Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Bordoi válasza Eastman (#100) üzenetére


Bordoi
őstag

Mostanában nem követem az eseményeket, de úgy tudom, hogy most is sok a tej az országban és még exportáljuk is.
Annak idején napi 100.000 l körül volt a felvásárlás, most állítólag a negyede sincs. :((

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#102) hucsikoi válasza Bordoi (#99) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

No,ha már meg lettem szólítva...
Én is azt tudom elmondani,mint a cikkíró barátom,hogy vizet nem tesznek a tejbe.Tejport is csak akkor,amikor tavasszal kihajtják az állatokat a legelőre,mert a száraztakarmánytól erősebb a tejük,míg a szálastakarmánytól hígabb.A tejport kizárólag a szárazanyagtartalom emelése céljából kell beletenni.Megnyugtathatok mindenkit,hogy amire az van írva,TEJ az bizony tehénből van.Viszont amin a "tej jellegű", vagy bármi hülyeséget olvashatunk a csomagoláson azt nem szabad megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#103) Bordoi válasza hucsikoi (#102) üzenetére


Bordoi
őstag

"Reggeli ital" :DDD :C

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#104) hucsikoi válasza Bordoi (#103) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Ez is egy a sok közül aminek semmi köze a tejhez.Bár rossz nyelvek szerint kiváló magzatelhajtó termék. :DDD
Az előző hsz-ből kifelejtettem,hogy az ellenőrző hatóságok nem csak az üzemekben végeznek ellenőrzést,hanem a boltok polcairól is elviszik a terméket vizsgálatra és igen kemény büntetéssel jutalmaznak mindent ami nem felel meg az előírásoknak.

(#105) Bordoi válasza lapa (#96) üzenetére


Bordoi
őstag

Én megelégednék 2 szelettel a békebeli 2 kilós kenyérből, házi zsír+paradicsom+paprika. :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#106) Eastman válasza Bordoi (#105) üzenetére


Eastman
őstag

...ja, meg lájla hagyma. Nagyapám '21-es és egész életében ilyesmit evett.

Szalonna, sonka, tojás, kolbász, ZSK, paprika, paradicsom, hagyma, disznósajt, fehérkenyér, jó kis házibor és minden nap 3-4 alma, körte, barack. Levest sosem forrón, vizet sosem jéghidegen. Borocska a pince hetedik lépcsőfokán.

Jó egészségnek örvend, túl egy rákon. Az összes vegyész kollégája megboldogult már. Ő tavasszal felássa a kertet, mert azt fel kell ásni.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#107) Bordoi válasza Eastman (#106) üzenetére


Bordoi
őstag

Persze mert akkor még nyugodtabban éltek az emberek, + nem ették ezt a sok nylon szart.
Az esetek 99%-ban én is csak a kedvesem által elkészített kajákat vagyok hajlandó fogyasztani. Az a biztos. :DDD
Nem azért nem eszem az előre csomagolt kajákat, mert félek, hogy mi lehet benne. Az nem igazán érdekel, csak az ízvilága egyszerűen rossz.
Tegnap pl. a kedvesem friss tök-ből csinált, kenyérre kenhető krémet. Szerintem 2-3 napig megvan reggelim-vacsorám.
Egyszer nem volt kedvem tepertő krémet csinálni, ezért a párom hozott a boltból.
Mit mondjak, a kutyáim ették meg. :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#108) hucsikoi válasza Bordoi (#71) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Eddig bírtam! Nekem is csinálni kellett juhtúróból és tehéntúróból (fele-fele) körözöttet. :C
Isteni volt! ;]

[ Szerkesztve ]

(#109) Tibiajax válasza #54715584 (#5) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Tessék vidékre menni, ott van még finom pékáru

(#110) hucsikoi válasza Tibiajax (#109) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Nem mindenhol...Mi is elmentünk nyaralni egy kis hegy faluba.El is döntöttem,hogy csak friss házi tejet és péksüteményt fogok reggelizni,de sajna egyik sem volt. :O

(#111) Tibiajax válasza hucsikoi (#110) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Nem mondtam, h mindenhol, de itt nálunk pl igen :)

(#112) Bordoi


Bordoi
őstag

Kalandor írását elolvasva, 2 napja pizzát eszek. :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#113) Bordoi válasza hucsikoi (#108) üzenetére


Bordoi
őstag

Jah kérem, gazdagéknál. :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#114) hucsikoi válasza Bordoi (#113) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Nahhh igen gazdagéknál már napok óta pizzát esznek én meg hónapokig kuporgattam egy kis körözöttre. ;]

(#115) euforia válasza Kantorpe (#6) üzenetére


euforia
tag

pékárut nem a tescoban meg hasonló üzletekben kell venni hanem keresni kell egy normális pékséget én is ezt tettem és finom pékárukat eszem az h buktából meg hasonló dolgokból kispórolják a dolgokat azmár sajnos mindehol ígyvan drága a túró lekvár stb ... ezvan:(

(#116) Bordoi válasza euforia (#115) üzenetére


Bordoi
őstag

Ez jó megállapítás, csak ha nincs valahol jó pékség, akkor van baj. :((

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#117) szumoo válasza Bordoi (#112) üzenetére


szumoo
senior tag

Jó is a házi pizza! Igaz én vastagabb tésztával csinálom, de eddig mindenkinek ízlett!
Haverok mindig emlegetik, h kéne már csinálni pizzát! :D
Múlt hétvégén lángost dobtam össze, nagyon régen ettem már és megkívántam. :))
Mostanában volt vmi retro kaja? :D

A nyúlon túl?

(#118) hucsikoi válasza szumoo (#117) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

És még mondja valaki,hogy a férfiak nem elég háziasak. :C

(#119) szumoo válasza hucsikoi (#118) üzenetére


szumoo
senior tag

:D Sajna nem mindegyikünk, de vki nem is igényli ezt.

A nyúlon túl?

(#120) hucsikoi válasza szumoo (#119) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Én is nagyon szeretek fózócskézni,bár az is igaz,hogy leginkább szabadban van rá lehetóségem.Az én párom mikor megesküdtünk kerek perec kijelentette,hogy férfinak nincs keresnivalója a konyhában! Jó néhány év elteltével rájött,hogy szeretek főzőcskézni és azóta elfogadta,sőt igényli,hogy néha az én kezembe legyen a fakanál.

(#121) Bordoi válasza szumoo (#117) üzenetére


Bordoi
őstag

Volt bizony. :DDD Lecsó, a la natur.
Mindenféle ízesítőt kizárva, csak és kizárólag természetes anyagokból. :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#122) szumoo válasza hucsikoi (#120) üzenetére


szumoo
senior tag

Én inkább a konyhában tevékenykedem, igaz még nagyon nem is próbáltam a szabadban való főzést (eddig mindig volt más helyettem, aki megcsinálja :D). Asszonykádnak meg pirospont, h hagy kibontakozni néha! :K

Bordoi: milyen jó is az! :K Lehet majd felvetem az itthoniaknak és mi is csinálunk. :)

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#123) Bordoi válasza szumoo (#122) üzenetére


Bordoi
őstag

Ma ez készül :

Csirkemell tésztával a la Dopeman :C

Hozzávalók: csirkemell, só, bazsalikom, pármai sonka, sajt, olaj, tészta
Recept: a csirkemellet besózzuk, bazsalikomozzuk. Tűzálló tál alját olajjal kikenjük, sonkával beterítjük az alját, erre tesszük a csirkemellet, sonkával befedjük, sajtszeleteket teszünk rá, és „bolognai granulátumot” öntünk rá, a tetejét olajjal meglocsoljuk, sütőben jól átsütjük. Főtt tésztával tálaljuk.

Azzal a változtatással, hogy sonka helyett füstölt császár szalonna lesz.
Párom vett tegnap egy kisebb darabot(1.5Kg). :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#124) szumoo válasza Bordoi (#123) üzenetére


szumoo
senior tag

Aha, szóval ezt főzőtt Dope. :DDD Lemaradtam erről a részről.
Hihetetlen, h miket nézek mostanában! :DDD
Jónak tűnik a recept, jó étvágyat hozzá! :C

A nyúlon túl?

(#125) Bordoi válasza szumoo (#124) üzenetére


Bordoi
őstag

Köszönöm :R

Itt a menü

:C

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#126) szumoo válasza Bordoi (#125) üzenetére


szumoo
senior tag

Már külön blogja is van a műsornak? :D Behalok.
Köszi a linket! :R

A nyúlon túl?

(#127) Bordoi válasza szumoo (#126) üzenetére


Bordoi
őstag

Néha csemegézek kicsit, növelve a repertoárt, már úgyis annyi kaját unok. :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#128) Bordoi válasza szumoo (#126) üzenetére


Bordoi
őstag

Készül a mű :DDD
Teszek fel majd képet. :C

[ Szerkesztve ]

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#129) Bordoi


Bordoi
őstag

Erre jött még a tejfölös-fűszeres öntet és a sütés vége előtt még egy kis reszelt sajt, mert szeretem. :DDD :C

[ Szerkesztve ]

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#130) szumoo válasza Bordoi (#129) üzenetére


szumoo
senior tag

Uh, nagyon jól néz ki! :K És gondolom finom is volt! :D
Most megyek majd nyaralni és remélem fogunk a szabadban főzőcskézni! :)

A nyúlon túl?

(#131) Bordoi válasza szumoo (#130) üzenetére


Bordoi
őstag

Bizony jól sikerült. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#132) szumoo válasza szumoo (#130) üzenetére


szumoo
senior tag

Elmaradt a szabadtéri főzés, de annyira nem is sajnálom. Jók voltak a napi programok! :D Hétvégén megint csináltam lángost, nem volt kedvem mással vacakolni. :D

A nyúlon túl?

(#133) Bordoi válasza szumoo (#132) üzenetére


Bordoi
őstag

Én mostanában Pizzát sütök a kedevesemmel, de azt hiszem leállunk egy darabig, mert vagy 2x betegre ettem magam. :DDD
Ejj egy jó sajtos-tejfölös lángos.... :C

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#134) szumoo válasza Bordoi (#133) üzenetére


szumoo
senior tag

Lassan már nekem sem ártana vmi jófajtát csinálni. Lassan elfelejtem, hogy is kell csinálni! :DDD

A nyúlon túl?

(#135) hucsikoi válasza szumoo (#134) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Egy-két jó receptet igazán közkinccsé tehetnél. :R :R

(#136) Bordoi válasza szumoo (#134) üzenetére


Bordoi
őstag

Itt találsz pár okosságot. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#137) Bordoi válasza hucsikoi (#135) üzenetére


Bordoi
őstag

Tessék kifáradni a Hajdúszoboszló-i strandra és ot venni lángost. :C

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#138) szumoo válasza hucsikoi (#135) üzenetére


szumoo
senior tag

Igazán különleges dolgot nem tudok, csak amiket bárhol megtalálsz. Kis rutin után meg úgy csinálod meg, ahogy neked a legjobban ízlik! ;)

Bordoi: köszi :R, de csak poénnak szántam, h elfelejtem. :) Azért 10-20 darab után már rutinból jön a dolog. Csak a feltétet változtatom.

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#139) Bordoi válasza szumoo (#138) üzenetére


Bordoi
őstag

Akkor tessék nekikezdeni alkotni.
Arra viszont figyelj, hogy ne járj úgy mint én.
Mostanában kétszer is túlettem magam Pizzából. :DD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#140) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Emberek, tessék elkészíteni otthon, amit lehet. :) Pl. egy kemence mindig jól jön. Sőt, kettő, egy kint, egy bent. Persze városban sokkal neccesebb :D (Nekünk sincs még, mert nem kevés pénz egy kultúráltabb példány.) Ahol lehet, úgyis be kell szerezni minden önellátáshoz szükséges dolgot, amit lehet - pár évtized, és szívni fognak pl. akiknek nincs konzervezőgépe... :D

(#141) Bordoi válasza Crystalheart (#140) üzenetére


Bordoi
őstag

Van benne valami. Még a kefírt is itthon csináljuk, egy okos kis gépecskével. :)

[ Szerkesztve ]

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#142) szumoo válasza Bordoi (#139) üzenetére


szumoo
senior tag

Esetleg majd hétvégén csinálok egyet, de most hétköznap nem foglalkozom ilyesmikkel.
Igaz a tegnapi kivétel volt, mert gyorsan összedobtam egy rántott karfiolt (megéheztem rá :B)
Nem szoktam túlenni magam, azért odafigyelek ilyesmikre! :D

A nyúlon túl?

(#143) Bordoi válasza szumoo (#142) üzenetére


Bordoi
őstag

Általában én is figyelek a túlevésre, csak nem mindig sikerül. :DDD
Más, gondoltam tegnap eszek egy kis vajas kenyeret. Mit mondjak a vaj hófehér volt és az íze, hát............

Muszáj volt a rántott karfiolt felhozni ? :DDD
beszélnem kell a párommal ez ügyben(is). :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#144) szumoo válasza Bordoi (#143) üzenetére


szumoo
senior tag

Látom azért sikerül néha egy-két tippet adnom! :C
Eszembe jutott a rakott hús is, hogy csinálni kéne, csak hát majdnem aranyárban mérik a húst is! :((
Milyen fajta vaj volt, amit ettél?

A nyúlon túl?

(#145) Bordoi válasza szumoo (#144) üzenetére


Bordoi
őstag

Privát teavaj, mert pont az volt a tőlünk 5 méterre levő boltban, de többet nem veszünk az is biztos. :(

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#146) Crystalheart válasza Bordoi (#141) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kaukázusi kefirt? Mert azt hiszem ahhoz kell egy "rázogató-gép", vagy legalábbis ami néha megmozgatja. Sima kefirhez nem feltétlenül kel, csak optimális hőmérséklet. :)

(Mi sajtot, joghurtot tudunk itthon előállítani a kecskéink tejéből, ahhoz vannak meg a körülmények... kábé, valamennyire. Kell még majd vajkultúra a vajhoz, krémsajthoz és túróhoz, azt majd jövőre veszünk. Kell majd még fölözőgép, akkor tejszín is lesz, és ha az megvan, tejszínből köpülőgéppel lehet vajat csinálni. Csak ez mind pénz, és most elsődleges a laptop, ugye, ha egyszer prog egyetemre megyek... :) )

(#147) Bordoi válasza Crystalheart (#146) üzenetére


Bordoi
őstag

Sima kefírt, egy kis elektromos doboz, ami egyenletes hőmérsékleten tartja a cuccot.
Elősször kell egy bolti kefír, azt felöntöm 1liter tejjel és szétosztom a 6db kis pohárba.
16 óra múlva kész, utánna az egyik pohárból lehet csinálni a többit.
A sajt miatt szívesen lennék a szomszédod. :DDD
15 évig dolgoztam a tejiparban, mint TMK-s, tudom mi a fölözőgép, csak szerelnem ne kelljen soha többet. :(

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#148) hucsikoi válasza Bordoi (#137) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Én csak a sárándi útfélen lévő árústól veszek,sajnos ritkán járok arra.

(#149) hucsikoi válasza szumoo (#138) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Az alapreceptet én is ismerem,de sokszor az apró dolgok tudják igazán megbolondítani az ételt.Én is szoktam főzőcskézni,de vevő vagyok minden finomságra.

(#150) Bordoi válasza hucsikoi (#148) üzenetére


Bordoi
őstag

Ez csak rajtad múlik, egyébként is ideje volna már erre járnod. :C

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.