Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #56573440


#56573440
törölt tag

kb három éve láttam ilyet már, csak akkor valaki házilag csinálta meg, és a tetőre volt biggyesztve a kapcsoló. ilyenkor mindig örülök, mert a modding szépen lassan beszivárog a gyártásba is

(#2) shtml válasza #56573440 (#1) üzenetére


shtml
őstag

Ami másfelől azt is jelenti, hogy eggyel kevesebb moddinglehetőség maradt. Vagyis mégsem, mert házilag továbbra is kivezethető a CMOS-CLEAR.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#3) P00By


P00By
nagyúr

Jó ötlet, így már csak lemászni kell(legalábbis nekem) :D

(#4) KőkorSzaki


KőkorSzaki
tag

Lövik itt a bakot, mert a BIOS reset és a CMOS clear nem ugyanaz.

(#5) Male


Male
nagyúr

Szerencsére ritkán volt eddig ilyesmire szükségem, de... úgy rémlik, hogy a jumper átrakása elött az elemet ki kellett venni. (gondolom nem viccből írták a lap kézikönyvében)

Ezzel akkor mi van?

/Amúgy akinek nincs pénze a drágább lapra, az valószínüleg erre sem fog pénzt kiadni, mert vagy megvan nélküle, vagy megcsinálja magának ingyen./

(#6) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Jó ötlet. Én villamossági barkácsolásokat nem csináltam még és nem is fogok mert balfék vagyok a hobbielektronikához. Nekem kimondottan jo ez a kis cucc. Tehát én üdvözlöm. De az árral remélem nem szállnak el, max 2k-t adék érte és még ugyis sokkal többet fizettem mint az anyag, ill előállítási költs.

(#7) Jofi81


Jofi81
őstag

Ötletes és egyszerű! :)

(#8) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csináltak volna inkább wireless verziót... ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) Gizmo_G


Gizmo_G
csendes tag

sztem aki mar moddingolja a gepet meg tuningolja annak teljesen mind1 mar h le kell e venni az oldalat a haznak vagy nem...kb 10mp-s folyamat mig ezzel a kapcsoloval ez 3mp-re rovidul ami sztem ertelmetlen... de ha vki nagyon szukseget erzi ennek az meg meg hozzanem ertessel is konnyen megoldhato egy kapcsolo meg 3kabel szuksegeltetik ami kb osszesen 40ft

(#10) #56573440 válasza shtml (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

én ezzel úgy vagyok hogy aki meg akarja csinálni az eddig is megcsinálta, ezután is megcsinálja majd házilag, aki viszont kényelmesebb, annak adott a lehetőség hogy megvegye. pont ilyen boldog voltam amikor lian-li végre rájött hogy minek ventirács úgyis kivágják hogy csend legyen, akkor legyen "fícsör". jobban örülnék ha minden gyártó követné ebben őket, de addig marad a barkács... nem hiszem hogy azzal pl hogy elkezdtek ledes ventiket gyártani kevesebb lenne a modding lehetősége, régen a hőskorban amikor még csak fekete venti volt akkor persze különlegesebb volt, így viszont bárkinek elérhető. ez szerintem jó

(#11) #56573440 válasza Gizmo_G (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

látszik hogy nem nagyon vagy benne a _sűrűjében_. nem egy olyan embert ismerek akinek a modding nem annyit jelent hogy neom meg venti, hanem pl 0-ról fából, aluból házat épít. azokat kicsit nehezebben szereled, és pl kolléga reggel amikor mutattam már jelezte hogy egy ilyennek nagyon örült volna az előző gépházban, mert ott amire szétkapta a vasat... persze ez is csak egy alternatíva, nem mindenkinek vannak ilyen gondjai, de több embert tudok a környezetemben mondani akik a homlokukra csaptak hogy baaaaz ez kell/kellett volna

(#12) [CS]Blade2 válasza Gizmo_G (#9) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Sokkal jobb lett volna ha a gépház elejére teszik, hisz a nagy kábelkötegekben így sem lesz egyszerű. Ráadásul van olyan asztal, ahol nem férsz hozzá a gép hátuljához.

Ha már ilyen kell, akkor én egy kis elcsúsztatható lap mögé (pl. mint a telómon (K810i) a fényképező előtt van egy ilyen) a gépház elejére tettem volna azt a kapcsolót.

Nekem mondjuk 3.-ra mindig visszaáll ha nem tetszik neki a beállítás...

(#13) Zofren


Zofren
aktív tag

már látom magam előtt a jövő házain az előlapi kapcsolókat:
power, reset, cmos-clear, vga turbo...

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#14) varga911


varga911
senior tag

Kicsit le vannak maradva, cirka 1 éve használok ilyen megoldást... :DDD

(#15) shtml válasza KőkorSzaki (#4) üzenetére


shtml
őstag

Na igen.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#16) yooga


yooga
csendes tag

Nekem a jó öreg táp ki, elem ki, elem be, táp be bőven megteszi... Így legalább nem kell keresgélni a vacak jumpert... :) Mondjuk én nem is nagyon szoktam határokat feszegetni...

Még cseresznye, h idetaláltam :D

(#17) Daveedka


Daveedka
tag

jó kis cucc és még szépen is néz ki egy moddingos gépben :D

(#18) Overlocker


Overlocker
veterán

Nemrossz törekvés, de igazából ez 5-6 évvel ezelőtt lett volna nagy szám..csodálom amúgy hogy a mai házaknál még mindig nem alaptartozék egy ilyen.. :U Hála a korszerű alaplapoknak, mostanában ritkán kell CMOS Clear műveletet elvégzni..példának okáért, az MSI : ha helytelen beállitásokat adtunk meg kétszer próbál elindulni, 3.-jára alapértékkel indul a lap.. az ASUS: rossz beállitás után táp lekapcs, 5s várás, táp visszakapcs insert/del nyomogatása és máris indul a lap..:) Azt hiszem a Gigabyte-nál is működik ez a legtöbb esetben..

(#19) mephi666


mephi666
nagyúr

egyébként aki tuningol ész nélkül, az a hűtés miatt fel sem rakja a ház oldalát az esetek 99%ában, tehát manuálisan is meg tudja pár másodperccel több idő alatt a resetet csinálni... már ha nincsenek a lapjának önresetelő "kényelmi funkciói" :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) szab.tam válasza #56573440 (#10) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"...minek ventirács úgyis kivágják" :D :C - ismerős a képlet....

én nem szeretek forrasztgatni, és pár jumper már elment vadászni, mert a csipesz végét nem bírtam 2 újjal kellő képpen összefogni....

kifelezetten tetszik a dolog, már kerestem hasonlót, de nem kaptam. csak ennek régebben kellett volna kijönnie, mivel az új lapokon egyre sűrűbben integrálni fogják a kapcsolót.

a levett házoldal pedig nem segítség, mert én rendre akkor sem férek hozzá, mivel a pci-okban is mindig van valami. a tuningnál pedig az oldallap is fent van a ventikkel a hűtés miatt.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21) X@b3e


X@b3e
addikt

Ez házilag saccperkábé egy százasból kifozható, anno úgy két éve én is csináltam egy flipflop kapcsolóval végződő jószágot

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#22) Depression


Depression
veterán

Leginkább azért tetszik, mert maradandó. Egyszer megveszed, és szinte örökre használhatod. Ház/lap cserétől függetlenül. Valószínűleg rövid időn belül ez is egy párszáz Forintos tétel lesz, amit még akkor is megvesz az ember, ha nincs is igazán szüksége rá. Hamarabb veszek egy ilyet, minthogy rávegyem magam a forrasztgatásra.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#23) tomio válasza lezso6 (#8) üzenetére


tomio
tag

Csináltak volna inkább wireless verziót... :C :DD :C

Ez azt hiszem a SST-CLEARCMOS v2.0 lesz :DDD

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#24) Bluegene


Bluegene
addikt

dicséretes! :R

egyszer kétszer jól jött volna nekem ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#25) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Jó ötlet, de ha már itt tartanak, akkor csinálhattak volna, előlapra is, floppy vagy dvd olvasó helyére ilyen izét :) tts-en kívül vajon máshol is lehet kapni? vagy ott sem? ;)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#26) sNORh


sNORh
addikt

lol..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#27) Gizmo_G válasza #56573440 (#11) üzenetére


Gizmo_G
csendes tag

sztem nem az a lenyeg h mennyire vagyok benne....de a modding nekem se azt jelenti ha beleteszek a hazba 2neont meg 3ledes coolert es hiper modding vagyok...nah de ugye ha en pl mar csinalok magamnak vmit akkor azt mar ugy csinalom meg h minden kezre essen problema eseten pedig konnyen hozzaferheto avagy szerelheto cserelheto...oke regen ez nagyon jo talalmany lett volna de emberek vagyunk tudunk gondolkodni es volt aki mar ezt is megoldotta meg abban az idoben mikor egy 3emberes csavarhuzo kellet ahhoz h leszedd a burkolatott...nem is akarok vitazni errol mert ertelmetlen de mond ha nincs igazam ;)

(#28) Pubszon


Pubszon
veterán

Hasznos kis kütyü. :C

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#29) misirulez


misirulez
senior tag

Frankó...
Hol lehet kapni?

(#30) siriq válasza Overlocker (#18) üzenetére


siriq
őstag

Ez a DFI-nel is mukodik.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#31) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gigánál is megy.

viszont: CMOS resetes lap nem tudom hol kezdődik a gombos fajtából, de eléggé sokba kerül.

a lekapom a ház oldalát oszt benyúlok az elméletben nagyon egyszerű, onnantól, hogy rendesen meg van rakva a gépház (köteg sata kábel, köteg venti, ne adja ég egy CF/SLI setup hosszabb vidkarikkal megspékelve holmi ormótlan méretű aftermarket hűtéssel), onnantól esélytelen a dolog amíg le nem szerelsz pár alkatrészt. és benyúlni hátra lényegesen egyszerűbb, mint minden egyes alkalommal nézegetni, hogy akkor megint kapjuk le ezt és ezt, okés, feküdjünk be a gép mellé, okés, akkor a miniatűr jumpert rakjuk a helyére, ó a francba már megint beleesett az alsó ventibe/gépház aljába... ha volt már olyan géped, amikor az alkatrészeknek csak egyfajta összerakási sorrendje volt, mert másképp már nem lehetett összedugni mindent, akkor valószínűleg tudod miről beszélek. az asztalon tuningolni minimálkonfiggal meg csak addig jó, amíg nem két órába tellik a kiszedés és visszapakolás az említett okok miatt. olyan 30 kábelnél korántsem olyan egyszerű és vicces a dolog (nálam pedig van annyi házon belül). és akkor még nem is szép a kábelezés, csak nem lóg be semmi a ventilátorokra/légutak közepére, és ez már jó eredmény.

otthon heggeszteni meg nem áll neki mindenki. miért ne lehetne belőle aftermarket megoldás, ha van rá igény.

gép tetejére problémásabb beépíteni általában mod nélkül, 3.5ös/5.25ös helyre csak ezt berakni meg túlzás... ellenben egy ventipanellel/kártyaolvasóval már mindjárt más lenne a dolog, de ugye csak ezért nem biztos, hogy az ember cserélné a paneljét/paneljeit (nekem kettő kell konkrétan:) ).

szerintem alapvetően egy jó dolog. sajnálatos, hogy nem három éve jött ki, de még most is egy jó dolognak tartom (persze ha épeszű áron adják).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) MasterDeeJay

A legtöbb lapon (legalábbis ezt tapasztaltam) már ha nyomod az INSERT-et akkor a biosban visszaáll minden a legutolsó bootolható állapotra. (és azért mégsem tesz mindent vissza alapra) Vagy ha sokadjára nem indul akkor is visszaáll.
Régebben ha mindenképpen kellett cmos clear akkor én ezt egy másik gépből kiszedett reset vagy turbo gombbal oldottam meg. Olyan baromi gyakran nem is volt rá szükségem. Egyszer belőttem a tuningot és kész, talán annak jó aki sokszor cserél hardvert.

proci985

Alapból gombos lap pl az Abit Ax78 na az kb 12-13eFt. Sőt igaz drágább kategória, de volt valami 5.25-ös uGuru panel, azon is volt cmos reset.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#33) #56573440 válasza Gizmo_G (#27) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem azt mondom hogy nincs igazad, de vannak helyzetek, amikor egy épített ház könnyen szerelhetőnek indul, aztán mégsem az lesz ;) az előző házam is olyan volt onnan tudom :DDD megnéztem a legutóbbi versenyünk "con" (épített) kategóriájának résztvevőit, 90%-ukat szerintem a tulaj nem szívesen bontotta volna meg :K

(#34) edipqe


edipqe
senior tag

ez tök jó, csak nem vagyok tuning mókus :U

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#35) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Miért hátlapra? Előlapi panel a kisfloppy helyére :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#36) SP!T


SP!T
addikt

Nekem nagyon tetszik!

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#37) kariad


kariad
senior tag

Jópofa.....Nem is tudtam, hogy már ilyen is van... :))

(#38) szki


szki
őstag

Felesleges kapcsolgatás!
A Giga lapomban van DualBios, meg ha 3.ra sem indul el,akkor betölti az utoljára működő biost. Olcsóbb már a dupla bios mint áramköri lap a vezeték+kapcsoló kombónál!

(#39) Thrawn válasza szki (#38) üzenetére


Thrawn
félisten

Neked felesleges :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#40) Tyberius


Tyberius
aktív tag

A vicc az, hogy már az über-antituning Asrock lapom is visszaállítja a BIOS-t a korábbi állapotba, ha tuningtól nem tud elindulni :) Szóval erre a cuccra egyre kevesebb szükség van, de persze ettől még lehet piaca.

(#41) GumisPeter válasza #56573440 (#1) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Ezért dolgozunk, a vásárlókért, nem magunk miatt!!! :DD

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#42) GumisPeter válasza yooga (#16) üzenetére


GumisPeter
senior tag

elemet sose vettem ki...minek???
táp le oszt annyi...

[ Szerkesztve ]

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#43) spln


spln
tag

Még régi P1es gépem olyan házban volt, amin volt Turbo gomb na arra remekül rá lehetett kötni :D És nem kellett modolni meg mászkálni hátra :))

"Danger! Avoid death!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.