Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) hucsikoi válasza Bordoi (#150) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Mi lesz a menü? :D

(#152) Wilika


Wilika
aktív tag

Hohohó, micsoda rokon gondolatok!

Budapesten nincs különösebb bajom a vásárlással... egészen addig míg a pékárukhoz nem érkezem.
Egyrészt megszoktam, hogy itthon anyám barna kenyerét eszem ami egyrészt mindig puha, másrészt veszettül finom, harmadrészt pedig egy hét után is ehető.
De ott... főleg a nap végén. Áhh, szatyor a kézre, végigfogdosom a fél pék-részleget (heló te kis szőke zsemlepakolólány :D ), az összes zsemlét, és kenyeret, és mindegyiket undorral, de néha már szinte dühvel dobom vissza. :(

Bezzeg itthon. :) A zsemle NAGY és puha és SŰRŰ S-Ű-R-Ű!
...és 23 Forint.

Kalácsot magam sütöm. :)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#153) hucsikoi válasza Wilika (#152) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Na ezt szívesen megkóstolnám. :C

(#154) Bordoi válasza Wilika (#152) üzenetére


Bordoi
őstag

Hohohó muszáj megölnöd ezzel a kaláccsal ? :DDD
Receptet nagyon megköszönnénk itt többen is szerintem. :R
Egyébként grat. szépre sikeredett, de gondolom még finom is, úgyhogy receptet kérünk. :)

A Tejesember

Hányszor csalódtál idáig ?

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#155) Wilika válasza Bordoi (#154) üzenetére


Wilika
aktív tag

10 éve az interneten élek, ezt is hol máshol, mint a gugliban rákeresve találtam. :D
[link]
Amúgy ahányszor sütöttem, mindegyik tésztaadag egy új kísérlet volt (asszem én nem tejezem fel annyira, de nem biztos)
De arra rájöttem, hogy (legalábbis nagyanyám megbízhatatlan villanytűzhelyét használva) ebből a mennyiségből két kisebb kalácsot kell fonni, és akkor nem marad nyers a közepe/ég el a héja. :)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#156) hucsikoi válasza Bordoi (#154) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Akármikor megfordúltam Nálatok mindíg betegre zabáltam magam Krisztike csodálatos alkotásaiból. :R

[ Szerkesztve ]

(#157) Bordoi válasza Wilika (#155) üzenetére


Bordoi
őstag

Én is többet netezek mint kellene, csak azt hittem valami titkos családi recept. :) :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#158) szumoo válasza Wilika (#152) üzenetére


szumoo
senior tag

Ez nagyon jól néz ki :C és eszembe jutott mamám mazsolás kalácsa, amit tejjel toltam, amig csak bírtam! :O Lehet megpróbálkozom eggyel vmikor! :)

A Tejesember: ha csinálok vmi (számomra) új dolgot, akkor majd dogok képet és esetleg majd receptet! ;) Igaz most ez a rakott hús jár a fejemben tegnap óta, de messze van még a hétvége, van időm kitalálni! :D

A nyúlon túl?

(#159) Wilika válasza szumoo (#158) üzenetére


Wilika
aktív tag

Amikor először csináltam rakottkrumplit és feltettem róla egy fórumra képet, akkor mudták, hogy veszettül gusztustalanul néz ki... Pedig k_rvajó íze volt. :D

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#160) szumoo válasza Wilika (#159) üzenetére


szumoo
senior tag

Akkor inkább az esztétikusabbakat rakom majd ki! :DDD

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#161) Bordoi válasza Wilika (#159) üzenetére


Bordoi
őstag

Az a baj, hogy nem könnyű egy kaját megcsinálni, hogy úgy nézzen ki mint ami a szakács könyvekbe van.
Mondjuk nekem a kinézet csak másodlagos szempont. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#162) Bordoi válasza hucsikoi (#156) üzenetére


Bordoi
őstag

Képzeld el, én mit "szenvedek". :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#163) szumoo válasza Bordoi (#162) üzenetére


szumoo
senior tag

Ó, de tudlak sajnálni! :P :D

A nyúlon túl?

(#164) Bordoi válasza szumoo (#163) üzenetére


Bordoi
őstag

Mindenkinek ez legyen a legnagyobb baja. :DD :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#165) hucsikoi válasza szumoo (#158) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Várom és előre is köszönöm. :R

(#166) hucsikoi válasza Bordoi (#162) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Örömmel osztoznék szenvedéseidben. :DD

(#167) Bordoi válasza hucsikoi (#166) üzenetére


Bordoi
őstag

Várjunk csak várjunk. :(((
Az asszonyra gondolsz vagy a főztjére, mert nem mindegy. :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#168) hucsikoi válasza Bordoi (#167) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Mivei itt kajáról van szó..... :K

(#169) Crystalheart válasza Bordoi (#147) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jaah, értem, elekrtomos termoszra gondolsz. :D Olyat mi is keresünk amúgy, mert pl a joghurthoz 40°C körüli állandó hőmérséklet kell, de nekünk minimuim 10 literes kellene. Egyelőre nem találtunk... Lehet, hogy külföldről kell valahogy beszerezni, ha nincs valami magángyártmány. (Ha valaki tud ilyet, szóljon! :) )

(#170) Bordoi válasza hucsikoi (#168) üzenetére


Bordoi
őstag

Azért :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#171) Bordoi válasza Crystalheart (#169) üzenetére


Bordoi
őstag

Estleg Itt szétnézhetsz. :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#172) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Jut eszenbe...bezzeg annak idején volt nagyon finom és mézédes sötétzöld dinnye.
Sajnos manapság sehol sem látok,csak csíkosat.

(#173) Bordoi válasza hucsikoi (#172) üzenetére


Bordoi
őstag

Nekünk most is zöld van, hááát hogy mézédes-e ?
Nem, de nekem ezt dobta a gép. :U

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#174) hucsikoi válasza Bordoi (#173) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Hol vettétek? Nekem is kell!

(#175) Wilika válasza Crystalheart (#169) üzenetére


Wilika
aktív tag

Szabályozható akváriumi fűtő? ;)
5000 alatt már biztosan kapni. Pont azon gondolkodtunk anyámmal, hogy télen megjátsszuk kovászos uborkával. :D

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#176) Wilika


Wilika
aktív tag

...bezzeg annak idején, mikor még nem tudtuk mi az a szalmonella, két pofára kanalaztuk a cukros tojássárgáját. Arrrrgh, definomvolt...

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#177) Bordoi válasza hucsikoi (#174) üzenetére


Bordoi
őstag

Itt a kisboltba, előre behűtve. :DD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#178) Bordoi válasza Wilika (#175) üzenetére


Bordoi
őstag

Gyanítom, hogy nem ennyire egyszerű a dolog. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#179) Wilika válasza Bordoi (#178) üzenetére


Wilika
aktív tag

Azért valld be, hogy nem lenne rossz, ha működne. :))
Amúgy emlékszem, egy teknőstartóknak szóló könyvben, a keltetőben a tojásoknak az állandó hőmérsékletet vízfürdővel és fűtőszállal biztosította. (nem a tojások úsztak vízben, hanem a homok-tálka miben feküdtek persze)

[ Szerkesztve ]

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#180) Bordoi válasza Wilika (#179) üzenetére


Bordoi
őstag

Valóban jó lenne, de nem hiszem. :((

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#181) szumoo


szumoo
senior tag

Igaz már lassan átmegyek főzős topikba, de azért megosztom veletek:
olyan istencsászár húsos-tarhonyát csináltam, hogy meghalok annyit ettem. (most sikerült bekajálni rendesen :B ). Azért is nem tarhonyás hús a neve, mert elég nagyon %-ban van a tarhonya, mint a hús (1kg tarhonya+0,5k hús) :DD. Gondoltam nem akarok főzni a napokban! :DDD
Képet egyenlőre nem linkelek, mert nem sikerült előnyös képet csinálni így este, esetleg majd holnap!

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#182) Bordoi válasza szumoo (#181) üzenetére


Bordoi
őstag

Azt bizony én is szeretem. :)
Jövő hét valamelyik napjára megrendelem a párommnál. :P

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#183) szumoo válasza Bordoi (#182) üzenetére


szumoo
senior tag

Örülök, h megint adtam ötletet! :D :C
Már hetek óta fánkot akarok csinálni és remélem hamarosan meg is csinálom. :B

A nyúlon túl?

(#184) Bordoi válasza szumoo (#183) üzenetére


Bordoi
őstag

Fejezd abba. :DDD
Muszáj megölnöd ? :U

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#185) szumoo válasza Bordoi (#184) üzenetére


szumoo
senior tag

Pedig én semmi rosszat nem akarok! :B :R
Párod nem furcsálja, hogy mindig van ötleted, hogy mi legyen a kaja? :D

A nyúlon túl?

(#186) Bordoi válasza szumoo (#185) üzenetére


Bordoi
őstag

Ááá mindig elmondom neki, hogy itt adták az ötletet. :DDD
Nem is baj, mert így legalább kevesebbet kell gondolkodnia. :Y

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#187) szumoo válasza Bordoi (#186) üzenetére


szumoo
senior tag

Végülis igaz, anyámék is mindig azzal gyötörtek, h mit főzzenek ebédre vagy vacsira, mert épp nem volt ötletük. Igaz ritkán, de tudtam segíteni. :D

A nyúlon túl?

(#188) degu válasza Wilika (#176) üzenetére


degu
senior tag

Nicsak,nicsak!
Egy dinosaurus! :Y
Kanalaztad a cukros tojassargajat?...Mert lusta voltal! :P
En felvertem meg a feherjet is/mixert meg nem talaltak fel!/ es...belekevertem a cukros tojassargajaba...tettem meg bele ket kanal holland kakaot /aranyarban volt!/
Es en voltam a a kiraly!... :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#189) Bordoi válasza szumoo (#187) üzenetére


Bordoi
őstag

Képzeld el azokat az embereket, akik minden nap főznek és változatosan szeretnek enni.
Nem könnyű feladat. :) Ilyenkor van a család vallatva, hogy mi legyen holnap a kaja. :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#190) Bordoi válasza degu (#188) üzenetére


Bordoi
őstag

Na ki a király ?? :DDD
Egyszóval kis találékonysággal csodákra vagyunk képesek. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#191) Bordoi


Bordoi
őstag

No tegnap meglett a tarhonyás balhé. :DDD
Mit mondjak ? :C

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#192) szumoo válasza Bordoi (#191) üzenetére


szumoo
senior tag

Miért, balhé lett belőle? Kinek nem jutott? :DDD

A nyúlon túl?

(#193) Bordoi válasza szumoo (#192) üzenetére


Bordoi
őstag

Nem lett balhé belőle, csak annyira finom lett, hogy megint túlettem magam. :R
Mindig is szerettem, de már vagy 2 hónapja nem csinált, a párom.
Úgyhogy most pont kapóra jöttél. :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#194) szumoo válasza Bordoi (#193) üzenetére


szumoo
senior tag

Én is elég régen ettem azért jutott eszembe. Örülök, hogy megint adtam egy ötletet. :C
Azért megennék egy jófajta lecsót, mert meg nem mondom mikor ettem utoljára. Igaz még nem csináltam sose, de legalább ezt is elsajátítom. :D

A nyúlon túl?

(#195) Bordoi válasza szumoo (#194) üzenetére


Bordoi
őstag

Ebben az évben ettem pár jó lecsót, friss paradicsom-parika combo-ból. :DDD
A són kívül semmiféle más fűszert és szinezőanyagot nem engedek beletenni. ;)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#196) szumoo válasza Bordoi (#195) üzenetére


szumoo
senior tag

Nem is kell más hozzá, h igazán jó lecsót egyen az ember. :)

A nyúlon túl?

(#197) degu


degu
senior tag

Ne rohogjetek ki,de a lecso sem az igazi mar! :Y
Regen olyan puha,es szaftos volt,a paprika,meg a paradicsom,hogy na!
Ma meg a paradicsom,meg a paprika hejja fozes kozben levalik...de nem is ez a baj,hanem ez a hejj olyan,mint a celofanpapir.Egyszeruen elraghatatlan,es lenyelhetetlen.Elveszi az ember kedvet a lecsotol,ha arra gondol,hogy ezt a celluloz
tomeget lenyeli,de az emesztorendszere nem kepes feldolgozni! Salakanyag az egesz!
/Inkabb eszem valami klassz kis szar virslit,ami megfozes utan olyan lesz mint a kenocs... :O / Regi,szep /?/ idok...amikor a fradi-kolbasz,ha friss volt,megfozve,
mustarral,mint az alom! Es minden hentesnel ott gozolgott a goztepsi felett,fejhussal egyutt! :K Egy tizesbol jollaktal 10 perc alatt /amiben a sorbanallas :D is benne volt!/
Micsoda szurke,igenytelen,nyomaszto vilag volt... :))

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#198) Bordoi válasza degu (#197) üzenetére


Bordoi
őstag

Bizony-bizony, milyen jókat lehetett enni a henteseknél. :)

Az othoni kiskertben termelt paradicsom, paprika még ehető lenne, csak már kevesen szánnak időt az othoni termesztésre. :((

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#199) Undoroid válasza kiskacz (#10) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

"Ma már a szilvalekvár is állati fehérjéből készül" Így igaz...sajnos!A minap a kollégám vásárolt egy csomag savanyú cukorkát és bizony abban is ott volt az állati fehérje,mint odaillő összetevő! :(((

************************************************************************************************************

Ha már itt tartunk!Ki emlékszik még az igazi rétesekre?...amiben a töltelék nem csak 'nyomokban' volt jelen,hanem 1-1.5cm vastagságú és igen finom ízű volt?Lehetett az túrós,mákos,meggyes,almás vagy lekváros!A tészta része pedig nem hullott szét azonnal,ahogy hozzáértél?Tavaly felfedeztem egy hozzám közeli kis boltot,ahol ilyen (és még sok minden mást forgalmazó) finomságokat lehetett megfizethető áron kapni,de nem sokára bezárt,mert "nem érte meg fenntartani a helyet..." :U Az összes rétes,pogácsa,torta,stb... házi készítésű volt!Sajnálom,hogy megszűnt...azóta sem látok még csak hasonló minőségű és ízű édességeket!

************************************************************************************************************
szerk: "Tej-kakaó" : Kb. egy éve ittam utoljára azt a szokásos zacskós kakaót,amit nagyon szerettem...Ez a legutóbbi 1/2Literes adag 2napra teljesen "kiütött"!Se enni,se inni nem tudtam,mert rögtön kijött belőlem minden...Nem kívánom senkinek azt,amit akkor átéltem... Azóta nem vettem kakaót!

Üdv: Undoroid

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#200) Bordoi válasza Undoroid (#199) üzenetére


Bordoi
őstag

Mivel tej üzemben dolgoztam sokáig, rengeteg kakaót megittam.
Viszont csak a silóból voltam hajlandó, amikor még nem volt felhígítva tejjel.
Sűrű volt és igen laktató. :DDD
Amikor túlórázni kellett és nem volt kaja nálunk, akkor 2dl Tejszín és 2dl Kakaó összekever. :DDD
Órákra elvette az éhséget és volt benne nem kevés energia. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.