Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lujó55


lujó55
őstag

180 dodóért (kb. 40000HUF) nem is olyan rossz. :C

(#2) Karma válasza lujó55 (#1) üzenetére


Karma
félisten

Ha veszel belőle ezer darabot, legalábbis :P

“All nothings are not equal.”

(#3) Magnum_


Magnum_
nagyúr

vki összeáll velem? 1db kellene. :U

I humbly and respectfully decline™

(#4) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Azért kíváncsi vagyok, hogy az alkatrészekkel együtt mikor fog végre a notebook vastagsága is jelentősen csökkenni. Az új MacBook vastagságával már elégedett volnék PC szinten is. Persze nem Alma áron. :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5) lujó55 válasza Karma (#2) üzenetére


lujó55
őstag

Mondd a tippet mennyibe fog fájni, mire eljut hozzánk?

(#4) z0d1AK: és akkor elkezded a jelszót bepötyögni és eltörik a masina középen :N :D

[ Szerkesztve ]

(#6) Karma válasza lujó55 (#5) üzenetére


Karma
félisten

Szerintem alaphangon duplája. Vagy inkább 2,5x. Nettó.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#7) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon erőtlen ez az SSD.

⭐ Stella

(#8) attila9988


attila9988
őstag

Az ár/érték arány még rettentően rossz az ssd -k esetében. Szerintem manapság még nem igazán van értelme beruházni ilyenbe, hacsak nem speciális igényekről van szó.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#9) #72042496 válasza z0d1AK (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Azért kíváncsi vagyok, hogy az alkatrészekkel együtt mikor fog végre a notebook vastagsága is jelentősen csökkenni."

Jövőre. :)

Ez az SSD meg mondhatni Sodával elmegy. :D
Valójában nagyon is tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#10) z0d1AK válasza #72042496 (#9) üzenetére


z0d1AK
veterán

Reméljük. Nemrég kellett videóznom az egyik új Dell Vostrot. Az hagyján, hogy bűn ronfa a mintája, de mellé olyan vastag, ormótlan a háza, hogy nem tudom, ki veszi majd. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11) szuper-t válasza attila9988 (#8) üzenetére


szuper-t
senior tag

Igen ez igaz de valahogy minden így fut be a legelején.
eddig nagyon ellene voltam, de epoxy gyantába beöntve még biztonságosan használható és gyorsak is:)

2-4 modulból ekkora sebesség:d nem rossz:D

(#12) #72042496 válasza z0d1AK (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Vostro kapcsán ez annyira talán nem baj, nekem legalábbis mindig a masszivitás ugrik be róla és azt is várom el tőle, nem a kecses formát. Persze nem lenne ellenemre, ha az előbbi megtartásával csiszolnának az utóbbin. Kíváncsi leszek, hogy mi valósul meg abból, amit a cikkben írnak.

[ Szerkesztve ]

(#13) mghltm válasza z0d1AK (#10) üzenetére


mghltm
addikt

v130-hoz volt szerencsed? :)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#14) banhammer válasza attila9988 (#8) üzenetére


banhammer
veterán

Beraksz a gépedbe egy SSD-t, rá egy rendszert és hidd el soha többet nem akarsz HHD-ről bootolni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A nagyobból kéne kettő, aztán viszlát IO-limit. :))

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) z0d1AK válasza #72042496 (#12) üzenetére


z0d1AK
veterán

Jah, boccs, rosszat mondtam, nem Vostro, hanem Inspiron. Az N5030-as volna az, amit nem tudom, hogy kiknek is találtak ki. Igazából nagy, köpcös, kislányos mintázattal. Elég ronda végülés, anyaghasználatot meg inkább hagyjuk, olyan kopogós, hogy el sem hinném, hogy Dell.

(#13) tiborandras: V130-ról nem tudok, V13-al találkoztam már, az nagyon tetszik, pofás ki gépezet.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17) #95561216 válasza z0d1AK (#4) üzenetére


#95561216
törölt tag

Én épp ellenkezőleg, nem vagyok a vékonyítás híve. Lehet én vagyok a ritka kivétel, de úgy hordozom a noteszt, hogy a vastagsága a legutolsó kényelmi szempont. Sokkal többre tartom a jó hűtést, és a nagy üzemidőt. Persze utóbbiban jó a mac így is, na de legyünk telhetetlenek, "rendes" vastagsággal jobb is lehetne. Persze akkor se vennék :) Annak nagyon fogok örülni, ha thinkpadekben fel fogják használni, remélem nem hdd mellett, 80 giga egy 12-es, 13.3-as gépben bőven elég.

(#18) hemaka


hemaka
nagyúr

felső kategóriás okostelefonokba majd mehet is... ájfón 5be, vagy ipad2be? :D

(#19) Zoleee19


Zoleee19
csendes tag

Az 1 HDD férőhelyes laptopokban aranyat fognak érni egyszer ezek az SSD-k. :K

(#20) z0d1AK válasza #95561216 (#17) üzenetére


z0d1AK
veterán

Véleményem szerint a 11,6-14" kategória még az, amit jobban hordoznak, akár egyetemre is. Nekem mindennapi használat mellett elég volt az iskolában a netbook is, de egy nagyobb kijelzővel, és vékonyabb házzal inkább kibékültem volna.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#21) Boxi88 válasza Zoleee19 (#19) üzenetére


Boxi88
őstag

Az biztos! De ötletes találmány... :K

[ Szerkesztve ]

(#22) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azért az expresscardos megoldás se rossz... :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) z0d1AK válasza lezso6 (#22) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azok sajnos rendkívül lassúak, nem érik meg a plusz kiadást. :N

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#24) szaszabee válasza lezso6 (#22) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Jó mególdás csak kicsit kilóg a sórból :D

(#25) .mf válasza #95561216 (#17) üzenetére


.mf
veterán

Nem csak te vagy kivétel, én is régóta hangoztatom ugyanezt, hogy inkább érdekel a tartósság és az üzemidő, mint a vékonyság.

Zolee19: szerintem pedig ott lesz igazán nyerő, ahol egy 2.5"-es se fér be, és csak tetűlassú 1.8" 4200RPM-esek. Nekem viszont nem tetszik a miniPCIe foglalat, 1.8" mSATA csatolóval is ki lehet hozni ezt a méretet (fémborítás nélkül), és fölös SATA-csatorna ált. több van a vezérlőchipekben, mint PCIe x1...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#26) lapa


lapa
veterán

jól értem, hogy a szutyok robson helyére rakható?

sajnos valaki azt rebesgette, hogy nem bootolható, legalábbis thinkpadben. mindenesetre 2 x 80 giga ssd már elég kéne legyen. meg 8 giga ram ramdrive-nak.

én személy szerint a jelenlegi thinkpad noteszomnál vékonyabbat nem akarok, akkor már nem lehetne rendesen ráállni se.

[ Szerkesztve ]

(#27) lezso6 válasza z0d1AK (#23) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát nem egy mai hír. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#28) Male válasza .mf (#25) üzenetére


Male
nagyúr

Csatlakozom harmadik kivételnek :)

Szerintem egyszerűen a vékonyság jól marketingelhető, mert mindenki érti és látja, hogy vékonyabb mint a másik. ( Ez épp olyan, mint a TV-knél... most komolyan, mit számít, hogy 3 centi vastag vagy 4 centi egy TV? )
Nem azt mondom, hogy legyenek 10 centi vastagok a notik, de van egy értelmes határ, ameddig érdemes vékonyítani, és ezt már rég elérték szerintem. ( Nekem NC4010-em van, fogalmam sincs hány mm vastag, de az biztos, hogy még soha eszembe sem jutott, hogy "jobb lenne egy vékonyabb, mert..." Ha kevés cuccom van, lazán elfér, ha sok, akkor meg nem azon az 1 centin fog múlni, hogy el tudom-e vinni...)

(#29) lorenzen válasza Male (#28) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Ez esetben nem teljesen öncélú a méret.
Vannak netbookok, mini pécék amiben van szabad, vagy szabaddá tehető miniPCIe foglalat.
Ezekbe legfeljebb egy 1,8"-os merevlemez fér be, ami kicsi és lassú.
Szárnyakat adhat a gépeknek ez az SSD.

(Egy darabra vevő vagyok én is. Ha jó az ár, kettő is jöhet.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#30) Male válasza lorenzen (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Fusd át az egészet, a #4-el indult... szóval a noti vastagságról beszéltünk.

Ennek az SSD-nek persze, hogy kicsinek, vékonynak kell lennie, hiszen adott helyre be kell férnie.

(#31) rauschie


rauschie
senior tag

De azt most jól értem, hogy ez kb. bármilyen notiba betehető, amiben van mini-pcie?

(#32) Zso2 válasza z0d1AK (#4) üzenetére


Zso2
őstag

Ha neked egy 60 C fokos sütőlap jó és szép, akkor hajrá.. :) . Én azok táborát osztom akiknek nem kell vékonyabb masina, ellenben hatékonyabb legyen minden téren.
Egyszerűen kínlódás a szupervékony notebook-nak az élet :) (ha normális cuccok vannak benne(és nem tetülassu hardverek),akkor tuti biztos a halálos forróság és rövid akku-idő .

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#33) z0d1AK válasza Zso2 (#32) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azért valószínűleg lehetne mit újítani, kevesebb kompromisszummal. A Mac új gépén tudtommal még senki sem akart tojást sütni, mégis elég vékony és jó. (A teljesítményt nem számítanám, kicsit könnyebb ott optimalizálni...)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#34) HPAA


HPAA
őstag

ki van jelőlve a haladási irány , már csak elfogadható ár kellene hozzá :)

************* censored

(#35) Kapti


Kapti
tag

Az én álmom egy pici 10-12" laptop az új AMD Fusionnal+SSD olcsó áron (kb. 100 ezer).
Megfelelő teljesítmény, hosszú üzemidő. Ha lesz ilyen, tuti siker lesz és én is veszek egyet. :K

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#36) ScrapUnit


ScrapUnit
aktív tag

Ennyi pénzért inkább veszek 2 500-as 7200-as winyót :W Ár/érték arány igencsak rossz.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#37) #72042496 válasza z0d1AK (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Úgy már teljesen megértelek, ez nekem sem jön be, kicsit sem. :(

(#38) Alchemist válasza z0d1AK (#33) üzenetére


Alchemist
addikt

Szerintem két különböző notiról van szó:
- a MacBook Air vékony, de nem teljesítmény-bajnok,
- a MacBook Pro erős, de nem különösebben vékony.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#39) Alchemist


Alchemist
addikt

Ez az Intel SSD, amire a noti piac már nagyon várt.
Boot meghajtónak kiváló (nem az átviteli sebesség a döntő, hanem a hozzáférési idő), ugyanakkor elfér mellé az 500 gigás notivinyó is az adatoknak.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#40) Alchemist válasza z0d1AK (#23) üzenetére


Alchemist
addikt

Szerintem pedig megéri még az ExpressCard-os változat is.
A notimon az XP 7200-as vinyóról 1:30 alatt bootolt be. Vettem egy 16 gigás Verbatim SSD kártyát + eBoostr cache progival együtt most 50 mp körül van a boot ideje... és a legtöbb program betöltése is kb. ilyen arányban gyorsult.
A nagyságrenddel kisebb access time számít... még egy viszonylag lassú pendrive-val is gyorsítana egy kicsit.
link

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#41) atus72 válasza ScrapUnit (#36) üzenetére


atus72
senior tag

"Ennyi pénzért inkább veszek 2 500-as 7200-as winyót :W Ár/érték arány igencsak rossz."

Gratulálok, és áruld már hogy hova rakod be egy notebook-ba a 2 hdd-t?
Ennek a mini modulnak elárulom hol van létjogosultsága:

A legtöbb kis notebook-ban egy 2.5"-os hdd nek van hely, ha az ssd előnyeit szeretnéd élevezni és nagyobb méretű kapacitás kellene akkor eddig 2 dolgot tehettél, vagy NAGYON mélyen belenyúlsz a zsebedbe és veszel egy gyors és nagy kapacitású (itt most nem 160gb-ra gondolok mert az még relative megfizethető) ssd-t vagy keresel egy olyan notebook-it amibe kettő 2.5"-os hdd is elfér (ilyen nem sok van ami van az meg durván aranyárban van).
Na most a legtöbb notebook-ban szokott lenni mini pcix-es bővítőhely!
A megoldás az , hogy egy ilyen modult beteszel system-nek, mellé meg egy nagy kapcitású hdd-t, a kettő együtt kb 60e Ft lesz. és mindenki boldog.

Erre a megoldásra vártam, mert eddig is volt mini pcix-es ssd, de kisebb kapacitású és sebességben jóval szerényebb ámde árban drágább sdd... :)

[ Szerkesztve ]

(#42) Forest


Forest
tag

Kár hogy a kisebb változat nem tudja a nagyobb olvasási és írási sebességét. Boot meghajtónak a 40GB is bőven elég...

(#43) atus72 válasza atus72 (#41) üzenetére


atus72
senior tag

Csak hogy miről beszélünk:

Crucial RealSSD C300 256GB ~550$, ez még "csak" 256GB, de itthon ez (ha egyáltalán lehet kapni) olyan 160e körül lehet.
- WD 500GB 5400rpm 8MB SATA notebook WD5000BEVT 14e Ft
- Intel mini pcix 80gb-os modul ~40e Ft, de tudod mit legyen 50e Ft...
Lehet számolni...

(#44) atus72 válasza atus72 (#43) üzenetére


atus72
senior tag

intel roadmap:

(#45) Alchemist válasza atus72 (#41) üzenetére


Alchemist
addikt

Pontosan erről van szó!

Hogy ezek a mini SSD-k viszonylag "lassúk", kb. annyit jelenthet, hogy 36 mp helyett 39 alatt bootolnak be... jelentéktelen kompromisszum, viszont kapacitásban és árban nem kell sokkal nagyobb kompromisszumot kötni.

Ha elérhető lesz, kíváncsi lennék majd a teszteredményekre!

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#46) Zoleee19


Zoleee19
csendes tag

Jajj, abbahagyhatnátok már ezt a HDD VS SSD károgást! :W
Persze hogy drágább a FT/GB mint egy winyónál de kit érdekel? Nem adattárolásra való!
Szerintem az a legjobb ha SSD-n van a rendszer és tárolásra winyót használsz.
Eddig ha laptopba akartál SSD-t venni akkor egy nagyobbat kellett venni hogy férjen is rá valami. --> Csak 1 hely van laptopban. És 32/64GB SSD kevés.
De a PCI-E SSD-kel megoldódik ez a helyzet mert nem állít választás elé. Lehet egyszerre SSD és HDD is a laptopodban. :C

[ Szerkesztve ]

(#47) hati válasza atus72 (#44) üzenetére


hati
addikt

Érdekes a roadmap, mivel a q4'10 holnap véget ér és nem jött ki a 300/600-as SSD-jük. Így a q1'11-nek sem hiszek.

[ Szerkesztve ]

(#48) atus72 válasza hati (#47) üzenetére


atus72
senior tag

igen ez nekem is feltűnt, de eleve azt hiszem hogy jövő tavaszra ígérték a generációváltást az intel ssd-knél, a CES után biztosan többet tudunk... :)

(#49) z0d1AK válasza hati (#47) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem naptári, hanem üzleti negyed év.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#50) zapok válasza Alchemist (#45) üzenetére


zapok
aktív tag

Az én öreg vasamon a fél éves Win7x86 átlagosan 35 mp. alatt bootol az 500-as Samu F3-ról...

Lapos gépekbe és okos telefonokba való ez a mini SSD, de ennyiért még drága!

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#51) bigga válasza zapok (#50) üzenetére


bigga
aktív tag

Persze, hogy drága, a winchester több évtizedes fejlesztés eredménye, mire eljutott erre a szintre. Adj az SSD-nek pár évet, és te is lecseréled a tuti kis Samu vinyóidat a gépedben erre, de a rendszervincsit biztosan. Új technika, még elérhetetlen a többségnek, kb. 5 év múlva meg már sz*rér-húgyért kapod majd a 60-120as darabokat, de lehet nem is kell annyit várni.

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#52) bigga


bigga
aktív tag

Nemtom mit kell itt síni folyton, hogy drága: nem kötelező venni, csak 1 dolgot kell elismerni -
egyértelműen jobb mint a sima mágneses adattárolók, vagyis a wincsik aztán ennyi! :U

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#53) #16939776 válasza z0d1AK (#33) üzenetére


#16939776
törölt tag

A Mac melegszik csak, használni kell ;]

ON: tiszteletre méltó hogy két pendrive-ból meg egy Pci-Expresz vezérlőből miket tudnak kihozni :U

Én inkább kidobnám az optikai meghajtót és jöhet a helyére a 2,5"-os SSD :R

[ Szerkesztve ]

(#54) lapa válasza #16939776 (#53) üzenetére


lapa
veterán

az optikai drive nagyjából a múlté, meg 12"-on elég kevéske gépben van. hozzáteszem hogy sajnos, pont az általad írtak (egy további háttértár) miatt.

nekem az összes adatom elfér egy 80 gigáson az os-sel (nem 1000 gigás winnel) együtt is. kivéve persze filmek meg pár archív cucc, de fotók, doksik, appok, zenék elférnek rajta. persze kinek hogyan. én például nem tárolok albumokat, ha csak pár számot kedvelek róla.

persze +40 vagy +80g elfér mindenképp.

(#55) #16939776 válasza lapa (#54) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az általad említett dolgot egy külső 2,5" vincsivel oldottam meg. Nem sorolám el az előnyeit az ODD-val szemben. :)

(#56) atus72


atus72
senior tag

Ez korrekt darab lenne:
[link]
# Interface: MINI PCI-E (internal SATA control)
# Capacity: 25GB ~256GB ?MLC?, SLC up to 64GB* of total capacity
# Read Rate Max: up to 260MB/S
# Write Rate Max: up to 260MB/S
# Sequential Read IOPS: 50,000 IOPS

(#57) #16939776 válasza atus72 (#56) üzenetére


#16939776
törölt tag

Több mint korrekt! 35K adok érte :DDD

(#58) lapa válasza #16939776 (#55) üzenetére


lapa
veterán

azért az usb-s vinyó nem ugyanaz, mint egy odd keretben lakó. ott kezdődik, hogy külön doboz, folytatódik a sebességgel... nekem is usb vinyók vannak, de azért jobb lenne egy belsó cucc.

(#59) #16939776 válasza lapa (#58) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ördögi kőr ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.