Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nevem-címem a rendszerükben volt, egy januári út miatt talán még épp az útlevélszámom is, de semmiféle értesítést nem kaptam. Pénzügyi középkorban élő országokban (pl Franciao...) ezzel akár hitelt is vehet fel a delikvens.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A jó öreg beszántani és behinteni sóval mehetne mostmár.

Nem nagyon tanulnak a cégek. :(

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3) pomorski


pomorski
őstag

Szegény fapados... Ígyis igen nagy veszteség érte őket a vírus kapcsán, -gondolom nagyon hiányzott ez a per is a nyakukba.

(#4) t72killer válasza Polarstar (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kell a lecke, de konkrétan az easy-t sajnálnám. Rengetegszer utaztam velük az elmúlt 10évben, mindíg lehetett rájuk számítani. Egyetlenegyszer futott bele a nejem egy járattörlésbe, de ott fizették a fizetendőt.

A ryanairrel szemben sose volt csomagmizéria/sose parancsolták a raktérbe a kézipoggyászomat és az ülések se voltak koszosak.

Kb be kéne tiltani, hogy a saját bankodon kívül bármilyen cég hitelkártya-adatokat tároljon, a többit (lakcím, stb) meg az ügyfél saját eszközén kéne tárolni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) k-adi válasza pomorski (#3) üzenetére


k-adi
nagyúr

nyilván most a vírushelyzet miatt szívnak ők is, de nem sajnálom őket HA ők is felelősek az adatvesztésért.

(#6) Polarstar válasza t72killer (#4) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez az adatmizéria egyre keményebb dolog, és sokan nem veszik még mindig komolyan.

Mikor könyvelőnél volt kedves ismerősöm, az első kérdése az volt a szépen adatbázisba felvitt céges adatai mellett, hogy ez milyen gép? Hová kerülnek az adatok? és természetesen milyen védelemmel védekeznek a gépek, továbbá ez csatlakozik-e a nyilvános hálózathoz kábellel, wifivel?

Ezek az ügyvédek is megérik a pénzüket amúgy. Egy utolsó vérszívó g.cik. Nagyon könnyen lehet, hogy az EasyJet ezt nem éli túl.
A többi csavart, aljas módon árat emelő, velük repülni szándékszó emberekkel szórakozó légitársaságot is remélem fenyegeti a beszántás.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#7) moleculez válasza Polarstar (#6) üzenetére


moleculez
veterán

Ritka undorítóak a fapadosok, de ez ilyen szükséges rossz. Mondjuk az egész légiközlekedés nagyon elszabadult, a légitársaságok azt csinálnak amit akarnak, köszönjük meg, hogy felszálhatunk a gépre, ha megvettük a jegyet, hogy a poggyászok velünk jönnek, (jó esetében ugyanoda), egyáltalán repül a járat, és még sorolhatnám hosszan. Nagyon meg kéne regulázni őket :(((

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#8) MekkMaxli


MekkMaxli
friss újonc

XD Szóval 9 millió embernek ellopták azokat az adatait, amit a közösségi médiában simán kiposztol és ezért perelni akarnak? Az easyjet helyében én összevetném az általuk tárolt adatokat a panaszkodók közösségi médiában megosztott adataival és ami mindkét helyen megvan, az amúgy is nyilvános adat, szóval azt nem kellett lopni.
A hitelkártya adatok, okmányazonosítók természetesen más kérdés, de ha jól látom, az nagyon kis rész.

(#9) t72killer válasza Polarstar (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a covid-dal párosítva egy ilyenbe simán bele lehet bukni. Pláne hogy GDPR is van, nem mondhatják hogy nem kaptak némi toszogatást adatvédelmi oldalról.

Az ügyfél meg ki van szolgáltatva: vagy megy kocsival Mo.-ról Londonba, alkalmanként 2nap nyúzódás, vagy fizet 600EUR-t egy BA jegyért, ami a kinti havi nettójának mondjuk harmada, vagy befogja az orrát és felül egy fapadosra 50EUR-ért. Unokát látogatni kívánó nagyszülők detto, fejenként.

A fapadot úgy kéne kezelni, mint a vasutat-bkv-t: ahogy egy vonatjegyhez se kell megadnod a 6. unokanővéred cipőméretét, úgy ehhez se kelljen.

#8: semmilyen közösségi médián nem posztoltam a lakcímem, és sztem nagyon kevés ember teszi. Nagyon sok útlevélszám is lehet az adathalmazban, uis azt repülés előtt meg kell adni ha tetszik, ha nem - szerencsére a hitelkártya-számot nem muszáj megjegyeztetni a rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) siposz válasza t72killer (#4) üzenetére


siposz
aktív tag

" a többit (lakcím, stb) meg az ügyfél saját eszközén kéne tárolni."

Meglehetősen érdekes lenne. Az ügyfelek imádnák újból és újból begépelni a címüket gyakorlatilag minden foglaláskor.

A légitársaságoknál pedig általában csak opció, hogy tárolják a kártyaszámot.

(#11) siposz válasza t72killer (#9) üzenetére


siposz
aktív tag

"A fapadot úgy kéne kezelni, mint a vasutat-bkv-t: ahogy egy vonatjegyhez se kell megadnod a 6. unokanővéred cipőméretét, úgy ehhez se kelljen."

Ezügyben az IATA illetve az államok és az EU az illetékes , a fapadosok sok mindent nem tudnak lépni az ügyben

(#12) Tetsuo válasza t72killer (#1) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hogy lehet kideríteni kinek az adatait lopták el? Néhány éve repültem velük, bár az egyik legrosszabb légitársaság volt már akkor is, nem volt más választásom...

(#13) Tetsuo válasza Polarstar (#2) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

+1

(#14) t72killer válasza siposz (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pl felajánlja, hogy egy eszközön tárolt, titkosított fájlban tárolja az adatokat? Igen, én is "imádom", így maradt a címem náluk :W.

#12: azt igérték szólnak, ha érintettek vagyunk. Én januárban (is) repültem, nem jött semmi - elég gyanús... "bár az egyik legrosszabb légitársaság volt már akkor is" - hidd el van lejjebb, sokkal lejjebb... Ok, nem egy emirates, de pl a rájennel egy lapon se lehet említeni.

#11: akkor kezeljék az adatokat a reptéri biztonságiak...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) celafat


celafat
tag

Én márciusban repültem volna velük, pár napja jött is az értesítés az adatlopásról. Bár semmit sem írtak benne, csak hogy legyek nagyon óvatos és ne aggódjak, mert a kártya adataimhoz nem fértek hozzá.
Az Easyjet az európai fapadosok között elég jónak számít, de elég drágák is, ez miatt csak ritkán repülök velük. Remélem azért nem mennek tönkre, 20 eurós egyiptomi jegyeket nem sokan árultak.

[ Szerkesztve ]

(#16) schawo válasza t72killer (#14) üzenetére


schawo
titán

akkor kezeljék az adatokat a reptéri biztonságiak...

Állami szolgálatok. Arra egy marék száraz babot se bíznék, nemhogy adatokat. Ott mindenki lop. A mezei vizsgáló is. Legutóbb Londonban jártam úgy, hogy a kézipoggyászban maradt 4 nagy üveg (elég drága) Hershey's szósz, és ahelyett, hogy kidobták volna, elrakták a kis g..ik, és gyorsan elpucoltak a pihenőhelyükre, nehogy szólni tudjak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) k-adi válasza t72killer (#14) üzenetére


k-adi
nagyúr

"azt igérték szólnak, ha érintettek vagyunk"

majd írd meg ide ha szóltak...... :)

(#18) t72killer válasza k-adi (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglesz:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) celafat válasza k-adi (#17) üzenetére


celafat
tag

Nem az cég összes adatát lopták el, így akinek eddig nem szóltak, az nem érintett benne.
Nekem szóltak, de nem izgat különösebben. Attól, hogy tudják a nevem, meg melyik dátumon mikor hova repültem volna nem különösebben izgat.

(#20) siposz válasza t72killer (#14) üzenetére


siposz
aktív tag

Mobilappon jól tárolható, kár hogy az átlasguser gyakrabban vált telefont mint ahogy foglal. Böngészőben adatot tárolni meg legalább is kétesélyes.

"#11: akkor kezeljék az adatokat a reptéri biztonságiak..."

Még 2 órával hamarabb menj ki, és + 5000 HUf költség utanként. Rádásul plusz hely kéne a reptereken.

(#21) moleculez válasza siposz (#20) üzenetére


moleculez
veterán

Akkor inkább legyünk NFC chipelve, mint a kutyák, legyen egy ID számunk, azt kész, semmi adat senkinek. Viccet félretéve, ezt várom. Vagy legalább valami biometrikus azonosítás lenne minden helyett IS. Értsd bankkártya/személyi/Tesco klubkártya/uszodabelépő/online banking, minden helyett.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#22) t72killer válasza moleculez (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van 20db ujjlenyomatod és 2 íriszed, semmi szükség chippelésre-ID-ra. Ráadásul az ujjlenyomatod fotóval együtt ott van az útlevél chipjében + a schengeni adatbázisban = semmiféle iratra nem lenne szükség elvileg.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) moleculez válasza t72killer (#22) üzenetére


moleculez
veterán

Na, szóval erről van szó, végre használni kéne ezt a sok vackot amink van. USA-ban lassan elkezdik bevezetni, hogy iOS Waletban lehessen tárolni az útlevelet/jogsit! Na az mekkora királyság!

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#24) t72killer válasza moleculez (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez fantasztikus lenne errefelé is... Úgy alsóhangon 10éve van már megfelelő technológiánk arra, hogy az ember zsebe utazáskor ne legyen 25db kártyával és könyvecskével kitömve, a szül.akvitól kezdve az oltási könyvön és a drónjogsin át az egészség és utazási biztosításig minden ráfér az amúgy is nálunk levő telóra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) Fred23


Fred23
nagyúr

(#26) t72killer válasza Fred23 (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Disznóság, amikor a brit állam fizeti a munkabérek 80%-át...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Fred23 válasza t72killer (#26) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az. De lehet, már a jövőre terveznek ezzel.

Én örülnék neki, ha megmaradnának, vannak náluk rosszabbak is.

(#28) t72killer válasza Fred23 (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, lásd az őrültpilótás Germanwings-et vagy a csomagokkal szivató Ryan-t. Fapadosok közül talán csak a Norwegian-t tudnám mondani "felettük".

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) Tetsuo válasza t72killer (#28) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nem utaztam sokkal, de a Jet2-t jobbnak tartom, illetve a RyanAir és az EasyJet számomra a legalja, mindig csak rosszat hallok róluk, meg eleve szigorúbb szabályok, szívatások...

(#30) _ak_


_ak_
addikt

Szintén, név, email, cím, telefonszám, de a webes bankkártya is, igaz, tavaly lejárt...még szerencse. Ehhez képest kettő emailt kaptam tőlük, hogy mostantól még könyebb foglalni és örvendezzek, mert hamarosan újra járnak. :F

Igaz, tavaly nyár óta nem is volt semmi aktív foglalásom.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#31) t72killer válasza Tetsuo (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt, hogy mit hallasz 1 dolog - valamelyik ember már azért jajveszékel, ha 0.5°C-al hidegebb a külön rendelt kávé... Ha x alkalommal utazol rajtuk, akkor lehet érdemben véleményt alkotni egy légitársaságról.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.