Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) eldiablo válasza MaraTóni (#47) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem flamelni akarok, de az azért közel sem kétszeres fogyasztás. A Nagyobb modellekhez válogatva vannak a chipletek. Magasabb órajelet mennek kisebb fogyasztással.
3900X, minden autón: [kép]
Eközben a 9900K-val: [kép]
Nem netes random képek, hanem saját teszt, saját cuccal.

(#52) wwenigma válasza R.Zoli (#31) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

En azt latom hogy egyelore nincs megindokolva miért menne el akár x399-ben is.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#53) arn válasza hokuszpk (#43) üzenetére


arn
félisten

Honnan jott ez az ertek?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54) hokuszpk válasza arn (#53) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

melyebben nem neztem utana, megbiztam a forumtarsban [link]
ha a teljesitmenyre gondolsz, lehet picit alulbecsultem :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#55) arn válasza hokuszpk (#54) üzenetére


arn
félisten

En sehol nem lattam meg konkretumot, de ekkora kulonbsegre nem szamitanek azonos magszamnal. Foleg, hogy a skalazodas eleg problema meg 16 mag felett, keves dolog profital tobb magbol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56) joysefke válasza arn (#55) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

En sehol nem lattam meg konkretumot, de ekkora kulonbsegre nem szamitanek azonos magszamnal.

Tévedni fogsz, mert elég jelentős lesz a különbség, 50% fölötti:
-Nagyobb órajel,
-Nagyobb TDP (bár ez nem feltétlenül pozitív, de ugye kihatással van a teljesítményre)
-Jobb belső felépítés

Ha megnézed, a 3900X 12 maggal van ott ahol a 2950X 16-tal, sőt, sok helyen megelőzi azt. Mindezt úgy, hogy csak kétcsatornás memvezérlője van. 24 magos Threadripper QC memóriával kb le fogja duplázni a 2950X-et, a 32 magos pedig egyenesen agyon fogja verni a 32 magos 2990WX-et (vagy hogy hívják)

A 2990WX egyébként sok helyen nem skálázódott jól a 2950X-hez képest a belső felépítéséből adódóan. Ez nem fog előfordulni a Threadripper 3 esetében.

Szerk
Az AMD is 40-60%-os előrelépésről beszél a 2990-hez képest

[ Szerkesztve ]

(#57) tibaimp válasza hokuszpk (#44) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi, de ha mégis váltanék, akkor is vennem/ igényelnem kellene egy ilyet: [Noctua NM-AM4 Mounting-Kit]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#58) tomio


tomio
tag

"az látszik, hogy az AMD egyértelműen átvette a teljesítményre vonatkozó trónt"

Úgy bizony:
desperate = reménytelen, kétségbeejtő, elkeseredett, kétségbeesett
Intel is desperate, and it’s really starting to show.
intentionally = szándékosan, szántszándékkal, készakarva
Szándékosan megtévesztő, félrevezető adatokat közöl az Intel.

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#59) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Intel összekaparhatná magát, mert így AMD-nél is vastagabban foghat a ceruza. A 3950X így is brutális, na de na. :)

(#60) arn válasza joysefke (#56) üzenetére


arn
félisten

a proci lehet akarmilyen szuper, a programok nem fognak igy skalazodni egy programcsomagnal. Az amd gondolom vmi cinebench szeru dologra gondolt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61) t72killer válasza MeszesKPT (#59) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ugyanaz a helyzet, mint az athlon 64/x2 idején. Illetve ami ment az intelnél egy bő évtizeden át. Annyi, hogy ahogy akkor, most sincs értelmes igazán alacsony fogyasztású notebookproci+alacsony fogyasztású mobil platform, ami idle gyakorlatilag megáll a kijelző+wifi chip fogyasztásánál, ha meg kell a kraft, normális (pl latitude e7000 sorozat) hűtéssel 20%-on belül megközelíti egy asztali 8magos teljesítményét. Nem 5sec-ig, hanem órákon át.

De ha végre befészkelik magukat a vezető helyre és észreveszik, hogy notebookok is léteznek, akkor előbb-utóbb lesz ilyen, legalábbis nagyon remélem.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#62) Noukoum


Noukoum
veterán

:Y :Y

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#63) andy19770128 válasza t72killer (#61) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Vannak murva jó notebook cpujai az AMD nem..... 35 wattosak. 4/8szálas vega vga val..... H
Absolult versenyképesek. Kevésbé melegszenek és erősek. Már bánom hogy a nyáron egy fog strix III mas Intel i7 és 9 gen-t vettem és nem ryzen 7 est ugyanezzel a vga val.....

(#64) t72killer válasza andy19770128 (#63) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rájuk fogok nézni, a a jóöreg Dell elkezdni beadni a kulcsot :R.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#65) arabus válasza szasanyi (#50) üzenetére


arabus
addikt

Alap beállításokkal semmi gond azzal!
De mint tudjuk mert 25 topikban leírtad agyon buheráltad.
Ne csodálkozz!
3700x en nekem gyári hűtő van.
És mégis tudok itt irkálni :K

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#66) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

ASRock TRX40 Creator:
https://www.asrock.com/mb/AMD/TRX40%20Creator/
ASRock TRX40 Taichi:
https://www.asrock.com/mb/AMD/TRX40%20Taichi/

Mottó: "A verseny jó!"

(#67) kleinguru válasza eldiablo (#51) üzenetére


kleinguru
addikt

Azért amit egy szoftver kiír fogyasztásban az nem teljesen ugyan az, mint amikor mérve van műszerrel :N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#68) arn válasza S_x96x_S (#66) üzenetére


arn
félisten

Remeltem, hogy az x570 ventije egyszeri felresiklas volt :( ennyibe kerulo lapoknal komolyan nem fer bele egy normalis hutes az arba?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69) S_x96x_S válasza arn (#68) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Remeltem, hogy az x570 ventije egyszeri felresiklas volt :( ennyibe
> kerulo lapoknal komolyan nem fer bele egy normalis hutes az arba?

legyél már egy kicsit pozitiv :)
- még nem is tudod az árát :)
- A PCIE5.0 -nál már szerintem külön chipset foglalat lesz.
- hátha ebből is lesz "Aqua" -vízhűtéses.
- a "normális hütés" - sajnos még nem szabványos fogalom; az alaplapgyártók mást értenek rajta mint te. :R

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#70) joysefke válasza arn (#60) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

32 mag vs 32 magra írtam, hogy 50% fölötti lesz a gyorsulás.
Nem csak az IPC és az órajeljavulásról van szó, hanem hogy a 2990WX NUMA felépítését kiküszöböli az új IO-chip köré épülő processzor. A NUMA probléma néhol rendesen visszafogta a 2990-et.

Nyilván olyan programcsokor esetére értettem az 50%-ot ami tud mit kezdeni a sok maggal. Ezeket eleve oda veszik, bár biztos vagyok benne, hogy az internet tele lesz Threadripper vs BF5, Tomb Raider etc tesztekkel.

Egyébként az AMD is 40-60%-ot mond. Fölémondaniuk pedig teljesen felesleges a várható előnyük mellett.

(#71) arn válasza S_x96x_S (#69) üzenetére


arn
félisten

300-400+ eur :) 15 eve tudtak heatpipeos hutest csinalni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#72) D.Va


D.Va
senior tag

A Barátok Közt-es beszólás a 64 maggal tehát most már nem poén hanem valóság. :P
Amúgy a 16 mag 32 szálat mikor fogja egy játék kihasználni? 10 év múlva?

(#73) satz18 válasza D.Va (#72) üzenetére


satz18
őstag

"Amúgy a 16 mag 32 szálat mikor fogja egy játék kihasználni"
Valszeg a kövikövi konzolgeneráció váltás után. Jövőre lesz váltás 6ról 8 magra a PS5-el, azán majd 7 év múlva (PS6?) meglátjuk mennyire. Kivéve ha Abu jóslata beigazolódik az 500 magik skálázódó játékokról, de sztem az nem holnap lesz.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#74) DraXoN válasza D.Va (#72) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

szerintem egyáltalán nem kell annyi, 2-3 év maximum, de azok már "általánosan skálázódó" motorok lesznek amik nem állnak meg az említett szinten, hanem annak többszörösét is képesek lesznek "megenni" ...
Már most is van 1-2 játékmotor ami képes lenne rá, csak a VGA visszafogja így egyenlőre nincs értelme...
Ha a DX11-et elfelejtik végre a játékmotorok akkor elindulhat a normális "többszállú cpuk" használhatóságának kora...

Abban a barátokköztös rendszerben túl kevés a ram... de majd "belépünk az internetbe" és utánanézünk neki, mennyi is az annyi...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#75) R.Zoli válasza zetor2000 (#49) üzenetére


R.Zoli
őstag

Nem magának szereli össze? Akkor az MSI,Asus, Asrock lapokat csak OEM-ek veszik? Azért ne állítsuk be úgy a HEDT platformot mintha az csak olyan emberekhez jutna el akik brand gépeket vesznek előre telepítve minden software-rel... A PC nagy előnye pont ,hogy te magadnak tudsz összeállítani bármit. A másik az ,hogy nyilván eladhatod egyben az egész gépet, de az x399 innentől kezdve kb. az ára felét éri mint amennyiért vetted pár hónapja...Szóval válthatsz ,de nagyon-nagyot fogsz bukni és akármire használod, a bukás az akkor is bukás és szerintem a legtöbben ezt szeretnék elkerülni és nem úgy megy ,hogy "ohh kijött egy új generáció, semmi gond akkor bukok 1500 dollár de nem gond, mert úgyis visszajön 2-3 hónap alatt"... Hát nem tudom, de szerintem aki így gondolkodik annak sosem lesz pénze, mert a bukást eleve próbálod elkerülni nem ,hogy nem érdekel mert úgyis visszajön... Persze visszajöhet ,de mért akarnál bukni rajta ha nem muszáj??? És erről szól a dolog, hogy nem lett volna muszáj senkinek sem buknia rajta mert megtartható lett volna a kompatibilitás ,csak akarni kellett volna...de hát nem akarták, fontosabb volt a profit... Amúgy nekem azért sem szimpi ez a generációnként új alaplap mert az ipari hulladékot generáljuk vele ezerrel. Egy kicsit lehetne már ebben is előre gondolkodni és hosszabb életciklussal rendelkező alaplapokat tervezni...

(#76) snecy20 válasza R.Zoli (#75) üzenetére


snecy20
veterán

Sok alaplapgyártó már most sír, hogy kevés terméket adnak el. Képzeld el ezt ilyen 10 éves életciklus esetén. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#77) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi a cikket.

(#78) Alogonomus válasza D.Va (#72) üzenetére


Alogonomus
őstag

6/12-es processzor már most hasznos a legtöbb új játék alá, pedig azokat még a 4/8-as Intel-érában fejlesztették, csak számítottak az erőforrások fejlődésére. [link]
A most fejlesztés alatt álló játékok már a 8/16-os AMD-érában készülnek, így a természetes fejlődéssel számolva már legalább 12/24-es processzorokkal számolnak majd bennük.
16/32 is hamarosan ajánlott lehet, aligha kell még 10 évet várni rá.

(#79) zetor2000 válasza R.Zoli (#75) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, nem ma volt, de beszélgettem egy ismerőssel. PC-t használ munkára, nem is egyet. Azt mondta, hogy évente csereberél gépparkot, mert jön ki az új. 1-2 munka alatt visszajön a gép ára. Egy-két munka cirka 3-4 munkanap volt. Ekkora forgalom/bevétel mellett kit érdekel, hogy 50-100Ft vagy 2-300E a gép, ha "rövid" idő alatt megtérül. Ne abból indulj ki, hogy valaki (itt Vérpistikének szokták hívni, de eltekintek ettől) vesz otthonra egy tápos gamer gépet. Ne...
Abból indulj ki, hogy veszel egy "szerszámot" dolgozni. Munkaeszközt, amivel termelsz.
Amit mondasz, valóban értékvesztés, de a termék ennyi idő alatt megtermelte az árát, sokszorosan, ezért vetted. Buktál rajta valamennyit, de sokkal-sokkal többet kerestél vele.
A másik, hogy a fejlődés ilyen. Nem áll meg, valamit nem biztos, hogy megéri gyártani azért, mert régebben is gyártottunk valamit. Az új funkciók maradéktalan kihasználásához kell a váltás. Az AMD se szeretetszolgálat. Az nem jó üzleti modell, hogy eladok x milló processzort, meg feleannyi chipsetet, mert a nép nem biztos, hogy veszi az újat, mert jó a régi is. Ez szép álom soakknak, de sokkal reálisabb, hogy a chipseten is realizálni KELL a hasznot. A másik, hogy valószínű. hpgy most van ott az AMD, hogy valamelyest bele tud szólni az x86 alapú szerverbizniszbe, és próbál hasznot termelni a részvényeseinek. Ennek hozadéka, hogy a processzorhoz kapcsolódó összes vackon kell hozni pár dollárt, azaz a chipseten is.

Nem állítom, hogy a nagy alaplapgyártók (már felsorolatad nagyjából az ismerteket) csak a polcnak csinálnák a termékeiket. De nem ez a fő sodor nekik. Szerintem ezek "rétegtermékek", valószínű, hogy egy olcsóbb termékvonal kisebb haszon/magasabb eladott darabszám kombó nagyobb profitot realizál, mint a horroráron eladható, de kis haszonnal kecsegtető termékvonal. Szerintem nem is a kiskereskedelem számára termelik az igazán nagy volument.

Valóban sz*r érzés az, hogy van egy jó alaplapod/procid, ami tegnap még sokat ért, ma meg a felét-harmadát. Ezen gyorsan (nagyon gyorsan) túl kell lendülni, és a CoD/WOW/Diablo meg hasonlók (értsd játék/szabadidős alkalmazások) helyett pénzt kell termelni a géppel.
Egy ilyen vassal lehet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80) dokanin


dokanin
aktív tag

Hú de várom már a teszteket!

(#81) opr válasza satz18 (#73) üzenetére


opr
veterán

Mi fog 6-rol 8 magra valtani? A PS4 meg az XBOX one is 8 magos.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#82) satz18 válasza opr (#81) üzenetére


satz18
őstag

De nem minden CPU magot haszálhat a játék. 2 mag a rendszernek van fenntartva.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#83) opr válasza satz18 (#82) üzenetére


opr
veterán

Ez mar elavult info, PS4-en 7-et lehet hasznalni jo ideje (boxon fingom nincs). Azt honnan gondolod, hogy az uj vason nem igy lesz? :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#84) satz18 válasza opr (#83) üzenetére


satz18
őstag

Nem hiszem hogy egy 16 szálas zen2-nek annyira megterhető kéne lenni elfuttatni a konzol OS-ét, hogy külön magokat kéne neki dedikálni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#85) joysefke válasza satz18 (#84) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Valóban elég nagy pazarlásnak tűnik egy teljes magot erre dedikálni ZEN2-n, vagy egyáltalán bármit dedikálni erre.

(#86) Ribi válasza joysefke (#85) üzenetére


Ribi
nagyúr

Biztos nem értenek hozzá. A hülyék. ;]

(#87) opr válasza satz18 (#84) üzenetére


opr
veterán

Es honnan tudod, mi fog futni a hatterben? :DDD
Honnan tudod, hogy 16 szal lesz?

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#88) Ribi válasza opr (#87) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kell a proci erő, hogy továbbítsa a képet rólad, ahogy ott illeget magad alsó gatyában :D

(#89) opr válasza Ribi (#88) üzenetére


opr
veterán

Aktivan lehessen ellenorizni, hogy a cuki "gamer girl" valojaban nem egy 55 eves pocakos szoros kamionos-e? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#90) MegalodonS válasza D.Va (#72) üzenetére


MegalodonS
őstag

A sakkprogramok mar 2002 ota hasznaljak a tobb magot es mindet 100%-on :P A mostani bolti verzio 128 magig jo :C

Houdini 6 PRO engine: The engine can support up to 128 processor cores and 128 GB of hash memory

(#91) S_x96x_S válasza MegalodonS (#90) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> A sakkprogramok mar 2002 ota hasznaljak a tobb magot
> A mostani bolti verzio 128 magig jo

..

A Stockfish ( OpenSource Chess Engine ) is elég jó.
2x AMD EPYC™ 7742 ( 64core ) -- 128core /256thread. minden Intel-es procit lever ...
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd-epyc-7642&num=3

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#92) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

A amd16 több mint a intel18 ?

AMD’s Ryzen 9 3950X 16 Core CPU Faster Than Intel’s Flagship Core i9-10980XE 18 Core CPU in Single-Core & Multi-Core Geekbench Benchmarks
https://wccftech.com/amd-ryzen-9-3950x-16-core-and-intel-core-i9-10980xe-18-core-cpu-benchmarks-leak/

Mottó: "A verseny jó!"

(#93) dokanin


dokanin
aktív tag

Ha belegondolok, hogy pár éve még 4 mag volt a max... :D
AMD kicsit felpörgette a dolgokat.

(#94) DraXoN válasza dokanin (#93) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem volt 4 mag a max ha a hedt vonalat is nézzük (intelnél), és bár vegyes a megítélés (mind teljesítményben, mind, hogy "tényleg annyi mag-e mint amit mondanak) de AMD portékáján előtte is volt 8 magos is..
De tény, a mostani CPU azon a szinten ahova jön, nagy előrelépés...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#95) Noukoum válasza DraXoN (#94) üzenetére


Noukoum
veterán

Volt csak kész vagyon volt. Nézd mennyibe kerül a Ryzen 1600/2600:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#96) bambano


bambano
titán

hagy firtassam már egy kicsit az árát... ha meg akarom saccolni a bruttó kisker árat, nagyjából 400 Ft/USD tarifával számolhatok?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#97) capulet75


capulet75
addikt

Megy a problémázás hogy vastagon fog az AMD ceruzája. Érdemi fejlődést kapsz a pénzedért, nem csak új foglalatot meg 5%-al magasabb órajelet. A TR 40-60% teljesítményplusz azért már elég jó egy generációváltáshoz mérten. A 3950X meg 750 dollár, én emlékszem még a több mint 10 éve 1600 dollárért adott Intel asztali procikra, ami reálértéken ma több mint 2000 dollárba kerülne. (QX9770)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#98) dokanin


dokanin
aktív tag

Azért az durva, hogy 32 magot adnak desktophoz mérhető órajelekkel.

(#99) S_x96x_S válasza dokanin (#98) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Azért az durva, hogy 32 magot adnak

64 mag azért még jobb lenne ;)
És mikor lesz 128 mag (olcsón, tesco áron) ?

Mottó: "A verseny jó!"

(#100) dokanin válasza S_x96x_S (#99) üzenetére


dokanin
aktív tag

A kiszivárgott hírek szerint lesz is hamarosan, de gondolom ott azért kisebb órajelek lesznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.