Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Színvonalas bemutató, kiváló illusztrációval :)
Nagyon megtetszett ez a "kis" ház, számomra az egyetlen negatívuma, hogy mATX lapokat nem fogad. :B

Köszönjük szépen! :K

(#52) Garold válasza mrbig25 (#49) üzenetére


Garold
senior tag

Szivesen látom hasonlóan igényes cikkben! :C :R :C

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#53) whitehawk


whitehawk
csendes tag

PC Gearben rendeltem már én is egyet, elvileg keddre írták, ma jött email, hogy csak jövő csütörtökön, addig itt hever a konfig pőrén az asztalomon :( Én feketét rendeltem, kb minden fekete lesz benne, ami összhatásnak talán nem olyan szép, de úgyse fogom nyitva tartani, kívülről meg jól fog kinézni.

Majd lehet, hogy komponálok róla egy röpke szösszenetet ide.

[ Szerkesztve ]

(#54) engusz válasza whitehawk (#53) üzenetére


engusz
veterán

Ja, sajnos szívunk vele, hamar elfogyott a fekete (a fehér folyamatosan elérhető). A BitFenix alulmérte a keresletet. Nem csodálom, hogy óvatosak voltak, mert elég szélsőségesek voltak a visszajelzések. Összességében sok mindenkinek tetszett, de az már kérdéses volt, hogy lesz-e vásárló.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#55) whitehawk válasza engusz (#54) üzenetére


whitehawk
csendes tag

A fehér is tetszik egyébként, de a fekete egész előlapos légrácsa most jobban fog jönni :)

(#56) engusz válasza whitehawk (#55) üzenetére


engusz
veterán

Még nem jutottam odáig, hogy rendeljek egyet a boltba, pedig szerintem lenne rá pislogás :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#57) Tomy Yayo válasza whitehawk (#55) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Szabadna kérdezni, hogy pontosan milyen konfigot tervezel a házba? Pontosan típusmegnevezésekkel? Nagyon elkezdett érdekelni, de utoljára nem is tudom hány éve raktam össze gépet, és akkor se miniITX-eset, szóval kellene valami kiindulási pont :) Privátban is jöhetnek az infók. Persze csak ha nem gond.

mrbig25: Ugyanezt szeretném kérdezni Tőled is. MIlyen konfig került a házba pontosan?

Kösz szépen! :R

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#58) mrbig25 válasza Tomy Yayo (#57) üzenetére


mrbig25
őstag

Az én konfigom megtekinthető az adatlapomon...

...

(#59) whitehawk válasza Tomy Yayo (#57) üzenetére


whitehawk
csendes tag

Asrock z77e-itx
intel i5-3570k
sapphire hd7870 ghz edition oc (2gb ram)
8gb 2133mhz-s ram (geil evo corsa)

fsp aurum 700w-os táp
corsair h100-as hűtő
a ház elejébe egy bitfenix spectre 230mm-es venti
a végébe egy 140-es corsair venti

a régi gépemből átkerül egy 1 meg egy 2 terás sata2-es vinyó
talán veszek még hirtelen egy 128-as ssd-t

Azt remélem, hogy jól fog szellőzni és csöndes lesz. Lehet, hogy a H100-on ventiket kell majd cserélni...

kb ennyi.

kb 8 éve van ugyanaz a gépem, meguntam, beruháztam.

[ Szerkesztve ]

(#60) skydragon


skydragon
tag

szép kis kégli egyszerűen nagyszerű :)

(#61) Neovenator válasza imibogyo (#43) üzenetére


Neovenator
senior tag

:D

Nos, a koncepciót valóban nem én, hanem a miniITX szabvány kitalálói döntötték el: minél kisebb helyen teljes értékű PC. Természetesen bele lehet rakni egy ilyen szellemben született deszkát egy nyolcszor akkor házba is, mint amire szánták, csak épp semmi értelme, kár ezt túllihegned. Szíved joga olyan gépet építeni, amilyet csak akarsz. Csak azért mert hülyeség, még nyugodtan megteheted, senki sem tiltja meg. :)

Pontosan leírtam, hogy milyen felhasználás mellett milyen hőfokaim vannak, csak vissza kéne olvasnod picit. A 26 fok ex-has érték volt, de ha elolvastad volna, amit írtam, látnád. :)
Egyébként amíg az adott hardver hivatalos tűréshatán belül maradnak a hőmérsékletek, teljességgel mindegy, hogy 65 vagy 40 fokos az adott eszköz. Az amortizációra is kár hivatkozni, hisz a mai termékciklusok mellett senki se fog hardverelemeket addig használni, hogy kimutatható legyen a különbség.

Normális mini ITX ház az, amely a szabvány méreteihez igazodik. A te logikáddal élve minden ház mini ITX ház, hisz bele lehet pakolni...végülis igaz, de vajon ki akarna egy 40 négyzetméteres hűtőkamrába mini ITX alaplapot csavarozni a falra? Tulajdonképp az egész univerzum egy nagy mini ITX ház, ha így nézzük. :)

Végül hadd legyen szabad megjegyeznem, hogy nem te döntöd el, hány HSZ-t írok (ugyen, milyen jó "érv"?).

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#62) imibogyo válasza Neovenator (#61) üzenetére


imibogyo
veterán

Látom ezen sokáig kellett gondolkodnod. De ez legalább egy összeszedett hsz. Tényleg nem én döntöm el, hogy hány hsz.-t írsz, de a szerkesztési időn belüli több hsz.-t az üzemeltetők sem szeretik és benne van a szabályzatban is. Szóval a te szóhasználatoddal élve, öngól. Én csak szóltam. ;)

Nos, a koncepciót valóban nem én, hanem a miniITX szabvány kitalálói döntötték el: minél kisebb helyen teljes értékű PC.
Az ITX nem filozófia, hanem szabvány. Kár ideologizálni. A Prodigy (és bármekkora másik ház, ha az direkte ITX alaplapok fogadására van tervezve) ITX ház. Pont.

Csak azért mert hülyeség, még nyugodtan megteheted, senki sem tiltja meg.
Nem hülyeség, csak neked az és a kettő nem ugyanaz. Nekem és sok más elégedett Prodigy tulajdonosnak szerte a világban megelégedés és örömforrás egy ilyen ház.

A 26 fok ex-has érték volt, de ha elolvastad volna, amit írtam, látnád.
Láttam. De egy prime95 képet még mindig nem láttam. Ráadásul a 26 fok még hasra ütve is nagy blődség (annak ellenére, hogy megemlíted a magok hőmérsékletét is, ami egyébként számítana). Abból meg ne általánosíts, hogy te nem terheled rendesen a géped, jók a hőfokok nálad, ezért felesleges a jobb hűtés másnak is. Neked felesleges, másnak nem.

Az amortizációra is kár hivatkozni, hisz a mai termékciklusok mellett senki se fog hardverelemeket addig használni, hogy kimutatható legyen a különbség.
Na tőled sem fogok használt hardvert venni, amúgy meg nézz körül itt a PH-n is, hogy hányan használnak termékcikluson túli hardvereket, sokszor én is.

végülis igaz, de vajon ki akarna egy 40 négyzetméteres hűtőkamrába mini ITX alaplapot csavarozni a falra? Tulajdonképp az egész univerzum egy nagy mini ITX ház, ha így nézzük.
Nem kell a királydráma, meg a költői túlzás. Sehol nem mondtam olyat, hogy minden ház ITX ház is egyben (ami amúgy sem igaz már csak az alaplapi menetek miatt sem), csak annyit mondtam, hogy ami megfelel az ITX szabványú alaplapoknak, mint a Prodigy is, az mérettől függetlenül az (hiszen a mérnökök beletervezték ezt). Ebbe a házba ITX alaplap megy (ráadásul csak az), nyeld le. Majd ha mATX alaplap megy bele, akkor majd a mATX házak közé fogom sorolni én is, meg más is (moddingot nem számítva, mert láttam már benne mATX-et). :K

Végül hadd legyen szabad megjegyeznem, hogy nem te döntöd el, hány HSZ-t írok (ugyen, milyen jó "érv"?).
Az a baj, hogy a fogalmakkal nem vagy tisztában, ez már a koncepciónál is kiderült és most is. Én a "nem te döntöd el" mondatokat nem "érv"-ként írtam, hanem felszólításként, figyelmeztetésként. Érv akkor lett volna, ha úgy fogalmazok, azért veszek ilyen házat, mert "nem te döntöd el", hogy...... De nem így volt.

Részemről pont. Mindenkinek jobb lesz így. :K

[ Szerkesztve ]

(#63) Tomy Yayo válasza whitehawk (#59) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Kösz szépen mindkettőtöknek. Hétvégén belevetem magam az itx fórumba. Jópár éve átálltam laptopra, azóta sokat változott a(z asztali PC) világ :) Van miből felzárkóznom. Például pont a házak valami eszméletlen fejlődésen mentek keresztül. Akkor én még hírből se hallottam lenti tápról, meg légszűrőről, a csavar nélküli szerelés már kezdett beszivárogni, de volt is felára :)

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#64) Pista0001


Pista0001
addikt

Nagyon tetszik az írásod, de igazából a vizes leírást és képeket várom nagyon :K

A kötögetőnek meg csak annyit hogy eredetileg az ITX szabványt a VIA találta ki integrált, kis teljesítményű processzorokhoz, valamint beágyazott rendszerekhez (értsd: nem otthoni felhasználásra). A szabvány "ideológiáját" már az az alaplapgyártó felrúgta aki processzorfoglalatot tett rá asztali processzorok számára, illetve teljes méretű PCI-E csatolót, elsősorban nagy teljesítményű VGA-k számára. Ezen a vonalon tovább haladva azok a házgyártók akik dupla bővítőhelyet igénylő VGA-t fogadó házat készítettek már páros lábbal tiporják az eredeti elképzelést, miszerint egy ITX gépnek normál könyvnél nem szabadna nagyobbnak lennie (értelemszerűen nem középkori kódex méretre gondolok). Itt most hozzá is fűzném hogy az összes dupla helyet foglaló VGA beépítésére alkalmas ház valójában nem is ITX hanem DTX méretű. Látom a kötögető kolléga adatlapján, hogy ő büszke valódi ITX tulajdonos, de mivel a példálózásban korábban az Elite 120 és az SG-05/SG-06 házak is meg lettek említve, fontosnak tartottam ezt tisztázni. De a lényegen nem változtat, miszerint ő maga (már a kötögető) is komoly mértékben elrugaszkodott az ITX szabvány létrehozóinak valódi elképzelésétől, mert asztali processzort tett bele (abból sem kis fogyasztásút, hanem egy széria csúcsmodelljét), valamint otthon használja, nem ipari környezetben és nem is mondjuk bank automatában (stb). Szóval. Azok után hogy te, kedves kötögető kolléga nem az ITX szabvány által elérhető legkisebb méretet használod, és nem arra amire a szabvány megalkotói kitalálták, miért fáj hogy valaki egy kicsit még nagyobb méretűt szeretne, hogy még ezt-azt beletegyen?

[ Szerkesztve ]

(#65) mrbig25 válasza Pista0001 (#64) üzenetére


mrbig25
őstag

Kezdetleges blogszerűség a vízhűtéses Bitfenix Prodigy kuckómhoz.

Egyelőre személyes bejegyzés és folyamatosan bővül majd. Ha a végén érdemesnek találom rá, akkor átteszem -kibővítve- a modding rovatba címlapos írásként.

[ Szerkesztve ]

...

(#66) whitehawk


whitehawk
csendes tag

mrbig25 te már gondolkoztál esetleg azon,hogy az oldallapon lévő rácsozatra hogyan lehetne szépen felaplikálni egy porszűrőt, mert ami eddig csak eszembe jutott az mind ótvar és gány lenne, de szeretném szép tisztán tartani a házat majd?

(#67) AxBattler válasza mrbig25 (#65) üzenetére


AxBattler
félisten

Na de, hol van az oldalsó plexi? :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#68) mrbig25 válasza whitehawk (#66) üzenetére


mrbig25
őstag

Mivel belülről raknád rá, ezért nem látszana -> ergó Te döntöd el, hogy hogyan teszed fel.
Én valami fémről könnyen leszedhető kétoldalas ragasztót javasolnék.

AxBattler
Ott még nem tartok.
Egyelőre csak tervezgetek...a flex még nem került a kezembe :DDD

...

(#69) AxBattler válasza mrbig25 (#68) üzenetére


AxBattler
félisten

Pedig én inkább hajtanék ablakra, mint a vízhűtésre - az olyan macerás. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#70) mrbig25 válasza AxBattler (#69) üzenetére


mrbig25
őstag

A víz már megvan...

Az oldallapot pedig bármikor szétcincálhatom :)
Egyébként lesz plexi, de jelenleg nem az az elsődleges cél. Ahhoz, hogy értelme legyen a plexinek, előbb bent kell rendet rakni.

[ Szerkesztve ]

...

(#71) whitehawk válasza mrbig25 (#68) üzenetére


whitehawk
csendes tag

Van tipped filter anyagra? Azt se tudom igazán mire keressek.. most googliztam egy kicsit, de nem igazán volt hasznos... nézegettem moddingos meg egyéb pc boltokat, de ilyen méretben nem láttam eddig.

Mi lehet erre jó? 1-2 réteg szúnyogháló?(elég trének hangzik :D) Azért valami célszerszám jobb volna.. :F

Találtam egy demcifilter nevű céget a föld túlfelén... de az drága volna..

(#72) mrbig25 válasza whitehawk (#71) üzenetére


mrbig25
őstag

Hardverapró -> porszűrő keresés -> tádám -> tessék

Ha nem akarsz venni, akkor a szúnyogháló is megteszi 2 rétegben vagy valami régi női harisnya...

...

(#73) Pista0001 válasza whitehawk (#71) üzenetére


Pista0001
addikt

Mondok egyszerűbb megoldást:

Mivel az előlap és a tető porszűrős, a hátsó hely meg szabványos, így oda tudsz venni sima szabványos porszűrőt, egyszerűbb ha minden ventit úgy szerelsz be hogy befelé fújjon. Esetleg ha így túl hangos, vagy túlságosan dől kifelé a levegő az oldalán akkor 1-et - mondjuk a hátsót - meg lehet fordítani. Ha túlnyomásos a beltér akkor az oldalán biztos nem megy be por az oldalán.

mrbig25: kezdem olvasni :) Ablak ügyben meg arra gondoltam hogy igazából mindkét oldalra kéne, mert a VGA kitakarja az egész másik oldalt, az meg nem biztos hogy jó. Főleg hogy találtam egész jó áron fehér hűtős RAM-ot :D

[ Szerkesztve ]

(#74) mrbig25 válasza Pista0001 (#73) üzenetére


mrbig25
őstag

Ablakügyben nekem is hasonló terveim vannak.
VGA felőli oldalon kivágom a teljes perforált részt, a másik oldalon meg egy kisebbet.

#75
Ténylegesen még én sem estem neki...sőt jelenleg még teljesen gyári.
Csak tervezgetés megy, de igazából nincs sok módosítani való.
Egyetlen dolog, amit tuti megcsinálok az az, hogy vágok egy lyukat az alaplaptartó tálcára, mert a CPU blokk hátlapja felfekszik az alaplaptálcára a rövid távtartók miatt...

[ Szerkesztve ]

...

(#75) Pista0001 válasza mrbig25 (#74) üzenetére


Pista0001
addikt

Valami ilyesmire gondoltam én is. Csak - mint azt korábban valahol már írtam neked - tuti nem lesz szívem szétvágni nagyon sokáig. :B

(#76) v-paci


v-paci
aktív tag

Arról lenne esetleg infó, hogy a ház tényleges belső méretei mekkorák? Mert gyanítom, hogy a gyártó oldalán megadott adatoknál a "fülek" is beleértendőek ebbe. Ha lenne a tulajnak pár szabad perce erre, akkor azt megköszönném :R

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#77) Pista0001 válasza v-paci (#76) üzenetére


Pista0001
addikt

Belső méretek (Szé x Ma x Mé): 250 x 310 x 340 = 26,35 liter

Benne van az írásban, a második oldal elején az adatoknál.

(#78) v-paci válasza Pista0001 (#77) üzenetére


v-paci
aktív tag

Köszi, látszik, hogy csak a címet olvastam el, meg a képeket néztem meg :B

Ezek szerint függőlegesen simán elférne benne egy matx deszka is... nagyon jó :C

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#79) whitehawk válasza Pista0001 (#73) üzenetére


whitehawk
csendes tag

Az az én fejemben is többször megfordult, hogy ha túlnyomás van a gép belsejében, akkor nem jön be a por, viszont a ház elrendezése miatt talán nem ez a legcélravezetőbb.
Elől lesz egy 230-as venti, hátul egy 140-es ez fog kereszthuzatot biztosítani, felül pedig a hűtő miatt kifelé fújnak majd a ventik, ami azt jelenti, hogy a légszűrő betét haszna 0 lesz..

Az oldal rácsozáson közvetlenül a videokártya légbeömlése történne, ami egyébként ideális, csak meg kéne szűrni.

(#80) AxBattler válasza mrbig25 (#74) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Nekem a fekete harisnya elég jól bevált.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#81) Pista0001 válasza whitehawk (#79) üzenetére


Pista0001
addikt

Akkor esetleg ha a tetőpanelből kivarázsolható a szűrő, az jó lehet oldalra. Megkérjük szépen mrbig25 kollégát hogy nézze meg hogy kivehető-e, és ha igen, jó-e a méret oldalra. :)

(#82) mrbig25 válasza Pista0001 (#81) üzenetére


mrbig25
őstag

Kiszedhető a tetőből, de egy hajszállal keskenyebb, mint az oldalsó perforáció. Emellett elég ritka is...lehet, hogy kap inkább egy réteg harisnyát a tető :DDD

...

(#83) J.J. András


J.J. András
őstag

hali,

nagyon jó kis házikó, de a tápkérdést egy kis vágással a táp-rackben nem lehet megoldani ? (gondolok még egy ovális nyílásra)

még egy kérdés: az első ventillátort kicserélted egy fehér 14cm ÷ 25cm-es ventire ???
(mintha az utolsó képeken ez látszódna)

Mekkora fér bele ?

üdv: András és grat. a cikkhez ! :R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#84) mrbig25 válasza J.J. András (#83) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

A tápkérdés természetesen megoldható.
Igény szerint akkora lyukat vágsz oda, amilyen szimpatikus...maximum az oda szerelhető 2db 2.5"-es HDD/SSD helyről kell lemondani. KÉP nem saját
Saját tapasztalatból azt mondom, hogy 15cm "mély" tápegységgel még relatíve könnyen lehet dolgozni. E felett már nehezebb, de megoldható.

Azon a képen egy 23cm-es Bitfenix Spectre venti látható. Ez az átmérő a maximum, ami befér.

[ Szerkesztve ]

...

(#85) J.J. András válasza mrbig25 (#84) üzenetére


J.J. András
őstag

Szép a 23cm ... , akkor nagyon hűvösen tart mindent.

Remélem lesz gyárilag is ilyen megoldás, mert mITX fronton az egyik legjobb ház (szerintem)

Azt kellene kitalálni, hogyan lehetne alulra betenni a vinyót és még egy 15cm-es hosszú tápnál is nagyobb (esetleg moduláris táp is) erőmű beférjen.

köszi a választ..... (lehet megvárom, míg kijön egy rev2.0 verzója a háznak, mert ilyen szépen, ahogy a képen is linkelted, nem fogom tudni kivágni - gondolom az szegecselt az táprack, és nem tudom kicsavarozni? :F)

Danke schön :R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#86) mrbig25 válasza J.J. András (#85) üzenetére


mrbig25
őstag

Külföldi fórumokon rengetegen használják 16cm mély Corsair AX650 táppal például... /házon elvégzett módosítás nélkül/ és valljuk be őszintén, az a teljesítmény azért bőven elég egy ITX-es géphez, akármilyen VGA - proci pároshoz.

Az alaplaptartó-tálca / táprack rész az szegecselt.

...

(#87) whitehawk válasza J.J. András (#85) üzenetére


whitehawk
csendes tag

Én egy FSP Aurum 700W-os tápot tervezek belerakni, az elvileg 14cm hosszú (itt van az asztalon, de nem mértem le) ami ugyan nem moduláris, de a maradék helyen szerintem el tudom dugni úgy a nem használt kábelkorbácsokat, hogy ne nézzen ki úgy mint egy szemétdomb, ráadásul adtak a táphoz szép kis tépőzáras pántokat...

(#88) #65675776 válasza Locutus (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

És ha leveszed az alsó kapaszkodót, akkor hogy jut levegőhöz a táp?

(#89) Pista0001 válasza mrbig25 (#84) üzenetére


Pista0001
addikt

Fura, a képen úgy tűnik mintha lenne hely még nagyobb ventinek. :F

(#90) mrbig25 válasza Pista0001 (#89) üzenetére


mrbig25
őstag

Az általad bekarikázott hely 165mm-es lyuktávolsághoz van. Az általam használt Bitfenix ventinek ettől eggyel kisebb a furattávja.
165mm-es lyuktávolság általában a szabvány (négyzetalakú) 180mm-es ventiken van és más gyártók 20cm körüli ventijein.

Nagyobb nem fér be, mert magad is láthatod a képen, hogy az előlapot tartó műanyag pöcök közel van a ventihez, így a képen látható venti is csak így fért be. "Fektetve" /a képen látható állapothoz képest 90°-al elforgatva :DDD / már nem fért be.
Méretek a képen látható ventihez. Tehát nem a lapátátmérő a 23cm, hanem a keret átmérője a legszélesebb pontján.

[ Szerkesztve ]

...

(#91) Pista0001 válasza mrbig25 (#90) üzenetére


Pista0001
addikt

Aham. Mondjuk az világos hogy a venti(keret) legnagyobb mérete a névleges, ez a kisebbeknél is így van. Csak egy kicsit csalódás hogy gyakorlatilag nem (vagy csak alig nagyobb ezek szerint mint egy négyzetes keretű 180-as. :U

Itt a 200-as. Ennek az átmérője 200 mm, a 23-asnak a rajzán látszik hogy az is 200-as gyakorlatilag. Itt lehet spórolni 3 €-t ;)

[ Szerkesztve ]

(#92) Pista0001 válasza Pista0001 (#91) üzenetére


Pista0001
addikt

Nézem a specifikációkat, azért a motorral meg a lapátozással elég nagy különbséget sikerült összehozni:

200mm
Dimensions (mm) 200 x 200 x 20
Current (A) 0.16±10%
Speed (RPM) 700±10%
Air Flow (CFM) 47.4±10%
Noise (dB-A) <20
Air Pressure (mmH2O) 0.41

230mm
Dimensions (mm) 230 x 230 x 30
Current (A) 0.20±10%
Speed (RPM) 900±10%
Air Flow (CFM) 97.8±10%
Noise (dB-A) <20
Air Pressure (mmH2O) 1.08

Az a 47,4 CFM nagyon sovány, közepes 120-asok szállítanak annyit.

A Spectre Pro-k között már jóval kisebb a különbség, úgy tűnik ott azonos a motor, a lapátok közt sincs nagy különbség, talán a keret hoz ennyit.

200mm
Dimensions (mm) 200x200x25mm
Current (A) 0.28A ±10%
Speed (RPM) 900 RPM ±10%
Air Flow (CFM) 148.72 CFM ±10%
Air Pressure (mmH2O) 1.26 mmH2O
Noise (dB-A) 27.5 dB(A)

230mm
Dimensions (mm) 230x200x30mm
Current (A) 0.38A ±10%
Speed (RPM) 900 RPM ±10%
Air Flow (CFM) 156.27 CFM ±10%
Air Pressure (mmH2O) 1.81 mmH2O
Noise (dB-A) 25.6 dB(A)

A statikus nyomása nagyobb csak számottevően.

Most nézem hogy a 200-asok keskenyebbek is. Kezdek eltérülni a 230-as Spectre felől a 200-as Spectre Pro felé.

(#93) mrbig25 válasza Pista0001 (#92) üzenetére


mrbig25
őstag

Szerintem is jobban jársz egy 200-as Spectre Pro ventivel. Jóval nagyobb légszállítás, bár 12V-on tuti hangosabb is...viszont nagyobb a benne lévő tartalék.

...

(#94) Pista0001 válasza mrbig25 (#93) üzenetére


Pista0001
addikt

Így gondolkodtam én is. Bár egy picit drágább mint a 230-as sima Spectre (16 € vs 13 €), de mivel 25 mm vastag, nagyon tuti biztos hogy elfér a vinyótartó mellett, mellesleg lehet hogy nem is lesz annyira szélzajos a nagyobb hézag miatt. A max fordulaton nagyobb zaj nem aggaszt, le lehet szabályozni, ha meg kraft kell akkor úgysem baj ha hangosabb.

(#95) Neovenator válasza Pista0001 (#64) üzenetére


Neovenator
senior tag

Mini-ITX is a 17×17 cm (or 6.7×6.7 inches) low-power motherboard form factor developed by VIA Technologies in 2001.

170x170 mm. A szabvány teljesül. Azt, hogy közben már erőteljesebb konfigurációkat is lehet építeni köré, fejlődésnek hívják. A dobos torta is torta, nem csak a sacher. :)

The form factor has provision for one expansion slot.

Ha már megnézted az adatlapomat, akkor gondolom láttad, hogy nem dual slot-os házam van. A szabvány ismét teljesül.

A többi ház azért lett megemlítve a vízhűtés kapcsán, mert ezek a legnépszerűbb úgymond ITX-es házak. Bizonyára a Prodigy is csatlakozni fog hamarosan ehhez a körhöz, függetlenül attól, hogy milyen mértékben rúgja fel a szabványt.

Azok után hogy te, kedves kötögető kolléga nem az ITX szabvány által elérhető legkisebb méretet használod, és nem arra amire a szabvány megalkotói kitalálták (DE, mert a szabvány 17x17 cm), miért fáj hogy valaki egy kicsit még nagyobb méretűt szeretne, hogy még ezt-azt beletegyen?

Pontosan azért, mert nem tud ezt-azt még beltenni, mivel a vízhűtésen kívül (aminek a léte elég kérdéses egy ekkora gépnél, node tegyük fel, hogy szükséges lehet bizonyos esetekben) nem tudsz semmit egyebet belerakni az ITX szabvány 1 slot-os megkötése miatt, holott a ház méretei bőven vetekednek a mATX házak méretével. Úgy tűnik, ezt az egyszerű információt egyesek valamiért képtelenek feldolgozni. :)

Amúgy ne személyeskedj...gyermeteg. És unalmas is. Pont ezért hagytam abba a diskurzust a fenti kollégával is, mert kifogyott a mondanivalóból és csak fröcsögött.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#96) Pista0001 válasza Neovenator (#95) üzenetére


Pista0001
addikt

És te nem azt teszed... értem. :U

(#97) imibogyo válasza Neovenator (#95) üzenetére


imibogyo
veterán

Na akkor utoljára, csak mert sértegetsz (fröcsögött). És azért mert beszélsz a levegőbe konkrétumok nélkül. Én veled ellentétben megint linkelek pár dolgot. ;)

A többiektől elnézést kérek. De hosszú lesz a válaszom. :R

mert kifogyott a mondanivalóból és csak fröcsögött És még te beszélsz személyeskedésről, láthatóan kezdesz kifogyni az észérvekből, így te kezdesz elmenni személyeskedésbe. Na ez a gyermeteg, ne másokra mondd. Ha jól olvasok vissza, minden felvetésedre választ adtam, sokszor linkekkel, pontos hivatkozásokkal, magyarázattal, ellentétben veled, aki csak a saját üres frázisaidat irkálod és szabványokat ideologizálsz.

Te vagy az, aki még mindig nem tudott egy épkézláb terheléses képernyőképet betenni ide, hogy megmutasd a saját tévedésedet, és egy darab pontos linket sem tudtál adni, mely egyértelműen alátámasztja a "Prodigy nem "normális" ITX-ház" elméletedet. :K

Te vagy az, aki nem tudja elfogadni azt sem, hogy különböző embereknek különbözőek az igényei. Én ELFOGADOM, hogy neked ez a ház nem tetszik, szíved joga, de te meg fogadd el, hogy sokunknak igen és ettől még nem válik hülyeséggé. Nem túl bonyolult. Nekem a kis Codegen-ed nem jön be egyáltalán, mégsem állok neki fikázni (aminél amúgy van kisebb, miért nem azt használod?). Egyszerűen nem vagyunk egyformák. Nem kell hittérítőt játszani, nem kell lehülyézni a másikat, csak mert más a véleményed. :N

Ja és ha jól látom én válaszoltam utoljára, tehát nem én fogytam ki a mondandómból, csak próbáltam lezárni egy felesleges és általad "(ITX)-ideologizált" vitát, de most újra válaszolok, mert még hiszek az értelmes vitában veled szemben is, valamint veled ellentétben én nem próbállak meg hülyének nézni, hanem megpróbálok érvelni.

170x170 mm. A szabvány teljesül. A Prodigynél is teljesül ez a lapméret szabvány, akkor miért is nem "normális" ITX ház? Érdekes módon sehol sem látom az ITX házak külső "szabványos" befoglaló méreteit meghatározó "white paper"-t.

Linkeld be légyszíves (bárki más is megteheti persze :K ) sokunk okulását elősegítendő ezt a dokumentumot. Mellesleg ha van ilyen (amit simán elképzelhetőnek tartok, nem kerestem nagyon), akkor a jelenleg piacon lévő legalább 20-féle különböző méretű ház közül melyik az amelyik pontosan szabványos? SFX, vagy a különböző méretekkel megáldott ATX tápos házak, vagy a Pico-PSU-t használók, vagy az eredetileg iTX/mini-ITX-nek nevezett tápokat használók, vagy a paneltápot használók a pontos "szabvány-követőek"? Segítségnek tessék. A te tápod is csak akkor szabványos és csak akkor "normális" ha mm-re pontosan 140x150x86 mm-es és 20-pines ATX konnektorral rendelkezik.

Ráadásul az elméleted szerint rengeteg nem "normális" ATX ház is van a piacon, mert az egyik majd kétszer akkora, mint a másik, holott a kisebbe is elfér egy ATX gép. Sok-sok "szabványt-nem-követő" butuska mérnök. Nem is tudom, hogy kaptak állást, ahelyett, hogy te terveznél az összes nagy gyárnak a világban. :B

Mini-ITX is a 17×17 cm (or 6.7×6.7 inches) low-power motherboard form factor developed by VIA Technologies in 2001 Legalább olvasd már el, amire válaszolsz. Gondolom a te 3770k-s rendszered is "low-power" rendszer ugye? Egyszerűen nem veszed figyelembe, hogy az eredeti célkitűzésnek nem csak az általad annyira utált ház, hanem a saját rendszered sem felel már meg. Ez az ideológiai oldal, amit annyira erőltetsz. Ettől függetlenül szabványosnak tekinthető, csakúgy, mint a cikkben említett ház, mert ez a "fejlődés iránya", amit említettél. Amúgy sem ez az egyetlen ilyen ház, mert van rá igény (és idővel lesz a gyártók szerint is, meg sokunk szerint is). Egy. Kettő. Három. És még linkelgethetnék.

Azt, hogy közben már erőteljesebb konfigurációkat is lehet építeni köré, fejlődésnek hívják. A dobos torta is torta, nem csak a sacher. A 40 centi magas ITX ház is ITX ház, csak nagyobb. Remélem érzed az analógiát. Egy kis olvasnivaló. ;) Ha a ház nagyobb a feltétlenül szükségesnél, akkor az "ITX szabvány-romboló" a szemedben, de a te desktop processzoros rendszered az "fejlődés", holott a mini-ITX szabvány egyáltalán nem ezekre a processzorokra épült eredetileg, ergo nem "normális" alaplapot használsz. Pista001 jól mondta. A te "fejlődésen átesett" alaplapod is szabványos 170x170mm-es mégsem felel meg az eredeti célkitűzésnek. :K

The form factor has provision for one expansion slot. /// Ha már megnézted az adatlapomat, akkor gondolom láttad, hogy nem dual slot-os házam van. A szabvány ismét teljesül. Olvasd el még egyszer azt az idézett angol szöveget, és utána olvasd el a válaszod. Semmi köze a "dual-slot"-os házadnak a "one expansion slot"-hoz, így a szabványhoz sem, mert az az alaplapra vonatkozik, nem a házra. :U

(DE, mert a szabvány 17x17 cm) Egy pöppet egyszerűsítesz ha neked a szabvány, csak méretet jelöl. Ráadásul eredetileg sem csak a méret volt a döntő. Hanem a felhasználási cél is, aminek a te géped sem felel meg. Ráadásul eredetileg is úgy tervezték, hogy uATX házakba is jó legyen, ha az adott ház fel van rá készítve, vagyis a mikor-ház fetisizmusod megint nem megalapozott (ők már 2001-ben számoltak azzal, hogy nagyobb házakba is bekerülhet a termékük). "The Mini-ITX form factor was designed specifically for small footprint appliances such as the Information PC or Set Top Box currently being promoted by VIA Technologies, Inc. Mounting Mini-ITX motherboards in a standard FlexATX or MicroATX chassis is also possible with modifications to the chassis hole mounting positions."

Pontosan azért, mert nem tud ezt-azt még beltenni, mivel a vízhűtésen kívül (aminek a léte elég kérdéses egy ekkora gépnél, node tegyük fel, hogy szükséges lehet bizonyos esetekben) nem tudsz semmit egyebet belerakni az ITX szabvány 1 slot-os megkötése miatt, holott a ház méretei bőven vetekednek a mATX házak méretével. Úgy tűnik, ezt az egyszerű információt egyesek valamiért képtelenek feldolgozni. Te meg azt vagy képtelen feldolgozni, hogy igenis sok minden belefér, ami egy mini házba nem, és sok embernek ez kell, ráadásul a bővíthetőség nem csak bővítőkártyát jelent, hanem sok minden mást is. Ilyen például a vízhűtés, vagy a komolyabb léghűtés is, amire látszik, hogy neked nincs szükséged, nincs is ezzel baj, de ha vennéd egy picit a fáradtságot és körbe néznél a pc-s világban láthatnád, hogy másoknak van, vagy legalábbis akarják használni ezt a lehetőséget és nem feltétlenül azért mert KELL, hanem azért mert így DÖNTÖTTEK (és nem kérdeztek meg téged :P ).

Végül de nem utolsó sorban nem tudom, hogy te miért csak "egy eszközt" látsz bele abba az egy bővítő helybe. Mi van ha én egy SATA-kártyát rakok oda, mert minél kisebb méretekkel akarok minél több tárhelyet (nem akarok mondjuk, de elméletileg miért ne)? :U Rakj bele az MX-31-edbe 4 darab vinyót barkácsolás nélkül, amennyi például nekem van, mert így alakult az élet, hogy ennyim lett és amíg működnek nem is akarom őket lecserélni, vagy kidobni, meg USB rack-ezni, viszont batár házat sem akarok, mert egyszerűen már nem tetszenek az ekkora gépek. Miért ne döntenék akkor egy köztes megoldás, egy nem a legkisebb, de az eddigi házaimhoz képest így is törpe kuckó mellett? ;)

A következő válaszodban (már ha "megtisztelsz" vele), ahhoz hogy komolyan vegyelek három dolgot kérek tőled, csak, hogy minket együgyű földi halandókat meggyőzz és ne csak szájtépés legyen, vagy amivel engem minősítettél "fröcsögés".

1. képernyőképet a gépedről mondjuk 20 perc prime95-el, hogy lássuk pontosan nálad milyenek a hőfokok a gyári csoda-hűtővel és hogy bebizonyítsd nincs értelme a vízhűtésnek, vagy akár egy komoly aftermarket léghűtésnek, ami szintén nem fér be az általad oly nagyon preferált mini házakba. Ez nem "valós terhelés", tiszta sor, de megmutatja egy rendszer hűtési korlátait, amit elérni nem, de megközelíteni - például én - sokszor megszoktam.

2. konkrét linkeket, amik az ITX házak SZABVÁNY külső befoglaló méreteit tartalmazzák, elsősorban a maximális befoglaló méretek érdekelnének, mert abból indult ki az egész vita, hogy ez a ház túl nagy.

3. konkrét linkeket, hogy melyek a most piacon fellelhető "normális" házak, melyek egy, azaz egy pontban sem sértik meg az eredeti ITX szabványt és amelyekkel teljesen ki tudsz szolgálni egy ITX szabvány szerint megépített alaplapot (hint: 4 sata port, vagy négy IDE eszköz az én esetemben, mivel ha már fizetek érte ki akarom használni ezen funkciót, ami ugye szívem joga és nem is ütközik bele az ITX szabványba). ;)

[ Szerkesztve ]

(#98) Pista0001 válasza imibogyo (#97) üzenetére


Pista0001
addikt

Végre valaki olvasni is tud. ;)

(#99) v-paci válasza imibogyo (#97) üzenetére


v-paci
aktív tag

Amit linkeltél ház az milyen típus?

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#100) Pista0001 válasza v-paci (#99) üzenetére


Pista0001
addikt

Cubitek Mini Tank

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.