerkesztve ]

(#4535) 663bec válasza BigBlackDog (#4534) üzenetére


663bec
tag

Nekem ugyan nem volt ilyen gondom a frissítés után, szerinted érdemes feltenni akkor is?
(kicsit segítenél, hogyan nem igazán értem a hivatkozott oldalon leírtakat)

[ Szerkesztve ]

(#4536) BigBlackDog válasza 663bec (#4535) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Amit én értettem, az a következő. Bizonyos készülékeknél az összes beállítás, adat eltűnt egy manuális újraindítás után (bekapcsológombbal ki-, majd bekapcsolás, vagy újraindítás opcióval újraindítás, vagy akkumulátor kivétel és bekapcsolás). Ezeknél a készülékeknél a bootolás alatt és a betöltés után is még egy jó ideig a kék led világított. Ez a jelenség nálam is előfordult teljes egészében.
A javításhoz először le kell tölteni a legfrissebb Link, vagy Blend szoftvereket (gondolom a driverek miatt), majd ezt telepíteni kell. Aztán mehet rá USB kábellel a telefon a gépre. Miután felismerte a gép, el lehet indítani a letöltött javítás zipjében lévő alkalmazást. A megjelenő képernyőn ellenőrizd le a készülék azonosítóját és ha rendben van, mehet a javítás.
A következő újraindításnál már nem világított a kék led, de még elfelejtett mindent. Viszont miután betöltött a rendszer, állíthattam bármit, a beállítások megmaradtak többszöri újraindítást követően is. Szerintem, ha nincs problémád, akkor felesleges feltenni. A saját gondolatmenetem az, hogy ami működik, azt hagyjuk működni, ne rontsuk el! :)

[ Szerkesztve ]

(#4537) 663bec válasza BigBlackDog (#4536) üzenetére


663bec
tag

köszi, nekem szerencsére nem volt ilyen gondom (földhöz is csaptam volna).
Érdekes módon a többi probléma sem jött elö, ugyan az új készüléket kb. 3 hetet használtam elötte 10.2-vel.
Tulajdonképp a kicsi ikonokon kívül már semmi nem zavar. :)

(#4538) eduba válasza BigBlackDog (#4536) üzenetére


eduba
aktív tag

Bár nekem nem volt ilyen gondom, de szép megoldás!

Gratulálok, most szerintem sokak életét könnyítetted meg.

:R

(#4539) FET-MEN válasza BigBlackDog (#4536) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nem tűnt el semmi, és megszűnt a probléma :C :C :R :R

Iphone 7

(#4540) 663bec


663bec
tag

szerintetek ezt hogyan csinálta? (photoshop :(( )
02-22-15, 11:11-es bejegyzés
http://forums.crackberry.com/blackberry-q10-f272/need-bigger-app-icons-10-3-1-a-998236/index2.html

(#4541) Ijk


Ijk
nagyúr

Egyre határozottabban állítom hogy csökkent az akkuidő az új rendszerrel. A régivel 2 napot vígan kibírt némi netezéssel, most pedig elérte a 33%-ot úgy hogy kedd este 11-kor dobtam töltőre. Hasraütéssel azt mondom hogy 10-15%-kal többet eszik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4542) nimrood


nimrood
csendes tag

Most így több, mint egy hét után a 10.3.1-el nálam is elég észrevehetően gyorsabban merül az akku. Sokkal hamarabb töltőre kell rakni, mint eddig. Estére szinte mindig...még visszafogott használattal is. Pedig előtte akár másnap este is elég volt. Mi történhetett és mi húzza le az akksit...talán az amazon? :F Pedig nem is használom...Kezd az idegeimre menni, hogy minden szoftverfrissítéssel elb@szódik valami. :((

[ Szerkesztve ]

(#4543) Kempeti


Kempeti
tag

BlackBerry messengerre nem engedi az ismerősöket felvenni, valaki leírná a menetét?

azt mondták neszerepelj, te úgy hallottad nesze rappelj!

(#4544) V B A


V B A
aktív tag

úgy látom, sok a gond a hivatalos 10.3.1-el, azt hiszem, maradok 10.3.1.1151-en

csak ne cseszegetne minden nap a frissítéssel

(#4545) V B A válasza Ijk (#4541) üzenetére


V B A
aktív tag

ez nagyon furcsa, nekem a leaked verzióval jobban bírja az akku, estére kb. 10 százalékkal több marad estére, bár 50%-tól bekapcsol az energiatakarékos mód

(#4546) V B A válasza Devas (#4531) üzenetére


V B A
aktív tag

ha működnek azok az appok, amiket használsz és nem játékra/filmnézésre keresel telefont, akkor hajrá

(#4547) laci1892


laci1892
senior tag

NAAAA faszaaa működik a q10 is ( kár hogy már édesapám használja :P xD ) királyság. Szerencsére passporton ilyen probléma nem volt de legalább most úgy fest javítják véglegesen a problémát.. :D

(#4548) m3tr0 válasza Ijk (#4541) üzenetére


m3tr0
senior tag

Én is ezt tapasztalom, nekem eddig akár 4 napot is bírt,persze szinte csak van az asztalon,néha pár hívás és minimális net.
De a frissítés óta max. 2,5 napot bír. :U

(#4549) Crafter32 válasza Xmodule (#4516) üzenetére


Crafter32
őstag

Az emberek nagy részének csipog a BBM miatt a telefon. Na, de azért csipog, mert mind a 3 helyen ki kell kapcsolni az értesítést sajnos. Elég hülyén van megoldva, de azért kár volt kilépni.

(#4550) Xmodule válasza Crafter32 (#4549) üzenetére


Xmodule
őstag

Ertem. Lehet nem tisztán fogalmaztam de mindenhol kikapcsoltam az értesítést. Es ha meg nem is kapcsoltam volna ki akkor sem igy random szerűen kellene jojjon az osszes üzenet egyszerre szerintem. Vagy ha ez nem bug hanem igy a normalis akkor én vagyok a helikopter. :) de most mar mind1

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.