Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danih


danih
addikt

Milyen párszázezer?
Kötelező sorkatonaság megszűntetve? Igen.
Szerződéses katonaság létezik? Igen.
Kérdésem: ki a f@sz fog elmenni önkéntesnek? Honnan lesz százezres nagyságrend?
Te és a haverjaid, ti is mennétek, ugye? Vagy te másokra gondoltál?

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Mire lenne jó a párszázezer katona? :F

(#3) danih válasza D1Rect (#2) üzenetére


danih
addikt

Mondjuk arra jó lenne hogy ha történik egy olaszliszka vagy lopkodások árvíz idején, azonnal kivonulni nagy erőkkel, a renitenskedőkkel felmosni a padlót.
Szlovákiában működik.
Egyébként lópikula, mert a felszerelés attól még X mennyiségű marad, és fejleszteni is kéne, amire bődületes pénz (finanszírozás) kell, de gondolom a tisztelt poszt-toló erre nem gondolt, neki csak a sokszázezres katonság kell.

(#5) spirit007 válasza Kalandor (#4) üzenetére


spirit007
senior tag

Eggen... úgy látszik túl régi emlék már a sorkötelesség.
De ha ismét bevezetnék, nem adnék 2 évet és megint mindenki azon okoskodna hogyan úszhatja meg :)

(#6) DeFranco válasza D1Rect (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jól mutat a dísszemlén. Pont. Ütőereje = 0. Ledobunk egy Magdianyusból, Fásy Ádámból, és Kozsóból álló desszant különítményt a frontvonal túloldalán, azzal többre megyünk.

[ Szerkesztve ]

(#7) dabadab válasza danih (#3) üzenetére


dabadab
titán

"Mondjuk arra jó lenne hogy ha történik egy olaszliszka vagy lopkodások árvíz idején, azonnal kivonulni nagy erőkkel, a renitenskedőkkel felmosni a padlót."

Aha. Tehát történik valahol egy gyilkosság, erre pár nap múlva megjelenik a katonaság. És?... Elkezdik ágyúzni a falut?
Az árvíz idején meg volt elég ember, egy valami nem volt: szervezés.

DRM is theft

(#8) danih válasza Kalandor (#4) üzenetére


danih
addikt

Amennyiben az állam bónuszokat biztosít (pl ahogy az USA-ban is van, hogy pl. az egyetemi oktatásodat fizetik ha voltál katona), akkor tényleg fognak menni emberek, önszántukból.
De így, itt és most, ki az aki feladná a nehezen megszerzett egzisztenciáját, főleg amikor ilyen szelek fújnak, mint most? A képzetlenebb réteg még esetleg elmenne - de hát olyan is lenne a hadsereg. Olyan dotációs rendszert kéne kidolgozni ami minden önkéntes számára jogi és anyagi biztonságot nyújt, és vissza kell állítani a szolgálat presztízsét.
így még el is tudnám képzelni a dolgot.

(#7) dabadab: említhetném Tatárszentgyörgyöt is. Itt a dolgok utóéletéről volt szó. Akkor a romák jogellenesen állítottak blokádokat, vizsgáltak át gépjárműveket, vasvillákkal, fegyverekkel felszerelve. Abszolút jogellenes cselekedet volt. Rendőröket nem vezényeltek ki, kis számukra hivatkozva. Ilyen esetben jól jött volna a hadsereg.
Mondom, Szlovákiában volt hasonló, akkor ott a katonaságot vetették be, azóta csend van és kuss. Nem kell ágyúzni (aki ilyenre gondol szándékosan provokál), csak határozottan megjelenni, a renitenskedőket izolálni, erőt és határozottságot demonstrálni. Ez is bőven elég volna.

[ Szerkesztve ]

(#9) Rive


Rive
veterán

- A sorkatonaságot már sokkal korábban meg kellett volna szüntetni
- Hende vegyen egy néhány hónapos frissitőkúrát a kopaszság mibenlétéből
- Ha több katonát akar, csinálja rendesen.

Ps.: #8 - ja-ja.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10) DeFranco válasza danih (#8) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Miből?

és miért? ha a NATO velünk van, akkor tök mindegy, ha nincs velünk, akkor tök mindegy. úgy kellene lavírozni, mint a nyugat európai kisállamoknak, hogy a nagyoknak érdeke legyen a függetlenségünk, vagy a szuverenitásunk.

(#11) danih válasza DeFranco (#10) üzenetére


danih
addikt

Ez az, erről lejjebb írtam - bármit is csinálnak, hatalmas forrásbevonással (ill. máshonnan elvonással) fog járni.
Mindegy, szerintem Hendét nem kell komolyan venni.
(NATO-hoz: megyek a körúton, erre látok egy plakátot - hetilapot reklámoz, címlapján felirat: "Szükség van az afganisztáni jelenlétre?" - vagy ilyesmi. Tudjátok, meghalt két magyar katona nemrég. Gondolom a cikk jó kis érzelmekre ható "hozzuk vissza a magyarokat" lehetett. Ilyenkor kérdezném: ha jönnének a ruszkik, akkor viszont már kellene a NATO, mi? Szal nem akarunk Afganisztánban ott lenni, de azért jó lenne, ha megvédenének minket? Idióták, komolyan...)

[ Szerkesztve ]

(#12) eziskamu válasza danih (#11) üzenetére


eziskamu
addikt

Az összes régi hadi cuccot eladni a francba vagy vastelepre, a pénzből meg a hadsereg maradékát átalakítani katasztrófavédelemmé. Nem katonaság kell, hanem veszélyelhárító és mentő csapatok. Egyre több az árvíz, egyre vadabbak a viharok. Na jó, évente párszor robbantgassanak és lőjenek gyakorlásból, biztos ami biztos, de egyébként csak katonaságra nincs szükség.

Mondjuk még egy ilyen speciális "hadseregnek" is jutna munka a NATO-ban, már ha nagyon kellene a segítségünk.

[ Szerkesztve ]

(#13) Szabesz válasza danih (#11) üzenetére


Szabesz
őstag

Hidd el, ha jönnek az oroszok, a NATO nem fog megvédeni minket. Oldjuk meg. Bocs. "Beszéljük meg."

¯\_(ツ)_/¯

(#14) Dany007 válasza Szabesz (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Ha az oroszok (vagy netán Kína?) jönnek azok ellen akármilyen 'saját' sorkatonaságunk is lenne, az se védene meg ebben biztos lehetsz! ;)

[ Szerkesztve ]

(#15) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Hehe sorkatonaság szánalom
Önkénntesként meg menne a faccom arabus alsóba.

Oroszok,kinaiak ellen 100 ezer derék magyar vitéz? Ez nem this is sparta! :))

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#16) D1Rect válasza Szabesz (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

"Ha" vagy "amikor"? :U

(#17) eziskamu válasza Brutális eb (#15) üzenetére


eziskamu
addikt

Mint a székely vicc:
Mikor szemben áll egymással a székely és a kínai sereg és mondja a székely vezér a kínainak:
-mi húszezren vagyunk
-mi meg 20 millióan
Erre a székely hátraszól az embereinek.
-Hű, hova fogunk temetni annyi kínait. :DDD

(#18) Tüzi válasza eziskamu (#12) üzenetére

Az összes régi hadi cuccot adjuk Iraknak. Ez működik.
Arról senki nem beszél, hogy mennyi M1A1 verő Leopárdot adtak volna a németek jelképes 1 márkáért anno, mert segített(ünk) nekik a vasfüggönyön átszökni. Talán valakinek nem áll(t) érdekében egy honvédő haderő létrehozása? Ki tudja... Talán ezért lett leépítve a hadsereg is, ami meg van, az háborúzgat egy őt abszolút nem érintő, de életébe kerülő hazugságért, jóó messze innen. Pedig itthon a baj, ami nem is kicsi. A sok rongáló, erőszakoskodó duhaj hülye gyerekre meg ráférne az az 1-2 év igencsak.

Ez az afganisztáni baromság amúgy az agyamra megy. Előbb itthon kellene rendet rakni, sok ingyenélőt munkára ösztönözni (akár lehetne küldeni Duna-Tisza csatornát ásni ha nem akar dolgozni, jelentős költséglefaragás lenne (édes Istenem, ha a Verest látnám ásóval a kezében :D )), de szerintem utána sem lenne jogunk belepofázni más belügyeibe. Amúgy a jelenlegi fejlődést látva (kelet felé nézve), hát én nem vagyok biztos abban, hogy nem járna a nép jobban egy új keleti "szövetséggel" mint a végvonagló, kizsákmányoló, minden szempontból a sárba tipró nyugati szövetségben.
Hogy is mondják? Anno mi voltunk a legvidámabb barakk, most mi vagyunk a legszomorúbb weekend-ház. Melyik jobb? Semelyik. De a kettőből össze lehetne ollózni egyet, ami nagyjából jó lenne. Dolgozni akarás megvan hozzá... de nagyon elkalandoztam, megy offba.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#19) Polllen


Polllen
nagyúr

A jelenlegi haderőnk önkéntes alapú, nem? Vagyis bármikor elmehet bárki katonának, csak bebattyogsz a toborzó irodába...Vagy tévedek? [link]

A kötelező sorkatonai szolgálat kidobott pénz volt az államnak és a bevonulóknak is...2 30 fölötti bátyám van, elmesélték mit csináltak bent...semmit...én megúsztam, mert továbbtanultam és mire elvégeztem a fősulit, megszűnt.

Ha értelmes keretek között zajlott volna a szolgálat, még azt mondtam volna, hogy persze, miért ne, de hogy 6 hónapig semmit tevéssel teljen az idő, ami alatt semmire nem készítenek fel...kizárt.

Inkább költsék ezt a pénzt a hivatásos állományra.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) danih válasza Tüzi (#18) üzenetére


danih
addikt

Annyira érzem, mit akarsz mondani! Teljesen egyetértek. Ha már valakinek jönnie kell, akkor inkább ázsiaiak, mintsem oroszok vagy arabok - legalább megtanul ez a nép dolgozni :)) (nagyon sarkos vagyok).

(#13) Szabesz: csak hasraütés-szerű példa volt. Lényeg az, hogy jó magyar szokás szerint jogok kellenek, de kötelezettséget - azt biza nem nagyon szeretnénk!

(#15) Brutális eb: jaja, this is Budaaaaa és rúgdossuk őket le a Gellért-hegyről :)

(#17) eziskamu: ütött :))

(#21) CséZé válasza danih (#1) üzenetére


CséZé
őstag

tesóm idén ment Szentendrére tanulni, tiszthelyettesire. asszem 1 éves.
hihetetlen mekkora túljelentkezés volt. és tudjuk h a ZMNE-n is mindig túljelentkezés van. sokan vonulnak be katonának is.

(#22) BITBOYS válasza danih (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én és a haverjaim már mind voltunk katonák, itt a hozzád hasonló egyéneknek kellene némi felkészítés az életre.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#23) lesaux válasza BITBOYS (#22) üzenetére


lesaux
veterán

kellene némi felkészítés az életre
Erre most nem mondok semmit, mert felbasztad az agyamat. Ha lehiggadok, leírom.

(#24) dabadab válasza Tüzi (#18) üzenetére


dabadab
titán

"a végvonagló, kizsákmányoló, minden szempontból a sárba tipró nyugati szövetségben."

ROTFL :DDD

A rothadó nyugat már harminc meg negyven évvel ezelőtt is a szakadék felé rohant (még szerencse, hogy a szocializmus mindig egy lépéssel a kapitalizmus előtt járt :D )

DRM is theft

(#25) BITBOYS válasza lesaux (#23) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ok.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#26) finest


finest
őstag

Érdekes Hende javaslata. Véletlenül nincs létszám stop a hadseregnél? :U Készülnek a helyhatóságira és populista hülyeségeket pufogtatnak, ennyi. Nem érzitek úgy, h állandósul a politikai uborkaszezon?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#27) kételkedem válasza BITBOYS (#22) üzenetére


kételkedem
addikt

Ezt a felkészítést kifejtenéd bővebben? Szerencsés voltam, szakácsként dolgoztam végig a sorállományú katona időmet. Minden nap reggeltől estig dolgozhattam így nem kellett bujdokolnom, lógnom, fetrengenem, másokat szívatnom. A rengeteg teljesen felesleges, munkának álcázott időtöltésről nem is beszélve!

Semmilyen szempontból nem készített fel semmire. A kiképzés nevetséges volt. AK-val 30, géppuskával 13 lőszert pufogtattam el, 1 db kézigránátot dobtam. Más fegyvert, vagy haditechnikai eszközt nem láttam. A gyerekeim a számítógépes játékokból többet megtudtak a fegyverekről!

Nem nevel munkára, kitartásra, rendre. Talán annyi haszna volt, hogy sok fiatal rájött, hogy a családján és a haverjain kívül is vannak emberek.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#28) Dany007 válasza BITBOYS (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Ezt az érvet én se díjazom.
Igaz én pont, hogy kiestem a sorkatonai szolgálat alól, de sok haverom / ismerősöm pont, hogy nem.
És lehet, hogy régen tényleg "felkészített" az életre, sokan mondják ezt, de manapság ez vagy a jó nagy szopatásokról szól, vagy a nagy balhékról, baromkodásról, bulikról. Nagyjából ezeket a storykat hallom tőlük, meg néha, hogy lőttek 2-3 sorozatot egy gépfegyverből.
Aztán ennyi. De, hogy nemsokmindenre készít fel az biztos.

Edit: Na, ahogy látom akkor nem csak az én ismerőseimnek voltak hasonló tapasztalataik a nagy "felkészítésről" :)

[ Szerkesztve ]

(#29) jagada válasza danih (#11) üzenetére


jagada
őstag

"Szal nem akarunk Afganisztánban ott lenni, de azért jó lenne, ha megvédenének minket?"

akik az afgánokhoz mennek innen azok mind zsoldos katonák, nem a sorállományt vezénylik ki, nem parancsra, hanem önszántukból, jó pézér mennek lábat lóbászni, ha meg seggbe lövik őket csodálkoznak, hogy ők biza nem erre vállalkoztak, mellesleg egy megszálló hatalom oldalán....

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#30) BITBOYS válasza kételkedem (#27) üzenetére


BITBOYS
addikt

Pont erről van szó, hogy segíthet beilleszkedni egy közösségbe. Nem évekről lenne szó, csak teszem azt pár hónap. Alapkiképzés szinten.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#31) danih válasza CséZé (#21) üzenetére


danih
addikt

Igen, de te a szerződésesekről beszélsz (szolgálat mint KARRIER - tényleg jó pénzért!), a poszt-toló pedig önkéntesekről. Remélem érzed a különbséget.

(#22) BITBOYS: Aha, köszi, látom vágod. Egyébként pont mire sorköteles lettem volna, megszüntették. Bár biztos felkészített téged az operetthadsereg az életre.

(#27) kételkedem: erről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#32) ollie válasza Tüzi (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na várj csak, fizetsz már adót? Mert emlékeim szerint nem voltál rá hajlandó, a rendrakás meg ugye ott kezdődik.

***

(#33) BITBOYS válasza danih (#31) üzenetére


BITBOYS
addikt

Akkor te biztos tudod miről beszélsz:)
Azt aláírom, hogy így erősen hangzik, túlzás. De nem ez lenne az egyik célja?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#34) danih válasza BITBOYS (#33) üzenetére


danih
addikt

Nincs ebben semmi titok, idősebb barátok mind ugyanazokat mondták (persze mind a rendszerváltás után jóval volt katona ).
Nem hogy az életre, de semmire sem nevel. Ja, talán a sörözésre meg a meccsnézésre (mert ezt csinálták). Mivel nem voltam katona, nem is szeretem a sört, és meccset sem nagyon nézek.
Mire taníthatott még? Ja, megágyazni, és takarítani. Szerencsésebbek talán megtanulhattak vezetni.

(#35) szablya


szablya
tag

hű, sok minden megfogalmazódott most bennem, párat leírok, szal ötletek:
- tartalékosokat kéne kiképezni, konkrétan mindenkinek részt kellene vennie több hónapos felkészítésen (erre van is sok példa, például ha jól tudom, az osztrákoknál), hadkészültség esetén sec-pec belehetne őket hívni
- a katonai kiképzés egyben morális, erkölcsi képzést is jelent, ami ma bizony ráférne sok kölyökre (és idősebbekre), hogy ha azt mondják bal, az az istóknak is bal és nem pofázik
- ezt a képzést illetve a tartalékosságot el lehetne kerülni nagyobb pénzösszeg befizetésével (NEM ÚGY!)
- a katonaság a katasztrófavédelem szerepét is ellátja
- a sorkatonaság illetve a tartalékosság valamilyen formája járjon olyan előnyökkel, hogy az mindenkinek érje meg
... de mindebből nem lesz semmi felelős illetve felelősségteljes magyar kormány nélkül

Egyébként bizony sokan vannak, akik merő patriotizmusból kimennének akár harcolni a frontra.

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#36) dabadab válasza jagada (#29) üzenetére


dabadab
titán

"akik az afgánokhoz mennek innen azok mind zsoldos katonák"

Nem, azok a Magyar Hadsereg katonái, ami véletlenül sem zsoldoshadsereg.

"önszántukból, jó pézér mennek lábat lóbászni"

Annyira azért nem jó pénz az, ráadásul nem lábat lógatnak. Komolyan, ha ennyire nem vagy képben, akkor miért kell ez a hangnem?...

"ha meg seggbe lövik őket csodálkoznak, hogy ők biza nem erre vállalkoztak"

Egyrészt nem csodálkoznak, másrészt meg így beszélsz pl. a mentés közben életüket vesztő tűzoltókról is?...

"mellesleg egy megszálló hatalom oldalán"

Ez akkor se igaz, ha kétbitesre egyszerűsíted az (egyébként elég bonyolult) afgán helyzetet.

DRM is theft

(#37) D1Rect válasza BITBOYS (#30) üzenetére


D1Rect
félisten

Biztos tapsikolnál amikor ezért nem vesznek fel/elszalasztod a melót/kirúgnak. :U

Elnézést, kicsit kirohanásos lett az első mondat. :B
De sztem érthető.

(#38) Hasek válasza BITBOYS (#22) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Erről a nevelésről, "felkészít az életre" dologról már egyszer leírtam a véleményem. Itt lehet olvasni: [link]

Meg különben is, ha már az általános és középiskola nem készítette fel az embert az életre, a másokkal való kapcsolatteremtésre, kapcsolattartásra, és a többire, akkor már semmi nem fogja, főként nem ez a bohóckodás, amit sorkatonaságnak hívnak.

És igen, Én lennék a legjobban felháborodva, ha valaki most idejönne hozzám és mondaná, hogy akkor most menjek katonának... Van nekem huszonévesen jobb dolgom is, mint hogy ott ugráljak bárkinek is, hónapokon keresztül. Aki katona akar lenni, azt Isten áldja, járjon szerencsével, de engem békén lehet hagyni.

Üdv. H

(#39) dízelracer válasza Szabesz (#13) üzenetére


dízelracer
senior tag

Minek jönnének? Magyarországot még úgy 100-150évig senki nem fogja megszállni mivel semmink nincs a vízkészleten kívül amin csücsülünk. Egyébként már régen lerohantak minket csak nem fegyverrel hanem pénzzel, ami sokkal rosszabb ... :(

(#40) cucka válasza szablya (#35) üzenetére


cucka
addikt

- tartalékosokat kéne kiképezni, konkrétan mindenkinek részt kellene vennie több hónapos felkészítésen
Ez volt a sorkatonaság, nem?

a katonai kiképzés egyben morális, erkölcsi képzést is jelent, ami ma bizony ráférne sok kölyökre (és idősebbekre), hogy ha azt mondják bal, az az istóknak is bal és nem pofázik
A feltétlen engedelmesség mégis milyen morális vagy erkölcsi tartást ad? Én például egyáltalán nem érezném magam semmiféle erkölcsi magaslaton, ha egy nálam gyengébb képességű katona ugráltatna, vagy az ő parancsait kéne feltétel nélkül teljesítsem. Akárhonnan nézem, sorkatonaként parancsok teljesítése, meg más emberek kénye-kedve szerint ugrálás az nem erkölcs meg morális tartás, hanem egyszerűen szopóág. Csinálja, akinek kedve van hozzá.

- a katonaság a katasztrófavédelem szerepét is ellátja
Most is ellátja, kényszerből, mert jobb nincs. A katonaság elsődlegesen katonai feladatokkal kéne foglalkozzon. A harckocsi vezetés meg a gépfegyver használata ilyen, a homok lapátolás az meg alapvetően nem ilyen. (Természetesen nem azt mondom, hogy ne segítsenek, csak ne ez legyen már a legfontosabb kérdés a hadseregnél..)

- a sorkatonaság illetve a tartalékosság valamilyen formája járjon olyan előnyökkel, hogy az mindenkinek érje meg
Na, milyen előny? Ingyen pénz? Vagy mire gondolsz?

Egyébként bizony sokan vannak, akik merő patriotizmusból kimennének akár harcolni a frontra.
Az afgán frontra? Vagy melyik frontra gondolsz? Másik kérdés, hogy biztos vagy ebben? Addig mindenki nagyon nagy patrióta, amíg csak beszélni kell róla. Vajon mennyire lángolt a patriotizmus azokban a katonákban, akik a Don kanyarban haltak meg? Ők is biztos nagyon szívesen mentek oda harcolni és meghalni, puszta hazaszeretetből, mi?

(#41) finest


finest
őstag

A nagy hazafias érzelmekhez még annyi reflexióm lenne, h vajon a sorállományt propagálok belegondoltak-e, h a jelenlegi szerződéses állomány hány százaléka megélhetési katona, ti. mert nem tud a saját szakmájában elhelyezkedni? 90-99,9? Khm. :U Azért remélem, legalább egy laktanyanapig eljutottak a pártolók, esetleg már beszéltek is katonával...
Az újra bevezetendő általános sorkötelezettséghez talán még Orbán Viktor aranybecsű mondatát tenném hozza, nem bánom, ha visszahozzák, csak "ne a zemberekkel fizettessék meg!" :DDD

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#42) madgie válasza D1Rect (#37) üzenetére


madgie
titán

Ugyanebbe a helyzetbe (meló) kerültem 2000-ben, bevallom férfiasan (?), elintéztem az E betűt magamnak. Igaz, akkoriban már nem volt ez nagy kunszt, már nagyon lazán vették a sorozást.

Mielőtt leírnátok ezért: azóta azon a munkahelyen dolgozom.

(#43) jagada válasza dabadab (#36) üzenetére


jagada
őstag

A pénz motiválja azokat akik kimennek ezen nincs is mit vitatkozni ezt ők is elismerik és nem a hazát védeni. Igenis jó pénzt keresnek, mert itthon legfeljebb munkanélkülinek mehetnének el az érettségijükkel vagy a katonatiszti főiskolájukkal, ezt is ők nyilatkozzák. Az a sajószentpéteri csaj meg irodai munkát végzett speciel, el tudom képzelni, hogy szakadt meg a munkában.
Most hogy jönnek ide a tűzoltók?????? Mérnem kevered bele rögtön a mentősöket meg a BKV sofőröket is??? Komolyan mondom, hogy nem értem.
Hála a magyar jelenlétnek Afganisztánban fenyegetnek már minket is terrorizmussal. Köszönöm szépen.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#44) dzsambo válasza jagada (#43) üzenetére


dzsambo
tag

Annak a csajnak neve is van: Pappné Ábrahám Judit, egy harccselekményben elesett katonáról nem így kéne beszélni :(( :(( :(( :(( :(( :(( Mellesleg nem csak ő halt meg, Kolozsvári György aki súlyosan megsérült szintén. Mind a kettejüknek nem ez volt az első missziója és nem voltak tudatlanok sem. Az hogy jó pénzt kapnak igen is megérdemlik. Ha szerinted csak láblógatás van Afganisztánban akkor miért nem jelentkezel te is.

(#45) Dany007 válasza dzsambo (#44) üzenetére


Dany007
veterán

Igazad van, a tiszteletet mindenképpen megérdemlik.
Ettől függetlenül tudták mire vállalkoznak. A katonaságban jócskán benne van a halál lehetősége. Nem is kis valószínűséggel. Ezért is kaptak átlagnál jóval magasabb fizetést. Amit meg is érdemelnek. Láblógatás ide vagy oda. Nyilván nem láblógatásról van szó. Én biztos nem mernék háborús övezetbe menni, még annyi pénzért sem. Egy életem van, havi 6-800 ezret (asszem ilyen körül kaphatnak) nemér meg nekem. Viszont azért azt is figyelembe kell venni, hogy nem egy frontvonalon harcolnak. Nem golyózáporok közepette védik az országot a betörni kívánó ellenség ellen. Persze ezeknek az 'orvtámadásoknak' is megvan a kellő negatívuma. Főként a kiszámíthatóság, és aljas gyáva cselekedetnek tartom. Kiállni nem mernek szemtől szemben, ehelyett inkább rejtőzködve lesből lövik ki, vagy épp pokolgépet használnak stb...
Na ja szal nehéz eldönteni az ember melyik oldalra is álljon. Már ha van ilyen.

Egy biztos, tudták mire vállalkoztak. Tudták, hogy bármelyikük, jóformán bármikor meghalhat egy hasonló támadásban. Ezzel szerintem mindenki teljesen tisztában volt. Sajnos ez most be is következett. Nincs ebben semmi "nagy dolog" (ne értsd félre) megrökönyödni való. Ha valakinek mondjuk szakács a foglalkozása, akkor ő sem lepődik meg azon ha meló közben akármilyen okból összekoszolja magát....

[ Szerkesztve ]

(#46) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Másfél évig voltam katona. Nem szerettem. Leginkább azért nem, mert másfél évig nem kerestem pénzt. A tényleges harcértékünk egy swat-hoz képest nulla volt. Egy utcáról összekapkodott lelkes csapathoz képest többszörös.

Az eredeti hírben szerintem nem értitek a hangsúlyokat.:

Felelőtlen döntés volt úgy megszüntetni a sorkatonaságot, hogy nem szervezték meg helyette a Magyar Honvédség önkéntesekből álló haderejét .

Nálunk némileg szegényebb országokban /Svájc/ nem átallnak ilyen spórolós megoldásban gondolkodni......[link]
Véleményem szerint egyébként is a spórolás volt a legfőbb érv a megszüntetés mellett....

Bármilyen baj esetén jelenleg a nullához közelítő értékű polgárvédelem a bevethető csak. Egyféle szervezett önkéntes "hadrafogható" férfi és női állományra nyilván sok célra szükség lenne. Ha analógiát akarnék vonni, a Rendőrség - Polgárőrség példa jut eszembe. Sok olyan feladat van katasztrófahelyzetben/konfliktusban amihez nem kell harcoló/fegyveres állomány, de el kell látni. Ilyenkor, ha a fegyveres erőkből kell elvenni ezeket az embereket, azok harcértéke csökken. Ha sok embert veszünk el, nagyon....
Ha a konfliktus/katasztrófa idején kezdjük el szervezni az önkénteseket, mire valamit érnek, már vége az egésznek....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#47) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Bár nem voltam katona, én már pont kimaradtam a dologból.
De véleményem szerint egy alapvető pár hónapos kiképzés, egy kis fegyelem belenevelése az emberbe nagyon nem ártana. a másfél 2 éves katonaság már tényleg sok és relative értelmetlen, azzal egyetértek.
Jelenleg ha véletlenül az ember kezébe adnak egy puskát jobb esetben a filmekből tud annyit, melyik végét fogja meg, ha kap egy gázálarcot, 1-2 perc mire normálisan fel tudja venni :). Figyelembe véve a mai szerencsétlen embereket.

- http://pazsitz.hu -

(#48) BITBOYS válasza PazsitZ (#47) üzenetére


BITBOYS
addikt

philoxenia és te is jól látod a dolgokat. Legalább cselekvőképesek legyünk.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#49) dzsambo válasza Dany007 (#45) üzenetére


dzsambo
tag

Engem egyedül a megfogalmazás zavart, de az nagyon. Ami velük történt az szomorú tény. Azért, mert ők választották még nem kell tudatlan és megélhetési katonának nevezni őket. Egy misszióhoz igen is kell tudás, nem csak az, hogy kimegyek külföldre és sok pénzt keresek, ha ilyenek mennének ki sokkal többen haltak volna már meg. A tudatlan förcsögést nehezen bírom, főleg ilyen helyzetben.

Hogy on is legyek: én nem voltam katona, de egy egyéves kiképzést én is szívesen fogadnék.

[ Szerkesztve ]

(#50) D1Rect válasza PazsitZ (#47) üzenetére


D1Rect
félisten

No offense, de egy pár hónapos(hetes) kiképzésnek talán, mondom talán még lenne is értelme.
Fegyelmet ennyi idő alatt nem lehet belenevelni senkibe.
A másik, hogy a katonaság egy szakma, ráadásul a nehezebb fajtából.

Kíváncsi lennék, hogy egy átlag 50-60 éves férfi aki volt katona /sok évig/ mennyi idő alatt veszi fel a gázálarcot, és hány m-ről lenne képes eltalálni egy ember nagyságú mozgó célpontot egy gépkarabéllyal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.