Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) spect80 válasza Geri Bátyó (#3) üzenetére


spect80
senior tag

Azért, mert egy ház nem lehet egyszerre csendes, kompakt, jól bővíthető és jól szellőző.
Látszólag a gyártók is még csak most kezdik kapizsgálni, hogy ha egy hagyományos kialakítású miditornyot körbehangszigetelnek, attól az még nem feltétlenül lesz csendes.
Nekem Nanoxia DS3 és a SB801 elődje a SB800 volt. Mindkettő miditorony 3db 5,25 bővítőhellyel, és mindkettő összes bővítőhelye tele is volt (DVD, HDD rack, venti szabályzó +kártyaolvasó panel)
A belső hdd rack miatt a front ventik kb. mintha nem is lettek volna, felette az 5,25 helyeken lévő vackok miatt pedig csak megállt bent a hő. Így hiába volt az SB800 hangszigetelt a benne lévő tumultus miatt csak kellett bele egy házhűtő venti alura meg kettő felülre is. A 6 db házhűtőnek meg már minimális terhelésen is volt hangja, mert a rossz kialakítás miatt alapjáraton nem mozgatták megfelelően a levegőt és nem hűtöttek jól.
Egy jó vízhűtés segíthetett volna, de a ház kialakítása miatt az sehogy sem ment bele, sem a radiátor nem fért el, sem a csövek a DVD miatt.
Egy nagy torony lehetett volna megoldás, de az meg nem fér volna be a gépnek kijelölt helyre, úgyhogy gondoltam egyet, kivágtam az összes 5,25-öt, mert DVD-t évek óta nem használtam, sd kártyát se, de ha mégis kell, van külső adapter, hdd rack helyett meg usb 3-as external bay lett, ami fogad 1db 3,5"-os és 1db 2,5"-os diszket.
A házat lecseréltem egy CM H500P mesh-re és tettem mellé egy Corsair h115i pro-t. Ezzel a gép alacsony és közepes terhelésen csendesebb mint az SB800-al volt, teljes terhelésen pedig mininális az eltérés. Netezés közben a házhűtők meg nem is mennek, konkrétan nincs hangja a gépnek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.