Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akos96


Akos96
senior tag

Vagy klingonnak.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#2) Lenry


Lenry
félisten

be lehet pipálni, hogy terrán vagyok?
szénalapú?
eukarióta?
vagy valami hasonlóan általános, de igaz?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) csƵ


csƵ
őstag

Valld magad Jetinek.

(#4) Zolaash válasza Akos96 (#1) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Én a beszélt nyelv/anyanyelv rovatba gondoltam klingont... :DDD

Rip and tear

(#5) Z86


Z86
őstag

Akkor papír alapon kell megszámláltatni magunk, mert elektronikusan nincs ilyen lehetőség :(

(#6) 7


7
addikt

Valld magad Jetinek :U

(#7) koshmar


koshmar
őstag

Nem értem. Négyen vagyunk a családban, de csak egy kitöltendő papír jött.
Most találjuk ki magunk, hogy kinek az adatait írjuk rá?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#8) 7 válasza koshmar (#7) üzenetére


7
addikt

A mellékelt leírásban feltüntették, hogy majd a kérdezőbiztos ad többet, ha igény van rá. Csak ugye kitöltheted interneten is, ha úgy jobbnak látod.

(#9) Samus válasza koshmar (#7) üzenetére


Samus
addikt

Mi is hasonlóképp jártunk, de elvileg jövő héten újra zaklatni fog a kolléga, és hoz még papírost...nagyon hülye, és megintcsak átgondolatlan megoldás.

Viszont akkor a témával kapcsolatban egy kérdés. Elvileg ugye névtelenül megy a dolog. Viszont mondták, ha valaki nem vesz részt benne, akkor megbüntetik. Ha mindenki névtelen, akkor hogyan? Vagy ennyi volt az anonimitás?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#10) koshmar válasza 7 (#8) üzenetére


koshmar
őstag

Jaa, értem.
Jobbnak látom az interneten kitölteni. Szerintem.

Amúgy ezen engedelmeddel kifeküdtem. :DDD

Samus: Hát remélem, hogy hoz.
Azt meg én sem értem, hogy ha névtelen az egész, akkor honnan tudják, kit kell megbüntetni.
Nyilván majd ezt is jól megmagyarázzák...

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#11) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Én inkább klozetpapírnak használnám....
Pont most kell számolgatni amikor ebből a pénzből amit ráköltenek mennyi éhes kiskölöknek lehetne legalább nap 2 zsemlét meg egy pohár tejet adni.
Ki a csigát érdekli mennyien vagyunk és mik vagyunk. :W :W :W

Inkább egy tagad meg a számlálást és a pénzt add a srácoknak mozgalmat indítanék.
Tényleg tudja valaki mi a retorzió ha megtagadom az adatszolgáltatást?

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#12) Calogero válasza koshmar (#10) üzenetére


Calogero
addikt

Lakcímedet viszont meg kell adnod...

Azt pedig hogy az adott lakcímen hányan laknak azt megtudják a lakcím nyilvántartóból.
Így már letudják ellenőrizni, hogy az adott címről hány adatlap került be hozzájuk.

Brutális eb szabálysértési eljárás indul ellene és pénzbírságra számíthat.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#13) Brutforsz


Brutforsz
aktív tag

Mifelénk nem csak bedobta a kérdezőbiztos a pakkot a postaládába, hanem becsengetett, és megkérdezte, milyen módon kívánjuk szolgáltatni az adatokat, majd - papíros megoldás választása esetén - a szükséges számú további személyi kérdőíveket is átadta.

A gyakorlat azt mutatja, hogy csak akkor büntetnek meg, ha a kérdezőbiztosnak határozottan kijelented, hogy megtagadod a válaszadást - állítólag tíz éve egy tucatnyi esetben fordult elő ez. Ha például nem nyitsz ajtót, akkor nem.

Brutális eb: 50.000 Ft-ig terjedő pénzbírság, ezzel együtt a jegyző felszólít az adatszolgáltatásra.
(A játék elvileg a kitöltésig megy, annyiszor max. 50 rugó, ahányszor megtagadod. :D)

Calogero: Hivatalosan nem vethetik össze a lakcímnyilvántartóban szereplő adatokkal még a beérkezett kérdőívek számát sem.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#14) koshmar válasza Calogero (#12) üzenetére


koshmar
őstag

Értem, köszi!

El is mondtam a szüleimnek, legyünk már képbe... :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#15) Crystalheart válasza Brutális eb (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tíz évente van népszámlálás, ezzel nincs mit kezdeni. mindenesetre díjaznám, ha a következő teljesen elektronikus lenne; a géptelenek számára önkormányzati terminálokkal.

(#16) Brutális eb válasza Brutforsz (#13) üzenetére


Brutális eb
addikt

Na akkor megy az 5 ropis(Ami mára 15 lett)csekk mellé amit utcán serivásért kaptam hajnal 6 kor kihalt buszmegállóban. :)
Ahogy összejön egy kiló bejelentkezek leülni.F.system

(#15) Crystalheart
Én kezdek vele soha nem leszek otthon amikor kérdezni akarnak mert mindig dolgozni fogok.
:)

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#17) Kassadin válasza Brutális eb (#11) üzenetére


Kassadin
addikt

De jó lenne, ha csak ilyen "kis" aprósággal lenne gondunk...

#19: Minden f*szságra milliókat/milliárdokat vernek el például. Ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#18) Calogero válasza Brutforsz (#13) üzenetére


Calogero
addikt

Hivatalosan nem vethetik össze a lakcímnyilvántartóban szereplő adatokkal még a beérkezett kérdőívek számát sem.

Ez nem akadály csak egy toll vonás, és hivatalosan is megtehetik.

(#19) Brutális eb válasza Kassadin (#17) üzenetére


Brutális eb
addikt

Mi a kis apróság?

A legnagyobb problémám,hogy nem arról szól ez az egész amiről kellene hanem összecsapják ezt is a k. listával.
De ez már politika elnézést érte.Mocskos polip a mai helyzet sajna.....

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#20) Armahun


Armahun
addikt

Látom te is szertáros vagy. :D

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#21) beefjeez


beefjeez
senior tag

szerintetek a család jedi, klingon, klón, vagy buckalakó legyen? :F :C

(#22) Z86 válasza Calogero (#18) üzenetére


Z86
őstag

Végül is tényleg csak egy képviselői beadvány kellene hozzá, meglenne egy délután alatt. De szerintem enélkül is felhasználják majd az így kapott infókat mindenféle egyéb célokra...

beefjeez:
Természetesen Jedi, ne akarj már buckalakó lenni :D

[ Szerkesztve ]

(#23) dabadab válasza Brutális eb (#11) üzenetére


dabadab
titán

"Ki a csigát érdekli mennyien vagyunk és mik vagyunk"

Most ugy egeszen komolyan, szerinted hogy a csigaba lehet ugy iranyitani egy orszagot, ha fogalmuk sincs, hogy hanyan es kik lakjak?...
Mondjuk en valamennyire a masik oldalt is latom, mert ismerek olyan szociologust, aki ilyen adatokkal dolgozik es az van, hogy szamolni csak adatokbol lehet, es minel tobb adat van, annal jobban.

DRM is theft

(#24) Kassadin válasza dabadab (#23) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem sok közük van az ország irányításához, inkább hasonlít a monopoly nevű társasjátékra, ahol mi vagyunk a bábuk. Legalább fény derül arra, hogy még kevesebben vagyunk. Nem mintha, ez különösebb hatással lenne a kedves vezetőinkre. :))

[ Szerkesztve ]

(#25) dabadab válasza Kassadin (#24) üzenetére


dabadab
titán

"Nem sok közük van az ország irányításához"

A valos elet azert egy kicsit bonyolultabb az ilyen sommas kijelenteseknel.

DRM is theft

(#26) Kassadin válasza dabadab (#25) üzenetére


Kassadin
addikt

Nézz meg egy parlamenti közvetítést, utána visszatérhetünk erre.

#27: Annyi pénzért én bohócnak is beöltöznék nap mint nap. Tudjuk jól mindannyian, hogy nem azok az emberek vannak a tárcák élén, akik értenek/értenének is a dolgokhoz, hanem azok, akik közel voltak a tűzhöz.

[ Szerkesztve ]

(#27) dabadab válasza Kassadin (#26) üzenetére


dabadab
titán

Az a dolgok bohockodos resze. Azon kivul van a miniszteriumokban folyo tobbe-kevesbe szakmai munka, ami meg a komoly resz.

DRM is theft

(#28) kraftxld válasza dabadab (#23) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerinted az adatok 99%-a nincs meg elszórva mindenféle állami adatbázisban? Biztos van benne hiba, de ha összefésülik megfelelően őket akkor szerintem kevesebb hiba lesz benne mint így papír alapon.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#29) DeFranco válasza kraftxld (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az lehet pontatlan/hamis illetve nem is biztos, hogy a KSH megkapja az adott szervtől, vagy úgy kapja meg, ahogy kéri. Az igazán fontos adatok nagy része pedig nincs benne az adatbázisban (vagy nem úgy ahogy kellene).

Amúgy belsős vagyok, és részt veszek a népszámlálásban, lehet kérdezni. :)

(#30) deicide válasza dabadab (#23) üzenetére


deicide
veterán

Ugyan már, hagyjuk. Az állam tud mindent. Minek kérdezik meg, hogy hol dolgozom, ha az önkormányzat magától kitalálta és küldött a cégnek felszólítást, hogy a nem befizetett (jogtalanul kiszabott) bírságot vonják le a fizetésemből. Elmegy az állam a jó büdös ***** ******. Én leszereltem a csengőt két napja, aztán próbáljon bejutni az ember...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#31) dabadab válasza kraftxld (#28) üzenetére


dabadab
titán

Elszorva biztos megvan, de az allami informatikai infrastruktura rettenetesen gazos, pl. egeszen tavaly(elott?)ig ugy mukodott az ado meg a TB bevallas, hogy tok ugyanazokat az adatokat ket tok kulonbozo programba be kellett vinni, mert az APEH nem volt kepes megoldani, hogy a TB-nek atadja az adatokat, annak ellenere, hogy akkor mar sok-sok eve ment az igergetes, hogy "mingyamegoldjuk".
Meg ott van az is, hogy lehet, hogy valamilyen formaban megvan az az adat, de nem biztos, hogy ugy, hogy azzal a statisztikusok tudnak kezdeni valamit.

Az a baj, hogy mi egyszeru kockafejek el se tudjuk kepzelni azt a kaoszt, ami az allamigazgatasban van :( (Szinten TB: level kezbesitese hazon belul egy het. Ha ezt nem sikerult volna igy ertelmezni (mert nekem elsore nem sikerult), akkor ez azt jelenti, hogy onnan kezdve, hogy a postas meghozza a levelet a hivatal postazojaba, egy het telik el, amig az odaer a harom ajtoval arreb ulo hivatalnokhoz. Most erre mit lehet mondani?...)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#32) .bableWes válasza Lenry (#2) üzenetére


.bableWes
őstag

én meg protoss :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#33) D.R.O.


D.R.O.
tag

Dzsedinek? Pfffff. A Szith lovagok sokkal jobban illenek az ország imázsába.

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#34) Brutforsz


Brutforsz
aktív tag

Egyébként mielőtt jedinek vallanám magam, biztosan végiggondolnám, hogy az lesz-e a következménye ennek, amit én szeretnék:
Ha azért írnám be ezt a választ, mert az egyházakat / vallásokat / hitrendszereket nevetségesnek és/vagy károsnak tartom, és azt szeretném, hogy a befolyásuk csökkenjen, akkor nagy valószínűséggel öngól, mert még alapesetben is jedi = egyéb vallású = vallásos ⇒ "több pénzt a zegyházaknak, több pénzt a zembereknek!"

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#35) D.R.O.


D.R.O.
tag

Bakker hazaértem és itt egy kérdőív. Olvasgatom és odaértem a fogyatékossági részhez, és azon gondolkoztam röhögve, hogy az egyébhez beírom, hogy BECSÜLETESSÉG.
Aztán olvasom tovább a 42-es (!!!) pontban, hogy ez miben akadályoz. :)
Azt hiszem beikszelhetem az egészet :) (persze a 8-9-es pontok kivételével.

[ Szerkesztve ]

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#36) nem_tom


nem_tom
őstag

Én álcának vallom maga.

(#37) hoffman_ válasza nem_tom (#36) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Csak Optimus...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#38) nem_tom válasza hoffman_ (#37) üzenetére


nem_tom
őstag

Hagyjad már! Ki az? (kötözködő hangnem) :D

(#39) hoffman_ válasza nem_tom (#38) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ennyik vagytok. Nincs mit hozzáfűznöm. ( ;] )

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40) nem_tom válasza hoffman_ (#39) üzenetére


nem_tom
őstag

Azért győzött, mert nem voltam ott. Éppen kexet főztem. Ezek az álcák semmik hozzám képest! :DDD

(#41) hoffman_ válasza nem_tom (#40) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hm, valóban? Jól álcázod pedig ;] :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#42) nem_tom válasza hoffman_ (#41) üzenetére


nem_tom
őstag

Engem maga Chuck Norris képzett ki. :DDD

Amúgy a kitöltetlen kérdőívből fénymásolatot csinálni illegális? Gondoltam lehetne kicsit trollkodni. :DDD

(#43) Ocarina


Ocarina
aktív tag

Senki nem lesz zenebuddhista? :/

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#44) koshmar válasza Ocarina (#43) üzenetére


koshmar
őstag

Életem kezdete óta az vagyok. No music= no life. ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#45) Lenry


Lenry
félisten

na. jól ki is töltöttem neten

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46) DeFranco válasza Lenry (#45) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tapasztalatok? milyen a netes rendszer?

(#47) djculture válasza DeFranco (#46) üzenetére


djculture
félisten

Könnyű kitölteni neten,minden hibára figyelmeztet rögzitéskor.A lakás kérdőivhez hozzá lehet kérni annyi szemályi kérdőivet a felső gombbal amennyi kell.

(#48) Lenry válasza DeFranco (#46) üzenetére


Lenry
félisten

Nagyon egyszerű, egyértelmű, interaktív (amit pl nem kell kitölteni, azt kiszürkíti) hibákat figyeli, minden kérdés mellett súgó van.
Szóval nem egy ördöngős dolog kitölteni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#49) nem_tom válasza Lenry (#48) üzenetére


nem_tom
őstag

Akkor szerintem én is az interneten fogom kitölteni.

(#50) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hát nem tudom. Én azért nem fogom beírni a papírra, hogy koczkának vallom magamat (így cézével). :D

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.