Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) biker


biker
nagyúr

valhogy fel kell ez ellen lépni...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2) mahatma válasza biker (#1) üzenetére


mahatma
aktív tag

valószínüleg a kínai piacon található életveszélyes cuccok miatt hozták ezeket a rendeleteket, amibe sajnos beleesik a sok tisztességes kereskedő is. Van szerencsém belelátni néhány ilyen dologba, és hajmeresztő ami ezeken a piacokon folyik.
lsd. kínai karácsonyfa égők, hosszabbítók stb.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Egyetértek #2-vel. Több,mint v.színű, hogy az elmúlt években ismertté vált problémák miatt.
Szal a minőség nem mind1. Főleg elektronikai cuccoknál, méginkább a gyerek játékoknál.

Ha jól emlékszem veszprémi vagy te is :) Akkor ismered a 'lengyel piacot'.
Na az tipikus példája, amikor mindenhonnan összeszedett, összelomizott szutykokat akarnak rásózni az óvatlan emberre.
Aztán persze hazaviszed, kiderül, hogy szar az egész, vagy 2 hét múlva derül ki, hogy szar az egész aztán csá. Ennyi. Visszacserélni nincs sok esély. És ez a jobbik eset.
Gyerekjátéknál szintén veszélyes lehet. Ugye nehéz kontrollálni az ilyen piacokon az áruforgalmat, engedély nélküli játékot is simán eladnak. Márpedig az elmúlt években is elég sok játékot hívtak vissza, pontosan ezért. Mérgező festés, logó elektromos kábelek stb...

Persze tudom, van a dolognak egy másik oldala is. Vannak fix ezer éve áruló árusok is. Akikhez még vissza is lehet vinni a hibás cuccot, ha olyat adnának el. Tény.
Anno 6-8 éve pont a lengyel piacon vettünk egy 160wattos Denon erősítőt! Azóta is gyönyörűen muzsikál. Nagyon nagyon jó vétel volt.
Szal vannak kivételek, de pont ezért kell / kellett bevezetni az ilyen törvényeket. Mert vannak kivételek, de a nagy rész az nem tartozik bele.

Szal összességében, akire haragudni kéne, azokra az árusokra, akik gagyit, szart árulnak és csak le akarják húzni az embert. És sajnos ilyen mindenhol van. A kínaitól a lengyel piacig mindenhol.

(#5) fekeandras


fekeandras
őstag

Nem vagyok multi ellenes de világ életemben jobban szerettem piacon vásárolni még ha az adott esetben valamivel drágább is.

(#6) biker válasza Kalandor (#3) üzenetére


biker
nagyúr

Igen, a piacon kapható tejtermékek is gondolom be lesznek tiltva.
A gomolyát is napon érlelik, azt se lehetne gyártani, csak mesterséges úton.

múltkor szokás szerint a hűtőben ellenőriztem minden termék szavatosságát, nehogy valami régi dolgot együnk véletlen, mondom torma, rég volt húsvét, igaz, jövő héten lejár, de még jó egy darabig, hiszen torma, ecet, mi romolna meg.
És akkor megláttam a majonézt leghátul, hú basszus, ezt szilveszterre vettük, hát ez tutti kuka, én ugyan nem eszem, de emlékszem, anyámék ált. 2 hetet adtak hűtőben a régi tubusos majonéznek.
nézem, b+ 2010 március :Y :Y :Y tojás van benne, és 1,5 év a szavatossága? mérnöki kémia, komolyan.
együk a sok szupertartós szart, és csodálkozzunk, hogy nem bírjuk megemészteni.

------

Kedves mindenki! Gondoljatok bele, mikor a szokásos szavatossági időt 10-20-50x meghaladó terméket esztek, hogy a gyomorban ugyanaz a bomlás zajlik le, mint normál esetben a termékkel a szobában, csak épp gyorsabban. Ha telehányjuk tartósítóval, akkor meg nem zajlik le, és ettől fáj a gyomor, és lassul az emésztés.
Gondolok itt a 40 napos tartós joghurtra, a 3 hétig tartós parízerre, és társaira.
ellenben a sajtot meg a szalámit gyorsérlelik, hogy kész legyen 3-4 nap alatt, és csodálkozunk, hogy a szalámira 90nap van írva, holott évekig elállna, a sajt meg 2 hét alatt megrohad a hűtőben, holott rendesen eleve 60-90 nap az érlelése a legalapabb sajtnak is, és utána minimum ennyi ideig eláll még.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7) biker válasza Dany007 (#4) üzenetére


biker
nagyúr

pont erről van szó.

- aki azért megy piacra, hogy háromcázzé vegyen 250ledes izzósort, az így jár, hogy szívás. de ez csak a piac egy kicsi szegmense, legyen az kínai, lengyel, vagy kgst piac őskori nevén.

- maga a PIAC meg arról szól, hogy hetente kijársz, ismered az árusokat, aki az ARCÁT adja a termékhez, és tudja, ha átb.sz, akkor többet nem veszel nála semmit. ezért nem teszi.
sőt, mikor mér, még rátesz egy darabot

Ellenben multiban
- ugyanazt a kínai szar izzósort kapod, ugyanúgy leesik a plüssmaci szeme és lenyeli a gyerek
- a terméket ha otthon megméred, kevesebb mint volt
- a húst megmossák, és újraeladják, vagy csak addig áztatják vízbe, míg 20%-al nehezebb nem lesz.

és még sorolhatnám...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8) mahatma válasza biker (#7) üzenetére


mahatma
aktív tag

Sajnos ebben benne van az is, hogy a magyar piac árérzékeny. Nem is kicsit. Sajnos nagyon sok ismerős van, akinél az első szempont az olcsóság. Ezen nem könnyű változtatni, én sem tudok és nem is akarok. Az hogy ő látott ezer forintért a város másik végében valamit, ami tőle 5 centire 15oo és inkább átmegy a város másik végére, ez olyan beidegződés, amit nem lehet kitörölni.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#9) Crystalheart válasza biker (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"60-90 nap az érlelése a legalapabb sajtnak is, és utána minimum ennyi ideig eláll még."

4-5 nap, fűszeres kecskesajt, és nem tudjuk, meddig áll el, mert sosem jutott még el odáig. Kérsz? :D 4500 Ft/kg. ;]

(Persze nyilvánosan nem árulhatjuk, hiszen nincs EU-kompatibilis üzemünk, meg félmillás fejőgépünk, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#10) Dany007 válasza biker (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Amire te gondolsz szerintem, az a központi piac. Nem is tudom, hogy hívják pontosan. Az igazi eredeti piac, nem pedig a lomis mindenes.
Ahova az ember bemegy ha friss zöldséget gyümölcsöt akar stb.
Ha jól hallottam akkor ott most a gombával szívnak, mert szinte minden kedden pénteken ellenőrzés van. De sz.tem ez nem is gond.
Szal nekem a piac fogalma, az megmaradt a sima zöldségpiacnál.
Ahol már izzót lehet kapni meg székeket, bútorokat, elektro cikkeket stb... az már inkább lomis kiárusítás...

(#11) biker válasza Crystalheart (#9) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem te is tudod, mi a különbség a friss fehér/krémes sajtok, és az érlelt sajtok, és a nagyon érlelt, akár penészes sajtok közt :)

a piacunkon van kecskés, 3700-ért adja a kecskesajtot, hagymás, snidlinges, kapros, natúr, minden ízben kiváló :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) Rive


Rive
veterán

Ha még nem dől a füledből a gőz, akkor nézz utána pl. a borok forgalomba hozatala/minősítése körüli ügyeknek is :K Minden országnak megvan a maga heppje, hülyesége, de itthon picit mintha túl sok lenne efféléből.

Amúgy meg 'elvileg' az van a dolog mögött, hogy egyrészt ha baj van, akkor legyen kit elővenni miatta: másrészt meg azért, mert tényleg rengeteg sz@r kerül ki a piacokra.

Kedvenceim az élelmiszerek, amúgy. Főleg a húsáruk :( Az egyik régi ismerős dolgozott egy ideig ilegális húsüzemben, mesélt olyan dolgokat az inputról és az outputról is, hogy broáf.
Pedig ők - elmodása szerint - csak élőállattal dolgoztak...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13) tkazmer válasza Rive (#12) üzenetére


tkazmer
addikt

[OFF]Kedvenceim az élelmiszerek, amúgy. Főleg a húsáruk
egy ismerős mesélte, hogy megkérdezte egy húsfeldolgozókat tulajdonló ismerősét, hogy mégis szerinte, mint szakember szerint milyen húst érdemes vásárolni. válaszként csak annyit kapott, hogy "mindegy, de semmiképpen nem tőlem"....

számomra egyébként az volt élmény, amikor egyszer valahogyan kezembe keveredett egy mizo mackósajt szerűség. összenyomtam, és visszaállt! :Y mint egy szivacs![/OFF]

a piacokkal egy baj van: a nagy és hangos tömeg, nameg hogy gizi néni beleköhög a kezébe némi influenzát, majd úgy adja oda neked az amúgy tényleg jó árút.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#14) biker válasza tkazmer (#13) üzenetére


biker
nagyúr

a piacokkal egy baj van: a nagy és hangos tömeg, nameg hogy gizi néni beleköhög a kezébe némi influenzát, majd úgy adja oda neked az amúgy tényleg jó árút.

mari néni tudja, hogy ha ezt teszi, akkor a büdös életben többet nem veszel nála, ellenben a multiban símán felveszik a földre esett húst, és becsomagolják, vagy lemossák a sajtot, ha nagyon rosszul néz ki.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15) biker válasza Dany007 (#10) üzenetére


biker
nagyúr

jobb helyeken egyben van :) nem külön "lomos" és "nem lomos".

itt van egy rész, ahol sátrakat húznak a ruhások, meg árulnak minden műszaki cikket, meg egyebet, meg van egy rész, ahol csak zöldség, gyümölcs, hús és tejáru van.

de egy terület van

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16) Crystalheart válasza biker (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Persze, csak arra akartam célozni, hogy a sajtok tönkremenetele semmiféle káros adaléktól nem függ: ha éppen megfelelő táptalaj egy, a te hűtődben tanyázó bacinak, ami 10 fokon még képes szaporodni, akkor az el is szaporodik. (Ezért van, hogy minden hűtőben ugyanannak a tejterméknek felbontva más az eltarthatósága, ki kell tapasztalni.) 3-4 °C-on már mindenféle sajt nagyon sokáig jó marad, de a legtöbb hűtő le sem megy addig. No meg, azok, amik a hűtődben hamar tönkremennek, nem is három hónapig érleltek, általában 2 hétig, vagy akörül szokták a sima félzsíros sajtokat. Az ennél keményebbeket/szárazabbakat, reszelni valókat, vagy a penészeseket persze tovább.

(Nálunk van a piacon, aki bőven 3000 alatt árulja, röhej. Az övé sima gomolyasajt, azaz kultúra nélküli, de még azt is minimum egy 3500 fölött kellene. Ja, egyébiránt a kecskesajt mindig fehér marad. :) )

(#17) biker válasza Crystalheart (#16) üzenetére


biker
nagyúr

kiegészíteném: (sorry, de finomabban nem megy) a tetves mocsadék no-frost technológia a legfőbb oka :(

ez ugye rendszeresen rövid időre megmelegíti a hűtő rácot, hogy leolvadjon, és lecsurogjon a víz, így nincs jég.
ettől azonban sok csomagolásban párlecsapódás következik be belül, és ez okozza a penészt.

a tesztjeim:
PE dobozok és HDPE fóliával bélelt papír csomagoló (általános ma) esetén a sajt és a felvágott (még a disznósajt is!) 4-5 nap alatt képes megpenészedni, lévén a párát átengedi, de a vizet már nem, így belül cseppek formájában áztat.

az élelmiszeripari "folpack" csomagoló LLDPE esetén kisebb a veszély, de fennáll

uzsonnás zacsinak nevezett zacskóban szintén.

ilyen hűtőkben vagy a folpackba légmentesen lezárt megoldás, vagy a szellőző fedeles csomagolás a megoldás :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18) Eastman válasza biker (#6) üzenetére


Eastman
őstag

Egy újságíró csajjal beszélgettem múltkor. Kicsit ráment a tartósítószer kérdéskörre. Állítólag nagyon nagy probléma, hogy a temetőben a testek nem bomlanak a kellő "gyorsasággal" annyira tele vagyunk rakva tartósítószerekkel. Ha ez tényleg így van, az durva.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19) Crystalheart válasza biker (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tudod, a mi sajtjaink hogy vannak eltárolva? :D Fogjuk, rádobjuk egy tányérra a vászonpelenkát, arra egy szalvéta, oszt kész a sajttál. (Mondjuk az ÁNTSZ biztos leszedné a fejünket, de hát istenem.) Semmi különösebb hókuszpókusz nem kell neki. Ha a bóti sajtot kibontva tárolja el az ember, akkor is max. keményebb lesz picit a héja. És erről a no-frost cucról most olvasok először, de elég nagy ökörségnek tűnik. Ilyen hűtőben még a csomagolás nélküli, sózott sajt is megromlana, hiszen ha csak fél percig is éri meleg, a bacik, amikből gyakorlatilag fölépül, vígan nekikezdenek szaporodni.

(#20) Crystalheart válasza Eastman (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezt válthatná ki, legalább a folyós kajáknál, ha visszajönnének a régi szép konzerves idők. :D

(#21) biker válasza Crystalheart (#19) üzenetére


biker
nagyúr

nem, a hűtőtérben nem nő meg a hőfok, csak a zárt tér miatt a páratartalom.
hirtelen felmelegíti a hátlapot, ettől lefolyik a cucc, és mehet vissza a hideg. ez max 10perc.
csak épp ugrik egy 20%-ot pára tartalom szerintem :)

és minden hűtő ilyen úgy 5-6 éve. 10éve még opció volt, meg extra

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22) Crystalheart válasza biker (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Akko' azért nem tudtam erről, nekünk annál régebbiek. :D

Mindenesetre ja, a páratartalom is okozhatja. És ha ez ennyire egyértelmű, miért nem teszik vissza opcióként? Vannak ám furcsa dolgok.

(#23) tkazmer válasza biker (#14) üzenetére


tkazmer
addikt

a multi (hipermarket) is valamilyen szinten piac (nagy és hangos a tömeg, ráadásul még valamilyen zene is szól) , ilyen módon igazából én csak a nagy választék és a kellemes hőmérséklet miatt szeretem.
amik talán jók lehetnek, azok a kisebb, de nagy forgalmú szakboltok (sajnos csak néhány ilyet tudok), ott ált. minőségi árút forgalmaznak, továbbá a minőségi termékeket forgalmazó szupermarketek. a spar-ban általában egész széles és jó választék van sajtokból vagy egyéb kiegészítőkből (pl mustárok), olyan is volt már, hogy nem kellett hetekig érlelni egy sajtot ahhoz, hogy normális legyen.
továbbá - igaz ez magyarországon nem divat, legalábbis felénk - jó dolog elmenni pl egy tejüzembe vagy egy gazdaságba termékekért. hollandiában pl kiváló sajtokat csomagoltak nekünk, abszolut eu konform módon, higiénikusan - az orrom előtt vákuumfóliázta az eladó a frissen levágott sajtdarabot. vagy éppen németországban egy biogazdaságban olyan minőségű croissant forgalmaznak a helyben termelt anyagokból, hogyha az ember hamburgban jár, néhány darabért már szerintem érdemes megtenni azt az oda-vissza 80km-t, még úgy is, hogy 1€ darabja egy kb 6-7cm hosszúnak.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#24) biker válasza tkazmer (#23) üzenetére


biker
nagyúr

itt nálad egy a kérdés: mit nevezel spárnak, ami normális?
mert amióta megvette a spar a plust, azóta annyi történt, hogy a táblát lecserélték a plus üzleten, és árulják a spar budget szarokat bent.
választék ugyanúgy nulla, mint előtte.

a régi "nagy" sparok még jók voltak, meg a nagy match-ok.
de itt is sok esetben megvettek egy helyi abc-t, és ugyanaz maradt bent, mint előtte.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25) tkazmer válasza biker (#24) üzenetére


tkazmer
addikt

valóban, ezt nem tisztáztam; nálunk épp szinte egymás mellé épült a spar és a plus, így a plus egyszerűen be lett zárva. a normál spar-ra gondolok, meg igen, a match-ek, és 1-2 cba is elég jó.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#26) Fecogame


Fecogame
veterán

...vásáron és piacon...

Vagyis online lehet? Csak a fizikai piacon nem?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.