Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 15:07:30

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) stuti


stuti
csendes tag

Kedves Fandango! Ha már idenéztél, kérdeznék 1-et. Kinai ROM van a telómon angolra állítva és csináltam egy gyári visszaállítást. Egy kivételével minden jó lett, nincs a rádiónak ikonja! Hogyan lehetne ikont csinálni!

(#3252) Fandango válasza stuti (#3251) üzenetére


Fandango
veterán

Ez egy nagyon jó kérdés, fogalmam nincs. :D

Én EU béta romot használok, ilyen problémával még nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#3253) kaszibat válasza stuti (#3251) üzenetére


kaszibat
tag

És ha csinálsz mégegy gyári beállítások visszaállítását? Esetleg a keresőbe beírod? Megtalálja?

[ Szerkesztve ]

(#3254) stuti válasza kaszibat (#3253) üzenetére


stuti
csendes tag

Háromszór csináltam gyári visszaállítást. A rádiót csak a Folder Organiser alkalmazással tudom elindítani. Nem tudom milyen keresőbe kellen beírni.

(#3255) kaszibat válasza stuti (#3254) üzenetére


kaszibat
tag

Ha az alap képernyőn alulról felfelé húzod az ujjad a képernyőn akkor nekem megnyílik a kereső amivel a telefonon szinte bármit lehet keresni. Beírtam hogy FM és azonnal dobta hogy hol van az ikonja.

(#3256) stuti válasza kaszibat (#3255) üzenetére


stuti
csendes tag

Nagyon-nagyon köszönöm! Sikerült! Csinált egy ikont a Tools mappába, onnan pedig áthúztam a főképernyőre.

(#3257) kaszibat válasza stuti (#3256) üzenetére


kaszibat
tag

Szuper! Örülök hogy sikerült! :)

(#3258) GZB01


GZB01
tag

Sziasztok!
Most már egy jó ideje egy xiaomi.eu 8.1.2.0-ás ROM van a telón, milyen romot ajánlotok ?

(#3259) ace05 válasza GZB01 (#3258) üzenetére


ace05
senior tag

Felrakod a legújabbat és kész.

(#3260) GZB01 válasza ace05 (#3259) üzenetére


GZB01
tag

Ha bebootolna az mondjuk jó lenne :W
TWRP után amikor a rebbotra nyomok, nem bootol be a kis MI logó feljön de ennyi, újra előjött a brickesedése?
http://en.miui.com/download-304.html innen próbáltam eddig 2 romot, esetleg túl nagy az eltérés vagy nem tudom. :(
Örülnék ha még legalább félévet tudnám használni :)

(#3261) GZB01


GZB01
tag

Próbáltam még párat ezután végül egy Xiaomi.eu-s rom nyert :D azzal már megy rendesen :DD

(#3262) mathgery


mathgery
aktív tag

Sziasztok!
Xiaomi.eu ROM-ra simán rámegy a stable? Eddig frissítgettem, most családtagé lesz a telefon, ő nem fog foglalkozni ezzel....

(#3263) kaszibat válasza mathgery (#3262) üzenetére


kaszibat
tag

Nem, ahhoz tiszta telepítés kell, tehát először teljesen le kell gyalulni a most rajta lévő dev romot.

[ Szerkesztve ]

(#3264) Fandango


Fandango
veterán

Elvileg a Redmi Pro is megkapja majd a MIUI 10-es verziót.
Mondjuk azt nem találtam meg, hogy milyen android verzióra fog épülni, de gyanús, hogy marad a 6-os.

[ Szerkesztve ]

(#3265) mathgery válasza kaszibat (#3263) üzenetére


mathgery
aktív tag

Tehát teljes wipe reset és mehet fel rá ugye?

(#3266) kaszibat válasza mathgery (#3265) üzenetére


kaszibat
tag

Igen, először kilépnék a miui fiókból a telefonon és ha ez nem kapcsolja ki az eszközkeresését, akkor manuálisan kikapcsolni. Utána TWRP-ben a törlés menüpont alatt csúszka jobbra húzásával csinálnék egy factory resetet, majd kijelölni a dalvik, adat, rendszer, belső tárhely törlését, ha van otg kábeled és csúszkát újra elhúzva ezeket törölni majd otg kábellel egy pendrive-ról az előre rámásolt stable-t feltenném. Ha nincs otg kábeled akkor csak a rendszerig jelöld ki a törlést és a telefon gyökerébe másolva a stablet onnan telepítsd. Ha nem te fogod használni a telefont, akkor én még a helyedben az i.mi.com-on törölném a fiókomból a hozzá társított telefont, mint eszközt is.

(#3267) mathgery válasza kaszibat (#3266) üzenetére


mathgery
aktív tag

:R

(#3268) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

A Zasszony Redmi Pro-ját kéne másfél után frissíteni. Ég, tavaly januári van rajta. De már rég volt. TWRP van. Az alábbi romot tenném fel:
xiaomi.eu_multi_HMPro_V9.5.2.0.MHQCNFA_v9-6.0.zip

Az a kérdésem, hogy recovery telepítés után kell itt is védeni a recovery-t zippel? Mert a Redmi 3 Pro esetén volt, hogy szívtam ilyennel...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3269) gombasm válasza vegyszer (#3268) üzenetére


gombasm
aktív tag

Szia!

Mivel ez a topic erősen halott, így inkább privátban.

Van egy Redmi Pro a fiókban, jelenleg nincsen használatban. (3/64 GB, Helio X25)

Az eu -s béta utolsó verziója van rajta (2018.04.26 -ai), az is 6-os android, sajnos itt megállt a frissítés :(( .
Itt találod ezt a romot:
https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/8.4.26/

Nem igazán értem a kérdésedet, de talán arra gondolsz, hogy telepítéskor a rom felteszi a gyári recovery -t? Szerintem azt csak a gyári (kínai dev v. stabil ) romok szokták elkövetni, az eu -s romok békén hagyják a TWRP -t. (Másik Xiaomi -n /Redmi 5 Plus napi használatban/ semmi gond nincsen telepítések után.)

Ha már rajta van a TWRP, akkor simán felteheted az új romot (ha jól látom ez a legutolsó stabil eu -s rom?), előtte csinálj mentést a működő rendszeredről a TWRP alatt. Amúgy a béta eu -s is felmehet nyugodtan, minden frankón működik rajta. Sajnos nincsen és úgy tűnik nem is lesz újabb MIUI változat ehhez a telefonhoz :Y . (Nem szabad MTK procis készüléket venni, a Snapdragonoknál évekig megy még némi fejlesztés az XDA -n.)

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#3270) vegyszer válasza gombasm (#3269) üzenetére


vegyszer
addikt

Köszönöm a segítséget. Akkor este mentés után ROMbolunk

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3271) Fandango válasza gombasm (#3269) üzenetére


Fandango
veterán

Elvileg lesz majd 10-es MIUI erre is, csak a kérdés hogy mikor.

(#3272) szabi1987XM válasza Fandango (#3271) üzenetére


szabi1987XM
tag

A héten lesz, china beta már kijött tegnap (nightly release). Szerintem pénteken lesz hozzá public china beta.

When Life Gives You Questions, Google has Answers

(#3273) gombasm válasza szabi1987XM (#3272) üzenetére


gombasm
aktív tag

Csupa jó hírek, köszönöm!
Az újabb verziók is maradtak 6 -os androidon?

Megtaláltam a fórumukon, sajnos maradt a 6 -os :F , de legalább már 10 -es MIUI felület van :C .

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#3274) szabi1987XM válasza gombasm (#3273) üzenetére


szabi1987XM
tag

Igen, sajna maradt 6 :(

When Life Gives You Questions, Google has Answers

(#3275) gombasm válasza szabi1987XM (#3274) üzenetére


gombasm
aktív tag

Igen, maradt a hatos - felraktam az eu rom -ot, hétvégén kijött az is.
Ott legalább biztosan(?) frissítgetik majd egy darabig, ennek is már júliusi a biztonsági csomagja :K .

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

(#3276) Fandango válasza gombasm (#3275) üzenetére


Fandango
veterán

Hogy raktad fel? Gyalultál mindent vagy ráfrissítettél az előzőre?

(#3277) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Ezt a romot xiaomi.eu_multi_HMPro_8.7.26_v10-6.0.zip hogyan telepitsem? A bootloader nyitva es ez a rom van fent:xiaomi .eu stabil 9.5.2.0(MHQCNFA)

(#3278) vegyszer válasza nababika (#3277) üzenetére


vegyszer
addikt

TWRP alól az install (telepítés) alatt ki kell keresni a mentés helyét. És el kell húzni a kapcsolót. Kb 3 perc, majd hosszú reboot jön.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3279) kaszibat válasza nababika (#3277) üzenetére


kaszibat
tag

Ehhez tiszta telepítés kell, vagyis teljesen letörölni a stable-t, utána mehet rá a dev rom.

[ Szerkesztve ]

(#3280) nababika


nababika
aktív tag

Feltelepitettem. Persze mindent gyalultam ahogy javasoltatok. Hat nem egy nagy durranas eddig. Nem vettem eszre sok valtozast. Viszont egy BUG van nalam. A beallitasok menuben ha a keresesre kattintok akkor FC-zik. Ezt leszamitva mukodik rendben, bar ezt kijelenteni talan korai. Most beallitgatom, telepitek minden "vackot" aztan majd meglatom.

(#3281) dimi11 válasza nababika (#3277) üzenetére


dimi11
csendes tag

Ami neked van az az utolsó előtti Stabil rom, ez után csak ”tiszta felépítéssel” érdemes ”béta”romot felrakni. Egyébként nekem is fent volt a MIUI10 béta néhány napig "NAGY CSALÓDÁS” (idáig).
Az alapvető baj az hogy az akkumulátor kezelését az összes Rom,-ban elszúrták és lényegében ki sem javították soha, de legalább idáig volt rá egy pót megoldás.
A rom telepítése után feltoltam egy "fix deep sleep" nevű kis javítást és tökéletesen működött a mélyalvás funkció. Sajnos a legújabb fejlesztői romnál ez a funkció nem működik és másfél nap alatt lemerül a telefon még akkor is ha hozzá se nyulsz !!!
A nyolcas illetve a kilences MIUI -val tökéletesen elment szolid használat mellett 2-3 napot is
a "fix deep sleep"-l.
Most kevés használattal EGY NAP!!!!. EZ SZÉGYEN EGY BŐ NÉGYEZER MILLIAMPERES AKKUMLATOROS KÉSZÜLÉKNÉL!!

(#3282) dimi11 válasza nababika (#3280) üzenetére


dimi11
csendes tag

Neked most a feltelepített MIUI10 Bétán működik a mélyalvás funkció, esetleg folyamatosan
"felébresztett állapotban" van a telód? Milyen gyorsan merül?

(#3283) nababika válasza dimi11 (#3282) üzenetére


nababika
aktív tag

Most erre kepes. Meg varok nehany napot hatha valtozik, de az ujjlenyomat feloldas sem mukodik rendesen. Szerintem megy vissza a regi ha ez nem valtozik.
kep

[ Szerkesztve ]

(#3284) freeapro


freeapro
senior tag

Sziasztok, az update app folyton elszáll a 8.8.9 update-el:

java.lang.NullPointerException: Attempt to get length of null array
at pl.zdunex25.updater.MainActivity.removeoldmd5sums(MainActivity.java:1823)
at pl.zdunex25.updater.MainActivity$16$1$1.run(MainActivity.java:1109)
at android.os.Handler.handleCallback(Handler.java)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)
at android.os.Looper.loop(Looper.java)
at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java)
at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java)

Ezt az update-et visszavonták, vagy mi a baj?

(#3285) Fandango válasza freeapro (#3284) üzenetére


Fandango
veterán

8.8.30 a legújabb, azzal próbálkozz.

(#3286) freeapro válasza Fandango (#3285) üzenetére


freeapro
senior tag

Felraktam manuálisan, köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.