Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gombsadi


gombsadi
aktív tag

Végre, sok hasznos újítás! A fejlesztett energiagazdálkodás örvendetes.

(#2) Segal


Segal
veterán

Hát ez elég lapos lista ennél sokkal többet vártam volna. Meg a Nexus S is csak egy ledes Galaxy S lett 2.3-as androiddal ami vicc. A Nexus one annak idején a csúcs volt most meg ezt a nevezzük two-nak már a bejelentésekor izomból lenyomja az LG csúcsmodellje....

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#3) devast válasza Segal (#2) üzenetére


devast
addikt

Mit vársz, ez már bulvár mobilos site lett :)

Tudtommal teljes fícsör lista, amin van jópár érdekesség is: [link]

Mellesleg, ha a galaxy S-ből kigyomlálták a samsung féle rfs-t, akkor még teljesen jó is lehet. Pl yaffs fájlrendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#4) moco22


moco22
aktív tag

nem csábulok el. maradok a GS-nél. amúgy én is nagyobb változást vártam a 2.3-tól.

Samsung S22 Ultra

(#5) bobace


bobace
őstag

ÚGy látom a továbbiakban is csak a 2.2-es frissítést fogom várni, ez a 2.3 nem győzött meg..

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#6) pampika


pampika
őstag

vhol esetleg le van írva a hardveres követelmnye a 2.3-nak? eddig nem taáltam meg, de más fórumokon is azt írják, hogy nem nagyon hozott olyan nagy újdonságot, ami feltétlen megkövetelné a pletyka szntű dolgokat ( 1 ghz proci, 512 memória, etc)

amúgy sztem sose baj, ha megvan a lehetőség a frisebb rendszerre. vagy használod, vagy nem, de a lehetőség legyen meg. valszeg tovább is támogatják, mint a régebbit (feltéve, hogy elterjed rendesen).

(#7) HXY válasza moco22 (#4) üzenetére


HXY
addikt

Vajon a "régi" Galaxy S-re is kiadja a Samsung?

Mert ha igen, akkor nincs sok értelme Nexus-t venni,
mert a vakun kívül nem sok újdonságot tartalmaz.

A videó felvétel meg egy vicc. ( 720 x 480 )

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Jajdejó! :C

(#9) Dr.Anonymus válasza Kolondrum (#8) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

a napi LOL megvolt köszönjük... :DD
mehetne a demotivalo.com-ra... :DDD

(#10) csab2 válasza HXY (#7) üzenetére


csab2
veterán

"Mert ha igen, akkor nincs sok értelme Nexus-t venni,"

Pont ezért nem fog szerintem megjelenni SGS-re szerintem. Sajnos. :(

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#11) #16820480 válasza csab2 (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, ha tartják az eredeti tervet, és ez is csak egy fejlesztői telefon lesz, akkor nem hiszem, hogy sok vizet zavarna az SGS körül.

amúgy nekem tetszenek a 2.3 újításai, főleg az energiagazdálkodás dolog jönne jól.

(#12) Cyberpunk válasza csab2 (#10) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát igen ez a szomorú helyzet. Ha most kéne telefont vennem elkerülném az androidot szerintem.
Egyszerűen vicc hogy egy alig fél éve megjelent készülékre basznak kiadni egy új fw-t.
Nekem Motorola Milestone-om van még a hivatalos 2.2 is nagyon nehezen készül el hozzá. 2.3 azt el is felejthetem. De legalább törnék fel a bootloader-ét akkor lehetne rá hegeszteni, nem hivatalosan :(
De hát mire váltson az ember? IOS hát ma már nem rossz csak pofátlanul drágák a készülékek, WP7 felejtős túl sok a megkötés talán egy év múlva vissza lehet nézni rá. Symbian abból már elegem van ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) skajwa


skajwa
senior tag

Zsír újítások. Kár, hogy a régebbi készülékekre majd csak később, vagy egáltalán nem jön a 2.3...:S

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#14) Hiftu válasza Cyberpunk (#12) üzenetére


Hiftu
senior tag

Szerintem a te bajod az, hogy nagyon el lettek kényeztetve a felhasználók.
Vegyél olyan telefont, aminek nem frissítik az op.rendszerét, aztán rögtön nincs olyan bajod, hogy nem adják ki rá az újat.
Ez egyébként nem az Android, mint op.rendszer hibája, hanem a gyártó cégé.
Tehát felejtsd el, hogy ezért rossz az Android....

[ Szerkesztve ]

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#15) keIdor válasza csab2 (#10) üzenetére


keIdor
titán

Nem hivatalosan lesz szerintem év végére...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16) Cyberpunk válasza Hiftu (#14) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát egy 100k+ árú telefonnál szerintem jogosan várja el az illető hogy frissítsék a szoftvert még egy jó darabig.
De igazad van a gyártók hozzáállásával van a legnagyobb gond. de ettől még jogos a felháborodás.
Egy ilyen értékű telefont amúgy is olyanok vesznek akik hc user-ek nekik fontos a frissítés. Vagy csak szimplán tele van pénzel és kell valami amivel felvágjon. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17) HXY válasza Cyberpunk (#16) üzenetére


HXY
addikt

Igazad van. Ebből a szempontból példát lehetne venni a Nokia-ról, aki a az N95-re majdnem 3 évig készített frissítéseket.

(#18) Stunts666 válasza Cyberpunk (#12) üzenetére


Stunts666
őstag

Fissítés terén még mindig a HTC áll a legjobban... Nem lepődnék meg ha kidobnák karácsonyra a 2.3-at Desire-re. 2.29 már kint van...

(#19) #16820480 válasza HXY (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

akkor lenne igaz amit mondasz, ha az N95-re is megjelent volna az FP1, FP2 és a többi új S60 kiadás. rohadtul nem ugyanaz, hogy bugfixeket adnak ki, mint hogy egy olyan új rendszer jön frissítésként, ami a kerneltől kezdve egy csomó alapvető építőelemet lecserél!

(#20) keIdor válasza Stunts666 (#18) üzenetére


keIdor
titán

Persze, ahogy az új Sense-t is kiadták Desire-re...
Hackelt 2.3 lesz rá, mert látom jön Nexus One-ra is, de hivatalosan biztos nem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21) HXY válasza #16820480 (#19) üzenetére


HXY
addikt

Igaz, de azért raktak bele új dolgokat is: pl. Ovi Store, automatikus elfordulás...

(#22) Zirowe válasza devast (#3) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nézegettem ezt a listát.
- új billentyűzet: nem igazán izgat, az alap android egy rakás f*s, sose használtam, csak a htc_ime mod-ot.
- javított copy/paste: szerintem az eddigi megoldás is jól használható volt, de örülök a javításoknak, bár a régi kis zöld kijelölő pálcikák jobban tetszettek ;]
- power managment: a pm.-el kapcsolatos javításokat mindig szívesen vesszük!:)
- nfc: megvoltam eddig is nélküle, továbbra is megleszek nélküle!
- internet hívások: gondolom app-al eddig is meglehetett oldani, de jó, hogy most már integrálva lett a rendszerbe.
- downloads manager: régivel se volt semmi bajom, kíváncsi leszek, hogy mit javítottak rajta.
- előlapi kamera támogatás: legalább végre visszaszoknak a gyártók az előlapi kamera integrálására, ami olykor hasznos tud lenni, videóhívásokról nem is beszélve.
- ui improvements: ezeket eddig is el lehetett érni, igaz, hogy nem integrálva, de az okos ember alapból belefőzte a romjába :), amúgy se ér fel a sense-el!

Ezek után már meg is értem, hogy miért lett visszaminősítve a neve 3.0ról 2.3ra, mivel olyan hú de nagy változást nem hoz, csak apró kis javításokat és újításokat, viszont ilyenre is szükség van!:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#23) Integra válasza Zirowe (#22) üzenetére


Integra
titán

próbáld használni a copypésztet gmail-ben.
menü, select és aztán egyszer próbálkozhatsz...
agyrém. még egy ekkora szart nem láttam.. :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24) Zirowe válasza Integra (#23) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Hm..
Gmailben még nem is próbáltam eddig!:D
De ahogy látom tényleg elég rossz ott..

Mondjuk legalább androidon volt egy alap funkció, amit lehetett fejleszteni. ;] ;] ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25) Integra válasza Zirowe (#24) üzenetére


Integra
titán

hogy rossz???
de finoman fogalmazol, én atomra tudnám azt a hulladékot szidni, de inkább nem teszem:)
teljesen érthetetlen, hogy miért ilyen elbaszottul gány az egész, miközben browserben gyönyörűen működik. egyszerűen nem értem, hogy a google mit csinál...
röviden: használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26) kilincs89


kilincs89
tag

Sztem is eléggé rossz:S:S

gergely.kovacs43215@gmail.com vagy 30/5541313.

(#27) zsirfecske válasza Zirowe (#24) üzenetére


zsirfecske
addikt

wp7 ebből a szempontból az év vicce, külön kell heteket várni a copy-paste funcióra a megjelenés után. 2010(!)-ben!!

(#28) Zirowe válasza Integra (#25) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Bár maga a paste működik rendesen, szóval legalább 50%osan megy:P

Nyáron én így küldözgettem külföldről maileket: megírtam gépen, kékfoggal át a telóra, ott megnyitottam doc2go-val, select all, copy, gmail megnyit, paste, és már mehetett is az ingyenes wifi hotspotról:)

De szerencsére még nem szorultam eddig arra, hogy levélből másoljak..

Mondjuk azt sem értem, ha megnyitok egy kapott levelet továbbításként, akkor lila az idézett szöveg ugyebár, és nem enged onnan kijelölni egyáltalán.. :F

zsirfecske: igen, többek között rá gondoltam az utolsó mondatommal, de nem akarok feleslegesen flamelni:)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#29) Karma válasza Zirowe (#22) üzenetére


Karma
félisten

"szerintem az eddigi megoldás is jól használható volt, de örülök a javításoknak, bár a régi kis zöld kijelölő pálcikák jobban tetszettek ;] "

Ez nem az Android copy-paste-je volt, hanem a Sense sajátja, ami csak a HTC appokon belül megy. Mindenhol máshol az van, amit Integra is írt. Kivéve mondjuk ha a szoftverfejlesztő kitalált valami jobbat házilag.

"- downloads manager: régivel se volt semmi bajom, kíváncsi leszek, hogy mit javítottak rajta."

Sokáig nem is volt egyáltalán letöltési lehetőség külső app (pl. Download Crutch) nélkül, úgyhogy a régi elég relatív.

"- előlapi kamera támogatás: legalább végre visszaszoknak a gyártók az előlapi kamera integrálására, ami olykor hasznos tud lenni, videóhívásokról nem is beszélve."

Ez inkább a Google felé szól: az EVO 4G akkor mi volt? :F

"amúgy se ér fel a sense-el!"

Valószínűleg memóriahasználatban se, úgyhogy hallelujah. Egyébként egy csomó változás van ezen a téren is, ami nem feltétlen érint közvetlenül.

"Ezek után már meg is értem, hogy miért lett visszaminősítve a neve 3.0ról 2.3ra"

Én meg azt mondom, hogy nem lett semmi se visszanevezve. Mint ahogy az "a Gingerbreadnek 1 GHz-es CPU kell!" szövegek is csak pletykák voltak, alaptalanul.

Egyébként a változások között nagyon jó még a NativeActivity behozása.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#30) Integra válasza Zirowe (#28) üzenetére


Integra
titán

pl telefonszámot akarsz kimásolni, vagy csomagposta referencia számát át a parcel programba nyomon követéshez, vagy más programba.. sok van amikor nem tudom használni és nagyon kéne. magát a logikát nem értem, hogy gmail-ben miért nem működik az egész..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31) n0_gAboR válasza bobace (#5) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Nem tudod miert fanyalogtok az ujdonsagok miatt, szerintem nagyon fontos dolgok kerultek bele:
- szovegkijeloles tamogatasa (eddig csak a HTC-s appokban volt ilyen szintu szovegkijeloles - csuszkakkal)
- uj garbage collector: jatekokban erezheto apro akadozasokat fogja ez elvileg megszuntetni (lasd.: angry birds pl)
- alaposan rafekudtek a nativ kod tamogatas kibovitesere: megj jobb jatekok varhatoak
- JIT, teljesitmeny, es energiatakarekossagi optimalizaciok: ehhez meg komment sem szukseges

Egy dot release-hez kepest pont megfelelo meretu ujdonsaglisa

(#32) Zirowe válasza Karma (#29) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Emlékszem n80 idejében mennyire divat volt az előlapi kamera és a videóhívás népszerűsítése..
Aztán szépen eltűnt a süllyesztőbe, gondolom a nokián kívül senki nem akarta a plusz kamera költségét állni, és inkább elkönyvelték a különbözetet profitnak.

Pedig tök sok hasznos dologra jó lenne, szerintem.

Htc-nek volt pár előlapi kamerás wm6os modellje, de már ő sem erőlteti mostanság sajnos.

Amúgy downloads managernél két dologról beszélhetünk, nem?
1. Amikor böngészőből kattintasz egy letöltendő állományra, és az lejön a downloads mappába. Ez a funkció szerintem 2.1/2.2 alatt jól teszi a dolgát, kíváncsi vagyok, hogy miben lett javítva.
2. A gmail csatolmányok natív letöltése, ami jelenleg csak külső app-al megoldható. Ha ezt integrálnák, az jó lenne.

Na igen, mindig megfeledkezem, hogy a sense mennyire nyúl bele a dolgokba :)

Memóriahasználat viszonylagos fogalom: ha olyan telefonod van, amiben van bőven ram, akkor szerintem inkább áldozok belőle egy keveset a kinézetre :)

Akkor gondolom azon google féle nyilatkozatok se voltak annyira autentikusak, miszerint 3.0ától ketté szeretnék osztani az androidot: 3.0 viszi tovább a felsőkategóriát, 2.3 pedig a közép/alsót..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33) n0_gAboR válasza keIdor (#20) üzenetére


n0_gAboR
őstag

A HTC mar joideje dolgozik a 2.3 fejlesztoi verziojaval. El tudnam azt is kepzelni, hogy Desire-re 2.3-al egyutt jon az uj sense:)

(#34) n0_gAboR válasza Zirowe (#32) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Apple-nek koszonheto. Nekik sikerult a techologiat ertelmesen implementalniuk, alkalmazniuk. Persze most a versenytarsaknak is kovetniuk kell.:)

(#35) Zirowe válasza n0_gAboR (#34) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azért annyira értelmesen nem, mert megkívánja azt, hogy mind a két fél egy időben fent legyen wifin, ami pl: a natív 3g-s videóhíváshoz képest előnytelenebb, mert azzal bmikor el tudlak érni, és nem kell például előre megbeszélni, hogy legyél fent..

Két választható út lenne igazából az életképes videótelefonálásokhoz:
1. a videóhívások percdíját lehozni a rendes hívások percdíjához (ami persze reménytelen)
2. a videóhívásokat megoldani 3g-n keresztül, legálisan, és a telefonszámomhoz kötve, tehát, ha én 3g-n vagyok, akkor aki így akar hívni engem, a számom bepötyögésével el is ér.
Persze ehhez jó net csomagárak és jó lefedettség kell!

Hiába is említeném meg, hogy pl: Olaszországban a videóhívás kb egy árban van a rendes mobilos hívásokkal..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Így már érthető, miért nem lett ez 3.0. Lényegében a 2.2 javított, kibővített változata is lehetne. Az NFC jó hír, kár hogy nálunk valószínűleg még lesz egy-két kormányváltás is, mire ideér a gyakorlati alkalmazása (onnantól számítva, hogy külföldön kiforrottá válik). Kíváncsi vagyok mikorra várható az erre épülő CyanogenMod és társai.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#37) AS


AS
félisten

Android 2.3 hoz minimum 1.0 GHZ CPU szükséges.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#38) AMD Power válasza AS (#37) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor az nem lesz jó nekem. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#39) Inarus válasza AS (#37) üzenetére


Inarus
addikt

És ez hol van leírva? Pont azt olvastam nemrég, hogy a gugli hivatalosan nem fogalmazott meg minimumot a 2.3-nak. [link]

(#40) Fecow válasza AS (#37) üzenetére


Fecow
aktív tag

Ezt így meg honnan?
Kb két napja az LG is ezzel példálózott, jól be is égették.[link]
A vihart kavart kijelentés után.
[link]

szerk: Inarus gyorsabb volt

[ Szerkesztve ]

Nyergeld meg a nagyot

(#41) HXY válasza AS (#37) üzenetére


HXY
addikt

Még egy 528 Mhz-es Wildfire-n is szépen megy: [link]

(#42) crey válasza HXY (#41) üzenetére


crey
MODERÁTOR

azért az erős túlzás, hogy szépen. . . maradjunk annyiban hogy meglehetősen darabosan :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#43) Vicacee


Vicacee
csendes tag

Sziasztok
Htc desire hd-ra jön a 2.3?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.