Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) v-paci válasza Pista0001 (#100) üzenetére


v-paci
aktív tag

Köszi. Jókorára nőtt ez a is - ebbe is beleférne egy matx lap :)

[ Szerkesztve ]

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#102) Pista0001 válasza v-paci (#101) üzenetére


Pista0001
addikt

Párhuzamosan akár 5 is, és akkor nem maradna felesleges hely kósza vízhűtésnek meg nagyméretű léghűtésnek ;) ;]

(#103) v-paci válasza Pista0001 (#102) üzenetére


v-paci
aktív tag

:DDD

Egyébiránt valószínűleg, ha minden összejön, akkor csinálok egy micro atx-es prodigyt. Tetszik a ház formája, de nekem kevés az egy slot az itx deszkákon, ezért muszáj lesz faragni.

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#104) Neovenator válasza imibogyo (#97) üzenetére


Neovenator
senior tag

Egyrészt pont az ilyen hangvételről beszéltem fröcsögés gyanánt. Végtelenül unalmas.

Ha nem tudsz guglizni és linkeket vársz, mert azt hiszed, csak akkor lesz igaz, amit mondasz, a te dolgod.

Összekeveritek az ITX és mini-ITX szabványokat. A "sima" ITX koncepció valóban nem az olyan gépekre született, mint amilyeneket manapság mi pakolgatunk össze, hanem ipari környezetre, viszont a gyártók nem is haraptak rá, gyakorlatilag elenyésző mértékben használták. Egyébként annak nem is 17x17 cm volt a szabványmérete. Ezért született meg a mini-ITX szabvány, erősebb konfigokra tervezve, mely már kedvező fogadtatásra talált a gyártók részéről, a fogyasztók részéről pedig nemkülönben. Az égvilágon semmilyen megkötés nincs arra nézvést, hogy milyen erősségű processzort és komponenseket lehet ezekre a lapokra integrálni, lényeg a méret, hisz erről szól az egész: miniatürizáció és nem a teljesítmény limitálása....EZ volt a célkitűzés. Ezért csacsiság amit párhuzamként állítasz ház szinten, hisz magának a gép teljesítményének maximalizálása egy szabvány méreten eleve innovatívabb, mint egy szabvány lapot egy nálánál többször nagyobb házba helyezni. Megteheted, persze, hisz a nagy házakban is van erre kialakított csavarhely, csak épp nem sok értelme van. Erre az elgondolásra egy értelmes megoldást láttam eddig, egy olyan házat (sajnos nem emlékszem, melyik az, talán SilverStone volt az is, de nem biztos) ahol egyszerre lehetett egy ATX és egy mini-ITX konfigot egy gépbe pakolni...talán nem veszett fejsze nyele, bár elég speciális igényekre készült, tiszta sor. Attól, hogy szétlinkeled a mondandódat sajnos a tény még tény marad: órási házba pöttöm alaplapot tenni csacsiság, mert ellenébe megy a miniatürizációnak. Ez is elfogadható persze, ha kapsz érte cserébe valamit, lásd a következő méretkategóriát, a mATX-et. De itt sajnos nem erről van szó. A Mini Tank is pont ezért butaság.
Egyébként nekem tetszik a ház, jól néz ki, jó a moduláris felépítése de ugyanígy vagyok a Cubitek házzal is, már jó ideje nézegettem, bejövős. Viszont sajnos az egy dolog, hogy tetszik és egy teljesen másik, hogy mennyire van értelme. Ezt nem tudjátok megérteni ezek szerint, hisz már vagy negyedszer írom le más szavakkal ugyanazt, de láthatólag továbbra sem érthető. Kár. Te dolgod. :)

Ha pontosan akarod tudni minden apró részletét a szabványak, akkor keresd meg az ide vágó elérhető dokumentációt, ne itt követelőzz. Ha érdekel, nézz utána, ha nem érdekel, ne nézz utána, ilyen egyszerű. Nekem mi közöm ahhoz, hogy esetlegesen lusta vagy ezt megtenni?

A táppal kapcsolatban ennyi áll például a wikis szócikkben (remélem meg fogod találni anélkül is, hogy belinkelném, de ha mégsem, kérlek szólj és elküldöm neked privátban):

The Mini-ITX standard does not define a standard for the power supply, though it makes some suggestions of possible options.

Nagyjából ugyanígy van magával az alaplap komponenseivel is a dolog. A méret volt meghatározó és a méret által elérhető újabb fogyasztói felhasználási területek, nem pedig a maximálisan elérhető teljesítmény (ostobaság is lett volna határt szabni a fejlődésnek), ezért megengedőbb ezekben a kérdésekben a szabvány. Ha ezt képtelenek vagytok belátni, akkor élek a gyanúpörrel, hogy nem értitek, miért jó egy ilyen kezdeményezés.

Bele kéne gondolni az aktuális gyártástechnológiai fejlettségbe is. Sem a szócikk, sem a szabvány nem említ semmi olyasmit, hogy X és Y alaplapi komponenst KELL használni, hanem egyszerűen arról volt szó, hogy adott technológia fejlettség mellett akkoriban ezeket a komponenseket voltak képesek beépíteni. Gondolod, ha elérhető lett volna egy fejlettebb gyártástechnológia és CPU architektúra, akkor a VIA nem használta volna inkább azokat a saját, aktuálisan elérhető komponensei helyett? :D
Megint összekevertél két dolgot, az egyik a technológia aktuális állapota, a másik a félreértelmezett fogyasztói szükségletek.

Végül a vízhűtéssel kapcsolatosan te magad fogalmaztad meg korrekten a lényeget: a Prime95-nek nem sok köze van a valódi terheléshez. A gyári hűtés korlátait viszont nem is kívánom megismerni (ha így lenne, van nékem egy SI-128 SE hűtőm is, de úgyszintén elérhető lenne a Silvertone által a saját házaiba tervezett hűtő, ami befér, esetleg a Noctua NH-C14 is szóba jöhetne, ha épp erre lennék kíváncsi...csak épp tökmindegy, ha így is élhető odabent a klíma) egészen egyszerűen azért, mert kinőttem belőle. :) Az adatlapomon szereplő másik konfignál még érdekelt ez a téma, ezért is van rajta az egyik legjobb légűtő, amihez anno hozzá lehetett jutni, de az ember öregszik, az e-kukija pedig összemegy...vagy csak egyszerűen rájön arra, hogy vannak fontosabb dolgok is az életben, mint tízezreket költeni egy olyan gondolatra, hogy "mi lenne, ha lenne egy való életben is használható program, ami annyira meghajtaná a procit, hogy egy ekkora hűtőre lenne szükség hozzá...persze nincs ilyen, DE HA LENNE...! :D
Vagy fontosabb dolgok, mint AZONNAL válaszolni valakinek egy fórumon... :U

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#105) mrbig25


mrbig25
őstag

Ha folytatni akarjátok a "vitát", akkor legyetek szívesek privátban tegyétek, mert egy kicsit már elkanyarodtatok a cikkben szereplő háztól.

Köszönöm :R

...

(#106) imibogyo válasza v-paci (#99) üzenetére


imibogyo
veterán

Már megkaptad a választ, de igen Cubitek házikó. Nem sok komolyabb átalakítást láttam vele eddig, de szerintem sok benne a tartalék. :K

Igazad van elkanyarodtunk egy kicsit, de látod milyen értetlen. Belinkelem neki a VIA gyári mini-ITX útmutatóját (ő a szabvány megalkotója) a wikit is, erre azt mondja keressem azt ki ha nem találnám meg, mint ha eddig nem olvastam volna. Ja és következetesen ellent mond annak amire hivatkozik, a wiki egy mondatát hozza fel a szabványt kitaláló gyár saját feketén-fehéren leírt útmutatójával (white-paper) szemben stb.. Nevetséges. :D

Neovenator: (OFF)hogy mennyire van értelme. Ezt nem tudjátok megérteni ezek szerint(/OFF). Te meg azt nem érted továbbra sem, hogy nem te döntöd el, hogy van-e értelme vagy sem valaminek, valaki számára. Innentől tényleg befejeztem, mert a végén amennyi baromságot összehordtál már csak nevettem. A többit privátban, mert nem akarlak itt égetni, de ott elmondom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#107) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Remek választás volt ez a házikó. :K Köszi a cikket! ;)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#108) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Király lett a vízhűtéssel, nagyon jól mutatnak benne a fehér csövek!
:C

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#109) Pista0001 válasza mrbig25 (#90) üzenetére


Pista0001
addikt

Hali!

Találtam újabb mérnivalót:

A pirossal jelölt "lyuk" méreteire lenne szükségem. Természetesen nem sürgős.

Köszi. :R

(#110) mrbig25 válasza Pista0001 (#109) üzenetére


mrbig25
őstag

Magának a piros lyuknak a méretei: ~ 60 x 155 (mm)
Viszont mind a négy irányból, nagyjából 10mm-es keret veszi körbe.
keret: az alaplaptartó tálca visszahajtott élei...remélem érthető :)

Én is gondolkodom, hogy mi lenne a legjobb megoldás, amivel azt a részt kitakarhatom.
Vagyis az megvan, hogy mivel fogom kitakarni...a kérdés, hogy azt a lemezt, hogy lehetne a legegyszerűbb módon rögzíteni, hogy szerelés esetén könnyen eltávolítható legyen.

[ Szerkesztve ]

...

(#111) Pista0001 válasza mrbig25 (#110) üzenetére


Pista0001
addikt

Világos, köszönöm! :R

(#112) J.J. András válasza mrbig25 (#110) üzenetére


J.J. András
őstag

hali,

szerintem egy menetvágós fúróval belerakni két csavaros menetet, és felcsavarozni egy takarólemezt.

Kérdésem: De miért zavar titeket az a kis lyuk ? :F
üdv: :R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#113) mrbig25 válasza J.J. András (#112) üzenetére


mrbig25
őstag

Ilyesmi van tervben, de önmagában nem elég vastag az alaplaptálca és az odaszánt lemez sem, hogy a menet jól fogjon benne...

Engem nem a lyuk zavar, hanem a tápegység "odagyűrt" kábelei...nincs keret jelenleg moduláris tápra, így valami alternatív megoldást keresek. Ezért lesz ott valami takarólemez.

...

(#114) Pista0001 válasza J.J. András (#112) üzenetére


Pista0001
addikt

Én az SSD-t akarom majd oda rakni, így két legyet ütök egy csapásra.

mrbig25: Főleg autókban alkalmazott műanyag szegeccsel például. Ezek elég könnyen oldhatók. Jobb oldali, aztán a menüben "Kiegészítők".

[ Szerkesztve ]

(#115) J.J. András válasza mrbig25 (#113) üzenetére


J.J. András
őstag

tudok, egy jó és olcsó moduláris tápot.... :B
amúgy az egész csak 160mm mély, tehát az is passzol ehhez a házhoz és ráadásul van egy iszonyat halk szívó ventije, így mindegy merre fordítod a 12cm-es ventit....
Cpba Nitrox 500W moduláris táp

üdv: :R

u.i.: fehér plasztilemez 4db kis öntapadó ragasztószalag a sarkokban, mint megoldás

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#116) xtevo


xtevo
őstag

Gratu a cikkhez! Színvonalas írás lett!
Nem pörög annyira a topic, de megkérdezem, nem annyira témába vágó kérdés, de érdekel, ezt a házat Magyarországon csak a PC Gear forgalmazza? vagy esetleg más is? :U

(#117) Tody56 válasza mrbig25 (#2) üzenetére


Tody56
aktív tag

Jó kis cikk lett köszönjük szépen !!!! :R

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#118) mrbig25 válasza xtevo (#116) üzenetére


mrbig25
őstag

Egyelőre csak náluk kapható, ha jól tudom.
Van több bolt is, ami foglalkozik Bitfenix márkájú termékekkel...rá kell kérdezni, hogy tudnak-e szerezni. De szerintem sokkal olcsóbban nem tudsz hozzájutni.

Tody56:
:R
Bele lett szerelve a Phobya radi, nemsokára jön egy pár friss kép.

[ Szerkesztve ]

...

(#119) xtevo válasza mrbig25 (#118) üzenetére


xtevo
őstag

Köszi!
Nem elsősorban az ár miatt kérdeztem, hanem elérhetőség szempontjából, mikor lehetne már beköltözni! :D Teljesen bezsongtam ettől a háztól...

Amúgy akárhány itx szkeptikus embernek mutattam, meg meséltem róla, hogy miket tud, leesett az álluk, és bólogattak, hogy ez nem is olyan rossz. :K

(#120) mrbig25 válasza xtevo (#119) üzenetére


mrbig25
őstag

Tény, hogy ez a leginkább variálható és telepakolható ITX kuckó, de ennek ára van; mégpedig a mérete.
Viszont, akit nem zavar az ITX-hez képest nagy méret...az szerintem nagyon fogja szeretni :K

...

(#121) xtevo válasza mrbig25 (#120) üzenetére


xtevo
őstag

"Nagy méret"... a nemrég vásárolt Cooler Master Silencio 550 -emhez képest elveszik. :D De megnyugtattál, köszönöm. :R

(#122) mrbig25


mrbig25
őstag

(#123) engusz


engusz
veterán

Nagyon pöpec! Bárcsak nekem is lenne időm ennyire részletesen foglalkozni a géppel! :K

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#124) mrbig25 válasza engusz (#123) üzenetére


mrbig25
őstag

:R

Az időm mostanra nekem is elfogyott sajnos, de hál' Istennek már csak a harisnyázás van hátra...az meg meglesz majd valamikor.

...

(#125) engusz válasza mrbig25 (#124) üzenetére


engusz
veterán

Annyira jól variálható a ház, hogy akárki meglátja, csak pislog rajta egy sort. Elsőre fel sem tudnám sorolni hiánytalanul a funkciókat.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#126) Blaise


Blaise
veterán

Hol lehet kapni ezt a házat?

(#127) mrbig25 válasza Blaise (#126) üzenetére


mrbig25
őstag

10 hsz-el visszább is van már írva, de itt van még egyszer -> [link]

...

(#128) Prof01


Prof01
veterán

Nagyon szép házikó és remek bemutató, köszi! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#129) patex1983


patex1983
őstag

Na én is beálltam a sorba, egy MidnightBlack színű kuckóval.
Nagyon jó ház, nagyon tetszik. :K

[ Szerkesztve ]

X

(#130) dorten


dorten
tag

Ez a házikó nekem marhára bejön. :C
patex1983: Nagyon állat!

[ Szerkesztve ]

(#131) marec1122


marec1122
senior tag

enyém is enyém is :DDD. nagyon jó ház. nagyobb "gamer" konfig is belefér. ami számomra picit negatív hogy az amúgy jó vastag oldallemezről 2-3 le/felszerelés után elkezd kopni a festék.

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#132) patex1983 válasza marec1122 (#131) üzenetére


patex1983
őstag

A feketéről nem kopik. :)

X

(#133) marec1122 válasza patex1983 (#132) üzenetére


marec1122
senior tag

azért jól nézd meg a sarkokat is :DD

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#134) patex1983 válasza marec1122 (#133) üzenetére


patex1983
őstag

Meg van nézve. :N

X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.