Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 15:07:30

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Matyi222


Matyi222
aktív tag

Szintén vásárlás előtt állóknak egy kis Benchmark teszt.

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#402) pilu01 válasza Matyi222 (#400) üzenetére


pilu01
senior tag

Ilyenkor mi van? :(

(#403) Matyi222 válasza pilu01 (#402) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Uha, ez klassz. Flashald rá a romot újra, hátha magához tér. Úgyis megmarad minden.

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#404) jbauer05


jbauer05
tag

Zavart érzek az erőben. A trackig oldalon ezt kapom. Most akkor hol van a telefonom Kínában, vagy Franciaországban ?

Hongkong HONGKONG 2016-11-15 06:49:00 Sorting in progress at local branch,Remark: item ready for despatch
Roissy CDG FRANCE 2016-11-14 23:10:00 Inbound linehaul scan
Hongkong HONGKONG 2016-11-15 05:33:00 Arrived at Depot.
CHINA 2016-11-15 01:18:02 The item has been departure the transport center of SF.
CHINA 2016-11-15 01:14:00 The item has been arrival the transport center of SF.
CHINA 2016-11-14 22:25:33 S.F. Express has picked up the shipment
CHINA 2016-11-14 15:48:42 Electronic information has been received

[ Szerkesztve ]

(#405) buca84 válasza jbauer05 (#404) üzenetére


buca84
őstag

Ez lesz az út: Hong-Kong -> Franciország -> Németország -> Ausztria -> MO.

(#406) tibcsi0407 válasza jbauer05 (#404) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Bugos az SF ma.

https://utdetailing.hu/

(#407) Quqesz


Quqesz
nagyúr

egy kis érdekesség

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#408) addamka


addamka
őstag

Tegnap megjött nekem is a Pro-m.
Megcsináltam a balfékek felesleges körét...
Updater app nem rakja fel dev kínait, na jó, ráflashelem akkor, lement, unlockolnám, 50%-nál megáll.
Fastboot-tal megnézem, unlocked: yes
:)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#409) Matyi222 válasza addamka (#408) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Spemall nekem is nyitva küldte, dettó jártam én is :D

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#410) pilu01


pilu01
senior tag

6.10.20 fejlesztői eu rom van fenn, honnan tudom letölteni a friss romot, és hogy tudom felrakni, hogy az adataim megmaradjanak?

(#411) Fandango válasza pilu01 (#410) üzenetére


Fandango
veterán

Innen tudod leszedni, TWRP alol felrakod a meglevore, es megmarad minden.

[ Szerkesztve ]

(#412) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Vettünk két okostokot, az egyik MoFi volt, a másik noname. Egyik sem ment, hiába volt bekapcsolva az okostok funkció. Felrqktuk a legújabb weekly EU-t. Láss csodát, működnek.
Két szegény alis eladót még lehúztam az értékelésnél. :DDD
Szerencsére utólag még lehet írni oda,igy korrigáltam.

https://utdetailing.hu/

(#413) Lacika2013


Lacika2013
tag

Sziasztok.
Másnak is Franciaországban dekkolt a telefon ilyen sokáig???

12-e óta semmi változás

Roissy FRANCE 2016-11-12 10:57:00 Shipment in transit
Roissy FRANCE 2016-11-12 10:57:00 Transit In
Roissy CDG FRANCE 2016-11-10 11:57:00 Inbound linehaul scan
Hongkong HONGKONG 2016-11-08 05:33:00 Sorting in progress at local branch,Remark: item ready for despatch
Hongkong HONGKONG 2016-11-08 05:32:00 Arrived at Depot.
CHINA 2016-11-08 01:07:11 The item has been departure the transport center of SF.
CHINA 2016-11-08 00:55:43 The item has been arrival the transport center of SF.
CHINA 2016-11-07 22:09:05 S.F. Express has picked up the shipment
CHINA 2016-11-07 15:09:33 Electronic information has been received

(#414) tibcsi0407 válasza Lacika2013 (#413) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez rögtön Ausztria lesz szerintem. Még lehet ma.

https://utdetailing.hu/

(#415) pilu01 válasza Fandango (#411) üzenetére


pilu01
senior tag

Köszi, du. frissítek!

(#416) szemcso1


szemcso1
csendes tag

Sziasztok!
Tudomásom szerint a SIM1-es foglalat nano , a SIM2-es micro SIM kártyát fogad be.
Valaki erősítse meg ezt legyen szíves, mert én is most várom a Redmi Pro-t és szeretném hozzá a SIM kártyákat már előre elrendezni a szolgáltatóknál.
Előre is köszönöm !

(#417) Matyi222 válasza szemcso1 (#416) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Dual SIM (Nano-SIM/ Micro-SIM, dual stand-by)

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#418) szemcso1 válasza Matyi222 (#417) üzenetére


szemcso1
csendes tag

Ez azt jelenti, hogy mind a két helyre be lehet tenni a micro SIM-et, is meg a nano SIM-et is?
Jelenleg 2 Micro SIM-em van.

(#419) tibcsi0407 válasza szemcso1 (#418) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Egy ilyen, egy olyan.

https://utdetailing.hu/

(#420) szemcso1 válasza tibcsi0407 (#419) üzenetére


szemcso1
csendes tag

Én is így vettem le a specifikációból, de van egy telenoros és egy t-com-s SIM-em.
A telenoros az elsődleges /tehát ezt szeretném az 1-es foglalatba tenni /.Altalában a SIM2-es foglalat nem tud annyit, mint a SIM1-es.
Azért is kérdeztem, hogy a SIM1-es a nano ?/
Mert akkor az elsődleges Telenoros SIM-et cserélem ki nanora.
Lehet,hogy először rosszul tettem fel a kérdést, de talán így már érthetőbb, hogy miért is kérdezem.
Holnap jön /már Pesten van / a feleségem telója és már ma szeretném intézni, hogy melyik SIM-ből kell a kisebb.
Mégegyszer is köszönöm NEKED a kuponos segítséget !!! :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#421) Matyi222 válasza szemcso1 (#420) üzenetére


Matyi222
aktív tag

1-es Micro, 2-es Nano

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#422) tibcsi0407 válasza szemcso1 (#420) üzenetére


tibcsi0407
félisten

:B

https://utdetailing.hu/

(#423) szemcso1 válasza Matyi222 (#421) üzenetére


szemcso1
csendes tag

Köszi !

(#424) Matyi222


Matyi222
aktív tag

"Nagy a csend kérlek törd át,
mondhatsz bármit csak mondd már."
Gyerekek itt aztán tényleg nagy a nyugalom 😂😂😂

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#425) zolikaDB


zolikaDB
veterán

tibcsi, magyar tesztet nem akarsz írni róla? :D :D Ahogy nézem, spemallon igencsak jól áll az ár, cirka 80k körül (kupon nélkül) kapok egy 5.5"-es kijelzős, Helio X25-ös készüléket, 4GB RAM-mal és 4000-es akkuval.
Procit és készülékházat leszámolva, ilyesmit csak az Mi5 tud, drágábban...

Amúgy jó sok Redmi van, azt sem tudom, h lassan melyik-melyik?

De: a Note 3 Pro az asszem azért Note, mert 5.5", és a sima Redmik voltak a kisebbek. Erre ez sima Redmi, de 5.5"...? Hogyhogy?

[ Szerkesztve ]

(#426) Fandango


Fandango
veterán

Mi5-re már van alpha fázisban lévő Android 7.0-ra épülő MIUI 8, szerintetek a mi szeretett jószágunk is megkapja majd idővel?

(#427) tibcsi0407 válasza zolikaDB (#425) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Már egy ideje tervben van. :))

https://utdetailing.hu/

(#428) zolikaDB válasza tibcsi0407 (#427) üzenetére


zolikaDB
veterán

A te terveid jol sulnek el! :D
Addigis gsmarenan olvasgatom a review-t.
- nincs 5GHz wifi, hmmm... Gondolkoztam, h atterek ra... Gyakorlatban mire is jo ez? Nekem annyi celom lett volna vele, h a tarsashazban ertelemszeruen az alapertelmezett 2.4GHz vsn es tulterhelt
- nincs gyorstoltes, csak 2A - a fos Samsungom tudja, bar a fel ora 80% "mintha" nem lenne olyan "tartos"...
- van USB-C - ennek mik a gyakorlatban megmutatkozo elonyei?
- az elolapi gomb benyomhato? Azaz gomb? :)
- a saomi AMOLED milyen?
- 4GB-al elvan már a MIUI?
- jelen pillanatban milyen a ROM felhozatal? Mi van? Lehet-e szamolni a jovoben bovulesre?
Mert meg kell mondjam, a RN3P azert baromi jol tamogatott, Mi3-nal sokat kellett varni ilyen hatterre, pedig az flagship volt, mikor kijott.

[ Szerkesztve ]

(#429) addamka válasza zolikaDB (#428) üzenetére


addamka
őstag

Nincs 5GHz wifi, ez ilyen spórolás lehet, Redmi Note 2 már tudta, chipset itt is tudná...
Gyorstöltés nincs.
USB-C: lehet új kábelt venni :) amúgy mivel szimmetrikus a csatlakozó, nem lehet fordítva beleerőszakolni.
Benyomható, fizikai gomb. Az ujjlenyomatolvasó csak akkor van bekapcsolva, ha benyomod, vagy ha a kijelző aktív, szerencsére van dupla koppintásos ébresztés.
A kijelző jó, samsungot két hónapja láttam, így frissen nem tudom összehasonlítani, de jobb, mint a Note 3 Pro-ban lévő IPS.
2GB-tal is elvolt a MIUI, nálam belakva 2.2-2.5GB szabad a 4-ből.

ROM szerintem nem nagyon lesz, ez MTK. Valami gyári kerneles tákolmányok tuti jönnek, de sok jóra nem számítanék. Már egy Android 7 alapú MIUI is meglepne, ha jönne rá :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#430) tibcsi0407 válasza addamka (#429) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Xiaomi.EU-tól nem kell jobb szerintem.

https://utdetailing.hu/

(#431) addamka válasza tibcsi0407 (#430) üzenetére


addamka
őstag

Nekem sem kell más, de ő gondolom nem MIUI-t szeretne, hanem valami teljesen custom ROM-ot, ami meg MTK alapon nem nagyon szokott szaporodni :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#432) jbauer05


jbauer05
tag

Tegnap este kaptam sms-t, hogy 2-5 munka napon belül hozza a dpd a csomagom. Most már francia országban van, így gondolom hétfő-kedd környékén már hozzák is ki nekem nem ?

(#433) Matyi222 válasza jbauer05 (#432) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Hétfő-Kedd biztos megkapod.

Nekem Szerdai napon indult el Franciából és Pénteken hozta is a DPD.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#434) zolikaDB válasza addamka (#431) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pár éve Mi3-at nyúzok, tkp végigmentem az összes custom ROM-on, Android 4, 5, 6 megvolt... És mindig visszamentem MIUI-ra :) Pontosabban MIUIHU-ra!
Úh, megállapodnék :) Csak ne mbánnám, ha lenne magyar nyelv, tkp ennyi az elvárás, meg stabil működés. Pl mostani fejlesztői ROM-ban (ami nekem van fent), nem jó a mobilnet... bekapcsolom, se kép-se hang, restart és jó.
Ilyenekre gondolok. 4.4 alapú MIUI V5-re meg emiatt ne mmennék vissza, hiába volt stabil. V8 szebb, frissebb, extrásabb. (pl automata kikapcs-bekapcs, tisztítás, és társai, felsorolni is sok lenne)

Egy olyat kérhetnék, akinek fent vannak ezek a progik, h nézzen nekem egy apróka tesztet?
- messenger indít
- fb indít
- instagram/tumblr/flickr mindegy mi, indít
- youtube indít
- zenelejátszó indít
- böngésző (ff, opera, chrome, gyári) indít 3-6 ablakkal

És váltogatás az appok közt, valamint szövegdobozban pár sor írása! Elszáll-e a beírt szöveg, újratöltenek-e a tabok böngészőben, és mennyi szabad RAM marad?

Köszönet :R

(#435) zownie


zownie
újonc

Sziasztok. A puremobile.hu-ról tervezem beszerezni a telefont, de mivel itt olvasgattam, hogy bele kell nyúlni a telefonba, hogy magyar legyen, erős kétségeim támadtak. Na de itt jön a csavar. A puremobile webshopján is, sőt facebookon az oldalt is megkérdeztem, azt írják, hogy gyárilag van hozzá magyar menü, ők nem nyúlnak hozzá. Szerintetek? http://www.puremobile.hu/xiaomi/xiaomi-okostelefon/redmi/redmi-pro/xiaomi-redmi-pro-standard-edition-mediatek-helio-x20-mt6797-deca-core-21ghz-3gb-32gb-lte-ezust

Nem tudom mit tegyek, nagyon megfogott ez a telefon, viszont nem akarok belenyúlni a rendszerbe...

[ Szerkesztve ]

(#436) Matyi222 válasza zownie (#435) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Csak akkor lesz gyárilag magyar ha itt megjelenik a global-dev rom.
Addig mondhatnak bármit, de valaki belemókolja, vagy felrakják Ők az EU romot, csak letagadják vagy a Spemall-ról veszik és úgy adják tovább, mert ott is némileg magyarítják.

Ezek csak találgatások, egy biztos, hogy gyárilag még nem magyar.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#437) zownie válasza Matyi222 (#436) üzenetére


zownie
újonc

Nagyon szépen köszönöm :R akkor maradok a redmi note 3 special editionnál :)

[ Szerkesztve ]

(#438) Matyi222 válasza zownie (#437) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Hát igen :) Ahhoz már van Global.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#439) tibcsi0407 válasza Matyi222 (#436) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem inkább veszik valakitől a ROM-ot. Persze frissülni nem fog.

https://utdetailing.hu/

(#440) Matyi222 válasza tibcsi0407 (#439) üzenetére


Matyi222
aktív tag

"Na de itt jön a csavar. A puremobile webshopján is, sőt facebookon az oldalt is megkérdeztem, azt írják, hogy g0yárilag van hozzá magyar menü"

Csak azt nem értem miért mondják, hogy gyári a ROM?

Illetve amilyen verzióval hirdetik "Android:MIUI V8.0.1.0 (6.0 Marshmallow)" Ezzel érkezett a Spemall-ról is.
Persze csak hangosan gondolkodom ez lehet véletlen is.

Senkit sem gyanúsíthatok semmivel. :R :R :R

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#441) tibcsi0407 válasza Matyi222 (#440) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez úgy szokott lenni, hogy egy dev legyárt egy ROM-ot és eladja a boltoknak. :D
Már gondolkoztam rajta, hogy nekem is kellene ilyesmit csinálni. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#442) Matyi222 válasza tibcsi0407 (#441) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Csinálsz egy profi ROM-ot, én nyitok egy boltot :D

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#443) tibcsi0407 válasza Matyi222 (#442) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én megcsinálom. Neked fog többe kerülni a bolt. :D

https://utdetailing.hu/

(#444) Matyi222 válasza tibcsi0407 (#443) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Nemgond megoldjuk :) Üzemeltettem már webáruházat, most is van csak ki kell bővíteni és jöhetnek a telefonok :D

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#445) tibcsi0407 válasza Matyi222 (#444) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ok. :D

https://utdetailing.hu/

(#446) kop8


kop8
őstag

Ahogy olvasom nincs gyári miui magyar rom?!
Én azt hittem azt rentelek kinábol, ugy irták multi language, bene volt a magyar....

Átvertek?

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#447) tibcsi0407 válasza kop8 (#446) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Benne lesz, de nem gyári, hanem webshopos.

https://utdetailing.hu/

(#448) Matyi222 válasza tibcsi0407 (#447) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Nagy a zűrzavar még a ROM-ok körül, még sokan nem értik mikor kerül bele és hogyan a magyar. Kell az a leírás 😂😂😂😂

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#449) Matyi222


Matyi222
aktív tag

Feltettem ma az új EU ROM-ot, eddig minden okés vele, semmi extra merülés. Többi majd kiderül használat közben, ez az új kuka funkció is szuper, nem kell félni ha törlök véletlen valamit. Bár megkérdezi, hogy kuka vagy végleges törlés legyen.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#450) gombasm válasza Matyi222 (#449) üzenetére


gombasm
aktív tag

A KUKA több fájlkezelőben már régóta megvan, én hosszú idő óta az ESFile Expolorert használom, ott ez alap - szóval elvileg mindenki könnyen és ingyen juthat kukához - romtól függetlenül.

A magyar nyelv miatt aggódóknak megismétlem, hogy a MIUI alapból rootolható (biztosan van, akinek ez újdonság!) és utána egyszerűen magyarítható - én a Morelocale2 -vel tettem ezt meg a kínai fejlesztői rom alatt. Gyakorlatilag minden magyar, kivéve a Settings menüt, a frissítések jönnek és települnek, nekem a tegnapi (11.17.) fejlesztői már péntek reggel óta fenn figyel. Egyre több gyári alkalmazás is magyarul jelenik meg: két hete pl. a MIUI távirányító felülete is teljesen magyar nyelvű.

Senkit ne tartson vissza a magyar nyelv hiánya a megvásárlástól, sőt igyekezzen eredeti, gyári rendszerrel kérni a telefont, ne a gagyi magyarított rommal, mert ahhoz aztán tényleg hozzá kell majd komolyabban nyúlnia! A gyári rendszer viszont megbízható, frissül és 95% -ban magyarrá tehető kezdőként is kb. 10 perc ráfordítással. Akinek segítség kell hozzá, keressen és lépésenként leírom hogyan kell csinálni.

Szuper a telefon, bátran vegyétek, nem fogjátok megbánni! :C

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Poco X6 pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.