Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SUPREME7


SUPREME7
őstag

El nem tudnám már képzelni, hogy fizikai gombsorral szerelt telefonom legyen. Szerintem érintőn sokkal kényelmesebb, gyorsabb a gépelés, legalábbis nekem. A kijelző is kicsi, a hardver is gáz ... ha nem céges telefonnak kaptad volna, megkérdeztem volna, hogy miért is vetted meg? Komolyan valaki szerint ez megér 65K-t, vagy hűségnyilatkozatot? Szerintem még böngészni is kínszenvedés lehet rajta. Az IPS kijelzőn kívül nem sok jót lehet róla mondani. Szerintem.

(#2) laiser válasza SUPREME7 (#1) üzenetére


laiser
csendes tag

Én egy ideig nyúztam egy blackberry 9700at és nagyon szerettem. A böngészővel egyáltalán nem volt gond. Alapból a telefon is gyors volt egyedül a ram mérete volt zavaró. A billenytüzet meg nemhogy hátráltatás de mai napig visszasirom annyira kényelmes volt.

42 az életem értelme

(#3) petipetya válasza SUPREME7 (#1) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha jól értem, akkor böngészésre és a mindennapi dolgokra van egy érintőképernyős Androidja. De lehet, hogy még korán van és figyelmetlenül olvastam a cikket.

"nincs rá lezsóidő"

(#4) oraihunter válasza laiser (#2) üzenetére


oraihunter
aktív tag

"A billenytüzet meg nemhogy hátráltatás de mai napig visszasirom annyira kényelmes volt." :C
Többen is vagyunk így! :K

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#5) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Akartam egy ilyent venni, de a meglepően drágán adják, adták.

Lemondtam róla vidáman. Pedig nagyon cuki. Szerettem a régi rendszert is. Iszonyat gyors volt a 7.1 - gombokkal! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#6) KisDre


KisDre
senior tag

Ez tök úgy néz ki mint az én 9320-m :) De persze végig olvasva tudom hogy ami a motorháztető alatt van az más... De csak éppen hogy.
Én még múlt nyáron-ősszel akartam egy QWERTY-s telefont, s használtan-(akkor még)garanciával sikerült megvennem a BB 9320-t 15k-ért, de nincs az-az isten, hogy többet adnék egy ilyen "szintért", egyedül ha BBos10-ről lenne szó már gondolkoznék a többleten, de amúgy nem. Pedig amúgy pár fura hibától eltekintve, remek kis kütyü.

Egyszerűen túl vannak árazva a BB-k, még az alsó szegmensbe szánt készülékeik is...sajnos.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#7) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Del

[ Szerkesztve ]

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#8) gzbotii


gzbotii
veterán

A Curve 8520 szebb volt kulsore. Lehet beszerzek egy olyat bulitelefonnak.
Amugy, 2 honapja ha lett volna egy Orange shop-ban Q5 lehet olyat vettem volna S3 helyett :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#9) Vegadog válasza KisDre (#6) üzenetére


Vegadog
tag

Pont ez a bajom, hogy túl van árazva, ha egyszer jóárasítva lesz valahol egy olyan mint a tiéd, tuti rámozdulok, mert egyszerűen nem tudom megszokni, hogy a Lumia nem bír ki 3 napot töltés nélkül.

(#10) zdanee


zdanee
őstag

Köszönjük a cikket!
Csak hogy meglegyen minden specifikáció, a Marvell PXA 930 egy 32 bites egymagos RISC proci, 1GHz max órajellel, 65nm-es technológiával gyártva, ebben a telefonban 806MHz-ra lekorlátozva. Az érintőkijelző pedig 480x360 pixeles IPS, 214-es DPI-vel.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#11) tomistarkapi


tomistarkapi
tag

nagyon jó teszt lett köszi.

(#12) Simi87 válasza SUPREME7 (#1) üzenetére


Simi87
senior tag

nincs gond a hardverrel, mivel jól van optimalizálva a rendszer. jó kis telefonok ezek a blekik, csak eljárt felettük az idő.

(#13) BrianDK válasza petipetya (#3) üzenetére


BrianDK
tag

Nem, nem értette félre, valóban egy full érintős telefont használok a minden napjaim során. Ezt a modellt céges használatra kaptam. Céges e-mail, céges telefonálás a legfőbb, amire használom, de azért a teszt kedvéért kipróbáltam, amit csak lehetett.
Köszönöm az elismeréseket és külön köszönet, hogy címlapos lett! Igyekszem még publikálni a jövőben...

iPhone 7, Redmi Note 9

(#14) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Nem értem ezeket a telefonokat, ilyet nem,de egy blackberry z10 et vennék, mert az nagyon jó.
A teszt jó lett

[ Szerkesztve ]

(#15) halkow válasza SUPREME7 (#1) üzenetére


halkow
őstag

+1

én is így vagyok ezzel, régen menő volt addig a pontig amig meg nem jelent az első jól használható érintős teló szépen lassan ki halnak az idő folyamán

Alcatel onetouch idol2s the king

(#16) Benőke válasza SUPREME7 (#1) üzenetére


Benőke
őstag

"Szerintem érintőn sokkal kényelmesebb, gyorsabb a gépelés"

Hatalmas tévedés! Jelentősen lassabb és jóval többször üt mellé az ember érintőkijelzőn.
Arról meg már nem is beszélek, ha koszos a kijelző, akkor nem veszi a lapot vagy nem úgy ahogy kéne... Persze tok meg egyéb, nem elég nagyok ezek a péklapátok, legyen még nagyobb! :)

Nem légből beszélek egy qwerty BB és egy Android is van a zsebemben...

[ Szerkesztve ]

(#17) SUPREME7 válasza Benőke (#16) üzenetére


SUPREME7
őstag

Azért erős ezt tényként kijelenteni, én legalább odaírtam, hogy szerintem. Nekem ugyan még blackberrym nem volt, de nokia c6-ot aminek a billentyűjét sokat dícsérték, sokkal lassabban írtam vele mint most droidon. Mondjuk az se mindegy mekkora kijelzőn pötyög az ember. Anno 3,5"-es Galaxy Ace tényleg nem volt túl kényelmes, de most 5"-en teljesen más...

(#18) Benőke válasza SUPREME7 (#17) üzenetére


Benőke
őstag

Persze nagyobb kijelzőn könnyebb elférni. Viszont nem mindenki szereti a péklapátot... 4,3" fölé akkor se mennék ha ingyen adnák, már a jelenlegi 4" is nagy, kényelmetlen zsebben hordani. Elképzelni sem tudom, hogy lehet 5" telefont zsebben hordani.

(#19) SUPREME7 válasza Benőke (#18) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nekem meg már azok tűnnek játéktelefonnak :DDD Én se akartam elhinni, hogy ennél valaha is kellene nagyobb, de már ezt is "kicsinek" érzem. Csak akkor tudom magam meggyőzni, hogy elég ez, amikor egy kézzel próbálok keresztülnyúlni a képernyő ellentétes irányába :)

(#20) BrianDK válasza SUPREME7 (#19) üzenetére


BrianDK
tag

A billentyűzete ennek speciel nekem sokkal jobban használható, mint bármely érintős vagy korábbi BB-é. Nagyobbak a gombok, ha jól emlékszem, akkor tényleg a Bold széria billentyűzetét kapta meg.
A privát telefonom jelenleg 4.5" méretű, de még így is előfordul elütés, méghozzá sokkal gyakrabban, mint ezen a teljes QWERTYn.
Egyébként múlt hétvégén volt alkalmam alaposan megtapizni egy Note 3-at. Korábban azon tűnődtem, hogy hogyan lehet egy ilyen tepsivel együtt élni, de látva a kinézetet, hogy mi hogyan zajlik le rajta (iszonyat gyorsan), én is elgondolkodtam egy LG G2-n (ha már nekem LG van privátnak)...

iPhone 7, Redmi Note 9

(#21) sz3lim


sz3lim
tag

Jó cikk lett, jó volt olvasni. :)

Engem az érdekelne még, hogy egyébként mivan akkor, ha a mondjuk van egy saját BlackBerry készüléked, amit Te magán- és üzleti célra akarsz használni egyaránt és nem akarsz két telefonnal rohangálni?

Mert ugye még a régi BlackBerry készükékekben is volt Balance funkció, ami megakadályozza, hogy céges információkat posztolj bárhová így azokat a funkciókat elvileg nem kellene minden esetben korlátozni...

Vagy ez cégtől/IT-től függ?

(#22) icezozo


icezozo
addikt

most találtam rá erre a cikkre !
Gratula a szerzőnek!

Egy biztos: A BB örök és hallhatatlan!

http://qwankido.hu/

(#23) BrianDK válasza sz3lim (#21) üzenetére


BrianDK
tag

Megmondom őszintén ezt nem tudom megmondani, régen bár volt BB-m magánhasználatra ennyire nem mélyedtem bele a rendszerbe, és hát az az igazság, hogy mivel minden létező netes dolgot letiltott a céges IT, ezért muszáj vagyok hordani a saját telefonom, hogy legyen mobilnet elérésem.
Bocsánat, BBM működik rajta, így tehát ha lenne BBMet használó ismerősöm, akkor tudnék chatelni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 7, Redmi Note 9

(#24) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Jó cikk, tetszett!

(#25) lugosi válasza Benőke (#16) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem nem így van.

Nekem eddig 2 féle fizikai billentyűs telefonom volt, az xperia mini pro android vonalon és BB 9700 ezen a vonalon.
Jelenleg 3 féle készüléket használok, egy Z10, egy Note 2 (swiftkey-jel) és egy i4s. Körülbelül ez a gépelési sebesség és kényelem. Bár a Z10-nek messze nincs olyan a prediktíve, mint a Swiftkey a note-on, és a note nagyobb is, a legjobban, leggyorsabban a Z10-en tudok gépelni. Számomra az a szoftveres billentyűzet leelőz minden eddigi hardveres billentyűzetet.

Lehet elfogadható sebességgel gépelni egy hardveres telefonbillentyűzeten is, de ott szokott elvérezni a dolog, ha az ember ékezetesen akar írni. Ott az on-screen billentyűzet szerintem sokkal használhatóbb.
De mindent egybevéve, szerintem a full touch billentyűzet már csak azért is gyorsabb és kényelmesebb, mert a másik oldalon a fizikai gomb tényleges benyomása, elengedése az bizony idő, és annyi idő alatt egy touch billentyűzeten már bizony minden bizonnyal rég a második, vagy harmadik betű fölött van az ujjad. Szerintem csak annak gyorsabb fizikai telefonbillentyűzeten gépelni, aki lassan gépel telefonon egyébként is. Ha gyors vagy, akkor már akadályoz.

(#26) sz3lim válasza lugosi (#25) üzenetére


sz3lim
tag

Aki tapasztalt BlackBerry user, az sokkal gyorsabban tud gépelni QWERTY-billentyűzeten, mint bármelyik full-touch kijelzőn, ráadásul úgy is, hogy nem figyel oda. Ez érintőkijelzőn megoldhatatlan...

Ennek ellenére az igaz, hogy az új BB10-es készülékeknek magasan jobb a szoftveres billentyűzete, mint bármely másiknak, de szerintem ezt senki nem tagadja.

(#27) lezerpiramis válasza sz3lim (#26) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Valóban nagyon jól lehet gépelni a Z10-zel, bár ha mozog közben az ember, akkor már bajosabb a dolog...

Én tegnap kaparintottam meg egy 9720-ast (a sokadik BB-m :D), bele is költöztem most egy picit, a Z10 pihen. Korábban volt már nálam, a billentyűzet tényleg remekül használható, bár a szokásos pattogás itt is megvan, ahogy a többi Curve esetében.

A cikkhez: a kamera nem AF-os.

(#28) BrianDK válasza lezerpiramis (#27) üzenetére


BrianDK
tag

Megnéztem és nem láttam, hogy írtam volna, hogy AF-es a kamera, ha szerinted ez kiegészítést igényel, akkor beleírom - alapvetően én úgy gondolkoz(ta)om, hogy ha nincs ott, hogy AF-os, akkor nem az.
De észrevételed köszönöm, legközelebb kitérek rá. Én továbbra is elégedett vagyok vele, csak azt sajnálom, hogy a vállalati IT egy mobil pórázt csinált belőle, ahelyett, hogy jól használható okostelefont kaptam volna.
Mondjuk sejtem miért van ez így. A küszöbön van egy Microsoft által készített vállalatirányítási rendszer bevezetése, és azt is hallottam felröppenni, hogy akkor a jelenlegi BB állomány megy a levesbe és mindenki, akinek jelenleg BB-je van, az Nokia Lumia - vagy később Microsoft Lumia készüléket kap majd. Erre azért kíváncsi leszek, hiszen több vezetőnk a számítógép funkciói közül is csak a legalapvetőbbeket ismeri, kíváncsi lennék, hogyan boldogulnának egy full érintőkijelzős mobillal. Én persze örülnék neki, főleg akkor, ha azon hagyna valamit az IT, hogy ne csak üzenetekre és telefonálásra lehetne használni.

iPhone 7, Redmi Note 9

(#29) bigsee válasza lezerpiramis (#27) üzenetére


bigsee
addikt

Mik a tapasztalataid a 9720-al, így jó pár nappal a szerzés után? 9900-am elment, kellene egy másik, hiányzik a régi BB feeling... :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#30) BrianDK válasza bigsee (#29) üzenetére


BrianDK
tag

Most már fél éve használom, a teljes céges levelezés és kommunikáció ezen megy. Mást amúgy sem nagyon tudok csinálni rajta, hiszen minden le van tiltva, ahogy arról a cikkben is megemlékeztem - illetve egy valami nincs, a BBM aktív és jól használható.
Amire használjuk, arra jól használható. A céges e-mailek jönnek és remekül megy a válaszolgatás is, köszönhetően a teljes billentyűzetnek. Telefonálni jól lehet rajta (még mindig tökéletes a hangminőség), simán csatlakozik a multipontos Plantronics ML20 headsetemhez - beállítás után automatikusan, mert a bluetootht nem szoktam rajta kikapcsolni. Ráadásnak én extrémen sokat használom telefonálásra és céges üzenetkezelésre, és még így is kibír két napot egy töltéssel. Hétvégén a kevesebb használat mellett 3 napot is. A cég viszont már nem vesz több BB-t, jön az új korszak, most Lumia 630-ak érkeznek (aminek nagyon örülök, mert a privátom egy 820 :)) ). Az enyém dinoszauruszként fog megmaradni, mert utolsónak kaptam.

iPhone 7, Redmi Note 9

(#31) bigsee válasza BrianDK (#30) üzenetére


bigsee
addikt

Köszi! Átlagos vélemény, minőség-gagyiság, gyorsaság-belassulás, meg ilyenek?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#32) BrianDK válasza bigsee (#31) üzenetére


BrianDK
tag

Átlagos véleményem jó. Egy kicsit érintős, egy kicsit nyomógombos. Egy bajom van vele, hogy régi a hardver és az op.rendszer. Abszolút minőségi - bár ilyen árban, amibe kerül, már lehet kapni Q5-öt is. Én nem tapasztaltam még belassulást és használtál te is BB 7.1-et, tehát azt nem kell magyaráznom, milyen gyors.
Ha újra kell bootolni, az nehéz és sok idő, de mondhatjuk, hogy hozzá vagy szokva :)
Egy adalékot azért adok, nálunk BES szolgáltatással fut, nagyjából 5-600 levelet kezelek vele egyszerre, valamint távoli eléréssel a teljes vállalati címlistát. Pillanatok alatt futnak le a keresések. Szóval ez azért mégiscsak egy normális üzleti telefon. Talán a hátlap gagyibb a megszokottnál - 9900 után mindenképp - de én vettem hozzá egy hátlap borítást, ami védi.

iPhone 7, Redmi Note 9

(#33) BrianDK


BrianDK
tag

Update: mivel a vállalati butítás folyamatosan ki-kinyírta szoftveresen szegényt, így kaptam helyette egy Lumia 535-öt. Szegénykém a fiókban várja jobb sorát.

iPhone 7, Redmi Note 9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.