Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) biker válasza Kalandor (#3) üzenetére


biker
nagyúr

Igen, a piacon kapható tejtermékek is gondolom be lesznek tiltva.
A gomolyát is napon érlelik, azt se lehetne gyártani, csak mesterséges úton.

múltkor szokás szerint a hűtőben ellenőriztem minden termék szavatosságát, nehogy valami régi dolgot együnk véletlen, mondom torma, rég volt húsvét, igaz, jövő héten lejár, de még jó egy darabig, hiszen torma, ecet, mi romolna meg.
És akkor megláttam a majonézt leghátul, hú basszus, ezt szilveszterre vettük, hát ez tutti kuka, én ugyan nem eszem, de emlékszem, anyámék ált. 2 hetet adtak hűtőben a régi tubusos majonéznek.
nézem, b+ 2010 március :Y :Y :Y tojás van benne, és 1,5 év a szavatossága? mérnöki kémia, komolyan.
együk a sok szupertartós szart, és csodálkozzunk, hogy nem bírjuk megemészteni.

------

Kedves mindenki! Gondoljatok bele, mikor a szokásos szavatossági időt 10-20-50x meghaladó terméket esztek, hogy a gyomorban ugyanaz a bomlás zajlik le, mint normál esetben a termékkel a szobában, csak épp gyorsabban. Ha telehányjuk tartósítóval, akkor meg nem zajlik le, és ettől fáj a gyomor, és lassul az emésztés.
Gondolok itt a 40 napos tartós joghurtra, a 3 hétig tartós parízerre, és társaira.
ellenben a sajtot meg a szalámit gyorsérlelik, hogy kész legyen 3-4 nap alatt, és csodálkozunk, hogy a szalámira 90nap van írva, holott évekig elállna, a sajt meg 2 hét alatt megrohad a hűtőben, holott rendesen eleve 60-90 nap az érlelése a legalapabb sajtnak is, és utána minimum ennyi ideig eláll még.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.