Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Carpio válasza Undoroid (#248) üzenetére


Carpio
tag

A halak felszeletelve.

[ Szerkesztve ]

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#252) Bordoi válasza Carpio (#251) üzenetére


Bordoi
őstag

Kellemes ünnepeket neked és a családodnak is. :R

Meg fogsz ölni ezekkel a receptekkel. :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#253) Undoroid válasza Carpio (#251) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Ezt nevezem!Egyszerűen gyönyörű!!!

Gratulálok hozzá!

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#254) Carpio


Carpio
tag

Vörösboros harcsapaprikás túrós csuszával.
:DDD

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#255) Undoroid


Undoroid
őstag

Sziasztok!

Ezek a kaják.... Ki vele!Ki,mennyit hízott ezektől a finomságoktól?Én bevallom,hogy 8Kg-al lettem több! ;)

* * *

Bordoi!

Ment egy privát üzenet! :K

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#256) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Bezzeg annak idején még ízes rakott krumplit is tudtam csinálni :DDD

Rakott Krumpli Dzsekk Szperró módra :D de szabadon váasztható
(Valami nevet is adjunk a gyereknek:DDD)

Nahszóval
Amatőr hobbiszakács recept úgy kezdődik ,hogy lemegyek a bóótba és megnézem mennyi pénz van nálam..és mi az ami relatíve friss és ehető :D

4 - 6 személyre

1 csomag Budget (Lehet hangossan röhögni) kolompér cirka 2 KG
6 DB sosem piros , illatmentes paradicsom a la világvége vagy spanyol kamion.
2 DB Zöld (még) TV paprika(nem a műsor :D) magyar ha meg nem akkor amit kapni :D
1 DB Hegyes erős paprika ...Ungarese!
2 DB nagy vöröshagyma ...A la Makó :R
1 tálca laska gomba (300G)...a pincéből ? :D
1 tálca Ispar-os darált röfihús .....X....szárm hely unió
1 szál paraszt kolbász .(füstölt elönyben) ....Gyulai,Csabai,stb
6 DB tojás megfőzve....talán jobb ha nem tudom honnan van :D

6-8 gerezd fokhagyma .....ERRE VAN PROOFOM!
(Kovács Károly 5720 Sarkad Vécsey U.8 ..fokhagyma (fehér) I oszt 60+ mm Származási hely...........: KÍNA ! csomagolás napja 2009.02.18 ......KÉP van! )

1 nagy tejfől ..by spar
20 dkg reszelt trappista sajt ..budget :D
10 dkg ceddar vagy vmi hasonló reszelt sajt.....ami akad :DDD

Fűszerek: némi piros paprika,só,bors,majoranna,lestyán.
Kiegészítő : Sör fél doboz a kajába, másfél a szakácsba :DDD

Végtelen 1xrűen elkészíthető buli kaja :R :C ...fogod az összetevőket és felkarikázod őket .A darálthúst én össze dolgozom némi pirospaprikával ,borsal,sóval,vörös és fokhagymával.
Amint ez megvan 1 sor krumpli , egy sor kolbász/ darált husi , 1 sor zöldség ,1 sor tojás,és ismét 1 sor krumpli stb stb ha kész vagy akkor 3dl sör amit a főzés alatt vízzel pótólok mivel én nem főzőm meg külön a krumplit ! Hanem együtt fő az egész egy lefedhető edényben.

Én szoktam menet közben némi grillfűszert is rá szórni csak úgy érzéssel.
A pirosra sütési fázisnál teszem rá a tejfőlt és arra a reszelt sajtokat.
kb 1.20-1.40 óra alatt van kész

Ha kipróbáljátok Jóétv hozzá (1 hét cseregar! wan rá :DD jah ez nem az a totyik :DDD :C )

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#257) Bordoi válasza (ÉN)közPONT (#256) üzenetére


Bordoi
őstag

Darált hússal még soha nem próbáltuk, sőt gomba-paprika-paradicsommal sem, viszont nem hangzik rosszul.
Nagyon nem. :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#258) (ÉN)közPONT válasza Bordoi (#257) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Hát ezt kapd ki :DDD tegnap este csináltunk 1 et :DDD

A paradicsomra vigyázz..ha sok leve van akkor 1-2 szemmel kevesebbet tegyetek bele..mert nehezebben lehet elfőzni a levét.

Amúgy állati jó lett! ...nem túl drága és jó étel :C

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#259) Bordoi válasza (ÉN)közPONT (#258) üzenetére


Bordoi
őstag

Igen a paradicsomra eleve azt gondoltam, hogy kevesebb is elég lehet bele.
Szerintem hamarosan kipróbálom. :K

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#260) (ÉN)közPONT válasza Bordoi (#259) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Juhéééééj akkor híres lesz a receptem!
Hálás köszönet a bizalomért!
jah a köv Hsz-be belinkelem azt az ominózus fokhagyma képet ! :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#261) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

És erre a "csodára" írta ki az I....S.... ,hogy Magyar termék ..khm
[link]

[ Szerkesztve ]

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#262) Bordoi válasza (ÉN)közPONT (#261) üzenetére


Bordoi
őstag

Az nagyon komoly. :C

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#263) degu


degu
senior tag

Visszautalva a topikcimre...
Ranttottleves,komennyel...piritott griz,fott krumplival...hajaban sult krumpli zsirral...
zsiroskenyer,hagymaval! /A szalonna,meg a toportyu mar nem jatekos,mert felkuzdottek magukat aranyarra! :W /
Tanuljatok! :C

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#264) szumoo válasza degu (#263) üzenetére


szumoo
senior tag

Rántott leves köménnyel! :C Nagyon szeretem, de elég régen nem ettem már.
Teljesen elfelejtettem ezt a topikot, de pótlom az elmaradásom! :)

A nyúlon túl?

(#265) degu válasza szumoo (#264) üzenetére


degu
senior tag

Es abszolut ...zold...szinte nincs benne kaloria! :DD Nem hizlal! :C

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#266) Bordoi válasza degu (#263) üzenetére


Bordoi
őstag

Mi azt köménymag levesnek hívjuk és igen-igen szeretem.
Pirított zsemle kockával nagyon ott van.
Szegény faterom minden áldott reggel azt itta/ette, a muter nem is annyira örült neki, mert minden reggel természetesen frissen kellett főznie. :K

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#267) degu


degu
senior tag

Folyt...
Grizes/krumplis teszta,krumplis nudly /!/ prezlisen,lebbencsleves,hagymas dodolle /volt valami varosi neve is,de arra nem emlekezem,mert gyerekkorom legremesebb kajaja volt... :Y /
Szoval a kemenypancelu rakot,meg a langusztat majonezzel..azt hiszem elfelejthetjuk...
De van egy jo hirem!
Az Auchanban kaphato parmai sonka! /12.400.-Ft/kg./ Tehat egy pofas egesz sonkat,ami kb.5 kg. -mar hatvanegynehanyezer Ft.-ert megvehetjuk! /Igaz,a Jozsi bacsi ezert egy egesz disznot ad! :DDD /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#268) szumoo


szumoo
senior tag

Tegnap ettem egy jó kis tökfőzeléket fasírttal! :C De nagyon jól esett! :D
Máshol mivel szokták enni a tökfőzeléket? Mert mifelénk leginkább bundás kenyérrel szokták, csak tegnap inkább a fasírtra szavaztam. :D

A nyúlon túl?

(#269) degu válasza szumoo (#268) üzenetére


degu
senior tag

A tokfozelek szinte mindennel jo /marmint annak,aki szereti! :D /
Lehet enni fott tojassal /ha muszalymenza :Y /lehet tukortojassal,faszsirttal,sult oldalassal,belszinroloval,rantott hallal,sertessulttel...stb. Szinte minden megy hozza...kiveve a teli gumi! :DDD
En is komalom!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#270) Bordoi válasza szumoo (#268) üzenetére


Bordoi
őstag

Ezt sem hallottam még, hogy bundás kenyérrel. :F
Viszont rossz nem lehet.
Ellenben éppen most ettem meg egy komoly tányér tök főzeléket és most kapom éppen a repetát. :DDD
Csak natúrba és jó hidegen. Én így is szeretem. :K

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#271) Bordoi


Bordoi
őstag

Arról említést sem tettem, hogy most fő a kocsonya. ;)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#272) szumoo válasza Bordoi (#270) üzenetére


szumoo
senior tag

Hidegen? Uh, inkább melegen fogyasztom. :)
Egyszer próbáljátok ki bundás kenyérrel, biztos nem fogtok csalódni. :)

Kocsonya ..., hát ...khm... nem mondhatnám, h szeretem! :D

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#273) Bordoi válasza szumoo (#272) üzenetére


Bordoi
őstag

Próbáld ki hidegen is, nem fogsz csalódni benne.
Bár én sok mindent, csak hidegen szeretek.
Például a zöldbab vagy a savanyú krumpli levest is. :K

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#274) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Húúúdejó köményleves+kocsonya.....bőszen olvasom a totyikot ...valamit nekem is kell alkotnom ..késztetést érzek rá :DDD

Kaja neve Vörösboros Marha lábszár ragu :C :R
4 emberes ,vagy 6 átlagos emberkére méretezve :D

Nézzükcsak...összetevők....eddíg jól indul??? :DD

1 Kg Marha lábszár
1 Kg Marha lapocka
1 doboz zsenge vágott zöldbab
2 nagyfej hagyma
1 fej fokhagyam
1 vastag szelet kolozsvári szalonna
3 paradicsom
1 zöld paprika
1 hegyes erős paprika
1 üveg vörösbor...száraz
2 üveg Sör!
olaj
só,bors,római kömény...magyarán kömény :D,házi :R piros paprika ,csipet majoranna(Tudom de szeretem :D)

Szabvány vörösboros pörit kell csinálni belőle csak én a 2/3 nál bele teszem a zöldbabot és + egy fej hagymát össze karikázva + pár karika paprikát is ,hogy szép textúrát :DDD 3d-s :) kölcsönözzön az ételünknek jah és még valami! A bor-t nem csak mútatóba kínálom neki hanem fél üveggel minimum be is csókóltatok a pörinek !Nem kell drága bor csak ne tablettás bor legyen!

Jah igen kérdezitek és a sört hová? kell önteni...............Válasz :
Szerintem NoLF (Arany PH sörmesterdíjjas ,Jászai és érdemes művész :DDD) után valahol sokadiként ügetek a bronzéremért mint tőzsgyökeres sör :R toyikos , nem is lennék igazi sör fan ha nem írnék bele a receptbe 2 üveg sört! Jójó de hova?.....1xrű mindíg az aktuális szakács kapja a hűsítő söröcskét! Elvégre ő ott ácsingózik vagy laza 3-4 órát amíg készül a kaja!

Köretnek remekül illik a házi galuska/nokedli (az a kistesója a galuskának :DDD) vagy a tört krumpli esetleg a tarhonya pirítva!
Tegyetek rá a pöri tetejére pici petrezselyem zöldet vagy metélő hagymakarikát dísznek!

Szerintem jó recept...1 hét Gart válalok rá :F .......multi tasking :D sry

szaal ehető :)
Szerintem fénykép holnap készül !
mert ez lesz a vendégeknek :D

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#275) degu válasza szumoo (#272) üzenetére


degu
senior tag

Hat a bundas kenyer az nagy asz volt annak idejen! /Mert a hus eleg ritka vendeg volt a konyhaban!...pedig...ne rohogjetek! 10,0.-Ft volt a marhahus,es 20.0-Ft a diszno szinhus! Nem dekaja...vazze...kiloja :Y /
De a bundikenyer sok mindenhez jo! Reggelire citromos teaval,de feltetnek is jo! Tokfozelekre,spenotra...
Regen azert volt nagy asz,mert igy a szikkadt kenyeret sem kellett kidobni /3.-Ft/kg !/ hanem be lehetett forgatni a felvert tojasba,es kisutni...nyam...nyam... :C
No es a baratfule? /Ez nem vicc..ez egy kaja volt!/
/Most szolt be a lanyom,hogy Apa! ne gyere itt a pleisztocen-kor esemenyeivel... :DDD /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#276) Bordoi


Bordoi
őstag

Dobja mindenki a recepteket, mert ezzel csak mindenki nyer szerintem. :K
Kész lett a 15 tányér kocsonyám.
Mivel a párom egyáltalán nem szereti, ezért elleszek néhány napig azt hiszem. ;)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#277) degu válasza Bordoi (#276) üzenetére


degu
senior tag

Dejoooo... :C
15 tanyer kocsonya.Te nagyon szeretheted!
Nalunk a parom a kocsonya-fan... :DDD De O csak 6-8 tanyerig turazza fel magat!
/Nalunk en utalom a kocsonyat :W /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#278) szumoo válasza degu (#275) üzenetére


szumoo
senior tag

Igaz még elég zöldfülű vagyok (25) és annyira nem emlékszem az árakra.
De azt viszont tudom, mikor mentünk vmi nagyobb rendezvényre, akkor egy 50-es kaptam költőpénznek. :D
És nem mondtad a lányodnak, h x év múlva ő is így fog majd mesélni másoknak! :D

Most kajáltam be krumplis tarhonyából! :C Nagyon jól esett! :D

A nyúlon túl?

(#279) Bordoi válasza degu (#277) üzenetére


Bordoi
őstag

Mínusz 2 tányér. :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#280) larpi válasza Bordoi (#279) üzenetére


larpi
tag

Lassú vagy, nyakunkon a tavasz, megromlik! Vagy bezsúfoltad a frigóba?

(#281) Bordoi válasza larpi (#280) üzenetére


Bordoi
őstag

Mifelénk még annyira nem játszik a tavasz. :(
Ráadásul ideje sem lesz. ;)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#282) (ÉN)közPONT válasza Bordoi (#276) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

15 Tányér ! :DDD
Csúúcs :DDD mondjuk én úgy szeretem a kocsonyát ,hogy vagy a léé vagy léé+színhús, a bőrös részeket nem igazán :( de az is kell bele ,hogy kocsonya legyen belőle :DDD

+ piros paprika rá + bors :C
Friss kenyérel nyam

Most kezdjük a tegnapi ragu recept megvalósítását :DDD..képek készülnek !

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#283) larpi válasza Bordoi (#281) üzenetére


larpi
tag

Itt lent délen már vége a kocsonya szezonnak, nagyon megenyhült az idő, csak reggel csipked még egy kicsit. További jó étvágyat a még meglévő készletekhez!

(#284) Bordoi válasza (ÉN)közPONT (#282) üzenetére


Bordoi
őstag

Én igazából pont a bőrös részeket szeretem. Én már csak ilyen vagyok.
Amikor tepertőt sütünk és aztán nagy étvággyal fogyasztjuk, a bőrét soha nem engedem kidobni.
Ugyanis lebbencs/tarhonya esetleg krumpli levesbe főzve, valami csoda. :K

larpi köszönöm, igyekszem. Már a mai 2 tányér is megvan és hol van még a nap vége? :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#285) degu válasza Bordoi (#284) üzenetére


degu
senior tag

Hat en iszonyuan ruhellem,amikor a kocsibol ramvicsorog a diszno fel feje... :Y
En egyedul sovany hussal,es max.porcogos fuldarabokkal birom megenni!
De a porc,jo ropogosra sutve...az igen! Sajnos a sult szalonna bore csak frissen ropogos,mert a frigoba megnyulosodik.
Tenyleg! A krumplileves is nagyon finom tud lenni,es egy egyszeru,olcso kaja.
Es mennyi paradicsomos krumplifozeleket,meg paradicsomos kaposztat ettem a napkoziben...brrr...Ma mar ez sem jatekos! :DDD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#286) larpi válasza degu (#285) üzenetére


larpi
tag

Mi a kocsonyába, körmöt, s.farkot, fület és némi bőrkét teszünk. Néha megvadítjuk egy kis füstölt marhanyelvvel. Addig főzzük amíg a csontot könnyedén ki nem lehet szedni a körömből, és így rakjuk szét a tányérokba. A néhány tányérba nem rakunk farkot így az csontnélküli kocsonya. Az ízesítés hagyományos, viszont amikor a húst szétrakjuk, kicsit megsózzuk, utána merjük rá a levet.

[ Szerkesztve ]

(#287) Undoroid válasza Bordoi (#284) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia Bordoi!

" a bőrét soha nem engedem kidobni.
Ugyanis lebbencs/tarhonya esetleg krumpli levesbe főzve, valami csoda...
" A bablevesből se felejtsd ki a bőrös részeket! ;)

Mennyi most a 15?

Régen nagyon sok mákos tésztát (Nagymamám 'opekancának' hívta) ettem!Ami érdekes volt még benne,hogy saját kezével készítette,nyújtotta hozzá a tésztát!Isteni finom volt!Volt egy érdekes szokásom vele:A mákos tésztát Én mindig bőségesen megszórtam porcukorral,de annyira,hogy az addig fekete színű étel teljesen fehér lett! Nem csodálkoztam volna,ha akkor megkérdezte volna valaki,hogy "Fiam,nem kérsz egy kis mákos tésztát a cukrodhoz?" :DDD

Nemrég a kelt-tésztás változatát ettem,ami szintén nagyon finom!(Ha ismét lesz belőle,akkor lövök néhány képet róla!

Bundáskenyér+forrótea-kombó az verhetetlen nálam is!

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#288) (ÉN)közPONT válasza Bordoi (#284) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Én a húsis részeket inkább..........A nejem a fülét szereti a kocsonyában :DDD
Amit ő még szeret de engem ki lehet kergetni vele a világból az a köröm pörkölt...mondjuk annyi szépsége van ,hogy azt bogrács verzióban újkrumplival szereti igazán :DDD

A Tegnapi prozsekt :DDD
Olyan hamar elfogyott ,hogy arra se volt időm ,hogy lefényképezzem a tányért :DDD
Volt hozzá nokedli (a galuska kistesója :DDD ) + tejfölös ubisali is :R
Ti is fotózzatok ! Az érdekes projecteket osszátok meg...nekünk Magyaroknak van főzőkultúránk nem múgy mint az amcsiknak aki most találták fel a szószt a hambijukra :DDD

A hozzávalók összekészítve:

És az elkészült mű :DDD :

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#289) degu válasza (ÉN)közPONT (#288) üzenetére


degu
senior tag

Pedig a samanok szerint minden heten meg kene enni egy kormot,mert az izuletek mukodesehez kell az a kocsonyas gel,ami a koromben jelentos mennyisegben van!
Egyebkent en is szeretem a koromporit,kiveve azt amelyiken a hentes kivegzest hajtott vegre! /Barddal szetverte apro szilankokra... :Y /
Amit meg naon csipek,az a reszelt krumpli,kis hagymaval,egy tojassal,keves liszttel,keves aprora kockazott fustolt szalonnaval osszegyurva,es bo olajban ropogos barnara kisutve...isteni,kulonosen bablevessel... :K

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#290) Bordoi válasza Undoroid (#287) üzenetére


Bordoi
őstag

Sajnos már csak 5 tányér van, viszont erősen gondolkodom az utánpótláson. :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#291) (ÉN)közPONT válasza degu (#289) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

A köröm pöri...nem az én világom:D ha odajutok akkor proenzi :DDD

de a második fogás amit leírtál az nagyon szimpatikus! :C

Bordoi:
:DDD amikor fő tegyél bele néhány sonkahagymát is :R :K kicsit megbolondítja az izét.

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#292) degu válasza (ÉN)közPONT (#291) üzenetére


degu
senior tag

*de a második fogás amit leírtál az nagyon szimpatikus!*

Csak az a baj vele,hogy borzaszto munkaigenyes,es rettento nagy kosz marad utanna...
Es ugyanez a kategoria a krumplis langos! Ez mar nem annyira kiraly,meg piszkosul el lehet rontani vele a gyomrot,ha megszivja magat olajjal...

Es mit szoltok a zsirban/olajban piritott friss kenyerhez,amit utanna fokhagymaval bedorgolni,es mezes/citromos teaval benyomni...

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#293) larpi válasza degu (#292) üzenetére


larpi
tag

Gyermek koromban nagyon sok zsírban sült kenyeret megettem, a kedvenceim közé tartozott. Az egészséges életmód nevében, már csak a natúr fokhagymás-pirítóst fogyasztjuk, igaz én megszoktam puhítani egy kis vajjal.
Nagy ritkán, mikor a bundáskenyér sütésnél lebzselek, a végén egy-két natúr kenyérszeletet is megsüttetek a párommal, igy nosztalgiázom.

(#294) (ÉN)közPONT válasza degu (#292) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Ha főzők akkor nem zavar ha takarítanom is kell utána :DDD Egy-egy jó fogásért! :R
Krumplis lángos :R :R :R :C :DDD Titka a pokol tűze forróságú olaj..amiben gyors mozdulatokkal megsütöd!

Sült kenyér szelet..fokhagymával bedörgölve :C .......mézes teával.az most pont jót fog tenni a tegnap este robbanás szerüen jött mandula gyulladásomnak :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#295) degu válasza (ÉN)közPONT (#294) üzenetére


degu
senior tag

Hat igen!
Ebben is volt reszem gyerekkoromban...

*Sült kenyér szelet..fokhagymával bedörgölve .......mézes teával.az most pont jót fog tenni a tegnap este robbanás szerüen jött mandula gyulladásomnak

Ez a reggeli felert egy inkvizicios vallatassal! :Y
/Hogy miert volt allandoan mandulagyulladasunk gyerekkorunkban? :F ...egeszen addig,amig ki nem kaptak./

A krumplislangos pedig valoban /de a lisztes langos is!/ akkor szivja meg magat zsirral/olajjal.ha nem eleg forro a zsiradek.

Na es ki evett gyerekkoraban zsiroskenyeret szilvalekvarral,vagy kristalycukorral beteritve? :DD

A fozes utani takaritas pedig nekem olyan,mint a szeksz utan a kukoricakapalas... :DDD

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#296) (ÉN)közPONT válasza degu (#295) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Nekem egy jó ideig nem volt mandula gyuszim......de most majd B.......ok :DDD
30 on túl is igen szar érzés! :O
Próbáltam legyűrni egy szendvicset.....nehezen ment :(( :O
Lángos.....hűűűdejó is lenne :DDD lehet ,hogy megkérem a nejemet ..csináljon 1-2 krumplis lángost nekem :DDD

Zsíros kenyér lekvárral???????????????????????Finom? :F :F

És szeksz után egy kis Tv szerelés? vagy ,hogy autentikus legyek windóz telepítés? :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#297) degu


degu
senior tag

Az igazi topikcimre utalva...
Gondolkodtatok mar azon,hogy a *mi idonkben* mennyire mas dolgok voltak fontosak?
Nem csak a vilag valtozott meg,hanem Mi is! /Persze ez ertheto :K /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#298) Bordoi válasza larpi (#293) üzenetére


Bordoi
őstag

Ezt most tényleg az eszembe kellett juttatnod? :DDD
Most csináltam magamnak és sikerült olyan jó ízűen megenni, hogy ki is csapta a számat. :K

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#299) larpi válasza Bordoi (#298) üzenetére


larpi
tag

Na ez elolvastatom a párommal! Szerinte, csak a rossz, vagy a túlevés csapja ki az ember szája szélét. Hiába erőltetem hogy ha igazán jót eszem (ami nem mindig sok) akkor is megjelenik az a bizonyos hólyag. Sajana a mai "egészséges" ételek után egyre ritkábban. Bezzeg régen, amikor még nem volt káros a zsír,vaj,cukor,sonka,kolbász......stb...stb!

(#300) (ÉN)közPONT válasza Bordoi (#298) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Hűűű az szar dolog:(

Most mondok egy ételt amivel ezt lehet ! fokozni :DDD
kulcsszóóó?

Lasagne

Házi tésztából és darált húsból ..sok paradicsom szószal és fűszerekkel készül a fínom lasagne :DDD ...ha elkészül csinálunk fotót róla+ feldobom a receptet is !
Már ha élve megússzuk ? ! :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.