Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 15:07:30

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) gombasm válasza tibcsi0407 (#447) üzenetére


gombasm
aktív tag

Mint hozzáértőtől (nálam biztosan jobban hozzáértőtől) kérdezem: az hiba vagy extra (bug o. feature), hogy a letöltött témák eltűnnek az offline listámból? Letöltök többet is, telepítek egyet, majd másnap, amikor kicserélném látom, hogy a listámban csak a gyári témák vannak, a (tegnapi) letöltések nincsenek :F .

Azt látom, hogy a Témák menüből nyitott MIUI account Purchased pontja alatt szerepel az összes valaha letöltött témám, de ezeket újra le kell töltenem, ha használni akarom.

Szóval a kérdés, hogy direkt vagy hiba miatt tünedeznek el a témák letöltés után? (A LeEco X600 -on, portolt MIUI V8 alatt ugyanez volt a helyzet, ott nem törődtem vele, mert egy portolt romban ennél nagyobb hibák is lehetnek, de ez itt gyári fejlesztői hivatalos rom, szóval nem értem.)

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#452) Szabmail


Szabmail
újonc

Sziasztok. Én is már lassan 10 napja nyüstölök egy ilyen telefont. Sajnos websopból rendeltem, ezért olyan rom is van rajta... magyarnak 90%-ban magyar, de hiányoznak nekem a heti frissítések. Vissza tudom rá varázsolni az eredeti kínai-angol romot? Utána persze magyarítanám a fent említett módszerrel. ;)

(#453) freeapro


freeapro
senior tag

Sziasztok, PRO-ra tervezem cserélni a telefonom, és érdekelne, hogy bekapcsolt mobilnettel, wifivel, bt-vel és egy kis netezéssel meddig bírja az akku?
Dupla kamerával reklámozzák, de egyetlen feltöltött képet sem láttam. Kamu, vagy tényleg ilyen jó a kamera? Valaki feltenne egy képet ami normál fényviszonyok mellett készült?

(#454) Matyi222 válasza gombasm (#450) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Köszönöm a hosszú és kimerítő elemzést, bár én ezekkel tisztában vagyok. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#455) addamka válasza freeapro (#453) üzenetére


addamka
őstag

Ide raktam fel párat, bár nagyobb része segédfény nélküli cucc, de aránylag keveset fotózok.
A katicás képen a jobb oldalon a fátyolt az átlátszó szilikon tok okozza, ha villant benne a dupla leddel, visszacsillan a kamerára a fény róla, majd kell egy vékonyabb tok, vagy leginkább semmilyen, mert ez is elrondítja.
Stereo módban nincs led segédfény.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#456) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok

Ezen a telefonon gondolkodok h megvenné.
Mik az általános tapasztalatok vele?
Típushibák pl.
Illetve aggódóm h esetleg az első fizikai gomb nem xarik-e be hamar.

Szóval örülnék minden pozitív illetve negatív kritikának a telefont illetően.

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#457) Matyi222 válasza freeapro (#453) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Tegnapi akkumulátorhasználatom.
Ebben volt, netezés, közösségi üzenetek, hívások, SMS, filmnézés, pici játék, wifi és mobilnet vegyesen.


Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#458) freeapro válasza addamka (#455) üzenetére


freeapro
senior tag

Köszi, nem rossz, de látszik, hogy szoftveresen játszanak valamit a mélységélességgel.

(#459) Killerlaca válasza Killerlaca (#456) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Még egy kérdés az előzőek mellé.
A double tap felébresztést tudja Pro vagy a Note pro 3?

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#460) freeapro válasza Matyi222 (#457) üzenetére


freeapro
senior tag

Gyakorlatilag 1 napot megy csak el egy feltöltésel?
Nem tudjátok melyik 5,5"-os xiaomi telefon megy többet 1 napnál?

(#461) Matyi222 válasza freeapro (#460) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Nem egyet, csak ha nézed szinte egész nap ébren volt, 8 óra kijelzőidő azért nem semmi szerintem. Szándékosan merítettem le egy nap alatt, mert kíváncsi voltam menyi a max kijelzőidő ha folyamatos a használat. Attól függ menyit nyomkodod 2-3 nap sima ügy, olyan 5-6 óra kijelzőidővel.

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#462) Matyi222 válasza Killerlaca (#459) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Pro tudja a double tap-ot, illetve lehet olyan beállítást használni, hogy érintésre is reagál a gomb, nem kell minden esetben benyomni.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#463) Killerlaca válasza Matyi222 (#462) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Köszi.

Az jó. Tehát lezárt(feket) képernyőnél elég ha megérintem a gombot? Azért is szimpatikusabb ez mert elől van az olvasó és mivel ha asztalon van nehézkes a felébresztése a többinek.
Azt vajon elképzelhető, hogy lesz rá esetleg majd nem MIUI ROM?
Bár most éppen miuit használok a THL T11-en is eléggé bejön. De sose lehet tudni lehet cserélnék, de ha nem lesz mire az nem jó.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#464) Matyi222 válasza Killerlaca (#463) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Nem, lezárt képernyőnél mindig meg kell nyomni, vagy duplán rákoppintasz és utána teszed oda az ujjad a homegombhoz, akkor már elég odatenni, így már nem kell nyomni. Menüben visszalépni, vagy főképernyőre lépni olyankor is elég odatenni, ameddig ébren a kijelző.

Sötét képernyőnél ébreszteni lehet:
Homegomb nyomás.
Hangerőgomb nyomás után homegomb érintés.
Bekapcsológomb nyomás után homegomb érintés.
Dupla koppintás után homegomb érintés.

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#465) Killerlaca válasza Matyi222 (#464) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Értem köszi.
Viszont Note 3 pro-nál miért elég csak érinteni és már nyitja is a telefont?
Miért kell megnyomni előtte. :U
[link]

[ Szerkesztve ]

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#466) Matyi222 válasza Killerlaca (#465) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Azok érintés alapúak és nem fizikai gombok.

Redmi 3 Pro telómon is csak érinteni kell, az is érintés alapú.

Ez a fizikai meddig bírja, nem tudom megmondani, mert még csak egy hetes a teló.

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#467) Killerlaca válasza Matyi222 (#466) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Köszi.
És hogy teszik eddig a telefon?

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#468) Matyi222 válasza Killerlaca (#467) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Ha lehet ezt mondani, Én imádom, nekem nagyon bejön. Mérete sem zavar engem, sőt kimondottan szeretek rajta filmet nézni. :) Egy sztereó bluetooth fülest használok hozzá azzal sincs gond.

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#469) tlgarp


tlgarp
csendes tag

Sziasztok!

Holnap rendelnék egy Redmi Pro 3/32-t SPEmall-ról. Kell írni valamit neki a ROM-al kapcsolatban, hogy legyen rajta PlayStore? Kuponon, EU garancián és EU Express-en kívül mire kell még figyelnem?

Köszi! :R

(#470) addamka válasza tlgarp (#469) üzenetére


addamka
őstag

Szia,

Spemall-os ROM-ban volt playstore, de attól ez még egy "tákolt" ROM volt, én cserélném xiaomi.eu félére.
Ha megkapod, fastboot-ba nézd meg unlockolt-e, ha igen, nem kell felesleges köröket lefutnod (kínai dev rom, unlock, előbb unlokhoz engedély).

Ha jól rémlik ezzel kérdeztem le, hogy unlockolt-e:
fastboot getvar all

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#471) Máté94 válasza tlgarp (#469) üzenetére


Máté94
addikt

Ha a megjegyzés rovatba beírod milyen ROM-al szeretnéd használni, olyannal küldik. :)

(#472) jbauer05


jbauer05
tag

Most akkor összefoglalva, a telefonba nano és micro sim megy. És a nano az első és az erőseb. Akkor itt már csak az a kérdés, hogy magentánál ingyen cserélik nanóra, mint a micro simnél ?

(#473) tibcsi0407 válasza jbauer05 (#472) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem ingyen cserélték.

https://utdetailing.hu/

(#474) addamka válasza jbauer05 (#472) üzenetére


addamka
őstag

Nekem úgy rémlik SIM1 az a micro, SIM2 a nano/microSD slot.
Most nincs nálam a kiszedő bigyó, hogy megnézzem a tálcát, de Redmi Note 2-be microSIM-em volt, és ebbe átrakva SIM1-nek mondja magát.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#475) Matyi222 válasza jbauer05 (#472) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Előttem válaszoló mondja jól.

1=Micro
2=Nano

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#476) gilead


gilead
tag

Sziasztok. Két kártyás használattal van tapasztalat az üzemidőről? Sokat beszélek naponta telefonon, kb 2 órát, és megy a mobilnet. Köszönöm.

(#477) Dave9009


Dave9009
csendes tag

Én két kártyával használom. Másfél-két nap üzemidő így is megvan kb 5-6 óra képernyő időkkel. Lehet ennél jobb is mert nekem valami eszi az aksit, de hetek óta nem bírok rájönni mi lehet a baj.

(#478) gilead válasza Dave9009 (#477) üzenetére


gilead
tag

Köszönöm szépen, ez bíztató. Akkor lehet hogy beruházok én is egyre. Nagyon szép készüléknek tűnik.

(#479) gilead


gilead
tag

Most olvasom, ellentmondásosak a cikkek: van benne NFC, vagy sem?

(#480) addamka válasza gilead (#479) üzenetére


addamka
őstag

Nincs.
Mondjuk a hivatalos oldalon is van furcsaság, mert a wifi nem igazán dual band, 5GHz-et nem tudja.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#481) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok.

Meg rendeltem a telefont. :-)
Tokot és fóliát ki hol vett és mit ajánlana?

Köszi

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#482) tibcsi0407 válasza Killerlaca (#481) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Aliexpress. MoFi és Nillkin ajánlott, mint mindig.

https://utdetailing.hu/

(#483) Killerlaca válasza tibcsi0407 (#482) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Köszike.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#484) jbauer05


jbauer05
tag

Megérkezett az enyém is 9 nap alatt a Spemaltól . Kaptam hozzá műanyag tokot és üvegfóliát ingyen. Angolul jött, de betudtam állítani magyarra. Miui global 8.0 (8.0.1.0.0 mhqcndg) van rajta. Ez jó jó rom vagy frissíteni kell ezt ? Első blikkre ment is fel a nova lanucher, mert a Miui launcher nem bejövős.

(#485) Máté94 válasza jbauer05 (#484) üzenetére


Máté94
addikt

Webshop-os, tehát nem frissül/csere.

[ Szerkesztve ]

(#486) Fandango válasza jbauer05 (#484) üzenetére


Fandango
veterán

Pedig szerintem tök jó a gyári launcher, nekem is az volt az első, hogy reflexből toltam fel a Novát, de csak az első rom cseréig maradt fent.

(#487) WeaponXx válasza jbauer05 (#484) üzenetére


WeaponXx
csendes tag

Nekem épp most frissít. A hivatalos Kínai rom verziója : V8.1.2.0.MHQCNDI
Tudtommal nincs hivatalos Global Rom még . Így a magyar nyelv ebben még nem érhető el.
Amúgy nagyon jó phablet sztem . November eleje óta használom és nagyon megszerettem.
Sok évnyi Samsung használat után a legjobb dolog volt Xiaomira és Miui-ra váltani. :DD

(#488) zolikaDB válasza WeaponXx (#487) üzenetére


zolikaDB
veterán

A xiaomi.eu-s romban nincs magyar?

(#489) addamka válasza zolikaDB (#488) üzenetére


addamka
őstag

Van, de az nem minősül hivatalosnak, mert twrp kell hozzá, meg unlockolt bootloader, plusz van benne pár módosítás a kínai verzióhoz képest.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#490) tlgarp válasza addamka (#470) üzenetére


tlgarp
csendes tag

Köszönöm, és Máté94-nek is!

(#491) jbauer05


jbauer05
tag

Pár órás használat után nagyon tetszik a telefon. Persze vannak zavaró dolgok, b20 hiánya már meglátszik. mert faluhelyen h+ (nem tudom mi ez) és e (gondolom edge) mutat. De sebességgel nincs gondom, még így is gyorsnak találom. Szegeden megy rendesen a magentás 4g. A rádió nagyon erős lehet, mert még Forráskúton is elfogadható minőségű volt a Radio 88, előző telefonom itt már fel is adta. Viszont RDS az nincs és ez zavar.
A másik zavaró dolog az az akku. Gyorsan merül. 30%-ot merült úgy egy éjszaka alatt, hogy nem volt használva, csak a wifi ment semmi más program nem ment. Remélem ez valami Rom probléma lehet, mert a webshopos van fent.

[ Szerkesztve ]

(#492) tibcsi0407 válasza jbauer05 (#491) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Xiaomi.EU kell rá.

https://utdetailing.hu/

(#493) jbauer05 válasza tibcsi0407 (#492) üzenetére


jbauer05
tag

És leírás van valahol, hogy hogy kell feltenni, mert régen mókoltam már androidot.

[ Szerkesztve ]

(#494) tibcsi0407 válasza jbauer05 (#493) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A blogomon.

https://utdetailing.hu/

(#495) addamka válasza jbauer05 (#491) üzenetére


addamka
őstag

30% sok, nekem 5.5-6 óra kijelzőidőt simán visz és még 25% töltés marad benne, mikor esténként bedugom.
A 6 óra kijelzőidőből meg 1.5-2 óra waze navigálás, ami azért jobban eszi, mint ha csak böngésznék.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#496) jbauer05 válasza addamka (#495) üzenetére


jbauer05
tag

Feltöltöttem megint, és reggel fél nyolc óta megint merült 30 %- ot, de ebben már volt mobil internet, rádió, webrádió és zene hallgatás. Azért ez így már jobban tetszik. Majd felrakom rá a Xiaomi.EU romot hátha csak rom probléma, mert webshopos van fent.

[ Szerkesztve ]

(#497) zolikaDB válasza jbauer05 (#496) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az nem előny, de recovery-ben egy wipe cache jól jönne, hátha segít :)

(#498) bobolysza75 válasza jbauer05 (#496) üzenetére


bobolysza75
csendes tag

Szia!

Írtam privit! :)

(#499) mihione


mihione
őstag

Sziasztok en is nagyon szemezek ezzel a keszulekkel.honnan erdemes rendelni?es ti melyik verziot hasznaljatok?x20 vagy x25? Gearbesten 60 ezer most az x20 verzio de erre jon meg a vam ugye...
Na meg a masik fontos kerdes,milyen a kamera?

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#500) smithsys válasza mihione (#499) üzenetére


smithsys
aktív tag

Spemall-tól eu express (+ kell hozzá a 2 év eu gari), illetve Aliexpress Hong Kong Goldway SF Express szállítás. Ezeknél a szállítási díjon felül nincs plusz költség, persze előfordulhatnak szörnyen sajnálatos kivételek, de nem jellemző.
Nekem az utóbbitól érkezik ha minden igaz a mai nap folyamán. Ennek fényében sajnos még a kamerájáról még nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.