Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Akkor holnap majd jön a hír arról, hogy valami bug miatt senki se telepítse.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) Graphics válasza gabor7th (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem a legutóbbi frissítéssel is megszenvedett a gépem.

Laptopról van szó, valamelyik nem települt rendesen, mindenféle dll hibát írt ki... Win10 topicban még csak hozzám se szóltak :D biztos annyira durva volt a helyzet.

Pendrive-ról kellett visszavonni az update-t, utána újra letölteni, és azóta jó.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) PuMbA válasza gabor7th (#1) üzenetére


PuMbA
titán

Nálam jól működik reggel óta :) Dolgozok rajta. Kritikus hiba tuti nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#4) Picco válasza PuMbA (#3) üzenetére


Picco
addikt

bator vagy :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#6) Armagedown


Armagedown
őstag

Én a 20H1et sem telepítettem még

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#7) yennayo


yennayo
junior tag

ryzenes laposon minden rendben ment, műkdöik minden tuti. ;)
[link]

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nalam 3-bol 2 gepet teljesen fagyasztott az elozo nagy frissites. A rendszervisszaallitas ota mindket gepen ideiglenesen ki van kapcsolva a frissites. Attol tartok, hogy hiaba jott masik nagy update, az elozoben levo nagy bugot nem javitottak ki azota se es ha elkezdi nekem sorban feltenni, annal a lepesnel megint fagyas lesz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) andor80 válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


andor80
senior tag

Nalam is ez volt.Soha nem akart már elindulni a melós gépem.Remélem ez jobban sikerült.Pont tegnap telt le a frissítés hlasztásom ma már mindenképpen meg akar erőszakolni.Finger crossed...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#10) awexco válasza yennayo (#7) üzenetére


awexco
őstag

Francia ? :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#11) Seep válasza gabor7th (#1) üzenetére


Seep
senior tag

Nalam az elozo win10 frissites, kitorolte a win boot particiot. Szep nagy szopacs volt.

(#12) awexco válasza gabor7th (#1) üzenetére


awexco
őstag

Főleg Lenovó notikon szokott kifingani valami úgy rémlik :)
Nekem most oké bár utóbbi időben néha 3-5 perc mire ssd-ről felbootol a noti vagy nekem tűnik annyinak de kurva sok .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#13) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Én Insideresként sem fáztam a nagyobb frissítésektől. Insiderben pár év alatt 2 frissítés ment nagyon félre (fast ring), de amúgy a legtöbbször a hibajelenség, hogy nem bírt frissíteni és visszaállt a frissítés kezdete előtti állapotba. Valamint irodai gépeken se nagyon láttam félremenni főbb frissítéseket. Nem tudom, van-e jelentősége, de otthoni gépeim iGPU-sak voltak, irodai gépek szintén főleg iGPU és gyártó szerint HP vagy DELL.
Legtöbb nyűgöm régebbi (Win8 időkbeli) tervezői laptopokkal volt, amiben intel+nVidia GPU röfögött volna egyszerre.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14) erer1000


erer1000
őstag

az a hiba javítva van végre ebben hogy a böngészős videók pl youtube ismét GPU gyorsítással menjen, ne CPU-val?
mert szánalmas hogy mind nekem az 1050Ti, mind testvéremnek az 1070 kb csak malmozik miközben a 4k youtube megfekteti 80-90%ra a CPU-t a tavaszi update óta...

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#15) arty válasza erer1000 (#14) üzenetére


arty
veterán

böngészőerror + régi a gpu ;) (gondolom AV1 kódolást kapsz, amit a gpu-d nem tud dekódolni)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#16) PuMbA válasza erer1000 (#14) üzenetére


PuMbA
titán

Ahogy arty írja, ez nem hiba :) A videóra jobb klikkelve és statisztikára kattinva AV1-et vagy VP9-et ír videó kodeknek? Mert az AV1 még csak CPU-ból megy és az RTX3xxx és a Radeon 6xxx széria fogja tudni.

[ Szerkesztve ]

(#17) erer1000 válasza arty (#15) üzenetére


erer1000
őstag

se chrome, se firefox, se opera , se edge. nem böngésző error.

#16
és annak mi értelme hogy direkt megszivatják a népet ezzel? legalább opcionális lehetne a váltás. mert nevetséges hogy nyárig jó volt az 1050Ti-om a 4k videókra, most meg küzd a teljes gép

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#18) awexco válasza erer1000 (#17) üzenetére


awexco
őstag

Ja valszeg user error :D

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#19) snecy20


snecy20
veterán

Már nyomom is az automatikus 1 hónapos halasztást. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20) erer1000 válasza PuMbA (#16) üzenetére


erer1000
őstag

VP09

kizárnám hogy user error, mert mint mondom, szűz telepítés után is, bátyámnál meg belakott rendszernél.
bármilyen böngészőben, + friss nvidia driverrel. neki Intel CPU nekem AMD.
egymástól függetlenül nehéz lenne pont ugyan úgy elb*szni.

videókártya topic-ban erre azt mondták hogy a tavaszi frissítés sokaknak tette ezt, nem egyedi eset

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#21) PuMbA válasza erer1000 (#20) üzenetére


PuMbA
titán

Ez akkor viszont talán NVIDIA hiba lesz :) Ha chrome-ba beírod a címsorba, hogy about:gpu, akkor a Video Acceleration Information alatt mit látsz? Beillesztheted ide.

[ Szerkesztve ]

(#22) Energie X válasza PuMbA (#3) üzenetére


Energie X
őstag

Ennek a frissítésnek mi a KB száma?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#23) Amerigo57 válasza snecy20 (#19) üzenetére


Amerigo57
őstag

+1
Én szintén.

(#24) erer1000 válasza PuMbA (#21) üzenetére


erer1000
őstag

első próbálkozásaim nekem is azok voltak hogy GPU acceleration-t bekapcsoljam, de gyárilag be volt nyomva, és mégis CPU-val küldte az egészet.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#25) Armagedown válasza snecy20 (#19) üzenetére


Armagedown
őstag

Én csoportházirendből halasztom 1 évig :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#26) fisi válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


fisi
senior tag

Hoppá, akkor lehet ezért fagy ki újabban opera alatt a Windows. Pl HBO go t nem lehet opera alatt nézni mert totál befagyas lett a vége. Most emiatt van fent csak a Firefox a gépen. Na erre nem is gondoltam. :W

(#27) martonx válasza erer1000 (#17) üzenetére


martonx
veterán

Pontosítok youtube error :D

Én kérek elnézést!

(#28) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Ha feltelepül, remélem jobbá válik a futás a 2014-es laposomon. A legutóbbi nagy frissítés, de inkább a nyári patch óta mintha kicsit döcögős lenne. Tudom, tudom: vegyek új gépet...
Amúgy az tényleg igaz, hogy a W10 rendszerinduláskor betölt egy csomó alkalmazást a memóriába? Ha igen, akkor ezt hogy lehet kiiktatni?

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#29) Viktor77 válasza snecy20 (#19) üzenetére


Viktor77
titán

Már tölteném is le, de még nem találja.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30) BiP válasza Energie X (#22) üzenetére


BiP
nagyúr

KB4579311
Catalog: [link]

Servicing stack update: KB4577670

[ Szerkesztve ]

(#31) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csodálatos. Nekem még az előző 2004-re is azt írta egy hete a ThinkPadem, hogy majd jön ha kész lesz. Ennek akkor most ki kell várnia a sorát? :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32) awexco válasza erer1000 (#20) üzenetére


awexco
őstag

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#33) ricsip válasza Necroman_Mk2 (#28) üzenetére


ricsip
addikt

Indíts Task Manager-t és Startup fül

-

(#34) Tigerclaw válasza E.Kaufmann (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nalam az egyik gep, egy regi Asus U30JC i3 optimus -os komboval vagyis IGP + valami belepo nvidia. A masik problemas egy szinten Asus, PN40-es minigep N4000-es Celeronnal. Mindketto SSD-s.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#35) Kansas válasza Necroman_Mk2 (#28) üzenetére


Kansas
addikt

"Amúgy az tényleg igaz, hogy a W10 rendszerinduláskor betölt egy csomó alkalmazást a memóriába?"
Igen, igaz, ahogy a többi OS is, ha telerakod bloatware-rel, illetve engeded, hogy minden alkalmazás boot-kor betöltődjön. Ez utóbbit gyakran meg se kérdezik telepítéskor, hogy lehet-e nekik... Windows verziótól függetlenül.
Ellenszere: nyitsz egy Task Manager-t és a Startup fülön letiltod azokat amik nem fontosak.
Ha haladónak érzed magad, akkor nem Task Managerben dokgozol, hanem Revo Uninstaller-ben, ahol a Tools/AutorunManager a helye a mágiának: a megfelelő sort kiválasztva jobb klikk után ízlés szerint "Disable Auto Starting" vagy "Remove Selected".

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#36) Piftuka válasza Picco (#4) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem mintha lenne nagyon más lehetőség, mint telepíteni... :N

Egyébként...

"A legtöbb változás a felhasználói felületet érte, többek között a start menü és a tálca kinézete igazodni fog a kiválasztott témához"

Kihozták "innovációként", amire már a Win98/ME is képes volt? ;] :P Bravo! :C

"Aquila non captat muscas."

(#37) arn


arn
félisten

most mertem felrakni a majusit :D majd egy fel ev mulva ezzel is probalkozom.

illetve az Edge böngészőben a taszkváltásra használt Alt+Tab billentyűkombinációval már a megnyitott lapok között is lehet váltani

a mas bongeszokben hasznalhato ctrl+tab miert nem jo?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) Kolbi_30 válasza Piftuka (#36) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Újszülöttnek minden új. :DD :DD

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#39) yennayo válasza erer1000 (#20) üzenetére


yennayo
junior tag

[kép] itt gpubol megy, brave böngészővel.
w10 home > 20H2 (B19042.572)

(#40) E.Kaufmann válasza Tigerclaw (#34) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én márciusban váltottam Haswell konfigot (amin nem sok problémám volt) Ryzen3 3200G-re, SATA SSD maradt.
Most nyomtam le a frissítést a tavaszi Win10-ről és elég gyorsan lefrissült, most erről írok, meg megy közben a youtube is.
A koronától jobban tartok, mint a W10 frissítéstől.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#41) erer1000 válasza yennayo (#39) üzenetére


erer1000
őstag

nvidiával akadt csak össze többeknek, amd-ről nem olvastam

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#42) GreatL válasza gabor7th (#1) üzenetére


GreatL
őstag

Mindig vannak ezek a hülye hibák, otthoni gépre minden-mindegy alapon fel kell tenni aztán várni a javításokat meg a megoldások online leírását.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#43) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Na, akkor kb 4-5 hónap múlva megkapom, és egy hét fagyogatás után jöhet vissza, ami működött...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#44) ncc1701


ncc1701
veterán

Most szólt a rég reggel. Beállítottam recoverynek jó nagy lemez helyet, és hadd szóljon.

(#45) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#40) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az előbb frissült a munkahelyi HP EliteBook is, had lássam, a többiek mennyire szívhatnak majd, de itt is gyors volt a frissítés, az indulás volt kissé meglassulva, de ahogy nézem, mindkét, általam használt fejlesztőeszköz indul, fordít és futtat.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#46) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

[link]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#47) gabor7th válasza gabor7th (#1) üzenetére


gabor7th
addikt

Van itt hiba nem is egy.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#48) PuMbA válasza gabor7th (#47) üzenetére


PuMbA
titán

Minden kódban van hiba, ezt minden programozó tudja :) A fura az lenne, ha nem lenne hiba.

[ Szerkesztve ]

(#49) gabor7th válasza PuMbA (#48) üzenetére


gabor7th
addikt

Csak éppen nem mindegy hogy olyan hiba-e ami egyből indításnál kiderül és katasztrofális következménye van, vagyis olyan amit felfoghatatlan, hogy nem vettek észre és mégis kiadták így.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#50) snorbi82


snorbi82
senior tag

Nekem is települt. Office cuccokból semmi nem indult el, újra kellett telepíteni. Más hibát még nem találtam. :W

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.