Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) andor80 válasza st3v3np3t3r (#97) üzenetére


andor80
senior tag

Szia mik a grafikai hibák.Nekem is megjelentek azt hittem vga ram hiba zöld kis kockák 3d ben.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#102) st3v3np3t3r válasza andor80 (#101) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Hasonlók nekem is, a háttéképen zöldes pöttyök, az óra fehér helyett rózsaszín, belépéskor egyböl rebootolt a gép. A furcsa az, hogy frissítés után egyből nem jelentkeztek ezek.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#103) martonx válasza st3v3np3t3r (#102) üzenetére


martonx
veterán

Ezek a problémák pontosan milyen konfiggal, milyen VGA driverrel jönnek elő?

Én kérek elnézést!

(#104) st3v3np3t3r válasza martonx (#103) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

HP 8540w laptop,i7-720qm,12GB ram,nvidia quadro fx1800m legfrissebb driverrel ami támogatja a vga-t.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#105) martonx válasza st3v3np3t3r (#104) üzenetére


martonx
veterán

Jaaaaa, ez esetben nincs több kérdésem. Az is csoda, hogy ezen a konfigon még fut win10 (konfig 6 éves volt a win10 2015-ös megjelenésekor is). Feltételezem az nvidia is pont annyira leszarja egy 11 éves vga-jának a supportját, mint MS egy 11 éves konfignak.

Viszont ilyen konfiggal miért tanácsolsz el más naprakész konfiggal rendelkezőket a frissítés telepítésétől? Totál nyugodtan fel lehet tenni a 20H2-t. Már a harmadik gépemen is napok óta gond nélkül fut. Az is igaz, hogy a legrégibb gépem 3 éves.

Én kérek elnézést!

(#106) st3v3np3t3r válasza martonx (#105) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Mi bajod vele? Teljesen jól fut rajta nagyon sok minden!

Azért a feleségem gépén is szarul működött a tavaszi nagyfos frissítés! Ugyan azok a hibák voltak nála is, mint az én gépemen. Nem működött se a start menü,se a gépház, se az értesítések és még sorolhatnám. Pedig az ő gépe sokkal fiatalabb mint az enyém!

Nem árt az óvatosság!

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#107) martonx válasza st3v3np3t3r (#106) üzenetére


martonx
veterán

Egyrészt nem azt mondtam, hogy szar a konfigod, simán elfuthat még rajta egy böngésző, vagy egy office. Ettől még tény marad, hogy az informatikában a 11 év óriási idő, és abszolút irreális elvárni egy naprakész OS készítőjétől, hogy 11 évre visszamenőleg minden létező konfiguráción teszteljen.

Másrészt mindig a tavaszi frissítésekben vannak a komoly változások, az őszi az csak egy erősebb patch csomag, minimális UI változással.

Ergo sose ezzel kell óvatoskodni, hanem a tavaszival, amivel voltak is bajok rendesen, nem véletlen, hogy hónapokat csúszott. Az óvatosság nem árt, ahogy feleslegesen hangulatot se kell kelteni egy rekord öreg konfig tapasztalatai alapján. :D

Én kérek elnézést!

(#108) Stylefilter


Stylefilter
csendes tag

Nekem a 2004 sem tud lefrissülni, mert a legvégén mikor többször is újraindulna a gép kékhalált kap, ezért hajszál híján, de nem tudja befejezni a frissítést és visszavonja az egész procedúrát. Már legalább 4x futottam neki május óta, de semmi változás.

Valószínűleg a 2016-os hangkártya driver okozza - amit biztos hogy nem fogok eltávolítani, mert nincs frissebb - vagy esetleg az Afterburner (?) - ezt kétlem
Vagy talán az LG monitorvezérlő driver? -Ehhez sincs frissítés és nem is lesz.
Próbáltam leválasztott usb eszközökkel is, az AMD driverből mindig a legfrissebb van fenn, más ötletem már nincs. :U

(#109) ledgeri válasza martonx (#107) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem hinném, hogy a visszaküldött telemetriából nem lehetne kigobozni, hogy kinek mi van a gépében, és ha pl nem éri el a 10%-ot, 1%-ot globálisan akkor nem nyomjuk ki neki másnap már, hogy "nem naprakész a szoftver, frissítés elérhető" ... Hanem pl ai generált statisztikát kap, hogy pl mi ami régi, és esetleg bajos lehet.... Nem is kéne mindenkinek így nyomni elég lenne, ha pl ez lenne a "tudj meg többet" mögött, és nem egy opps something went wrong szntű semmit mondó cucc....

Nekem is lejött a 2004, egy hét alatt 8-10-szer kékhalálozott... Minden ajánlott dolgot próbáltam, semmi... Visszatértem OS alapján a 1909-re... Azóta meg a ritkán de használt Edge nem működik.... Arra is megpróbálva mindent nem jutottam előre, és maradt a konklúzió: OS reinstall kéne, vagy képből visszaállítás.

Ha tudom, hogy ezt okozza a 2004, akkor nem érdekel... De persze egy hónapon belül megint fog zaklatni, hogy elérhető, mert én biztosan nem tudom, hogy miért nem akarom felrakni.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#110) martonx válasza ledgeri (#109) üzenetére


martonx
veterán

Könyörgöm, ne keverjük már ide a 2004-et, ami egy híresen szar win update volt. Ez most a 20H2 update, a 2004 a 20H1 volt. Nyilván aki már túlesett a 20H1-en, most azokon a sor, hogy 20H2-re lépjenek, és erről beszélek, hogy ebben az esetben a kozmetikai 20H2-től nem kell félni, mert semmi extra nincs benne, ami megfektethetné a gépet.

Én kérek elnézést!

(#111) ledgeri válasza martonx (#110) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem egymásra épülnek a dolgok frissítéskor?
Ha valakinek nincs fent a 2004 de megkapja a 2010-et akkor az nem jelenti egyértelműen a 2004 felkerülését is?
Ha valakinek nem volt fent a 2004, de megkapja a 2010-et, anélkül, hogy a 2004 felmenne, miként tudja meg, mikor jön el egy olyan modul frissítése, ami a 2004-ben változott, és az aktuális frissítés arra épül? És akkor mi lesz a fogatókönyv?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#112) martonx válasza ledgeri (#111) üzenetére


martonx
veterán

2010-et nem kapsz 1909-re. Ennyi.

Én kérek elnézést!

(#113) Yeffy válasza martonx (#112) üzenetére


Yeffy
veterán

akkor akinek 1909-van (mint pl en), annak eloszor a 2004 lesz felajanlva, aztan a 2010, jol ertem? csak "kezzel" lehet ezt atugrani, ha akarja?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#114) ncc1701 válasza Yeffy (#113) üzenetére


ncc1701
veterán

Változó, nem látok logikát. Üffeleknél 1909 van, általában már kapásból 20h2-es frissítést ajánl fel, de van, ahol 2004. Ugyanolyan gépek.

(#115) Yeffy válasza ncc1701 (#114) üzenetére


Yeffy
veterán

vilagos, meglatjuk, nalam mit dob a gep

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#116) Tomcat válasza martonx (#112) üzenetére


Tomcat
őstag

Nálam pl igen. Ahogy feljebb is írtam 1909 volt előtelepítve a most 3 hónapos gépemre. Pár hete elkezdte ajánlani a 2004-et. Hozzá sem nyúltam hagytam úgy ahogy volt. Kb 2 hete a 20H2-t van az update-en ugyanott 2004 helyett. Megnéztem jelenleg is 1909 fut rajta, nem rakta fel a 2004-et magától.

Tomcat

(#117) andor80 válasza martonx (#105) üzenetére


andor80
senior tag

Nem jött be az én konfigom NVIDIA RTX 2060 2700X és én se javaslom egyenlőre az updatet.MAjd 2 patch és két nvidia driver után haátha valamelyik.
Az,hogy neked hibátlanúl fut oké de uyge érzed ,hogy ez mennyire nem idevaló..

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#118) martonx válasza andor80 (#117) üzenetére


martonx
veterán

GTX 1660S és ryzen 3600 a konfigom. Nálad mi a konkrét hiba jelenség? Kizárt dolog, hogy pont ugyanaz legyen, mint akinek 11 éves konfigja van :D

Illetve 2004-ről váltottál 2010-re, vagy 1909-ről?

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#119) Wasquez


Wasquez
senior tag

Mi történik éppen a világban , van valami nagy windows update, meg google összeomlás?
A laptopom dög lassú, eltűnt a youtube bejelentkezésem, nem tudok a gmailre bejelentkezni.
Az asztali gépem teljesen döglött, nem jelennek meg az ikonok az asztalon, nem működik a kis nagyító az startmenüben, folyamatosan írja a lemezt, már vagy 5 órája megy, folyamatosan írja a tűzfal a windows hibajelentés küldési kérelmet.

PC

(#120) Dragon3000 válasza Wasquez (#119) üzenetére


Dragon3000
veterán

A google felületei megfelelően mennek, inkább a windows update nem tetszett a gépednek vagy valami más okoz neki gondot.

(#121) Wasquez


Wasquez
senior tag

Úgy érzem, hogy kezdenek a vízfejű mamutok kissé túlzásba esni ezzel az irányvonallal!
Már nagyon unalmas ez az erőszakos hozzáállás a szoftveróriásoktól!

PC

(#122) zoner15


zoner15
csendes tag

Sziasztok. Remélem jó topicban járok, de nekem magától mindenáron feltette a gépre az új frissitést és azóta a gép teljesen random produkál játék6filnézés alatt laggokat és olyankor a hang is meg minden szaggat,annyira ,hogy egy idő után a tálcán az egér is.Másnál is jelentkezett hasonló? Van rá megoldás? (Nagyon átlag user vagyok )

(#123) Wasquez válasza zoner15 (#122) üzenetére


Wasquez
senior tag

Szerintem egy rendszer javításos újrázás fog segíteni, nekem totál kinyírta a gépemet az említett frissítés, használhatatlan lett a teljes gépház, semmi nem működött benne!

A windows 10 frissítés nagy újítása, hogy eltűnt az eszközkezelő lehetősége a sajátgép jobb klikk menüből!
Nem értem, hogy mi értelme van ezeknek az alp funkciók ide oda rakosgatásának, annyira unom már!
Nem tudom, hogy ha összeszámolnám, hogy mennyi időt vett el az életemből a windows 98-tól kezdődően az eddig itt volt, most hol lehet felesleges keresgélésekkel elszabott percek sokasága!?

PC

(#124) XZoli válasza Wasquez (#123) üzenetére


XZoli
aktív tag

Én ezt használom erre [link] :DDD kicsit ki bővíttetem

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#125) csabili74


csabili74
aktív tag

Hali. Nem tudom, hogy ide tartozik e, de már régen küzdök vele: Pár hete a következő probléma adódott: ha chrome, vagy firefoxon vagy bármilyiken játszom le youtube videót, vagy bármilyen videót, elkezd recsegni, mint a régi bakelit lemez, vagy éppen hangosan magas hangon sipolni párat, vagy éppen pattogni , aztán elmegy a hang. Először azt hittem, hogy a Soundblaster, kiszedtem, ugyanugy csinálja. Egyenként tiltottam mindent, mindegy mit teszek, midegy, mivel oldoóm meg a hangot, ugyanezt teszi. A ramokat leteszteltem, azók jók, aztán kapott a gép egy vadiúj telepítést, de továbbra is az van. A videókártyát kivettem, az alaplapival csikos két, hanghiba még mindig megvan. Bios frissítés oda vissza, teljesen új windows telepítés... Már csak az alaplap, esetleg a proci maradt.
Ami érdekes, hogy Operával Netfilx jó, M4 online szintén.
Alaplap Biostar TB85
Proci Intel Core I5 4460
16 gb memória
Windows 10 pro
Ebben a videóban próbáltam demonstrálni

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#126) fisi


fisi
senior tag

Sziasztok!

Probléma jó hónapja a következő- HBO GO opera alatt random fagyásokat produkált- ezt megoldottam másik böngészővel- azóta a youtube vidik alatt fagyott ki néha.
Tegnap mondom újra telepítem a rendszert meg is történt- felraktam az összes új frissítést.
Ezután úgy tünt megoldódott a fagyás probléma működött opera alatt is az HBO. Oké ma telepítem vissza a játékokat stb, és a Jedi Fallen Order letöltés közben fagyott ki.
Memória teszt 3 óra alatt lefutott semmi hiba- szerintetek winfos problem vagy mit nézzek még meg a gépen?

(#127) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Fölment a Toshiba/Dynabook gépemre, semmi gond, sőt, mintha picivel gyorsabban betöltene a rendszer. A feleségemére majd jövő héten teszek eg ypróbát.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.