Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #64791808


#64791808
törölt tag

Yeyyyy, végre! :DD :DD :DD

(#2) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

> "a PCI Express 4.0-ból profitálni tudnak.
> Ebből az interfészből a processzorok 72 sávot kínálnak.
> Ezek többféleképpen eloszthatók.
> Nyolcat kötelezően megkap a TRX40-es vezérlőhíd,
> vagyis marad 64 darab szabadon felhasználható csatorna."

Nem 88 Pcie 4.0 sávja van a TRX40 -nek ? A 72 kevés ..
össze vissza irják .. a procinál tényleg 64 szerepel.

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#3) Abu85 válasza S_x96x_S (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

88 van a teljes platformban.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) snecy20


snecy20
veterán

Én ezen még mindig fenn vagyok akadva picit, hogy a 3950X játékosoknak szánt proci lenne. :))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) S_x96x_S válasza Abu85 (#3) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> 88 van a teljes platformban.

köszi, akkor megnyugodtam ..
de akkor a 88-64 = ?? et még nem értem :) de majd utána olvasok.


köszi a választ!

Mottó: "A verseny jó!"

(#6) solfilo


solfilo
veterán

Köszi a cikket és a korábbi modellek paramétereit is a táblázatban! :R

IGP-s belépő modellt keresőknek is jött egy újdonság, Athlon 3000G, 2c/4t, 3,5GHz, Vega3, szorzózármentes. :C

solfilo

(#7) S_x96x_S válasza snecy20 (#4) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Én ezen még mindig fenn vagyok akadva picit,
> hogy a 3950X játékosoknak szánt proci lenne.

van benne tartalék ; és "elméletben" 4.7Ghz turbo; de majd a független teszteket i megnézzük.

Mottó: "A verseny jó!"

(#8) Abu85 válasza S_x96x_S (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

64 van a prociban, 8 a vezérlőhídban. Ezek szabadon használhatók. Plusz mindkettőben van 8-8, de ezeken kommunikálnak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) snecy20 válasza S_x96x_S (#7) üzenetére


snecy20
veterán

Persze, tudom hogy egyszálasban a 3950X lehet a legjobb a felhozatalból, de azért valljuk be, az ára nem éppen olyan lesz mint egy átlag gamer gépbe szánt processszor-é, más részről pedig most, illetve a következő ~2 évben a 3700X/3800X is untig elég a 8 mag/16 szállal. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10) arn


arn
félisten

a threadrippereket meg pofatlanabbul arazzak, mint amire szamitottam :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) #55164672 válasza snecy20 (#9) üzenetére


#55164672
törölt tag

elég lesz az a 8/16 a következő konzolgeneráció végéig is...

[ Szerkesztve ]

(#12) #64791808 válasza arn (#10) üzenetére


#64791808
törölt tag

Kereslet/kinalat... A 32 magosra faj a fogam, sztem 700k felett lesz, mire ideer. Lappal egyutt egy misi.

(#13) opr


opr
veterán

Akkor az uj threadripperek nem mennek bele a regi lapokba? Vagy ez most olyan lesz, mint anno az AM2->AM3->AM3+, hogy az uj belemegy a regibe is, a regi nem megy az ujban?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

hivatalos chipsetinfo:
- https://www.amd.com/en/chipsets/str40
hivatalos video - lisával :
- https://www.youtube.com/watch?v=JFd-UodssUc

Mottó: "A verseny jó!"

(#15) -vitya- válasza #64791808 (#12) üzenetére


-vitya-
őstag

pedig még bemutatják a 48 és 64 magosakat is később, szóval akár cserélhetsz is, ha 32est veszel... Mert még csak a közepén leszel a teljesítmény létrának... :Y durva pénz lesz majd a 64 magos

-=Витя=-

(#16) hombre[EU] válasza arn (#10) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Pofátlan? ~5%-kal drágábbak,mint a tavalyi tr-ek

Life, Uh, Finds A Way

(#17) S_x96x_S válasza Abu85 (#8) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> 64 van a prociban, 8 a vezérlőhídban.

Az AMD is össze vissza írja .. Látható a 88 ? a 3970X-nél? :F
[link]

Mottó: "A verseny jó!"

(#18) Abu85 válasza S_x96x_S (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Na kiszámoltam. Tehát 88 van összesen 64+24=88. Ebből 8-8 az egymással való összeköttetés. Marad szabad 56+16=72. Ebből az AMD 8+8 osztásban ajánl adattárolóra, vagyis marad igazán szabadon 48+8=56

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) S_x96x_S válasza Abu85 (#18) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Na kiszámoltam. Tehát 88 van összesen 64+24=88.

Köszi! :R

Mottó: "A verseny jó!"

(#20) -vitya- válasza Abu85 (#18) üzenetére


-vitya-
őstag

Akkor ha jól emlékszem, van még hátra a 48 magos 2020Q1-ben, és lehet, hogy lesz 64 magos is, de az nem biztos?

-=Витя=-

(#21) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Az Intel UHEDT-nek nevezett platformja mikor jön? Vagy csak pletyka szintjén létezik?
Úgy néz ki az aktuális HEDT vonala az intelnek versenyképtelenné vált, mert az amd non-HEDT 12 és 16 magosaival versenyeznek.. amik platfrom szinten jóval olcsóbbak (persze nincs annyi PCIE és memória csatorna emiatt).

Egyébként a kompatibilitás akkor teljesen el lett meszelve az x399-el? Mert mint ha Epiceknél létezne olyan, hogy a korábbi platformba belemegy az új CPU is (mert úgy rémlik intel valami ilyesmi géppel tesztelte a "valódi teljesítmény" tesztjeit és azért van az epic platformoknak csak PCIE3.0 bennük).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22) joysefke válasza DraXoN (#21) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A hűtő maradt kompatibilis :)

(#23) Sinesol


Sinesol
veterán

Nem egészen érzem valósnak a megadott fogyasztási adatokat, 6 mag vs 8 mag, ráadásul a 8as magasabb órajel és mégis ugyanaz a fogyasztás, de ugyanigy 12vs 8 mag kb ugyanaz az órajel, a fogyasztás mégis ugyanaz az 505-al magasabb magszám ellenére. Mondjuk a 173wattos tesztfogyasztás kb. bizonyitja is a dolgot, mivel a system cakompakk 20-30wattot fogyaszthatott a cpu-n kívül. Amúgy le a kalappal nagyon jó termékek, csak nem értem miért nem lehet odairni a korrekt adatot.

(#24) Cifu válasza DraXoN (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ellenjavallott Epyc esetében a korábbi alaplapba a CPU fejlesztés. Elvben ugyan lehet Naples-el kiépült szerverbe Rome procit rakni, gyakorlatilag viszont kidobod az ablakon a Rome újításainak jó részét, plusz a Rome által elérhető teljesítményt sem leszel képes kihozni belőle, sőt, a stabilitás terén is elképzelhető probléma...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) Cifu válasza Sinesol (#23) üzenetére


Cifu
nagyúr

Marketing...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) satz18


satz18
őstag

Sok év után ez az első eset hogy az AMD magának áraz, nem a konkurenciához mérten. Ez mutatja talán a legjobban, hogy mostmár tényleg nyeregben érzik magukat. Csak mostmár nem ártana egy 8 magosat villantani 35 W TDP-vel, hogy a laptop piacon is megvessék a lábukat.

Meg az is sokat mond, hogy nem adták ki a 64 magosat egyelőre. Mostmár nem csak árazásban, de a technológia adagolásában is irányt szabhatnak.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#27) DraXoN válasza Sinesol (#23) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Eléggé nehéz nézni a valódi fogyasztást, mert "csak a cpu-t" kiemelni fals is lehet, mert akkor csak a cpu magokat vagy magát az IO részt is belevegyük? Illetve alaplap és alaplap között simán lehet 10-50W különbség is, felszereltségtől, terheléstől és a bios megírásának minőségétől is függően (de az alaplapi komponensek minősége is erősen számít, illetve más-más terhelési értékeken más-más lehet a hatékonyságuk).
Ezen kívül mi a helyzet a turbóval? Azok használata már eleve "kitolja" a fogyasztási keretet, de a teljesítmény ezáltal teljesen máshova kerülhet.. Ha minden tesztet úgy csinálnák, hogy ezen dolgokat letiltjuk lehetne kapni valami értéket, de őszintén úgy senki se használja a CPU-t így nem releváns. A turbó-k esetén meg egyre inkább dinamikusak az értékek terhelés és chip minőség függvényében, így végeredményben meg még inkább nem "standard" az eredmény.. És AMD-nél még a turbó értékek felé is van egy beállítás (PBOD), ahol direkt "elszálltatod a fogyasztást a p*csba", hogy a chipből az utolsó megahertzeket is megenged, hogy kihozza a rendszer... azt belevegyük a képbe? Mindegyik ilyen esettel, jelentősen átrajzoljuk a teljesítmény/fogyasztás mutatót (ráadásul utóbbinál még példányfüggő is az eredmény)...

Hogy kéne mérni a fogyasztást "rendesen"?
Mert jelenleg mindkét irányból lehet mérni, hogy az "én termékem" legyen a jobb az adott ponton... és bizonyos nézetből nem is csalás.. csak a valóság egy szelete "kiemelve".. de senki se hazudik...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#28) Turcsika válasza satz18 (#26) üzenetére


Turcsika
junior tag

Elég messzemenő következtetéseket vontál le a teljes cpu piac alig 1%-nak tekinthető hedt platformon kialakult helyzetből. :DDD

(#29) arn válasza hombre[EU] (#16) üzenetére


arn
félisten

Az elmult evtizedekben az volt a tendencia, hogy az uj termekek hasonlo teljesitmennyel olcsobban jonnek, vagy joval gyorsabbak lettek hasonlo arban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) arn válasza #64791808 (#12) üzenetére


arn
félisten

En a rovidtavu nyereseg helyett a piacszerzesre repulnek ra, ki tudja meddig tart ez.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) R.Zoli válasza arn (#30) üzenetére


R.Zoli
őstag

Az eldobott x399-es kompatibilitásból pedig látszik már ,hogy az AMD is gyorsan pénzt akar nem piacot szerezni. Szerintem óriási hiba volt eldobni a kompatibilitást, sokan emiatt tuti nem fognak Zen2-t venni...illetve nem tudnak zen2-t venni...új lap meg, miután az x399-es lapok is prémium árban mentek így nem túl nyerő újat venni és a régit bukni...

[ Szerkesztve ]

(#32) opr válasza R.Zoli (#31) üzenetére


opr
veterán

Ezert lepodtem meg en is, a legnagyobb elonyet kukazza ezzel az AMD. Plusz nem is vagyok benne biztos, hogy a penzt akar szerezni resz jogos, mert a procin valszeg nagyobb a haszon, mint egy lapon, es x399 kompatibilitassal valszeg joval tobbet adnanak el a procibol.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az AM3/AM3+ és az AM4 CPU hűtő szempontjából kompatibilis?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) Sinesol válasza DraXoN (#27) üzenetére


Sinesol
veterán

Tökmindegy hogy méred, azonos architektura, azonos órajelen 50%-al vagy 33%-al több mag mellett nem fog ugyanannyit ennit, mégis ugyanaz van megadva.

(#35) kiliman válasza R.Zoli (#31) üzenetére


kiliman
tag

Szerintem nem olyan nagy gond az, hogy nincs visszafele kompatibilitás. Valószínűleg elég nagy a teljesítmény ugrás, fogyasztás is nőtt, pci-e 4 stb.
TR-t venni olyan mint egy befektetés, ha az életciklusa alatt nem hozza vissza sokszorosan az árát akkor nagy baj van. Ha meg szórakozni kell, az mindig luxus.

(#36) hombre[EU] válasza arn (#29) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ez sokkal jobb termék mint a 2990wx, nem csak teljesítményben (magasabb órajel,jobb ipc,késleltetés stb) hanem "felszereltségben" is.
Lehetne olcsóbb persze (ha,...),de szó sincs pofátlan árazásról. Ezért a cuccért többet is kérhetnének, a cgi vfx stúdiók annyiért is felvásárolnák

Life, Uh, Finds A Way

(#37) R.Zoli válasza opr (#32) üzenetére


R.Zoli
őstag

Eddig is azért nem tudott az AMD feljebb jönni mert ilyen elcseszett húzásai voltak régebben is mikor ők diktáltak teljesítmény szempontjából. Valamit mindig elcsesztek marketing vagy egyéb terén...

(#38) eldiablo válasza tibaimp (#33) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem sajnos.
Igen is, meg nem is. Az akasztók ugyan ott vannak de ami a gyári keret leszerelését igényli az nem kopatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#39) R.Zoli válasza kiliman (#35) üzenetére


R.Zoli
őstag

Jó mondd ezt annak aki nemrég vett egy Asus Zenith Extreme lapot 200K-ért és most kiderül ,hogy zsákutca a platform, míg az epyc alapján várható lett volna a kompatibilitás... A baj az ,hogy különösebben semmi sem indokolja ,hogy pci-e 3.0 módban miért ne lehetett volna zen2-t rakni az x399-es lapokba... Sokkal több trx-es lapot is adtak volna el ha a régi procik belemennek az új lapba.... Vica-versa szar döntés volt...

(#40) tibaimp válasza eldiablo (#38) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi! :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#41) Predatorr


Predatorr
őstag

Ha a ryzen 2600x-em alapon az amd által bekamuzott tdp másfélszereséig elmegy, ezeket mi hűti le? :F

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#42) opr válasza Predatorr (#41) üzenetére


opr
veterán

Harom opciot latok:
a) nem megy el
b) a) es nem tudod, mi az a tdp
c) ugy van beallitva, hogy szarjon a tdp-re es csafarjon ki magabol mindent, ami a csovon kifer

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#43) hokuszpk válasza arn (#29) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

+5% felarert kapsz +50-70% pluszteljesitmenyt, mi ezzel a problema ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#44) hokuszpk válasza tibaimp (#33) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha klipszes a huto, akkor igen.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#45) Chibass


Chibass
tag

Thunderbolt?

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#46) opr válasza Chibass (#45) üzenetére


opr
veterán

Nem, nem... Threadripper meg Ryzen. ;]
Amugy mi van a tunder bolttal?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#47) MaraTóni


MaraTóni
tag

"állításuk szerint a 16 maggal rendelkező újdonságuk, teljes terhelés mellett kevesebbet fogyaszt, mint az Intel, 8 maggal dolgozó Core i9-9900K processzora."

ezen hangosan felröhögtem… jaja lessz az 105W*2 is minimum. 9900k sem 95W az biztos, de azért ne hazudjanak már ekkorát :) AMD Marketing Bullshit 2019

(#48) fanti


fanti
addikt

Én nagyon örülök az AMD sikereinek minden platformon!

Már nagyon kellett ez, és most már a 3950X esetében bizonyára vastagon fog fogni a ceruzájuk az árazáskor, de megtehetik, mert nagyon innovatív a Zen 2.

Vajon mit és mikor tud felmutatni asztali fronton a 3950X-el szemben a kék óriás?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#49) zetor2000 válasza R.Zoli (#31) üzenetére


zetor2000
senior tag

Aki ilyen procival szerelt gépet szeretne, az nem magának szereli össze. Ha meg készen veszi, tökmindegy. Ez a kategória vagy asztali munkaállomás, vagy szerver. Szervernél nem kérdés, hogy NEM cserélsz alaplapot, mert minek, cserélsz szervert inkább - kerül annyiba. Munkaállomásnál esetleg lehet, hogy cserélsz CPU-t, de az ezzel járó kiesés lehet, hogy nem éri meg. Nameg így nem csak CPU-t ad el, hanem chipsetet is... 2-in-1.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#50) szasanyi


szasanyi
félisten

A Ryzen 9 3950X mellé az AMD nem csomagol külön hűtést, a cég szerint ezen a szinten a felhasználók úgysem gyári megoldásokat használnak... - ezt megtehetné a 3600-asok esetén is egyrész költségcsökkentés miatt másrészt mert nem jó így tök fölösleges. A stock hűtő alatt a R5 3600 a 90 fokot közelíti szvsz kábé használhatatlan. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.