Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy akinek ez a cikk újdonságot jelent annak talán még nem kéne fejest ugrani ebbe a műfajba csak azért hogy legyen egy N+1-edik, senkit nem érdeklő stream a világhálón.

A cikk korrekten összeszedte a dolgokat, de szerintem ez inkább nyerő egy laikusoknak szánt érdekességként mint egy tényleges howto-ként.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) noisia


noisia
aktív tag

Vagy lécci inkább már ne ugorjon bele senki ebbe.
Minek? Már több a streamer, mint aki nézi.
Minden kis balfék ebből akar meggazdagodni.
Tanulj és dolgozz, bakker ... Táncikálni a tiktakkon, mint egy b*zi fóka, az oszt igen.

Ezt fogod majd mondani az unokádnak, hogy hivatásos streamer voltál?
Gondolkozz? Nincs ingyenvacsora. Akinek manapság annyira megy, az már legalább 5 éve nyomja (de inkább több). Nekik azért megy, mert még időben elkezdték.
Egy olyan picara beszállni, ami már nemhogy telitett, de már többszáz százalékos
túlkinálat van... minek ...

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#3) podtibi válasza fatpingvin (#1) üzenetére


podtibi
senior tag

Azzal még nem is lenne gond ha az ember nem egyedül valamit közvetítene, de arcát képernyőre nem is helyezné.

Engem inkább az zavar mindebben, hogy még fel sem vállalja a stream-er a hibáját,hogy hatással van az emberekre,hogy kimagyarázza mintsem elismerné saját jelenlétének hibáját. Mossák magukat a pénzben és a nézettségben,(Már aki.) de azzal egyáltalán nem foglalkoznak hogy ők maguk is részesei a tv-vé válásnak. "Hazudj. Vonj magadra figyelmet akkor is ha illúzió az egész. Felejtsd el hogy ki is vagy valójában. Felejtsd el hogy valójában nem érsz semmivel sem többet az átlag embereknél. Szeressenek úgy, hogy igazából önmagukat kellene jobban szeretniük-elfogadniuk a közönségednek. Éld ki a hírnevet ami egy pillanat alatt meg is szűnhet. Ne lépj ki a kamerából, mert az már nem te leszel. Ne lépj ki túlzottan a komfortzónádból ami annyira ismeretlen, mert nem úgy ismernek tégedet. Legyél az akivé válni akartál, az illúziója önmagadnak, az embereknek. Felejtsd el hogy az ember nem egy kamera volna, mert így könnyebb lesz. Úgy beszélj velük mint a saját eszközeiddel, használd ki őket. Vedd el az idejüket, hiszen a sajátodtól kapod a pénzed." Hírtelen ezek a mondatok jutottak eszembe.

Ezt inkább rád bízom.

(#4) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Minőségi vagy különleges tartalommal még most is ki lehet tűnni, ha van jó ötlet de nincs meg a tudás az nem azt jelenti, hogy már felesleges beleugrani. Pont ez a baj, jó ötlet nélkül de a technika meglétével kezdenek bele sokan. Fordítva pedig jobb lenne.

2 ismerősöm kb egyszerre, nagyjából 2 éve kezdte, ma megélnek belőle. Egyik a minőséggel tűnik ki, a másik a tartalom egyediségével.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#5) Czeky


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Habár én nem Streamelésre, de én pl. a régi gépeimről (amelyeken nem fut a Fraps se) szívesen rögzítenék pár gameplay-t egy felvevő kártyával, persze nem ennyiért. :)

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#6) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Szerintem a Prohardver streamelni fog a közeljövőben .. :K
És ez a cikk csak egy "mellékterméke" a felkészülésnek.

Mottó: "A verseny jó!"

(#7) SidCorky válasza S_x96x_S (#6) üzenetére


SidCorky
senior tag

Benchmarkolós és eredményguberálós live-ok lesznek. :D (nem)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#8) Kube válasza noisia (#2) üzenetére


Kube
senior tag

Szóval már semmibe se kezdjünk bele ami telített piacon foglal helyet? Ezzel a hozzáállással sose haladnánk előre. Aki komolyan veszi és egyedi, igényes tartalmat nyújt, az előbb utóbb ki fog emelkedni. Igen, most már nehezebb előrébb jutni, de ez nem azt jelenti, hogy lehetetlen vagy ne jönne létre új kategória adott érdeklődés alapján. A minőségi és az ostoba tartalmak is addig léteznek amíg van rá kereslet. Aztán ha megpróbálja akkor mi történik? Majd rájön ha nem megy neki, az meg mit zavar téged? Aki olyan úgy se nézed.
Attól mert páran bohóckodnak a kamera előtt ez már egy komoly munka lett, amit szervezni kell és folyamatosan újítani, különben elmaradsz a többiektől. Ez nem egy faék munka, hogy beülsz a kamera elé aztán csak vigyorogsz.

Szerintem nem gáz azt mondani, hogy hivatalos streamer voltál és a minőségi tartalmaddal felépítettél egy közösséget, ami ne adj isten egymást segíti át a nehéz időkön. Inkább ezt választanám a szüklátókörűség helyett.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#9) S_x96x_S válasza SidCorky (#7) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Benchmarkolós és eredményguberálós live-ok lesznek.

és legyen TikTok is
az a trendi "szósöl média" ;]

és lehet kreativkodni .. hw-es videókkal ... pl.
https://www.tiktok.com/@hardware_help_pcs/video/7048330627795520774

:R

Mottó: "A verseny jó!"

(#10) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

A drágább, kizárólag a hang rögzítéséért felelős mikrofonok sokkal részletgazdagabb hang felvételére képesek, melyekből némi utómunkával szebb hangot nyerhetünk ki, mint egy készre szerelt, USB-s hangrögzítőből

Egy Rode NT-USB újonnan 50-60eHUF között van, a legnagyobb országos rádióknak hírolvasására megfelel, szerintem egy random netes streamhez is talán elég lehet. Mi speciel albumot rögzítünk vele. Ennél komolyabb cucc max epenis-növelésre jó (ha az ember nem profi hangstúdiót üzemeltet)

(#12) tasiadam válasza futo001 (#4) üzenetére


tasiadam
veterán

Pedig nem keves bizonyitek van ra, hogy tehetseg nem kell ahhoz, hogy ismert legy.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#13) opr


opr
veterán

Nem akarok streamer lenni (csávó is vagyok, mellem se jó, angolul akcentusom is van), sőt, nem is nézek streameket úgy egyáltalán, max nagy ritkán egy kis rocket league versenyközvetítést, de elolvastam a cikket, számomra abszolút érdekes volt, pláne így, hogy teljesen n00b vagyok a témában, köszönöm.

Kérdés: ha nem szeretnék streamelni, de szeretném, hogy amikor az akármilyen platformon megy a videohívás, akkor normális képet és hangot küldjek, és erre mondjuk nagyon maximum van 40k huf (többet nekem nem ér), az reális egyáltalán, vagy engedjem el a dolgot?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14) podtibi válasza opr (#13) üzenetére


podtibi
senior tag

Szerintem erre indítottak témát prohardver-en. De ha nem találnád, akkor én is megnézem a kedvedért.

Ezt inkább rád bízom.

(#15) podtibi válasza tasiadam (#12) üzenetére


podtibi
senior tag

+1

Ezt inkább rád bízom.

(#16) Solar Eclips


Solar Eclips
tag

Kondenzátoros és főleg ezeket a hulladék usb- kondenzátoros mikrofonokat el kell felejteni. Egy nagy valószínűséggel rossz akusztikai tulajdonságokkal rendelkező szobában (hátérben ordibáló anyuka/feleség, síró gyerek…stb) csak és kizárólag dinamikus mikrofont szabad vásárolni! Nem is beszélve a mechanikus bill. és eger kattogás hangjáról.

(#17) Solar Eclips válasza opr (#13) üzenetére


Solar Eclips
tag

Engedd el a dolgot. Legyen egy jó minőségű laptopod és headseted.

(#18) fatpingvin válasza Solar Eclips (#16) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem rosszak a kondenzátormikrofonok, csak nem ebben a kategóriában. az összes ilyenbe ugyanazokat a vacak kis kapszulákat pakolják, pedig maga a technológia akár lehetne jó is.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19) opr válasza Solar Eclips (#17) üzenetére


opr
veterán

Desktopom van (legalábbis az a fő gép). Laptopba meg kb a legjobba is ilyen borzalom fostalicska 720p kamerákat raknak, borzalom képpel, fos mikrofonnal (xps 15, elitebook, acer swift van itthon, azokban mindben fos van).

Headset se ér semmit, mert sokszor össznépi videochat van az asszonnyal meg a gyerekkel, szóval kizárólag a kamera + mikrofon megoldás a nyerő, de ezek szerint akkor bele kell törődni a borzalmas minőségű képbe, ha nem akar az ember rengeteg pénzt rálocsolni. :(

Ha csak egyedül beszélek, akkor sima ügy, telefon képe szép, fasza bt headset van, az megoldja. A probléma az, amikor többen vagyunk.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20) Fitzgerald válasza opr (#19) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Manapság szinte mindenkinek Type C-s okostelefonja van, már jellemzően a 100000 forint környéki modellek front kamerája is nagyságrendekkel jobb, mint egy átlag laptop kamerája. Droidcam OBS pluginnal a telefonodat tudod webcamként használni, illetve a képminőségét finomhangolni. Az alkalmazás maga Androidon pár dollárba kerül, és csak akkor kell megvenned, ha magasabb felbontáson/framerate-el szeretnéd a telefonod kameráját használni, azt hiszem 720p 30fps-ig ingyenes.

Kondimikrofonokkal nincs semmi gond, 30k környékén már Rode M3-at, AT2020-at kap az ember.
Ezeket már egy Behringer UMC202HD interfész is kellően alacsony zajjal, megfelelő gain-el, dinamikával képes meghajtani (zenészek most joggal szisszenhetnek fel a Behringer nevét olvasva - de ez egy igen jó ár/érték arányú termékük, a Scarlett 3rd Gen 2i2 szintjén van).
Szóval teljesen felesleges Scarlett-re, meg Audient ID4-re költeni kezdő streamerként...
Kettő együtt + egy XLR kábel 60k-ból megvan.
OBS-ből egy kis finomhangolás filterekkel, állítasz gain-t, compressort, limitert.
Veszel még pár olcsó acoustic panelt a falakra ahová kell, és ennyi.

Amúgy megnézném azt a professzionális rádió stúdiót, ahol Rode NT-USB mikrofonokat használnak...

[ Szerkesztve ]

(#21) opr válasza Fitzgerald (#20) üzenetére


opr
veterán

Okostelefon webcamként jó ötlet, ránézek, köszönöm! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) Synthwave válasza Kube (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

+1, de meg kell értened, hogy valamiért mindig savanyú lesz a szőlő.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#23) Solar Eclips válasza Solar Eclips (#16) üzenetére


Solar Eclips
tag

Usb-s kondenzatoros mikrofon nem er semmit ez fizika. Ha érdekel a dolog olvass utána. Akusztikailag nem kezelt helyre pedig szinten hülyeség kondis mikrofont venni.

(#24) fatpingvin válasza Solar Eclips (#23) üzenetére


fatpingvin
őstag

ma is tanultam valamit hogy a digitális interfész és a mikrofon típusának összefüggése fizika...

ezt pontosítsd már mert ebben a formában nagyon égő :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25) Cooper911 válasza noisia (#2) üzenetére


Cooper911
senior tag

Továbbá "640 kbyte memória mindenre elég kell legyen."
Tehát aki 5 éve még túl fiatal volt a streameléshez, vagy most jutott el egy hobbyban olyan szintre, hogy mást is tudna tanitani az már neki se kezdjen?
Volt egy streamer akit kb 100an néztünk, mert olyan játékokkal játszott ami manapság nem menő, de mi tökre élveztük meg ő is, csak családi okok miatt abba kellett hagynia. Most akkor neki se állt volna?
Aki béna meg amatőr, meg nem tesz bele elég munkát az úgyis lemorzsolódik.

"Ezt fogod majd mondani az unokádnak, hogy hivatásos streamer voltál?"
Mennyivel másabb mintha azt mondanád, hogy HR kordinátor voltál? Micsoda kaland kisunokám, felvettünk 100 embert aztán meg kirugtuk őket :))

A cikkhez kapcsolódóan én is azt mondom, hogy aki most nekiáll akár egy mobilal vagy egy szál OBSel is nekiállhat, aztán úgyis fejlődni fog megismeri a software-es ás hardware-es lehetőségeket, nem ettől a cikktől fog megvilágosodni. De olvasmánynak nem volt rossz és összeszedett volt.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#26) arnyekxxx válasza Fitzgerald (#20) üzenetére


arnyekxxx
veterán

azt a professzionális rádió stúdiót

Nem "professzionális rádió stúdió-t" irtam, viszont minden nap hallhatsz országos rádiókon híreket amiket ezzel a mikivel vettek fel. A "stúdió" egy laptop a rádugott mikivel és a nappaliban van.

(#27) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Mennyi itt a boomer ;] A fene se gondolta volna, hogy mindenkijobbantuggya'...

Itthon nekem BM-800-as van , aliról, igaz szar állvánnyal, de tudom használni, mellette egy Behringer U-Phoria UMC22-es.

Ez van kicsit megpresetelve, hogy jó legyen a "vokálomhoz", és ezzel tudok megfelelő minőségben műsorokat gyártani.

Ez a szett kijött 30 ezer forintból, és bőven használható minőséget tud.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) Solar Eclips válasza fatpingvin (#24) üzenetére


Solar Eclips
tag

Nem értem mi az égő, de segítek:
http://netpedia.hu/kondenzator-mikrofon

ugye az usb 5V a fantomtáp pedig 48V olvasd el. Elvileg ez a prohardver nem?

(#29) azbest válasza Czeky (#5) üzenetére


azbest
félisten

Ha hdmi jelet szeretnél rögzíteni, akkor camlink usb dongle is jó lehet. Kínából kapható 10 dolcsi körül olyan, ami fullhd 30Hz-et tud mjpeg formátumban. (Például én innen vettem, de lehet ez is ugyanaz olcsóbban) Az usb2-esként hirdetett elegendő, mert az usb3-as belseje is teljesen ugyanaz, csak usb2 van bekötve ennek a fajtának.

Ha régebbi pécé csak dsub analóg jeles, akkor ahhoz más megoldás kell.

[ Szerkesztve ]

(#30) fatpingvin válasza Solar Eclips (#28) üzenetére


fatpingvin
őstag

egyrészt semmilyen technikai akadálya nincs egy 5v-48v inverternek, másrészt meg nem csak 48v-os feszítéssel lehet kondenzátormikrofont használni, ez csak egy standard. az alaplapi mikrofoncsatlakozókon sem 48V-os feszültség ül hanem valami 5V körüli, és az is arra van kitalálva hogy egy kondenzátormikrofont hajtson (bár annak a felépítése és bekötése más, ezt elismerem)

a kondenzátormikrofon egy technológia, nem pedig egy szabvány. szóval goto 24, még mindig nem világos hogy mire gondolsz.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#31) Solar Eclips válasza fatpingvin (#30) üzenetére


Solar Eclips
tag

alaplapi mikrofon csatlakozót hasonlítunk egy nagy membrános kondi mikihez?
mindegy engedjük el. vegyétek. és jó lesz hallgatni a szar akusztikai szobát a gépelés hangot meg a sikítozó szomszédokat.

(#32) fatpingvin válasza Solar Eclips (#31) üzenetére


fatpingvin
őstag

szerintem ebből igazán visszavehetnél. ha nem érted a kérdést kérdezz vissza.

de oké, majd keresek magam helyett a kutatási témámhoz valakit aki van legalább oloyan okos a témában mint te.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#33) O’doyle válasza Solar Eclips (#28) üzenetére


O’doyle
csendes tag

Teljesen igazad van

(#34) qnadam válasza opr (#21) üzenetére


qnadam
veterán

vagy ha csak webkamerának kell, akkor szimpla droidcam 1600 forintért :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35) O’doyle válasza qnadam (#34) üzenetére


O’doyle
csendes tag

Mennyire éri az meg 1600 Ft-ért? :C

(#36) podtibi válasza futo001 (#4) üzenetére


podtibi
senior tag

És ha hirtelen összedől az internet? Akkor hova lesz az a tartalom gyártás,hova lesz az a bizonyos "minőség"? A tartalom egyedisége is egyfajta minőség vagy tévedek? Nem azzal van gond hogy mi a felesleges vagy épp mi a jó ebben, hanem hogy nincs mögötte tudatos felelősség. De kimagyarázni bármit tudnak.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#37) azbest válasza podtibi (#36) üzenetére


azbest
félisten

És, ha elmegy az áram?

Még, ha azt írtad volna, hogy ha a youtube zárolja a fiókot vagy letiltja a reklámokat rajta. Bár a nagyobbak a videókat nem youtubon "tárolják", hanem van a nyersanyagról / elkészült részekről backup. A befutottabbak pedig nem a youtube kétes stabilitású jutalékrendszerére építenek, hanem közvetlen reklám szponzorokkal, más tagsági díjjal biztosítják a stabilitást. Esetleg alternatív platformra is feltöltik a részeiket a youtube meghülyülése esetére.

Nem tudom milyen tulajdonosi felelősség hiányt látsz bele, mert a vállalkozás technikai és gazdasági részéről nem volt szó, nem ismert.

(#38) nubreed


nubreed
veterán

Tehát vérpistike eltapsol kb 200k -t (nem tudom, pontosan nem számoltam ki, hogy összvissz mennyi, csak sejtem, hogy azért ennyibe benne lesznek a cuccok) egy ilyen starter kit -re és beáll n+1 -edik streamernek, mert ő úgy érzi, hogy a világnak pont az ő streamjére van szüksége. Ez az, bíztassuk még őket, mintha nem lenne már éppen így is elég.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#39) section9


section9
őstag

Hogy ne csak a negativum menjen: bar nem en vagyok a celkozonseg, de jo cikk lett, koszi! :R

(#40) qnadam válasza O’doyle (#35) üzenetére


qnadam
veterán

rendszeresen használom, sokkal jobb minőségű, mint egy közepes webkamera.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#41) opr válasza qnadam (#34) üzenetére


opr
veterán

:R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42) qnadam válasza nubreed (#38) üzenetére


qnadam
veterán

ha V. István streamelni akar, akkor streamelni is fog, függetlenül ettől a cikktől. de miért fáj neked, hogy erre költi a pénzét, és nem mondjuk modellvasútra vagy akváriumra? és az, hogy lesz még egy stream? engem se igazán érdekel az ilyesmi, de nem is fáj, ha valaki ettől érzi jól magát.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#43) Synthwave válasza nubreed (#38) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Gondolom, pisztolyt tartanak a fejedhez, hogy nézzed őket naphosszat.

Komolyan nem értem, hogy mi fáj egyeseknek...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44) podtibi válasza azbest (#37) üzenetére


podtibi
senior tag

Felelős vagy azért hogy milyen módon is viselkedsz az emberrel és mire is használod a néződet. Felelős vagy azért amit csinálsz, mert streamer-ként hatással vagy az ember, ha egyre ha többre. Mindent ki magyaráznak amit csak akarnak és nem mindig veszik figyelembe ha nincs igazuk. Hamarább védik önmagukat, mintsem beismernék saját hibájuk. Fittyet hánynak mindarra, hogy akár rajongótáboruknak sem lesz önálló döntésük. Ami még nagyobb gond hogy a streamer észre sem veszi magát, csak éli a "gyönyőrt" ami a kezébe hullott.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#45) azbest válasza podtibi (#44) üzenetére


azbest
félisten

Most megint valami teljesen más, magasztos dologgal jössz. Minden ember felelős a saját döntéseiért, nem kell másra mutogatni. Aki jogilag cselekvésképtelen, nem képes a saját döntéseiért felelősséget vállalni, azt gondnokság alá kell helyezni. De ne valami internetceleb legyen már az erkölcsi példakép.

A vállalkozásoknak meg a profit a célja. És nem pedig valami mesebeli eszme.

[ Szerkesztve ]

(#46) podtibi válasza azbest (#45) üzenetére


podtibi
senior tag

Ez így van. De az ellenkezőjét hangoztatják önmagukról. Kivétel az aki nem.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#47) zetor2000


zetor2000
senior tag

Streamer gép helyett én vennék egy Atem Mini Pro-t, azt az mindent is megold, töredék áron, effektezve. Livestream esetén egy kezelőemberkének jobb is.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#48) qnadam válasza zetor2000 (#47) üzenetére


qnadam
veterán

jó cucc ez, de ha már rá akarod magad kulcsolni a képre, meg mindenféle csingilingit feltenni, akkor nem úszod meg a számítógépet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#49) mekker válasza podtibi (#36) üzenetére


mekker
őstag

Nem kell megismételhetőnek lennie ahhoz, hogy értéket képviseljen. Akkor, ott, abban a pillanatban, amikor streamelt, egy közönség számára megvalósult a performansz. A legtöbb érték mindig is csak mikroközösségekben létezett, kivételes esetben fenn is maradt.

Ez meg mindig is így volt, amiről beszélsz. Az internet mindig is egy szabad színpad volt. És mindenki saját felelősségre vált jegyet a műsorra. Igaz, a modern platformok már a kezdetek óta agyon vannak moderálva, azaz a felelősségvállalás az megtörténik mindkét (három) fél részéről.
Ezen felül... Hogy nem tetszik, hogy azsozéatya sokat káromkodik? Nem tetezik, hogy a medencés néni mutogatja a csöcsét? Csinálj jobb tartalmat, vagy vegyed rá a többi embert, hogy ne nézze többé őket. Ilyen egyszerűen működik az internetes tartalomgyártás.
Az internet és a streamerek csak a való élet jelenségeit tükrözik vissza. Ergo a kéréseid arra irányulnak, hogy te szeretnéd a valóságot filterezni.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#50) podtibi válasza mekker (#49) üzenetére


podtibi
senior tag

Értelek.

Ezt inkább rád bízom.

(#51) O’doyle válasza tasiadam (#12) üzenetére


O’doyle
csendes tag

Adom :R

(#52) zetor2000 válasza qnadam (#48) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez is tud PIP et, meg van(nak) a nagyobb haverja(i), az ISO / Extreme ISO-k, azok is tudják.
Csingilinginek ott van benne a 2 "médialejátszó", amivel minden vackot is meg lehet oldani, és akkor még mindig nem kell egy erőmű, mert ez tartalmaz mindent, ami a streameléshez kell, meg még sokkal többet.
Egy táposabb gép processzora kerül annyiba, mint ez.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#53) qnadam válasza zetor2000 (#52) üzenetére


qnadam
veterán

értem én, ismerem is, jó is :) de van az a helyzet, amikor számítógéppel egyszerűbb, pl amikor 3-4-5 interaktív izét kell pluszban ráilleszteni a képre.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54) GoldhandRent válasza Fitzgerald (#20) üzenetére


GoldhandRent
őstag

én anno első értelmes headsetnek vettem egy ilyet kemény 5k-ért. a netes értékelések alapján jó vételnek tűnt, majd az idő ráigazolt, hogy rettenetesen jó vétel volt!
hangzása megfelelő, nem kiemelkedő összességében - árkategóriában viszont zseniálisan jól szól. mikrofonja -és nem viccelek- egálba van fantomtápos kondis mikrofonéval (scarlett 2i2 + auna CM001 kombó kb 50-60k)
kettetlen baja, mint majdnem minden fülesnek, hogy a műbőr párna elkezd szétmállani az idő előrehaladtával, valamint a hangerő állogató & mikrofon némítő zsinóron fityegő panel asztallaphoz verődve hajlamos jegelni az egyik fülre a kimenetet.. ekkora megcsapkodva, vagy le-fel tekerve a hangerőt visszajön az oldal (mindig ugyan az)

opr
logitech C920-at vennék akár használtan, remek videóminősége van, és talán a mikrofonja is kielégítő (sosem használtam a mikrofont) 20k-ból is kijöhet

-

(#55) zetor2000 válasza qnadam (#53) üzenetére


zetor2000
senior tag

Csak ahhoz kell egy nagy zúgó izé, ami drága... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56) warrior93 válasza Fitzgerald (#20) üzenetére


warrior93
tag

Felszisszenés: UMC202HD fekszik az asztalomon, és bár nem rossz, a Scarlett 2i2-től kb fényévekre van. Olcsó, kb harmad annyiba kerül, mint a Focusrite, max ezért jó.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Woules

(#57) Fitzgerald válasza warrior93 (#56) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem, nem ezért, hanem mert a mic preampja a kategóriájában rohadt jó. A fejes kimenete szar (mondjuk a Scarlett-é is, bár nem annyira mint a Behringeré).
Nekem van mindkettő, illetve egy SSL2, és még egy AudioProbe Spartan CUE 110 is az asztalon.
De ha nem hiszed, a Julian Krause tesztjeit nézegesd meg nyugodtan YouTube-on.
2i2 2x annyiba sem kerül amúgy, de még az is bőven sok érte.
Ár/érték arányban elég rettenetes.

[ Szerkesztve ]

(#58) syC


syC
addikt

Sziasztok!

Olyan külyüt esetleg tudtok ajánlani, ami 2-3 hdmi jelet tud fogadni, nem csak egyet?

Köszi!

(#59) qnadam válasza syC (#58) üzenetére


qnadam
veterán

blackmagic decklink van például ilyen, de szimpla kártyából is tehetsz egymás mellé többet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60) syC válasza qnadam (#59) üzenetére


syC
addikt

Koszi. Azt elfelejtettem megemliteni, hogy laptophoz kell, szóval marad az utóbbi :R

(#61) qnadam válasza syC (#60) üzenetére


qnadam
veterán

annak nézz utána, hogy több is megy-e egymás mellett, az usb-s verzióknál nem vagyok biztos benne. két különböző eszközzel már jobbak az esélyek, egyformákkal sose próbáltam.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#62) zetor2000 válasza syC (#58) üzenetére


zetor2000
senior tag

Elgato-nak is van ilyenje, PC be dugható kártya, asszem 4HDMI bejárattal.
Camlink Pro

Jahogy külső kell... :) nos, ez nem az.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63) MrYoniko


MrYoniko
aktív tag

Sziasztok,
végigolvastam a cikkeket, de mint hogy már többen leírtátok valóban aki nem ismerte ezeket az eszközöket az inkább ne vágjon bele.
Szerencsére megvan a 3D nyomtatóm, némi elektronikai ismeretem, komoly forrasztóálomásom, így csak a képzeletem és a kitartásom szab határt abban, hogy milyen segédeszközt fabrikáljak a stream segítéséhez, és itt perifériákra gondolok, egy stream deck-hez már limitáltak a mentális képességeim... :D
Kamerának én is csak egy 6k-ba kerülő webcamot vettem, mert csak annyi hiányzott, mikrofonnak meg ott van a fejhallgatón a miki. Nem a legjobb minőség valóban, valamint ha beszélnek DC-n a társak behallani de ennyit elnézek, pláne hogy még közönség sincs. A gép adott, FHD felbontásban elbírja, ettől több szerintem felesleges is, nagy TV-n nem 4k-s streamet nézek...

Arról sem ártana egy cikk hogy aki 0 ismeretséggel vág bele mit csináljon, hogy a minimum szintet megüsse twich-en, mert 50 követő alatt fel se dob, így esélye sincs az embernek arra hogy valamilyen szinten megismerjék és kiderüljön, hogy alkalmas-e rá.

Szerencsémre én nem pénzforrásként tekintek rá, csupán a kíváncsiság vezérel, valamint a rendszeresség, amolyan "én idő" bevezetése. Jelenleg csak annyit tűztem ki, hogy heti egy alkalommal 3 órát tolom az egyik kedvenc játékomat, így talán egyszer a végére érek, pláne ha nem a legnehezebb nehézségen kínoznám magam... :D

[ Szerkesztve ]

Az én haragom drága méreg, nemes vadat illet, nem hitvány férget! ------------------------------------------------------------------- https://www.twitch.tv/mryoniko ------------------------------------------------------------------https://www.youtube.com/user/TheMrYoniko

(#64) zetor2000 válasza MrYoniko (#63) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van pár cucc, ami teljesen ismeretlen, de teljesen jól használható, és van pár ismert, ami szintén jól használható, és van irgalmatlan sok, ami hátizé...

YT-n van pár arc, akik megmutatják, hogyan néz ki az a setup, amivel ők készítik a felvételeket.
Ebben sok dolog olyan, hogy nem is gondolsz rá, hogy kéne, vagy arra nem, hogy így kéne / ilyen kéne. Meg van pár, amin lesel, hogy ilyen is van?
A nagyátlag, hogy kell egy vagy több kamera, egy mikrofon (vagy több, ha beszélgetős a stream, és van vendég), meg némi fény, hogy lássanak téged.
Ehhez kell valami "okosság", ami összefogja, esetleg kapcsolgatja/vezérli/szabályozza, majd az eredmény megy a netre.
A megoldás rettenetesen sokrétű, az olcsóbb megoldások nem biztos, hogy sokkal rosszabbak, mint a drágábbak. Pl. régebbi fényképező, ami már megvan, és tud HDMI-n képet adni, esetleg hangot, az tök jó kamerának. Az "okosság" az lehet PC alapú, pl. egy sok HDMIvel rendelkező kártya fogadja a sok kameraképet/hangot, és keveri is, de ez lehet egy "nem PC" eszköz, mint pl. az Atem Mini video switch sorozat fejlettebb darabjai, vagy más, ilyen cuccok. Erre rákötöd a kamerákat, esetleg plusz hangot, és kijön belőle a stream. Képváltáshoz pár effekt is lehet. Emellé ha teszel PC-t, akkor van egy alkalmazás, amin a switchet vezérled, ebben van még 2 extra "bemenet", két "média lejátszó", azaz a PCs szoftver ad még neked mondjuk valami animált hátteret, vagy logót, akármit.
A PCs megoldásoknak is van számos előnye, meg az ilyen "kiszedem a dobozból, összerakom, kész" eszközöknek is. A Yolobox / Yolobox Pro pl. kijelzőt is tartalmaz... bekapcsolod, nem kell mindenféle beállítással bajlódni, azonnal kész a rendszer. Ad-hoc streamhez jó, főleg, ha kitelepülős a dolog.

És iszonyatosan sok hasznos (?) kiegészítő is elérhető, ami régen csak komolyabb stúdiókban volt. Pl. kék / zöld hátterek, ebből van egérpad is, néhány szétszedős / kicsomagolós YT videóhoz jól jöhet. Ezeknél az egyszínű háttereknél meg lehet csinálni, hogy nem az igazi hátteret mutatod, hanem valami mást... pl. a szobai rendetlenség helyett könyvtár belsőt, vagy ilyesmit.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#65) warrior93 válasza Fitzgerald (#57) üzenetére


warrior93
tag

Line-outtal nem volt gond.
Scarlett sokkal kevésbé volt zajos instrumenttel, viszont 57ezer forint érte, miközben az UMC202HD 25ezer, és van olcsóbb behringer, ami tudja azt a szintet, amit a mai youtubeosok hoznak.

Üdv. Woules

(#66) syC válasza qnadam (#61) üzenetére


syC
addikt

Megjött a cucc, amit rendeltem. 7400HUF volt , type c-s hdmi capture, tökéltesen működik m1 proval. :R

(#67) shaddam


shaddam
aktív tag

A she.hu átvehetné a cikket mert nyesti mostanában ritkán tol just dance streamet :((

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#68) Ghostrider11


Ghostrider11
csendes újonc

Sziasztok!
Nem tudom, jó fórumban teszem-e fel a kérdést - sajnos nem találtam jobban passzolót így elsőre, kezdőként. Szóval ha kimondottan ilyen témával foglalkozó fórum is létezik itt, akkor elnézést - és elkérném annak elérhetőségét.
Rátérve a lényegre: egy szabadtéri táncos bulit (kb. 100-150 fős) szeretnék majd élőben közvetíteni a facebook csoportunk tagjai számára. Kb. 3-4 órás a buli.
Ami van hozzá: egy HP Zbook Workstation i7-4700MQ CPU @ 2.40GHz laptop, egy Sony RX100 M3 kamera (+ állvány), illetve egy EMU 0404 külső hangkártya. (ezen keresztül megy a zene a laptop-ról, és arra gondoltam, hogy a hangot inkább innen tenném hozzá direktben, mint a kis kamera kis mikrofonjáról)
Az internet egy mobiltelefonról menne, Hotspot-on keresztül.
Mi kell egy ilyen stream-es rendszer üzemeltetéséhez, mit ajánlanátok?
Milyen problémák, illetve milyen korlátok merülhetnek fel? Pl.a Hotspot miatt??
Köszönöm.

(#69) qnadam válasza Ghostrider11 (#68) üzenetére


qnadam
veterán

nem vagyok biztos benne, hogy az rx100 iii tud usb-n élőképet küldeni a számítógépbe, ha nem, akkor kell egy usb capture eszköz, amivel a hdmi-ről jövő képet tudod a gépbe vinni.
a számítógépre felteszed az obs-t, az intézi a bejövő képet, hangot, lehet feliratot tenni, rögzített videót kijátszani stb, és intézi a streamet.
ha ugyanarról a gépről zenélsz és streamelsz, akkor a hangkártya kb mindegy, a gépből jövő hangot oda lehet tenni a stream mellé, esetleg össze kell lőni a késleltetést a kameraképpel.

a mobilnet helyszínfüggő, ha a pusztában ugyanarra a cellára felcsatlakozik rajtad kívül még 80 ember (mert mondjuk a többség ugyanannál a szolgáltatónál van), az agyon tudja ütni rendesen a sávszélt. múlt hétvégén a bulinegyed közepén, a kazinczy utcában jártam így, amikor elkezdtek gyűlni az emberek este, szépen lement a telekom sávszélessége 2-3 mbps-re, szerencsére a mobilnet csak tartalék volt. jobban lefedett helyen azért kisebb a kockázata.
ha telefonról jön a net, egy bejövő hívás szépen szét tudja szakítani a streamet, főleg ha nincs volte.

ja és ha jogvédett zenéket közvetítesz (úgyis azt fogsz), akkor lehet, hogy a facebook (de a yt) is tiltani fogja vagy a hangot, vagy az egész streamet lelövi.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#70) Ghostrider11 válasza qnadam (#69) üzenetére


Ghostrider11
csendes újonc

Köszi az infókat.
Szerintem akkor az első megoldandó problémám az, hogy ne legyen letiltva a hangsáv.
A facebook-ra utólag feltöltött, 3-4 perces bulis videóknál eddig azt csináltam, hogy ha letiltotta a hangsávot, akkor a youtube-ra töltöttem fel, mert ott csak beletettek valami reklámot, és akkor ezzel rendben voltak a szerzői jogi témák.
A kérdés az, hogy az élő közvetítéseknél is van-e ilyen megoldás a youtube-on, vagy sem?
Erről esetleg tudsz valamit?

(#71) qnadam válasza Ghostrider11 (#70) üzenetére


qnadam
veterán

most négy nap alatt yt-n csak utólag tiltottak dolgokat, de ettől még előfordulhat, hogy az automatika tilt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#72) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi a cikket. Hasznos volt. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.